انواع کیک

iran-shad

عضو جدید
کیک زرد نامی است که به اکسید اورانیوم تغلیظ شده (با فرمول U3O8) داده شده است. از کیک زرد برای تهیه اورانیوم غنی‌شده استفاده می‌شود.
برای تهیه کیک زرد کانسنگ اورانیوم را پس از استخراج از معدن آسیاب می‌کنند و بعد از شستشو با اسید سولفوریک، آن را خشک و صاف می‌کنند. ماده حاصل شده در این مرحله قهوه‌ای یا سیاه است و زرد نیست. نام «کیک زرد» به خاطر رنگ زرد آن در مراحل اولیه کار است. کیک زرد ماده‌ای پرتوزا است.
تمام کشورهایی که در آن‌ها اورانیوم استخراج می‌شود کیک زرد هم می‌سازند.

iran-shad

عضو جدید
عشقولانه

عشقولانه

مواد لازم :

۱ کیک اسفنجی

خامه فرم گرفته به میزان لازم

رنگ مجاز خوراکی در رنگهای مختلف

طلق ۱ ورق

طرز تهیه:

ابتدا طبق معمول همه کیکها کیکتونو خامه کشی میگنین بعد که روی کیک هم خامه کشی شد تو یخچال بزارین تا سرد بشه

واسه طرح روی کیک :

ابتدا هر طرحی که دوست دارین روی کاغذ بکشین (البته معکوس اینه که من این کارو نکردم تصویرم یه خورده نا موزون شد) بعد با کمک چسب روی سطح صاف محکمش کنین بعد خامه فرم گرفتتونو با رنگ سیاه مخلوط کنین و طلق رو روی سطح کار بزارین و با چسب بچسبونین و خامه رو تو خامه پاش بریزین و با سر قیف شماره ۲ روی طلق عکــس رو دور تا دورشو خامه بزنین این طوری:

مثلا من بعد از اینکه قاب گیری دورشو کردم قلب وسط رو باز با خامه فرم گرفته قرمز قاب گیری کردم و داخلشو هم با خامه پر کردم داخل چشما و لباشو هم همین طور بعد بزارین ۲ ساعت داخل فریزر تا این خامه ها کاملا سفت بشه ( طرح رو با طلق و کاغذش بزارین کاغذ رو جابجا نکنین )

بعد من اینجا چون میخواستم داخل پاهای این لاویزا رنگ بدن بگیره شما بستگی به رنگ زمینه طرحتون داره خامه فرم گرفته رو با رنگ بدن قاطی کردم و طرح رو که کاملا سفت شده بود از فریزر بیرون اوردم و این خامه رنگ بدن رو به ارومی روی کل سطح کار پهن کردم فقط خیلی اروم این کارو بکنین که قالب خامه ایتون جابجا نشه تمام سطح کار حتی بیشتر از سطح کار مثل این

عد باز ۲ تا ۳ ساعت بزارین داخل فریزر بعد کیک رو که تا الان داخل یخچال سرد شده بیرون بیارین

کاغذ طرح رو به ارومی از پشت طلق جدا کنین و طرح رو از سمتی که خامه زدین عکــس بالا بزارین روی کیک و طلق رو مثل کاغذ عکــس برگردون از روش به ارامی بردارین حالا طرح دلخواهتون روی کیک افتاد برای تمیزی کار بر اساس رنگ خامه زمینه کیکتون میتونین دور تا دور طرح رو شکوفه بزنین

منبع: http://www.afsanjoon.blogfa.com