ايا نماز مي خونيد ؟

ايا نماز مي خونيد ؟

• نهاصلا نمي خوانم

رای: 53 15.6%
  • گه گاهي از روي ميل يا اجبار مي خوانم

رای: 46 13.5%
  • بله هميشه مي خوانم .

رای: 241 70.9%

• مجموع رای دهندگان
    340

سحر صبح

عضو جدید
دوستان عزیز توجه بفرمایید:
دین اسلام بیش لز هر مرامی به علم آموزی تشویق کرده و تفکر و علم آموزی رو جزو بزرگترین عبادات شمرده... ما در اسلام دانشمندان زیادی داشتیم که هنوز علم روز به پای علم آنها نرسیده... چه کسی شیخ بها از دانشمندان مسلمان را میشناسه. بوعلی کی بود که علمش رو هم از اسلام٬ هم از حکمت (نور الهی)و هم از علوم دنیا دریافت کرده بود...رازی٬ ابوریحان بیرونی ٬ خواجه نصیر... و هزاران دانشمند مسلمان و جان بر کف در راه اعتقادات دیگه.... بزرگترین دانشمند که استاد برخی از این دانشمندان بوده اما صادق ع بودن... کی علوم ایشون رو میشناسه... که جهان اسلام ٬ بیشترین٬ فشرده ترین و انفجار علم خودشو از امام صادق شروع کرد و بعد٬ این غرب بود که از اسلام علم رو قاپید... بعد تحت سیطره٬ فریب و خدعه٬ مسلمین رو عقب نگه داشت. انچه ما رو جهان سومی کرده نه اسلام٬ بلکه از خودباختگی و از خود بیگانگی هست که دامنگیر برخی از ماست....

روایت داریم:
نسبت به آنچه در موردآن علم کافی نداری قضاوت نکن

اگر در مورد مسئله ای علم کافی نداریم (که نداریم)؛ فقط بصورت پرسش مطرح کنیم چون عقل اینطور اقتضا میکنه.... عقل آدمها در کلامشون مشخص میشه... یکی محتاطانه رفتار میکنه... یکی هم تمام زندگیشو بر اساس ندانسته ها و شک هاش بنا میکنه... و حتی حاضر نیست خودش اندکی دنبال مطالعه و علم آموزی بره تا باری از روی دوش علم و فرهنگ برداره و کمکی به ایران اسلامی داشته باشه....

آخرین ویرایش:

frotan68

عضو
خب شما دقیق باش
من راحت
شما موقه صحبت با خدا حواست ب ادای صحیح حروف عربی باشه
من حواسم به حرفایی ک ب زبون ساده اما آگاهانه خودم میزنم

راحتی هیچ وقت ارزش نمیاره عزیز.هر کاری اصولی داره.

خدای عربا گفته
واسه عربا گفته

اینجا هم دست از ادا و اصول وطن پرستی بر نمیدارن:) خدای عرب و غیر عرب داریم به نظر شما؟! حالا اگه قرآن به فارسی بود خدا مخصوص فارس زبان ها میشد؟!
اگه اعتقادتون اینه پس یعنی الان شما دارید خدای ایرانی رو میپرستید و خدای عرب هارو کنار گذاشتید.عرب ها هم برن سهم خدای خودشون رو بپرستن!

آخه نمیتونم قبول کنم خدا بگه با کدوم پا بری توالت
یا چون ض رو صحیح تلفظ نمیکردی نمازت قبول درگاه من نیست
من ب خدا،ب عبادت، ب نیاز ب پرستش، ب تفاوت فطری مرد و زن اعتقاد دارم
نه ب این .... ها ک ب نام دین و تفسیر و توجیه المسائل ب خوردم میدن

