اگر در یک خانواده غیر مسلمان به دنیا اومده بودید، آیا باز هم مسلمان بودید؟

rm_arch

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم اما اینو می دونم که همیشه خدا رو داشتم

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدانم خوب به طور طبیعی تا وقتی ادم در یک محیطی به دنیا می اید و زندگی میکند تفکراتش در وهله اول همان تفکرات و اعتقادات اطرافیانش است تا اینکه بزرگ میشود و ممکن است در اثر ارتباط واشنایی باافراد دیگر نظرش عوض شود.
اما در حال حاضر خیلی از دین خودم راضیم . من فکر میکنم واقعا دین فوق العاده ای داریم واکثر اوقات از دست خودم ناراضیم که نمی توانم به همه ان چیزهایی که خداوند از طریق پیامبر و ائمه به من تعلیم داده عمل کنم. انقدر تعالیم ما بلندند که توقفی برای ادم تو این مسیر پیش نمی اید.
خدای دین ما خدایی فوق العاده است مثل خدایی نیست که در ادیان دیگر توصیف شده خدایی که مثل انسانها یا اشیا نیست منحصربفرداست و تا ندارد. اگر غیر از این بود نمیتوانستم او را به خدایی بپذیرم او باید تک و یکی یه دونه باشه منحصربفرد وشکست ناپذیر.
پیامبر من کسی است که هرگز تا پایان عمرش کسی ندیده که او خوانده باشد یا نوشته باشد پیامبری امی اما همین پیامبر از من خواسته علم را طلب کنم ولو اینکه در چین باشد. میدانید این جمله پیامبر چقدر بلند است یعنی ولو اینکه از یک کافر و در نقطه ای دوردست بتوان علم اموخت انرا بیاموزید.او انقدر مهربان بود که حتی زمانی که به دشمنانش در روز فتح مکه دست یافت از انان انتقام نگرفت و فرمود الیوم یوم المرحمه. او هرگز در جنگها کسی را نکشت و هرگز در برابر ازارهای قومش برای انها تقاضای بلا نکرد.
وچه بگویم از علی بن ابیطالب که دشمنانش در مرگ او گریستند و رقیبش در وصف او بیش از 100بارگفت که اگر علی نبود من هلاک میشدم.عدالت این مرد جهان را متحیر کرده .چنان عدالتی که زمانی که با فردی یهودی اختلاف پیدا کرد و در دادگاه قاضی اندکی بیش از ان فرد به او احترام گذاشت از این حرکت ناراحت شد و به قاضی اعتراض کرد.
من فقط میدانم که خدا خیلی به من لطف کرده که مرا با اسلام اشنا کرده وامیدوارم باهمین دین از دنیا بروم و خداوند مرا در میان شیعیان حقیقی علی بن ابیطالب محشور کند.امین:hypocrite:

rana.7

عضو جدید
100%.من خودم آدمای زیادی اطرافم دیدم به اسمه مسلمون اما ربا میخورن دروغ میگن تفریحشون غیبته تو اداره ها از کارشون میزنن اما آخر سر حقوق تمام و کمال میگرن.به وعدشون وفا نمیکنن و ......تادلتون بخواد از این ادما اطرافم دیدم و ناراحتم که دارن با اسم مسلمونی بازی مینکنن هر چند که چوب خدا بی صداست.اما من کاری به این آدما ندارم (اسلام بهترین و کامل ترین دینه این ماهاییم که داریم خرابش میکنیم)من دارم سعی می کنم درست باشم من کاری به آدما ندارم من صراط مستقیمی که خدا پیغمبرم ایمه گفته شده میرم و مطمینم راهی که انتخاب کردم درسته.
این مایییم که انتخاب میکنیم با عقل و قدرت انتخابمون.
ولی این طرز فکر ماهاست که عملمونو میسازه.بعضیا آدمای به ظاهر مسلمون اطرافشونو میبیننو از دین زده میشن اما فکر نمیکنن به جای اینکه کنار بکشن بیان مسلمون واقعی بودنو به دیگران نشون بدن.من این کارو کردم و واقعا نتیجه مثبتشو بارها تو زندگیم .امتحانای سخت شدم اما واقعا راضیم

al_da82

عضو جدید
مطمئن باشید 99.9درصدمون مسلمان نمیشدیم:surprised:
مگه تعداد ادمهایی که تو دنیت دینشون رو تغییر دادند چند نفره؟
اگه آمار کسانی که تغییر دین دادند رو (البته به درصد ) در نظر بگیریم میفهمیم که به احتمال زیاد ما هم دینمون رو تغییر نمی دادیم و مسلمون نمیشدیم

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باشید 99.9درصدمون مسلمان نمیشدیم:surprised:
مگه تعداد ادمهایی که تو دنیت دینشون رو تغییر دادند چند نفره؟
اگه آمار کسانی که تغییر دین دادند رو (البته به درصد ) در نظر بگیریم میفهمیم که به احتمال زیاد ما هم دینمون رو تغییر نمی دادیم و مسلمون نمیشدیم

من یک سوال داشتم
شما هر وقت بخوای یک کاری بکنی می ری تحقیق می کنی ببینی چند درصد این کار رو کردن بعد انجاش می دی یا طبق علاقه ات و استعدادت فعالیت م یکنی یا بر حسب نیازت یا ...
توی دین هم ادم خودش راهش رو انتخاب می کنه و بنا به نیازی که داره
نه طبق چیز هایی که اتفاق افتاده یا بقیه انتخاب کردن
تو خودت اگه غیر مسلمان بودی این احساس نیاز رو داشتی که مسلمان بشی و کامل بشی یا نه ؟؟؟
به این جواب بده درصد رو ولش کن;)

noirgalaxy

عضو جدید
با توجه به تبلیغاتی که دیگران از اسلام میکنن و صد البته کارهایی که با مارک اسلام مسلمون ها انجام میدن
نه هرگز مسلمان نمیشدم
مسلمان و دروغ
پس کی و دروغ

مسلمان و تنبلی
پس کی و تنبلی

مسلمان و کلاهبرداری
پس کی و کلاهبرداری

مسلمان و ریا
پس کی و ریا

و....

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب میشه گفت 90 درصد قبول دارن مسلمون نبودیم اگر خانواده ی مسلمونی نداشتیم.
با این اوصاف چه منابعی واسه تحقیق دینی سراغ دارید؟

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک سوال داشتم
شما هر وقت بخوای یک کاری بکنی می ری تحقیق می کنی ببینی چند درصد این کار رو کردن بعد انجاش می دی یا طبق علاقه ات و استعدادت فعالیت م یکنی یا بر حسب نیازت یا ...
تو خودت اگه غیر مسلمان بودی این احساس نیاز رو داشتی که مسلمان بشی و کامل بشی یا نه ؟؟؟
به این جواب بده درصد رو ولش کن;)

حرف شما درسته. ولی این که راه درست چیه یکی مساله س، اینکه چند درصد مردم راه درست رو طی می کنن مساله دیگه ایه.
البته من طبق صحبت شما عمل کردم. من تو یک خانواده مسلمان به دنیا اومدم. اما بعد از تحقیق و مطالعه، به این نتیجه رسیدم که اسلام دین مناسبی نیست. ولی برای تمام کسانی که به اسلام اعتقاد دارن احترام قایل هستم.

n-engfood

عضو جدید
سلام. خیلی سوال خوبیه. درسته. ما مسلمون زاده ایم نه مسلمون. من خیلی بهش فکر میکنم. همیشه به این نتیجه میرسم که اسلام کاملترین دینه. باها و بارها بهش سیدم اما دوست دارم بدونم اگه توی کفر و الحاد و انحراف بودم و حتی اسم اسلام هم به گوشم نخورده بود چطور خدا رو پیدا میکردم؟ شما هم به سوال من جواب بدین.ممنون.:gol:

al_da82

عضو جدید
من یک سوال داشتم
اگه دروغشو بخوای(!!!!) میرم تحقیق میکنم که مردم چکار میکنند تا من دیگه اون کار رو انجام ندم:biggrin::biggrin:

اگه ادم بنا به نیازش دینشو انتخاب میکنه، پس احتمالا داره اشتباه میکنه.درست بودن دین مستقل از نیازیه که ادم داره احساس میکنه

منظورم از گفتن کار بقیه مردم این بود که چون بقیه دینشون رو عوض نمیکنند پس من هم بنا به قوانین احتمال(که البته کی گفته که حتما درسته)،احتمالا عوض نمی کردم

وقتی ادم باهوش میخواد دروغ بگه فکر میکنه و دروغ خساب شده میگه
هر دینی هر چقدر هم اشتباه باشه طی این ده ها قرن، اونقدر آدم پیدا شده که دین ها رو هر چقدر هم غلط باشند، سعی کردند تو چشم مردم درست نشون بدهند
پس انتخاب درست خیلی سخت شده...

اگه به این نتیجه برسم که کامل شدن به مسلمون شدنه میشدم. ولی کی میدونه (حداقل من که مطمئن نیستم) با مسلمونی کامل میشم

خلاصه که کلی سوال تو ذهنم در مورد مسائل بنیادی تر هست که وقت انتخاب دین ندارم:D

a- green

عضو جدید
کسانی که خیلی خودشون رو پایبند می دونند اگه مثلا تو خانواده ی مسیحی هم به دنیا میومدن همون قدر مومن بودنتا زمانی که تعریف از تعریف امروزی ما باشد دین روز به روز از محبوبیت خواهد افتاد

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

...

در دینداری اجباری نیست :que:

خداوند به انسان قدر ت انتخاب داده وانسان را درخواست های گونا گون خود آزاد افریده تا میوه ی درخت ممنوعه را بخورد، وکنجکاوانه به جستوی حقیقت چیستی بپردازد عبادت بندگان خداوند زیبایی ها ،نه تنها در نیایش هاو انجام واجبات بلکه، پرسش در وجود هستی ست تا رازهای این جهان شگفتی ها را بیابد و قدری از پیک دانش خداوند را سربکشد .
براستی آدمی با شک در پدیده هاست که به حقارت خود در برابر ایزد لا یزال پی میبرد وصفحه ای از این کتاب قطور ورق نخواهد خورد مگر به اراده ی او.

از همین روست که خداوند در کتاب اعجاز خود می نگارد:
بندگان من کسانی هستند که تمامی سخنان را می شنوند واز میانشان بهترین آن ها را بر می گزینند.

بيتاب

عضو جدید
حالا كه بزرگ شدم واهل اراده وتصميم شدم و قادرم مواضع فكري واعتقاديم را تغيير دهم ...........پس چرا دست از دين ومذهب تشيع علوي برنمي دارم

48055

عضو جدید
بحث شيعه ي علوي با شيعه ي ما!! صفوي فرق ميكنه .
تو اين دنيا تنها چيز يكه نميشه رد كرد خداست . حالا شما هر ديني داشته باش چه فرقي ميكنه .
بقيه رو بي خيال!!!!! :smile:

tahoora62

کاربر بیش فعال
الهي تن به سوي كعبه داشتن چه سودي دهد آنرا كه دل به سوي كعبه ندارد؟
(علامه حسن زاده آملي)
مدتيه دارم رو خودم كار ميكنم بايد از اين دين آبا اجدادي در برم. خودم برسم به اينكه اسلام چيه؟بايد اونقد مطالعه كنم تا بفهمم متفكرين بزرگ عالم شرق و غرب چطور رسيدند كه كاملترين دين اسلامه و بهترين كتاب قرآن.اون وقته كه با عشق سر به سجده ميزارمو از اينكه مسلمانم و تو اين كشور زندگي ميكنم خدا رو شكر ميكنم.

kahrobaa

عضو جدید
من بازم شیعه می شدم البته اگر امام علی (ع ) رو میشناختم
مگه می شه علی (ع) رو شناخت و شیعه نشد؟!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بازم شیعه می شدم البته اگر امام علی (ع ) رو میشناختم
مگه می شه علی (ع) رو شناخت و شیعه نشد؟!
دوست گرامی،شیعه اصولا ارتباط زیادی باحضرت علی ندارد.بلکه اهل سنت هم حضرت علی رامی شناسندوبرایش احترام قائل هستند.
اصولاتفکرات حضرت علی تاثیرگذاری خاصی برروی تفکرات شیعه نداشته است چراکه تفکرات حضرت علی کاملا مشابه تفکرات حضرت محمداست وتفکرات حضرت محمدهم موردقبول همه مسلمانان است.بحث خلافت حضرت علی فقط گوشه ای ازاختلافات اهل سنت وشیعیان است.
درموردمسلمان بودن ماهم اصولاحق انتخاب دیگری نداریم.قضیه ای شخصی است که به بچه هایش گفت:
بچه ها! بگیدچی می خوریدتابراتون املت درست کنم!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر خودمون رو .. اگر خدا رو میشناختیم ، هیچ دینی رو هم که انتخاب نمی کردیم برنده بودیم!

anjam.vazife

عضو جدید
فک کنم اگه تا 18 سالگی بی دین باشیم و بعد با مطالعه و تحقیق که فک نکنم با امکانات امروزی مثل اینترنت وووو کار مشکلی باشه راه درست رو انتخاب بکنیم بهتر از اینه که دین پدری رو ادامه و بعد از 20- 30 سال ،تحت تاثیر دین پدری قرار بگیریم و دین تازه ای انتخاب یا همون دین رو ادامه بدیم.
هر چقدر هم ادعای تعصبی نبودن و روشن فکری داشته باشیم باز هم دین پدری تاثیر خودشو میذاره و حتی تبلیغات محیط .
یه آمار هایی هست که ما فقط با دونستن اونها میتونیم دین خودمونو به بهترین نحو انتخاب کنیم
که اینو خودتون درک کنین تاثیرش بیشتره تا من بگم
نکته : دو کلمه هست که در فارسی امروزی به دین تبدیل شده که خودتون میتونین تحقیق کنین دریابید

samakbin

عضو جدید
هرگز مسلمان نبودیم . بیایید حقیقت را قبول کنیم.فرزند هر دینی دین خود را بهترین دین ها میداند.چون تو مغز خالی او از بچگی چیزایی گذاشتن که پنداشته حقیقت دنیاست.و هر دینی هم می خواهد خود را در میان تمام ادیان استثنا بداند . اینکه ماهم بگیم اسلام واقعی چنین و چنان است جز اینکه پرده ی دیگری از تعصب بر چشم هایمان نهاده ایم ، اصل قضیه را حل نکردیم

many60

عضو جدید
زاهدی پرسید از فرزند خویش هیچ میدانی مسلمانی به چیست؟
صدق و بی آزاری و خدمت به خلق و عبادت هم کلید زندگیست .
گفت زین معیار اند شهر ما یک مسلمان هست آن هم ارمنیست.

بهشت آنجاست که آزاری نباشد کسی را با کسی کاری نباشد

فکر می کنم اگه آدما به هم دورغ نگن، تهمت نزنن، با هم مهربون باشن و خلاصه حق الناس به گردن نداشته باشن ، حق الله هم که با خداوند کریم فرقی نمی کنه که مسلمان باشی یا مسیحی یا .... فقط کافی یکتا پرست باشی .

samakbin

عضو جدید
من هم با شما کاملا موافقم دوست عزیز
مباش در پی آزار و هر چه خواهی کن
که در طریقت ما غیر ازاین گناهی نیست

anjam.vazife

عضو جدید
قومی متفکر اند اندر ره دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین

می ترسم از آنکه بانگ آید روزی
کای بی خبران ، راه نه آن است و نه این

خیام

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
قومی متفکر اند اندر ره دینقومی به گمان فتاده در راه یقین می ترسم از آنکه بانگ آید روزی کای بی خبران ، راه نه آن است و نه اینخیام
افرين كه حرفم را فهميدي

بالا