اطلاعات درباره رشته جدید مهندسی مدیریت پروژه ها

sayeh.ariya

عضو جدید
سلام
اگر براتون امکان داره سیلابس های رشته مدیریت پروژه را در طول 4سال ذکر کنید ممنون میشم

r_mc81

عضو جدید
project management by Harvey Maylor

project management by Harvey Maylor

لام
من به شدت به كتاب Project Management نوشته Harvey Maylor احتياج دارم كسي هست كه لينك دانلود ازش سراغ داشته باشه؟

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان:
من اطلاعاتی در مورد مهندسی مدیریت پروژه میخواستم. اگر ممکنه در مورد این رشته و بازار کارش در داخل و خارج ایران توضیحاتی بدید ممنون میشم.
موفق باشید

سلام:gol:

من دانشجوي رشته مهندسي مديريت پروژه هستم.

اين رشته براي اولين بار در سال 86 در مقطع كارشناسي دانشجو پذيرفت.

تا اونجايي كه ميدونم فعلا اين رشته رو دانشگاه پيام نور داره.

زير شاخه مهندسي صنايع هست.

خيلي شبيه مهندسي عمرانه اما محدود به رشته عمران نيست يعني خيلي تنوع پذير تره و

رشته هاي ديگه رو هم شامل ميشه.

مهندسي مديريت اجرايي و مهندسي مديريت پروژه زير شاخه مهندسي صنايع هستن.

به لحاظ بازار كار بستگي به مكاني داره كه قراره يه پروژه اي اونجا صورت بگيره .

در كل بازار كار خوبي داره .

به هر حال اگه كسي در رابطه با اين رشته سئوالي داشت تا اونجايي كه در توانم باشه

خوشحال ميشم در اين تاپيك راهنماييش كنم.

موفق باشيد.

امیر Amir

عضو جدید

موفق باشيد.
سلام,
ولی آیا میشه رشته ای که فقط برای تلفظش 7 بار فک ادم بالا پایین میشه بصورت غیر حضوری خواند؟

شاید دانش آموخته ها هم به صورت غیر حضوری سر پروژه ها فعالیت دارند:).

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام,
ولی آیا میشه رشته ای که فقط برای تلفظش 7 بار فک ادم بالا پایین میشه بصورت غیر حضوری خواند؟

سلام

در رابطه با اين رشته بايد بگم كه نه اينطور نيست كه فكر ميكنيد

دانشگاه پيام نور سابق براي دانشجوهاش زياد كلاساي حضوري تشكيل نميداد اما الان تقريبا

تمامي هفته كلاسهاي حضوريش برگذار ميشه منم اين ترم هرچي واحد گرفتم حضوري بود و

كلاسهاشم برگذار شدن مونده بعضي از دروس عمومي مثل انديشه اسلامي و فارسي و.....

كه غير حضورين و اكثرا هم ميشه اونا رو بدون نياز به كلاس و استاد خوند و تقريبا نيازي به

تشكيل كلاس نيست.

شاد باشيد و موفق:gol:

rkh

عضو جدید
سلام !واقعا میشه این رشته رو تو ÷یام نور خوند؟میشه بیشتر راجع بش توضیح بدید

knight 3

عضو جدید
مهندسی صنایع تو پیام نور

مهندسی صنایع تو پیام نور

با سلام
بله دوست عزیز میشه خوند.چون الان دانشگاه های پیام نور هم با استاد می خونن,مثل دانشگاه های دیگه.
موفق باشید.:gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببينيد دوست عزيز اگه خوب به مطالب بنده دقت كرده باشيد من گفتم كه اين رشته براي اولين بار

در سال 86 در مقطع كارشناسي ( فقط دانشگاه پيام نور) دانشجو پذيرفت.

پس اگه قصد تحصيل تو اين رشته رو داشته باشيد در دانشگاه پيام نور بايد اين رشترو بخونيد.

موفق باشيد.

farhad_bb

عضو جدید
رشته مهندسی مدیریت پروژه در واقع یک رشته میان مهندسی هست که دروس آن از دروس پایه مهندسی معماری و مهندسی عمران هست . به عنوان مثال در ساختن یک ساختمان چندین رشته مهندسی به کار برده میشود و مهندسی پروژه نیز یکی از انها هست و به طور کلی ترکیبی از چندین رشته مهندسی هست و دروس آن نیز تا حدود زیادی شبیه مهندسی صنایع است .
مرسي. هگه ممكنه اطلاعات بيشتري مي خوام.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در این میان باید عرض کنم که این رشته تا یکی دو سال

پیش صرفا در مقطع کارشناسی ارشد برای مهندسین

عمران ارائه میشد اما برای اولین بار در سال قبل (۸۶)

دانشگاه پیام نور این رشته را در قالب کارشناسی ارائه کرد.

از این جهت مهندسی مدیریت پروژه شباهت ها و درس های

مشترک بسیاری با مهندسی عمران دارد.

گرچه مهندسی مدیریت پروژه تنها محدود به پروژه های

عمرانی نمیباشد.

بهروز باشید...

عرضم به خدمت شما و دوستان ، اون رشته ای که صرفاً برای ما عمرانیها بوده ، سر جاش هست هنوز : به نام " مهندسی عمران - مهندسی مدیریت و ساخت " ، ظرفیت پذیرش اون هم جداست و از طریق امتحان ارشد عمران میشه واردش شد ، برای سال 86 من دارم اینه : دانشگاه تهران : 5 نفر ، پلی تکنیک 12 نفر ، علم و صنعت 6 نفر روزانه ، 2-6-2 نفر هم همون دانشگاه ها شبانه .
اما یک رشته مدیریت مدیریت پروژه و ساخت توی ارشد ، گروه هنر ارائه میشه اون هم پذیرش هاش سال 86 به این صورت بود :
تربیت مدرس 6 ، تهران 5 ، بهشتی 16 روزانه و شبانه هم تهران 2 نفر .
که البته هیچ فرقی " نهایتاً 1-2 نفر " در پذیرشش در امسال نشده .
البته این دو گرایش که من خدمتتون عرض کردم ، تمام هم و غمش رو گذاشته روی قسمت عمران و معماری .
حالا توی مهندسی صنایع چطوریه و یا این رشته چطوریه که تازه باب شده نمیدونم .

majidjavdani

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان
من جاودانی هستم دانشجوی رشته مهندسی مدیریت پروژه پیام نور مشهد.
ما یک فروم در مورد رشتمون تاسیس کردیم که سعی کردیم در حد توانمون این رشته رو معرفی کنیم.دوستانی که خواهان دانستن اطلاعات بیشتری در این مورد هستند میتوانند به آدرس زیر مراجعه کنند و در سایت ثبت نام کنند.این سایت شامل بخش های مختلفی از جمله مقالات مدیریت پروژه و نرم افزارهای مهندسی و مطالب دیگر می باشد.از حضور شما در فروم مهندسی مدیریت پروژه خوشحال می شویم.
با تشکر
مدیر سایت

آخرین ویرایش:

majidjavdani

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان
من جاودانی هستم دانشجوی رشته مهندسی مدیریت پروژه پیام نور مشهد.
ما یک فروم در مورد رشتمون تاسیس کردیم که سعی کردیم در حد توانمون این رشته رو معرفی کنیم.دوستانی که خواهان دانستن اطلاعات بیشتری در این مورد هستند میتوانند به آدرس زیر مراجعه کنند و در سایت ثبت نام کنند.این سایت شامل بخش های مختلفی از جمله مقالات مدیریت پروژه و نرم افزارهای مهندسی و مطالب دیگر می باشد.از حضور شما در فروم مهندسی مدیریت پروژه خوشحال می شویم.
با تشکر
مدیر سایت

cctv

عضو جدید
اگر اطلاعاتی درباره رشته مهندسی مدیریت پروژه ها دارید لطفاً برایم به صورت پیام بفرستید. متشکرم
سلام این رشته تلفیقی از عمران و صنایع است سال 86 برای اولین بار در مقطع کارشناسی در 13 مرکز استانهای مختلف ارائه شد . با ورودی 150 نفر که منم یکی از اونم تو شهر:gol:140 واحد باید پاس کنی :confused: پر از تنوع از ICDL گرفته تا تعمیر وسلیل خونه:D مدیریت هم توش بکار میاد ( یه جورایی همه تن حریف میشی :biggrin: ) برا ارشد باید تشریف ببرید امیر کبیر و علم وصنعتو... وقتی یه مهندس با سواد شدی میتونی پروزهارو نظارت , کنترل واجرا کنی :gol::w08:

cctv

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون میشه اسم دانشگاهایی که ارشد این رشته رو داره بگین رفرنس کتابایی که باید واسه ارشد بخونیم معرفی میکنید بازم مرسی:)
ارشدش با اسم مهندسی ومدیریت ساخت در امیر کبیر , تهران , علم و صنعت و دپارتمان مهندسی عمران :gol:در خارج از ایران Berekeley UNIVERSITY و Standford University , Georgia Instituteo Of Technology , PURDUE UNIVERSITY :gol:

BASHKAN

عضو جدید
سلام به همگی من یکی از ورودیهای 86 رشته مهندسی مدیریت پروژه در پیام نور تبریزم.
درباره این رشته باید بگم همانطور که از استادمون شنیدیم فرق مهندسی پروژه با مهندسی صنایع در فنی بودن این رشته است.مهندسی پروژه نسبت به مهندسی صنایع دروس فنی عملی بیشتری داره و در آخر فارغ التحصیلان این رشته در همه پروژه های عمرانی و صنعتی و ... میتونن در 3 تخصص اجرا ، نظارت و کنترل همکاری کنن.

برای پاسخ سوالات بیشتر به وبلاگ ما بیاین;)

www.PME-PNUT.blogfa.ir
این هم ای دیه من! BASHKAN11@yahoo.com

آراز :)

يا هو

عضو جدید
سوال مهم و تخصصي

سوال مهم و تخصصي

ببخشيد مهندس!;)

در مورد رشته ي (مهندسي مديريت پروژه):confused:

دروس كارشناسي در مرحله ي دانش پزيري و بعد در 3 ترم ديگش چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(پيام نور):eek:

درضمن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما كه ميگيد شبيه رشته هاي عمران و صنايع هست .

:(
ميخواستم بدونم رياضيش هم به همون اندازه سخته؟؟؟؟:cry:

اگه كسي مثه من حوصله ي رياضي خوندن نداشته باشه .شما پيش نهاد مي كنيد بره؟!

هزينش تا پايان ترمش چنده؟:surprised:
ممنون!!!!:warn:

cctv

عضو جدید
ببخشيد مهندس!;)

دروس كارشناسي در مرحله ي دانش پزيري و بعد در 3 ترم ديگش چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(پيام نور):eek:

ممنون!!!!:warn:[/qu
3 ترم اول ریاضی1و2 فیزیک1و2 آزمایشگاه فیزیک 1و2 مدیریت مهندسی اقتصاد مهندسسسسسسسی برنامه سازی رایانه آمارواحتمالات مهندسی استاتیک کارگگگگگگگاه عمومی مقاومت مصالح معادلات دیفرانسیل :D فرق عمران با پروژه فقط اینه که عمران 15,16واحد دینامیک ومباحث فنی دارن که برا پروژه حذف شده مباحث مدیریتی دارن ریاضی و فیزیکش همونه تازه هندسه ی خوبی هم میخواد :eek: فرق صنایع با پروژه اینه که ازترم4 به بعد مباحث صنایع به سمت مدیرت میره ولی پروژه فنی تخصصی میشه که پروژه میشه عمرانی و صنایع میشه مهندسی مکانیک:surprised: اگه به این رشته علاقه داشته باشی سعی میکنی ریاضی وفیزیک وهندسه ات رو قوی کنی تو پیام نور باید دو برابر کارکنی به قول بروبچ کتاب رو باید بخوری:razz: اگه شب امتحانی هم باشی کلات پس معرکه اس اگه واقعا میخوایی بخونی برو :whistle::whistle::gol:راستی شهریه ثابتش 60و خورده ای ولی هر ترم به300 نمی رسه بستگی داره چی میگیری

BASHKAN

عضو جدید
مهندسی پروژه

مهندسی پروژه

ببخشيد مهندس!;)

ممنون!!!!:warn:
سلام عزیز اگر میخوای تمامی دروس کارشناسی را بدونی بیا وبلاگ!www.pme-pnut.blogfa.ir
ضمنا من نگفتم شبیه رشته های عمران و صنایع است حدودا 70% رشته ما را عمران تشکیل میده!دروسی مثل استاتیک و مقاومت مصالح و تحلیل سازه 1و2 و... را ما خواهیم خوند.
راستی مگه ریاضی در رشته های مهندسی یکی نیست؟؟؟:eek:
این هم بگم درسته که شهریه در پیام نور نسبتا کمتره ولی هزینه هر واحد عملی حدودا 35 هزاره که فکر کنم با آزاد چندان فرقی نداره!!!:cry:

nasimabbas

عضو جدید
سلام
اگر براتون امکان داره سیلابس های رشته مدیریت پروژه را در طول 4سال ذکر کنید ممنون میشم:heart:اگه میشه برام ایمیل کنید. خواهش میکنم.

آخرین ویرایش:

amirhakimi

عضو جدید
سلام
اگر براتون امکان داره سیلابس های رشته مدیریت پروژه را در طول 4سال ذکر کنید ممنون میشم:heart:اگه میشه برام ایمیل کنید. خواهش میکنم.

