ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

م کا نی ک

عضو جدید
دوستان مصاحبه رتبه یک پارسال و امسال رو براتون گذاشتم امیدوارم مثه من با خوندنش حسابی انرژی بگیرید و رتبه یک 94 منو شما باشیم انشاالله . موفق باشید ;)

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام قصد داشتیم که با اجازه سروران گرام از آقای معصومی ضمن این موفقت و راهیابی به عرصه های بالاتر علمی تبریک عرض کنیم.

بنابراین با ایشون یک مصاحبه اختصاصی صورت بدیم پس اگر راضی باشند برای دوستان ساختی تجربه خوبی خواهد بود تا از این تجربه استفاده لازم رو ببرند

ضمن تبریک از اینکه رتبه 11 کنکور ارشد ساخت به آقای معصومی

1- در ابتدای بحث می خواهیم که شما به معرفی خودتون بپردازین و کدوم دانشگاه درس خوندید و در زمان تحصیل چطور دانشجویی بودید و درصد های ارشد و معدل تحصیلیتون رو بگین؟

2- برنامتون برای آیندتون چیه؟

3- هدفتون از شرکت در آزمون ارشد چی بود؟

4-چه کتب و منابعی رو خوندین و آیا درسی بود شما رو اذیت کنه یا علاقه به اون نداشته باشین؟

5- به نظرتون برنامه ریزی چقدر در ارشد به شما کمک کرد؟

6- چه آزمونایی شرکت کردین و چه آزمونایی رو مناسب میبینید؟

7- چه طور درس خوندید با توجه به اینکه دوسال خوندین از تجربه هر سالتون مختصری توضیح بدین؟

8- اثر دوستان و خونواده رو در ارشد خوندنتون بگین و آیا کسی بود که شما رو تشویق به درس خوندن کنه؟

9- برای ارشد کدوم دانشگاه رو انتخاب می کنینو ترتیب اولویتاتون رو بگین و به نظرتون کدوم دانشگاه ها از نظر علمی بهترند؟

10- آینده کاری و رشتتون رو بگین به نظرتو ن آینده رشتتون چطوریه پیشنهادتون برای دوستانتون چیه؟

\ طرح کردن سوالای دیگه ای بود در خدمتم امیدوارم مفید واقع بشه البته بودن دوستانی دیگه که رتبه های خوب آوردن مثل مهدیه که 55 شد و نفس خدا(خانم صباحی) که رتبه 19 شد البته کمتر اینجا سر میزنن.
واما پاسخ ها:

1-معرفی که بنده اسم و فامیلم مشخصه 23 سال سن دارم ورودی سال 87 در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک-ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد هستم.در زمان دانشجویی سعی بنده بر فراگیری اصول عملی و فنی رشته بود تا تئوری به خاطر همین از نظر معدل چندان قوی نبود معدل کل بنده 15.8 بود. درصدها هم البته بار ها گفته شده ولی ریاضی 36.7 جامدات 28.3 سیالات 8 ساخت و تولید 53.33

2و3-والا برنامه که بسته به شرایط فعلی و رتبه ای که کسب کردم مشخص میشه بیشتر هدفم ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل تا آخرین مقاطع در گرایش مورد علاقم یعنی ساخت و تولید هست

4-راجع به کتب منابع بنده شخصا از باشگاه مهندسان/تالار مهندسی مکانیک خیلی استفاده کردم توصیه میکنم حتما تاپیک ها مربوط به کنکور ارشد رو مطالعه کنید. درس خاصی نبود که برام خسته کننده یا سخت بشه ولی ریاضی مهندسی یکم اذیتم کرد

5-بدون برنامه هیچ مسیری انتها نداره. قطعا کنکور ارشد هم از این قضیه مستثنی نیست برنامه ای که تدوین میشه باید متناسب با توانایی های فردی باشه به خاطر همینه که من بارها گفتم بهترین مشاور خودتون هستید نه کس دیگه

6-بنده شخصا نه کلاسی رفتم و نه آزمون زیادی شرکت کردم .در کل آزمون آخر سنجش رو دارم پیشنهاد من هرچند که بار ها گفتم اینکه سعی کنید آزمون های جامع رو شرکت کنید جون شرکت در آزمون های مرحله ای ممکنه انگیزه کاذب و یا کاهش انگیزه ایجاد کنه شما بهتره از برنامه هاشون استفاده کنید تا آزمون ها

7-مطابق با برنامه یکی ا زموسسات، انتخاب بهترین منابع , حرکت از روی برنامه

8-حقیقتشو بخواید من مشوق خاصی نداشتم مهم نیت و انگیزه خود آدمه بهتره زیاد پی حرف بقیه نباشید

9-با توجه به اینکه دانشگاه امیر کبیر از نظر اساتید و امکانات در گرایش ساخت و تولید حرف اول رو میزنه این دانشگاه انتخاب اولم بود بعد از اون تهران،مدرس؛علم و صنعت،صنعتی اصفهان؛خواجه نصیر

10-رشته ساخت و تولید از جمله رشته های فنی به حساب میاد یعنی شما قبل از اینکه اصلا قصد ادامه تحصیل داشته باشید باید سعی کنید از نظر فنی و هم چنین نرم افزاری قوی بشید و یا حداکثر در طول ادامه تحصیل فرابگیرید چون این رشته به هیج وجه تئوری محض نیست و میتونم بگم در آینده شغلی شما توانایی های فنی و نرم افزاری حرف اول رو میزنه

موفق باشید;)

سارنیا

عضو جدید
سلام به همه ی شما کنکوریهای پر انرژی خوب هستید؟؟
شریعت پناهی که کتاب چاپ نکرد. به نظرتون این کبیریان پوران پژوهش ارزششو داره ،برم بخرم؟؟؟ لطفا زود جواب بدین
مغسی

سارنیا

عضو جدید
سلام به مهندسین گرامی.من راهیان ارشدو پیشنهاد میکنم کتاب بدی نیست امتحانشم پس داده.در تاپیکای بعدی فصل های مهمی که از طراحی اجزا میاد و میشه زد رو معرفی میکنم

اتفاقا منم به دوستم همینو گفتم اونم به من گفت:! این امتحانشو پس دادن قبل از چاپ کتاب کبیریانی هست که چندین ساله طراحی اجزا خوراکشه!!!!
حالا چکار کنم؟؟؟ راهیان ارشد یا پوران پژوهش

hsdanesh

عضو جدید
سلام به همه ی شما کنکوریهای پر انرژی خوب هستید؟؟
شریعت پناهی که کتاب چاپ نکرد. به نظرتون این کبیریان پوران پژوهش ارزششو داره ،برم بخرم؟؟؟ لطفا زود جواب بدین
مغسی

من کتاب راهیان ارشد رو دیدم بد نبود ولی چون کلا طراحی اجزا رو واسه کنکور نخوندم نمی تونم نظر بدم.

سحرخیز

عضو جدید
دوستان نظرتون درباره آزمون آزمایشی چیه ؟
همه رو بدیم ؟ جامع ها رو بدیم ؟
کدوم موسسه ؟
یه جا رو بگید گه خیلی سخت نباشه سوالاش که نا امید بشه آدم

northboys

عضو جدید
بچه های ساخت و تولید
برای درسای انیورسال و سیستم اندازه گیری جزوه امیرکبیر رو بخونیم کافیه؟؟
برا تولید مخصوص چه کتابی معرفی میکنید؟؟

hadi.samsam

عضو جدید
اتفاقا منم به دوستم همینو گفتم اونم به من گفت:! این امتحانشو پس دادن قبل از چاپ کتاب کبیریانی هست که چندین ساله طراحی اجزا خوراکشه!!!!
راهیان خوبه بچه های پارسال که خونده بودن راضی بودن و تونسته بودن کسایی که خوب خونده بودن در حدود 3تا 4 تا از سوالاشو بزنن ولی اول باید مقاومتو خوب فهمیده باشید که بتونید طراحی رو بفهمید اگه مقاومت رو نخونده باشید فقط باید حفظ کنید طراحیرو و این اصلا نمیتونه کمکی کنه در این درس موفق باشید

سارنیا

عضو جدید
راهیان خوبه بچه های پارسال که خونده بودن راضی بودن و تونسته بودن کسایی که خوب خونده بودن در حدود 3تا 4 تا از سوالاشو بزنن ولی اول باید مقاومتو خوب فهمیده باشید که بتونید طراحی رو بفهمید اگه مقاومت رو نخونده باشید فقط باید حفظ کنید طراحیرو و این اصلا نمیتونه کمکی کنه در این درس موفق باشید

مرسی به توصیه ی استادم کبیریان خریدم و واقعا راضیم

aytan00

عضو جدید
من جفتشو دیدم و مقایسه کردم
به نظرم راهیان خیلی بهتر بود و اونو تهیه کردم

aytan00

عضو جدید

در تایید صحبت شما بگم که مقاومت پیش نیاز درس طراحیه و حتی فصل اول کتاب دکتر حسینی کاملاً به این مبحث پرداخته. البته خود شیگلی هم در رفرنس اصلی همین کارو کرده...

aytan00

عضو جدید
:surprised: میشه بدونم کدوم دکتر شریعت پناهی؟؟!!!!

...دوستان محترم لطفا کمی دقت کنید.همین!!

ببخشید ولی اصلاً به نظر نمیرسه شما آدم محترمی باشید و با شما هیچ بحثی ندارم

چون دنبال جوسازی و القای نظرات خودتون و تخریب دیگران هستید و تالار با وجود شما داره خراب میشه

من چون درس دارم، خیلی کم به تالار سر میزنم و حوصله بحث و کلنجار الکی با شما را ندارم و اگر ببینم دارید بیخود جنجال میکنید، ترجیح میدم نیام تالار

فقط جواب این سوالو بدم:
دکتر شریعت پناهی، چهارراه جلال، دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشکده مکانیک، طبقه دوم، راهروی سمت راست (بعد از پله ها)، اتاق یکی مونده به آخری

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

چون دنبال جوسازی و القای نظرات خودتون و تخریب دیگران هستید و تالار با وجود شما داره خراب میشه

من چون درس دارم، خیلی کم به تالار سر میزنم و حوصله بحث و کلنجار الکی با شما را ندارم و اگر ببینم دارید بیخود جنجال میکنید، ترجیح میدم نیام تالار

فقط جواب این سوالو بدم:
دکتر شریعت پناهی، چهارراه جلال، دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشکده مکانیک، طبقه دوم، راهروی سمت راست (بعد از پله ها)، اتاق یکی مونده به آخری

نظر شما کاملا محترمه.حرفی ندارم!
فقط لطفا مصداقی صحبت کنید.من دانشجوی شریعت پناهی بودم و نظر دیگه ای از ایشون شنیدم و نظرشون رو میدونم

ولی اکانت شما فیکه شک ندارم.
چون حضور من به زعم شما مخرب برای تاپیک شماست(!!) از حضور همه دوستان مرخص میشم.
دوستان عزیز؛خوش،موفق و موفق باشید

سارنیا

عضو جدید
فقط لطفا مصداقی صحبت کنید.من دانشجوی شریعت پناهی بودم و نظر دیگه ای از ایشون شنیدم.

سلام جناب rheoman اتفاقا این تاپیک به وجود افرادی مثل شما نیاز داره .که از اول این تاپیک بودین و به ما مشاوره میدادین لطفا ناراحت نباشید
لطفا تو این تاپیک بمونید مرسی

toomaj_tt

عضو جدید
من بد حرف زدم؟!!!
من کتب راهیانو تبلیغ کردم؟!!!
من خودم دارم دعوت میکنم به آرامش
ضمن اینکه منابع معرفی شده توسط من معلومن
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=206963&d=1378575014
من خودم استاتیک نایی را معرفی کردم و نه حسینی!!!
خودم مقاومت و ترمودینامیک پورانو معرفی کردم و نه راهیان!!!
البته نظر شخصی خودم بوده و گفتم که دوستان ممکنه با کتاب ماهان به سعادت برسن!!!
شما برو کلا مدرسان بخر یا پارسه یا پوران و ...

به نظرم خوب نیست اینجا بیایم و به همدیگه انگ بچسبونیم و تهمت بزنیم
لطفا جانبدارانه قضاوت نکنید
من دیگه پست نمیذارم
خدانگهدار

آقای محترم این چه وضع حرف زدنه!!
سه نفرین که تابلو دارین کتابای راهیانو +دکتر حسینی تبلیغ میکنین. و لطفا نظم این تاپیکو بهم نریزین البته بی زحمت!!

toomaj_tt

عضو جدید
فقط لطفا مصداقی صحبت کنید.من دانشجوی شریعت پناهی بودم و نظر دیگه ای از ایشون شنیدم و نظرشون رو میدونم

بحث بودن و نبودن مطرح نیست
منم قصدم اهانت نبود
فقط این طرز برخورد جالب نیست که داره باب میشه

khorshid_mech

عضو جدید

فقط جواب این سوالو بدم:

, و بععععععله شما آدم بسیار محترمی هستید:surprised:
اتفاقا از روزی که اومدین شما بودین که جنجال درست کردین یه نفر!!! دونفر !!! وبیشتر از سه نفر از روزی که اومدین بهتون گفتند که تبلیغ راهیانو با دکتر حسینی نکنین!!!:biggrin:
خیلی تابلوئین ولی نمیدونم چرا ملتو جلبک مغز حساب کردین؟؟؟
به هر حال موفق باشید

khorshid_mech

عضو جدید
به نظرم همون راهیان کفایت میکنه ولی اگر بعضی قسمتا رو مشکل داشتی یا خواستی قویتر بشی، فقط واسه همون قسمتا مراجعه کن به مریام

چون خوندن کتاب مرجع خیلی وقتگیره

من جفتشو دیدم و مقایسه کردم
به نظرم راهیان خیلی بهتر بود و اونو تهیه کردم

در تایید صحبت شما بگم که مقاومت پیش نیاز درس طراحیه و حتی فصل اول کتاب دکتر حسینی کاملاً به این مبحث پرداخته. البته خود شیگلی هم در رفرنس اصلی همین کارو کرده...

بله
با دکتر شریعت پناهی هم صحبت داشتم، راهیانو معرفی میکرد

بععععععععععععععله!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا