امنيت سيستمهاي اطلاعاتي

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
با عرض سلام وخسته نباشيد.

مقوله ي امنيت سيستمهاي اطلاعاتي مقوله ي واقعا" مهم و استراتژيكي است.در زمينه ي تحصيلات آكادميك اين فيلد يكي از شش گرايش رشته مهندسي IT مي باشد.اما واقعا" بايد گفت كه تحصيلات آكادميك كافي نيست.من در يكي از پستهاي خودم اعلام كردم كه سازمان NSA آمريكا يا همان آژانس امنيت ملي توانايي كنترل تقريبا"تمامي مسيج هايي را كه از طريق اينترنت رد و بدل مي شود را داراست.كه پس از نوشتن اين پست خيلي ها اين امر را نمي دانستند و مدام سؤال هاي خود را فرستاده بودند.
بعضي ها هم اين امر را سياسي دانسته بودند.
كه من الان درجواب به آنها مي گويم هدف من كار علمي بوده و جدا از كار سياسي من بوده است.ما نمي توانيم بگوييم كه فلان چيز به ما مربوط است و فلان چيز مربوط نيست.هر چيزي كه به نوعي با منافع ما رابطه داشته باشد به ما مربوط است. چه بسا كه حال سخن از منافع استراتژيك است.
برگرديم به بحث. كسي كه مي خواهد در اين زمينه پيشرفت كند بايد با علاقه كار كند و بايد بتواند در همي ي زمينه ها رشد كند.مثلا" هم با سيستمهاي ويندوزي آشنايي داشته باشد و هم با سيستمهاي لينوكس (سيستم V يا بركلي يا نسخه هاي ديگر) كه من دراين زمينه در يك تاپيك به اسم متخصص امنيتي دراين زمينه توضيح كامل داده ام.
درادامه براي همه ي عزيزان آرزوي موفقيت دارم و يادآوري مي كنم كه براي موفق شدن سه چيز لازم و دو چيز مطرود است:
توكل بر خدا و اعتماد به نفس بالا و سعي فراوان لازم و ترس و نشدن مطرود است.
خوشحال مي شوم به سوالات شما جواب دهم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا