انتخاب سر انگشتي پره هاي رادياتور

masoodvahidi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر كس از دوستان روش مناسب انتخاب سر انگشتي پره هاي رادياتور و يا ديگ حرارت مركزي را مي داند در اينجا مطرح كند

xejalal

عضو جدید
تعیین پره های رادیاتور

تعیین پره های رادیاتور

هر كس از دوستان روش مناسب انتخاب سر انگشتي پره هاي رادياتور و يا ديگ حرارت مركزي را مي داند در اينجا مطرح كند
به طور تقریبی برای هر پره رادیاتور 120 کیلو کالری باید در نظر گرفت و به ازاری هر متر مربع 150 کیلو کالری .حال با داشتن فضای مورد نظر میتوان تعداد پره و ظرفیت دیگ و مشعل را هم بدست اورد .این حساب کردن برای ساختمانهای کوچک جواب میدهد. و از دقت خوبی برخورداراست

peji_pejo

عضو جدید
pejman

pejman

salam mohandes man yek nafaroo mishnacam karesh ine
age mayel hastyy hatmanbegoo basat peygiri konambe tore
kameeeeel movafagh va sar boland bashi (pejman). d

mehdibande

عضو جدید
ما تو محاسبات پروژه برای هر 1 تا 1.2 متر مربع فضای اتاق به ارتفاع 3متر ا پره رادیاتور مدل ترمو کالر در نظر میگرفتیم که بعد ها که محاسبه دقیق میکردیم حدود 90درصد محاسبات درست بود ودر مورد دیگ هم یه حساب کتاب کن ببین ظر فیت چقدر میشه که یادت باشه ظرفیت آب گرم مصرفی رو هم اضافه کنی در ضمن باید یاد آوری کنم تو محاسبات دقیق هم یه ضریب 10 درصدی برای اطمینان اضافه میکنن پس زیاد نگران دقت اندازه دیگ نباش چون از تجربه خود حسن لوله کش هم میتونی استفاده کنی :surprised:

hgg

عضو جدید

سطح حرارتی مورد نیاز بوسیله رادیاتور از فرمول A=H/Hr بدست میاید که در آن H تلفات حرارتی محل گرم شده بر حسب وات Hr قدرت حرارتی یک متر مربع رادیاتور بر حسب وات A سطح حرارتی مورد نیاز رادیاتور بررحسب متر مربع میباشد.
مقدار Hr از رابطه زیر بدست میاید:
HR=AU(ts +tr/2 –ti) که در آن ts ,tr,ti به ترتیب دمای اتاق-دمای آب برگشتی ودمای آب رفت میباشند.
مقدار U برای رادیاتور چدنی 8.7 w/m2.k میباشد.قدرت حرارتی 1 متر مربع رادیاتور 522 وات میباشد.

hosein..mec84

عضو جدید
سطح حرارتی مورد نیاز بوسیله رادیاتور از فرمول A=H/Hr بدست میاید که در آن H تلفات حرارتی محل گرم شده بر حسب وات Hr قدرت حرارتی یک متر مربع رادیاتور بر حسب وات A سطح حرارتی مورد نیاز رادیاتور بررحسب متر مربع میباشد.
مقدار Hr از رابطه زیر بدست میاید:
HR=AU(ts +tr/2 –ti) که در آن ts ,tr,ti به ترتیب دمای اتاق-دمای آب برگشتی ودمای آب رفت میباشند.
مقدار U برای رادیاتور چدنی 8.7 w/m2.k میباشد.قدرت حرارتی 1 متر مربع رادیاتور 522 وات میباشد.
سلام.من اطلاعاتی در مورد توان رادیاتور ماشین می خوام.کسی می تونه کمکم کنه؟

sahand_energy

عضو جدید
معمولا برای هر متر مربع در شرایط عادی یک پره آلومینومی بکار میبرند. اما بهتره عادت کنیم به محاسبات دقیقتر. چون شرایط هر پروژهای فرق می کنه. من یک نرم افزار کوچیک EXCEL در این زمینه نوشتم،اگه خواستین میفروشم:smile:

kiafshin

عضو جدید
سلام دوست عزیز من به شما مطالعه کتاب محاسبات سر انگشتی از انتشارات یزدا را معرفی می کنم
موفق باشی

iman.ka

عضو جدید
be tor daghi nemishe vali rahaye tajrobi yekish tarigh masahat otagh hast.masahatotagh*(1.1,1.2,1.3)in adad ha be shahr bastegi dare

hamidgholizadeh

عضو جدید
ابعاد اتاق را ضرب در یکی از این سه ضریب کن تعداد پره بدست میاد(تقریبا دقیقه)
اتاق بادرزبندی خوب ویک دیوار خارجی*.09
اتاق بادرزبندی متوسط ودو دیوار خارجی *1
اتاق بادرز بندی ضیف و...*1.1

sweet_noovember

عضو جدید
سلام من فروشگاه تاسیساتی دارم . ما معمولا برای خونه های دو جداره به ازای هر 2 متر یک پره 8 سانتی انتخاب می کنیم یعنی مساحت خونه تقسیم بر 2 ولی اگه در و پنجره 2 جداره نباشه 1.5 متر

malakli

عضو جدید
به صورت تقزیبی برای ساختمانهایی که مناطق گرم و معتدل همانند شهرهای تهران وکرج واقع شده اند بار حرارتی ساختمان را که درزبندی معمولی است حدود 450 الی 550 بی تی یو برساعت درنظر می گیریم یعنی به ازای یک مترمربع یک پره رادیاتور الومینیومی ایران رادیاتور مدل ترمو (ظرفیت حرارتی هرپره معادل 500بی تی یو برساعت)

farhang_760

عضو جدید
البته دوست عزیز اگر دیوار های شما منبع تولید سرما برای داخل محسوب میشوند کمی با ضریب اطمینان تعداد پره ها را مشخص نمایید برای مثال اگر دیوار شما داخلی محسوب شود و از سمت دیگر به محیط مرتبط نباشد تاثیر کمتری در بار حرارتی مورد نیاز شما دارد ولی اگر این دیوار مستقیما با محیط خارج در ارتباط باشد دیوار خارجی محسوب شده و تاثیر بیشتری دارد.
موفق باشید.

armia1988

عضو جدید
برای محاسبه تعداد پره های رادیاتور متراز منزل را منهای بالکن در عدد نود ضرب میکنیم و سپس بر ضرفیت حرارتی هر پره تقسیم میکنیم
مثال واحد 75 متری با سه متر بالکنکه میشه72ضربدر 90میکنی میشه 6480
حالا دیگه بستگی داره چه نوع رادیاتوری بخوای مثلا اگه ترمو ایران رادیاتور بخوای هر پره 126 کیلو کالری گرما داره یعنی 6480تقسیم بر 126 تقریبا باید پنجاه پره بزارید
اگه حدودی بخوای حساب کنی باید دو سوم متراش تعدادپره هرای رادیاتور البته ترمو اگه در نظر بگیرید باشه