اسلام واقعی کو ، کجاست ، کی دیده ؟؟ شما دیدی ؟؟ چطوریه

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چنانچه بار ديگر عبارت را بخوانيد يقينا معنايي كه عبارت موجبه را نفي ميكند در ان خواهيد يافت و شايد يك مفهوم چند بعدي كه بعدي از ان مويد بخشي از عبارت موجبه است و بعدي از ان در تقابل با ان قرار دارد.
خرد نگهدارت
واقعا شما این رو یه استدلال می دونید؟! حتما یهودی ها هم بر حق هستند چون قبل از کعبه قبله مسلمانان همون تو سرزمینی بود که الان در دست یهودی های صهیونیست هست!

بله حتما همین طوره که شما میگید! اونها خودشون مقصر بودند، چرا؟ چون در خانه خدا و در كنار او كه ديكه كسي كسي را نميكشه ،دستي قطع نميشه ،پايي بريده نميشه و قس عليهذا!!
عجب!

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از شما بايد بگويم شما دقيقا پاسخي را داديد كه من انتظار انرا داشتم كاملا درست است مشتي مسلمان كه توليت خانه خدا را دارند ايراني هايي را ميكشند كه در بينشان انسانهاي غير متعصبي هم بوده كه اين اصلا در چارچوب خرد نمي گنچد اما اينكه بفرماييد اين چه ربطي به خانه خدا دارد استدلال درستي نيست چون انها براي خانه خدا رفتند اما اگر مي گفتيد اين چه ربطي به خدا دارد انوقت استدلالتان درست بود چون يقينا خدا اونجا نيست و ذاتش بايد بالاتر از اين باشد كه خانه داشته باشد !اگر او افريدگار زمين و اسمان است حتما خودش را در يك چهارديواري بنام كعبه محبوس نميكرد.!
تاييد ميكنم كه در كنار به اصطلاح خانه خدا ادمها كشته ميشوند ،زير دست و پا له ميشوند !و... اما چرا مقصرند !!چون بر اين باورند كه خدا هم خانه دارد!
نه ديگه نميگم كه كنار خانه خدا دزدي ،جنايت ،قتل و انواع ديگر جنايات رخ نمي دهد ولي اگر آفريدگاري در ان چهارديواري باشد يقينا در محضر او كسي جرات جنايت نخواهد كرد.اما همانظور كه نوشتيد من ديگه فكر نمي كنم كه خدا اونجا نشسته و تو خونش داره زندگي مي كنه !!!؟پس توليت آستان مقدس خدا (كه اونجا نيست)مجاز خواهد بود تا كساني را كه سركشي مي كنند بكشد تا نظم خانه خدا بهم نخورد!!!

واقعا كي گفته كه كنار خانه خدا كسي كشته نميشود؟ ولي اينكه چه ربطي به خانه خدا دارد
خنده داره.... اونوقت واسه چي خودشون مقصر بودن؟ دولت عربستان وحشيانه آدمارو كشته تازه خودشون مقصر بودن. اصلاً جداي از همه اين ها، كي گفته كه كنار خانه خدا كسي كشته نمي شه؟ همين چند سال پيش كه مكه باروون اومد چند نفر دور كعبه زير دست و پا له شدند و مردند.... اين چيزا چه ربطي به خونه خدا داره؟؟؟ نكنه شما فكر كردي كه خدا اونجا نشسته تو خونش داره زندگي مي كنه؟!!! بعدشم خدا قوانين طبيعت رو كه نقض نمي كنه... من خودم چند سال پيش كنار خونه خدا كفشامو دزديدن . حالا باز بگو كنار خونه خدا نمي شه....

کربلایی

مدیر بازنشسته
دوست عزیز وهابی ها سنی هستند.
و در ضمن نظر آنها نیز در مورد شیعه دقیقا مانند نظر شما در مورد آنهاست

سلام
واقعا؟ سنی هستند؟ میشه ثابت کنید؟ پس چرا به احکام چهار کتاب معروف برادران اهل سنت عمل نمی کنند؟
میشه بگی در کدوم یکی از کتب چهارگانه صحه اومده که رفتن به مسافرت و زیارت مسجد بجز به نیت زیارت مسجد النبی و یا مسجد والحرام و یه مسجد دیگه( که اسمش خاطرم نیست) حرامه؟
میشه بگید در کدوم کتاب از صحیحین اومده که بوسیدن قبر ائمه شرکه؟

