از همه دوستان تقاضا دارم نظراتشون رو بگن..لطفا شرکت کنین

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه هم باشگاهی ها و دوستای عزیزم:gol:

راستش هدف از زدن این تاپیک این بود که به سوال ها و چراهایی که ذهنمو به خودش مشغول کرده پاسخ روشنی براشون پیدا کنم...
سوالهایی که شاید واسه خیلیا مطرح شده باشه...امیدوارم با توجه به
دلیل های درست و محکم شما پاسخ درست رو پیدا کنم.:gol:

سوالاتمو به صورت عامیانه مطرح می کنم:

همیشه شاهدیم که یه تعدادی از نوزادانی که متولد میشن دچار بیماری هایی هستن که در سرنوشت و زندگی آیندشون مخاطره آمیزه...
بیماری هایی که واقعا تاثیر خیلی بدی روی فرد میذاره مخصوصا از لحاظ روحی...
(چند وقت پیش خبری پخش شد که دختر بچه ای در یکی از شهرهای استان کرمان زندگی می کنه که تمام بدنش ضایعات پوستی داره....طوری که من به شخصه خیلی ترسیدم...):(
سوال اولم اینه که چرا یه همچین بیماری هایی برای نوزادی که هنوز درکی از دنیا نداره به وجود میاد؟ و بدتر اینکه خیلیها تا آخر عمرشون گریبان گیر این نوع بیماری ها هستن و زندگی عادی و طبیعی که حق هر انسانیه رو از دست میدن و چه بسا از بسیاری از نعمت های خدا محروم میمونن....
واقعا علت این مسئله رو نمیفهمم...چرا؟؟؟

سوال دیگرم اینکه یه سری از آدما از اول فقیر به دنیا میان و فقیر هم از دنیا میرن...اینکه این مشکلات چرا در یه دوره ای نیست؟ مثلا بعد از یه مدتی به راحتی از نظر مالی برسن؟؟؟

و

سوال آخرم
هم اینه که تو جامعه میبینیم که بعضی از دخترها و آقا پسرها شرایط ازدواج براشون پیش نمیاد...یا خیلی دیر پیش میاد...
خصوصا در دخترهای ما...این مسئله هم واقعا ناراحت کنندس برای دختر....
با توجه به اینکه دخترها در یه سنی به این نکته میرسن که باید ازدواج کنن...اما متاسفانه پیش نمیاد و یا دیر هست که باز باعث آسیب های روحی میشه...
حالا میخوام بپرسم چرا این مسائل به وجود میاد...مسائلی که راه حلش دسته هیچ انسانی نیس...
تنها خدا این مشکلات را میتونه حل کنه...
چرا اصلا این مشکلات به وجود میاد و چرا حل نمیشه در اکثر موارد؟

پ.ن: دوستانی که میان نظر میدن پیشاپیش تشکر میکنم...فقظ از اسپم و توهین جدا خودداری کنید.
من فقط دنبال جواب درست و روشن هستم.دلم میخواد دوستان همکاری کنن که به طور سالم گفتگو کنیم و خدای نکرده باعث حذف شدن تاپیک نشیم.
:gol:

(مدیران محترم اگر این تاپیک مربوط به این بخش نیس و انتقال پیدا کرد بهم اطلاع بدین...خواهس می کنم حدفش نکنین...ممنونم)

با تشکر.

آخرین ویرایش:

sajjad_mke

عضو جدید
برو یجای خلوت و ساکت فکر کن به جوب میرسی بعد برو در مورد جواب ها با چند نفر مشورت کن بعد از اونها بخواه تا در موردش فکر کنن

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو یجای خلوت و ساکت فکر کن به جوب میرسی بعد برو در مورد جواب ها با چند نفر مشورت کن بعد از اونها بخواه تا در موردش فکر کنن

دوست عزیز من بی فکر کردن این تاپیک رو نزدم که!!!
به جوابی نرسیدم ....

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش هدف از زدن این تاپیک این بود که به سوال ها و چراهایی که ذهنمو به خودش مشغول کرده پاسخ روشنی براشون پیدا کنم...

همیشه شاهدیم که یه تعدادی از نوزادانی که متولد میشن دچار بیماری هایی هستن که در سرنوشت و زندگی آیندشون مخاطره آمیزه...
(چند وقت پیش خبری پخش شد که دختر بچه ای در یکی از شهرهای استان کرمان زندگی می کنه که تمام بدنش ضایعات پوستی داره....طوری که من به شخصه خیلی ترسیدم...):(
سوال اولم اینه که چرا یه همچین بیماری هایی برای نوزادی که هنوز درکی از دنیا نداره به وجود میاد؟ و بدتر اینکه خیلیها تا آخر عمرشون گریبان گیر این نوع بیماری ها هستن و زندگی عادی و طبیعی که حق هر انسانیه رو از دست میدن و چه بسا از بسیاری از نعمت های خدا محروم میمونن....

سوال دیگرم اینکه یه سری از آدما از اول فقیر به دنیا میان و فقیر هم از دنیا میرن...اینکه این مشکلات چرا در یه دوره ای نیست؟ مثلا بعد از یه مدتی به راحتی از نظر مالی برسن؟؟؟

و

سوال آخرم
هم اینه که تو جامعه میبینیم که بعضی از دخترها و آقا پسرها شرایط ازدواج براشون پیش نمیاد...یا خیلی دیر پیش میاد...
با توجه به اینکه دخترها در یه سنی به این نکته میرسن که باید ازدواج کنن...اما متاسفانه پیش نمیاد و یا دیر هست که باز باعث آسیب های روحی میشه...
حالا میخوام بپرسم چرا این مسائل به وجود میاد...مسائلی که راه حلش دسته هیچ انسانی نیس...

پ.ن: دوستانی که میان نظر میدن پیشاپیش تشکر میکنم...فقظ از اسپم و توهین جدا خودداری کنید.
من فقط دنبال جواب درست و روشن هستم.دلم میخواد دوستان همکاری کنن که به طور سالم گفتگو کنیم و خدای نکرده باعث حذف شدن تاپیک نشیم.

(مدیران محترم اگر این تاپیک مربوط به این بخش نیس و انتقال پیدا کرد بهم اطلاع بدین...خواهس می کنم حدفش نکنین...ممنونم)

با تشکر.
سلام
این جور مشکلاتی که میگی واسه خیلیا پیش میاد
در مورد اون نوزادم میتونه دلایل خیلی متفاوتی داشته باشه
بهتره از دو جنبه بهش نگاه کنیم
اول این که جنبه های مادیش مثلا ممکنه اون بچه تو دوران جنینی مراقب های خوبی ازش نشده باشه یا مشکلات ارثی داشته و خیلی مشکلات دیگه که خوب پزشکا بهتر میتونن جواب بدن پس همه ی تقصیرارو گردن خدا نندازیم که خدایا چرا بچم این طوری شد ما خودمونم گاهی کوتاهی میکنیم نه فقط تو این مورد تو خیلی موارد دیگه
جنبه ی دومیش ام اینه که این کار به خواست خدا بوده و حکمتی توش نهفتس که هیچ کس جز خود خدا نمیتونه بفهمه و درک یه سری مسائل خارج از توان انسانهاست
و چون ما نمیتونیم دلیل مشخص و علمی براش پیدا کنیم بهتره به این فک کنیم که خواست خدا بوده و خدا صلاح کار ما رو بهتر از هر کسی میدونه (فک میکنم هدف از زدن این تاپیک تو این تالارم پیدا کردن این دلایل بوده)
تو این جور موارد بهتره صبر کنیم و هیچ وقت زبون به ناشکری باز نکنیم یادمون باشه که ما تو تمام زندگیمون امتحان میشیم با خیلی چیزا و این که بعد هر سختی آسونی هس این وعده ی خداست پس چقدر خوب میشه اگه موقع سختیا تحمل داشته باشیم نه این که خدای نکرده کفر بگیم تا بعد از تموم شدن اون مشکلمون و رفع شدنش شرمنده ی خدا بشیم
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مــرسی از دعوتت عزیز دلم

والا یه مدت منم برام این سوالا شدن بودن مسئله ی خیلی مهم :|
که چرا بعضی از آدما نابینا متولد میشن و غیره
از استاد اندیشه اسلامیمون اینو پرسیدم و اینجوری جواب گرفتم:

" یه همچین بچه هایی با یه همچین مشکلاتی فقط باعث عذاب پدر و مادرن و اگر خدا یه همچین بچه هایی رو بهشون میده صرفن میخواد عذابشون بده "
که اصلنم قانع نشدم
بچه چ گناهی داره

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکله دیگه پیش میاد

یه رسمی شنیدم قدیم بوده نمیدونم کدوم کشور ! ولی میومن بچه ها رو قربیل میکردن تا فقط اونایی که قوی هستن زنده بمونن و زعیفا بمیرن - 100 سال پیش شایدم 1000 ران

ولی وااقعیت همینه! قرار نیس همه خوش و خرم زندگی کنن عنقدر دسته بندی داره که حتی به مخت نمیرسه مثلا یه چندتاشو میگم

مثال مشکلات شما باعث عبرت گرفتن بقیه از شما میشه تا زندگیشون رو شکر کنن

مشکلات شما یا باعث میشه شما از چرخ زندگی خارج بشی یا برعکس یکی از گردانندگان زندگی بشی

پس اگه آدم ضعیف و... هستی بهتره برای همیشه از جریان حذف شی

گاهی شما آدم قوی هستی اما سرنوشت با شما میجنگه ! به طوری که همیشه برات سواله که چرا یکی با همه پپه بودنش عنقدر شانس میاره ولی شما با همه زرنگی و هوشت فقط ضد حال میخوری

و.............

اصن من چی گفتم ؟ یه چیزی میخاستم بگم بیشتر اونچه که تو زندگی تجربه کردم

"ALIREZA & M"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اول چند تا چرا :
چرا بیشتر مردم حسرت خیلی چیزا به دلشون؟؟؟؟
چرا دنیا به دو دسته فقیر و ثروتمند تبدیل شده؟؟؟؟؟
من خودم بهشون جواب میدم .​
اولی:چون پول ندارن اونارو تهیه کنن اما چرا ندارن؟؟؟؟؟؟
چون فکر میکنن پایین شهریا فرهنگ ندارن یا زندگی بلد نیستن یا وحشی ان​
خب چیکار کنن که این جور در موردشون فکر نکنین!
برن بالا شهر خونه بخرن ...اما پول ندارن چرا؟؟؟؟​

سومی:چون ثروتمندا بیشترن و فکر میکنن عادی وجود نداره پس به اونایی​
که زندگی متوسط دارن.. میگن فقیرن حالا چیکار کنیم که دنیا یک سطح بشه؟
باید یکم حقوق ها رو تغیر بدن که نمیدن..حالا چرا؟؟؟؟؟؟
......برای چرا های بعدی هم جواب هست اما اخرش به یه چرا برخورد میکنیم که دیگه ما نمیتونیم جواب​
بدیم اما کی جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و دیگر اینکه قسم به هر چی مرده دنیا پر نامرده..............؟

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز

و بدتر اینکه خیلیها تا آخر عمرشون گریبان گیر این نوع بیماری ها هستن و
زندگی عادی و طبیعی که حق هر انسانیه رو از دست میدن و چه بسا از بسیاری از نعمت های خدا محروم میمونن....
اون جمله رو برام معنی کن
زندگی عادی و طبیعی:
نعمت های خدا:
حق هر انسان:

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این جور مشکلاتی که میگی واسه خیلیا پیش میاد
در مورد اون نوزادم میتونه دلایل خیلی متفاوتی داشته باشه
بهتره از دو جنبه بهش نگاه کنیم
اول این که جنبه های مادیش مثلا ممکنه اون بچه تو دوران جنینی مراقب های خوبی ازش نشده باشه یا مشکلات ارثی داشته و خیلی مشکلات دیگه که خوب پزشکا بهتر میتونن جواب بدن پس همه ی تقصیرارو گردن خدا نندازیم که خدایا چرا بچم این طوری شد ما خودمونم گاهی کوتاهی میکنیم نه فقط تو این مورد تو خیلی موارد دیگه
جنبه ی دومیش ام اینه که این کار به خواست خدا بوده و حکمتی توش نهفتس که هیچ کس جز خود خدا نمیتونه بفهمه و درک یه سری مسائل خارج از توان انسانهاست
و چون ما نمیتونیم دلیل مشخص و علمی براش پیدا کنیم بهتره به این فک کنیم که خواست خدا بوده و خدا صلاح کار ما رو بهتر از هر کسی میدونه (فک میکنم هدف از زدن این تاپیک تو این تالارم پیدا کردن این دلایل بوده)
تو این جور موارد بهتره صبر کنیم و هیچ وقت زبون به ناشکری باز نکنیم یادمون باشه که ما تو تمام زندگیمون امتحان میشیم با خیلی چیزا
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

ممنونم دوستم
اما این نوزاد بهای سنگینی رو بپردازه....
بر فرض که در دوران بارداری مشکلی نبوده و کودک بعد از یکی دو سال بعد تولد دچار مشکل شده...
من کاری به دلایل علمی و پزشکیش ندارم...میگم چرا باید اینطور شه؟
مثلا بگیم خدا داره امتحان میکنه...و تموم؟
خب پس تکلیف این بچه که زندگی عادیش رو از دست میده و تاثیر روانی بدی روش داره چی میشه؟
چرا تا آخر عمر باید رنج بکشه بابت مشکلی که خودش نخواسته؟
من و شما خودمونو نمیتونیم جای این آدما بزاریم...بخدا درکش سخته...یه بار پای حرف دله یکیشون بشینی میفهمی......
من واقعا جوابی برای این دردها ندارم....و نمیتونم جوابی بدم....:(

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
مــرسی از دعوتت عزیز دلم

والا یه مدت منم برام این سوالا شدن بودن مسئله ی خیلی مهم :|
که چرا بعضی از آدما نابینا متولد میشن و غیره
از استاد اندیشه اسلامیمون اینو پرسیدم و اینجوری جواب گرفتم:

" یه همچین بچه هایی با یه همچین مشکلاتی فقط باعث عذاب پدر و مادرن و اگر خدا یه همچین بچه هایی رو بهشون میده صرفن میخواد عذابشون بده "
که اصلنم قانع نشدم
بچه چ گناهی داره

دقیقا منم با نطرت موافقم
و قانع نشدم این بچه واقعا چه گناهی داره....چرا اون عذاب یجور دیگه نیس؟
والا عذاب اون بچه بیشتر از پدر و مادره....:(

javad-pm

عضو
من جواب سوال آخرتون رو میدم
اینکه الان خیلی از جوونای ما مشکل ازدواج دارن به طور مستقیم به آداب و فرهنگ ما ایرانیا که این قدر ازش دم می زنیم برمیگرده، بعضی از این آداب و فرهنگا واقعاً مضخرف و پوچن مثل مهریه زیاد و جهیزیه های آن چنانی، اینکه فکر می کنیم هر پسری که برای خاستگاری میاد باید ماشین، شغل عالی، خونه و پول ... رو داشته باشه. این طوری میشه که همه ی دختر پسرای ما دچار افسردگی و بیماری های روحی روانی میشن.
البته این وسط مسئولای کشور هم زیاد بی تقصیر نیستنا...

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون جمله رو برام معنی کن
زندگی عادی و طبیعی:
نعمت های خدا:
حق هر انسان:
معنیش...

همین دختر بچه ای که خبرش رو گفتم پخش شده....داره مدرسه میره...اما با اون وضعیت صورت و دست و چاهایی که داره...من که منم واقعا میترسم...دیگه بچه های دیگه چیکار کنن...
حق این دختر بچه اینه که دقیقا باهاش مثه آدمایه معمولی رفتار شه...اما نمیشه...
نعمت میتونه مثلا در آینده تاپیر روی ازدواجش بزاره
حق هم که مشخصه.... سالم و خوشبخت زندگی کردنه

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکله دیگه پیش میاد

یه رسمی شنیدم قدیم بوده نمیدونم کدوم کشور ! ولی میومن بچه ها رو قربیل میکردن تا فقط اونایی که قوی هستن زنده بمونن و زعیفا بمیرن - 100 سال پیش شایدم 1000 ران

ولی وااقعیت همینه! قرار نیس همه خوش و خرم زندگی کنن عنقدر دسته بندی داره که حتی به مخت نمیرسه مثلا یه چندتاشو میگم

مثال مشکلات شما باعث عبرت گرفتن بقیه از شما میشه تا زندگیشون رو شکر کنن

مشکلات شما یا باعث میشه شما از چرخ زندگی خارج بشی یا برعکس یکی از گردانندگان زندگی بشی

پس اگه آدم ضعیف و... هستی بهتره برای همیشه از جریان حذف شی

گاهی شما آدم قوی هستی اما سرنوشت با شما میجنگه ! به طوری که همیشه برات سواله که چرا یکی با همه پپه بودنش عنقدر شانس میاره ولی شما با همه زرنگی و هوشت فقط ضد حال میخوری

و.............

اصن من چی گفتم ؟ یه چیزی میخاستم بگم بیشتر اونچه که تو زندگی تجربه کردم

ممنونم ... ولی من قانع نشدم...چرا پیش میاد؟
گناه این انسان پیه؟
این چطور امتحانیه که به تمام زندگیه این انسان آسیب میزنه؟
میگی واسه من و شما...خب و منو تو که یه همچین آدمی رو میبینیم فوقش یکم ناراحت شیم...همین....
اما اون بچه چی؟ اون داره با این درد زندگی میکنه....
به نظرم درست نیست این دلیل...

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
معنیش...

همین دختر بچه ای که خبرش رو گفتم پخش شده....داره مدرسه میره...اما با اون وضعیت صورت و دست و چاهایی که داره...من که منم واقعا میترسم...دیگه بچه های دیگه چیکار کنن...
شاید این چیزایو ک میگی نداشته باشه ولی شاید یه چیزایی داره که من و شما نمیتونیم درکش کنیم
اینو بدون که خدا با اون دشمنی نداشته که
یه چیزی بوده
باید ته دلت یه چیزی باشه که آرومت کنه
نمیدونم درک میکنی یا نه...

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول چند تا چرا :
چرا بیشتر مردم حسرت خیلی چیزا به دلشون؟؟؟؟
چرا دنیا به دو دسته فقیر و ثروتمند تبدیل شده؟؟؟؟؟
من خودم بهشون جواب میدم .​
اولی:چون پول ندارن اونارو تهیه کنن اما چرا ندارن؟؟؟؟؟؟
چون فکر میکنن پایین شهریا فرهنگ ندارن یا زندگی بلد نیستن یا وحشی ان​
خب چیکار کنن که این جور در موردشون فکر نکنین!
برن بالا شهر خونه بخرن ...اما پول ندارن چرا؟؟؟؟​

سومی:چون ثروتمندا بیشترن و فکر میکنن عادی وجود نداره پس به اونایی​
که زندگی متوسط دارن.. میگن فقیرن حالا چیکار کنیم که دنیا یک سطح بشه؟
باید یکم حقوق ها رو تغیر بدن که نمیدن..حالا چرا؟؟؟؟؟؟
......برای چرا های بعدی هم جواب هست اما اخرش به یه چرا برخورد میکنیم که دیگه ما نمیتونیم جواب​
بدیم اما کی جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و دیگر اینکه قسم به هر چی مرده دنیا پر نامرده..............؟

خب الان جوابه سوالای من چی شد دقیقا؟

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
مرسی از دعوتتون....

من یه جا شنیدم نمیدونم تا چه حد درسته وقتی مردم اخر الزمان گناه میکنن.....
خدا به وسیله ی بیماری های لا علاج عذابشون میکنه.......
این جوریام نیس که یه نوزاد معلول همه زندگیش عذابه....
خیلیاشون یه استعدادهایی از خودشون بروز دادن که هزار تا ادم سالمم نتونستن انجام بدن.....
از انجایی که خدا عادله مطمانن اگه یه کسیو ناقص افریده یه استعدادهای دیگه ای بهش داده که به بقیه نداده.....

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جواب سوال آخرتون رو میدم
اینکه الان خیلی از جوونای ما مشکل ازدواج دارن به طور مستقیم به آداب و فرهنگ ما ایرانیا که این قدر ازش دم می زنیم برمیگرده، بعضی از این آداب و فرهنگا واقعاً مضخرف و پوچن مثل مهریه زیاد و جهیزیه های آن چنانی، اینکه فکر می کنیم هر پسری که برای خاستگاری میاد باید ماشین، شغل عالی، خونه و پول ... رو داشته باشه. این طوری میشه که همه ی دختر پسرای ما دچار افسردگی و بیماری های روحی روانی میشن.
البته این وسط مسئولای کشور هم زیاد بی تقصیر نیستنا...

دقیقا درسته اما راه حلش چیه؟
این مسئله بعد از یه مدتی برا دختر و پسر تبدیل به بحران میشه....اون موقع بد از بدتر.........

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیزی هم اضافه کنم بیشتر مشکلات از تفکر سطحی پدر مادراست!
طرف تو عصر تکنولوژیه نرفته سونو ببینه این تولش خوب سالمه یا نه !!!! آأم عنقدر خر ! بچه به دنیا اومده مشکل ژنتیکی داشته یه وضی ! خدا رحم کرده که بعد چن هفته مرد بچه وگرنه معلوم نبود چه مصیبت های پیش میومد

یا نسل ما 60 ی ها مثلا ! رفیق داشتم 11 تا بچه بودن ! خوب اون بابات رو ......%#^%$%........ یه بار ازش بپرس اون زمان که شیر رو باز کرده زرت و زرت بچه اورده یه بار به این فکر کرده من 11 تا دارم همسایه 5 تا اونیکی 6 تا بعدی 5 تا بعدی 4 تا و........ اینا فردا بزرگ میشن جامعه کشش نداره برای اینا مسکن و شغل تامین کنه چه خاکی تو سرشون کنن !؟

الان اون رفیقم گناه کره که ناخاسته و از روی خریت ننه باباش اومده با دنیا ؟ معلومه نه ! باید این پدر مادرا رو ..............

زمان ما نیمکت ها 5 تایی هم حتی بودن !!! فکرشو بکن همون زمان یه بابا میومد میدید وضع کلاسا رو میفهمید که دیگه ایران جایی برای بچه نداره و نباید دیگه بچه بیاره ! ولی دریغ از این ملت احمق که دیدن و اندازه یه شتر شعورشون نررسید

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید این چیزایو ک میگی نداشته باشه ولی شاید یه چیزایی داره که من و شما نمیتونیم درکش کنیم
اینو بدون که خدا با اون دشمنی نداشته که
یه چیزی بوده
باید ته دلت یه چیزی باشه که آرومت کنه
نمیدونم درک میکنی یا نه...

شما بگو این بچه رو چطور میشه آروم کرد؟
واقعا نمیتونم درکش کنم....این بچه ها واقعا چه گناهی کردن....:(

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از دعوتتون....

خیلیاشون یه استعدادهایی از خودشون بروز دادن که هزار تا ادم سالمم نتونستن انجام بدن.....
از انجایی که خدا عادله مطمانن اگه یه کسیو ناقص افریده یه استعدادهای دیگه ای بهش داده که به بقیه نداده.....
دخیخا منظور منم همین بوت:D

nazanin1991

کاربر ممتاز
معنیش...

این حقی که شما میگی ممکنه برا هرفردی یه تعریفی داشته باشه....
چرا فک میکنی اونی که ناراحتی پوست داره بدبخته؟؟؟...
چون ممکنه مردم مسخرش کنن......
چون ممکنه ازدواج نکنه تا اخر عمرش....
خدا هدف زندگی و ازدواج و ..... قرار نداده که اگه یکی اینا رو نداشت
از بقیه عقب بمونه.....یا بد بخت باشه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

