اعتقاداتتون از کجا میاد؟

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم اینجا اکثریت قریب به اتفاقمون توی جمهوری اسلامی رشد کردیم.با آرمان های مقدس جمهوری اسلامی بزرگ شدیم.
حالا میخوام بدونم رشد کردن توی همچین جامعه ای چقدر روی اعتقاداتتون اثر گذاشته؟اصلا اثر گذاشته؟منفی بوده یا مثبت؟
بعدشم در طول زمان چقدر باورای اولیه تون تغییر کرده؟اگر تغییر کرده چرا؟
منظورم از اعتقادات کلا باوراییه که قبولشون دارید.چه مذهبی چه سیاسی چه اجتماعی.

فکر نمیکنم موضوع تاپیک جای توهین داشته باشه ولی لطف کنید اگه موضوعو قابل بحث میدونید ادب رو رعایت کنید.
:gol::gol:

eye to eye

عضو جدید
فکر کنم اینجا اکثریت قریب به اتفاقمون توی جمهوری اسلامی رشد کردیم.با آرمان های مقدس جمهوری اسلامی بزرگ شدیم.
حالا میخوام بدونم رشد کردن توی همچین جامعه ای چقدر روی اعتقاداتتون اثر گذاشته؟اصلا اثر گذاشته؟منفی بوده یا مثبت؟

فکر نمیکنم موضوع تاپیک جای توهین داشته باشه ولی لطف کنید اگه موضوعو قابل بحث میدونید ادب رو رعایت کنید.

سلام عزیزم به نظرم باورا و اعتقاداتم دارن سست میشن به جای رشد دلیلشم خیلی واضحه نمیگم چون تاپیکت حذف میشه

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم به نظرم باورا و اعتقاداتم دارن سست میشن به جای رشد دلیلشم خیلی واضحه نمیگم چون تاپیکت حذف میشه

ذوق زده شدی دیدی من تاپیک زدم دو بار فرستادی؟؟
خوب یه کم تلطیفش کن یه جوری که بشه بگی

malo0osak

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من خیلی چیزارو تجربه کردم تو این جامعه و یه چیز خیلی مهمی که بهش رسیدم اینه که اکثر ادما دروغ میگن دلیلشو نمیدونم چرا شاید به خاطر شیرینیه دروغه اگه بهشون راست بگی هیچ کس باور نمیکنه ولی اگه بهشون دروغ بگی سریع باور میکنن.اعتقاداتم هم روز به روز بیشتر میشه به پیامبرا و اماما چون دارم راجبشون مطالعه میکنم.راجب سیاست هم حرف نزنم بهتره

eye to eye

عضو جدید
ذوق زده شدی دیدی من تاپیک زدم دو بار فرستادی؟؟
خوب یه کم تلطیفش کن یه جوری که بشه بگی

آرههههههههههه
به خاطر دروغ.بی عدالتی.خشونت.نداشتن راهنمای درست.یا همون الگو.فقر.تظاهر به دین و........

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
تله است مي خواي ما را از باشگاه اخراج كني!؟

aaj6551

عضو جدید
بله شما درست میگین سیاست خیلی حساسه ..اصلا لازمه ی سیاست دروغ گوویی است.من خودم اصلا دروغ نمبگم وبارها هم به خاطر همین مشکلات فراوانی پیدا کردم..تو ایران دروغ ارزش است نه راست گویی...اگه آدم صادق و بی ریا باشی میگن ساده لوحه...اگه دروغ گو زبون باز باشی و کلاه مردم را برداری میگن عجب آدم زرنگ وخوبی.....
من خودم سره همین راست گویی بارها فرصت های شغلی را ازدست دادم فقط به خاطر صداقت ...آیا همه حاضرند به خاطر صداقت پایه همه چیز وایسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hemmat27

عضو جدید
الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمونین.

من نمیدونم اگر تو جامعه ی دیگه متولد میشدم عقایدم چطور بود و به سمت چه دینی گرایش پیدا می کردم!
اما قطعا این جامعه و این فضا تو عقایدم بسیار تاثیر داشته! و از نظر خودم تاثیر مثبتی بوده. من خودم به شخصه تا برای موضوعی استدلال نداشته باشم قبولش نمیکنم!
و تا حالا هر چیزی در جمهوری اسلامی تبدیل به اعتقادم شده براش دلیل دارم.

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسته ما تو یه جامعه ی اسلامی بزرگ شدیم ولی به نظر من نه تنها رو جوونای امروز تاثیر خوبی تونسته بزاره بلکه از هرچی سیاست و دین و ....بیزارشون کرده
من خودم با اینکه به دین بی عاقه نیستم ولی کتابایی که در این مورد باشن یا فیلمها و برنامه هایی که تو تی وی پخش میکنه اصلا جذبم نمیکنه ....چون میدونم غیر از ....چیزی تحویل مردم نمیدنو همه چیو 180 درجه تغییر میدن
ولی اگه در مورد اعتقاداتم بخوام بگم ...خیلیاشون اره تغییر کردن ...مثلا من تا همین چند سال پیش چیزی از سیاست نمیدونسم و فک میکردم خدایا شکرت که ما تو این مملکت اسلامی دنیا اومدیم حداقل حقمون خورده نمیشه
یا مثلا مجبورمون نمیکنن ....بگردیم
ولی حالا می بینم چه اشتباهی میکردم ...
اگه ادم بخواد تو هر زمینه ای پیشرفت کنه خودش باید دس به کار شه
وگرنه اینکه جامعه چقد میتونه تاثیر گذار باشه حداقل تو ایران یتونم بگم هیچییی

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی تاثیر گذاشته چون همه ما خیلی چیز ها از بچگی تحمیل شده بهمون
منظورم دینمون اسلامه به خاطر همین جوونامون از دین اسلام فراریند
من خودم کلی مطالعه کردم تا پذیرفتم اسلام بهترین دینه بعدشم زرتشت
در ضمن نباید نظام جمهوری اسلامی رو با اسلام قاطی کرد
منظورم اینه نباید اشتبتاهات مسوولان نظام رو به پایه دین اسلام نوشت

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی تاثیر گذاشته چون همه ما خیلی چیز ها از بچگی تحمیل شده بهمون
منظورم دینمون اسلامه به خاطر همین جوونامون از دین اسلام فراریند
من خودم کلی مطالعه کردم تا پذیرفتم اسلام بهترین دینه بعدشم زرتشت
در ضمن نباید نظام جمهوری اسلامی رو با اسلام قاطی کرد
منظورم اینه نباید اشتبتاهات مسوولان نظام رو به پایه دین اسلام نوشت

دقیقاااااا:ی

h_1991

عضو جدید
منم اعتقاداتم کاملا تغییر کرده مخصوصا توی این دو سال که چهره ی خیلی از مدعی های دینداری رو شد.
باعث شد که دیگه به هیچ حرفشون اعتماد نکم و خودم برم دنبال تحقیق.
خیلی خوشحالم که آدم قبلی نیستم و خودم دین و اعتقادم رو پیدا کردم.
جامعه ی ما هرقدر هم بد بود اما یه خوبی داشت که به خیلی از ماها یاد داد به اعتقاد هم هر چیزی که باشه احترام بذاریم
خیلی نسبت به آینده امیدوارم

بالا