اگر قرار بر گرفتن افراد مست باشد باید همه را گرفت!شما راه حل بده که با مستی مبارزه کنیم بدون گرفتن همه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه ی ما می دونیم که اگه بخوایم افراد مستو بگیریم باید کل جامعه رو بگیرم اما واقعا این اتفاق میوفته؟ بنظر من وقتی اولین مستو بگیریم بقیه مست ها هوشیار میشن و از مستی در میان! پس لازم نیست همه رو بگیریم!

داستان اصلی
||
||
||
/\

بنظر شما اگه جریمه رانندگی کردن با سرعت بالا مرگ (اعدادم) باشه کی حاصر همچین کاری رو انجام بده
مثلا تو کشور خودمون اومدن جریمه ها رو زیاد کردن(درسته بعصی از جریمه ها الکی رفتن بالا مثلا نبستن کمربند. طرف جون خودشه به کسی هم ربطی نداره می خواد خود کشی کنه! کمربند نمی بنده!) اما جرایمی مثل سرعت بالا که بیشتر از اینکه برای شخص مقصر حادثه ساز باشه برای سایرنی که دارن با رعایت قانون حرکت می کنن خطرناکه
چی ؟ اینم مثله ای نیست؟

جریمه ی سرعت بالا (فکر کنم حدودا 100 تومن باشه درسته؟) خوب با این رقم همین طور که می بینیم افراد کمتری سرعتشون بالا میره اما هنوز هم شاهد کورس گذاشتن ها و لایی کشیدن ها و سرعت های بالا هستیم چون این رقم ها حتی برای شخص خاطی در حد یه ابنبات هم نمیشه !

حالا اگه میگفتن سرعت 150 تا 100 تومن 160 تا 200 تومن 170 یک تومن 180 تا 10 تومن 190 تا 100 تومن بالای 200 هم اعدام صحرایی دیگه کی جیگر می کرد برای بقیه حادثه سازی کنه

حتی میشه اینم تو قانون نیاورد که بعد سازمان ملل شاکی بشه و یا واسه اقا زاده ها پارتی بازی بشه

یه گروه تشکیل میشه به یه اسمی (سرباز گم نام امام زمان ورژن 2 ) اینا با لباس شخصی تو مملکت پخشن (شبیه متی کمان )(هیچکسم اینا رو نمیشناسه) هر جا مشکلی ببینن شب میریزن تو خونه ی طرف و سرشو بیخ تا بیخ می برن رو در خونه ی طرف هم یدونه هولوگرام زورو می چسبونن

بعد نیرو انتظامی هم دنبال اینه که اینا رو بگیره اما نمی دونم (!) چرا هیچوقت نمی تونه

بعد اینا تو تمام زمینه ها هم وارد میشن
مثلا براشون واصح میشه که فلان قاصی رشوه می گیره اما حالا کی می تونه اینو اثبات کنه (اینا نیازی به اثبات ندارن اعدادم صحرایی می کنن)

فلان بازیکن فوتبال پول مفت می گیره عرق به پیرنش نداره جفت پاهاشو می برن چشاشم در میارن (اونجاست که تیم ملی قهرمان جام جهانی هم میشه نه فقط صعود به جام جهانی !)

و....
فوتبالو برای اینم اوردم که بگم از جون ادمی زاد تا شیر مرغ اینا دخالت می کنن و هستن

یه نکته ی دیگه اینکه
چرا سریع بکشن شاید طرف 1 درصدم که شده ادم خوبی (اصلا بگو معصوم) باشه و اینا اشتباه کرده باشن؟!!!

بله این درسته ولی کی ؟ وقتی که همه چی اروم باشه و فقط یه دزد باشه که براش تند تند جلسه ی دادگاه بذاریم نه الان که همه دزدن وی یه شکایت الکی 5 سال دوندگی لازم باشه جوری که شما بگی سگ تو صرر ما تو این دنیا از حقمون گذشتیم دیدار باشه به قیامت و...
و
با اینکه معصوم بوده و بی گناه اما کشته می شه تا مردم احترام به قانون را یاد بگیرن(در واقع 1 نفر قربانی میشه تا بقیه قربانی نشن!)

خلاصه:
ساخت و پرورش میتی کمان در ابعاد و تعداد گسترده برای داشتن ایرانی اباد

نظر شما چیه؟ مخصوصا نظر افرادی که می تونن این موصوع رو درک کنن که چی دارم می گم:que:

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر موقع سازمان ملل متحد اقدامی واسه این همه جنگ و کشتار توی جهان انجام داد ، این مسائل هم حل میشه ;)

کی به کیه ؟ :D

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به مهدی ولوم بگید بیاد هر چی گشتم ای دی شو پیدا نکردم

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به نظرمن جریمه کردن یابه قول شما گرفتن نمیتونه راه کار مناسبی باشه شاید جواب بده ولی قطعا مقطعیه یعنی مثلا باسنگین کردن جریمه هاشاید یه مدت رانندها رعایت کنن ولی دوباره برمیگرده به حالت قبل اینجاست که همون بحثه کلیشه ایی میاد وسط که ما باید فرهنگ سازی کنیم:D

