الگوی تبریزی از زبان یک مازندرانی

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا جو رو می بینم..
یه چیزی بگم من مکانیکم با اصفهانیها کار کردم و در خود اصفهان هم کار کردم و فقط میدونم که پولهای سپاه ارادت ویژه ای به اصفهان دارند..
سایتها خیلی چیزها می نویسند اما باید در این مملکت همه چیز رو به چشم خودت ببینی تا باور کنی..
فقط میدانم:
اصفهان سرمایه های کلان زیادی واریز می شود بر چه حسابی ؟!!!خدا عالم است...

البته همچنان منتظر پیام خصوصی شما هستم دوست عزیز.
جناب آقای علی حسینی مشاهده می کنید که چه کسانی بحث را ادامه می دهند؟
ببینم واکنشتونو تا بفهمم واکنش قبلیتون از سر انصاف بوده نه خدای نکرده .......:gol:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
درجدول مشاهده می کنید که سرانه بودجه هرشهروند استانهای آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و زنجان و سایر شهرها از اصفهان و تهران بیشتره.

http://www.khabaronline.ir/detail/202056/economy/macroeconomics

من نه اقتصاد دان هستم
و نه به این خبرگزاریهای مواجیب بگیر اعتماد هست

حداقل 60 درصد سرمایه گزارهای پروژه های عمرانی تبریز را میشناسم
پدر خودم سهامدار یکی از همین پروژه هاست

شما صاحب اختیار هستید که با دلخوش کردن خود به دروغها و با دروغگوئی خودتان را به خواب خرگوشی بزنید
والسلام
:smile:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
خوب سر تبریز که من با کسی شوخی ندارم.

اولا این رو بگم که به خاطر همین مزیت ها و خیلی مزیت های دیگه هست که این شهر من (ما) رو اسیر خودش کرده.
دوما خوب بعضا به خاطر علایق های خودم(ون) نظرات رو جمع میکنیم تا حالا هم درصد کمی بودن که بیان تبریز و تفاوتش رو از شهرهای دیگه احساس نکنند، خوب یه عده معلوم الحال که از 100 کیلومتری تبریز هم رد نشدند یه نظراتی میدن که آدم خندش میگیره.
من خودم خیلی از جاها رو گشتم، خیلی جاها رو هم دوست دارم ولی وقتی مسئله زندگی و... وسط میاد پارامترها فرق میکنه.

تبریز شاید از نظر یک مازندرانی که شهرش عقب نگه داشته شده ، زیبا و جالب و مدرن باشد
ولی از نظر من تبریزی ، زیاد هم زیبا نیست

مدتی پیش هم یک وبلاگ نویس اصفهانی همچین نوشته ای در مورد تبریز نوشته بود و تبریز و اصفهان را مقایسه کرده بود و آخر سر هم نتیجه گرفته بود که برجسازی در تبریز = مدرن بودن
(در اصفهان به خاطر وجود بناهای تاریخی اجازه برجسازی در هر نقطه ای را نمیدهند)

در تبریز برای رفتن از یک چهارراه به چهارراه دیگه باید نصف شهر رو دور زد و بی کفایتی در حمل و نقل و معضل ترافیک همه زیباییها را در کام مردم زهر میکنه

ولی در کل از نظر عمرانی و مدرنیزه بودن ، تبریز جزو سه شهر برتر ایران است
البته به لطف بخض خصوصی که بیش از 90 درصد سرمایه گذاریها از طرف بخش خصوصی است و از طرف دولت بودجه زیادی برای عمران و صنعت شهر و کلا استان تعلق نگرفته است
برخلاف تهران و اصفهان
اگه از نظر شما تبریز زیبا نیست پس احتمالا مشکل از شماست، چون همه تبریزی های اصیل نظرشون خلاف اینه.
نمیشه از روی نظر یه وبلاگ نویس اصفهانی هم نظر داد، تازه کار بعضی هاشون رو در اینترنت دیدم که کلا با تبریز مشکل دارن.
سرمایه گذاری دولتی تا سالهای اخیر نسبت به شهرهای دیگه کم بود که خوشبختانه بهتر شده. البته مطمئنا سرمایه گذاری های خارجی در تبریز بخش اعظم این سرمایه گذاری هاست به طوری که در چند سال اخیر سرمایه خصوصی جذب شده در تبریز از جمع کلانشهرهای دیگه بیشتره.

و اما در مورد ترافیک، این مشکل بافت مرکز شهر هست. وقتی فضایی در مرکز شهر برای ایجاد خیابانهای جدید و عریض کردن اونها نیست مجبورا خیابانها یک طرفه میشه. البته هنوز منتظر اجرای طرح ترافیک هستیم که فرمانداری جلوی اجراش (توسط شهرداری) رو گرفته.

افرادی که میگن نمیدونم فلان جا بهشته ...........احتمالا ایران خودشون رو دقیق نشناختن

در قبال برج ها هم همه جاست .........آیا همه ایالتهای آمریکا دارای برج آن چنانی است !؟
همون ترکیه که یه مدت صبحها برقش قطع بود ....چنتا شهر داره بعضیا چند جاشو رفتن

ولی به نظر من اصلا اینا مهم نیست

مهم صمیمیت ، خانواده و عشق و عاطفه است که در هیچ کجای دنیا به اندازه ایران وجود نداره .......و انشاااله با مقابله با فرهنگ غرب وارداتی ( متاسفانه فقط بدیهاش وارد میشه .......نه خوبیهاش از جمله کار و مطالعه) نخواهیم گذاشت که بنیان خانواده در کشور نابود بشه

انشاالله.......:gol::gol::gol:
محممد آقای عزیز، جان من کم شعار بدین. اگه واقعا برداشتتون از مطلب همین بوده که دیگه هیچ...

تبریز کلا بافتش یه جوریه
میبینی یه قسمتش برجهای شیک هست و ... ولی درست بغلش حاشیه نشینی هست و کمی بافت ترافیکی و زیبایی شهر رو بهم میزنه..
بالاخره دیگه من که عاشق تبریزم و خاکشم می بوسم..
آی منیم گوجا تبریزیم...
همه جا این مشکلات هست.

در ضمن اگه دست من بود نصف بیشتر پستها پاک میشد، یکی یه تاپیک قشنگی زده، هر کیهم از راه رسیده یه چیزی نوشته که اصلا به تاپیک ربطی نداره. آخرش هم که شروع میشه به توهین و... تاپیک هم پاک میشه.

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

درجدول مشاهده می کنید که سرانه بودجه هرشهروند استانهای آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و زنجان و سایر شهرها از اصفهان و تهران بیشتره.

http://www.khabaronline.ir/detail/202056/economy/macroeconomics

سپاس مصطفی عزیز .......منبعشم که خبرآنلاینه ......کسی نمیتونه بگه فلان و فلان .......از همه مهمتر کشور رو به ترک و فارس و مناطق به ظاهر محرم !(اینو منبع همون افراد گفته بودنا) خط کشی نکرده

سلام ........برداشتم از مطلب رو با تشکر بیان کردم ...........مواردی که میگید شعار از نظر من شعار نیست ..........ایران زیباترین نقاط رو داره ...........مگر بهشت گمشده ، آبشار مارگون در ایران نیست .........مگر ما دهکده ها و روستاهایی در میان دره ها نداریم که چدر زیباست

مسئله ای که سبب میشه کمتر به جلوه بیاد یکیش نرفتن عده ای است به جاهای کشور و یکیش هم کم کاریهایی است که برای همه جای کشورمون رخ داده
محممد آقای عزیز، جان من کم شعار بدین. اگه واقعا برداشتتون از مطلب همین بوده که دیگه هیچ...
آیس من عزیز .........به نظرت اینجا شهرداری بیاد چمنی بکاره و مدام کوتاه کنه و پولش رو هم جداگانه بگیره ....چند نفر حاضر خواهند شد ؟ منظورم در قبال خانه هایی که عده ای میفرمایند در غرب و فلان و ......

بحث صفا و صمیمیت و خانواده هم که کاملا مشخصه در ایران با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست .........البته بایستی مراقب فرهنگ غرب بود
.
.
.
حرف شما درسته ..........بله دقیقا به عنوان تاپیک مرتبط نیست ......ولی خب چه کنیم با برخی پستها .....البته خیلی مواردشون بی ایراد هم بوده .......به نظر من خود به خود این چنین مواردی پیش میاد
بحث بهشت برین !!!! خوندن جاهایی خارج ایران .......به نظرم با چنتا برج طویل سازگار نیست

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام ........برداشتم از مطلب رو با تشکر بیان کردم ...........مواردی که میگید شعار از نظر من شعار نیست ..........ایران زیباترین نقاط رو داره ...........مگر بهشت گمشده ، آبشار مارگون در ایران نیست .........مگر ما دهکده ها و روستاهایی در میان دره ها نداریم که چدر زیباست

مسئله ای که سبب میشه کمتر به جلوه بیاد یکیش نرفتن عده ای است به جاهای کشور و یکیش هم کم کاریهایی است که برای همه جای کشورمون رخ داده

آیس من عزیز قسم خوردن کار صحیحی نیست اونم به جان عزیزترین کسان .........به نظرت اینجا شهرداری بیاد چمنی بکاره و مدام کوتاه کنه و پولش رو هم جداگانه بگیره ....چند نفر حاضر خواهند شد ؟ منظورم در قبال خانه هایی که عده ای میفرمایند در غرب و فلان و ......