ضمنا من تا حالا هیچ عالم شیعی رو ندیده ام که خون یک وهابی رو مباح بدونه! اگه شما فتوایی یا حکمی از یکی از علمای تشیع سراغ داری، خوشحال میشم ببینم.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفته ميشود كه شيعيان رافضي هستند و به همين علت ريختن خونشان از ديدگاه برخي از اهل تسنن مجاز است اما چرا به انها رافضي گويند چون بر خلاف قران كه مي گويد اسلام كاملترين دين و آخرين انهاست سعي كرده اند با اضافه كردن چندين امام انرا كاملتر كنند و در واقع ورژن جديدي از دين اسلام را بوجود اوردند و به اصول دين دو بخش امامت و عدل را نيز اضافه كردند . انها حتي در اذان و اقامه عبارت علي ولي الله را هم اضافه كردند كه در زمان پيامبر نبوده در واقع اهل تسنن دلايلي زيادي دارند كه اهل شيعه از مسلمانان نيستند شايد به همين علت باشد كه اين فرقه اسلامي در برابر كل مسلمانان جهان تعدادشان ناچيز است.
از طرفي شيعيان تنها گروهي از مسلمانان هستند كه در خواندن نماز از مهر استفاده ميكنند و در محضر خدا دست به سينه نمي ايستند و حتي برخي از نمازگزارانشان با لباسهاي زير در برابر خدا نماز مي خوانند كه از ديدگاه اهل تسنن نوعي شرك ، بت پرستي و بي احترامي به الله است آنها تنها گروهي هستند كه قبور را مي بوسند و براي ان گنبد و بارگاه درست ميكنند و بعد انچه را كه ساخته اند سجده مي كنند اينها همه از ديدگاه اهل تسنن شرك است در عربستان مرده ها را در چاهي ريخته و بر روي ان اهك مي ريزند ولي شيعيان براي هر مرده قبري ميسازند و بيشتر از زماني كه در قيد حيات بوده به ملاقاتش مي روند.!!! اهل تسنن خوب مي داند كه چيزي بنام قبرستان بقيع وجود ندارد ولي چون شيعيان انرا دوست دارند هر چند سال يكبار انرا به سبك جديدي احيا ميكنند و ....
سلام
واقعا؟ سنی هستند؟ میشه ثابت کنید؟ پس چرا به احکام چهار کتاب معروف برادران اهل سنت عمل نمی کنند؟
میشه بگی در کدوم یکی از کتب چهارگانه صحه اومده که رفتن به مسافرت و زیارت مسجد بجز به نیت زیارت مسجد النبی و یا مسجد والحرام و یه مسجد دیگه( که اسمش خاطرم نیست) حرامه؟

ضمنا من تا حالا هیچ عالم شیعی رو ندیده ام که خون یک وهابی رو مباح بدونه! اگه شما فتوایی یا حکمی از یکی از علمای تشیع سراغ داری، خوشحال میشم ببینم.

آخرین ویرایش:

karo7

اخراجی موقت
سلام

متاسفانه اطلاعات شما درباره اهل سنت زیاد نیست. اهل تسنن چهار کتاب معروف ندارند، بلکه چهار شخص اومدند در مورد یک سری مسائل کلی نظراتی را ایراد کردند که چندان با همدیگر هم تفاوت ندارند.
در تمامی شاخه های اسلام هم گفته شده برای ارتباط با خداوند نیاز به واسطه نیست و هم گفته شده که بت پرستی حرام است.

متاسفانه شما یا مطالعتون کمه و یا دوست ندارید که بعضی از گفته های علماها رو به خاطر بیارید. یک جمله معروف هست که میگه " سنی از سگ نجس، نجستره".
و یا یک نفر دیگر از علما می گوید: "سروش در بهترین حالت اگر کافر نشود سنی می شود". که این جمله نشان می دهد که فاصله کفار و اهل تسنن بسیار کم است!!!
در ضمن هم در میان اهل تسنن و هم در میان اهل تشیع تندروهایی پیدا میشه که خون همدیگر رو حلال بدونند، که این به دلیل مخ معیوب این افراد میباشد.
همچنین مطمئنا خبر دارید که بعضی از ادیان در ایران حق تحصیل که یک حق مسلم و اولیه هر شخص است را هم ندارند (مانند بهایی ها).

کربلایی

مدیر بازنشسته
...چون بر خلاف قران كه مي گويد اسلام كاملترين دين و آخرين انهاست سعي كرده اند با اضافه كردن چندين امام انرا كاملتر كنند و در واقع ورژن جديدي از دين اسلام را بوجود اوردند و به اصول دين دو بخش امامت و عدل را نيز اضافه كردند .
انها حتي در اذان و اقامه عبارت علي ولي الله را هم اضافه كردند كه در زمان پيامبر نبوده در واقع اهل تسنن دلايلي زيادي دارند كه اهل شيعه از مسلمانان نيستند شايد به همين علت باشد كه اين فرقه اسلامي در برابر كل مسلمانان جهان تعدادشان ناچيز است.
از طرفي شيعيان تنها گروهي از مسلمانان هستند كه در خواندن نماز از مهر استفاده ميكنند و در محضر خدا دست به سينه نمي ايستند و حتي برخي از نمازگزارانشان با لباسهاي زير در برابر خدا نماز مي خوانند كه از ديدگاه اهل تسنن نوعي شرك ، بت پرستي و بي احترامي به الله است آنها تنها گروهي هستند كه قبور را مي بوسند و براي ان گنبد و بارگاه درست ميكنند و بعد انچه را كه ساخته اند سجده مي كنند اينها همه از ديدگاه اهل تسنن شرك است در عربستان مرده ها را در چاهي ريخته و بر روي ان اهك مي ريزند ولي شيعيان براي هر مرده قبري ميسازند و بيشتر از زماني كه در قيد حيات بوده به ملاقاتش مي روند.!!! اهل تسنن خوب مي داند كه چيزي بنام قبرستان بقيع وجود ندارد ولي چون شيعيان انرا دوست دارند هر چند سال يكبار انرا به سبك جديدي احيا ميكنند و ....

