اسكيس - مشاوره

saminightstar

عضو جدید
ب نظر من اسکیس رو باید تمرین کرد کشید و گرنه با خوندن کتابای لوکوربوزیه هم کاری از پیش نمیشه برد.
آره کاملا باهات موافقم اسکیس یه فنه برای یاد گرفتن هر فنی هم باید حسابی تمرین کرد بدون تمرین اگر هزار ساعت هم آدم کلاس بره هیچ نتیجه ای نمی گیره . از یه طرفی هم اگر هزار ساعت آدم یه راه اشتباه رو با تمرین بره بازم نتیجه نمی گیره. من اینطور فکر می کنم که تمرین خیلی لازمه و باید تو یه مسیر درست هم باشه البته.

saminightstar

عضو جدید
بچه ها اسکیس آزاد با سراسری خیلی فرق داره؟آخه من میخوام یه جوری تمرین کنم که هم واسه آزاد هم واسه سراسری باشه ولی دیدم بعضی آموزشگاهها کلاسای اسکیس آزاد و کلاسای اسکیس سراسریشون جداس.

قبلا اسکیس آزاد و سراسری با همدیگه فرق داشت ولی 2-3 سالی میشه که دیگه اون تفاوت بینشون خیلی کم شده من فکر می کنم که موسسات برای اینکه پول بیشتری بگیرن کلاسارو از هم جدا می کنن وگرنه اکثر بچه هایی که تو اسکیس سراسری شرکت می کنن از پس اسکیس آزاد هم بر میان. هرچند استادمون می گفت که گزینه های داورها برای سراسری و آزاد فرق داره ولی طرح سوالشون 2 سالی میشه که یکیه. برای داورهای آزاد فرم شناسی خیلی مهمه و برای داورهای سراسری اسکیس موضوعی و خود طرح بیشتر مهمه.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز کتاب اموزش اسکیس اقای مرتضی صدیق رو دیدم 35000تومن بود و به نظر کتاب خوبی میومد اما چون شنیدم کتاب ابر مجازی هم خوبه نخریدم متاسفانه کتاب ابر مجازی رو نداشت که مقایسش کنم با کتاب اموزش اسکیس اقای صدیق
کسی هست که هر دو کتاب رو داشته باشه بتونه یه مقایسه کنه برام کدوم بهتره?
هیچکی این دو تا کتابو ندیده?

آخرین ویرایش:

saratanha

عضو جدید
سلام من تو ایده پردازی مشکل دارم موضوع که بدن واقعا نمیدونم چی باید بکشم میشه راهنمایی کنین چه منابعی مطالعه کنم؟ با عسکری پور کلاس ثبت نام کردم ینی پرسپکتیو و راندو حله میمونه اصل مطلب که ایده است و باید تمرین کنم

Arezoo1384

عضو جدید
برای شرکت در کلاس های اسکیس پیش نیازی لازم است یا از صفر آموزش داده میشود.

اگر رشته ات معماری نباشه برات سخت میشه. باید یه زمینه ای داشته باشی اگه کلا صفر صفر باشی باید تو کلاسای دیگه ام فکر کنم شرکت کنی ولی اگه رشته ات معماری باشه کلاس اسکیس هایی که تو موسسات معتبر مثل نقطه، آکادمی، مرکز معماری و... برگزار میشه معمولا خودشون شرایط اکثریت دانشجوها رو در نظر می گیرن چونکه هر استادی رو واسه تدریس نمیارن. استاده دیگه خودش میدونه که برای هر دانشجویی چیا لازمه.