شما اعتقاد داری که هر برگیی که از روی درخت میوفته به اذن خدا هست و کوچیکترین اتفاقی بی دلیل نیس؟
شما اعتقاد داری خدایی که انسان رو آفریده راه زندگی بهتر و درست تر همراه با ریزه کاری هاشو میدونه؟
خیلی رو بحث تلفظ کلمات مانور میدین!واسه خودتون پیچیده اش کردین.این یه چیز بدیهی هست که هر زبانی قواعد و اصولی داره.مثلا اگه شما تو زبان فارسی هم یه حرف رو اشتباه بگید ممکنه معنیه کلمه عوض بشه.چه برسه در زبان عربی که این اشتباه خیلی ریز تره و با یه حرکت روی حرفی معنی کلمه عوض میشه.پس این حساسیت بیخود و بیجهت نیس.و بادتمرین و تکرار دیگه نیازی نیست که کسی موقع نماز خوندن حواسش فقط به تلفظ باشه.همونطور که شما از زمانی که تواناییه صحبت پیدا کردید همه کلمات رو درست نمیگفتید و با تکرار میتونید بدون توجه به تلفظ اصولی بدون نقص صحبت کنید.

+در ضمن اینکه با کدوم پا بری به توالت یا با کودوم دست غذا بخوری بهتر است ،همه اینها دلایلی دارند بهتره خودتون هم برید دنبالش و خودتون بهش برسید تا رفع ابهام شه!
وقتی پزشکی میگه وسط غذا آب نخورید برای بدنتون مضر هست،و همه با تکیه به این موضوع که ایشون پزشک هستن و قابل اعتماد به دستورش سعی میکنند عمل کنن.

سحر صبح

عضو جدید
دانشمندان کشورهای غربی هم الان از کشورهای مختلف هستند. اینطور نیست که فقط غربی باشند. خیلیهاشون هم مسلمان هستند.... اسلام مانع علم نیست! تک تک قوانین اسلام برای سلامت جسم و روان در بالاترین حد ممکن وضع شده.. برای نیل به هم دنیا و علم و پیشرفت و... و هم اخلاق و هم رسیدن به عبودیت و لذت ارتباط با خدا و بندگی او ٬ برای آرامش و طمانینه و....خدانوشی... اگر ما مسلمان واقعی نباشیم مثل الان برخی از مردم ایران که از اسلام ابعادی رو گرفتن و ابعادی رو واگذاردن٬ اگر بخوایم با غرب واژگون و تیره بخت مقایسه کنیم خودمونو٬ اگر همه چی رو بندازیم تقصیر داشته ها و نقاط قوتمون که اسلام و دینمون باشه و... این میشه که پیشرفت نمیکنیم. اما اگر اسلام رو همه مون سفت و جدی همه جانبه بچسبیم وخودکم بینی نداشته باشیم باید بدونیم که مثل برق جهش میکنیم و ما باید بدونیم که: الاسلام یعلوا و لا یعلی علیه... اسلام در قوانین همه جانبه برتر است و چیزی بر اسلام برتری ندارد....
اگر غرب رشد علمی داشته با مدیریتی بوده که هزینه کلان تبلیغات و مدیریتشو از غارت کشورهای جهان سوم و دزدی کسب کرده... چرا آفریقا قحطی محض شده!؟ چه کشوری الماسهای آفریقا رو ربود! نفت ایران چه شد! بدهی های کلان آمریکا به ایران چرا پرداخت نمیشه!! اینها اگر از قدرت اسلام هراس ندارن علیه مرکزیت و قدرت حرام خودشون چرا اینقدر از مسلمین نسل کشی میکنن!! و...........