سلام
قبل از هر چیز باید بگم که شیعیان هیچ اصلی رو به اسلام اضافه یا کم نکرده اند، اول عدل و امامت از نگاه شیعیان از همان ابتدا همراه اسلام بوده است. برای اثبات این ادعا دلایل زیادی وجود داره که به امید خدای یکای قادر، اگه از سفر برگشتم، بخشی از اونها رو می گم.
فقط یه دوست دارم توجه شما رو به یه نکته در بین حرفایی که در تایپیک زن و حقوق او ... راجع به قرآن و نیاز به پیامبر جدید گفتید، جلب کنم.
از نگاه شیعه تبیین کامل و دقیق و درست قرآن برعهده امام معصوم هست، شیعه معتقده که انسان جایز الخطا نمی تونه کلام خدای مطلق رو درست و کامل تفسیر و تبیین کنه، بنابراین یا باید پیامبری معصوم این کار رو بکنه و یا بعد از او امامی معصوم. در نگاه شیعه حضرت محمد(ص) خاتم پیامبران است و نبوت بعد ازو تمام میشود، اما راه تبیین و تفسیر توسط امام معصوم همچنان باز است. (اگر از سفر برگشتم در این باره بیشتر صحبت می کنیم)

1-در کتب همه علمای و مراجع شیعیان آمده که جمله اشهد ان علی ولی الله جزئی از اذان نیست. حالا شما چرا می خواهید چیزی را که شیعیان به آن اعتقاد ندارند را به آنها نسبت دهید من نمی دانم!

2-هر کس پیشانی اش را در پیشگاه خدا بر روی خاک بنهد مشرک است؟

3-کسی که دستانش را در نماز روی سینه قرار ندهد مشرک است؟

4-علت اینکه بعضی با لباس زیر نماز می خوانند این است که، احتمال می دهند لباس رو نجس شده باشد، برای همین آن لباس را هنگام نماز از تن خارج می کنند و با لباس زیر نماز می خوانند. کجای این کار شرک، بت پرستی و بی احترامی به خدای یکتاست؟

5-چقدر حدیث از پیامبر داریم که می فرمایند:«به مرگ زیاد فکر کنید»، «به قبرستان بروید» و ...
آیا تا قبل از حکوت آل سعود در عربستان آنجا قبری وجود نداشت؟
کدام عالم شیعه در کتبش گفته که بر غیر خدا سجده کنید؟ سجده مخصوص خدای یکتاست!
اگر می بینید که شیعیان ضریح ائمه را می بوسند تنها بخاطر احترامیست که برایشان قائلند.
همان کاری که حاکم سعودی هنگام بدست گرفتن قرآن می کند. اگر بوسیدن مقدسات شرک است، چرا قرآن را می بوسید؟

6-واقعا وهابیونی که به کربلا آب بستند، اینقدر مهربان نسبت به شیعیانی که مشرک می پندارندشان، مهربان شده اند که بخاطر دل آنها قبرستان بقیع می سازند؟

گفتید شیعیان تعداشان کم است! آیا تعداد زیاد نشانه بر حق بودن است؟
در زمان حضرت نوح، طرفداران او زیاد بودند یا مخالفانش؟ کدامیک بر حق بودند؟
زمان حضرت ابراهیم، پیروان او زیاد بودند یا نمرود؟ کدام یک بر حق بودند؟
زمان موسی، فعونیان زیاد بودند یا اهل موسی؟
آیا پیروان عیسی کمتر از مشرکان زمان نبودند؟
حتی وقتی که حضرت محمد(ص) خاتم انبیاء دین اسلام را معرفی کرد، پیروانش در مقایسه با مخالفان چگونه بودند؟
چیزی از قیام امام حسین(ع) با 72 تن در برابر یزیدیان نمی گویم.
نه!!! قران هم می گوید:«اکثرهم لا یعلمون»
پس زیاد بودن دلیل درستی ادعا نیست.

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
...
متاسفانه شما یا مطالعتون کمه و یا دوست ندارید که بعضی از گفته های علماها رو به خاطر بیارید. یک جمله معروف هست که میگه " سنی از سگ نجس، نجستره".
و یا یک نفر دیگر از علما می گوید: "سروش در بهترین حالت اگر کافر نشود سنی می شود". که این جمله نشان می دهد که فاصله کفار و اهل تسنن بسیار کم است!!!
...

سلام
من تا حالا چنین جمله ای نشنیده ام، اما با فرض درستی ادعای شما، باز هم می گم:
اگه شما حرف یه عده از شیعیان افراطی رو به کل شیعیان تعمیم میدید و جزء اعتقاداتشون حساب میارید، من اینطوری نیستم.
کدوم عالم شیعه گفته«سنی از سگ هم نجس تر هست»؟ در کدوم کتاب منتسب به شیعیان> در کدوم حمک از سوی قاضی شیعه؟

جمله دوم هم جالبه! یکی از علما(حالا این عالم اسم داره یا نه من نمی دونم)
بر فرض هم گفته باشه، این جمله نوشن میده که کافر از سنی بدتره! یعنی این عالم فرضی شیعه، سنی رو بسیار بهتر از کافر میدونه!
مفلطه نکنید لطفا!
سند بیارید، باز هم سوالم رو تکرار می کنم:
اگر یکی از علمای و مراجع شیعهیان رو سراغ داریدکه حکم و فتوا به شرک وهابیون(چه برسه به برادران اهل سنت) داده، بگید.
موفق باشید

دوشس

عضو جدید
كاملا درست است مشتي مسلمان كه توليت خانه خدا را دارند ايراني هايي را ميكشند كه در بينشان انسانهاي غير متعصبي هم بوده كه اين اصلا در چارچوب خرد نمي گنچد
يعني مي فرمايين ايراني ها مسلمون نيستن!!!! :surprised:
يقينا خدا اونجا نيست و ذاتش بايد بالاتر از اين باشد كه خانه داشته باشد !اگر او افريدگار زمين و اسمان است حتما خودش را در يك چهارديواري بنام كعبه محبوس نميكرد.!
تاييد ميكنم كه در كنار به اصطلاح خانه خدا ادمها كشته ميشوند ،زير دست و پا له ميشوند !و... اما چرا مقصرند !!چون بر اين باورند كه خدا هم خانه دارد!
نه ديگه نميگم كه كنار خانه خدا دزدي ،جنايت ،قتل و انواع ديگر جنايات رخ نمي دهد ولي اگر آفريدگاري در ان چهارديواري باشد يقينا در محضر او كسي جرات جنايت نخواهد كرد.

