اطلاعاتی که شهرام امیری از آمریکا آورد

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يك منبع مطلع جزئياتي از اطلاعات منتقل شده از سازمان اطلاعات مركزي آمريكا توسط شهرام اميري به كشورمان را تشريح و 2 شماره پلاك متعلق به خودروهاي سيا را نيز اعلام كرد.

يك مقام آگاه در گفتگو با فارس با اشاره به بازگرداندن شهرام اميري پژوهشگر ايراني به كشور و شكست مفتضحانه دستگاههاي اطلاعاتي و رسانه‌اي اين كشور در اين موضوع گفت: اين يك جنگ اطلاعاتي بين سازمان اطلاعات مركزي آمريكا و ما بود كه طراحي و مديريت آن توسط ايران انجام شد.

وي يادآور شد: ما در طراحي اين جنگ هدف‌گذاري اطلاعاتي مختلفي را ديده بوديم و به فضل خدا به همه اهداف خود در اين جنگ دست يافتيم بدون آنكه حريف ما هيچ پيروزي واقعي را به دست بياورد.

اين مقام آگاه، يكي از اين پيروزي‌ها را همين اظهارات مسئولان امنيتي آمريكا دانست كه گفته بودند " اطلاعات اميري نزد ماست و خود او در ايران ".

وي در تشريح اين موضوع گفت: ما در هدف‌گذاري خود به دنبال اين بوديم كه از درون سازمان اطلاعات مركزي آمريكا اطلاعات خوبي را بدست بياوريم و در مقطعي كه آقاي شهرام اميري در آمريكا بود، توانستيم ارتباطي را با وي در اواخر سال 88 برقرار كنيم و اطلاعات بسيار ارزشمندي از اين طريق به دست آمد و در عين حال ايشان مديريت و راهنمايي نيز شدند.

"به دليل آنكه اطلاعات شهرام اميري به خاطر فشردگي زماني و ملاحظات خاص از طريق ارتباط از راه دور قابل دريافت نبود، در بازگشت به ميهن اسلامي اين اطلاعات منتقل شد و دستگاههاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران هم اكنون جزئيات ارزشمندي از سازمان اطلاعات مركزي آمريكا در اختيار دارند كه پيروزي بسيار بزرگي است. "

* كشف ليست مورد نظر سيا براي ربايش

وي در خصوص نوع اطلاعاتي كه هم اكنون در اختيار نيروهاي اطلاعاتي كشورمان است نيز گفت: ‌اين اطلاعات هدف‌گذاري شده در حوزه‌هاي مختلفي است؛ اولاً مشخص شد سيا در مقابل كلاهبرداران حرفه‌اي باز هم فريب اطلاعاتي خورده است و برخي سازمان‌هايي كه براي سيا كار جمع‌آوري اطلاعات انجام مي‌دهند چون فهميده‌اند اين سازمان در مورد فعاليت صلح آميز هسته‌اي كشورمان جهت‌گيري مشخصي دارد و فقط بر گزينه انحرافي تاكيد مي‌كند، با گرفتن پول‌هاي كلان، اطلاعات كاملا منحرف و غلطي به آنها منتقل كرده‌اند كه اين اطلاعات هم اكنون در اختيار ما به طور كامل قرار گرفته است و آنها توانسته‌اند از اين طريق يك كلاهبرداري حرفه‌اي را انجام دهند كه يكي از آنها، سازمان تروريستي منافقين است.

وي همچنين ادامه داد: ما توانستيم اين موضوع را بفهميم كه آمريكائيها براي تكميل سناريوي فريبكارانه خود، در پي چه اقدامات ديگري بوده و به دنبال چه نفراتي براي ربايش و مستندسازي جعلي هستند.

به گفته اين كارشناس مسائل بين‌الملل، چون سيا اصرار داشته كه همين جهت‌گيري را داشته باشد، با اتكا به اطلاعات غلط راه‌هايي را پيموده و ادعاهايي را مطرح كرده است و حتي به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي فشار وارد كرده بود اما براي اثبات اين ادعاهاي واهي دنبال آدم‌ربايي و تكميل مستندات براي فريب‌كاري بودند و بر همين اساس به آقاي اميري پيشنهاد دادند با بر عهده گرفتن جزئيات و اسناد دروغين يك لپ‌تاپ موهوم از مواهب مادي كلاني برخوردار شود.

