از هر ۲۰۰ نفر یکی نوه چنگیز مغول است!!!

چاو شین

اخراجی موقت
آیا می‌دانستید از هر ۲۰۰ انسان کره خاکی یکی به شکل مستقیم فرزند یا نوه چنگیزخان است؟ آیا می دانستید از هر ۲۰۰ نفر یکی ژن مغول دارد؟
چنگیزخان که با نام “تموچین” متولد شد و بین سالهای ۱۱۶۲ تا ۱۲۲۷ میلادی زیست. او با کشورگشایی‌اش بزرگترین امپراتوری تاریخ بشر از آلمان امروزی تا چین (شامل ایران) را پایه گذاری کرد. فرزندان و نوادگان او سالهای متمادی بر این کشورها حکومت کردند.

چنگیزخان معتقد بود:

“بزرگترین لذت مرد آن است که دشمنانش را شکست دهد، تمام آنچه دارند بگیرد، اسب‌هایشان را براند و زنان و دخترانشان را در میان بازوان داشته باشد”

طبق تحقیق ژنتیکی که سال ۲۰۰۳ انجام و در سال ۲۰۰۷ تایید شده و در ژورنال تخصصی ژنتیک و نشریه مرکز سلامت امریکا منتشر شد؛ مشخص گردید که حدود نیم درصد کل جمعیت جهان به شکل مستقیم حامل ژن شخص چنگیزخان هستند. به عبارت دیگر سی و پنج میلیون نفر از کل بشر امروزی نوادگان مستقیم چنگیزخان هستند، مشروح این تحقیقات در نشریه “دیسکاور” و وبسایت مشهور “وراثت ژنتیکی” منتشر شد:
ژورنال آمریکایی ژنتیک بشر
مجله دیسکاور
شجره ژنتیک
مقاله ای از کتابخانه ملی علوم پزشکی ایالات متحده

تحقیق دیگر منتشر شده در وبسایت “اگزامینر” نشان می‌دهد که هشت درصد جمعیت امروز آسیا مستقیماً از نژاد چنگیز و حدود ۳۵۰ میلیون نفر از مردم جهان دارای ژن مغولی‌اند. در این تحقیقات مشخص شد که افراد مختلف در کشورهای متفاوت بین نیم تا چهل و سه درصد حامل ژن مغولی هستند. به عبارت دیگر اگر به شکل مستقیم نوه چنگیزخان نباشید، شاید نوه یکی دیگر از خان‌های مغول هستید.

این تحقیقات و مقالات مشابه نشان می‌دهد که پس از قرن‌ها اختلاط جمعیتی و کشورگشایی‌های عظیم از چنگیز و تیمور تا حملات امپراتوری پرشیا، اعراب مسلمان، اسکندر مقدونی و دیگران؛ باید ماجرای خلوص خون و ژن را فراموش کنیم.
بشر امروزی ترکیبی گونه‌گون از نژادهای متفاوت است.​

آخرین ویرایش:

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تاپیکو باید به عنوان یه پست انتقال بدی به تاپیک اطلاعات عمومی جالب و خواندنی تو همین تالار

چاو شین

اخراجی موقت
نخیر این پست مربوط به تاپیک شایعاته که البته من بازم اینجا میگم که بی زحمت از سایت گم انه مطلب اینجا نذارید (البته بعضی مطالبش!) که اصلا خوشم نمیاد ... کپی پیست و دیدن و باور کردن و منبع گ م انه مهمترین و بهترین و آخرین منبع دنیاست!!!.
اولا اینکه قرار نیست همه اعضای باشگاه به دل بخواه شما مطلب بذارن!
ثانیا 4 رفرنس معتبر هم برای این مطلب ذکر شده که کاربرای محترم می‌تونن خودشون مراجعه کنن و صحت مطلب رو جویا بشن!
و ثالثا کاش فرهنگ کپی پیست به همین صورت جا میفتاد تا به افراد تنبلی مثل خودم که حوصله ندارن چهارتا سایت مفید بگردن و مطالب جدیدی یاد بگیرن، حداقل یه کمکی بشه!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا اینکه قرار نیست همه اعضای باشگاه به دل بخواه شما مطلب بذارن!
ثانیا 4 رفرنس معتبر هم برای این مطلب ذکر شده که کاربرای محترم می‌تونن خودشون مراجعه کنن و صحت مطلب رو جویا بشن!
و ثالثا کاش فرهنگ کپی پیست به همین صورت جا میفتاد تا به افراد تنبلی مثل خودم که حوصله ندارن چهارتا سایت مفید بگردن و مطالب جدیدی یاد بگیرن، حداقل یه کمکی بشه!

اتفاقاً باید به دلخواه من مطلب بذارن!. بعدشم شما لطف کن جواب منو نده.

چاو شین

اخراجی موقت
آخرین ویرایش:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نخیر این پست مربوط به تاپیک شایعاته که البته من بازم اینجا میگم که بی زحمت از سایت گم انه مطلب اینجا نذارید (البته بعضی مطالبش!) که اصلا خوشم نمیاد ... کپی پیست و دیدن و باور کردن و منبع گ م انه مهمترین و بهترین و آخرین منبع دنیاست!!!.لابد!!
بهتره یکم بری تحقیق و تفحص!
قرار نیست همه چی دل به خواه شما باشه!
اون بالا 4 تا منبع اشاره کرده اگر هم موردی دارین می تونید زحمت خرج بدین یه تحقیق بکنید.
اگر شما منکر قضیه هستین منبع و اسناد تون رو اینجا بزارین تا ملت قانع بشن.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این مطلب رو فعلا حوصله ندارم و کار ندارم ولی این سایت رو میدونم سایت همچین بدون غرضی نیست. بعضی مطالب دیگه ش که خیلی تابلو پر از غرض دیدم. این رو هم اول خودتون برید تحقیق و تفحص بکنید بهتره. نه اینکه تاگمانه چیزی گفت و چنتا منبع گذاشت بی چون و چرا قبول کنید.
من اونجا رو قبول دارم شما اگر ادعا دارین اونجا اشتباهی و غرضانه هست .. دلیل و منبع و منطق بیارین؟
البته هر وقت حوصله کردین ..

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخیر این پست مربوط به تاپیک شایعاته که البته من بازم اینجا میگم که بی زحمت از سایت گم انه مطلب اینجا نذارید (البته بعضی مطالبش!) که اصلا خوشم نمیاد ... کپی پیست و دیدن و باور کردن و منبع گ م انه مهمترین و بهترین و آخرین منبع دنیاست!!!.لابد!!

دو تا از مطالبش که خوشتون نیومده رو اینجا ذکر کنید و با دلیل بگید اینجاش اشتباهه یا مغرضانه هست و ...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا اینا یادم میاد . حوصله ندارم فعلا برم تو سایتش.
اونجاهایی که میخواد دکتر حسابی رو بکوبه!!. کلاً تمام افتخارات و یا نوابغ ایران باستان و معاصر رو.... اینکه اصلا هم اختراعات و اکتشافات اول به ذهن ایرانیا نیومده... نمیدونم....اینکه ذبح اسلامی بد و مضر ولی روش کشتار خارجیا سالم و درسته!!!....
امممم....... اینکه لباس فارغ التحصیلی برگرفته از لباس ابن سینا نیست!!...
اینکه تو بعضی جاها که معروف هست مثلا شعر فلان شاعر ایرانی زده شده، اصلا هم زده نشده و وجود خارجی نداره.... طلا برای مردان مضر نیست... و خیلی چیزای دیگه... الان اینا رو میگید خب منبع داره....ولی اینجوری هم نمیشه گفت و بنظرم بحث بعضی چیزا ریشه ای تر از اینه که بخوایم به منابع اینا فقط تکیه کنیم.
بعضی چیزا هم خب تابلوتر از تابلوئه. الان یه سری چیز دیگه هم به ذهنم اومد که پرید ...