ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aydogan

عضو جدید
سلاممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
دلم واسه این تاپیکو وبچه های قبلی که قبل از کنکور بودن نه برای اوناییکه بعد کنکور که پیدا شدن!!!!! یهویییییییییییی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تنگ شده:)
برای همتون آرزوی بهترین هارو دارم.
من هم......

saeedhashemi1371

عضو جدید
دوستان بیاین یه کاری کنیم

هر کس اطلاعاتی در مورد گرایش های مختلف داره اینجا به اشتراک بزاره

مثلا مهندسی سیستم های انرژی

مهندسی تسلیحات

بیومکانیک و......

اینجوری هم بهتر با شرایط و رشته ها آشنا میشیم

در مورد دانشگاه خودتون و استادهاش هم توضیح بدین

الان کجا هستین؟ برا ارشد با چه رتبه ای میگیره؟ از چه دانشگاهایی بهتر هستش؟ و......

خلاصه هرچی میدونین بریزین رو دایره!!!!!!!

peyman_beh

عضو جدید
معرفی مهندسی سیستم های انرژی

معرفی مهندسی سیستم های انرژی

[h=2][/h]
مهندسی سیستمهای انرژی یک رشته فرارشته است که در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود و دانشجویان آن از میان دانش آموختگان رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق و فیزیک انتخاب می شوند. ماهیت فرا رشته ای و تفاوت میان زمینه کارشناسی دانش جویان این رشته موجب شده تا اساتید و دانش جویان این رشته به خصوص در نیمسال اول زمان زیادی را به بحث و گفتگو در ابعاد مختلف مرتبط با این رشته بپردازند. هرچند مشاوره و برگزاری جلسات مختلف پرسش و پاسخ بهترین روش برای افزایش تعامل میان اساتید و دانشجویان می باشد اما به هر حال وجود یک پیش زمینه ذهنی و پاسخ به برخی از سوالات اولیه دانشجویان می تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد تفاهم و تبیین مسیر دانشجویان داشته باشد. از این رو گروه مهندسی سیستمهای انرژی دانشگاه صنعتی شریف بر آن شد تا با تدوین کتابچه راهنمای رشته مهندسیسیستمهای انرژی به برخی از سوالات مقدماتی دانش جویان جدید پاسخ گوید و تا حدی در جهت رفع دغدغه های ذهنی آنان تلاش نماید. (دکتر روشندل)
در حال حاضر روند رو به رشد تقاضاي انرژي از طريق گسترش سيستم هاي عرضه انرژي و بهره برداري از منابع انرژي فسيلي تامين مي شود. رشد سريع مصرف انرژي و سهم بالاي انرژي هاي فسيلي در تامين انرژي مورد نياز بخشهای مختلف مصرف کننده انرژی، موجب سرعت بخشیدن به روند پايان پذيري منابع انرژي فسيلي و پخش حجم زيادي از مواد آلاينده در محيط زيست شده است. علاوه بر این، وابستگي اقتصاد کشور به درآمدهاي ناشي از صادرات منابع انرژي فسيلي، موجب شده تا نظام اقتصادي کشور به شدت از تحولات بازار جهاني انرژي تاثیر بپذیرد. از سوی دیگر ارتباط گسترده بخش انرژي با تحولات مختلف فنی، علمی، اقتصادي و اجتماعي ايجاب مي کند تا طراحي، توسعه و بهره برداري از سيستم هاي انرژي به صورت بهينه صورت پذيرد. به این ترتیب نقش دانشگاهها در تربیت نیروی انسانی آموزش ديده و کارآمد در زمينه هاي مختلف انرژي بسیار مهم و اساسی ارزیابی می شود.
با توجه به نقش كليدي تعاملات انرژي در سطح جهان، بررسي تجربيات كشورهاي مختلف در اين زمينه از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. ايجاد رشته مهندسي انرژي در دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي دنيا از دهه 1970 ميلادي با توجه به افزايش سريع قيمت انرژي و ضرورت تربيت نيروهاي متخصص در زمينه هاي مختلف انرژي آغاز شد. از اواسط دهه 1970 ميلادي و پس از شوک بازار جهاني نفت، با توجهبه پيچيدگي هاي مسائل و مشکلات بخش انرژي و احساس نياز مبرم کشورها به تربيت نيروهاي متخصص جهت يافتن راه حل هاي مناسب در زمينه هاي مختلف انرژي، به تدريج ايجاد مراکز تحقيقاتي و آموزشي در اين رابطه در آمريکا، کشورهاي بزرگ عضو اتحاديه اروپا و برخي کشورهاي آسيايي آغاز شد.
رشته های مهندسی سیتمهای انرژی در مقطع کارشناسی ارشد شامل سه گرایش مصوب می باشد که عبارتند از:
