اموزش انسیس و اباکوس در 5 دقیقه توسط خودم

saeed10373

عضو جدید
فلوئنت همين 5 دقيقه رو ميخواد
ولي هر روز مساله جديد جلو پات مياد
راستي اين هم رو كتيا نصب ميشه

reza1918_red

عضو جدید
این روشی که شما پیش گرفتی در عرض چند روز همه دوستانو حرفه ای بار میارین
من که کلی بلد شدم
راستی خودت خدای نرم افزارای عالمی ! نه ؟!؟!؟!؟!؟!؟
;)
یدونیم شکسته نفسی میکنی
اما رو کن لطفا =))

leika

عضو جدید
Import the Ansys file to Marc Mentat

Hi, do u know to one can impoet a Ansys file to Marc mentat.

leika

عضو جدید

Hi, do u know how one can impoet a Ansys file to Marc mentat

mjyazdani

عضو جدید
تحليل كابل روي استوانه

تحليل كابل روي استوانه

سلام
من ميخاستم يه كابل كه با زاويه تماس 90 درجه روي يه استوانه افقي قرار گرفته و به كابل يه وزنه 1000نيوتني به صورت عمودي وصله رو تحليل كنم.
چه جوري بارو روي استوانه مدل سازي كنم؟
استوانه قطرش 6سانت و كابل قطرش 1 سانته كه نسبت به استوانه قابل صرف نظر نيست.

smmoosavian

عضو جدید
تحلیل فرکانسی

تحلیل فرکانسی

سلام بچه ها نظرتون درباره یه آموزش 5 دقیقه ای از آباکوس در مورد تحلیل فرکانسی
چیه؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
Hi, do u know how one can impoet a Ansys file to Marc mentat

سلام
در ابتدا باید فایل انسیس متنی Ansys Neutral File .anf ایجاد کنید سپس می توانید آن را در patran بخوانید و با تغییر دادن تنظیمات، فایل قابل خواندن در marc، یا فایل نسترن یا فایل neutral patran file ایجاد کنید که همگی توسط marc mentat قابل خواندن هستند.

*Essi*

اخراجی موقت
با عرض سلام خدمت دوستان محترم.

خواهشمندم بنده را برای خرید لب تاپی مناسب که جلوی نرم افزارهایی مانند ansys و abaqus برای تحلیل های سنگین رشته مکانیک ،کم نیاورد راهنمایی کنید.
مبلغ هم تا 2 میلیون تومان.
اگر در مورد لب تاپ workstation هم اطلاعات دارید بفرمایید.

sam daliri

عضو جدید
سلام.می خوام به طور کلی انسیس و اباکوس رو اموزش بدم :cool: چی به نظر شما نمیشه ؟ اما میشه.خوب با نام خدا شروع می کنیم .اول انسیس :اول نوع انالیزو مشخص می کنیم بعد المانو تعیین می کنیم و خصوصیات ماده رو مشخص می کنیم بعد مدلسازی و مشبندی می کنیم حالا نیروها رو وارد می کنیم دیگه چیزی به پایان کار نمونده حالا مسئله رو حل می کنیم و نتایجو استخراج می کنیم ;) حالا دیگه شما انسیسو بلدین :D می ریم سراغ اباکوس:اباکوس هم مثل انسیس کارهای بالا رو تکرار می کنید برای این کار چند تا مدول داریم که برای هر مرحله یه مدول استفاده می کنیم .جای هیچ نگرانی نیست برای هر بخش از مراحل از لیست مدول اون بخش رو انتخاب کنید مثلا برای مدلسازی از لیست مدول قسمت پارت رو انتخاب کنید و برای تعین ویژگی های ماده مدول property رو انتخاب کنید بقیه مراحل مثل انسیس :smile: حالا دیگه اباکوس هم یاد گرفتین.باور کنید به همین راحتیه ;).
این رو هم اضافه کنم که مدل سازی تو اباکوس راحتتره.موفق باشین :gol:
ميشه توضيح بدين چطور مي تونم input file هايي كه در documention هستند رو اجرا كنم؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با عرض سلام خدمت دوستان محترم.

خواهشمندم بنده را برای خرید لب تاپی مناسب که جلوی نرم افزارهایی مانند ansys و abaqus برای تحلیل های سنگین رشته مکانیک ،کم نیاورد راهنمایی کنید.
مبلغ هم تا 2 میلیون تومان.
اگر در مورد لب تاپ workstation هم اطلاعات دارید بفرمایید.

dell precision M90
یکی از ارزان ترین مدل هاست که در شرکت های غربی طرفدار زیاد دارد. من در حال خریدن یک دست دوم (نوسازی شده) آن با قیمتی حدود 650 هزار تومان هستم.
دقت کنید که برای تحلیل المان محدود شما به حافظه ram زیاد و cpu عالی نیاز دارید (البته اگر مدل های سنگین و تحلیل های پیچیده غیر خطی انجام می دهید)، و برای طراحی توسط برنامه های cad به حافظه ram زیاد و graphic card خوب.

آخرین ویرایش:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
ميشه توضيح بدين چطور مي تونم input file هايي كه در documention هستند رو اجرا كنم؟

برای مشاهده خود مدل .inp از منوی import- model استفاده کنید ولی بهتر است مدل وارد شده را تحلیل نکنید چون Abaqus-cae توانایی وارد کردن تمامی اصلاعات برخی ازفایلهای .inp را ندارد و بنابراین در تحلیل با خطا روبرو خواهید شد.
برای اجرا و مشاهده نتایج فایل inp بهتر است روی بخش job راست کلیک کنید و یک job جدید ایجاد کنید سپس در منوی تعریف job گزینه input file را انتخاب و مسیر فایل inp را به آن بدهید. سپس این job را تحلیل و برای مشاهد نتایج هم روی job تحلیل شده راست کلیک کرده و show result را انتخاب کنید

mohsen.sfo

عضو جدید
آباکوس آیا در ویندوز ویستا 32 بیتی هم نصب می شود؟

آباکوس آیا در ویندوز ویستا 32 بیتی هم نصب می شود؟

سوالم این بود که آیا آباکوس روی ویستا هم نصب می شه یا نه؟
الان می خوام پروژه انجام بدم نمی دونم کدوم ورژن آباکوس روی ویستا قابل نصبه؟
اگر تجربه دارید لطفا پاسخ بدید.
در ضمن می شه آباکوس رو با کمک برنامه کامپیوتر مجازی در یک ویندوزی مثل اکس پی نصب کرد همین کارو با انسیس کردم ولی فکر می کنم با اینکار از منابع سیستم برای حل مسئله به نحو مطلوب استفاده نمیشه.

fahabibi

عضو جدید
شبیه سازی چرخ دنده مخروطی

شبیه سازی چرخ دنده مخروطی

شما که این همه واردید مطالب خوب mp3 مکنیدپس هر گونه کمک شما درباره تحلیل وآنالیز چرخدنده مخروطی در آباکوس یا در هر نرم افزار دیگرخیلی به من کمک میکنه. من برای پروژه نیاز به تحلیل دارم اگر کمک کنید ممنون میشم
با تشکرfa
habibi_fa@yahoo.com

ebrahimzar

عضو جدید
کمک درباره abaqus

کمک درباره abaqus

سلام.می خوام به طور کلی انسیس و اباکوس رو اموزش بدم :cool: چی به نظر شما نمیشه ؟ اما میشه.خوب با نام خدا شروع می کنیم .اول انسیس :اول نوع انالیزو مشخص می کنیم بعد المانو تعیین می کنیم و خصوصیات ماده رو مشخص می کنیم بعد مدلسازی و مشبندی می کنیم حالا نیروها رو وارد می کنیم دیگه چیزی به پایان کار نمونده حالا مسئله رو حل می کنیم و نتایجو استخراج می کنیم ;) حالا دیگه شما انسیسو بلدین :D می ریم سراغ اباکوس:اباکوس هم مثل انسیس کارهای بالا رو تکرار می کنید برای این کار چند تا مدول داریم که برای هر مرحله یه مدول استفاده می کنیم .جای هیچ نگرانی نیست برای هر بخش از مراحل از لیست مدول اون بخش رو انتخاب کنید مثلا برای مدلسازی از لیست مدول قسمت پارت رو انتخاب کنید و برای تعین ویژگی های ماده مدول property رو انتخاب کنید بقیه مراحل مثل انسیس :smile: حالا دیگه اباکوس هم یاد گرفتین.باور کنید به همین راحتیه ;).
این رو هم اضافه کنم که مدل سازی تو اباکوس راحتتره.موفق باشین :gol:

مشکل کار با آباکوس هم میشه مطرح کرد ؟ آقای 5 دقیقه :smile:
من دارم یه مساله در ضمینه پلاستیسیته با abaqus مدل می کنم که در قسمت assembly به خطا بر می خورم ، طبق کتاب جلو میرم اما نمیشه. اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم.
The selected entity was created by an assembly - level feature.
For the model to regenerate properly, please apply all the constraints before creating the assembly-level features.

این همان خطایی بود که میده.
چه کنم ؟

ebrahimzar

عضو جدید
مرسی
بالاخره تونستم که مشکل رو خودم بر طرف کنم و یکی تو forum کمکم نکرد