اطلاعاتي در مورد plc

p_sh

عضو جدید
از دوستان يك سري اطلاعات درموردplc مي خواستم،اينكه چه جور نرم افزاري هست و اساس كاريش چيه؟و در مورد دوره هاش اينكه كي و كجا(منظورم كدوم شهرها)برگزار ميشن؟و اينكه دوره ها چند ماهه هستند و هزينشون چقدره؟ايا براي يادگيري به معلومات پايه احتياج داره؟...واي چقدر تو متن و اينكه به كار بردم...به هر حال ممنون ميشم اطلاعاتتون رو در اختيارم بذارين.

آخرین ویرایش:
?

?

سلام
منظورتون PLC هست یا PIC ؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم PLC نرم افزاری هست برای اتوماسیون صنعتی و PIC نرم افزار الکترونیکی هست.
یاعلی

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
منظورتون PLC هست یا PIC ؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم PLC نرم افزاری هست برای اتوماسیون صنعتی و PIC نرم افزار الکترونیکی هست.
یاعلی

PLC یه سخت افزار با ورودیهای انالوگ و دیجیتال .... که با برنامه نویسی میشه اونو واسیه هر پروسه کنترلی تعریف کرد
PIC یه میکروکنترلره تو مایه های AVR و 8051 ....

از دوستان يك سري اطلاعات درموردplc مي خواستم،اينكه چه جور نرم افزاري هست و اساس كاريش چيه؟و در مورد دوره هاش اينكه كي و كجا(منظورم كدوم شهرها)برگزار ميشن؟و اينكه دوره ها چند ماهه هستند و هزينشون چقدره؟ايا براي يادگيري به معلومات پايه احتياج داره؟...واي چقدر تو متن و اينكه به كار بردم...به هر حال ممنون ميشم اطلاعاتتون رو در اختيارم بذارين.

این چند تا لینک .....یه سری بهشون بزنی بد نیست ....

http://www.contronic.net/training_f.htm

http://qeshmvoltage.com/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=37

p_sh

عضو جدید
نه بابا plc

نه بابا plc

picرو كه ديگه هر سال اولي بلده،منظورم همون plc...:mad:يعني من فرق plcرو باpicنميدونم ديگه!باشه!به هر حال يه اماري در مورد دوره هاش هم مي خواستم.

babak fouladi

عضو جدید
جواب

جواب

سلام دوست عزیز.
PLC یا Program logic control یک سیسنمی است متشکل از سخت افزار و نرم افزار که برای اتوماسیون کردن صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.این سیستم که دارای CPU ، منبع تغذیه و کارتهای ورودی و خروجیه ، اطلاعات را معمولا" بوسیله سنسورها دریافت و پس از پردازش فرمانهایی را صادر می کند.
انواع PLC : siemens که خود شامل S7 300,400,... است.
PLC omeron و غیره.

شرکت قشم ولتاژ در این زمینه فعالیت دارد و کلاسهای آموزشی برگزار می کند.

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام
در مورد plc فقط میدونم یه کنترلره که الان تو صنایع ایران بخصوص صنعت نفت خیلی محبوبه.
کل عسلویه با این کنترلر کار شده.
فقط نرم افزاز نیست قسمت سخت افزار هم داره.
یه مثال ساده:
فرض کنین تو یه کارخونه هستین که از ریلهای متحرک (اسم درستشو نمیدونم) برا انتقال کاشی ویا هر چیز دیگه به یه قسمت دیگه کارخونه استفاده میکنه
بازم فرض کنین 10 تا ریل هست و شما میخواین اگه کاشی رو ریل 5 هست بقیه ریلها خاموش باشند و وقتی میخواد از ریل 5 به ریل 6 بره اول ریل6 روشن بشه
بعد که کاشی افتاد رو ریل 6 ریل 5 خاموش بشه
خوب طبیعتا هم سخت افزاری میخواد که موتور ریلا رو روشن خاموش کنه و هم برنامه ای که
این عملیات رو کنترل کنه.plc این امکان رو فراهم میکنه
حالا این مثال ساده بود. ولی تو یه کارخونه 1000 تا وسیله هستدکه باید هماهنگ کار کنند و کسی بالا سر تک تکشون نیست نیست .و از اتاق کنترل نظارت میشه

تا جایی که من میدونم تو شیراز و اصفهان و کرج سازمان فنی حرفه ای برگزار میکنه .درجه دومش 4 ماهس درجه یک نمیدونم ولی رایگانه
تو شیراز آزادش درجه دو 160 درجه یک فکر کنم 140 هزار تومن
سازمان فنی شیراز الان ثبت نام میکنه
قراره 15 مهر شروع بشه
برق صنعتی درجه دو هم قبلش باید بلد باشی
موفق باشید