اعتقاد به خدا

raha 001

عضو جدید
کاملا باهات موافقم دوست خوبم. توهین اصلا کار خوبی نیست. مخصوصا به اعتقادات دیگران. من کار waffen رو تائید نمی کنم. همیشه هم گفتم که در مورد اعتقادات توهین در کار نباشه. شما الان نوع گفتار و اعتقادات waffen رو دیدی. چرا به نظرت اینجا توهین نمی کنه ولی جای دیگه توهین می کنه.
موضوع اینه که قبلش کس دیگه ای اومده و هرچی دلش خواسته در قالب اسلام بار این بنده خدا یا شخص دیگه ای کرده. عکس العمل waffen هم میشه اینی که شما دیدی. ولی خوب با وجود احترامی که برای waffenعزیز قائلم، باز هم توهین ایشون و وارد نمی بینم و صحیح نمی دونم. چون زمانیکه من به اعتقاد آقا/خانم x توهین می کنم (درجواب توهینش به اعتقادات خودم) دارم به اعتقادات اشخاص دیگه ای هم توهین می کنم که این خوب نیست.
ولی منظور اصلی من از این سوال این بود که ببینم شما هم متوجه شدی که waffenآدم بدی نیست و در جای خودش خیلی خوب و منطقی صحبت می کنه؟

در کل آدم خوفی به نظر میرسه :)

خیلی دوسدارم از نزدیک ببینم چه شکلیه :redface: :)

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاملا باهات موافقم دوست خوبم. توهین اصلا کار خوبی نیست. مخصوصا به اعتقادات دیگران. من کار waffen رو تائید نمی کنم. همیشه هم گفتم که در مورد اعتقادات توهین در کار نباشه. شما الان نوع گفتار و اعتقادات waffen رو دیدی. چرا به نظرت اینجا توهین نمی کنه ولی جای دیگه توهین می کنه.
موضوع اینه که قبلش کس دیگه ای اومده و هرچی دلش خواسته در قالب اسلام بار این بنده خدا یا شخص دیگه ای کرده. عکس العمل waffen هم میشه اینی که شما دیدی. ولی خوب با وجود احترامی که برای waffenعزیز قائلم، باز هم توهین ایشون و وارد نمی بینم و صحیح نمی دونم. چون زمانیکه من به اعتقاد آقا/خانم x توهین می کنم (درجواب توهینش به اعتقادات خودم) دارم به اعتقادات اشخاص دیگه ای هم توهین می کنم که این خوب نیست.
ولی منظور اصلی من از این سوال این بود که ببینم شما هم متوجه شدی که waffenآدم بدی نیست و در جای خودش خیلی خوب و منطقی صحبت می کنه؟
ببن منم موافق حرفتم هر جا توهین کنی توهین میشنوی مساله اینه که ما حتی چیزهای عادی رو هم به سیاست ربط میدیم الان سوال من در مورد خداست در ابتدای تاپیک تنها نظری که داده نشده در مورد خداست
در مورد آواتارم اسمم و ...نظر داده شد
ولی من و کاربری به نام رز جواب ندادیم تا بحث پرت نشه و موضوع عوض نشه خداییش اگه خودت بودی دلگیر نمیشدی؟؟؟؟

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا بعضیا میرن توی خونواده های فقیر و بیچاره ؟؟!!!
اونجا کمتر میتونن به قول خودتون متعالی بشن>>
علت اینکه میگم در قالب نوشته نمیشه صحبت کرد همینه. چون واقعا گسترده س.
اتفاقا شما در خانواده فقیر بهتر می تونی متعالی بشی. ولی باز هم بستگی به ارتعاشات اون خانواده داره. بستگی به سطح اون خانواده داره. نمی دونم با کارما آشنا هستید یا نه. میشه تا حدودی به تاوان معنیش کرد. ما باید تاوان همه کارهای بد گذشته رو پس بدیم تا روحمون آمادگی پذیرش آگاهی رو داشته باشه. در واقع باید روحمون رو از گناههای گذشته خالی کنیم تا با آگاهی ها درست پرش کنیم و به تکامل برسیم. هیچ گناهی بخشیده نمیشه. فقط مستهلک میشه. حق الناس بخشیده میشه و ... الکیه. شما باید تاوانش رو بپردازی. گاهی در همون زندگی می پردازی، گاهی هم در زندگی های آینده. شما وقتی در خانواده فقیری به دنیا میای، به خاطر شرایط سخت تر زندگی راحت تر می تونی روحت و آماده کنی. البته ممکنه ارتعاش اون خانواده اینقدر پایین باشه که برای رفع مشکلات خودش به دزدی رو بیاره. به خاطر همین میگم این هم مهمه.

