انتقال داده از طریق USB

hastirad23

عضو جدید
سلام
کسی راجب به انتقال داده های دیجیتال از یک IC مثلا 8051 از طریق پورت USB به کامپیوتر اطلاعاتی داره؟
از چه کانورتور یا اینترفیسی باید استفاده کنم؟
اگه کمکم کنید ممنون میشم.خیلی فوری احتیاج دارم

saman58

عضو جدید
سلام
کسی راجب به انتقال داده های دیجیتال از یک IC مثلا 8051 از طریق پورت USB به کامپیوتر اطلاعاتی داره؟

شما می توانید از طریق مدار ic rs452 به هدفتان برسید

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام
اگه به سايت atmel سري بزنيد مي بينيد ميكروكنترلر هايي دارد كه مستقيم به USB‌ متصل مي شود. اين ساده ترين روش است.
براي اطلاع از موجود بودن در ايران با اينجا تماس بگيريد
www.javanelec.com

MH2000

عضو جدید
salam man mohsen hastam
shayad be nazar shoma ideye jalebi nabashe amma behtarin rah estefade az ketab ast
chon port USB nesbat be port haye dige motafavet ast shoma bayad raje be vaghfeha va digar mavared etelati dashte bashin dar zemn az ic khasibayed estefade konin mesle USB1287 atmel ya ic haye syprys va .. bayad estefade konid
;)
اصول و راهناي استفاده از پورت USB
نشر كانون نشر علوم

samly65

عضو جدید
سلام

ببین ساده ترین راهش به نظر من اینه که تو همون سریالو بگیر و بعد به USB تبدیلش کن
این IC ها کمکت میکنن این سایته هم درایورهاشو داره و ......
ic:
FT232bl
max232
site:
www.araelectronic.com
www.ftdichip.com

با سلام
نظر من هم همینه
باید از تراشه هایی که دوست خوبمون معرفی کرد استفاده کنی .
موفق باشید
اسدی

behnam1988

عضو جدید
ولی اين تراشه ها زياد جالب جواب نمي ده .
اگه بتونی دستی پروتکل رو بنويسی اون بهتر جواب ميده ( الان ديگه همه کامپايلرها USB رو ساپورت ميکنن . )

shabby

عضو جدید
ولی اين تراشه ها زياد جالب جواب نمي ده .
اگه بتونی دستی پروتکل رو بنويسی اون بهتر جواب ميده ( الان ديگه همه کامپايلرها USB رو ساپورت ميکنن . )
ببین دوست عزیز اگه شما داری میکرو رو پروگرام میکنی با codevision یا winAVR و غیره نوشتن دستی کار عاقلانه ای است و من واسه این کار basecam رو پیشنهاد میکنم معمولا اون این چیزها رو خوب داره ولی اگه میخوای اینترفیس بسازی قضیه فرق داره و مدارهای مجتمع اینچنینی کمکت میکنن البته من قصد ادعا و غیره ندارم فقط نظرمو گفتم;)

behnam1988

عضو جدید
نه مهندس منظورم همين کار با توابع کامپايلرهايي مثل bascom , WINAVR بود .