توجه کنید: تمام پیشرفتهای انها فاقد ارزشه و از خودشون نیست!!!

hastia89

عضو جدید
آخه نمیتونم قبول کنم خدا بگه با کدوم پا بری توالت
یا چون ض رو صحیح تلفظ نمیکردی نمازت قبول درگاه من نیست
من ب خدا،ب عبادت، ب نیاز ب پرستش، ب تفاوت فطری مرد و زن اعتقاد دارم
نه ب این .... ها ک ب نام دین و تفسیر و توجیه المسائل ب خوردم میدن

مارال جان این که میگن ض رو درست تلفظ نکنی و این حرفا زیاده روی یه عده ایه که چیزی از زبون فارسی و فرهنگ ما و اتفاقاتی که در زبان شناسی میافته ندارن، برای من فارسی زبان این حروف تفاوت زبانی ندارن و اصلا مثل این میمونه که اذریها ق رو و فرانسوی ها ر رو نمی تونن راحت تلفظ کنن، به نظرم این حرف رو عرب امروز عربستان برای اینکه بگه ایرانی فهم درستی از دین ندارن ( و بدون این که بفهمن شرایط زبانی و فرهنگی ما چیه و برای بدنام کردن شیعه اصولا ، و ایرانی ها ) این ها رو رواج دادن و یه عده ادم متعصب ادامش دادن.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
خدای عربا گفته واسه عربا گفته
خدای عربا، خدای همه هست واسه همه نسل بشر گفته؛ به زبان عربی هست چون ، کاملترین زبان هست. این بهونه نمیشه. بعدم فکر نکنید که آدم توی نماز همیشه باید حواسش به ادای درست کلمات باشه. یک ماه اولش این هست؛ بعدش مرحله بالاترش این هست که سعی کنی به معنی عبارات توجه کنی . مرحله بعدترش این هست که حالا اینهایی رو داری میگی، داری به خدا میگی که الان در مقابلش ایستادی. نماز آیت الله بهجت رو دیدید؟ هیچ کس نمیتونه ادعا کنه عاشقانه تر از ایشون با خدا حرف میزنه. حالا به هر زبونی که میخاد باشه. ولی ایشون درباره نماز ، چیزهایی رو گفته که شاید هیچ کدومتون تاحالا نشنیده باشید. اگر قدرتمندان دنیا میدونستن نماز ، چه لذتی داره، از دنیا دست میکشیدن. (مضمون یکی از صحبتاشون) ولی هیچ کدوم ازین حرفارو نمیزدن.

hastia89

عضو جدید
علم هرجا کم بیاره، اعتراف میکنه و میره دنبالش، ولی این دینه که هربار یه قصه سرهم میکنه تا طرفداراشو از دست نده و چرخاش بچرخه
:gol:

دوست عزیز این کار دین نیست کار مدعیان دینه. اونایی که ازین راه میخوان به نون و نوایی برسن.

9shenas

عضو جدید
خدای عربا، خدای همه هست واسه همه نسل بشر گفته؛ به زبان عربی هست چون ، کاملترین زبان هست. این بهونه نمیشه. بعدم فکر نکنید که آدم توی نماز همیشه باید حواسش به ادای درست کلمات باشه. یک ماه اولش این هست؛ بعدش مرحله بالاترش این هست که سعی کنی به معنی عبارات توجه کنی . مرحله بعدترش این هست که حالا اینهایی رو داری میگی، داری به خدا میگی که الان در مقابلش ایستادی. نماز آیت الله بهجت رو دیدید؟ هیچ کس نمیتونه ادعا کنه عاشقانه تر از ایشون با خدا حرف میزنه. حالا به هر زبونی که میخاد باشه. ولی ایشون درباره نماز ، چیزهایی رو گفته که شاید هیچ کدومتون تاحالا نشنیده باشید. اگر قدرتمندان دنیا میدونستن نماز ، چه لذتی داره، از دنیا دست میکشیدن. (مضمون یکی از صحبتاشون) ولی هیچ کدوم ازین حرفارو نمیزدن.

کاملترین زبان؟!
با چه تعریفی شده کاملترین زبان؟!
جواب نمیخوام
محض اطلاع رسونی بود

9shenas

عضو جدید
اگه غرب از اسلام میترسه به این خاطره که :
بهشت بهترین بهانه برای جهنم کردن دنیاست
همه ی آدما از یه موجود متعصب که اعتقاداتشو کورکورانه تقلید میکنه میترسن
و... و...