Arezoo1384

عضو جدید
دوستان یه سوال مهم دارم
جایی هست که بشه سوالات اسکیس سال های اخیر+اسکیس نفرات برتر یا اقلا کسایی که نمره بالا تو اسکیس اوردن رو ببینیم

من سال پیش که کلاسای استاد علیمحمدزاده رو تو نقطه میرفتم یه تعداد اسکیس از نفرات زیر 10 کنکور که از شاگرداشون بودن تو کلاس تحلیل کردن و نشون دادن. یه سری عکس یادمه از کارا گرفته بودم اگه بتونم پیداش کنم برات میفرستم.

saratanha

عضو جدید
رشته ام معماری بوده ارزو جان مثلا جه کلاسهایی ؟ کتاب یا سایتی سراغ داری؟ چکار کنم؟

saratanha

عضو جدید
سلام من تو ایده پردازی مشکل دارم موضوع که بدن واقعا نمیدونم چی باید بکشم میشه راهنمایی کنین چه منابعی مطالعه کنم؟ با عسکری پور کلاس ثبت نام کردم ینی پرسپکتیو و راندو حله میمونه اصل مطلب که ایده است و باید تمرین کنم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسكيس - مشاوره

من سال پیش که کلاسای استاد علیمحمدزاده رو تو نقطه میرفتم یه تعداد اسکیس از نفرات زیر 10 کنکور که از شاگرداشون بودن تو کلاس تحلیل کردن و نشون دادن. یه سری عکس یادمه از کارا گرفته بودم اگه بتونم پیداش کنم برات میفرستم.
عالیه ممنون میشم،منتظرم پس

saratanha

عضو جدید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلم.شما در کنار تمرینا و آموزشایی که استادتون براتون در نظر گرفتن باید رو دو سه مورد اضافه کاری کنی....
1)رو ارتباط بین فضاهای مختلف انواع کاربری ها.....مثلا....ببین یه مدرسه 5 کلاسه ابتدائی تو شهر آبادان چه ریز فضاهایی لازم داره
2)رو ترکیب احجام....ببین اگه فرمارو با هم ترکیب کنی چه فرم جدیدی ایجاد میشه و برای چه کاربری مناسبه
3)رو تنظیم شرایط محیطی اقلیمای مختلف

saminightstar

عضو جدید
بچه ها شما آزمون اسکیس 4 شنبه رو چطور دادید؟ منظورم آزمون اسکیس استاد علیمحمدزاده است. من فکر میکنم بد نبود. اما سوال فضای سکوت و تنهایی، من کاغذ رو خالی تحویل دادم. گفتم شاید این خودش یه جوابه:D

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای ایرانشاهی دوره های شرکت در اسکیس فقط از نیمه بهمن شروع شده؟ یعنی توی اسفند برای ثبت نام امکانش نیست؟

الان یک کد خالی داریم.. یعنی جدید باز کردیم از هفته ی بعد شروع میشه.. به آکادمی زنگ بزنید..

revit

عضو جدید
سلام به معماران گرامی. کسانی که برای معماری این مرز و بوم زحمت خواهند کشید و معماری گذشتگانمان را همچنان زنده و تدوام خواهند داد.
امیدوارم همگی برای اسکیس برنامه ریزی کرده باشید. امروز میخوام یک کتاب خوب بهتون معرفی کنم که خودمم دارم مطالعه میکنم گفتم به شما هم معرفی کنم برای اینکه تو اسکیس به دردتون میخوره همچنین برای زندگیتون!
به طور مختصر میگویم: مضمون این کتاب درباره ی نظریه و روش های طراحی ست.

آنالوطیقای طراحی: بازنگری انگاره ها و پنداره ها در فرآیند طراحی فرم و فضای معاصر | نوشته ی: دکتر محمود رضایی | انتشارات دانشگاه آزاد تهران مرکز.

کتاب با مقدمه ی: دکتر علی اکبر صارمی - دکتر هاشم هاشم نژاد.

*** عکس جلد کتاب را ضمیمه کردم***

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232945&stc=1

در ضمن اگر وقت داشتید فرم. فضا و نظم کتاب خوبی ست. همچنین بوطیقای معماری (دو جلدی).
همگی موفق باشید.

پیوست ها

• 1246.jpg
    1246.jpg
    32.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Arezoo1384

عضو جدید
بچه ها شما آزمون اسکیس 4 شنبه رو چطور دادید؟ منظورم آزمون اسکیس استاد علیمحمدزاده است. من فکر میکنم بد نبود. اما سوال فضای سکوت و تنهایی، من کاغذ رو خالی تحویل دادم. گفتم شاید این خودش یه جوابه:D

من سوال رو دست یکی از دوستام دیدم اتفاقا اون سوال فضای سکوت و تنهایی از یه جهت هایی برام جالب بود. ولی متاسفانه نمی دونم بچه ها به سوال چی جواب دادن اما کانسپتت ;) بیسته. من که خوشم اومد احتمالا 1 میشی.

revit

عضو جدید
امروز کتاب اموزش اسکیس اقای مرتضی صدیق رو دیدم 35000تومن بود و به نظر کتاب خوبی میومد اما چون شنیدم کتاب ابر مجازی هم خوبه نخریدم متاسفانه کتاب ابر مجازی رو نداشت که مقایسش کنم با کتاب اموزش اسکیس اقای صدیق
کسی هست که هر دو کتاب رو داشته باشه بتونه یه مقایسه کنه برام کدوم بهتره?
هیچکی این دو تا کتابو ندیده?

کتاب آموزش اسکیس صدیق. این کتاب رو چند سال پیش خریدم نکات خوبی داره برای طراحی.جز کتابهای خوبه صدیق/ ولی کتاب ابر مجازی صلواتی (تقریبا یک سال پیش ورق میزدم) این کتاب بیشتر دیاگرام محور است و به نظرم تو این مدت کوتاهی که دیدم برای فرآیند ذهن میتونه مفید باشه البته این کتاب 75 تومن قیمت داره (قیمت بالایی دارد) البته میتونه مفید باشه.

*** جلد کتاب***

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232991&stc=1

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 0

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسكيس - مشاوره

کتاب آموزش اسکیس صدیق. این کتاب رو چند سال پیش خریدم نکات خوبی داره برای طراحی.جز کتابهای خوبه صدیق/ ولی کتاب ابر مجازی صلواتی (تقریبا یک سال پیش ورق میزدم) این کتاب بیشتر دیاگرام محور است و به نظرم تو این مدت کوتاهی که دیدم برای فرآیند ذهن میتونه مفید باشه البته این کتاب 75 تومن قیمت داره (قیمت بالایی دارد) البته میتونه مفید باشه.

*** جلد کتاب***

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232991&stc=1
به نظرتون هر دوش با هم میتونه یکی که 0کیلومتره رو راه بندازه یا یکیش کافیه?
اگه یکیش کافیه پیشنهاد شما کدومه?
ممنونم

آنستان

عضو جدید
من سوال رو دست یکی از دوستام دیدم اتفاقا اون سوال فضای سکوت و تنهایی از یه جهت هایی برام جالب بود. ولی متاسفانه نمی دونم بچه ها به سوال چی جواب دادن اما کانسپتت ;) بیسته. من که خوشم اومد احتمالا 1 میشی.

منم فضای سکوت و تنهایی رو خالی گذاشتم اما نه به خاطر کانسپت ، چون نرسیدم خودش شد یه کانسپت !!اما روی طراحی فرم کانتر خیلی وقت گذاشتم ، پرسپکتیوها هم آسون بودن ، ولی خدا میدونه چه کروکی هایی زدم استاد به نمره خلاقیتم یا صفر میده یا 20 .

آخرین ویرایش:

آنستان

عضو جدید
سلام
آیا کسی هست که از روند تصحیح آزمون اسکیس اطلاعی داشته باشه !؟
- اینکه چند نفر ( 1 نفر ، 2 نفر ، 10 نفر ، 100 نفر !؟ ) برگه ها رو بررسی میکنن ؟
- یا اینکه هر برگه توسط چند نفر ارزیابی میشه ؟
- آیا چک لیستی دارند از کارهایی که باید انجام می شده ( باتوجه به موضوع ) که کارها توسط اون ارزیابی میشه !؟
- برای هر کار چقدر وقت گذاشته میشه تا ارزیابی بشه !؟
و توضیحات بیشتر اگر اطلاعی دارید
ممنون

هربرگه توسط گروه های مختلف ارزیابی میشه از دانشگاه های مختلف بویژه دانشگاه های تهران ، تعداد داورای دانشگاه تهران بیشتر از دانشگاه های دیگه ست . گزینه هایی وجود داره که هر داور بهش امتیاز میده و میانگین گرفته میشه و چیزی که از همه جالب تره به نقل ازمشاورای آتلیه نقطه اینه که نمره 2 داور برای یه شیت حتی گاهی 60 درصد با هم تفاوت داره چون هر کدومشون از زاویه خاصی به طرح نگاه میکنن برای یکی گرایش به معماری پایدار و دیتیل های مقطع مهمه ، برای دیگری کانسپت و برای یکی هم فرم شناسی کار مهمه و...برای هر کار وقت بسیار کمی گذاشته میشه فقط کارایی که بالا میرن یعنی رتبه میارن روی اون کارا دقت بیشتری و زمان بیشتری میزارن ، خلاصه اینکه استاد علیمحمدزاده گفتن : فرم شناسی و زیبایی شناسی داور رو به سمت طرح میکشونه و کانسپت درصد نهایی رو رقم میزنه اگه هندسه و فرم و عملکرد رو بلد باشی تا 50- 60 درصد بالا میای و بعدش با کانسپت خوب ، 60 میشه 80 یا 90

revit

عضو جدید
به نظرتون هر دوش با هم میتونه یکی که 0کیلومتره رو راه بندازه یا یکیش کافیه?
اگه یکیش کافیه پیشنهاد شما کدومه?
ممنونم

پیشنهاد من آموزش اسکیس صدیق اگر کتابخانه در دسترس است ابر مجازی مطالعه کنید. به دلیل هزینه بالای کتاب مجبور به تهیه آن نشوید.

Arezoo1384

عضو جدید
عالیه ممنون میشم،منتظرم پس

دوستان بالاخره از آرشیوم پیداش کردم . اگر ایمیلتون رو برای من بفرستید من 3-4 تا از کارای اسکیس بچه هایی که رتبه های زیر 10-20 شدن و خانم علیمحمدزاده پارسال تو کلاسشون نشون داده بودن رو براتون میفرستم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بالاخره از آرشیوم پیداش کردم . اگر ایمیلتون رو برای من بفرستید من 3-4 تا از کارای اسکیس بچه هایی که رتبه های زیر 10-20 شدن و خانم علیمحمدزاده پارسال تو کلاسشون نشون داده بودن رو براتون میفرستم.

سلام عزیزم. لطف کردی:gol:
cloeerokhas@gmail.com

mamadagha1390

عضو جدید
سلام.اگر امکان داره اسکیس ها رو برای ایمیل بنده نیز ارسال کنید.
با تشکر از لطف شما.
amhgh1390@gmail.com

Arezoo1384

عضو جدید
میشه ی توضیح درمورد امتحانمون بدید؟؟ اصلا چجوریه؟ نحوه سوال دادن؟ کجاها برگزار میشه؟ زمانش چقدر؟ چه ایتمایی باید کار کنیم؟؟ و اینکه از کی باید شروع کنیم به کار کردن؟؟؟ دستم ضعیف رو به متوسط !!!!من اصلا چیزی درموردش نمیدونم!!!

من یه بار آزمون اسکیس دادم تا حدی از ماجرا با خبرم معمولا این شکلیه که هر سال 3 تا شیت A3 میدن البته بعضی وقتها هم ممکنه 4 تا شیت بشه یا 5 تا شیت. خودشون یه هفته قبل آزمون تعداد شیت ها رو اعلام می کنن. درباره ی اینکه چه آیتمهایی مهمه؟ خیلی سوال کلی ایه.چون تعداد زیادی ؟آیتم هست که برای آزمون ارشد اهمیت دارند. دوست داشتم جواب بدم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم. اگه سوالت در مورد فقط یکی از ابعاد آزمون باشه تا جایی که بتونم کمک می کنم. چونکه من پارسال کلاس اسکیس رفتم درصد اسکیسم هم خیلی بالا بود. فقط به خاطر تئوری بدم قبول نشدم. امسال دیگه کلاس اسکیس نمیرم و تمرینات پارسالم رو دارم دوره می کنم.

Arezoo1384

عضو جدید

دوستانی که برام ایمیل فرستاده بودین، براتون چند تا شیت های دانشجوهای کلاس استاد علیمحمدزاده رو فرستادم.

آخرین ویرایش:
بالا