برنامه 4 ساله رشته های مهندسی صنایع، مهندسی مدیریت پروژه و مهندسی مدیریت اجرائی پیام نور
مشاهده پیوست IE, PME , MBA.pdf

کیهانی فرد

عضو جدید

موفق باشيد.
سلام
از اطلاعاتتون ممنون . می خوام بدونم نظام مهندسی مدیریت پروژه را قبول داره یا نه ؟

aarabi60

عضو جدید
سلام,

سلام امير جان
لازم است به خدمتتان عرض كنم تعدادي از كساني كه در اين رشته مشغول به تحصيل مي باشند همزمان دارند تو اين زمينه توي بازار كار فعاليت مي كنند و دركي كه از اين رشته دارند مسلماً خيلي از دانشجويان محترم دانشگاههاي حتي دولتيشم ندارند .
پس كاربردي درس خوندن خيلي بهتر از انشايي درس خوندنه عزيزم .
ميگي نه ، نگاه كن . . . :biggrin:

cctv

عضو جدید
سلام
یه تاپیک باهمین عنوان تو تالار عمران گذاشتم یه سر بزنید:)

aryoua

عضو
سلام,

سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع هستم که مدتی کار کنترل پروژه پروژه های عمران را انجام دادم.
اولین بار است که می شنوم رشته ای با عنوان مهندسی مدیریت پروژه وجود دارد.
ظاهر قضیه این است که با توجه به عنوان نارس و متناقضی که برای این رشته انتخاب شده است این رشته حداقل عنوانش محصول مغز تعدادی از استادان بی تعهد و طماع کشور است که برای خودشان دکانی دیگر ساخته اند.
می شود لطفاً بفرمایید این رشته (دقیقاً همین رشته) در دانشگاههای خارج هم وجود دارد یا نه؟ در کجا؟ و عنوان انگلیسی آن چیست؟ احتمالاً Project Management Engineering ؟ که تقریباً بی مفهوم به نظر می رسد زیرا اصولاً روشهای طراحی و مهندسی کلاً جزئی از مدیریت پروژه است. رجوع شود به روشها و ابزارهای مورد استفاده در کنترل زمان کنترل هزینه کنترل کیفیت پروژه خود آنها فقط جزئی از ساختار مدیریت پروژه هستند. به نظر می رسد رشته مدیریت پروژه خود عنوان کافی و کاملی برای رشته های اینچنینی هستند.

aryoua

عضو
سلام,

سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع هستم که مدتی کار کنترل پروژه پروژه های عمرانی در سطح کارگاه و در سطح دفتر مرکزی انجام داده ام.
ظاهر این قضیه این است که عنوان رشته "مهندسی مدیریت پروژه" خیلی غیر حرفه به نظر می رسد. آیا این رشته (دقیقاً همین رشته) با همین عنوان در خارج از کشور هم تدریس می شود؟ در کجا؟
عنوان انگلیسی این رشته چیست؟ احتمالا Project Management Engineering ؟
چون می دانید که روشهای مهندسی خود بخشی از فعالیتهای مدیریتی هستند. به نظر بی مفهوم می آید.
واقعاً مشکوک هستم که این رشته (حداقل عنوان آن) یک رشته واقعی با کارکردی مشخص است یا یک جور عنوان من در آوردی که بعضی از استادان کشور به دلایل مخصوص خودشان ایجاد می کنند. و تعهدی نسبت به موضوعیت علمی آن نداردند.

aryoua

عضو
سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع هستم که مدتی کار کنترل پروژه پروژه های عمرانی در سطح کارگاه و در سطح دفتر مرکزی انجام داده ام.
ظاهر این قضیه این است که عنوان رشته "مهندسی مدیریت پروژه" خیلی غیر حرفه به نظر می رسد. آیا این رشته (دقیقاً همین رشته) با همین عنوان در خارج از کشور هم تدریس می شود؟ در کجا؟
عنوان انگلیسی این رشته چیست؟ احتمالا Project Management Engineering ؟
چون می دانید که روشهای مهندسی خود بخشی از فعالیتهای مدیریتی هستند. به نظر بی مفهوم می آید.
واقعاً مشکوک هستم که این رشته (حداقل عنوان آن) یک رشته واقعی با کارکردی مشخص است یا یک جور عنوان من در آوردی که بعضی از استادان کشور به دلایل مخصوص خودشان ایجاد می کنند. و تعهدی نسبت به موضوعیت علمی آن نداردند.

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام,

سلام ! منم دانشجوي رشته مهندسي مديريت پروژه هستم! در ضمن من بصورت كاملاً حضوري درس مي خونم! و از تنوع دروس اين رشته خوشم مياد ! در ضمن امكان ادامه تحصيلات در رشته هاي مهندسي صنايع و عمران در مقطع كارشناسي ارشد وجود داره!

بالا