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ی زمانی کلیسا ب مردم گفت ک بهشتو میفروشه و مردم هجوم بردن ب کلیسا واسه خریدن بهشت
هرچی بیشتر پول میدادن طبقه بهتر ی نصیبشون میشد
تا اینکه ی مفر رفت کلیسا و گفت من میخوام جهنم تمام و کمال بخرم
و بهش فروختن و سند جهنم خورد ب نامش
و اون اومد و ب همه مردم گفت من جهنمو کامل خریدم و هیچ کسیو اونجا راه نمیدم
پس همتون مجبورید برید بهشت!!!
این داستان تو جامعه امروز ما میشه چی؟؟؟...
بگذریم
اروپایی ها ی عده دینو گذاشتن کنار
ی عده هم دینو بردن تو جایگاه اصلیش ک همانا اخلاق انسانیه و لا غیر
حالا اونا کجان و ما کجا؟؟؟
تا قبل صفویه ک دین فقط تو حوزه و خونه و مسجد بود ایران چه جایگاهی داشت؟
صفویه=>قاجاریه=>پهلوی=>.....
افزایش نفوذ دین
کاهش سطح علم و فرهنگ و شعور و اقتصاد و وجهه سیاسی و .....
افسوس ............

m roz

عضو جدید
1سوال داشت خدمت بعضی از دوستان :

چرا وقتی غربیا اون دروغ بزرگ که دنیا سر اومده و زمین قراره نابود بشه رو به خورد مردم دنیا دادند و 1عالمه سوراخ موش رو به عنوان پناهگاه به 1 سری افراد ساده لوح فروختند، کسی دنبال دلیل و مدرک علمی برای اثبات ادعاشون نبود، کسی احساس نکرد با این دروغ به شعور مردم 1 دنیا توهین شده ؟ کسی اعتراضی نکرد . . .

اما وقتی اشخاصی به اسم دین اشتباهی مرتکب میشن انگشت اتهام همتون بالا میره ؟ چرا احتمال خطا رو به حساب انسان بودن نمیذارید ؟ چرا تبرتون ریشه رو هدف قراره میده ؟ فوری میگید دین بی منطقه، حرفش بدون دلیل و مدرکه. اینهمه دلیل واسه آیات قرآن تو دنیا هست تا حالا شده لحظه ای بهش فکر کنید؟

آهای شمائی که حرف از منطق میزنید، اگر منطق شما فقط دفاع و توجیه از نظر و علاقه ی شخصیتونه باید به عرضتون برسونم واقعا بی منطق هستید.

9shenas

عضو جدید
ممنون ، باشه پیداش میکنم.
شماهم چیزی روکه به مزاج باور شخصیتون خوش نمیاد مورد اتهام قرار ندید. هیچکس نمیتونه بگه من کامل هستم و طرز فکری که دارم درسته.
تو تاپیک های قبلیتون گفتید ناراحت هستید که چرا هم سن و سالاتون به جای حرکت به سمت جلو درگیر حاشیه ها هستند، شما خودتون چرا بجای عمل کردن به حرفتون چسبیدین به حاشیه و میخوای درستیه باور شخصیتو به کرسی بشونی؟؟؟ :smile:

میدونی قضیه ضحاک چی بود؟!
مارایی رو دوشش بود که مغز جوونارو میخوردن
جالب اینجاس که تو دوره ی ما جوونا با کمال میل مغزشونو تقدیم میکنن(اگه گفتی کی نقش ضحاکو بازی میکنه) و اگه کسی بخواد جلوشونو بگیره با تموم وجود مقاومت میکنن:D
مارال داره دقیقا برای دغدغش تلاش میکنه، برای اینکه جوونا به سمت جلو حرکت کنن اول باید از خورده شدن مغزشون جلوگیری بشه

m roz

عضو جدید
میدونی قضیه ضحاک چی بود؟!مارایی رو دوشش بود که مغز جوونارو میخوردنجالب اینجاس که تو دوره ی ما جوونا با کمال میل مغزشونو تقدیم میکنن(اگه گفتی کی نقش ضحاکو بازی میکنه) و اگه کسی بخواد جلوشونو بگیره با تموم وجود مقاومت میکنن:Dمارال داره دقیقا برای دغدغش تلاش میکنه، برای اینکه جوونا به سمت جلو حرکت کنن اول باید از خورده شدن مغزشون جلوگیری بشه
مغز جوونای ما وقتی خورده میشه که تمام هوش و حواسشونو درگیر تخیلات بکنند و چشم به واقعیت ببندند.حرکت به سمت جلو با تخیل و حرف انجام شدنی نیست، تصمیم کافی نیست، اراده باید ضمیمش بشه . کسی نمیتونه عقیده ی خودشو به دیگران تحمیل کنه فقط میتونه اون چیزی رو که با واقعیت جور در میاد و اثبات شده است، در موردش نظر بده بدون هیچ غرض و توهینی.

fire.boy

کاربر فعال
1سوال داشت خدمت بعضی از دوستان :

چرا وقتی غربیا اون دروغ بزرگ که دنیا سر اومده و زمین قراره نابود بشه رو به خورد مردم دنیا دادند و 1عالمه سوراخ موش رو به عنوان پناهگاه به 1 سری افراد ساده لوح فروختند، کسی دنبال دلیل و مدرک علمی برای اثبات ادعاشون نبود، کسی احساس نکرد با این دروغ به شعور مردم 1 دنیا توهین شده ؟ کسی اعتراضی نکرد . . .

اما وقتی اشخاصی به اسم دین اشتباهی مرتکب میشن انگشت اتهام همتون بالا میره ؟ چرا احتمال خطا رو به حساب انسان بودن نمیذارید ؟ چرا تبرتون ریشه رو هدف قراره میده ؟ فوری میگید دین بی منطقه، حرفش بدون دلیل و مدرکه. اینهمه دلیل واسه آیات قرآن تو دنیا هست تا حالا شده لحظه ای بهش فکر کنید؟

آهای شمائی که حرف از منطق میزنید، اگر منطق شما فقط دفاع و توجیه از نظر و علاقه ی شخصیتونه باید به عرضتون برسونم واقعا بی منطق هستید.

شاید اونا اونقدرها زرنگ نبودند که یه تاریخ نا معلوم، تعیین کنند تا در آینده دستشون رو نشه و همچنان پیروان خودشون رو سرکار نگه دارن:gol:

m roz

عضو جدید
شاید اونا اونقدرها زرنگ نبودند که یه تاریخ نا معلوم، تعیین کنند تا در آینده دستشون رو نشه و همچنان پیروان خودشون رو سرکار نگه دارن:gol:

جواب قانع کننده ای نیست، خودتونم میگید شاید.
پس غیر از نظر شما هر احتمال دیگه ای هم وجود داره.
مثلا پر کردن جیبشون با دروغای علمیشون یا ناتوان بودن در تحلیل و تفسیر اطلاعات به دست آورده و هزاران دلیل دیگه . . .
دین نیازی به تائید کردن از جانب من و شما نداره، 1روش اثبات شده واسه درست زندگی کردنه حالا شما میتونی واسه زندگیت این روشو انتخاب کنی یا انتخاب نکنی. مثل وقتی شما امتحان داری : اینکه درس بخونی و تو امتحان موفق بشی یا درس نخونی و به تفریحت برسی و امتحانت افتضاح بشه ، انتخابش با خودته ، ولی چیزیکه از توان تو خارجه برگذاری امتحانه، چه درس خونده باشی چه نخونده باشی امتحان برگذار میشه .
ماچه به دین معتقد باشیم چه نباشیم ، 1اصلیه که وجود داره ، انتخاب کردنش با خودمونه البته با آگاهی کامل نه به زور .

mersad20

کاربر فعال
تا 13 سالگی میخوندم
نمیفهمیدم که!!! هی شستشوی مغزی!!! تلویزیون!!! مدرسه!!! خونواده!!! و ....
اما 13 سالگی 1 معلم دینی که خدا هر جا هست در پناه خودش نگهش داره!!! ادمی بود بس جالب!!!
اصلا معلم دینی شده بود که ما رو به راه راست هدایت کنه!!!
از اون به بعد فهمیدیم که سرکار بودیم
بدا به حال كسي كه در عين گمراهي فكر كنه هدايت شده
اصلا نماز خوندن لياقت و شعور انساني ميخواد وگرنه بر حيوانات هم واجب ميشد

hami99

عضو جدید
تا 13 سالگی میخوندم
نمیفهمیدم که!!! هی شستشوی مغزی!!! تلویزیون!!! مدرسه!!! خونواده!!! و ....
اما 13 سالگی 1 معلم دینی که خدا هر جا هست در پناه خودش نگهش داره!!! ادمی بود بس جالب!!!
اصلا معلم دینی شده بود که ما رو به راه راست هدایت کنه!!!
از اون به بعد فهمیدیم که سرکار بودیم

گمان‌تان بر این است که خدا محتاج نماز و روزه شماست؟ !!!!!
(برگرفته از : http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/461605-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%AE%D8%B1-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%88%D8%B1)

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
روشای زیادی واسه حرف زدن با خدای خودم بلدم
نیازی نمیبینم با کلمات عربی با خدای خودم حرف بزنم
چون نه من عربم،نه اون
(این ی دلیل واسه نخوندن اون چیزیه ک بهش میگن نماز، وگرنه اگه نماز ب معنی گفتگو با خدا و تشکر از نعمتای بی شمارش باشه،من خیلی خیلی بیشتر از روزی 5 بار نماز میخونم)

اگه یکی خیلی خیلی دوستت داشته باشه و همیشه هم امتحانش کردی و دیدی که جز مصلحت شما چیزی نخواسته و اصلاً به شما هم نیازی نداره و اون یکی فقط وفقط ازت یه کار بخواد که انجام بدی اونم اونجوری که خودش گفته؛ تو انجامش نمیدی؟

جواب خودم: من انجامش میدم نمیگم از اونموقع که گفته (به خاطر کم سن وسالی!) ولی شروع به انجامش دادم و تلاشمم میکنم که اونجوری که ازم میخواد اجراش کنم... آخه منم عاشقشم :heart:

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

پس لااقل از زرنگترا پیروی کنیم بهتر مگه نه؟؟:biggrin:

وقتی می گن: کذب الوقاتون: تعیین کنندگان وقت برای اخرالزمان دروغ هستند!!!!

حالا شما می گی از زرنگیشون بوده؟؟؟ خوبه والا ......:biggrin:

اونا یه تاریخ معلوم دادن تا یه عده رو سرکار بذارن.........متاسفم که بعد روشدن دستشون بازم یه عده سره کارن دوست خوبم:cool:

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

درضمن اون زرنگایی که شما می گی د :cool:.....واسه ظهور و اخرالزمان علائم زیادی گفتن........تا حالاهم خیلیا محقق شده!! دیگه دونه دونه علائم ظهورو واست ضمیمه نمی کنم.....;)

9shenas

عضو جدید
بدا به حال كسي كه در عين گمراهي فكر كنه هدايت شده
اصلا نماز خوندن لياقت و شعور انساني ميخواد وگرنه بر حيوانات هم واجب ميشد

پس شاید بدا به حال شما!
فرق آدم و حیوون عقله، حیوون بودن شرف داره به آدمی که از عقلش استفاده نمیکنه

اگه یکی خیلی خیلی دوستت داشته باشه و همیشه هم امتحانش کردی و دیدی که جز مصلحت شما چیزی نخواسته و اصلاً به شما هم نیازی نداره و اون یکی فقط وفقط ازت یه کار بخواد که انجام بدی اونم اونجوری که خودش گفته؛ تو انجامش نمیدی؟

جواب خودم: من انجامش میدم نمیگم از اونموقع که گفته (به خاطر کم سن وسالی!) ولی شروع به انجامش دادم و تلاشمم میکنم که اونجوری که ازم میخواد اجراش کنم... آخه منم عاشقشم :heart:

خود عشقتون اومده پیشتون و این کارو ازتون خواسته؟!

X.Doll

عضو جدید
هر کی میخونه بخونه هر کی نمیخونه نخونه
به کسی ربطی نداره کسی نماز میخونه یا نه
اگر میخونید برای خودتون میخونید !

در جایگاهی نیستید که به دیگران امر به خوندن یا نخوندن کنید

اون دوستمون هم که لفظ حیوون رو به کار برد واقعا که......................:razz:

آخرین ویرایش:

I.R.IRAN

عضو جدید
نماز فقط يه راه ابراز ارادت و سپاسگزاري خداوند بزرگ براي همه ي داده ها و نداده هايي ست كه براي ما بنده ها مقدر كرده . روشي الهي و بهترين راه ارتباط با خدا . منكر ساير روش ها نيستم ، ولي در كنار نماز !!!
در نماز همه چيز هست ... آخ كه اگه واقعا نماز باشه ...

فنا2011

اخراجی موقت
نماز فقط يه راه ابراز ارادت و سپاسگزاري خداوند بزرگ براي همه ي داده ها و نداده هايي ست كه براي ما بنده ها مقدر كرده . روشي الهي و بهترين راه ارتباط با خدا . منكر ساير روش ها نيستم ، ولي در كنار نماز !!!
در نماز همه چيز هست ... آخ كه اگه واقعا نماز باشه ...

ان شاالله که نمازامون با حضور دل باشه

m roz

عضو جدید
پس شاید بدا به حال شما!
فرق آدم و حیوون عقله، حیوون بودن شرف داره به آدمی که از عقلش استفاده نمیکنه

خود عشقتون اومده پیشتون و این کارو ازتون خواسته؟!

1. میشه بگی تعریف شما از عاقل بودن چیه ؟؟؟

2. منظور دوستمون این بوده که آدم وقتی به 1 عشق واقعی میرسه و همه جوره درکش میکنه حاضره بهترین کارو واسش انجام بده ، بهترین کار این دوستمونم واسه عشقش که خدا باشه نماز خوندنه . شما منظورشو درست متوجه نشدین.

9shenas

عضو جدید
1. میشه بگی تعریف شما از عاقل بودن چیه ؟؟؟

2. منظور دوستمون این بوده که آدم وقتی به 1 عشق واقعی میرسه و همه جوره درکش میکنه حاضره بهترین کارو واسش انجام بده ، بهترین کار این دوستمونم واسه عشقش که خدا باشه نماز خوندنه . شما منظورشو درست متوجه نشدین.

اگه باید منظورشو متوجه میشدیم که خب فقط خودش میدونه منظورشو
پس بهتره شما درباره ی منظور دیگران نظر ندین

m roz

عضو جدید
اگه باید منظورشو متوجه میشدیم که خب فقط خودش میدونه منظورشو
پس بهتره شما درباره ی منظور دیگران نظر ندین

چطور تو در مورد منظور مارال که باهات هم عقیده است توضیح میدی به ما که رسید توضیح دادن موقوف؟؟
میدونی آدمائی مثل شما چون چیزی تو چنته ندارید واسه گفتن، عادت کردین به گذافه گوئی و متشنج کردن 1 جو عمومی.

9shenas

عضو جدید
چطور تو در مورد منظور مارال که باهات هم عقیده است توضیح میدی به ما که رسید توضیح دادن موقوف؟؟
میدونی آدمائی مثل شما چون چیزی تو چنته ندارید واسه گفتن، عادت کردین به گذافه گوئی و متشنج کردن 1 جو عمومی.

من کی منظورشو توضیح دادم اونوقت؟
منم بلدم چرت بارت کنما