اصطلاحات انگليسي كه واقعاً به دردت مي خوره. « آخر خنده »

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی بهتر هر چه سریعتر بخاطر سخنان زشت خود عذرخواهی بفرمایید....:gol:
شما باید حرمت دیگران را حفظ کنید....
متاسفانه اینجو ر که به نظر میاید این افکار شماست که مسوم و واپس زده می باشد......
طرف خطاب من اون عده از فارسی زبانهایی بود که افکار شوونیسمی دارن که این آقا اینجوری میخاد بگه : من هم شوونیسمم !! :whistle:

farhadjan

عضو جدید
دوست گرامی بهتر هر چه سریعتر بخاطر سخنان زشت خود عذرخواهی بفرمایید....:gol:
شما باید حرمت دیگران را حفظ کنید....
متاسفانه اینجو ر که به نظر میاید این افکار شماست که مسوم و واپس زده می باشد......

جـــــــــــــــان :surprised::surprised: ؟
شما ؟

کی با تو بود ؟
این وسط مادر عروسی یا خاله عروس ؟ :surprised:

اصلا چی باعث شد بپری وسط ؟ :surprised:
:gol::gol::gol::gol::gol:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخام بگم مخالف افراد عقده ای نژاد پرستم ،حالا از هر طرف
اوهوم
موافقم :gol:

ولی دوست عزیز بهتره یه نگاهی به تعریف شوویسم بندازین تا متوجه بشین که ربطی به افکار مسموم نداره !
شوونیسم یعنی برتر دونستن تفکر و اندیشه و ایده آلهای خود از دیگران ! ( که خدا رو شکر حداقل من از این طیف نیستم )
حالا به خاطر به کار بردن کلمه صحیح "تورک" به جای "ترک" متهم به "پان" میشم !
حالا خودت قضاوت کن من "پان" و "نژادپرست" ـم یا کسی که بهم این انگ رو میچسبونه "شوونیسم" ـه ؟!!

البته بخام هم نمیتونم "نژادپرست" باشم ! چون از بچگی از طریق رادیو و تلویزیون و . . .تو مخم اینو فرو کردند که یه نژاد برتر از تو ، تو این مملکت هست ! پس من بخام هم نمیتونم نژاد خودمو بپرستم !

این همه تفکر و اندیشه چیزیه که این دو حکومت تو مخ جوانان فرو کردند ! جک و نژادبازی و . . . .!!

الان قرن بیست و یک رو هم داریم پشت سر میذاریم و حتی پست مدرنیزم هم دیگه کارائی نداره ! تو اروپا مرزها برداشته میشن ولی اینجا هنوز ما داریم کلمات نژاد پرست و شوونیسم و پان رو معنی میکنیم !

بالا