اول اينكه شما خودتون گفتين كه در محضر خدا ودر كنار خونه خدا كسي كشته نمي شه و هيچ كار بدي انجام نمي شه و ايراني هايي هم كه كشته شدن تقصير خودشون بوده ، پس حرفاي خودتون رو نقض نكنين....
ثانياً مگه شما قبول ندارين خدا همه جا هست؟؟؟ نكنه شما هم مثل وهابي ها مي گين كه خدا اون بالا تو آسمون نشسته و كاري هم به كار كسي نداره و گرديدن دور كعبه و مراسم حج هم شركه.... خدا همه جا هست و مردم هم با اينكه همه اين رو مي دونن همه جرات جنايت رو دارن پس واسشون فرقي نداره كه خدا تو كعبه باشه يا نه.... هر چند كه مشخصه خدا اونجا هم مثل بقيه جاها حضور داره....

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوشس عزيز اگر متن را دوباره بخواني خواهي ديد كه در بطن ان متن مفاهيمي كه شما نوشتيد وجود دارد انها همه در غالب طعنه و نفي گزاره موجبه آورده شده از اينكه شما انرا پاسخ كاملي داديد قدرداني ميكنم پاسخ ان نوشتا ر دقيقا چيزي بود كه شما بيان داشتيد با جزيي تفاوت .
ايراني ها شيعه هستند و اهل تسنن شيعيان را به مسلمان قبول ندارند اينها همان جريي تفاوت است كه در نوشتار ها مستفادميشود.
يعني مي فرمايين ايراني ها مسلمون نيستن!!!! :surprised:

اول اينكه شما خودتون گفتين كه در محضر خدا ودر كنار خونه خدا كسي كشته نمي شه و هيچ كار بدي انجام نمي شه و ايراني هايي هم كه كشته شدن تقصير خودشون بوده ، پس حرفاي خودتون رو نقض نكنين....
ثانياً مگه شما قبول ندارين خدا همه جا هست؟؟؟ نكنه شما هم مثل وهابي ها مي گين كه خدا اون بالا تو آسمون نشسته و كاري هم به كار كسي نداره و گرديدن دور كعبه و مراسم حج هم شركه.... خدا همه جا هست و مردم هم با اينكه همه اين رو مي دونن همه جرات جنايت رو دارن پس واسشون فرقي نداره كه خدا تو كعبه باشه يا نه.... هر چند كه مشخصه خدا اونجا هم مثل بقيه جاها حضور داره....

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما با تاييد بر نوشتار آقاي كارو بايد بيشتر مطالعه نماييد
خرد نگهدارت
سلام
قبل از هر چیز باید بگم که شیعیان هیچ اصلی رو به اسلام اضافه یا کم نکرده اند، اول عدل و امامت از نگاه شیعیان از همان ابتدا همراه اسلام بوده است. برای اثبات این ادعا دلایل زیادی وجود داره که به امید خدای یکای قادر، اگه از سفر برگشتم، بخشی از اونها رو می گم.
فقط یه دوست دارم توجه شما رو به یه نکته در بین حرفایی که در تایپیک زن و حقوق او ... راجع به قرآن و نیاز به پیامبر جدید گفتید، جلب کنم.
از نگاه شیعه تبیین کامل و دقیق و درست قرآن برعهده امام معصوم هست، شیعه معتقده که انسان جایز الخطا نمی تونه کلام خدای مطلق رو درست و کامل تفسیر و تبیین کنه، بنابراین یا باید پیامبری معصوم این کار رو بکنه و یا بعد از او امامی معصوم. در نگاه شیعه حضرت محمد(ص) خاتم پیامبران است و نبوت بعد ازو تمام میشود، اما راه تبیین و تفسیر توسط امام معصوم همچنان باز است. (اگر از سفر برگشتم در این باره بیشتر صحبت می کنیم)

1-در کتب همه علمای و مراجع شیعیان آمده که جمله اشهد ان علی ولی الله جزئی از اذان نیست. حالا شما چرا می خواهید چیزی را که شیعیان به آن اعتقاد ندارند را به آنها نسبت دهید من نمی دانم!