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببن منم موافق حرفتم هر جا توهین کنی توهین میشنوی مساله اینه که ما حتی چیزهای عادی رو هم به سیاست ربط میدیم الان سوال من در مورد خداست در ابتدای تاپیک تنها نظری که داده نشده در مورد خداست
در مورد آواتارم اسمم و ...نظر داده شد
ولی من و کاربری به نام رز جواب ندادیم تا بحث پرت نشه و موضوع عوض نشه خداییش اگه خودت بودی دلگیر نمیشدی؟؟؟؟
اسپم چیزیه که در همه تاپیکها وجود داره. مشکل اصلی هم به خاطر نداشتن مدیره که به تاپیکها سر و سامون بده. خیلی راحت بهت میگم. علت اینکه به تو و رز گیر میدن اینه که شما هر دو قطره هستید. (البته خوب رز سنش واقعا کمه. 14 سالشه). این اصلا خوب نیست. این نشون میده که هنوز بلد نیستیم با هم درست بحث کنیم. حالا بگذریم از این قضیه بحث اصلی تاپیک رو منحرف می کنه.

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا این مساله وجود داره که محیط بر انسان تاثیر میزاره و انسان ناگزیره که قبول کنه
من فکر میکنم که خدا عقل را به انسان داده تا تصمیم بگیره

آخرین ویرایش:

pishi khogshel

عضو جدید
واقعا شما تا به حال كيو ديدين كه به خدا اعتقاد داره؟
اعتقاد به حرف نيست كه تا ميگي قبول داري سريع ميگه اره خيلي
اعتقاد با كارهاي ادما ثابت ميشه اگه به خدا اعتقاد دارن بايد حواسشون به كاراشون باشه

آخرین ویرایش:

waffen

اخراجی موقت
waffen جان تو خودت خدا هستی البته باید خودتو قبول داشته باشی ;)

علمیش اینه که طبق قانون بقای انرژی انرژی از بین نمره فقط از حالتی به حالت دیگه در میاد..

پس خدا هیچ وقت از بین نمیره :)
خوب من این خدا رو قبول دارم. در حقیقت این اصلا شبیه اون خدایی نیست که همه میگن. ولی من موافق استفاده از علم برای توضیح خدا نیستم. به هیچ وجه.
من الان نمی تونم بهت جواب بدم. باید خوب در موردش فکر کنم که حق مطلب درست ادا بشه و مشکلی در اون وجود نداشته باشه.
البته لازم به ذکره که قدرتش باید خاص باشه نه خواص!!!! کشتی من و با این صواطت!!
ههههههههه یکم سخت بود ها؟;) بلا بگیری تو:redface:
بچه ها من یه سوال خیییییییییلیییییی مهم دارم البته شاید برای شما مهم نباشه !!

ما بد از مردن دوباره به این دنیا بر میگردیم ؟؟

میشه بیشتر توضیح بدید:)
نه . به نظر من اصلا همچین چیزی نیست. این تفکر Scientology هست که میگه که هر انسان بعد از مرگ دوباره در جسم فردی دیگر متولد میشه و این کار ادامه پیدا میکنه تا فرد به نهایت ارزش انسانی برسه. من به این اصلا معتقد نیستم. چون من به روح معتقد نیستم . چیزی به نام روح وجود نداره.
ما(انسان)(خدا) قدرتی فوق العاده داریم .این ما هستیم که با افکار و باورهامون داریم به تغییر دنیا دست میزنیم.ما هستیم که اراده کردیم این دنیا با این گستردگی به وجود بیاد .
اینارو از توی یه کتاب خوندم :)
خدا تو قلبتهwaffen دنبال چی میگردی؟؟