اين مقام مطلع با تاكيد بر اينكه اگرچه آمريكائيها بعدها فهميدند فريب خورده‌اند اما به خاطر تكرار ادعاهاي كذب، راهي جز ادامه همين مسير را نداشتند، اضافه كرد: اطلاعات و جزئيات فراواني در خصوص اين فريب خوردگي آمريكا موجود است كه در صورت نياز جزئيات آن مطرح مي‌شود.

* راه‌هاي نفوذ و ضربه پذيري سازمان اطلاعات مركزي آمريكا را تكميل كرديم

وي در خصوص ديگر اطلاعات هدف‌گذاري شده كه توسط شهرام اميري در اختيار جمهوري اسلامي ايران قرار گرفته است نيز گفت: ما همچنين راه‌هاي نفوذ و ضربه پذيري سازمان اطلاعات مركزي آمريكا را تكميل كرديم و برخي مكان‌ها، افراد و مرتبطين آنها نيز شناسايي شد.

اين منبع آگاه تصريح كرد: علاوه بر آنكه شيوه‌ها و روش‌هاي فعاليت‌هاي آنها در صحنه مشخص شد، موضوعات جزئي‌تر مانند خودروهاي آنها نيز مورد شناسايي قرار گرفت كه در صورت نياز جزئيات بيشتر آن اعلام مي شود.

* اعلام شماره‌هاي 2 خودرو متعلق به سازمان اطلاعات مركزي امريكا

وي افزود: براي تنوير افكار عمومي جهان و رسانه‌هاي علاقمند به پيگيري ربايش شهروند ايراني، شماره پلاك دو خودروي متعلق به سازمان اطلاعاتي آمريكا را اعلام مي‌كنيم تا خبرنگاران آزاد تمام دنيا بتوانند اين موضوع را پيگيري كنند. دولت آمريكا نيز بايد شرايط تحقيق را فراهم كند تا نتيجه اين موضوع كاملا مشخص شود.

"يكي از اين خودروها تويوتا كرم‌رنگ به شماره XXE60006 و ديگري شورولت مدل SUV آبي تيره به شماره XUK6939 كه اسم رمز آن SPIT FIRE است؛ هر دوي اين خودروها متعلق به ايالات ويرجينيا هستند. "

* گفتگوي صميمانه اميري با خانواده؛ شكست سناريوي امريكائي‌ها

اين مقام آگاه در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار فارس در خصوص اظهار نظر برخي مقامات آمريكايي در خصوص تحت فشار گذاشتن اميري از طريق تهديد خانواده وي نيز گفت: اگر مواضع مختلف مقامات امنيتي، وزير خارجه و سخنگوي آمريكا مورد بررسي قرار بگيرد، نوعي آشفتگي و بيان حرف‌هاي متناقض مشهود خواهد بود كه يكي از آخرين موضوعات همين مسئله تهديد خانواده آقاي اميري است.

وي خاطرنشان كرد: پس از ارتباطي كه در سال 88 با روش‌هاي مختلف اطلاعاتي بين ما و شهرام اميري برقرار شد، وي گفت‌وگويي نيز با همسر خود داشتند و در همين فيلم كه هم اكنون نيز موجود است، آقاي اميري و همسرشان در يك گفت‌وگوي صميمانه با همديگر در خصوص موضوعات مختلف سخن مي‌گويند و همسر ايشان به وي اعلام مي‌كند كه در سلامت و وضعيت خوبي به سر مي‌برند و از وي مي‌خواهد مقاومت كرده و با آرامش براي بازگشت به ميهن تلاش كند.

اين منبع مطلع در پايان اعلام كرد: همانطور كه به طور گسترده در محافل آمريكايي و ساير كشورهاي غربي نيز گفته شده، ربايش آقاي اميري و بازگرداندن ايشان به ايران، شكست فاحشي براي سازمان اطلاعات مركزي آمريكا در جنگ با ايران بوده و بهتر است آنها اين شكست را بپذيرند وگرنه اطلاعات فراواني در اختيار ايران است كه در صورت لزوم منتشر خواهد شد.

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=110194

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا این حرفا را قبول ندارم چون
اولا مگه این آقا یکی از افراد سیا بوده که بتونه هر جایی دلش میخاد بره و اطلاعات جمع آوری کنه؟؟؟؟؟؟ حتی افراد سیا هم نمیتونن به همه اطلاعات دسترسی داشته باشن
دوما اگه این آقا دزدیده شده باشه که همه این مدتو تو زندان بوده و بازجویی و نمیتونسته توی سازمان سیا راحت برا خودش بتابه
سوما مگه سیا خونه خاله است که هرکی هر کاری دلش میخاد بکنه
چهارما آمریکا را دست کم نگیرید سازمان سیا بزرگترین سازمان جاسوسی دنیاست
یکم منطقی فکر کنید نه احساسی

paeeizan

اخراجی موقت
تازه ترين اخبار رسيده از امريكا : شهرام اميري در طرح مبارزه با مزاحمين نواميس مردم در خيابانهاي لس انجلس دستگير شد........
.
.
.
حالا ايران هي ميگه سياسيه و دانشمند هسته اي ما رو دزديدن . و اين حرفا ......

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
اولا مگه این آقا یکی از افراد سیا بوده که بتونه هر جایی دلش میخاد بره و اطلاعات جمع آوری کنه؟؟؟؟؟؟ حتی افراد سیا هم نمیتونن به همه اطلاعات دسترسی داشته باشن
دوما اگه این آقا دزدیده شده باشه که همه این مدتو تو زندان بوده و بازجویی و نمیتونسته توی سازمان سیا راحت برا خودش بتابه
:gol:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز

تازه ترين اخبار رسيده از امريكا : شهرام اميري در طرح مبارزه با مزاحمين نواميس مردم در خيابانهاي لس انجلس دستگير شد........
.
.
.

چی بگی اخه
ملت رو چی فرض کردین شما
واقعا متاسفم

عجله نکنید دوستان عزیز
گاماس گاماس

حرف هایی نزنید که وقتی همه چی روشن شد نتونید اشتباهتونو قبول کنید

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجله نکنید دوستان عزیز
گاماس گاماس

دوست عزیز شعار دادنم یه حدی داره آخه
بابا طرف آمریکاست
قویترین سازمان اطلاعاتی رو داره
پیشرفته ترین تجهیزات جاسوسی و امنیتی رو داره
یه کم به ملت احترام بگذارید
انقدر بیشعور فرض نکنید ملت رو
ممنون

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا طرف آمریکاست
ممنون

این چیزایی که گفتم شعار نیست چون حرف من نیست
شماها که تلویزیون ملی رو نمی بینید و چشمتون به شبکه های خارجیه که بهتر از من خبر دارید

دقیقا همون آمریکا اگر رودست نخورده بود اون مصاحبه ی جعلی رو نمی ساخت ، اون شایعات رو در مورد امیری نمی گفت

هر جور دوست داری فکر کن ، فکر کن شعاره یا هر چیز دیگری ، فقط منتظرم اطلاعات خوبی رو بشه تا حال و روزتونو ببینم

سرمد حیدری

مدیر تالار
عجله نکنید دوستان عزیز
گاماس گاماس

بهرام جان. چطور کسی که تو زندان بوده و تحت مراقبت شدید تونسته به اطلاعات سیا دسترسی پیدا کنه؟

mfmechanics

کاربر بیش فعال
شک نکنید که ایشون جاسوس سی آی ای بوده و الان چون کلا تخلیه اطلاعاتی شده و مهره سوخته هست آزادش کردن. به همین راحتی.

خنده دارترین جوک سال:
" منو گرفتن چشامو بستن و بعدش با یه هواپیمای نظامی منو بردن امریکا شکنجه ام کردن بعدش به جای اینکه زیر شکنجه اونا از من اطلاعات بگیرن من ازشون اطلاعات محرمانه بدست آوردم بعدش برگشتم ایران"
یکی نیست بگه یارو خ..... جد وآبادته و اونایی که حرف تو رو باور می کنن.

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجله نکنید دوستان عزیز
گاماس گاماس

امیدوارم همه چی روشن بشه ولی اگه قراره از رسانه های شما روشن بشه همون خاموش بمونه بهتره چون از الان معلومه چی میگن

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چیزایی که گفتم شعار نیست چون حرف من نیست
شماها که تلویزیون ملی رو نمی بینید و چشمتون به شبکه های خارجیه که بهتر از من خبر دارید

دقیقا همون آمریکا اگر رودست نخورده بود اون مصاحبه ی جعلی رو نمی ساخت ، اون شایعات رو در مورد امیری نمی گفت

هر جور دوست داری فکر کن ، فکر کن شعاره یا هر چیز دیگری ، فقط منتظرم اطلاعات خوبی رو بشه تا حال و روزتونو ببینم

ملی شو خوب اومدی :razz:
عزیزم من چند ماهی هست که شبکه خارجی ندیدم
ولی یه کم عقل و منطق خودتون رو به کار بندازید
جای دوری نمیره
ما که از خدامونه بدونیم در اون کشورها چی میگذره وچه نقشه هایی واسه ما دارند ولی اگه خودمون رو قول بزنیم وبدتر از اون به شعور ملت توهین کنیم اون روز روز شکست ماست

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملی شو خوب اومدی :razz:
عزیزم من چند ماهی هست که شبکه خارجی ندیدم
ولی یه کم عقل و منطق خودتون رو به کار بندازید
جای دوری نمیره
ما که از خدامونه بدونیم در اون کشورها چی میگذره وچه نقشه هایی واسه ما دارند ولی اگه خودمون رو قول بزنیم وبدتر از اون به شعور ملت توهین کنیم اون روز روز شکست ماست

حالا من از شما میپرسم ،

ریگی یه تروریست بود که 5 ، 6 سال فعالیت میکرد ، به نظر شما کسی میتونست داخل تشکیلاتشون نفوذ کنه ؟؟؟
چطور یک روز قبل از دستگیریش ازش تو مخفیگاهش عکس گرفته بودن؟؟؟

در مورد شهرام امیری هم دوست عزیز شما کافیه کمی منتظر بمونید

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجله نکنید دوستان عزیز
گاماس گاماس

شهرام امیری که بود ؟ یک دانشمند ساده هسته ای که کاملا خارج از چاچوب برنامه های هسته ای ایران بود و توسط سیستم اطلاعاتی و تبلیغاتی ایران به کار گرفته شد تا در یک بازه و فضای سیاسی مناسب که فشار بر روی ایران به خاطر مسایل هسته ای و حقوق بشر در حال افزایش بود از آن به عنوان اهرم فشاری بر روی غرب و خصوصا عربستان به کار گرفته شد تا بتواند تا حدی از تندرویهای اعراب را بکاهد و زمانی هم که غرب متوجه شد چه کلاهی بر سرش رفته وی را آزاد کرد.این جریان نه فایده اطلاعاتی برای ایران داشت و نه آمریکا فقط بازی سیاسی و تبلیغاتی بود که ایران برنده آن شد.البته نکته بد ماجرا اینجاست که اینان هنوز فکر میکنند بازی ادامه دارد و سعی در ادامه بازی دارند در حالیکه غرب و آمریکا پرونده این جریان را به بایگانی سپرده اند و اصرار بر این جریان باعث لوس شدن جریان و حتی واگذاری امتیازات بدست آمده بشود.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس حتما تو کاخ سفید بوده:question: اگه زندان یا باز داشتگاه نبوده که باید گفت ایشون .................. آمریکا بوده

فکر می کنید کسیکه بخواد با حیله ی پناهندگی بره اونجا و به قصد اعلام اطلاعات هسته ای ایران ، اونو بندازن تو زندان؟؟؟

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرام امیری که بود ؟ یک دانشمند ساده هسته ای که کاملا خارج از چاچوب برنامه های هسته ای ایران بود و توسط سیستم اطلاعاتی و تبلیغاتی ایران به کار گرفته شد تا در یک بازه و فضای سیاسی مناسب که فشار بر روی ایران به خاطر مسایل هسته ای و حقوق بشر در حال افزایش بود از آن به عنوان اهرم فشاری بر روی غرب و خصوصا عربستان به کار گرفته شد تا بتواند تا حدی از تندرویهای اعراب را بکاهد و زمانی هم که غرب متوجه شد چه کلاهی بر سرش رفته وی را آزاد کرد.این جریان نه فایده اطلاعاتی برای ایران داشت و نه آمریکا فقط بازی سیاسی و تبلیغاتی بود که ایران برنده آن شد.البته نکته بد ماجرا اینجاست که اینان هنوز فکر میکنند بازی ادامه دارد و سعی در ادامه بازی دارند در حالیکه غرب و آمریکا پرونده این جریان را به بایگانی سپرده اند و اصرار بر این جریان باعث لوس شدن جریان و حتی واگذاری امتیازات بدست آمده بشود.

%80 موفقم با حرفات

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من از شما میپرسم ،

ریگی یه تروریست بود که 5 ، 6 سال فعالیت میکرد ، به نظر شما کسی میتونست داخل تشکیلاتشون نفوذ کنه ؟؟؟

ببینید وقتی میگید منتظر بمونید و الان چیزی واسه گفتن ندارید یعنی اینکه من چشم بسته حرفای این نظام رو قبول دارم
خوب تو منتظر بمون وقتی یه چیزایی از وزارت اطلاعات نشر شد نظر بده
نمیشه
چی بگم آخه
فقط کارمون شده رو کم کنی

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر می کنید کسیکه بخواد با حیله ی پناهندگی بره اونجا و به قصد اعلام اطلاعات هسته ای ایران ، اونو بندازن تو زندان؟؟؟
پسحتما با آمریکا قبلش هماهنگ کرده بودند که اونو تو مدینه بدزدند.حالا زندان شاید نباشه ولی حداقل تحت نظر بوده یا اینم قبول ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من از شما میپرسم ،

اینکه ما بخواهیم تشکیلات یک سازمان تروریستی سطح پایین مثل ریگی رو با سازمانهای امنیتی آمریکا مقایسه کنیم خیلی مسخره است.دیگر اینکه شایعات بسیاری است بر سر دستگیری ریگی و کمک های پاکستان در این جریان میباشد و گفته میشود که عوامل پاکستانی این عکسها را گرفته اند چرا که اگر اندکی منطقی فکر کنی متوجه میشی که اگر ایرانیان در مقر گروهک ریگی دارای عامل نفوذی بودند همانطور که توانستند مسیر پروازی و کلیه برنامه سفری وی را بدست بیاورند میتوانستند از برنامه های بمب گذاری هفته پیش سیستان نیز باخبر بشوند و جلوی این حرکت مرگبار را بگیرند . خواهشمندم بدون تعصب بیاندیش و فکر کن چگونه یک گروهک کوچک در بیغوله های مرزی بلوچستان به این سادگی تمام سیستم مرزبانی و امنیتی ما را با توجه به ادعای نفوذ در آن گروهک دور زد!؟!؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
:w15::w15:
این دیگه خیلی ضایست.
اینو گفتن یعنی خیلی بدبخت شدن.پس اون فیلمه چی بود همه دنیا پخش کرد که میگفت من اومدم اینجا و الان دارم درس میخونم.اونو که دیگه خودشون درست کردن.
حداقل یه حرفی میزنین کمی بهش فکر کنین.

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کل این ماجرا یه بازی سیاسی بود از طرف ایران که فقط یه سری افراد ساده لوح اونا باور میکنن

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا طرف آمریکاست
ممنون

باز اسپیلینتر سل بازی کردی تحت تاثیر قرار گرفتی

سرمد حیدری

مدیر تالار

یعنی میگی اونا اینقدر گلابین که به این راحتی به یه نفر اونم ایرانی اعتماد کنن؟ اونا به مردم خودشون هم توی این ضمینه حساس اعتماد کامل ندارند و شدیدا تحت نظر هستند. بعد بیان به این آقا اعتماد کنن و تازه جای بذارنش که بتونه اطلاعات سیا رو هم بدست بیاره.
اطلاعات الکی که نیست. در جای خاصی نگهداری میشه و اطلاعات مهم رو فقط افراد خاصی میدونن. اگه اطلاعاتی لو بره مشخصه از چه طریق لو رفته.