4-علت اینکه بعضی با لباس زیر نماز می خوانند این است که، احتمال می دهند لباس رو نجس شده باشد، برای همین آن لباس را هنگام نماز از تن خارج می کنند و با لباس زیر نماز می خوانند. کجای این کار شرک، بت پرستی و بی احترامی به خدای یکتاست؟

5-چقدر حدیث از پیامبر داریم که می فرمایند:«به مرگ زیاد فکر کنید»، «به قبرستان بروید» و ...
اگر می بینید که شیعیان ضریح ائمه را می بوسند تنها بخاطر احترامیست که برایشان قائلند.
همان کاری که حاکم سعودی هنگام بدست گرفتن قرآن می کند. اگر بوسیدن مقدسات شرک است، چرا قرآن را می بوسید؟

6-واقعا وهابیونی که به کربلا آب بستند، اینقدر مهربان نسبت به شیعیانی که مشرک می پندارندشان، مهربان شده اند که بخاطر دل آنها قبرستان بقیع می سازند؟

حتی وقتی که حضرت محمد(ص) خاتم انبیاء دین اسلام را معرفی کرد، پیروانش در مقایسه با مخالفان چگونه بودند؟

karo7

اخراجی موقت
سلام
من تا حالا چنین جمله ای نشنیده ام، اما با فرض درستی ادعای شما، باز هم می گم:
اگه شما حرف یه عده از شیعیان افراطی رو به کل شیعیان تعمیم میدید و جزء اعتقاداتشون حساب میارید، من اینطوری نیستم.
کدوم عالم شیعه گفته«سنی از سگ هم نجس تر هست»؟ در کدوم کتاب منتسب به شیعیان> در کدوم حمک از سوی قاضی شیعه؟

جمله دوم هم جالبه! یکی از علما(حالا این عالم اسم داره یا نه من نمی دونم)
بر فرض هم گفته باشه، این جمله نوشن میده که کافر از سنی بدتره! یعنی این عالم فرضی شیعه، سنی رو بسیار بهتر از کافر میدونه!
مفلطه نکنید لطفا!
سند بیارید، باز هم سوالم رو تکرار می کنم:
اگر یکی از علمای و مراجع شیعهیان رو سراغ داریدکه حکم و فتوا به شرک وهابیون(چه برسه به برادران اهل سنت) داده، بگید.
موفق باشید

دوست عزیز من به دلیل حفاظت از سرم که زیر کامیون شهرداری نرود مجبورم در مورد اسم ها سکوت کنم، تا این غربی های نامرد نیایند و الکی!!! بر ضد ایران قطعنامه صادر نکنند.:cry:
در ضمن یادم نمی آید شما هم اسمی برده باشید در حالیکه اسم بردن برای شما خطری ندارد.
اتفاقا این بحث نجس بودن در کتاب بسیار مهمی چاپ شده است.
در ضمن فکر کنم شمایید که دارید مغلطه می کنید. اگر شما به کسی بگید از آن الاغ بیشتر می فهمه، یعنی تشویقش کردید!!!! یا اینکه معنی این حرف آن است که آن فرد هیچی نمی فهمد!!!
و همچنین مثل اینکه شما بطور کامل تشیع رو بالاتر از تسنن می بینید!!؟ و تسنن را خیلی پایین!!!!

همچنین دوست عزیز پیروان بسیاری از ادیان در ایران حق تحصیل ندارند!!! این به نظر شما چه معنایی دارد!!! بدین معنا نیست که آنها از مشرک بدتر بوده!!! در ضمن حق تحصیل دقیقا مانند حق زندگی است، یعنی یک حق مسلم و اولیه هر شخص. حال گرفتن این حق به دلیل دینش چه معنایی دارد!!!!!!؟
موفق باشید

kittleboy_87

عضو جدید
سلام

بسیار بسیار بسیار عالی
ممنونم ازتون
:gol::gol:

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
ببخشيد دوست عزيز، انگار شمايين كه دارين مغلطه مي كنين... آدم نبايد به هر چيزي سطحي نگاه كنه...
حضرت علي هم مي گن كه واي بر شما مسلمانان اگر روزي غير مسلمانان در عمل به اسلام بر شما پيشي بگيرند.
من فكر مي كنم كه منظور دكتر شريعتي هم اين بوده نه اينكه رفته اروپا و ديده اسلام داره اونجا قدم مي زنه..... ايشون منظورشون اين بوده كه قوانين اسلام (حالا به اسم دموكراسي يا هر اسم ديگري) تو اروپا بيشتر اجرا مي شه تا توي ايران....
يك مثال خيلي ساده مي زنم.... در اروپا رانندگي ها بسيار عاليه و هر كسي حقوق ديگران رو رعايت مي كنه، ولي در ايران هر كسي فقط خودش رو مي بينه، حق ديگران ( حق الناس كه رعايتش در اسلام مؤكد است) رو زير پا مي ذاره و فقط مي خواد خودش رو به مقصد برسه.... تو چيزهاي به اين كوچيكي كه اينطوري هستيم واي به حال بزرگاش.... البته من فكر مي كنم كه يه علت اين مسأله اين باشه كه مبلغان مذهبي ما هميشه روي اعمال فردي تأكيد دارن و احكام اجتماعي زياد مطرح نمي شه.... مثلاً ما هميشه در تلويزيون و از مبلغان شنيديم كه نمازتونو بخونين، روزتونو بگيرين ولي هرگز به عنوان يك حكم مذهبي گفته نمي شه كه مثلاً از زمان كاريتون نزنين و كارتون رو درست انجام بدين و .... در حالي كه احكام فردي حق خداست ولي احكام اجتماعي حق الناسه و خدا حق خودش رو ممكنه ببخشه ولي حق مردم رو نه....

در اوايل رنسانس اروپاييان كتابهاي مسلمانان را مورد مطالعه و تفتيش قرار دادن تا به راز پيشرفت مسلمونا پي ببرن ولي متأسفانه مسلمونا فكر كنم به خودشون مغرور شدن و.... مي تونم بگم كه مقدار زيادي از فرهنگ اروپايي هاي متمدن امروزي در ابتدا از مسلمان ها گرفته شده و اون رو به مرور زمان به روز كردن ولي نمي دونم چي شد كه خود مسلمونا فراموش كردن كه نبايد راكد و بي حركت موند....

