افزایش در مقابل کمبود ( انگیزه)

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]مقدمه: مطلبی که میخوام براتون بذارم...شاید خیلی از شماها درگیرش باشید...حتی خود من[/FONT]

[FONT=&quot]این مطلب برگفته از کتاب "باورهای غلط شما" ...اثر دکتروین دابلیو دایر هستش:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
*[FONT=&quot]برای کسب رضایت خاطر و شادکامی در زندگی، چیزی که ان را انتخاب کرده اید، دونوع نیاز میتواند محرک شما باشند.[/FONT]
[FONT=&quot]شایع ترین نوع آنها انگیزه کم و یا انگیزه ناکافی است.درحالی که مفید ترین نوع آن انگیزه قوی برای رشد است.[/FONT]
[FONT=&quot]اگر تکه سنگی را زیر میکروسکوپ بگذارید و به دقت در ان مطالعه کنید، متوجه میشوید که هرگز تغییر نمیکند، اما یک تکه مرجان را زیر همان میکروسکوپ قرار دهید، متوجه خواهید شد که رشد میکند و تغییر می یابد.نتیجه: مرجان زنده است و ان تکه سنگ مرده[/FONT]
[FONT=&quot]شما تفاوت یک گل شاداب و یک گل پژمرده را از کجا تشخیص می دهید؟ گلی که رشد میکند زنده است؛ تنها نشانه زنده بودن، رشد و تکامل است.چنین چیزی در فیزیولوژی نیز مصداق دارد؛اگر شما رشد کنید، پس زنده اید ، و اگر رشد نکنید احتمال دارد مرده باشید.[/FONT]
[FONT=&quot]انگیزه شما[/FONT][FONT=&quot] ممکن است رشد و تکامل باشد تا رفع نقاط ضعف و کاستی هایتان...[/FONT]
[FONT=&quot]اگر معتقد باشید که همواره میتوانید رشد کنید، پیشرفت نمائید و تبدیل به موجود ارزنده یی شوید همین کفایت میکند. وقتی تصمیم به بی تحرکی می گیرید و یا احساسات ناخوش ایندی را دنبال میکنید، معلوم میشود که خیال رشد و تکامل ندارید.[/FONT]
[FONT=&quot]انگیزه برای رشد بدین معنی است[/FONT][FONT=&quot] که میخواهید تمام انرژی خود را صرف دستیابی به شادکامی بیشتر کنید نه اینکه میخواهید اشتباهات تان را تصحیح و یا احساس گناه را در خود برطرف نمایید.[/FONT]
[FONT=&quot]پیامد انتخاب رشد و تکامل [/FONT][FONT=&quot]به عنوان یک انگیزه نشانه تسلط فردی شما بر لحظه فعلی زندگی تان است؛ این تسلط بدین معناست که خودتان برای سرنوشت تان تصمیم می گیرید.شما خیال جنگیدن با سرنوشت را ندارید در عین حال نمی خواهید خود را با دنیا وفق دهید؛ برعکس، میخواهید به دنیا بگوئید چگونه با شما رفتار کند.[/FONT]
[FONT=&quot]جورج برناردشاو در نمایشنامه (حرفه خانم وارن) میگوید:[/FONT]
[FONT=&quot]"مردم همیشه برای انچه که هستند شرایط را سرزنش میکنند.من به شرایط عقیده ندارم.مردمی که در این دنیا پیشرفت میکنند انهایی هستند که در جست و جوی شرایطی که می خواهند بر می ایند و اگر نتوانستند ان را خلق می کنند."[/FONT]
[FONT=&quot]هیچ کس از خود انتظار ندارد با یک شب تمرین، از امادگی جسمانی برخوردار شود.با این همه،بسیاری از ما توقع داریم که ذهن مان به سرعت از خود واکنش نشان دهد.وقتی میخواهیم کردار ذهنی جدیدی را بیاموزیم،انتظار داریم همان بار اول و بی درنگ تبدیل به بخشی از رفتار ما شود.[/FONT]
[FONT=&quot].....................................................................................................................................[/FONT]
[FONT=&quot]پ.ن:[/FONT][FONT=&quot] پیشنهاد میکنم این کتاب و حتما بخونید...کتاب خوب و تاثیر گذاریه...من که زندگیم از این رو به اون رو شد[/FONT]

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
"مردم همیشه برای انچه که هستند شرایط را سرزنش میکنند.من به شرایط عقیده ندارم.مردمی که در این دنیا پیشرفت میکنند انهایی هستند که در جست و جوی شرایطی که می خواهند بر می ایند و اگر نتوانستند ان را خلق می کنند."

مرسی فرشته جان:gol:....کتاب خیلی خوبیه ولی اراده هم می خواد خیلی زیاد:w05:

ateni

عضو جدید
"کتاب خوانی جزء کارهای اصلی زندگی است" جمله قشنگیه که اول دفترچه کارهام نوشتمش.
شاید فرصت خوندن این کتاب که معرفی کردید رو بدست نیارم ولی حسرتش رو با خودم خواهم داشت.

titi1370

عضو جدید
مرسی بسیار جالب بود حتما گیر بیارم میخونمش ولیییی ایجاد انگیزه در خود واقعا سخته و یه ذهن قوی میخاد:gol:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی بسیار جالب بود حتما گیر بیارم میخونمش ولیییی ایجاد انگیزه در خود واقعا سخته و یه ذهن قوی میخاد:gol:

خب عزیز با حرفت موافقم...من از اینکه این همه وقتم به بطالت گذشته خسته شدم...تصمیم گرفتم یه تغییری تو زندگیم بدم

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
مرسی دوست محترم ....
.
اتفاق منم دوست داشتم در این رابطه مطلب بزارم اما فرصت نشد...
.
اگه در این رابطه مطلب اماده کردم اجازه هست همین جا بزارم واسه دیگر دوستان؟...
.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوست محترم ....
.
اتفاق منم دوست داشتم در این رابطه مطلب بزارم اما فرصت نشد...
.
اگه در این رابطه مطلب اماده کردم اجازه هست همین جا بزارم واسه دیگر دوستان؟...
.

حتما چرا که نه...
فق ادرسشو واسه دوستان بفرستید...چون پست اول نیست...کسی زیاد نمیبینه

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید
گفتم حالا که بحث انگیزه هست من یک حدیث از امام علی (ع) درباره این موضوع بزارم ولی متاسفانه پیدا نکردم
اما فکر کنم در این باب بود :
دل مثل بدن انسان خسته میشود برای جان گرفتن دل به سخنان بزرگان و علمان روی اور
با تشکر

نسرین خانم

کاربر فعال
سلام خیلی خوب بود. خدا کنه همه ی ما از فکر روزمررگی ،زندگی کردن بیرون بیام و برای روزی با موفقیت های بسیار و شاد تلاش کنیم.:gol:

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ;):gol: . واقعا برای اینکه رشد و تکامل کنیم و به اهدافمان نزدیک شویم و در نهایت به آن ها دست پیدا کنیم باید تلاش کنیم و خود را رشد دهیم .