اسكيس - مشاوره

saide musavi

عضو جدید
دوستان به نظر شما با ميانگين 23% اميدي براي قبولي هست تو شبانه يا غيرانتفاهي؟ بنظرتون رتبم چند مياد؟؟؟با يه اسكيس خوب ميشه اميدوار بود؟​

saminightstar

عضو جدید
من امروز تو نشست آخر علیمحمدزاده هم رفتم. یه سری نکته‌های خیلی مهم گفتن که دوستان شاید به درد شما هم بخوره. این نکته‌ها رو برای کسایی گفتن که می‌خوان درصد اسکیسشون بالای 60 درصد بشه. من تند تند یادداشت کردم یه خورده قاطی شده.
1. باور و اعتماد به نفس ( یک نفر همیشه استثناست، همه نمی‌توانند ولی هر کس می‌تواند آن استثنا باشد).
2. باید دوید تا ته بودن// باید به منتقای درخت و خدا رسید// جایی میان بیخودی و کشف (خیلی تاکید داشتن که در مرحله چهارم یادگیری مطالب باید از ضمیر ناخود آگاه ما خارج بشه، جایی میان بیخودی و کشف. که سهراب هم این رو درک کرده بود و بیشتر معمارای بزرگ و کسایی که توی یه فنی خیلی موفق می‌شن وارد مرحله چهارم یادگیری می‌شن.)
3. فرم‌شناسی، هندسه، عملکرد و کانسپت. اینجا یه دیاگرامی برای ما ترسیم کردن که شکل مثلث داشت. توی یه رأس این مثلث تفکر بود، توی یه رأسش عملکرد بود و توی یه رأسش زیبایی شناسی بود و تاکید داشتن که باید یه معمار بتونه سه رأس این مثلث رو به تعادل برسونه و ذهن معمار در مرکز سه رأس مثلث قرار داره.
4. دیتیل‌های فنی در مقطع و ترسیم متعدد دیاگرام‌هایی که فرآیند طراحی رو نشون میدن. به دیاگرام‌های رنزو پیانو و ریچارد راجرز هم اشاره‌هایی داشتن.
5. راجع به مقوله‌ی هم زمانی در طراحی مدارک معماری ( پلان، حجم و مقطع ) با توجه به آموزش‌هایی که خودشون از مدرسه AA لندن دیدن.
6. رعایت اصول محورها در طراحی ( پلان‌های 2 محوره و 4 محوره مناسب آزمونند میشه تو زمان کوتاه جمعشون کرد.)
7. توجه به فضاهای بسته نیمه باز و باز و اینکه 10 درصد نمره به لنداسکیپ تعلق میگیره.
کلاً ایشون به سبک مینیمال هویت گرا تمایل نشون دادن و گفتن یه بخش عمده آموزششون بیان شاخصه‌های معماری ایرانیه مثل نمای 3 بخشی، تناسبات معماری ایرانی، ارزش فضا در مقابل فرم در معماری ایرانی و ... بعلاوه‌ی اصول طراحی معماری بین الملل. دوستان نکته‌ها خیلی بیشتر از اینا بود اگر فرصتی بشه بقیشو براتون میزارم. از دوست‌های دیگه هم می‌خوام که تو گذاشتن نکاتی که تو کلاس اسکیس‌ها یاد میگیرن بیان اینجا بگن که هممون استفاده کنیم.

mohsen -a

عضو جدید
دوستان یک سوال این تخمین رتبه اکادمی چقد قابل اطمینانه من قصدم صرفا اینکه ببینم مجاز میشم یا نه حدود 600 زده حالا به نظرتون من مجاز میشم برا عملی یا نه؟

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال این تخمین رتبه اکادمی چقد قابل اطمینانه من قصدم صرفا اینکه ببینم مجاز میشم یا نه حدود 600 زده حالا به نظرتون من مجاز میشم برا عملی یا نه؟
بین ۱۲۵۰ نفر این شدی درصداتون رو بفرسید برام بگم بهتون..

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای ایرانشاهی عزیز واسه ماهایی که اس ام اس تخمین نیومده چطوری میتونیم مطلع شیم از رتبه تخمینمون .ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسكيس - مشاوره

آقای ایرانشاهی عزیز واسه ماهایی که اس ام اس تخمین نیومده چطوری میتونیم مطلع شیم از رتبه تخمینمون .ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
بله اقای ایرانشاهی لطفا بفرمایین چی کار کنیم ماهایی که برامون اس ام اس نیومده،منتظر بشیم یا دیگه بیخیالش شیم

دانشه

عضو جدید
سلام دوستان با توجه به تخمین رتبه آکادمی آیا مجاز میشم که برم دنبال اسکیس و این همه هزینه براش....................؟؟؟؟رتبه معماری معماری 804 رتبه معماری منظر 304

میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شهرزاد 1

عضو جدید
بچه هایی که پارسال یا پیارسال از رتبه هاشون تو تئوری راضی نبودن بعد از کنکور واسه اسکیس کلاس رفتن یا خودشون تمرین کردن؟
یا اصلا انگیزه داشتن واسه تمرین؟
سال بعدش راضی بودن از تصمیمی که گرفتن؟
ممنون میشم کمک کنید.:gol:

آنستان

عضو جدید
بچه هایی که پارسال یا پیارسال از رتبه هاشون تو تئوری راضی نبودن بعد از کنکور واسه اسکیس کلاس رفتن یا خودشون تمرین کردن؟
عزیزم تا کارنامه نیاد هیچی مشخص نمیشه ، یکدفعه با توجه به سختی کنکور ، ممکنه رتبه ما خوب بشه ، بعضی ها اصلا پاسخنامه رو نگاه هم نمیکنن ، فقط روبه جلو ، باید از الان اسکیس کارکنیم تا اگه رتبه مون خوب شد نگیم ای کاش از اسفند اسکیس کار کرده بودم ، چون میگن احتمالش هم زیاده که آزمون اسکیس 3 هفته بعد از اعلام نتیجه تئوری باشه ، اونوقت دیگه وقتی نداریم برای اسکیس ...هیچ ضرری که نمیکنیم داریم یه مهارت رو یاد میگیریم

آنستان

عضو جدید
دوستان به نظر شما با ميانگين 23% اميدي براي قبولي هست تو شبانه يا غيرانتفاهي؟ بنظرتون رتبم چند مياد؟؟؟با يه اسكيس خوب ميشه اميدوار بود؟​

چقدر شما ناامیدی ، میانگین 23 در صد امسال معادل 35 درصد یا حتی بیشتر سال پیش میشه بخاطر سختی آزمون امسال ، این ریزش تو خیلی ها اتفاق افتاده ، اگه زیر 1500 بیاری که احتمالش زیاده با اسکیس خوب مثلا اسکیس حدودای 70 درصد میتونی روزانه قبول بشی من یه لیست بلند از اسم دانشجوها تو آتلیه معماری نقطه دیدم که ظرف این یکی 2 سال بارتبه ی بین 1000 تا 1500 روزانه قبول شدن مشاورشون هم بعضی از این بچه ها رو به من معرفی کرد و راجع به روند تمریناتشون صحبت کرد

آنستان

عضو جدید
آرزو جان ربطی به ماژیک نداره .شما کلا با یه مداد برو.

رتبه 1 و 4 معماری و 1 داخلی که دانشجوی خانم علیمحمدزاده بودن گفتن ما فقط با مداد ارائه کردیم یکیشون هم که داخلی بود گفت : ترکیب مداد و خودکار معمولی

saide musavi

عضو جدید
چقدر شما ناامیدی ، میانگین 23 در صد امسال معادل 35 درصد یا حتی بیشتر سال پیش میشه بخاطر سختی آزمون امسال ، این ریزش تو خیلی ها اتفاق افتاده ، اگه زیر 1500 بیاری که احتمالش زیاده با اسکیس خوب مثلا اسکیس حدودای 70 درصد میتونی روزانه قبول بشی من یه لیست بلند از اسم دانشجوها تو آتلیه معماری نقطه دیدم که ظرف این یکی 2 سال بارتبه ی بین 1000 تا 1500 روزانه قبول شدن مشاورشون هم بعضی از این بچه ها رو به من معرفی کرد و راجع به روند تمریناتشون صحبت کرد

اگه اينطور بشه كه واقعا عالي ميشه...ممنون دوستم.انگيزه گرفتم برا اسكيس

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال مهم داشتم
جایی هست که بشه سوالات اسکیس سالهای اخیر +اسکیس نفرات برتر یا حداقل کسایی که نمره بالایی گرفتن رو دانلود کرد?

Arezoo1384

عضو جدید

دوستم مشخصه که اسکیس رتبه تئوری رو میتونه خیلی تغییر بده این رو دیگه همه تو مشاوره ها میگن و خیلی ها بودن که با رتبه های تئوریه بد 1600-1700-1800 تونستن روزانه قبول شن. برای همین همیشه جای امیدواری هست. الان تئوری تموم شده و دیگه واسه تئوری نمی تونیم کاری بکنیم. فقط دیگه باید به اسکیس فکر کنیم چاره ای نداریم ولی من که خیلی خوش بینم چون با چند تا از بچه هایی که رتبه های بالای 1000 داشتن و روزانه قبول شدن از نزدیک صحبت کردم خیلی بهم روحیه دادن.

sampicaso

عضو جدید
سلام
آیا کسی هست که از روند تصحیح آزمون اسکیس اطلاعی داشته باشه !؟
- اینکه چند نفر ( 1 نفر ، 2 نفر ، 10 نفر ، 100 نفر !؟ ) برگه ها رو بررسی میکنن ؟
- یا اینکه هر برگه توسط چند نفر ارزیابی میشه ؟
- آیا چک لیستی دارند از کارهایی که باید انجام می شده ( باتوجه به موضوع ) که کارها توسط اون ارزیابی میشه !؟
- برای هر کار چقدر وقت گذاشته میشه تا ارزیابی بشه !؟
و توضیحات بیشتر اگر اطلاعی دارید
ممنون

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال مهم دارم
جایی هست که بشه سوالات اسکیس سال های اخیر+اسکیس نفرات برتر یا اقلا کسایی که نمره بالا تو اسکیس اوردن رو ببینیم

samira-arch

عضو جدید
دوستان یه سوال مهم دارم
جایی هست که بشه سوالات اسکیس سال های اخیر+اسکیس نفرات برتر یا اقلا کسایی که نمره بالا تو اسکیس اوردن رو ببینیم

اتفاقا این سوال منم هست.
البته سوالا با یه جستجو تو نت پیدا میشه ولی
در مورد اسکیس نفرات برتر اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنماییمون کنه

arash dtb

عضو جدید
برای شرکت در کلاس های اسکیس پیش نیازی لازم است یا از صفر آموزش داده میشود.

mehrzad es

عضو جدید
برای شرکت در کلاس های اسکیس پیش نیازی لازم است یا از صفر آموزش داده میشود.

معمولا مدرسین کلاسارو به دو بخش تقسیم میکنن بخش اول اصول ترسیم هست و بخش دوم اسکیس موضوعی... در کل براش پیش نیازی نیاز نیست همین اندازه که بدونید برش چیه پلان چیه کافیه!! سال پیش دوستانی بودن که از رشته صنایع غذایی اومده بودن کنکور معماری!! این دوستان خیلی مشکل داشتن ولی دوستان عمرانی فکر نمیکنم نیاز به پیش نیاز داشته باشن...

arash dtb

عضو جدید
معمولا مدرسین کلاسارو به دو بخش تقسیم میکنن بخش اول اصول ترسیم هست و بخش دوم اسکیس موضوعی... در کل براش پیش نیازی نیاز نیست همین اندازه که بدونید برش چیه پلان چیه کافیه!! سال پیش دوستانی بودن که از رشته صنایع غذایی اومده بودن کنکور معماری!! این دوستان خیلی مشکل داشتن ولی دوستان عمرانی فکر نمیکنم نیاز به پیش نیاز داشته باشن...
ترسیم فنی و اصول پرسپکتیو ترسیم پلان ونما وبرش را هم بلد هستم ولی در کشیدن خطوط ضعیف هستم ودرباره شیت بندی و رنگ هیچ اطلاعی ندارم
قرار است کلاس های فشرده نوروزی اسکیس در تهران برگزار گردد پس مشکلی نخواهم داشت

آخرین ویرایش:

mehrzad es

عضو جدید
ترسیم فنی و اصول پرسپکتیو ترسیم پلان ونما وبرش را هم بلد هستم ولی در کشیدن خطوط ضعیف هستم ودرباره شیت بندی و رنگ هیچ اطلاعی ندارم

نگران این ها نباشید تو کلاسها مطرح میشن و تمرین میکنید... براتون ٱرزوی موفیت میکنم...

mrabie

عضو جدید

روند کلاس ما اینطور بوده که از کشیدن خط شروع می شد. گرافیک پلان و تحلیل یه سری پلان که بشه برای کنکور جمعش کرد. بعد از اون پلان ها رو با اصول پرسپکتیو که آموزش میدیدیم تبدیل می کردیم به حجم و بعد اون راندو و اسکیس موضوعی
اگه یه کلاس کامل برید فکر نمی کنم به مشکلی بر بخورید
برای اسکیس نیازی به شیت بندی ندارید چون ابعاد برگه ها کوچیکه

Arezoo1384

عضو جدید
ایای نمره بندی خاصی تو اسکیس هست?

دقیقا متوجه سوالتون نشدم. خوب مسلما مثل آزمون تئوری که نیست خیلی متفاوته. استاد آتلیه نقطه می گفت گروههای مختلف داوری هرکدومشون به اسکیست یه نمره ای میدن و نمره اصلی ما میانگین نمره هاییه که هر کدوم از داورها به اسکیسمون میدن.

m_architect

عضو جدید
دوستان عزیزم سلام
خوشحالم که اینقدر شاد و پر انرژی شروع به کار برای اسکیس کردین. منم بنا بر تجربه خودم نکاتی رو می گم امیدوارم که به کارتون بیاد.
مسلما خودتون هم به این نتیجه رسیدین که مهمترین چیز تو اسکیس تلاش خودتونه ون نه استاد. بهترین استاد هم تا وقتی نخواین کاری نمیتونه براتون بکنه!
اگر که کلاس نمیرین حتما حتما کارتونو هر از چند گاهی نشون کسی که این راهو به طور موفقیت آمیز رفته بدین تا عیب کار رو بهتون بگه و مسیر واستون واضح تر بشه!
نکته خیلی مهم: کنکور تءوری تموم شد رفت!
سعی کتید از الان تا بعد از تعطیلات عید روی دست و قدرت ترسیمتون تمرکز کنید و در کنارش کتاب بخونید و یادداشت برداری کنید. کتابایی مثل: فرم فضا نظم - نقد شاهکارهای معماری- مفاهیم پایه در معماری- تفکر ترسیمی و ....
به حرفای دوستاتون که ما تو کلاسا این کارو می کنیم و اینجوری دقت نکنید. اگر کلاسی میرین به مدرسش اعتماد کنید و از این شاخه به اون شاخه نپرین
از امروز تا روز آخر تمرین خط رو کنار نذارین! قوام خط هاتون شما رو بیشتر مشتاق به کار کردن میکنه
و در آخر.. اگر چیزیو از ته دل بخواین و واسش تلاش کنید به همون اندازه، غیر ممکنه به دستش نیارین!!!
موفق باشین

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسكيس - مشاوره

شما که فک کنم انرژی بودید اسکیس نمیخواد درسته؟
بنظرم استاد فقط راه رو ب ادم نشون میده بقیش ب خود آدم بستگی داره ک کار کنه . هر استادی خوبی و بدیه خودشو داره . همه چی بر میگرده ب خودتون
بله انرژیم اما اسکیس برا همه واجبه که بلد باشن برا همین پیگیرشم اما کنکورمون اسکیس نداره،یعنی دیگه انقدر ظرفیت کمه روشون نشده اسکیسم بگیرن ازمون;)

بالا