و

سوال آخرم

با تشکر.
حیف وقتم کمه و نمیتونم نظرات دوستان رو بخونم من خودم سر این سوال اولت کلی با استادم بحث کردم یه دلیل قانع کننده گفت با یه آیه از قرآن که الان یادم نیست اون آیه ............کلن منظورش این بود که این طور اتفاقات واسه یه نفر بر اثر تقصیرات و کم کاری والدین و اتفاقاتی از این قبیل هست . هیچ ربطی به خدا نداره شما حساب کن اون حکمتی که در آفرینشش هست این نیست که بخواهد واسه یه نفر تو این دنیا یه دنیای وحشتناکی بسازه در ضمن هستن خیلیا با اون وضعیت های سخت و نفس گیر که از من و شما هم موفق تر هستند اینو نمیشه درکش کرد باید حسش بکنی بعد ببینی یه نفر که تو اون شرایطه به همچین توانایی میتونه برسه که اونجاس که میبینه در هر شرایطی خدا کمکش میکنه ولی اصلا و ابدا خدا نمیخواسته اون اینجوری باشه این بر اثر ندانم کاری و یا تقصیر یک سری افراد هست ............ سوال دوم هرکس به همون اندازه که تلاش که میتونه موفق بشه این که یه نفر همیشه راحتی بخواهد که نمیشه بابا یه تکونی حرکتی ......میگه از تو حرکت از خدا برکت ...................................................سوال سوم یه مطلبی تویکی از سایت های اجتماعی خوندم که میگفت یه دختر نشسته تو خونه هی میگه چرا کسی نمیاد منو بگیره ....خوب پاشه بره بیرون خودشو ثابت کنه نمیتنه این کارو بکنه مخ پسر همسایه رو که میتونه بزنه

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از دعوتتون....

اتفاقا عذابه...این که میگی استعداد...
اطلاع دارم یه بچه متولد شده که اتفاقا دختر هم هست...اما به طرز خیلی بدی صورتش بده...
ینی نمیدونم چطور مشکلی داره دقیقا اما اگه بگم وحشتناکه دروغ نگفتم...حتی خیلی کم بینا هم شده به خاطر وجود این مشکلاته رو صورتش...
همین یه بچه رو هم این پدر و مادر دارن....خیلی هم آدمایه خوبین...(کسایی که میگن عذاب برای چدر و مادر...)
استعداد خیلی خوبی داره این بچه خیلی باهوشه ...2 سالش که بود اعداد رو از حفظ میگفت...مطمئنم که استعدا خیلی خوبی تو یه زمینه ای داره...
اما من میگم این استعداد به چه بهایی؟ بهایی از دست دادن صورتش؟
چرا؟

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزی هم اضافه کنم بیشتر مشکلات از تفکر سطحی پدر مادراست!
طرف تو عصر تکنولوژیه نرفته سونو ببینه این تولش خوب سالمه یا نه !!!! آأم عنقدر خر ! بچه به دنیا اومده مشکل ژنتیکی داشته یه وضی ! خدا رحم کرده که بعد چن هفته مرد بچه وگرنه معلوم نبود چه مصیبت های پیش میومد

یا نسل ما 60 ی ها مثلا ! رفیق داشتم 11 تا بچه بودن ! خوب اون بابات رو ......%#^%$%........ یه بار ازش بپرس اون زمان که شیر رو باز کرده زرت و زرت بچه اورده یه بار به این فکر کرده من 11 تا دارم همسایه 5 تا اونیکی 6 تا بعدی 5 تا بعدی 4 تا و........ اینا فردا بزرگ میشن جامعه کشش نداره برای اینا مسکن و شغل تامین کنه چه خاکی تو سرشون کنن !؟

الان اون رفیقم گناه کره که ناخاسته و از روی خریت ننه باباش اومده با دنیا ؟ معلومه نه ! باید این پدر مادرا رو ..............

زمان ما نیمکت ها 5 تایی هم حتی بودن !!! فکرشو بکن همون زمان یه بابا میومد میدید وضع کلاسا رو میفهمید که دیگه ایران جایی برای بچه نداره و نباید دیگه بچه بیاره ! ولی دریغ از این ملت احمق که دیدن و اندازه یه شتر شعورشون نررسید
ایران کشش این همه بچه رو نداره؟
درسته
ولی الان همون ایران داره تبلیغ میکنه که بچه دار بشین نسلمون داره رو به پیری میره
همون بچه هایی که نمیدونستن چه خاکی تو سرشون کنن الان اومدن شدن دانشمندای این مملکت
پس چین چه غلطی میکنه؟؟؟

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا عذابه...این که میگی استعداد...
اطلاع دارم یه بچه متولد شده که اتفاقا دختر هم هست...اما به طرز خیلی بدی صورتش بده...
ینی نمیدونم چطور مشکلی داره دقیقا اما اگه بگم وحشتناکه دروغ نگفتم...حتی خیلی کم بینا هم شده به خاطر وجود این مشکلاته رو صورتش...
همین یه بچه رو هم این پدر و مادر دارن....خیلی هم آدمایه خوبین...(کسایی که میگن عذاب برای چدر و مادر...)
استعداد خیلی خوبی داره این بچه خیلی باهوشه ...2 سالش که بود اعداد رو از حفظ میگفت...مطمئنم که استعدا خیلی خوبی تو یه زمینه ای داره...
اما من میگم این استعداد به چه بهایی؟ بهایی از دست دادن صورتش؟
چرا؟
عزیزم ما با خدا معامله نمیکنیم که میگی به بهای از دست دادن صورتش
خدا اگه چیزیو به ما نداده خودش نخواسته ما ک از خودمون چیزی نداریم.... داریم؟؟؟

nazanin1991

کاربر ممتاز
به جز این مورد بالا
یه چیز دیگه هم هست....
خدا به هر کسی که حقی داده ازش یه تکلیفی خواسته...
یعنی حق و تکلیف باهمه....
خب مسلما وقتی مثلا به یکی حق راه رفتن نداده یه سری تکلیف ها هم که رو دوش بقیس اون نداره...
ودر قیامت به خاطرش بازخواست نمیشه.....

"ALIREZA & M"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خب الان جوابه سوالای من چی شد دقیقا؟

ما ایرانیان فقیر هستیم نه به این خاطر كه منابع طبیعی نداریم یا اینكه طبیعت نسبت به ما بیرحم بوده است....
ما فقیر هستیم برای اینكه رفتارمان چنین سبب شده است.
پس تفاوت در چیست؟!
تفاوت در رفتارهای است كه در طول سالها فرهنگ و دانش نام گرفته است . وقتی كه رفتارهای مردم كشورهای پیشرفته و ثروتمند را تحلیل میكنیم، متوجه میشویم كه اكثریت غالب آنها از اصول زیر در زندگی خود پیروی میكنند: اخلاق به عنوان اصل پایه ،وحدت ،مسئولیت پذیری ،احترام به قانون و مقررات ،احترام به حقوق شهروندان دیگر،عشق به كار،تحمل سختیها به منظور سرمایه گذاری روی آینده،میل به ارائه كارهای برتر و فوق العاده،نظم پذیری
اما در كشور ما، عده قلیلی از مردم از این اصول پیروی میكنند .
میخواهم بگویم ...... فقر همه جا سر میكشد ....... فقر ، گرسنگی نیست ..... فقر ، عریانی هم نیست ...... فقر ، گاهی زیر شمش های طلا خود را پنهان میكند ......... فقر ، چیزی را " نداشتن " است ، ولی ، آن چیز پول نیست ..... ، طلا و غذا نیست ....... فقر ، ذهن ها را مبتلا میكند ..... فقر ، بشكه های نفت را در عربستان ، تا ته سر میكشد ..... فقر ، همان گرد و خاكی است كه بر كتابهای فروش نرفتهء یك كتابفروشی می*نشیند ... فقر، تیغه های برنده ماشین بازیافت است ،* كه روزنامه های برگشتی را خرد میكند .. فقر ، كتیبهء سه هزار ساله ای است كه روی آن یادگاری نوشته اند .. فقر ، پوست موزی است كه از پنجره یك اتومبیل به خیابان انداخته میشود .... فقر ، همه جا سر میكشد ....!

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حقی که شما میگی ممکنه برا هرفردی یه تعریفی داشته باشه....
چرا فک میکنی اونی که ناراحتی پوست داره بدبخته؟؟؟...
چون ممکنه مردم مسخرش کنن......
چون ممکنه ازدواج نکنه تا اخر عمرش....
خدا هدف زندگی و ازدواج و ..... قرار نداده که اگه یکی اینا رو نداشت
از بقیه عقب بمونه.....یا بد بخت باشه

من نگفتم بدبخت که!!!
لزوما خوشبخت نبودن معادل بدبختی نیست!!!
این بچه اینارو نمیفهمه....واقعا با این حرفا نمیشه آرومش کرد..... نه تنها بچه بلکه کسایی که بزرگتر هستن و این مشکلاتو دارن...اونارو هم نمیشه با این حرفا قانع کرد میشه؟

بالا