چرا ترسیدی؟؟!!:biggrin:
من خدام ...:cool::cool::cool::cool:

;);)

waffen

اخراجی موقت
مانای عزیز. جایی خوندم که در مورد waffen اعتقادی داشتی. الان نظرت چیه راجع بهش؟ حالا می بینی دلیل به قول خودت توهین های ایشون چیه؟
ایشون فکر کنم به شکل شانسی یکی دوتا از پست های من رو دیدند و بعد این حرف رو زدند و اون فدایی رهبر که واقعا موجودی یکی در 10000 هست اومد و کلی تایید کرد.
این اصلا مهم نیست چون به نظر میاد ایشون منطقی هستند.
دوست عزیز اعتقاد نداشتن به چیزی دلیلی برای توجیه توهین نیست
ممکنه اعتقاد من این نباشه ولی نباید توهین کنم
ببین اگه همه ی تاپیک ها اینجوری بدون توهین جلو بره شاید در آخر یه نتیجه ای بگیریم اگرم نتیجه ای گرفته نشه دلخوری پیش نمیاد ولی تو همه ی تاپیک ها داره فقط توهین میشه
ممکنه تو یه اعتقادی داشته باشی اعتقادت برای خودت محترمه پس ما اجازه نداریم اعتقادات همدیگرو زیر سوال ببریم فقط میتونیم بحث کنیم
ایشو.نم تو همه ی تاپیک ها به اعتقادات من توهین کرده بود برای همینم من همچین تاپیکی رو گذاشتم و اولشم اگه دیده باشید نوشتم سیاسیش نکنید
مشکل ما اینه که حتی آب و هوارو هم به سیاست ربط میدیم
شما نمیدونی اونا چه چیزهایی گفتند که من این جواب رو دادم. من در تاپیک هایی چیزهایی رو تحمل کردم و ایمیل هایی رو گرفتم که میتونم اینجا بزارم که از خوندنش واقعا شگفت زده خواهید شد. چیزی که من گفتن در مقابل حرف های اونها مثل تقدیم یک گل بود. و در ضمن من نزدیک 2000 پست اینجا دادم. فکر میکنید چندتا از پست های من به این شکل هستند ؟؟؟

:gol::gol::gol::gol::gol:
به جان خودم من پسر خوبیم.:cry::cry:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کس به اندازه نیازش به خدا احتیاج دارد......همین

waffen

اخراجی موقت
در کل آدم خوفی به نظر میرسه :)

خیلی دوسدارم از نزدیک ببینم چه شکلیه :redface: :)
:surprised: میدونی این پنجمین باره اینو میشنوم اینجا ؟؟؟
چرا من خوف به نظر میام :cry::cry:
به جان خودم من اینقدر بچه مثبتم که باورت نمیشه.
من اون بچه ی ای تو دانشگاتون هستم که یه گوشه میشینه همش سرش تو کار خودشه همیشم یه کتابی چیزی دستشه و همه فکر میکنند بسیجیه. :cry::cry::cry::cry:
همش تقصیر این آواتار مارکس هست.:mad:
میخوای شماره بدم ؟!!!:eek::surprised::D;);):redface:
واقعا شما تا به حال كيو ديدين كه به خدا اعتقاد داره؟
اعتقاد به حرف نيست كه تا ميگي قبول داري سريع ميگه اره خيلي
اعتقاد با كارهاي ادما ثابت ميشه اگه به خدا اعتقاد دارن بايد حواسشون به كاراشون باشه
آها. به این میگن behaviorism . البته من میدونم منظورت چیه ها.
ولی اینکه بگیم هرکی آدم خوبیه به خدا اعتقاد داره اشتباهه. این شخصیت دادن به خداست. در صورتی که اگر خدا رو جزئی از انسان بدونیم میشه گفت خدا اصلا شخصیت نداره و اگر خدا رو همون خدای ابراهیمی بدونیم باید بگم که خدا نه تنها مهربون نیست بلکه عاشق کشتار و قتله و اصلا عادل هم نست در نتیجه دلیلی نداره فردی که کار نیکی انجام میده خدا پرست باشه. فردی میتونه همیشه کار خوب انجام بده.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