• مسلمانها چيزي مازاد بر داشته‏هاي اروپائيان نداشتن تا اروپائيان ازشون ياد بگيرن.
  • در رنسانس اروپائيا دست دين رو از دخالت در امور ديگر كوتاه كردند، نه اينكه از يه دين ديگه مثل اسلام استفاده كنند. ضمناً اگر آموزه‏هاي مسيحيان رو مطالعه كنيد (منظورم همونهايي هست كه شما مي‏گيد تحريف شده) مي‏بينيد كه، در كل، خيلي پيشرفته‏تر از آموزه‏هاي اسلاميه.
  • ايرانيها (اعم از مسلمونها و غير مسلمونها) هم مسألة رنسانس در ايران رو مطرح كردند، اما بعضيهاشون رو اعدام كردند، بعضيهاشون هم زير شكنجه مردند، بعضيهاشون هم كه الآن زنده هستند و در اين زمينه فعاليت دارند، در خارج از كشور زندگي مي‏كنند. بقيه هم زنده موندن رو به حرف زدن ترجيح دادن.
  • با توجه به اينكه ايرانيها بسيار بسيار كم مطالعه مي‏كنن، و همة منابع براي مطالعه در دسترس نيست، اين جور بحثها نتيجة چنداني رو نداره، مگه اينكه از تنبلي كم بشه و به مطالعه و تفكر اضافه بشه.
آنچه مي‏گويم به قدر فهم توست مُردم اندر حسرت فهم درست

*mahdi_joker*

عضو جدید
اسلام واقعی رو کسی به ادم نشون نمیده.حتی خیلی وقتها خیلی ها کارهایی میکنن به نام اسلام که ادم متاسف میشه .فقط خودت میتونی اسلام واقعی رو پیدا کنی و ببینیش.
من این جمله از اندره ژید رو واقعا با تمام وجود دوست دارم:اه ناتاناییل..... سعی کن عظمت در نگاه تو باشد نه انچه که بدان مینگری.اسلام فوق العاده زیباست.البته اسلام واقعی.حالا اگه به این زیبایی زیبا نگاه کنی ببین چه حالی میبری.
اسلام واقعی همه جا هست.انسانها کلک بازن اما تو طبیعت خیلی راحت تر میتونی ببینیش.فقط چشمها رو باید شست

moaqfe

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من به دلیل حفاظت از سرم که زیر کامیون شهرداری نرود مجبورم در مورد اسم ها سکوت کنم، تا این غربی های نامرد نیایند و الکی!!! بر ضد ایران قطعنامه صادر نکنند.:cry:
در ضمن یادم نمی آید شما هم اسمی برده باشید در حالیکه اسم بردن برای شما خطری ندارد.
اتفاقا این بحث نجس بودن در کتاب بسیار مهمی چاپ شده است.
در ضمن فکر کنم شمایید که دارید مغلطه می کنید. اگر شما به کسی بگید از آن الاغ بیشتر می فهمه، یعنی تشویقش کردید!!!! یا اینکه معنی این حرف آن است که آن فرد هیچی نمی فهمد!!!
و همچنین مثل اینکه شما بطور کامل تشیع رو بالاتر از تسنن می بینید!!؟ و تسنن را خیلی پایین!!!!

همچنین دوست عزیز پیروان بسیاری از ادیان در ایران حق تحصیل ندارند!!! این به نظر شما چه معنایی دارد!!! بدین معنا نیست که آنها از مشرک بدتر بوده!!! در ضمن حق تحصیل دقیقا مانند حق زندگی است، یعنی یک حق مسلم و اولیه هر شخص. حال گرفتن این حق به دلیل دینش چه معنایی دارد!!!!!!؟
موفق باشید

فکر میکنم کمی سنگین مینویسید

چیزی که به شیعیان منتسب میشود در تمام ادیان و مذاهب هست یعنی تندرو و فحاش

در مورد ممنوعیت تحصیل پیروان ادیان مثال بیاورید چون هر ادعایی تا اثبات نشود فقط تخریب است و تخریب جزء کارهای همان تندروهاست

نجس خطاب کردن هم جزء همان کارهاست که مشابه آنرا در مهدورالدم خواندن شیعیان توسط فرقه های دیگر شاهدیم ولی نه رفتار آنها نشانگر شخصیت اهل تسنن است و نه رفتار اینها نمایشی از پیروان تشیع

در هر صورت اسلام دین مسلمانی نیست دین انسانیت است و کسانی که تلاش در محدود کردن آ« به مسلمانان دارند خیانتی بس بزرگ را به اسلام و پیامبر (ص) میکنند

moaqfe

کاربر بیش فعال
  • مسلمانها چيزي مازاد بر داشته‏هاي اروپائيان نداشتن تا اروپائيان ازشون ياد بگيرن.
  • در رنسانس اروپائيا دست دين رو از دخالت در امور ديگر كوتاه كردند، نه اينكه از يه دين ديگه مثل اسلام استفاده كنند. ضمناً اگر آموزه‏هاي مسيحيان رو مطالعه كنيد (منظورم همونهايي هست كه شما مي‏گيد تحريف شده) مي‏بينيد كه، در كل، خيلي پيشرفته‏تر از آموزه‏هاي اسلاميه.
  • ايرانيها (اعم از مسلمونها و غير مسلمونها) هم مسألة رنسانس در ايران رو مطرح كردند، اما بعضيهاشون رو اعدام كردند، بعضيهاشون هم زير شكنجه مردند، بعضيهاشون هم كه الآن زنده هستند و در اين زمينه فعاليت دارند، در خارج از كشور زندگي مي‏كنند. بقيه هم زنده موندن رو به حرف زدن ترجيح دادن.
  • با توجه به اينكه ايرانيها بسيار بسيار كم مطالعه مي‏كنن، و همة منابع براي مطالعه در دسترس نيست، اين جور بحثها نتيجة چنداني رو نداره، مگه اينكه از تنبلي كم بشه و به مطالعه و تفكر اضافه بشه.
آنچه مي‏گويم به قدر فهم توست مُردم اندر حسرت فهم درست

چرا مازاد نداشتن باباجان شما منابع اورپائیان در این مورد رو هم منکرید

کوتاه کردن دین در امور مملکتی هم بخاطر افراط گرایی اهالی کلیسا بود که اکر در دین ماهم انجام شود چنین خواهد شد

من در مطالعه منابع مسیحی چیزهای خوبی دیدم ولی آموزه های آنها را پیشرفته تر ندیدم (شاید بخاطر این است که مسلمانم)

برخورد با سخن حق ناپسند است و در ایران هم هر موردی از این پیش آمده باشد مردود و ناپذیرفتنی است

ولی پذیرفتن چیزی بنام رنسانس در حال حاضر هم پذیرفتی نیست شاید نوعی اصلاحات قابل قبول تر باشد

از این که شما مرا روشنتر فرمایید خوشحال میشوم شاید منهم هنوز اطلاعاتم کم باشد یا تحت تاثیر تعصبات مذهبم باشم

karo7

اخراجی موقت
فکر میکنم کمی سنگین مینویسید

چیزی که به شیعیان منتسب میشود در تمام ادیان و مذاهب هست یعنی تندرو و فحاش

در مورد ممنوعیت تحصیل پیروان ادیان مثال بیاورید چون هر ادعایی تا اثبات نشود فقط تخریب است و تخریب جزء کارهای همان تندروهاست

نجس خطاب کردن هم جزء همان کارهاست که مشابه آنرا در مهدورالدم خواندن شیعیان توسط فرقه های دیگر شاهدیم ولی نه رفتار آنها نشانگر شخصیت اهل تسنن است و نه رفتار اینها نمایشی از پیروان تشیع

در هر صورت اسلام دین مسلمانی نیست دین انسانیت است و کسانی که تلاش در محدود کردن آ« به مسلمانان دارند خیانتی بس بزرگ را به اسلام و پیامبر (ص) میکنند

در مورد ممنوع تحصیل کردن پیروان ادیان اثبات کردنش بسیار آسان است، فقط یک مقدار انگیزه و تلاش از طرف شما می خواد.
شما شنبه برید سازمان سنجش، و بگویید به دلیل بهایی بودنتان ممنوع التحصیل گشته اید و اکنون گفته اند که باید آقای نوربخش را ببینید. خواهید دید که به سادگی شما را نزد منشی ایشان می فرستند و ازتون اسمتون رو پرسیده و سپس حکم اخراجتون رو کف دستتون خواهند گذاشت (البته اگر بهایی باشید). و این قضیه به طور کلی اجرا شده است نه برای فعالین بهایی.

moaqfe

کاربر بیش فعال
در مورد ممنوع تحصیل کردن پیروان ادیان اثبات کردنش بسیار آسان است، فقط یک مقدار انگیزه و تلاش از طرف شما می خواد.
شما شنبه برید سازمان سنجش، و بگویید به دلیل بهایی بودنتان ممنوع التحصیل گشته اید و اکنون گفته اند که باید آقای نوربخش را ببینید. خواهید دید که به سادگی شما را نزد منشی ایشان می فرستند و ازتون اسمتون رو پرسیده و سپس حکم اخراجتون رو کف دستتون خواهند گذاشت (البته اگر بهایی باشید). و این قضیه به طور کلی اجرا شده است نه برای فعالین بهایی.

برایم جالب بود و حتما" این پرسش را خواهم کرد
هرچند سال 70 فارغ التحصیل شده ام و باید اطلاعاتم رو در مورد این پرسش کامل کنم

knight 3

عضو جدید
خانم ها و آقایون شما رو به خدا بس کنین دیگه!
واقعا زشته که ما داریم بحث شیعه و سنی می کنیم.
این مشکل سیاست های کشور ماست که حق یک قشر از جامعه را ضایع می کنه خوب دلیل نمیشه که ماهام به همدیگه بپریم!
واقعا زشته الان تو قرن 21 نشستیم با هم سر شیعه و سنی بحث می کنیم.
همه آدم ها تا جایی که مزاحم دیگران نشن حق دارند عقاید خودشون رو داشته باشن.الکی چرا بحث می کنین آخه.شیعه ها عقاید خودشون رو داشته باشن،سنی هام عقاید خودشون.
تازه اصلا این بحث هایی که می کنین ربطی به موضوع تاپیک نداره!

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينكه بهائيت در ايران حق تحصيل ندارد خيلي واضح است احتياجي به پرسيدن ندارد مسئله انها در يونسكو مطرح است و پاسداران حقوق بشر در پشتيباني از انها در حال تلاشند .
نام كتاب بهائيت كتاب اقدس است و اتفاقا تثوري انها در خلقت خيلي جالب است انرا بخوانيد
برایم جالب بود و حتما" این پرسش را خواهم کرد
هرچند سال 70 فارغ التحصیل شده ام و باید اطلاعاتم رو در مورد این پرسش کامل کنم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونه است كه فكر ميكنيد پست ها از تاپيك دور شده اند ؟ براي اينكه بدانيم اسلام واقعي كجاست و كي ديده خوب اول بايد ديد شيعه چارچوب فكري درستي دارد يا سني بعد مي گرديم ببينيم در كداميك از كشور هاي شيعه و يا سني ا اين تفكر بدرستي پياده شده و در نهايت يك نظري هم به تاريخ مي اندازيم كه در زمان كدام شخصيت ديني از جمله پيامبر و امامان ،اسلام واقعي پياده شده بعد اگر به اين نتيجه رسيديم كه نه در گذشته و نه در حال اسلام واقعي پياده نشده اونوقت بايد ديد از اسلام چي فهميديم كه هيچ جا پياده نشده؟!
خانم ها و آقایون شما رو به خدا بس کنین دیگه!
واقعا زشته که ما داریم بحث شیعه و سنی می کنیم.
این مشکل سیاست های کشور ماست که حق یک قشر از جامعه را ضایع می کنه خوب دلیل نمیشه که ماهام به همدیگه بپریم!
واقعا زشته الان تو قرن 21 نشستیم با هم سر شیعه و سنی بحث می کنیم.
همه آدم ها تا جایی که مزاحم دیگران نشن حق دارند عقاید خودشون رو داشته باشن.الکی چرا بحث می کنین آخه.شیعه ها عقاید خودشون رو داشته باشن،سنی هام عقاید خودشون.
تازه اصلا این بحث هایی که می کنین ربطی به موضوع تاپیک نداره!

moaqfe

کاربر بیش فعال
چهار چوب رو رها کن فقط مشترکات رو بچسب و موازین عقلی چون خداوند هیچ چیز رو خارج از این موازین تعریف نکرده

peggijaan

عضو جدید
چرا مازاد نداشتن باباجان شما منابع اورپائیان در این مورد رو هم منکرید

کوتاه کردن دین در امور مملکتی هم بخاطر افراط گرایی اهالی کلیسا بود که اکر در دین ماهم انجام شود چنین خواهد شد

من در مطالعه منابع مسیحی چیزهای خوبی دیدم ولی آموزه های آنها را پیشرفته تر ندیدم (شاید بخاطر این است که مسلمانم)

برخورد با سخن حق ناپسند است و در ایران هم هر موردی از این پیش آمده باشد مردود و ناپذیرفتنی است

ولی پذیرفتن چیزی بنام رنسانس در حال حاضر هم پذیرفتی نیست شاید نوعی اصلاحات قابل قبول تر باشد

از این که شما مرا روشنتر فرمایید خوشحال میشوم شاید منهم هنوز اطلاعاتم کم باشد یا تحت تاثیر تعصبات مذهبم باشم

• من نمي[FONT=&quot]‏[/FONT]دونم مازاد مسلمانها بر اروپاييها چي بوده؟ لطف كنيد بفرماييد ببينيم چي داشتن؟ البته اگه مي[FONT=&quot]‏[/FONT]خوايد به آثار ابن سينا و رازي اشاره كنيد، كه من اصلاً اونها رو مسلمان نمي[FONT=&quot]‏[/FONT]دونم و جايي خوندم كه اونها رو مسلمانها كشتن، و بعدها در اذهان مردم اونها رو مسلمان جا زدن. حافظ رو هم همين طور. تازه جديداً من ديدم كه يك سري افراد دارن سعي مي[FONT=&quot]‏[/FONT]كنن كه اينشتين رو هم مسلمان جا بزنن! كسي چه مي[FONT=&quot]‏[/FONT]دونه؟! شايد سه قرن بعد به مسلمانها بگي كه اينشتين اولش يهودي بود و هنگام مرگش به هيچ ديني اعتقاد نداشت، كسي باور نكنه.
  • به نظر من هم، آموزه‏هاي مسيحيان، در كل، خيلي پيشرفته‏تر از آموزه‏هاي اسلاميه.
  • من برعكس شما فكر مي[FONT=&quot]‏[/FONT]كنم رنسانس براي ايران لازمه.
براي دو چيز نمي‌توان حدي تصور نمود؛ جهان و حماقت بشر. البته در خصوص مورد اول زياد مطمئن نيستم. (آلبرت اينشتين)​

peggijaan

عضو جدید
تشكر

تشكر

بله، ظاهراً يه چيز تو اين مايه[FONT=&quot]‏[/FONT]ها گفته كه "در اروپا مسلمان نديدم اما اسلام را ديدم و در ايران مسلمان زياد ديدم اما اسلام نديدم". اين يك مغلطة آشكار تاريخي مي[FONT=&quot]‏[/FONT]تونه باشه. اين آقا يا از روي بي[FONT=&quot]‏[/FONT]منطقي، يا ترسويي، و يا هر دليل ديگري چنين حرفي رو زده؛ چون مشاهداتش درسته، اما نتيجه[FONT=&quot]‏[/FONT]گيريش غلط و جهت[FONT=&quot]‏[/FONT]داره. نتيجة اون مشاهده خيلي ساده هستش، اون هم اينه كه اون چيزي كه توي اروپا هست از اين چيزي كه توي ايران هست بهتره، نه اينكه اسلام واقعي توي اروپاست. همين. اون چيز بهتري هم كه اونجا ديده اسمش دموكراسيه، نه اسلام.​

خواستم واسه اين توضيح از شما تشكر كنم. دكمه تشكر كار نمي‏كرد

بالا