امادگی ارشد هوا فضا 93

870476250

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی هست برا امادگی ارشدهوا فضا 93 مشاوره بده؟؟؟؟ امیل یا شماره بزاره که بتونم باهاش تماس بگیرم...مرسی

maryam 69

عضو جدید
سلام، من دانشجوی ارشد هوافضا هستم، توی دانشگاه شریف، کلی کتاب کنکور ارشد دارم که حتما به دردت میخوره و میتونم راجع به اینکه چطور برای کنکور درس بخونی بهت مشاوره بدم ;) ایمیلتو بذار تا بهت ایمیل بزنم :)

salam
mishe be manam komak konid va moshavere azatun begiram???1:cry:1

shoma che gerayeshi mikhuni va rotbatun chand shode??1

karshenasi ham sharif budin???1

faridefly

عضو جدید
سلام من کارشناسی مکانیک خوندم و نمیدونم برا ارشد هوافضا چه کتابایی رو بخونم. sepid karimiمیشه به منم کمک کنید....ایمیلم رو میذارم.
faridespacial@yahoo.com

ادولف هیتلر

عضو جدید
سلام، من دانشجوی ارشد هوافضا هستم، توی دانشگاه شریف، کلی کتاب کنکور ارشد دارم که حتما به دردت میخوره و میتونم راجع به اینکه چطور برای کنکور درس بخونی بهت مشاوره بدم ;) ایمیلتو بذار تا بهت ایمیل بزنم :)

با سلام خدمت دوست عزیز
اگر امکانش هست به من هم یه مشورتی بدید
:confused:saeidbaghere@yahoo.com

mrr1365

عضو جدید
مشاوره

مشاوره

سلام اقای کریمی راستش من دانشجود سال اخر تکنولوزی هواپیما از دانشگاه علمی کاربردی سماپران هستم .امسال میخوام ارشد هوافضا شرکت کنم.با توجه به اینکه پایه ریاضی پم ضعیفه.اگه کمکم کنید ممنون میشم ایمیل : شماره موبایلم هم 09385759116mrranjbar747@yahoo.com

sepid karimi

عضو جدید
سلام اقای کریمی راستش من دانشجود سال اخر تکنولوزی هواپیما از دانشگاه علمی کاربردی سماپران هستم .امسال میخوام ارشد هوافضا شرکت کنم.با توجه به اینکه پایه ریاضی پم ضعیفه.اگه کمکم کنید ممنون میشم ایمیل : شماره موبایلم هم 09385759116mrranjbar747@yahoo.com

چرا تصور کردید من آقا هستم! :| همینجا پیام خصوصی بذار ام آر آر!

naghale

عضو جدید
با سلام
من قصد دارم ارشد هوا فضا بدم. منتها به دليل شرايط كاريم نميتونم يك برنامه بهينه واسه درس خوندن داشته باشم. خوشحال ميشم از دوستان هوافضايي اگه كسي بتونه بهم كمك كنه يا اينكه بخواد با هم درس بخونيم
با احترام

mahan_33

عضو جدید
سلام دوستان برای ثبت نام فقط بایستی کد مهندسی هوافضا رو بنویسیم یا لازمه گرایشش رو هم انتخاب کنیم ؟

کسی میدونه تعداد شرکت کنندگان سالهای پیش چند نفر بوده ؟

mahan_33

عضو جدید
با سلام
من قصد دارم ارشد هوا فضا بدم. منتها به دليل شرايط كاريم نميتونم يك برنامه بهينه واسه درس خوندن داشته باشم. خوشحال ميشم از دوستان هوافضايي اگه كسي بتونه بهم كمك كنه يا اينكه بخواد با هم درس بخونيم
با احترام
سلام من برنامم رو مینویسم شاید بتونه کمکتون کنه

اول این رو بگم که بستگی به خودتون داره که بخواهید رو کدوم درسا بیشتر تمرکز داشته باشید و روی کدوماشون سرمایه گذاری کنید . البته درسایی که مهمترن قاعدتا بهتره مثل ایرودینامیک
من چون رشتم هوافضا و مکانیک نبوده و درسای هوافضاییم ضعیفه ولی ریاضیم حوبه رو ریاضی سرمایه گذاری کردم .به همین دلیل هفته ای دو جلسه کلاس ریاضی مهندسی میرم - برای اینکه بتونم زود تمومش کنم .
هر شب به مدت 2-3 ساعت فیلم های اموزشی معادلات دیفرانسیلی که از رو اینترنت دانلود کردم رو نگاه میکنم و خیلی برام مفید بوده - فیلم های اموزشی استاد دارا معظمی ...
صبح ها کنترل میخونم . کتاب کنترل ماهان که خوداموزه
بعدظهر هم فعلا مکانیک سیالات - اینم ماهان
فعلا کتاب ایرودینامیک دستم نرسیده متاسفانه :( ولی برای اشنایی و اینکه کمی هوافضایی شم به پیشنهاد یکی از دوستانم در همین سایت کتاب اشنایی با پرواز اندرسون رو مطالعه میکنم .
فعلا تا بیست روز برنامم همینه
از بیست روز دیگه یه چند روزی همینایی که خوندم رو مرور میکنم تا تثبیت بشه و بعدش ایرودینامیک اندرسون و مکانیک پرواز صدرایی اضافه میشه و بیشتر توجهم رو به این دو منعطف میکنم .
اگه فرصت کنم بعضی روزا طراحی هواپیمای راهیان ارشد رو هم میخونم
اگه خوب پیش برم احتمالا دینامیک و ارتعاشات و ترمودینامیک رو هم تا حدی که فرصت بشه بخونم مثلا چند فصل مهم از هر کدوم ولی فعلا در مورد این دروس برنامه ی خاصی ندارم .
ممکنه برنامم تغییر کنه .
برای باقی دروس هم فعلا نه کتابی خریدم و نه برنامه ای دارم . که البته فکر نمیکنم فرصت کنم بهشون فکر کنم .
منتهی ساعات مطالعم بایستی زیاد باشه

امیدوارم دوستان هم بیان برناموشونو بگن ...

آخرین ویرایش:

I.R.IRAN

عضو جدید
سلام
من نوبتم سال بعده ، به نظرتون از الان بايد براي خودم برنامه داشته باشم؟
خودم ميخوام از تابستون سال بعد شروع كنم .
الان دانشجو ام و بايد قبول بشم!

mahan_33

عضو جدید
سلام
من نوبتم سال بعده ، به نظرتون از الان بايد براي خودم برنامه داشته باشم؟
خودم ميخوام از تابستون سال بعد شروع كنم .
الان دانشجو ام و بايد قبول بشم!

سلام بنظر من سعی کنید معدلتون رو تا جایی که امکان داره بالا ببرید . در کنارش به مباحثی که بیشتر مفهومیه مثل طراحی هواپیما بیشتر اهمیت بدید و همینطور تا جایی که میتونید زبان بخونید چون همیشه لازمه . بقیه موارد رو هم که خودتون بهتر از من میدونید . اما اینکه از الان برنامه داشته باشید تضمین قبولی شماست . تا چشم روی هم بذارید سال بعد شده .

morad009

عضو
سلام
لیست منابع ارشد هوافضا:
ریاضی و معادلات........................مهندس کریمی...........انتشارات نصیر
مقاومت مصالح..........................دکتر نایی........................پوران پژوهش
ترمودینامیک..............................دکتر سمیع پور....................پوران پژوهش
سیالات.....................................دکتر خداکرمی......................راهیان ارشد
دروس آیرو دینامیک،طراحی اجسام پرنده،مکانیک پرواز (این 3 کتاب رو راهیان ارشد برای هوافضا چاپ کرده)
دینامیک و ارتعاشات....................دکتر جباری...............................انتشارات پوران پژوهش
در ضمن این سایت برای منحصرا دانشجویان هوافضاست که اطلاعات خوبی در باره کارشناسی ارشد قرار داده،بد نیست یه نگاه به قسمت کنکور ارشدش بندازید:
www.asec.ir
موفق باشید.

mahan_33

عضو جدید
سلام دوستان من سوالات 2-3 سال رو دیدم تعداد سوالات درس ایرودینامیک10-11 تا و دو درس دینامیک و ارتعاشات جمعا هر دو با هم 6 تا 10 سوال بود . در مورد بقیه دروس ممنون میشم بگید سوالات چند تاست ...

آخرین ویرایش:

mahan_33

عضو جدید

بچه ها کنکور به دلیل سرمای شدید و وضعیت بد جاده های استان های شمالی یه هفته عقب افتاد .

hamed_m313

عضو جدید
سلام به همه بروبچ ......
بذارین من امسال کنکورم رو بدم گه رتبه ام توپ شد دربست دراختیار کساییم کهمشاوره مخاند .

mahan_33

عضو جدید
سلام من همین الان از دانشگاه برگشتم. تیپ سوالای امسال با سالهای قبل تفاوت داشت و فقط 3-4 تا از سوالات سازه مشابه سالهای قبل بود ولی تکراری نبود . من هیچ سوال تکراری به چشمم نخورد بجز یه سوال از طراحی و شاید زبان! به هر حال کنکور جالبی نبود نصف سوالات تا حدودی ساده بود ولی طوری طرح شده بود که نمیشد با اطمینان جواب داد ! ریاضی یه سری سوالات بیخود طرح شده بود و خبری از مباحث پر کاربرد مث فوریه یا قضایای دیگه نبود انگار یه فصل ریاضی مهندسی و یه فصل دیفرانسیل رو برداشته باشن و بیشتر سوالات رو از همون دو فصل طرح کرده باشن که من متاسفانه رو اون مباحث اصلا تسلط نداشتم واسه همین برای من سخت بود اما سوالات طراحی نسبتا ساده بود .

