امام زمان چگونه رحلت میکند؟

kittleboy_87

عضو جدید
هرددوتاش موست ......اسم تو میلاده اسم اقا مهدی چه ربطی داشت؟.........کی گفته آقا میاد آمریکا رو نفله میکنه ....دیروز خوندم هر ماه بیل گیتس نزدیک چهار میلیون دلار فقط به یتیمهای هندوستان کمک میکنه هیچ وقت من با اون قابل مقایسه نیستم ..........انسان خوب ملیت زیاد تاثیر نداره ...........در مورد گزارشم یادت باشه چی گفتم ظهری .........میدونم که بچه گلی هستی

جون من؟!! :eek:
کدوم شهر پولاشو میفرسته، ترو خدا پیدا کن، و بهم بگو
;)

بيتاب

عضو جدید
امام زمان زنده است وتا نابودي تمام دروغگويان وزورگويان ودشمنان دين فرا نرسد ؛ ايشان دعوت حق لبيك نگويد
خدا مي فرمايد هركه در ره من كشته شود زنده است :gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

1-در مورد دوستاني كه بحث امام زمان رو به سياست ارتباط ميدن و منتظرن كه چون انتظاراتشون در ايران برآورده نشده امام زمان ظهور كنن و از باب اينكه امام زمان در زمان درگيري ها ظهور نكردن، امام زمان رو بدهكار خودشون ميدونن بايد بگم كه اگر احاديث رو مطالعه كنيد امام زمان وقتي جهان پر از ظلم و كفر شد ظهور مي كنن تا جهان رو اصلاح كنن حالا اگر جهان شما به قد ايرانه كه جاي تامل داره. در ثاني، قرار نيست، نعوذ بالله، هر وقت من و شما دلمون خواست امام زمان ظهور كنن بعد مثلاً كانديداي مورد نظر ما رو بذار رييس جمهور و بعد هم كه ديگه ما با امام زمان كار نداريم. مي تونن تشريف ببرن.

2- AminNePo جان، نويسنده مطلبي كه نقل كردي يا شب قبلش فيلم علمي تخيلي ديده بوده يا جوگير جومونگ بوده. 2 تا مطلب رو درست آورده بعد باهاش داستان سرهم كرده.

در مورد قسمت اول
یا جهان رو ظلم پر میکنه یا عدل
و در قسمت بعدش که در مورد سیاست و کاندیدای مورد نظر بحث کردین
حرفایی بود که یه کودک ناآگاه می‌تونست بگه، از شما بعید بودش :surprised:

2- به نویسندگان دیگر گیر می‌دهید چون نویسنده‌ای دیگر رو قبول دارین ؟ شاید اوشون هم شب قبلش کاری می‌کردن :surprised:
اینطور به دیگران راندن کار درستی نیست دوست عزیز

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جون من؟!! :eek:
کدوم شهر پولاشو میفرسته، ترو خدا پیدا کن، و بهم بگو
;)

عزیزم
افراد زیادی هستن که به یتیمان و بی سرپرستان کمک می‌کنن
توی همین باشگاه خودمون هم داریم کسانی رو که خودشون موسسه‌ای تشکیل دادن و به کمک دوستان، به یه سری افراد کمک می‌کنن
کارشون قابله تقدیره

چرا فکر میکنید این کار رو نمی‌کنن ؟
فکر نکنین انسان بودن به اسم دین هستش و کشوری که زندگی می‌کنیم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سهیل جان سلام
تو این تاپیک همه جور حرف زده، هر کس بر اساس اعتقادات خودش چیزی گفته و افرادی نیز حاضر به شنیدن اعتقادات دیگران نشده، یا دیگران رو نفرین کرده یا مورد تمسخر قرار دادن، افرادی هم در درون همه سخنان جالبی که زدن، سعی کردن عقیده خودشون رو تحمیل کنن به دیگران یه عقاید دیگران رو بازیچه یه سری افکار بدونن، و افرادی تنها جواب شما رو بر اساس عقاید خودشون گفتن، همین

شما می‌پندارید که امام زمان به مرگ طبیعی فوت می‌کنند، عده ای میپندارند شهید می‌شوند و عده‌ای نیز گفتند شاید ظهور نکند، و شاید ایشان اصلن فوت نکنند
هر جور عقایدی مطرح هست، ولی هدف شما از طرح این پرسش چیست ؟ دنبال جوابی می‌گردین ؟
به قران رجوع کردید ؟ در آنجا چیزی ندیدید ؟ پناه به احادیث بردین ؟ به اجماع رجوع کردین؟ بله، در هر دینی وجود داره که شخصی ظهور میکنه و دنیا رو نجات میده و دنیا از سراسر پاک میشه !
( البته برای من سواله، آیا همچین اتفاقی در زمان حضرت نوح نیافتاد ؟ اون قضیه برای من کاملن تعریف نشدست، سیل کل زمین رو در برگرفت یا تنها بخشی از اون رو ؟ چه شد که افراد پاک، دوباره ناپاک گشتن ؟!! )
ببینید دوست عزیز، همیشه سوال هست، با هیچ منطقی نمیشه اینا رو جواب داد، مطمئن باشین نمیشه
ما همه امیدواریم، منم امیدوارم، امید دارم روزی زمین از شر ناپاکی‌ها و ناعدالتی‌ها پاک بشه‌، آرزوییست قشنگ
به شرطی که من خودم پاک باشم !

به دنبال چه جوابی می‌گردی ؟ اثبات کردن وجود شخصی که زمین رو نجات بده ؟ اثبات رساندن نوع مرگ ؟ می‌توانی اثبات کنی ؟ به حتم نه
چیزیست که امید داری، چیزیست که در سر می‌پروراین و دوست داری، چیزی که به آن اعتقاد داری

به خودت احترام بزار، عقل و مغزت رو در راهی درست بزار و ازش بخوبی استفاده کن، بهش اعتماد کن، این یعنی احترام گذاشتن به خودت
اگه درست پرورش بدی، خیلی اعتقادات زیبایی خواهی داشت
در همین دین اسلام،‌بارها انسان رو به خودشناسی دعوت کرده، یعنی همون انسان بودن
پس همین راه رو برو
به خیلی چیزا میرسی

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سهیل جان سلام
تو این تاپیک همه جور حرف زده، هر کس بر اساس اعتقادات خودش چیزی گفته و افرادی نیز حاضر به شنیدن اعتقادات دیگران نشده، یا دیگران رو نفرین کرده یا مورد تمسخر قرار دادن، افرادی هم در درون همه سخنان جالبی که زدن، سعی کردن عقیده خودشون رو تحمیل کنن به دیگران یه عقاید دیگران رو بازیچه یه سری افکار بدونن، و افرادی تنها جواب شما رو بر اساس عقاید خودشون گفتن، همین

شما می‌پندارید که امام زمان به مرگ طبیعی فوت می‌کنند، عده ای میپندارند شهید می‌شوند و عده‌ای نیز گفتند شاید ظهور نکند، و شاید ایشان اصلن فوت نکنند
هر جور عقایدی مطرح هست، ولی هدف شما از طرح این پرسش چیست ؟ دنبال جوابی می‌گردین ؟
به قران رجوع کردید ؟ در آنجا چیزی ندیدید ؟ پناه به احادیث بردین ؟ به اجماع رجوع کردین؟ بله، در هر دینی وجود داره که شخصی ظهور میکنه و دنیا رو نجات میده و دنیا از سراسر پاک میشه !
( البته برای من سواله، آیا همچین اتفاقی در زمان حضرت نوح نیافتاد ؟ اون قضیه برای من کاملن تعریف نشدست، سیل کل زمین رو در برگرفت یا تنها بخشی از اون رو ؟ چه شد که افراد پاک، دوباره ناپاک گشتن ؟!! )
ببینید دوست عزیز، همیشه سوال هست، با هیچ منطقی نمیشه اینا رو جواب داد، مطمئن باشین نمیشه
ما همه امیدواریم، منم امیدوارم، امید دارم روزی زمین از شر ناپاکی‌ها و ناعدالتی‌ها پاک بشه‌، آرزوییست قشنگ
به شرطی که من خودم پاک باشم !

به دنبال چه جوابی می‌گردی ؟ اثبات کردن وجود شخصی که زمین رو نجات بده ؟ اثبات رساندن نوع مرگ ؟ می‌توانی اثبات کنی ؟ به حتم نه
چیزیست که امید داری، چیزیست که در سر می‌پروراین و دوست داری، چیزی که به آن اعتقاد داری

به خودت احترام بزار، عقل و مغزت رو در راهی درست بزار و ازش بخوبی استفاده کن، بهش اعتماد کن، این یعنی احترام گذاشتن به خودت
اگه درست پرورش بدی، خیلی اعتقادات زیبایی خواهی داشت
در همین دین اسلام،‌بارها انسان رو به خودشناسی دعوت کرده، یعنی همون انسان بودن
پس همین راه رو برو
به خیلی چیزا میرسی
آویزه گوشم میمونه جاوید جان

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
ديدم كه متاسفانه علي رغم عنوان جذاب تاپيك، محتواي تاپيك داره به ناكجا آباد ميرسه. گفتم بلكه بتونم كمكي به تصحيح مسير تاپيك كنم.

در مورد قاتل امام زمان:
درباره شخص امام زمان ع سند معتبرى در اين زمينه نيافتيم البته در خبر غير معتبرى آمده است: آن حضرت را زنى از بنى تميم به نام سعيده که داراى ريشى مانند مردان است ، به وسيله هاونى سنگى که از بام بر آن حضرت مى افکند – در وقتى که حضرتش از راهى مى گذرد- شهيد مى کند. براى اطلاع بيشتر به کتاب الامام المهدى من المهد الى الظهور تأليف آيت الله قزوينى يا ترجمه آن امام مهدى از ولادت تا ظهور بخش پايانى زندگى آن حضرت مراجعه فرماييد. (منبع)

در مورد اين سوال كه مگه دنيا از عدل و داد پر نشده پس چطور امام به شهادت ميرسند؟
اما اینکه فرموده­اید: «در عصری که پر از عدل و داد است چه کسی ایشان را به شهادت می­رساند» باید گفت که: دلیلی وجود ندارد که در آن دوره، مردم نتوانند گناه کنند و یا اصلاً گناهی توسط کسی صورت نپذیرد و پر شدن جهان از عدل در زمان حکومت امام زمان (عج)، بمعنای غالبیت عدل و گسترش آن است. همان طوری که در جایی که گفته می­شود امام زمان(عج) بعد از پر شدن ظلم و فساد در زمین، می­آیند، بمعنای شیوع و کثرت ظلم است نه اینکه انسان­های خوب و عادل در کره زمین پیدا نشوند. (منبع)
گفته شده كه با ظهور امام زمان شيطان به جهنم فرستاده مي شود و جهان از عدل و داد پر مي گردد اما آيا فقط شيطانه كه باعث ميشه از انسان اعمال زشت سربزنه؟ پس حساب نفس اماره انسان چي ميشه؟ حتي در زمان امام زمان هم ادمي اگر بخواد و اراده كنه، مي تونه مرتكب گناه بشه و ظهور امام زمان به معناي سلب اختيار از انسان نيست.

در مورد بحث رجعت يا همون مسئله غسل دادن امام زمان توسط امام حسين،
رجعت مثل قيامت نيست. در یک جمع بندی بین تعریف‏های فراوان رجعت، می‏توان گفت که رجعت عبارت است از: بازگشت گروهی از مؤمنان محض به دنیا، و کافران محض پس از مردن و قبل از قیامت، در حکومت‏حضرت مهدی (عج) و روشن است که انبیا و ائمه علیهم‏السلام به عنوان اشرف مؤمنان محض در بین رجعت کنندگان خواهند بود .
از مجموع روایات به دست می‏آید که مؤمنین محض و کافرین محض رجعت می‏کنند والبته روایات فراوانی به صورت ویژه، خبر از رجعت افراد خاصی داده است که به صورت اختصار می‏توان به برخی اشاره کرد:
- از امام حسین علیه‏السلام به عنوان اولین رجعت کننده یادشده است . (15)
- برای رجعت علی علیه‏السلام روايت هاي متعددي ذكر شده (16)
- ائمه معصومین علیهم‏السلام به صورت خصوصی به برخی از یاران خود بشارت رجعت داده‏اند . (17)
- برخی روایات می‏گوید که انبیای گذشته، رجعت (18) ‏خواهند کرد .
- پیامبر صلی الله علیه و اله به همراه ائمه معصوم علیهم‏السلام رجعت می‏کنند . (19)
- در روایاتی رجعت‏برخی از منافقان و کفار نیز ذکر شده است (منبع)

در رابطه با صحبت دوستي كه گفته بودن 80% مسلمون ها قائل به ظهور منجي نيستند.
1-عن النبى(صلى الله علیه وآله) أَنّه قال: «لا تذهب الدنیا حتّى یملك العرب رجلٌ من أهل بیتى یواطىء اسمه اسمی;[9] دنیا به پایان نمى رسد، مگر آن كه مردى از اهل بیت من كه اسمش اسم من است، مالك عرب شود».

2-عن النبى(صلى الله علیه وآله): «لا تقوم الساعهُ حتّى تملأ الأرض ظلماً و جوراً و عدواناً ثم یخرج من أهل بیتى مَن یملأها قسطاً وعدلا كما ملئت ظلماً و جوراً;[10] قیامت بر پا نمى شود تا این كه زمین پر از ظلم و جور و دشمنى شود و سپس از اهل بیت من، شخصى ظهور مى كند كه زمین را پر از عدل و قسط مى كند همان گونه كه پر از ظلم و جور شده بود».
3- عبدالله بن مسعود از پیامبر(صلى الله علیه وآله) نقل مى كند كه آن حضرت فرمود:
«لو لم یبق من الدنیا یوم لطول الله ذالك الیوم حتّى یبعثَ فیه رجلا منّى أوْ من أهل بیتی یملأ الارض قسطاً وعدلا كما ملئت ظلماً و جوراً;[11] اگر از دنیا، فقط یك روز باقى بماند، خداوند، آن روز را طولانى مى كند تا در آن روز، مردى از من یا از اهل بیت من، مبعوث شود و زمین را پر از قسط و عدل كند، همان گونه كه پر از ظلم و جور شده بود». (منبع)

اين احاديث از پيامبر روايت شده اند كه اتفاقاً در كتب اهل سنت هم آمده. حالا با احتساب اين احاديث از پيامبر يا اون 80% كذايي موجود نيستند يا مسلمون نيستند.

در مورد دوستاني كه بحث امام زمان رو به سياست ارتباط ميدن و منتظرن كه چون انتظاراتشون در ايران برآورده نشده امام زمان ظهور كنن و از باب اينكه امام زمان در زمان درگيري ها ظهور نكردن، امام زمان رو بدهكار خودشون ميدونن بايد بگم كه اگر احاديث رو مطالعه كنيد امام زمان وقتي جهان پر از ظلم و كفر شد ظهور مي كنن تا جهان رو اصلاح كنن حالا اگر جهان شما به قد ايرانه كه جاي تامل داره. در ثاني، قرار نيست، نعوذ بالله، هر وقت من و شما دلمون خواست امام زمان ظهور كنن بعد مثلاً كانديداي مورد نظر ما رو بذار رييس جمهور و بعد هم كه ديگه ما با امام زمان كار نداريم. مي تونن تشريف ببرن.

AminNePo جان، نويسنده مطلبي كه نقل كردي يا شب قبلش فيلم علمي تخيلي ديده بوده يا جوگير جومونگ بوده. 2 تا مطلب رو درست آورده بعد باهاش داستان سرهم كرده.

واقعا ممنون، از خوندن پست های این چنین که با مطالعه و منطق درج می شه خیلی لذت می برم .:gol:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
در مورد قسمت اول
یا جهان رو ظلم پر میکنه یا عدل
و در قسمت بعدش که در مورد سیاست و کاندیدای مورد نظر بحث کردین
حرفایی بود که یه کودک ناآگاه می‌تونست بگه، از شما بعید بودش :surprised:

2- به نویسندگان دیگر گیر می‌دهید چون نویسنده‌ای دیگر رو قبول دارین ؟ شاید اوشون هم شب قبلش کاری می‌کردن :surprised:
اینطور به دیگران راندن کار درستی نیست دوست عزیز

سلام،

خوب ميشه شكل سومي رو هم تصور كرد، تلفيقي از عدل و ظلم، نميشه؟

در مورد اون قسمت بعدي كه فرموديد، من پست تمام دوستان رو تا قبل از زدن پست خودم مطالعه كردم و از مضمون پست بعضي دوستان مطلبي كه نوشتم حاصل ميشد. اين جمله مربوط به پست هاي قبل از خودم بود. شما هم مطالعه كنيد شايد با من هم فكر بشيد.

2- نوشتن يك مطلب يك چيزه و تمسخر يك اعتقاد چيز ديگري. داستاني كه دوست خوبم از جايي نقل كرده بودن، با دست آويز قرار دادن 2 مطلب صحيح، سعي در مسخره نشان دادن و باطل كردن اعتقاد به امام زمان داشت. زماني كسي مياد و ميگه كي گفته امام زماني وجود داره و اينها رو براي شيره ماليدن سر ما درست كردن. خوب، ميشه با اين فرد گفتگو كرد. چون بحث اختلاف عقايده. زماني نه، يك نفر مياد و اعتقادي رو به مسخره مي گيره و با مسخره كردن سعي در خراب كردن اون اعتقاد داره. مثلاً كاريكاتوري مي كشه يا متني مي نويسه يا ...، اينجا ديگه جاي بحث نيست. جواب اون شخص رو بايد مثل خودش داد.

ali135ugd

عضو جدید
خب حالا چرا شهید میشه
یعنی اون موقع هم کسایی هستن که طاقت حرف حق رو ندارن
مگه نمی گن وقتی اون میاد همه ظالمان می میرن و فقط خوبا می مونن پس این آدم بده قصه از کجا پیداش میشه ؟
راسی بعدش چی ؟
بعد اون قراره چی بشه و چی سر دنیا بیاد؟
بازم آدم بدا میان سر کار
یعنی ما داریم تو یه دایره می چرخیم
معصومین ما باید شهید شوند چون بهترین راه جدا شدن از این دنیا هست

milad3297

عضو جدید
چگونگی رحلت امام زمان
سوال :
با عرض سلام . پس از ظهور امام زمان و برپا شدن قسط و عدل در جهان ايشان آیا به شهادت ميرسند یا به مرگ طبیعی میمیرند؟ چه كسي بر ايشان نماز ميخوانند؟
پاسخ :
با سلام
دوست محترم
درباره چگونگي رحلت امام زمان(علیه السلام) دو احتمال وجود دارد:
*شهادت
*مرگ طبيعي
دلیل هر دو احتمال ياد شده نيز، رواياتي از معصومين(علیهم السلام) می باشد. مانند این روايت که امام صادق(علیه السلام) فرمود: «ما منا الا مقتول او شهيد؛ هيچ يک از ما نيست؛ مگر آن که کشته يا شهيد مي شود» (اعلام الوري باعلام الهدي، الطبرسی ،ص 349).
با وجود رواياتي از اين دست، برخي نیز بر اين باورند که همچون ساير مردم، امام زمان(علیه السلام) به مرگ طبيعي از دنيا خواهند رفت.
ولی به هر حال از روایات استفاده مى‏شود که امام حسین(ع) بعد از رجعت، عهده‏دار امر کفن و دفن حضرت خواهد شد.
چنان چه از امام صادق(ع) نقل شده که فرمود: ... جآء الحجّة الموت فیکون الذى یلى غسله وکفنه وحنوطه وإیلاجه حفرته الحسین ولایلى الوصىّ إلّا الوصىّ؛ ...مرگ حجت فرا مى‏رسد پس متولّى غسل وکفن وحنوط ودفن او امام حسین(ع) است وکسى به جز وصى متولّى امور وصى نمى‏شود.(بحارالأنوار، ج51، ص56، ح46)
ونیز مطابق روایتى دیگر فرمود: ...جآء الحجّة الموت فیکون الذى یغسله ویکفنه ویحنطه ویلحده فى حفرته الحسین بن على (ع) ولایلى الوصىّ إلّا الوصىّ؛ ...مرگ حضرت حجّت فرا مى‏رسد، پس امام حسین (ع) متولّى غسل و کفن و حنوط و دفن ایشان خواهد شد، و هرگز غیر از وصىّ، وصىّ را تجهیز وآماده براى خاک‏سپارى نمى‏کند.(کافى، ج8، ص206؛ بحارالأنوار، ج53، ص94، ح103)
مشاوران شبکه امام مهدی علیه السلام مفتخر به پاسخگویی سوال های شما می باشند.
از دوستان اگه چیزی میدونن بگن ما هم بدانیم ........
حالا چه فرقي واسه تو ميكنه؟

milad3297

عضو جدید
هرددوتاش موست ......اسم تو میلاده اسم اقا مهدی چه ربطی داشت؟.........کی گفته آقا میاد آمریکا رو نفله میکنه ....دیروز خوندم هر ماه بیل گیتس نزدیک چهار میلیون دلار فقط به یتیمهای هندوستان کمک میکنه هیچ وقت من با اون قابل مقایسه نیستم ..........انسان خوب ملیت زیاد تاثیر نداره ...........در مورد گزارشم یادت باشه چی گفتم ظهری .........میدونم که بچه گلی هستی
كي گفت ميلاد؟

shahinjet

عضو جدید
سلام
عجب تاپیک شلوغ و پلوغی شد
بنده خواهش میکنم دیگه همچین تاپیکی که با اعتقادات سرو کله مزنه نفرستیم چون بدترین چیز تمسخر اعتقادات دیگران است
الان نمیدونم نظر بدم چی میشه بنده فقط میدونم ما دو تا منبع برای بحث اعتقادات داریم 1-قرآن 2- احادیث امامان
آقایون و خانموم هایی که فکر بحث منطقی با حساب دو دوتا چهار تا رو دارن بهتر اول خدا رو با این جور حساب ثابت کنن بعد با پافشاری رو عقل محدود، بحث کنن
انسان رو دوحجت است حجت نهان (عقل) حجت آشکار (پیامبر)
ظاهرا مهندسین فقط بسنده به چیزی که میبینن و آزمایش میشه دارن
دوران قدیم هم پیامبران را بخاطر حرفهایشان مسخره کردن چون فقط به چیزی که میدیدن اعتقاد داشتن ظاهرا امروزه هم جهل وجود داره و با ظاهری زیبا و دهن پر کن
فکر نکنی مهندسی ،چهار تا کتاب خوندی کاره ای هستی کی گفته با مهندسی هر چیزی رو میتونی زیر سوال ببری
ببخشید آخرشو تندی کردم (التماس دعا)

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان عزیز امامان بر طبق احادیث همگی به شهادت می رسند .
اما لطفا در مورد چگونگی شهادت امام زمان ( عج ) که هنوز ظهور نکردند بحث نکنید ...
چون جز گمراهی چیزی ندارد و وسیله ای میشود تا دیگران سو استفاده کنند .
یکم به موضوعاتی بپردازید که اطلاعات بیشتری در مورد آنها داشته باشید .
یا علی . :gol: