استاتیک و مقاومت مصالح

setayesh 88

عضو جدید
سلام. من ديروز ميان ترم مقاومت مصالح داشتم. با اين كه جزوه رو فول بودم كتاب بير جانسون رو هم همين طور اما افتضاح شد. :surprised: به نظر شما من بايد چي كار بكنم؟ در ضمن استاد ما خيلي سختگيره واصلا" از كتاب سوال نميده. ميان ترم كه از تنش كرنش وپيچش بود اين طور شد. نميدونم امتحان فصلهاي بعد رو چي كار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying:

arashgh2008

عضو جدید
خيلي ببخشيد من نتونستم به اين تايپيك سر بزنم . ولي با اين وجود
به نظر من چون كه خودم از كتاب پوپوف خواندم خيلي خوب بود ولي همه بچه ها نظرشون اينه كه جانسون بهتره ؛در ضمن استاد نبايد سوال ها رو از كتاب بده كه شما بايد مفهوم درسو بفهميد و حالا فرقي نميكنه كه چه سوالي باشه
ولي به نظر من تمارين بيشتري حل كنيدو به دليل اين كه پاياني مباحثي چون خمش و تير داريد راهتر ميباشد
اگر در سوالي مشكل داشتيد به من مراجعه كنيد تا جايي كه بتوانم كمك مي كنم.
با تشكر

m.s.c

عضو جدید
سلام من سر کلاس هیچی از استاتیک نمی فهمم باید چکار کنم؟ آیا منبعی هست که این درس را ساده توضیح دهد؟

Memol67

عضو جدید
سلام من سر کلاس هیچی از استاتیک نمی فهمم باید چکار کنم؟ آیا منبعی هست که این درس را ساده توضیح دهد؟

البته ببخشید در محضر دوستان بی ادبی میکنم ولی:
برای یاد گرفتن استاتیک (و مقاومت مصالح) لطفا قبل از این که به تمرین حل کردن بپردازین، درس رو خیلی خوب یاد بگیرید و نذارین هیچ نکته‌ی مبهمی براتون بمونه،‌به نظر بنده بهترین منبع برای یاد گرفتن مفاهیم و این که اول درس رو متوجه بشین در استاتیک "استاتیک مریام" و در مقاومت مصالح فقط "مقاومت مصالح جانستون" هست. (این جانستون رو برای مقاومت من خیلی خیلی توصیه می‌کنم.
لطفا اگه زبان انگلیسیتون خوبه به هیچ وجه سراغ ترجمه‌ها نرید که واقعا افتضاحن، و اگه زبانتون خوب نیست سعی کنید از ترجمه‌های قدیمی‌تر استفاده کنید.

arashgh2008

عضو جدید
سلام ببخشید اگه دیر جوابتونو میدم :)
با این حال به نظر من اول سر کلاس بعد رجوع به کتاب های درسی با این حال برای استاتیک کتاب رفرنس مریام بهترین چیز است.

vern

عضو جدید
سلام

سلام

سلام. من ديروز ميان ترم مقاومت مصالح داشتم. با اين كه جزوه رو فول بودم كتاب بير جانسون رو هم همين طور اما افتضاح شد. :surprised: به نظر شما من بايد چي كار بكنم؟ در ضمن استاد ما خيلي سختگيره واصلا" از كتاب سوال نميده. ميان ترم كه از تنش كرنش وپيچش بود اين طور شد. نميدونم امتحان فصلهاي بعد رو چي كار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying:

ناراحت نشین .ولی واقعیت انکه معمولا مقاومت رو یه بار میفتن بعدش حساب دستشون میاد.شما هم اگه اولین بارتون هستش که مقاومت رو برداشتین سعی کنید هر تمرین رو حداقل دو بار حل کنین.امیدوارم که قبولی:w23:

Big Boss

عضو جدید
یه ترم اولی

یه ترم اولی

ریاضی 1 رو چجوری باید پاس کرد . قلق این درس چجوریه ؟

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم ديگه ( يعني ترم دومم ) مي خوام استاتيك بردارم ولي خيلي ميترسم اخه علاوه بر سختيش داداشم برام كركري ( درست نوشتم ؟؟؟؟) مي خوند كه آره اگه خيلي ادعا ميكني كارت درسته بايد حداقل استاتيكت رو نيم نمره بالاتر از من بياري !!!!( حالا اگه گفتي نمره ي خودش چند بود ؟؟؟؟ 19.5) منم بهش گفتم خيال كردي حالا روت كه كم شد ميبينمت. ولي حالا موندم چي كار كنم ؟؟؟؟

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم ديگه ( يعني ترم دومم ) مي خوام استاتيك بردارم ولي خيلي ميترسم اخه علاوه بر سختيش داداشم برام كركري ( درست نوشتم ؟؟؟؟) مي خوند كه آره اگه خيلي ادعا ميكني كارت درسته بايد حداقل استاتيكت رو نيم نمره بالاتر از من بياري !!!!( حالا اگه گفتي نمره ي خودش چند بود ؟؟؟؟ 19.5) منم بهش گفتم خيال كردي حالا روت كه كم شد ميبينمت. ولي حالا موندم چي كار كنم ؟؟؟؟

فقط بايد تمرين حل كني براي استاتيك . از جلسه اول شروع كن به حل تمرين . هر جلسه تمريناش رو حل كني ، ميتوني . وگرنه ميشي مثل من :w16::w16:

Design.Ra

عضو جدید
استاتیک

استاتیک

باسلام به دوستان
بله طبق گفتهNimitzo باید از همین ابتدا برای مسائل خوب تمرین حل کنی و برای یک سوال راه حل زیادی وجود داره سعی کن یک سوال چند بار حل کنی تا نکته هاش خوب بفهمی برای تمرین مناسب جزوه و کتاب میتونه خیلی موثر باشه در ضمن سعی کن خوب سر کلاس درسو یاد بگیری و نگی میرم خونه خودم درس می خونم و یاد میگیرم. تازه می تونی ازاین باشگاه نهایت استفاده رو بکنی مثل دانلود جزوه ، کتاب و نمونه سوال و... من خودم این درسو بانمره خوب پاس کردم. موفق باشی:gol:

دانلود جزوه استاتیک static[1].pdf به صورت pdf​

mechanics.blogfa

عضو جدید
آموزش استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش استاتیک و مقاومت مصالح

سلام خدمت دوستان عزیز:
اولین سایت آموزش استاتیک و مقاومت مصالح به شیوه تصویری راه اندازی شد:

www.mechanics.blogfa.com

masoud ros

عضو جدید
استاتیک که راحته ولی من این ترم مقاومت دارم از اسمش میخوره که سخت باشه

shahab-e.din

عضو جدید
سلام ببخشید تو تاپیک آقا آرش دخالت می کنم
ولی مقاومت مصالح رو باید با دید روشن باهاش برخورد کنی
کتب جانسون بیشتر دید بچه ها رو کور می کنه
برای یاد گیری بهتره تمرینای سر کلاس استاد رو چند بار حل کنی
این جوری هم سلیقه ی استاد میاد دستت هم بهتر درس رو متوجه میشی
بعدش برو سراغ تمرین های کتاب تا می تونی از علایق استادتون حل کن
تبصره:یاد خدا آرامش بخش دل هاست
موفق باشی

shahab-e.din

عضو جدید
راجع به استاتیک خیلی شلوغ می کنن
می گن افتاتیک و این حرفا
ولی واقعیت اینه که خیلی درس راحتیه
من خودم با این که استادمون سختگیر بود 19 شدم
اگه یه ذره همت کنی می تونی 20 بیاری
ما هم برات دعا می کنیم که تو مبارزه برنده بشی

pedramstalker

عضو جدید
دوستان شنبه میانترم مقاومت دارم هیچی بلد نیستم (چون نخوندم خخخخخ! lol ) ولی جدی استاتیک پاس کردم ، ولی از نمرم راضی نبودم 13 شد ، به نظرم مقاومت مصالح در واقع استاتیک 2 هستش و واقعا اگه استاتیک بلد نباشی مقاومت یاد نمیگیری ، یکی به من روحیه بده بخونم واسه مقاومت آخه خیلی سخته !!

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان شنبه میانترم مقاومت دارم هیچی بلد نیستم (چون نخوندم خخخخخ! lol ) ولی جدی استاتیک پاس کردم ، ولی از نمرم راضی نبودم 13 شد ، به نظرم مقاومت مصالح در واقع استاتیک 2 هستش و واقعا اگه استاتیک بلد نباشی مقاومت یاد نمیگیری ، یکی به من روحیه بده بخونم واسه مقاومت آخه خیلی سخته !!

درس به این شیرینی:surprised:
بشین تمریناشو حل کن تا حسابی بدنت حال بیاد... من که خیلی با این دو درس حال میکردم...

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من باید پوپوف مقاومت رو از کجا تهیه کنم؟

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
حلشو میخواید یا خود کتابشو؟ پی دی اف یا کتاب اصلی؟
مگه مهندسی کشاورزی هم مقاومت مصالح داره؟؟؟:surprised:

کتاب اصلی که فکر نمیکنم کارایی داشته باشه اونچنان . تمریناشو لازم دارم
پی دی اف.
بله ترم پیش استاتیک پاس کردم این ترم مقاومت مصالح دارم
استاد گفت داره از پوپوف مثال میده

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب اصلی که فکر نمیکنم کارایی داشته باشه اونچنان . تمریناشو لازم دارم
پی دی اف.
بله ترم پیش استاتیک پاس کردم این ترم مقاومت مصالح دارم
استاد گفت داره از پوپوف مثال میده

پی دی اف حل المسائلشو دارم. شنبه براتون آپلود میکنم لینکشو میزارم...

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگر كتاب بنهم رو حل كنيد مشكلي نخواهيد داشت
من كه راضي بودم

zahraie

عضو جدید
استاد ما خیییییییییییییلی بد استاتیک درس داد!!!!!!!
موندم واسه امتحانش...(تازه گفت هم جانسون هم مریام بخونیین)اینهمه سوال ،چجوری تمومش کنم!!!!!؟>؟؟؟؟؟؟؟؟

مهرداد1372

عضو جدید
استاد ما خیییییییییییییلی بد استاتیک درس داد!!!!!!!
موندم واسه امتحانش...(تازه گفت هم جانسون هم مریام بخونیین)اینهمه سوال ،چجوری تمومش کنم!!!!!؟>؟؟؟؟؟؟؟؟

بد انصافی نکنید قبول دارم استادمون عالی نبود ولی اینقد هم بد نبود..........