متاسفانه امسال برعکس سالهای قبل نمیشد رو تست های تکراری حساب کرد . از سال 84 اکثر تست هارو خونده بودم اما تست تکراری ندیدم !

آخرین ویرایش:

hzee

عضو جدید
خیلی از مکانیک بهتر بود ریاضیات اگر خونده بودی می شد همون 14-15 تا رو جواب داد چیزی که تو مکانیک متاسفانه محقق نشد به نظرم بخش سیالاتی و سازه ش هم نسبتا متوسط بودند
زبانش هم واقعا نسبت به کنکور دیروز راحت بود
راستی کسی اینجا میدونه سازه علم و صتعت چه میانگین درصدی میخواد؟

mahan_33

عضو جدید
خیلی از مکانیک بهتر بود ریاضیات اگر خونده بودی می شد همون 14-15 تا رو جواب داد چیزی که تو مکانیک متاسفانه محقق نشد به نظرم بخش سیالاتی و سازه ش هم نسبتا متوسط بودند
زبانش هم واقعا نسبت به کنکور دیروز راحت بود
راستی کسی اینجا میدونه سازه علم و صتعت چه میانگین درصدی میخواد؟

شما زدی ریاضی رو یا احتمال میدی اگه خونده بودی میزدی ؟ چون من دو ماه تموم ریاضی مهندسی خوندم اما امسال مباحثش کنکوریش خیلی کلیشه ای بود دقیقا همون سوالاتی که فکر مکنیم مهم نیست و نمیخونیم و پشت گوش میندازیم !

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: hzee

hzee

عضو جدید
حق با شماست منم خیلی رو ریاضی مهندسی و اصولا کل ریاضیات وقت گذاشته بودم از روی کتاب کریمی هم خونده بودم از جمله همین فوریه
کنکور مکانیک که 4 تا سوال از مباحث تکمیلیش بود کنار گذاشته بودم و نشد بزنم
کلا امسال بودجه بندی مناسب نبود
اما به نظر من هوافضا میشد خیلی راحت تر همونایی که داده بودن رو زد
من غیر از سه تا سوال بقیه ریاضیات مهندسی رو زدم و در مجموع هم همون 14 -15 رو زدم

mahan_33

عضو جدید
حق با شماست منم خیلی رو ریاضی مهندسی و اصولا کل ریاضیات وقت گذاشته بودم از روی کتاب کریمی هم خونده بودم از جمله همین فوریه
کنکور مکانیک که 4 تا سوال از مباحث تکمیلیش بود کنار گذاشته بودم و نشد بزنم
کلا امسال بودجه بندی مناسب نبود
اما به نظر من هوافضا میشد خیلی راحت تر همونایی که داده بودن رو زد
من غیر از سه تا سوال بقیه ریاضیات مهندسی رو زدم و در مجموع هم همون 14 -15 رو زدم
خیلی خوبه بنظر من شما امسال احتمال داره یه رتبه بین 400 تا 500 بیارید شاید هم بهتر ..

در مورد خودم هم امیدوارم 4-5 تا ریاضی که زدم درست باشه !!!!
من سرجمع 38 تا زدم ولی جز چند تا بقیه رو با شک نزدیک به یقین یا 50-50 زدم . فعلا فقط در این حد میدونم که 5 تاش درسته و 2 تا غلطه .. راستش چون چیزی برای از دست دادن نداشتم مجبور شدم این رویه رو در پیش بگیرم . امیدارم حداقل نصفش درست باشه .
امسال بنظر من بعضی سوالات از شدت اسونی غافلگیر کننده بود و ادم شک میکرد که شاید گزینه درست چیز دیگه ایه و بعضی سوالات کلیشه ای بود و اصلا فکر نمیکردم ازش سوال طرح بشه و نخونده بودم و بعضی سوالات هم منبعش مشخص نبود ! حداقل برای منی که هوافضایی نبودم و امیدم به چند تا کتاب بود . سوال تکراری هم که تعدادش قابل توجه نبود بنظرم همون یه سوال طراحی تکراری بود ! البته زبان رو نمیدونم !

البته یه هوافضایی بهتر میتونه این کنکور رو تحلیل کنه .. منتظر نظر دوستان هوافضایی هستم شدید . دوستان لطفا نظر بدید و بگید چطور دادید .

آخرین ویرایش:

hsdanesh

عضو جدید
منم به خاطر آسونی خیلی زیاد کنکور امسال اصلا نتونستم با اطمینان به سوالات جواب بدم. به نظرم ریاضی و آیرودینامیک خیلی آسون بودن و زبان و طراحی اجسام پرنده سخت ترین باکس ها بودند. من امروز یه کم ریسک کردم و 61 تا سوال رو جواب دادم، نصفش تقریبا شانسی بود چون امسال چیزی واسه از دست دادن ندارم :razz:
امیدوارم سنجش کلیدها رو زودتر بده درصدامون رو دربیاریم ببینیم وضعیتمون چطوره.

بالا