انتخاب دانشگاه

mohammad karimy

عضو جدید
سلام
من امسال توی کنکور سراسری شرکت کردم و رشته ام ریاضی فیزیکه میخوام بدونم رتبه بندی دانشگاه ها چطوره؟
رتبه بندی سایت وزارت علوم هم قابل اعتماد نیست چون تعداد رشته و ... توی رتبه بندی تاثیر داره که برای من به عنوان دانشجو بی اهمیته
ممنون

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
اول بگ رتبه بندی چه رشته ای را می خواهی بدانی ؟
چون هر رشته فرق می کند

rokal

عضو جدید
راجع به این موضوع خیلی بحث شده و اغلب هم به هیچ جمع بندی ای نمیشه رسید ولی تو حوزه ی فنی مهندسی تقریبا این جوریه:
1-دانشگاه صنعتی شریف 2-دانشکده فنی دانشگاه تهران 3-دانشگاه صنعتی امیرکبیر 4-دانشگاه علم و صنعت ایران 5-دانشگاه صنعتی اصفهان 6-دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی 7-دانشگاه شیراز 8-دانشگاه تبریز 9-دانشگاه فردوسی مشهد
البته دانشگاه شهید بهشتی هم در رشته ی برق و کامپیوتر چون فقط در حوزه فنی مهندسی پذیرش داره نمیشه جایگاه دقیقی برایش تعریف کرد

janad gh

عضو جدید
سلام
ببینید فردوسی مشهد عمرانش حداکثر3000پر میشه بعد اگه کسی بخواد بره عمران چند تا انتخاب بیشتر نداره
1.غیر انتفاعی های مشهد(سجادو...)
2.بیرجند
3.بجنورد
4.قوچان
من باید از کجا بفهمم که عمران کدوم بهتره من یک هفته دنبال کسی می گردم که عمران بیرجند خونده باشه ولی نیست
لطفا راهنمایی کنید از این سر گر دانی بیرون بیام.

janad gh

عضو جدید
دیروز که سوال بالا رو گذاشتم کسایی که این جا رو مشاهده کرده بودند 22نفر بودند امروز که اومدم میبینم 39 شده ولی کسی نظر نداده
مهم نیست که شما این دانشگاه ها رو نمی شناسید(عین من) مهم اینه که نظرتون رو بدونم
خوشحال می شم نظرتونو بفهمم

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
دیروز که سوال بالا رو گذاشتم کسایی که این جا رو مشاهده کرده بودند 22نفر بودند امروز که اومدم میبینم 39 شده ولی کسی نظر نداده
مهم نیست که شما این دانشگاه ها رو نمی شناسید(عین من) مهم اینه که نظرتون رو بدونم
خوشحال می شم نظرتونو بفهمم

بهتر است به سایت دانشگاه های فوق بروی و اساتیدشان را در رشته خود بررسی کنی
1- چند تا دکتری دارند (حداقل 6 تا باشد)
2- چند تا از اساتید با دانشگاه فردوسی مشابه است
3- چند تا هیئت علمی با درجه ی استاد تمامی داند

بالا