1- سیستمهای انرژی:
در اين زمینه پژوهشی، دانشجويان با فراگيري تكنيك‌هاي شبيه‌سازي سيستم‌‌هاي ترکيبي ( چرخه توليد، توزيع و مصرف انرژي) مانند سيستم‌هاي ترکيبي توليد حرارت و قدرت يا توليد همزمان و ... با هدف ارزيابي جایگاه حامل‌‌هاي انرژي، گامي تخصصي در جهت بررسي سيستم‌ها از ديدگاه مهندسي انرژي بر مي دارند. علاوه بر این مشکلات بخش انرژي با ديدگاه سنجش فني و اقتصادي پروژه‌ها،‌ گام بعدي و تكميلي اين تحقيقات خواهد بود. همچنين در اين گرایش، به كمك قوانين اساسي علوم مكانيك، ترموديناميك و برق قدرت به عنوان مبناي مدلسازي اوليه جهت تراز انرژي سيستم‌ها، جهت گيري فن‌‌آوري‌‌هاي فعلي را بسوي بهينه سازي و حداقل كردن مصرف انرژي مي‌برد و همچنين مي‌تواند در مديريت كلان بخش انرژي، تصميم‌گيري نهاد و سازمان‌هاي مربوطه، ديدگاه‌هاي تلفيقي برنامه‌ريزي در صنايع و بخش‌هاي انرژي شامل وزارت نفت و وزارت نيرو كارآيي داشته باشد و مديريت برنامه‌ريزي كشور را با در نظر گرفتن مسائل فني مرتبط با فرآيند انرژي یاری دهد.
2- فناوری های انرژی:
در اين زمینه پژوهشی، روش‌هاي مختلف طراحي مفهومی سيستم‌هاي تبدیل انرژی پیشرفته، سیستمهای تولید همزمان برق و حرارت و برودت و همچنین قابلیتهای انواع سیستمهای انرژی های تجدید پذیر با کمک ابزارهاي تحليلي متفاوت نظير مدل‌هاي برنامه‌ريزي ریاضی، مدلسازی دینامیک سیالات محاسباتی و انجام آزمایشات تجربی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین دانش آموختگان این گرایش می توانند با شناخت انواع فناوری های پیشرفته انرژی و قابلیتهای منابع انرژی تجدید پذیر در کشور علاوه بر توسعه دانش فنی در این زمینه، تدوین برنامه های گسترش استفاده از فناوری های نوین (نقشه راه یا سند های راه بردی) در کشور را نیز بر عهده گیرند.
3- انرژی و محیط زیست:
در این زمینه پژوهشی، ارتباط متقابل انرژی و محیط زیست به کمک ابزار های تحلیلی نظیر معادلات دینامیک سیالات، معادلات انتقال جرم و حرارت با در نظر گرفتن تاثیر مسائل اقتصادی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت. همچنین مدل پخش انواع آلاینده ها با استفاده از روشهای مختلف دینامیک سیالات محاسباتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و دانشجویان می توانند با مطالعه و بررسی روشهای بازیافت انرژی از ضایعات و پسماند ها با توجه به مسائل زیست محیطی در حفظ و حراست از محیط زیست و کاهش آلودگیهای زیست محیطی نقش مهمی ایفا کنند. از آنجائيکه بخش عمده اي از آلودگي هاي زيست محيطي ناشي از احتراق سوختهاي فسيلي براي تامين انرژي مي باشد اصول و روشهای کاهش آلودگی های زیست محیطی و ارزیابی فنیاقتصادی آنها از مهمترین مسائلی است که در زمینه مورد بررسی قرار می گیرد. قوانین و مقررات زیست محیطی، تجارت کربن، بهینه سازی مصرف آب و حفظ منابع آبی، تصفیه و استفاده از پسابهای صنعتی، سیاست گذاری ساختاری و در نهایت اعمال استاندارد های زیست محیطی نیز از جمله مواردی می باشند که در این زمینه پژوهشی در نظر گرفته می شود.
زمینه های شغلی و بازار کار:
فرصتهای شغلی برای دانش آموختگان این دوره می تواند در دو بخش ذیل خلاصه شود:
بخش دولتی: وزارت نفت، ‌وزارت نيرو،‌ شرکت ملی نفت ایران، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان انرژی های نو ایران، سازمان بهره وری انرژی، سازمان حفاظت محيط زيست، سازمان انرژي اتمي ايران، موسسه مطالعات بین المللی انرژی، ‌وزارت صنايع، توانیر و شرکتهای برق منطقه ای، وزارت مسكن و سایر نهاد های تصمیم گیری در بخش انرژی کشور
بخش خصوصی: شرکت های توسعه نیروگاهها، شرکتهای خدمات انرژی، شرکت های مهندسی انرژی صنایع نیروگاهی، شرکتهای طراحی سیستمهای بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع و ساختمان، طراحی سیستمهای انرژی های تجدید پذیر (توربین های بادی، سیستمهای حرارتی خورشیدی