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرمن جریمه کردن یبه ا قول شما گرفتن نمیتونه راه کار مناسبی باشه شاید جواب بده ولی قطعا مقطعیه یعنی مثلا باسنگین کردن جریمه هاشاید یه مدت رانندها رعایت کنن ولی دوباره برمیگرده به حالت قبل اینجاست که همون بحثه کلیشه ایی میاد وسط که ما باید فرهنگ سازی کنیم:D

وقتی جریمه میشه مرگ و یا حتی بدتر از مرگ دیگه کسی جرعت خطا کردن نداره و به قبل بر نمی گرده به نظر من

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
وقتی جریمه میشه مرگ و یا حتی بدتر از مرگ دیگه کسی جرعت خطا کردن نداره و به قبل بر نمی گرده به نظر من
الآن من چیزی رو که دارم میبینم رو گفتم .الآن ما هرسال آمار تصادفامون بالاست با اینکه این همه اطلاع رسانی میکنن و میگن که تصادف ها کشته های زیادی میدن ولی کیه که توجه کنه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الآن من چیزی رو که دارم میبینم رو گفتم .الآن ما هرسال آمار تصادفامون بالاست با اینکه این همه اطلاع رسانی میکنن و میگن که تصادف ها کشته های زیادی میدن ولی کیه که توجه کنه

چون درست جریمه نمی کنن

اگه یه نفر که با سرعت بالای 200 تا رانندگی می کرد یه 10 ساله محاکمش می کردن (یه روز با طناب می بستنش پشت نیسان تو شهر می کشوندنش یه روز پوست پاشو می کندن روش نمک می ریختن

یه روز .... نمی دونم تو ساواک کار نکردم دیگه خلا صه 10 سال هر روز یه بلایی در ملا عام

من دیگه حتی جرعت نمی کردم پشت فرمون بشینم از حملو نقل عمومی استفاده می کردم!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چون درست جریمه نمی کنن

اگه یه نفر که با سرعت بالای 200 تا رانندگی می کرد یه 10 ساله محاکمش می کردن (یه روز با طناب می بستنش پشت نیسان تو شهر می کشوندنش یه روز پوست پاشو می کندن روش نمک می ریختن

یه روز .... نمی دونم تو ساواک کار نکردم دیگه خلا صه 10 سال هر روز یه بلایی در ملا عام

من دیگه حتی جرعت نمی کردم پشت فرمون بشینم از حملو نقل عمومی استفاده می کردم!
گرفتی مارو
کجای دنیا به خاطر سرعت زیاد اعدام میکنن یا این بلایی که تو گفتی سرش میارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گرفتی مارو
کجای دنیا به خاطر سرعت زیاد اعدام میکنن یا این بلایی که تو گفتی سرش میارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

می گم دیگه هیچ جایی اجرا نمی کن برای همین همه جا مشکل هست

بعد روزای اول چون تعداد زیاده تو پادگان های ارتش
اما روزای بعد که تعداد مجرمین کمتر و کمتر میشه اینا رو می ذاریم واسه جشن ها تو مایه های گلادیاتور ها و ماتادورها و....

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
می گم دیگه هیچ جایی اجرا نمی کن برای همین همه جا مشکل هست

بعد روزای اول چون تعداد زیاده تو پادگان های ارتش
اما روزای بعد که تعداد مجرمین کمتر و کمتر میشه اینا رو می ذاریم واسه جشن ها تو مایه های گلادیاتور ها و ماتادورها و....
من متوجه نشدم
الآن دقیقا پیشنهادت چیه؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پیام خصوصیت
ولی واقعا تاپیکت پر محتواست و معنا و مفهوم داره ازش میباره
ولی من چون متوجه منظورت نشدم ترجیح میدم چیزی نگم !!!
همه ی ما می دونیم که اگه بخوایم افراد مستو بگیریم باید کل جامعه رو بگیرم
ولی اینو اشتباه نوشتی چون همه افراد جامعه مست نیستن

ولش کن بزار بگم
تاپیکت سرتاسر اغراق و فرافکنیه در مورد مسائل مختلف
اینی که شما میگی مثلا میشه مثل چین که چهارتا معتاد رو اعدام کردن که کسی هوس نکنه معتاد بشه ولی این عدالت نیست و همیشه هم جواب نمیده
الانم تو ایران قاچاقچیای خلاف گندرو بگیرن اعدام میکنن ولی آیا دیگه کسی قاچاقچی نمیشه
باید همه چی دلیلش برسی نمیشه نه اینکه از اول بزنیم همرو اعدام کنیم که چی ؟ کسی خلاف نکنه
اینجوری که شما میگی نمیشه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من متوجه نشدم
الآن دقیقا پیشنهادت چیه؟

ممنون از پیام خصوصیت
ولی واقعا تاپیکت پر محتواست و معنا و مفهوم داره ازش میباره
ولی من چون متوجه منظورت نشدم ترجیح میدم چیزی نگم !!!

ولی اینو اشتباه نوشتی چون همه افراد جامعه مست نیستن

ولش کن بزار بگم
تاپیکت سرتاسر اغراق و فرافکنیه در مورد مسائل مختلف
اینی که شما میگی مثلا میشه مثل چین که چهارتا معتاد رو اعدام کردن که کسی هوس نکنه معتاد بشه ولی این عدالت نیست و همیشه هم جواب نمیده
الانم تو ایران قاچاقچیای خلاف گندرو بگیرن اعدام میکنن ولی آیا دیگه کسی قاچاقچی نمیشه
باید همه چی دلیلش برسی نمیشه نه اینکه از اول بزنیم همرو اعدام کنیم که چی ؟ کسی خلاف نکنه
اینجوری که شما میگی نمیشه

در اینکه این کار نشدنی هست شکی نیست

ان شا الله یه مدت دیگه!!!

داستان حصرت یوسف که یادت هست بنده خدا بی گناه بود منتها برای اینکه حرفی این وسط باقی نمونه با اینکه بی گناه بود رفت زندان

منم همینو می گم که برای اینکه مثلا حق 2 نفر بی گناه صایع نشه و به قول شما این عدالت نیستو و اونا هم حق زندگی دارن و اینا میام مجازات ها رو سبک تر می گیریم این خودش پرورش انسان های بد میشه

مثلا یه مغازه دار بود داشت تخلف می کرد من بهش گفتم اقا ازت شکایت می کنم خیلی راحت گفت هر جور راحتی بعد گفتم ببخشید نه شکایت نمی کنم ولی شما چطور اینقدر راحت می گید برو شکایت کن

گفت اولا که از هر 100 نفر که میاد 90 تاشون که چیزی نمی گن اون 10 نفر هم همین جوری یه چی می گن و می رن بعد هر صد سال یه بار هم که یه نفر مثل شما پیدا بشه باید اینقدر پیگیر شکایت بشه تا یه بازرس بفرستن بازرسم یا میاد رشوه می گیره یا نهایتا 100 تومن جریمه می کنه (اینو یکی از دوستای خودم هم که مغازه داره تایید کرد البته اگه 3 بار بشه پلمپ می کنن که راه حل خودشو داره!) منم تو این مدت 100 میلیون در اوردم 100 تومنشو به عنوان جریمه می دم
(داستان مال کسه دیگه ای بود اما من قبل از اون بابا دارم روش کار می کنم و...)

حالا شما فکر کن طرفو بگیرن تو چشاش سرب داغ بریزن جیگر همچین کاری رو هم داره
یا بازرسا خیلی ساده مثل یه مشتری بیان تو مغازه و سر طرفو همون جا ببرن در صورت تخلف کی جیگر تخلف داره

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اینکه این کار نشدنی هست شکی نیست

ان شا الله یه مدت دیگه!!!

داستان حصرت یوسف که یادت هست بنده خدا بی گناه بود منتها برای اینکه حرفی این وسط باقی نمونه با اینکه بی گناه بود رفت زندان

منم همینو می گم که برای اینکه مثلا حق 2 نفر بی گناه صایع نشه و به قول شما این عدالت نیستو و اونا هم حق زندگی دارن و اینا میام مجازات ها رو سبک تر می گیریم این خودش پرورش انسان های بد میشه

مثلا یه مغازه دار بود داشت تخلف می کرد من بهش گفتم اقا ازت شکایت می کنم خیلی راحت گفت هر جور راحتی بعد گفتم ببخشید نه شکایت نمی کنم ولی شما چطور اینقدر راحت می گید برو شکایت کن

گفت اولا که از هر 100 نفر که میاد 90 تاشون که چیزی نمی گن اون 10 نفر هم همین جوری یه چی می گن و می رن بعد هر صد سال یه بار هم که یه نفر مثل شما پیدا بشه باید اینقدر پیگیر شکایت بشه تا یه بازرس بفرستن بازرسم یا میاد رشوه می گیره یا نهایتا 100 تومن جریمه می کنه (اینو یکی از دوستای خودم هم که مغازه داره تایید کرد البته اگه 3 بار بشه پلمپ می کنن که راه حل خودشو داره!) منم تو این مدت 100 میلیون در اوردم 100 تومنشو به عنوان جریمه می دم
(داستان مال کسه دیگه ای بود اما من قبل از اون بابا دارم روش کار می کنم و...)

حالا شما فکر کن طرفو بگیرن تو چشاش سرب داغ بریزن جیگر همچین کاری رو هم داره
یا بازرسا خیلی ساده مثل یه مشتری بیان تو مغازه و سر طرفو همون جا ببرن در صورت تخلف کی جیگر تخلف داره
حالا لازم نیسن سر طرفو ببرن
ولی میشه کل مغازرو ازش بگیرن نه پول جنساشو بدن نه پول خود مغازرو
اگه چند نفرو این کارو باهاش بکنن دیگه کسی جرات نمیکنه از این کارا بکنه
بعد مغازه و جنساشو حراج کنن
البته بازم عدالت نیست ولی میتونه کارساز باشه

ilili

عضو جدید
>>حالا شما فکر کن طرفو بگیرن تو چشاش سرب داغ بریزن جیگر همچین کاری رو هم داره<<
به خاطر خلاف یه فروشنده تو چشماش سرب داغ بریزیم؟کاملا دور از عدالته
بعضی خلاف کاراهستن که باید اینجور مجازات سنگین یا از این بدتر بشن.. مثلا پدری که رو صورت زن و بچه ش اسید میریزه....ولی فروشنده خلافکار و اینجوری مجازات کنیم کاملا بی عدالتیه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا لازم نیسن سر طرفو ببرن
ولی میشه کل مغازرو ازش بگیرن نه پول جنساشو بدن نه پول خود مغازرو
اگه چند نفرو این کارو باهاش بکنن دیگه کسی جرات نمیکنه از این کارا بکنه
بعد مغازه و جنساشو حراج کنن
البته بازم عدالت نیست ولی میتونه کارساز باشه