بحث صفا و صمیمیت و خانواده هم که کاملا مشخصه در ایران با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست .........البته بایستی مراقب فرهنگ غرب بود
محمد آقای عزیز، صفا و صمیمیت مهمه حتی از ارکان اصلی زندگیه ولی الان ربطی به این تاپیک نداره، آبشار مارگون و... هم ربطی نداره. نگارنده در مقالش خواسته بحث های شهرسازی رو مطرح کنه و یه مقایسه ای بین شهر خودش و تبریز و شهرهای دیگه داشته باشه.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تبریز رفتم...
واقعا شهر زیبا و با صفاییه...
بازارش رو خیلی دوست داشتم...مخصوصا بازار طلاش رو...
طلاهایی که تو بازار تبریز دیدم هیچ جا ندیدم...
:D

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نه اقتصاد دان هستم
و نه به این خبرگزاریهای مواجیب بگیر اعتماد هست

حداقل 60 درصد سرمایه گزارهای پروژه های عمرانی تبریز را میشناسم
پدر خودم سهامدار یکی از همین پروژه هاست

شما صاحب اختیار هستید که با دلخوش کردن خود به دروغها و با دروغگوئی خودتان را به خواب خرگوشی بزنید
والسلام
:smile:

خبر را خبرگزاری از خودش در نیاورده، مرکز پژوهش های مجلس هم از خودش درنیاورده، من هم از خودم در نیاوردم ، بودجه تخصیص داده شده به استانها رو بیان کرده، حالا شما میخواهید فقط سرتان در لاک دور و بری های خودتان باشد و بقیه اخباری که خلاف جو دور و برتونه رو دروغ میپندارید، به خودتون مربوطه.

من خواستم دوستان دیگه تحت تاثیر جو سازی کاذب شما راجب سایر شهرها قرار نگیرن.
و من الله توفیق:smile:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من در کل هدف این تاپیکو متوجه نشدم.
شما از یه طرف اومدید از تبریزتون تعریف و تمجید کردید و از یه طرف هم فقط دارید شکایت میکنید. !!

خبر را خبرگزاری از خودش در نیاورده، مرکز پژوهش های مجلس هم از خودش درنیاورده، من هم از خودم در نیاوردم ، بودجه تخصیص داده شده به استانها رو بیان کرده، حالا شما میخواهید فقط سرتان در لاک دور و بری های خودتان باشد و بقیه اخباری که خلاف جو دور و برتونه رو دروغ میپندارید، به خودتون مربوطه.

من خواستم دوستان دیگه تحت تاثیر جو سازی کاذب شما راجب سایر شهرها قرار نگیرن.
و من الله توفیق:smile:

میگم این اصفهان شما هم چقدر دشمن داره ؟؟؟
لابد خبری هست دیگر ؟!

آیس من عزیز .........به نظرت اینجا شهرداری بیاد چمنی بکاره و مدام کوتاه کنه و پولش رو هم جداگانه بگیره ....چند نفر حاضر خواهند شد ؟ منظورم در قبال خانه هایی که عده ای میفرمایند در غرب و فلان و ......

اینجا نیازی نیست که شهرداری بیاد چمن بکاره . اینجا از بتون هم علف در میاد :biggrin:

در کل همه جای ایران مشکلات هست. یه جا کمتر رسیدند به یه جا بیشتر . دیگه فکر نمیکنم کسی رو این موضوع شک داشته باشه .

آخرین ویرایش:

victor3

اخراجی موقت
میگم این اصفهان شما هم چقدر دشمن داره ؟؟؟
لابد خبری هست دیگر ؟!

.

خوب عموما ابزارهای سرکوب از شهر اصفهان صادر میشه ولی فکر کنم این آقا مصطفی ما الان در مشهد سکونت دارند ، وگرنه مردم اصفهان هم خیلی این مدل تحجر را نمیپسندند .

در کل همه جای ایران مشکلات هست. یه جا کمتر رسیدند به یه جا بیشتر . دیگه فکر نمیکنم کسی رو این موضوع شک داشته باشه .

همه جای ایران مشکل هست ، به یه جا کمتر نرسیدن به یک جا بیشتر نرسیدن . کلا هر ساخت وساز و و چیزه جالبی داره از قدیم روش مونده و چیز جدیدی نداره الان جزایره کومور و موریتانی هم از ایران قشنگ تر و دیدنی تره .

آخرین ویرایش:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان درسته که خبر گزاری آمار بودجه ها رو از خودش در نیاورده، اما این دلیل نمیشه که همه باور کنیم این بودجه ها به مقصد رسیده و برای مردم صرف شده. بارها شنیدیم که مسئولین نصب شده در استان قسمت قابل توجهی از بودجه رو باز پس فرستادن برای خودشیرینی و ابقا در پست. بعدش مسئولین یک استان دیگه مثل اصفهان اعلام نیاز کرده و اونو گرفته. اینا رو که تو خبرگزاری ها نمینویسن ولی آدم از کسایی که سرشون تو این کاراست میشنوه. ما میبینیم که در شهرمون عمده ساخت و سازها مربوط به بخش خصوصیه و این انکار ناپذیره. حقیقت را باید دید . . .

همچنان به مثل بهشت بودن بعضی کشورا معتقدم. عده ای (معلوم الحال) خیلی دوست دارن اونجا رو جهنم جلوه بدن - ممکنه کسی که ندیده باشه باور کنه. حقیقت را باید دید . . . صفا و صمیمیت ما هم مال چند دهه قبل بود که به لطف بعضیا اونم از بین رفت و حالا همه چی شده پول و قدرت و همه تبدیل شدن به موجودات مصرفی و پر توقع و . . .

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از نظر شما تبریز زیبا نیست پس احتمالا مشکل از شماست، چون همه تبریزی های اصیل نظرشون خلاف اینه.
نمیشه از روی نظر یه وبلاگ نویس اصفهانی هم نظر داد، تازه کار بعضی هاشون رو در اینترنت دیدم که کلا با تبریز مشکل دارن.
سرمایه گذاری دولتی تا سالهای اخیر نسبت به شهرهای دیگه کم بود که خوشبختانه بهتر شده. البته مطمئنا سرمایه گذاری های خارجی در تبریز بخش اعظم این سرمایه گذاری هاست به طوری که در چند سال اخیر سرمایه خصوصی جذب شده در تبریز از جمع کلانشهرهای دیگه بیشتره.

و اما در مورد ترافیک، این مشکل بافت مرکز شهر هست. وقتی فضایی در مرکز شهر برای ایجاد خیابانهای جدید و عریض کردن اونها نیست مجبورا خیابانها یک طرفه میشه. البته هنوز منتظر اجرای طرح ترافیک هستیم که فرمانداری جلوی اجراش (توسط شهرداری) رو گرفته.

نظر هر شخصی محترم است
در تعصب من نسبت به تبریز و به کل آزربایجان فکر نمیکنم شکی وجود داشته باشه

و هر نظری در مورد تبریز و آزربایجان داشته باشم از سر عشق و دلسوزی است

تبریز زیباست
ولی نه فقط اسمش
من با مدرنیزه سازی مطلق شهر مخالف هستم
برای نمونه پروژه برجهای دوقلوی آیسان که باعث تخریب بافت تاریخی شهر میشود
و یا پروژه عتیق که باعث تخریب بافت تاریخی و باستانی شهر شده

من مخالف این هستم که با تخریب چهره تاریخی شهر اقدام به مدرنیزه سازی میکنند و از تبریز فقط اسمش باقی میماند!

و فکر میکنم نهادهای جهانی هم اجازه ساخت و ساز در اطراف آثار تاریخی را نمیدهند

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
نظر هر شخصی محترم است
در تعصب من نسبت به تبریز و به کل آزربایجان فکر نمیکنم شکی وجود داشته باشه

و هر نظری در مورد تبریز و آزربایجان داشته باشم از سر عشق و دلسوزی است

تبریز زیباست
ولی نه فقط اسمش
من با مدرنیزه سازی مطلق شهر مخالف هستم
برای نمونه پروژه برجهای دوقلوی آیسان که باعث تخریب بافت تاریخی شهر میشود
و یا پروژه عتیق که باعث تخریب بافت تاریخی و باستانی شهر شده

من مخالف این هستم که با تخریب چهره تاریخی شهر اقدام به مدرنیزه سازی میکنند و از تبریز فقط اسمش باقی میماند!

و فکر میکنم نهادهای جهانی هم اجازه ساخت و ساز در اطراف آثار تاریخی را نمیدهند
خوب شما اول مسایل دیگه ای رو مطرح کرده بودید ولی منم زیاد خوشم نمیاد تا بافت تاریخی بعضی جاها بهم بخوره ولی معتقدم باید بازسازی های جدی صورت بگیره. به نظر خودم هم پروژه آیسان خوبه ولی پروژه عتیق میتونست خیلی بهتر باشه چه بسا اینکه پروژه همجوارش یعنی بازار کبود به اون شکلی که مورد انتظار بود جواب نداده.

در مورد نهادهای جهانی و در حقیقت یونسکو فقط از ساخت و ساز و تخریب و... آثاری که ثبت جهانی شدن جلوگیری میکنه. مثل بازار تبریز.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
اين بحث ببين به كجا كشيد ...
كم مونده شهردار تبريز بياد و پاسخگو باشه:biggrin: