از ترم اول تا آخر باید چند واحد عمومی پاس کنیم؟؟

Amirdb

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
عنوان تاپیک مشخصه میخواستم بپرسم از ترم اولی تا ترم آخر دانشگاه در کل چند تا واحد عمومی باید پاس بشه؟
اگه پیش نیازها رو رعایت کرد میشه همون اوایل (ترمای اول) بیشتر برداشت؟؟

اگه لیست دروس عمومی رو هم بذارید ممنون میشم....اگر هم نبود مشکل نیست...در کل فقط میخوام بدونم تو این چند سال باید چند تا واحد عمومی پاس کرد!

ممنونم از وقتی که میذارید!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید 26 واحد عمومی پاس کنید.هر ترم بیش از یک درس معارف نمی تونید بردارید.با رعایت پیش نیازی و این موضوع که هر ترم بیش از یک درس معارف نمی توان برداشت می تونید انتخاب واحد کنید.مثلا اندیشه 1 رو باید قبل از اندیشه2 بردارید.
دروس معارف

از بین اندیشه1،اندیشه2،انسان در اسلام،حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام---*باید دو تا رو انتخاب کنید.
از بین فلسفه اخلاق،اخلاق اسلامی،آیین زندگی،عرفان عملی اسلام---* باید یکی رو انتخاب کنید
از بین آشنایی با قانون اساسی ج.ا،اندیشه سیاسی امام،انقلاب اسلامی---*باید یکی رو انتخاب کنید.
از بین تاریخ تحلیلی صدراسلام،تاریخ امامت---*باید یکی رو انتخاب کنید.
از بین تفسیرموضوعی قرآن،تفسیرموضوعی نهج البلاغه---*باید یکی رو انتخاب کنید.
انتخاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی اجباری است.

همچنین برداشتن دروس فارسی زبان خارجی تربیت بدنی1 تربیت بدنی2 آشنایی با قرآن کریم وصایا و تنظیم خانواده اجباری است.
پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

Amirdb

عضو جدید
mamnunam....kheyli lotf kardid....

terme1 be nazaretun 17 vahed vardaram kam nis?

bebakhsid keyboard farsi nadashtam

motshkeram

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
این موضوع بستگی به خودتون داره. تازه وارد دانشگاه شدید و شاید به یکباره تحمل فشار زیاد دروس کار درستی نباشه.بستگی داره 17 واحد چه دروسی برداشته باشید.مثلا یک درس نسبتا ساده مثل زبان خارجی 3 واحد داره.دروس یک واحدی مثل نقشه کشی یا کارگاه عمومی وقت گیر هستند.من شخصا فکر می کنم 17 یا 18 واحد برای ترم اول خوبه.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باید 26 واحد عمومی پاس کنید.هر ترم بیش از یک درس معارف نمی تونید بردارید.با رعایت پیش نیازی و این موضوع که هر ترم بیش از یک درس معارف نمی توان برداشت می تونید انتخاب واحد کنید.مثلا اندیشه 1 رو باید قبل از اندیشه2 بردارید..
البته بستگي داره
ما با گروه معارف صحبت كرديم و اونا هم انديشه و انديشه سي ا سي امام رو باز كردن برامون تو يه ترم

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بستگي داره
ما با گروه معارف صحبت كرديم و اونا هم انديشه و انديشه سي ا سي امام رو باز كردن برامون تو يه ترم

خب من روال عادی و قانونی رو گفتم.بله اگر با گروه صحبت کنید احتمال داره خیلی مسائل دیگه هم ممکن بشه.

Amirdb

عضو جدید
ممنونم از وقتی که گذاشتید....من دامپزشکی هستم!
9 واحد تخصصی میخوام بردارم....7 تا 9 واحد هم عمومی!
چه طوره به نظرتون؟
ممنونم!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کردم مهندسی می خونید.من از میزان سختی درسهای تخصصی شما اطلاعی ندارم اما به یاد داشته باشید که دروس عمومی رو برای ترم های بعد که درسها مشکل تر میشه هم لازم دارید تا معدلتون رو بالا ببره.

چه طوره به نظرتون؟

به نظر من برای شروع خوبه.

Amirdb

عضو جدید
یه سوال دیگه ممنون میشم پاسخ بدین.....
الان بعضی از امتحانات توی یک روز هست...با این مشکل میشه کنار اومد؟!چه طور؟!
بعضی ها هم پشت سر هم!

این جوریه:
18 دی:تفسیر-تنظیم
19 دی:ژنتیک،بیوشیمی
.
.
.
25 دی:جانور شناسی
26 دی:فارسی
27دی:آمار حیاتی
.
.
.
.
3 بهمن:زبان خارجه

ممنون از وقتی که میذارید!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که برنامه ریزی امتحانات رو نمی تونید تغییر بدید.برای خودم هم این موضوع این ترم وجود دارکه که فاصله بعضی دروس کمه و حتی دو تا امتحان مشکل دقیقا پشت هم برگزار میشه.تنها راه چاره اینه که درسها رو نذارید برای شب امتحان و خودتون رو آماده کنید که با این برنامه ریزی روبرو بشید.

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
عنوان تاپیک مشخصه میخواستم بپرسم از ترم اولی تا ترم آخر دانشگاه در کل چند تا واحد عمومی باید پاس بشه؟
اگه پیش نیازها رو رعایت کرد میشه همون اوایل (ترمای اول) بیشتر برداشت؟؟

اگه لیست دروس عمومی رو هم بذارید ممنون میشم....اگر هم نبود مشکل نیست...در کل فقط میخوام بدونم تو این چند سال باید چند تا واحد عمومی پاس کرد!

ممنونم از وقتی که میذارید!
17 واحد معارف باید پاس کنی. هر ترم مجازی یه معارف برداری. غیر از ترم آخر. وصایا و قرائت قرآن هم داری که کلا این 2 تا دو واحدن. زبان و فارسی و تنظیم هم هر کدوم دو واحد. تربیت 1 و 2 هر کدوم یک واحد.

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
وب سایت انجمن علمی دانشجویی با تلاش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در سال 1389 افتتاح گردید و با بازگشایی یکی از پویاترین تالارهای گفتوگوی همگانی در سطح دانشگاهی توانست جمع زیادی از دانشجویان علاقه مند را جذب نماید . سایت جدید را همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) افتتاح گردید.
http://mokhs.com/
بابا کشتی مارو!