اموزش مربوط به:2D AUTOCAD

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام ، بچه ها دستوری که داخل اضلاع یک شکل به صورت یک کلیک خطوط محیطی پلی لاین درست میکنه چیه؟
مثلا یه شکل داریم که با چند خط کشیدیم الان میخوایم یه آفست بگیریم
قبلا دستورش رو یادم بود الان یادم رفته
bo شکل را صفحه می کنند ولی فرمانی را که خطوط معمولی را به poly line تبدیل می کند فرمان edit poly line می باشد .

hadi2643

کاربر بیش فعال
منظورتون pedit هست؟
اینکه فقط رو poly line کار میده رو خط معمولی که کار نمیده این دستور

نه داداش شما باهاش خط معمولی رو انتخاب کن بعد y اینتر رو بزن بعد در منوی command تایپ کن j اینتر بعد همه خطوط غیر poly line رو بزن همه رو به poly line تبدیل می کنه

Svevs

عضو جدید
سلام , یه عکس رو بردم تو اتوکد و با استفاده از عکس روش لاین کشیدم و نقشه رو کشیدم اما مقیاس نداره برای اینکه به مقیاس تبدیل کنم چیکار باید کنم؟
قبلا بلد بودم از قسمت scale references باید طول مثلا یه در رو داشتیم .. اما روش کارش یادم رفته ممنون میشم اگه کمک کنید :redface:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
نه داداش شما باهاش خط معمولی رو انتخاب کن بعد y اینتر رو بزن بعد در منوی command تایپ کن j اینتر بعد همه خطوط غیر poly line رو بزن همه رو به poly line تبدیل می کنه
eee
نمیدونستم
مرسی،من واسه یه کاری pline جدا جدا میکشیدم بعد روش که دوبار کلیک میکردم و j رو میزدم مثل همین که شما گفتید پیوسته میشدن
فکر میکردم فقط واسه pline هست
ممنون

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام , یه عکس رو بردم تو اتوکد و با استفاده از عکس روش لاین کشیدم و نقشه رو کشیدم اما مقیاس نداره برای اینکه به مقیاس تبدیل کنم چیکار باید کنم؟
قبلا بلد بودم از قسمت scale references باید طول مثلا یه در رو داشتیم .. اما روش کارش یادم رفته ممنون میشم اگه کمک کنید :redface:
سلام
یه کادر دور خطوطی که کشیدی بکش
بعد یه خط با اندازه و مقیاسی که میدونی و لازمته بکش
کل کادرتو از نقطه گوشه بذار رو مثلا نقطه ابتدای خط
خوب حالا کادرو محتواتشو انتخاب کن
sc بزن و اینتر
همون نقطه گوشه رو انتخاب کن
بعد r اینتر
حالا 3 تا نقطه انتخاب کن
گوشه اول و دوم کادر و انتهای خط
فکر کنم بد گفتم :d

2تا اشکال فوری!!!!!!!!!!!!!!!!
1)چه طوری dimentionرو بزرگتر کنیم؟
2)چه طور تو کاتب بنویسیم؟
dimstyle بزن
بعد modify
تو قسمت text میتونی تغییرات بدی

واسه کاتب هم اول باید فونتاشو داخل پوشه فونت داشته باشی
بعد از tool>load application کاتبو لود کن
بعد با دستور kateb ازش استفاده کن
فکر کنم یکی از دوستان تو همین تالار مفصل توضیح داده

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
يه سوال داشتم
ميخوام بعد از اينكه فونت كاتب و كپي كردم تو پوشه فونت هاي كد ام براش يه ايكون و دستور بسازم تو نوار ابزار
من خودم يادم رفته كسي اينجا بلده؟؟؟

ارشیتکت86

عضو جدید
dimstyle بزن
بعد modify

فکر کنم یکی از دوستان تو همین تالار مفصل توضیح داده[/QUOTE]

مرسی گرفتم فقط فونت هاش ضایع است بهترینشم تو خالی هست ممکنه یه فونت که قشنگ والبته توپر باشه برام بگذارید ممنون:gol:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
dimstyle بزن
بعد modify

فکر کنم یکی از دوستان تو همین تالار مفصل توضیح داده

مرسی گرفتم فقط فونت هاش ضایع است بهترینشم تو خالی هست ممکنه یه فونت که قشنگ والبته توپر باشه برام بگذارید ممنون:gol:[/QUOTE]

دوست عزيز كاتب لود نميشه
به نظر شما مربوط به ويندوز 7 نيست
جون موقع اي كه نصبش كردم كلا فارسي نميتونستم تايب كنم باهاش

fact

عضو جدید
سلام
من زدم همه تولبار ها رو پاک کردم تو کد2011 کسی میتونه راهنمایی کنه چه جوری برشون گردو نم ؟
با کد2007 کار میکردم حالا کلی گیج شدم:(

fact

عضو جدید
ممنون از راهنماییت
اما این جوری بر نمیگردن
راهش رو پیدا کردم
ممنون;)

takmemar

عضو جدید
سلام
من مبلمان میخوام! واسه مسکونی!
خودمم دارم ولی خیلی قدیمین!:cry:
اورژانسیه ها!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

palama

عضو جدید
سلام. کسی میدونه چطور میشه فایل cadرو به
photoshopeتبدیل کرد؟؟؟؟
شیت کارمو بستم برا پلاتش ،پلات نمیگیره.فقط کادر دورش رو میخونه.
در ضمن کارم کاملا رنگیه.
چیکار کنم؟؟؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. کسی میدونه چطور میشه فایل cadرو به
photoshopeتبدیل کرد؟؟؟؟
شیت کارمو بستم برا پلاتش ،پلات نمیگیره.فقط کادر دورش رو میخونه.
در ضمن کارم کاملا رنگیه.
چیکار کنم؟؟؟

اول یه pdf از کارت با کد بگیر بعد تو فتوشاپ بازش کن فقط باید دقت کنی ابعاد window دور کارت تو کد باید با ابعادی که کارت رو تو فتوشاپ باز می کنی یکی باشه! بعد از این که تو فتوشاپ فایل pdf رو باز کردی یه لایه بساز بذارش تو پوسترت!

mamali-architect

عضو جدید
با سلام به مهندسان عزيز.
دوستان من چندتا بلوک مبلمان تو کارم استفاده کردم.ولي layer properties‏ يه عالمه لايه هاي رنگو وارنگ درست شده.اصلا پاک نميشن.اعصابمو خورد کرده.چجوري پاکشون کنم؟
ممنون

hadi2643

کاربر بیش فعال
با سلام به مهندسان عزيز.
دوستان من چندتا بلوک مبلمان تو کارم استفاده کردم.ولي layer properties‏ يه عالمه لايه هاي رنگو وارنگ درست شده.اصلا پاک نميشن.اعصابمو خورد کرده.چجوري پاکشون کنم؟
ممنون

مشکل شما همون مبلمانهاست که وارد کردی اگه برات رنگاشون مهمه می تونی همه رو تو یه لایه ببری و بعد از تنظیم رنگشون اونارو بلوک کنی
بعد لایه های اضافی رو freez کنی و لایه های اضافی را delete کرده و پس از آن فایل را purge کنید

SAW II

عضو جدید
سلام
دوستان من میخوام برای نشون دادن مقطع روی پلان از نقطه خط استفاده کنم اما اصلا نمیتونم پیدا کنم
اگر امکانش هست به صورت دقیق بگید باید از کجا این گزینه رو انتخاب کنم
با تشکر

Ar.behnam

عضو جدید
مشکل شما همون مبلمانهاست که وارد کردی اگه برات رنگاشون مهمه می تونی همه رو تو یه لایه ببری و بعد از تنظیم رنگشون اونارو بلوک کنی
بعد لایه های اضافی رو freez کنی و لایه های اضافی را delete کرده و پس از آن فایل را purge کنید

purge مربوط به چه کاریه؟

maryam.nazy

عضو جدید
salam man taze vared hastam ziyad balad nistam:redface::redface:
soal daram lotfan komakam konid:gol:
mikhastam bedunam chetori bayad ax varede autocad 2010 konam
rahnamaiim konid akhe bayad karhamo anjam bedam ...mamnun:heart:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میتونه توضیح بده که به طور کلی فرق کد 2010 با 2011 چیه؟کدومشون بهتره؟​

mamali-architect

عضو جدید
سلام 1000 برابر؟؟؟چقدر زیاد

کل نقشت رو انتخاب کن بعد فرمان scale یا sc رو تایپ کن بعد رو یه گوشه از نقشت کلیک کن و عدد 1000 رو وارد کن بعد اینتر.

موفق باشی

mehdy_diddy

عضو جدید
در خواست آموزش اتوکد 2007

در خواست آموزش اتوکد 2007

سلام دوستهای گلم ازتون خواهش می کنم آموزش کامل اتوکد 2007 به زبان فارسی به صورت pdf واسم بذارید دانلود کنم به خدا دو روز دیگه امتحان دارم خواهشا هر چه سریع تر به دادم برسین با تشکر :heart:

feractal

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
سیتم کد من میتریک بوده و من یه پرژه کامل بیمارستان طراحی کردم یه فایل وارد کردم سیستم شده اینچ یعنی فرمان di ک میزنم با اینچ نشون میده اunits هم چک کردن متریکه کسی میتونه کمک کنه چیکار کنم؟
ممنون

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
سیتم کد من میتریک بوده و من یه پرژه کامل بیمارستان طراحی کردم یه فایل وارد کردم سیستم شده اینچ یعنی فرمان di ک میزنم با اینچ نشون میده اunits هم چک کردن متریکه کسی میتونه کمک کنه چیکار کنم؟
ممنون
نمیدونم جواب بده یا نه
اما تنظیمات کدتو ریستارت کن شاید درست شد

feractal

عضو جدید
سلام
اتوکدی که الان کار میکنم 2010 هست تقریبا تازه نصب کردم نمیدونم از کجا میشه تنظیمات ریستارت کرد لطف میکند اگر بگید
ممنون