waffen

اخراجی موقت
هر کس به اندازه نیازش به خدا احتیاج دارد......همین

منم همین رو میگم. آدم باید یه نیاز درونی به وجود خدا داشته باشه.
من اون نیاز رو ندارم. فدایی رهبر و خیلی های دیگه شاید بدون وجود خدا زندگی براشون بی معنا و بی ارزش بشه.

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین رو میگم. آدم باید یه نیاز درونی به وجود خدا داشته باشه.
من اون نیاز رو ندارم. فدایی رهبر و خیلی های دیگه شاید بدون وجود خدا زندگی براشون بی معنا و بی ارزش بشه.
میشه آدم بی نیاز به بالا تر از خودش باشه
به عنوان مثال ممکنه تو وقتی 1 ساله بودی به مادرت نیاز نداشتی؟؟(البته این مثاله و قابل قیاس با خدا نیست)

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نزدیک 2000 پست اینجا دادم. فکر میکنید چندتا از پست های من به این شکل هستند ؟؟؟

:gol::gol::gol::gol::gol:
به جان خودم من پسر خوبیم.:cry::cry:
تو پسر خوبی هستی :(ولی از بد روزگار من هر چی پست ازت دیدم بد و بیراه به دین بوده

waffen

اخراجی موقت
میشه آدم بی نیاز به بالا تر از خودش باشه
به عنوان مثال ممکنه تو وقتی 1 ساله بودی به مادرت نیاز نداشتی؟؟(البته این مثاله و قابل قیاس با خدا نیست)
بنده داشتم نیاز درونی رو بررسی میکردم. و در ضمن خیر. نمیشه بچه ای به مادرش نیازمند نباشه اما مگه شما بچه ی بی خدایی رو هم میشناسید ؟؟؟
مثالتون از نظر من درست نیست.
و اگر بخواید میتونیم این قضیه رو باز کنیم و من بگم چرا گروهی به خدا نیاز دارند و گروهی ندارند.
تو پسر خوبی هستی :(ولی از بد روزگار من هر چی پست ازت دیدم بد و بیراه به دین بوده
خوب دیگه این که تقصیر من نیست.:razz:

pishi khogshel

عضو جدید
من اون بچه ی ای تو دانشگاتون هستم که یه گوشه میشینه همش سرش تو کار خودشه همیشم یه کتابی چیزی دستشه و همه فکر میکنند بسیجیه. :cry::cry::cry::cry:

آها. به این میگن behaviorism . البته من میدونم منظورت چیه ها.
ولی اینکه بگیم هرکی آدم خوبیه به خدا اعتقاد داره اشتباهه. این شخصیت دادن به خداست. در صورتی که اگر خدا رو جزئی از انسان بدونیم میشه گفت خدا اصلا شخصیت نداره و اگر خدا رو همون خدای ابراهیمی بدونیم باید بگم که خدا نه تنها مهربون نیست بلکه عاشق کشتار و قتله و اصلا عادل هم نست در نتیجه دلیلی نداره فردی که کار نیکی انجام میده خدا پرست باشه. فردی میتونه همیشه کار خوب انجام بده.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
من هم همچين حرفي نزدم اما اول بايد خود طرفو ديد كارهاشو ديد اون موقع ميتونيم در مورد اعتقادش به خدا حرف بزنيم من از زبون خودش قبول ندارم

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده داشتم نیاز درونی رو بررسی میکردم. و در ضمن خیر. نمیشه بچه ای به مادرش نیازمند نباشه
مثالتون از نظر من درست نیست.

خوب دیگه این که تقصیر من نیست.:razz:
نیاز درونی ما مثل نیاز به مادر یک جواب بیرونی دارد وجود مادر
اما مگه شما بچه ی بی خدایی رو هم میشناسید ؟؟؟
منظورتو نمی فهمم
و اگر بخواید میتونیم این قضیه رو باز کنیم و من بگم چرا گروهی به خدا نیاز دارند و گروهی ندارند.
ممنون که بیشتر توضیح بدی

raha 001

عضو جدید

.

بچه میترسونی خوب بده !!! :biggrin:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
ههههههههه یکم سخت بود ها؟;) بلا بگیری تو:redface:

نه . به نظر من اصلا همچین چیزی نیست. این تفکر Scientology هست که میگه که هر انسان بعد از مرگ دوباره در جسم فردی دیگر متولد میشه و این کار ادامه پیدا میکنه تا فرد به نهایت ارزش انسانی برسه. من به این اصلا معتقد نیستم. چون من به روح معتقد نیستم . چیزی به نام روح وجود نداره.

من خدام ...:cool::cool::cool::cool:

;);)
نه. سخت نیست. ولی الان زوده بخوام در موردش صحبت کنم. یه کم بحثمون بیشتر باید پیش بره. اینجوری یه کم این شاخه به اون شاخه میشه.

من پیشنهاد می کنم در مورد اکنکار هم مطالعه کنی و اگه تونستی تمریناتش رو انجام بدی. فکر می کنم اون موقع به روح اعتقاد پیدا کنی. حتی می تونی سفر روح داشته باشی.

جدی ؟؟؟:surprised:
باشه. ولی باید حتما همون لحظه زنگ بزنی ها.:smile::surprised::D
برام یه پیام بده بهت شماره میدم:)

ما اهل ترسوندن و از این چیزا نیستیم خواهر:gol::gol:
به منم شماره میدی!!! :redface:

waffen

اخراجی موقت
نه. سخت نیست. ولی الان زوده بخوام در موردش صحبت کنم. یه کم بحثمون بیشتر باید پیش بره. اینجوری یه کم این شاخه به اون شاخه میشه.

من پیشنهاد می کنم در مورد اکنکار هم مطالعه کنی و اگه تونستی تمریناتش رو انجام بدی. فکر می کنم اون موقع به روح اعتقاد پیدا کنی. حتی می تونی سفر روح داشته باشی.

به منم شماره میدی!!! :redface:

باشه. هر وقت فکر کردی موقشه بگو بیایم در موردش حرف بزنیم.:smile:
نه تو و مهران خطرناکید. :cry:
من یکم از شما دوتا میترسم.:razz:
یه پیام بده شماره ببر:D

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه. هر وقت فکر کردی موقشه بگو بیایم در موردش حرف بزنیم.:smile:
نه تو و مهران خطرناکید. :cry:
من یکم از شما دوتا میترسم.:razz:
یه پیام بده شماره ببر:D
فعلا که بحث خوابیده. خوب تو شروع کن به گفتن نظرات خودت.
خطر کدومه؟ امروز ساعت 6 منتظرتما!

waffen

اخراجی موقت
فعلا که بحث خوابیده. خوب تو شروع کن به گفتن نظرات خودت.
خطر کدومه؟ امروز ساعت 6 منتظرتما!
تو که مارو با این ساعت شیشت کچل کردی.
اگه بدونی مهران به من چی گفت.:surprised: من نمیام.:razz:

آخه من رو که میدونی چطوریم . یهوو یه چی میگم همه میگند توهین کردی.
من میترسم نظرم رو بگم.:cry:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو که مارو با این ساعت شیشت کچل کردی.
اگه بدونی مهران به من چی گفت.:surprised: من نمیام.:razz:

آخه من رو که میدونی چطوریم . یهوو یه چی میگم همه میگند توهین کردی.
من میترسم نظرم رو بگم.:cry:
تو از اولش هم مو نداشتی!!
مهران یه چیزی میگه اما ته دلش هیچی نیست.

خوب بچه جان بدون توهین بگو. به خدای ابراهیمی کاری نداشته باش. در مورد خدای خودت بگو.