شما شما بگید چرا باید عدالتو رعایت کنیم؟
حتما حالا می خوای داستان حصرت علی و ابن مجلم بگی و...

ولی زیبا ترین قسمت اسلام بنظرم اون قسمت هایش هست که میگه یک سری از قوانین در اثر شرایط و مکان قابل تغییر هستن به طوری که -180 درجه می توان و...

و اینکه شرایط می طلبه بخاطر گستردگی فساد و نبود امکانات لازم

مثلا همون بحث حجاب
ممکنه به یه بنده خدا الکی الکی گیر بدن و ...
درسته حق این صایع میشه اما نتیجش میشه این که بقیه بترسن و تا اونجا که می تونن ....

دیروز درس بهره برداری داشتیم و مبحث کشتن چاه بود
خیلی مبحث جالبی بود باید حواست به وزن و فشار و فشار شکستن لایه نوع سیال و وزن سیالو و... خیلی پارامتر های دیگه برای طراحیش باشه اینم همینه

من اینجا برای گرفتن موصوع گفتم سر طرف رو ببرن وگرنه خیلی اختلاف و معیارها سنجیده باید بشه منتها در محل و نهایتا 24 ساعت الی 48 ساعت نه 4 - 5 سال و کلی و دوندگی

میشه مثلا اجناس مغازه ی طرف رو هم گذاشت به عنوان جایزه ی شخصی که زنگ زده خبر داده طرف داره کار بدی می کنه و قلب و کلیه طرف رو هم در بیاریم بفروشیم یا صلواتی بدیم به افرادی که نیاز دارن و...

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
>>حالا شما فکر کن طرفو بگیرن تو چشاش سرب داغ بریزن جیگر همچین کاری رو هم داره<<
به خاطر خلاف یه فروشنده تو چشماش سرب داغ بریزیم؟کاملا دور از عدالته
بعضی خلاف کاراهستن که باید اینجور مجازات سنگین یا از این بدتر بشن.. مثلا پدری که رو صورت زن و بچه ش اسید میریزه....ولی فروشنده خلافکار و اینجوری مجازات کنیم کاملا بی عدالتیه

توصیح دادم که اینو مثال زدم که نوع برداشتو بفهمید و گرنه باید حساب بشه این مجازات ها

و برای جرمهای سنگین تر طرفو اصلا نکشن کاری کنن که زندگی براش در اور بشه یه جور ترور شخصیتیش کنن که خودش طالب خودکشی باشه اما نتونه (حتی زان والزانو که یه تیکه نون دزدید و....)(چقدر این بازرس پی جوش بود ولش نکرد بخاطر یه تکه نان فقط فکرشو بکن)
===============

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا مسله ورود (قاچاق) مواد مخدر

شما فکرشو بکن مبارزه وسط بیابون با اشرار تا دندون مسلحه (معمولا هم برد با اشرار هست تا نیروی انتظامی) یه عده سرباز بدبخت هم شهید میشن

جای مبارزه تو مرزه ها می تونیم تو شهر ها مبارزه کنیم(معتاد ها مجبور میشن از شهر فرار کنن!)

چطور؟ درسته معتاد بیماره نه مجرم اما اگه بگیرم سرشون رو ببریم اولا که خودشون راحت میشن از این زندگی نکبت بار

دوما دیگر جوانها جیگر معتاد شدن رو ندارن

در نتیجه دیگه معتاد نداریم

و در نتیجه دیگه مواد مخدر برای کی وارد کشور بشه یا تو لابراتور ها ساخته بشه؟

===============
و خیلی دیگر از مباحث

مثلا زیاد لازم نیست با اشرار لب مرز در گیر بشیم چون اونا هم یه جورایی مردن رو مثل رزمنده های اسلام می دونم که میرن بهشت و ازاد میشن و ...

اونا نیاز به کار فرهنگی دارن

بیاد تو تمام شهرهای کوچیک سیستان بلوچستان جای سرباز آخوند بفرستیم که فکر بچه قاچاق چی ها رو اصلاح کنن و بهشون بگیم گل هست دریا هست من هستم تو هستی خدا هست ببین چقدر زندگی زیباست نرو قاچاق چی شو درس بخون مهندس شو بیا تو باشگاه مهندسین بشین شعر و ور بنویس و....

شب همتون خوش

ولی یه بار دقیق اینا رو بخونین

اینا حاصل عمرها تفکرات منه

که میگه کار فرهنگی مال کسیه که تو سیستانه
و کار عملی مال کسیه که تو شهر زندگی می کنه و قبول کرده که انسان که شعور داره و داره هر روز درس می خونه مدرسه می ره دیپلم لیسانس ارشد دکترا و...

و کار فرهنگی مال کسیه که امکانات براش نیست و ساده ترین کارو انتخاب می کنه کافیه ذهنشو روشن کنیم تو اونم وارد سیستم ما بشه و....

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو ببین....
من مثلا با پراید یه مسیری رو میرم که رو ۱۰۰ تا احساس میکنم الانه که پرواز کنه!! ولی وقتی با سمندم میرم، رو ۱۸۰ تا همش فک میکنم این لامصب چرا انقدر سرعت رو بروز نمیده؟!! یعنی اصلا حس نمیکنه داری اینقد سرعت میری...تازه امپر هم همش زور میزنه که بره بالاتر.... هیچوقت هم مشکلی پیش نیومده...یعنی اونقد استیبل بوده که حتی حس نکردم که وای الانه که مشکلی پیش بیاد!!!! بدترین جاده ها رو مثل قلاجه(ایلام کرمانشاه که اونقد تو گردنه ها و پیچ هاش ماشین افتاد ته دره‌ که یه جاده‌ی دیگه از طرف دیگه‌ی شهر ساختن که ملت اینو بیخیال بشن!!!!) رو حداقل ۱۰۰ رفتم بالا، اومدم پایین....
حالا شما یه ماشین خوب مثل ماسکیما!!! یا ازرا یا پرادو بریز تو این جاده.... خدایی میشه اصلا تو یه همچین مسیری ۱۲۰ تا بری؟!!!

اصلا ماشین خودش زور میزنه و باید همش با ترمز پی در پی جلوش رو بگیری که ۱۲۰ به بالا نره!!! من که هرچی رفت ماشینم، میرم و اخرشم فوقش یه جریمس میدی دیگه...

این محدودیت های سرعت، برا زپرتی هایی مثل پراید و پیکانه که رو ۱۰۰ تا ادم حس میکنه سوار هلیکوپتره!!!!

دوما دیگر جوانها جیگر معتاد شدن رو ندارن
خوب مسئله اینه که شما فکر میکنی که معتاد شدنش دست خودشه... مثلا خودش میگه بذا اینو بکشم....

نه خیر....همون یه بار یه باری که همه جا میگن ملت اینجوری معتاد میشن، شما که نمیدونی تاثیرش رو اون شخصی که معتاد شده چیه!!!! یه مسئله‌ای(هر چیزی...) شرو میکنه ذهنش رو خوردن..... ارامشش رو یه سیگار میاره یا یه دست مواد کشیدن...
فرداش دوباره مشکلات میان.....راه حل همون قبلیس.....
پس فردا همون مشکلات و همون راه حل....

جوون خودش میدونه (باور کن خودش کاملا میدونه....) که داره چه بلایی به سر خودش میاره...
کارشناس ارشد رشته‌ی الکترونیک از یکی از دانشگاه‌های تهران رو من میشناسم که به خاطر یه قرص چه بلایی به سر خودش می‌اورد و چه‌جوی معتاد شده بود....فقط و فقط به خاطر اینکه برادر خانم معتادش اومده بود خواستگاری خواهرش، بهش نداده بودن و خانمش قهر کرده بوده رفته........

میگم خوب .......(این فحشه نشون دهنده‌ی میزان صمیمیت ما بودش!!) معتاد شدی که....میگه بذا بشم... از این که ذهنم همش درگیر باشه که بهتره که؟!

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه ی ما می دونیم که اگه بخوایم افراد مستو بگیریم باید کل جامعه رو بگیرم اما واقعا این اتفاق میوفته؟ بنظر من وقتی اولین مستو بگیریم بقیه مست ها هوشیار میشن و از مستی در میان! پس لازم نیست همه رو بگیریم!

داستان اصلی
||
||
||
/\

بنظر شما اگه جریمه رانندگی کردن با سرعت بالا مرگ (اعدادم) باشه کی حاصر همچین کاری رو انجام بده
مثلا تو کشور خودمون اومدن جریمه ها رو زیاد کردن(درسته بعصی از جریمه ها الکی رفتن بالا مثلا نبستن کمربند. طرف جون خودشه به کسی هم ربطی نداره می خواد خود کشی کنه! کمربند نمی بنده!) اما جرایمی مثل سرعت بالا که بیشتر از اینکه برای شخص مقصر حادثه ساز باشه برای سایرنی که دارن با رعایت قانون حرکت می کنن خطرناکه
چی ؟ اینم مثله ای نیست؟

جریمه ی سرعت بالا (فکر کنم حدودا 100 تومن باشه درسته؟) خوب با این رقم همین طور که می بینیم افراد کمتری سرعتشون بالا میره اما هنوز هم شاهد کورس گذاشتن ها و لایی کشیدن ها و سرعت های بالا هستیم چون این رقم ها حتی برای شخص خاطی در حد یه ابنبات هم نمیشه !

حالا اگه میگفتن سرعت 150 تا 100 تومن 160 تا 200 تومن 170 یک تومن 180 تا 10 تومن 190 تا 100 تومن بالای 200 هم اعدام صحرایی دیگه کی جیگر می کرد برای بقیه حادثه سازی کنه

حتی میشه اینم تو قانون نیاورد که بعد سازمان ملل شاکی بشه و یا واسه اقا زاده ها پارتی بازی بشه

یه گروه تشکیل میشه به یه اسمی (سرباز گم نام امام زمان ورژن 2 ) اینا با لباس شخصی تو مملکت پخشن (شبیه متی کمان )(هیچکسم اینا رو نمیشناسه) هر جا مشکلی ببینن شب میریزن تو خونه ی طرف و سرشو بیخ تا بیخ می برن رو در خونه ی طرف هم یدونه هولوگرام زورو می چسبونن

بعد نیرو انتظامی هم دنبال اینه که اینا رو بگیره اما نمی دونم (!) چرا هیچوقت نمی تونه

بعد اینا تو تمام زمینه ها هم وارد میشن
مثلا براشون واصح میشه که فلان قاصی رشوه می گیره اما حالا کی می تونه اینو اثبات کنه (اینا نیازی به اثبات ندارن اعدادم صحرایی می کنن)

فلان بازیکن فوتبال پول مفت می گیره عرق به پیرنش نداره جفت پاهاشو می برن چشاشم در میارن (اونجاست که تیم ملی قهرمان جام جهانی هم میشه نه فقط صعود به جام جهانی !)

و....
فوتبالو برای اینم اوردم که بگم از جون ادمی زاد تا شیر مرغ اینا دخالت می کنن و هستن

یه نکته ی دیگه اینکه
چرا سریع بکشن شاید طرف 1 درصدم که شده ادم خوبی (اصلا بگو معصوم) باشه و اینا اشتباه کرده باشن؟!!!

بله این درسته ولی کی ؟ وقتی که همه چی اروم باشه و فقط یه دزد باشه که براش تند تند جلسه ی دادگاه بذاریم نه الان که همه دزدن وی یه شکایت الکی 5 سال دوندگی لازم باشه جوری که شما بگی سگ تو صرر ما تو این دنیا از حقمون گذشتیم دیدار باشه به قیامت و...
و
با اینکه معصوم بوده و بی گناه اما کشته می شه تا مردم احترام به قانون را یاد بگیرن(در واقع 1 نفر قربانی میشه تا بقیه قربانی نشن!)

خلاصه:

نظر شما چیه؟ مخصوصا نظر افرادی که می تونن این موصوع رو درک کنن که چی دارم می گم:que:
با تشکر از دعوت شما
اول کار میخوام یکی دو تا موضوع رو بهش اشاره کنم بعد برم سر اصل موضوع .
نکته اول اینکه جناب استاتر احتمالا تو محیطی تربیت شده که همیشه بخاطر اشتباهاتش تنبیه شده و این نوع ارائه نظراتش هم دقیقا برمیگرده به رفتار هایی که تو کودکی باهاش شده و علاج همه خطا ها رو تنبیه از نوع وحشیانه میدونه. بخاطر همین موضوع از استاتر عزیز که دوست من هم هستند میخوام که حتما با یه روانشناس خبره مشورت کنند تا این ذهنیت رو از ذهنشون پاک کنند و الا با این روحیه نمیشه زندگی کرد . چون همه از انسان بیزار میشن و تنهایی باعث خیلی مشکلات میشه.
نکته دوم هم اینه که جناب استاتر همیشه یه طرف گود نشسته و حساب نمیکنه که جامعه بشری با آموزش صحیح و تامین زیر ساخت های مناسب به کمال میرسه نه با تنبیه و مجازات.
نکته سوم اینه که ما بیایم طرحی رو ارائه بدیم که بر اساس اون , زمینه فساد و تخلف رو از بین ببریم. بعنوان مثال اگه تو یه محیطی انگل های بیماری وجود داشته باشن , ما نمیتونیم با از بین بردن بیماران اون مشکل رو حل کنیم. باید زمینه بروز بیماری رو از بین ببریم.
ادامه بحث رو در پاورق بعدی پی میگیرم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از مشکلات عمده ای که در جامعه ما بروز میکنه ناشی از چند وجهی بودن قوانین هست. یعنی با استفاده از یه قانون میشه چند تا مجازات ضد و نقیض رو اعمال کرد بطوری که کسی هم نتونه اون قاضی رو متهم بکنه که بی قانونی کرده. ( این مورد رو در انتهای بحث بخوبی باز خواهم کرد)
از جمله مشکلات بروز تخلف در جامعه ما اینه که تکنولوژی سریعتر از فرهنگ رشد میکنه و همین موضوع باعث بروز خطا های انسانی میشه. مثال : ما قبل از ساختن بزرگراهها , اقدام به تولید و یا واردات خودرو های سریع و پر سرعت میکنیم. اگر این دو تا کار بموازات هم انجام میشد مشکلات بعدی کمتر پیش می امد.
- در هر جامعه ای که رقم بیکاری بالا باشه , رشد بزه کاری و اعتیاد بشدت بالا میره.
- در هر جامعه ای که سیستم آموزش همگانی اعم از رسانه ها و اموزش و پرورش و مراکز اموزشی مریض باشه , مردم اون جامعه نمیتونن فرهنگ بالائی داشته باشند و با رواج بی فرهنگی هر نوع تخلفی در اون جامعه اپیدمی میشه.
- هیچ جای دنیا دیده نشده که زمینه های تخلف رو با اعتلای فرهنگی از بین نبرند و بخواهند با جریمه و زور و تطمیع جامعه سالم داشته باشند. برای از بین رفتن تخلفات انسانی باید نیاز های آموزشی , تربیتی , زیستی و سایر نیاز های انسانی را تامین کنیم که در اینصورت جامعه کمال یافته تر میشه و میزان تخلفات انسانی بشدت کم میشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خلاصه گفته شما:

خلاصه جواب من :
این دیدگاهی که شما ارائه دادین همین حالا تو کره شمالی اجرا میشه و نتیجه ش این شده که کل دنیا دارن به ریششون می خندن و هیچ عقل سلیمی این نوع رفتار ها رو قبول نمیکنه. رفتار های قهر آمیز هیچوقت نمیتونه موثر واقع بشه.
کمال انسانیت در رساندن او به بلوغ فکری و عقلی است و این امر جز با آموزش و تربیت صحیح انسان بدست نمیاد.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خيلي تاپيكه حساسي را گذاشتي.....مي دوني ياد يه ضرب المثل افتادم كه ميگه وقتي يه چوب تر را بلند كني سگ خودش فرار مي كنه....فكر كردن به اينكه مردم ساده اند هيچ نمي فهمند ...راه حل جلوي وارد شدن مشروبات را بگيريم...چه كساني مشروب را وارد اين مرزو بوم مي كنن...مرز و بومي كه اطلاعات قوي دارد

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خيلي تاپيكه حساسي را گذاشتي.....مي دوني ياد يه ضرب المثل افتادم كه ميگه وقتي يه چوب تر را بلند كني سگ خودش فرار مي كنه....فكر كردن به اينكه مردم ساده اند هيچ نمي فهمند ...راه حل جلوي وارد شدن مشروبات را بگيريم...چه كساني مشروب را وارد اين مرزو بوم مي كنن...مرز و بومي كه اطلاعات قوي دارد
واقعا که دم شما گرم خانم مهندس . اینجا که حرفی از مشروب و اینا زده نشده؟ شما مطمئن هستی که صورت مسئله رو فهمیدی؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا که دم شما گرم خانم مهندس . اینجا که حرفی از مشروب و اینا زده نشده؟ شما مطمئن هستی که صورت مسئله رو فهمیدی؟

نمی دونم حوصلشون شده بخونن یا نه اما درست گفته !
منظورشون اینه وقتی وزارت اطلاعات کارای بزرگی انجام میده گرفتن کالاهای قاچاق کار مشکلی هست؟ !

یعنی اینا خودشون مواد مخدر رو وارد می کن یعنی همان کاری که خواهر شاه کی بود اسمش شمس فکر کنم انجام می داد خودش مقامات وارد می کنن که می تونن از مرز ردشش کنن و...
=================

اون تیکه هم که گفتی مشکلات کودکی الان که فکر کردم دیدم درست می گی .

یه مدته خودم می خوام پیش یه روانشناس برم ولی می ترسم!(حتما می خوای بگی ترس نداره هر کی که میره که حتما دیوانه نیست و... اما رفتنش جیگر می خواد بنظرم!)

داشتم به جو خونه فکر می کردم دیدم نه خشن نبودن و همه چی خوب بوده اما یه لحظه اون تصویر اومد جلوم که کلاس اول دبستان بودم(با اینکه خانواده ی با فرهنگی داشتم اما ساکن پایین شهر بودیم متاسفانه!!!)
همسایمون مدیر دبستان بود(کلی هم همدیگه رو می شناختیم و...) زنگ تفریح تموم شده بود می خواستن زیر افتاب نگهمون داره الله اکبر و از اینا یادمون بدن بچه ها همه می خواستن برن داخل که این بابا اومد جلوی در و شلنگشو مثل لانچیکو تاب می داد که همه فاصله بگیرن همه دور شدن از در اینم وایسود گفت حالا هرکی جیگر داره بیاد بالا

منم رو حساب اینکه این بابا همسایمون هست (تو لحظه مدیر بود و همه رو به چشم یه عده بز می دیده!!!) میریم داخل تو سایه میشینیم همسایمونه دیگه
جست زد بالا که برم داخل یهو شلنگ اومد تو صورتم پرت شدم کف زمین (حسابشو بکن بچه اول دبستانی ...)

شاید چون بچگیمو تو پایین شهر گذروندم!

=============

و اون تیکه که گفتید خیلی از ماشین ها راحت با حرکت می کنن و چسبیدن کف زمین راحت میشه 250 تا باهاشون رفت درست طرف جون خودشه با پرایدم اگه دوست داره 200 تا بره به من ربطی نداره اما اونجایی که سرعت ترافیک 100 تا است این میاد با 200 تا لایی میکشه برای دیگران مشکل درست می کنه ربطی به نوع ماشینش نداره

==============
و این داستانو که گفتید تو کره ی شمالی هستو من نمی دونستم لازم شد یکم تحقیق کنم

هر چند اونجا کومونیستی هست و مردم خیلی محدودا
من نگفتم کسی رو محدود کنیم گفتم در صورت تخلف سنگین بر خورد کنیم که اصلا به صرف کسی نباشه بخواد تخلف کنه

فکر می کنم اول راهنمایی بودم یه بچه ای یه چیزی یادم نیست دقیقا چی بود از تو کیف من دزدیده بود و هر چی با زبون خوش بهش گفتیم عزیزم میشه لطف کنی اون مثلا اون مدادو که دزدی رو بهم پس بدی اونم خیلی خوشگل می گفت نه نمیشه

رفتم پیش ناظم ( نفر اول مدرسه بودم از لحاظ علمی و هیکل و اون طرف دزده هم یه بچه ریقو بود!) گفتم فلانی مداد منو دزدیه هرچی بهش میگم پسم نمی ده گفت خوب تو 100 برابر اون هستی بزن تو سرش ازش بگیرش گفتم یعنی دعوا اشکالی نداره
گفت پدرانه بهت بگم نه اون دزدیه به زبون خوش هم راه نمیاد تو هم که زورت بهش میرسه پس خودت بگیرش البته من به عنوان یه مدیر بهت می گم که دعوا بده و اگه ببینم داری دعوا می کنی ....

الان که سنم رفته بالا تر این سوال برام پیش اومده که پس وظیفه ی این ناظم (کادر حکومتی ) چیه ؟ بیان نصیحت پدرانه بکنن؟؟؟
==================

یه چیز دیگه هم گفتم :

مثلا زیاد لازم نیست با اشرار لب مرز در گیر بشیم چون اونا هم یه جورایی مردن رو مثل رزمنده های اسلام می دونم که میرن بهشت و ازاد میشن و ...

اونا نیاز به کار فرهنگی دارن

بیاد تو تمام شهرهای کوچیک سیستان بلوچستان جای سرباز آخوند بفرستیم که فکر بچه قاچاق چی ها رو اصلاح کنن و بهشون بگیم گل هست دریا هست من هستم تو هستی خدا هست ببین چقدر زندگی زیباست نرو قاچاق چی شو درس بخون مهندس شو بیا تو باشگاه مهندسین بشین شعر و ور بنویس و....

که میگه کار فرهنگی مال کسیه که تو سیستانه
و کار عملی مال کسیه که تو شهر زندگی می کنه و قبول کرده که انسان که شعور داره و داره هر روز درس می خونه مدرسه می ره دیپلم لیسانس ارشد دکترا و...(به قول اون دوستمون خودش می دونه مواد مخدر بده اما از سر لج با خودش معتاد میشه! این با تنبیه درست میشه یا حذف میشه !)

و کار فرهنگی مال کسیه که امکانات براش نیست و ساده ترین کارو انتخاب می کنه کافیه ذهنشو روشن کنیم تو اونم وارد سیستم ما بشه و....

natashkooh

عضو جدید
من هميشه با كارهاي پايه اي موافقم!!
چرا كه يك باره براي هميشه!!!!
اگه فرهنگ رو جا بندازيم ديگه نياز به مامور توي خيابون ها و اتوبان ها نيست كه يواشكي با دوربين نگاه كنن و تله بذارن!!!
وقتي فرهنگ جا افتاد اونوقت ديگه جريمه معني نداره!!!!
نميدونم راهش چيه ولي هرچي هست زور نيست!!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هميشه با كارهاي پايه اي موافقم!!
چرا كه يك باره براي هميشه!!!!
اگه فرهنگ رو جا بندازيم ديگه نياز به مامور توي خيابون ها و اتوبان ها نيست كه يواشكي با دوربين نگاه كنن و تله بذارن!!!
وقتي فرهنگ جا افتاد اونوقت ديگه جريمه معني نداره!!!!
نميدونم راهش چيه ولي هرچي هست زور نيست!!!!

بعد از این تاپیک رسیدیم به تاپیک کار فرهنگی یعنی چی؟؟؟

baby face nice

عضو جدید
با اعدامی که گفتی موافق نیستم با پرورش میتیکمان موافقم ومیدونم چه کشتارهایی به دست اینا انجام میشه و بدون اجازه و یکدفعه ای میریزن تو خونه یارو اصلا شاید زن یارو تو خونه لخت باشه چطور به خودشون اجازه میدن وارد بشن نمیدونم...... وقتی سرباز امام زمان لقب میگیرن حتما چشماشونم پاکه پاکه .گذشته از این موارد بلاهایی که سر اونا میارن باور نکردنیه نمیدونم کدوم هموطنی میتونه دست به همچین کارایی بزنه من که شنیدم بی پدر مادرا را میارن تربیت میکنن که حس ترحم و انسانیت نداشته باشن کسایی که نه محبت دیدن نه انسانیت را میدونن چی چیه

بالا