سلام.

میگم اونایی که ارشد ٩۵هستن نگران رقباشون نباشن.
مثلا خود من که قراره اول بشم یه هفته اس فقط تونستم دوساعت!!!! ارتعاشات بخونم!!!
نگران نباشین هنوز درست و حسابی شروع نکردم!
;-)

saeedhashemi1371

عضو جدید
خیلی ممنون از دوست عزیزی که مطلب بالا رو گذاشتن ولی منظور من این بود که دانشگاه خودتون و رشته هاش رو با زبون خودتون بگین نه این که از یه سایت دیگه کپی کنین اینجا

البته عذر میخام رک گفتم.......

خب خودم گفتم خودم هم باید شروع کنم

دانشگاه فردوسی مشهد

رشته های موجود: هوا فضا- طراحی کاربردی - تبدیل انرژی - ساخت و تولید

آخرین رتبه قبولی : تقریبا 700

وضعیت اساتید: اکثرا سن بالا و کم حوصله- گرایش تبدیل اساتید بهتری داره- خیلی رو استاد ها نمیشه حساب باز کرد(برای کمک برا معرفی به شرکت یا جای دیگه و......)

جو دانشجویی: نه درس آنچنانی و نه نرم افزار -تو دوره کارشناسی که شاید 10 نفر هم کار مرتبط انجام نداده باشن-

نمره: کار سختی نیست و میشه با یکم درس خوندم معدل خیلی خوبی کسب کرد

تقریبا الان بالای صد تا دانشجوی دکترا هم داریم(که البته ورودی های مختلف هستن)

اکثر بچه ها که رتبشون به تهران برسه حتی خواجه نصیر میرن و فردوسی وای نمیستن.........

از دانشگاه صنعتی اصفهان یا دانشگاه تهران کسی رو نداریم؟ شریف چی؟ هرچند اینا خیلی از فردوسی بهتر هستن

بقیه بچه ها هم از هر شهری که هستن بیان بگن

برای سومین بار میپرسم!!!
ایا واقعا کسی جامعه ی اماری کنکور رو نمیدونه؟!؟
ایا نمیدونه اخرین رتبه ی قبولی تو دانشگاه های روزانه ی تاپ
و
روزانه های عادی چقده؟!؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
برای سومین بار میپرسم!!!
ایا واقعا کسی جامعه ی اماری کنکور رو نمیدونه؟!؟
ایا نمیدونه اخرین رتبه ی قبولی تو دانشگاه های روزانه ی تاپ
و
روزانه های عادی چقده؟!؟
برای گرایش ساخت و تولید بنده اطلاعاتی دارم امیدوارم مفید باشه.
تعداد شرکت کننده ها برای منم مجهوله ولی گرایش ساخت و تولید بعیده بالا 5000 تا باشه که البته نصف بیشترشون سیاهی لشکرن!:surprised:
کل ظرفیت روزانه حدود 250 نفر.
رتبه های قبولی در دانشگاه های برتر زیر 100 هست.
اولویت دانشگاه ها : 1-امیرکبیر 2-تهران 3-مدرس 4-علم و صنعت 5-صنعتی اصفهان
روزانه های شهرستان های دیگه ام تا 1500 1600 قبولی داره.
موفق باشید;)

ارشد94

برای گرایش ساخت و تولید بنده اطلاعاتی دارم امیدوارم مفید باشه.
تعداد شرکت کننده ها برای منم مجهوله ولی گرایش ساخت و تولید بعیده بالا 5000 تا باشه که البته نصف بیشترشون سیاهی لشکرن!:surprised:
کل ظرفیت روزانه حدود 250 نفر.
رتبه های قبولی در دانشگاه های برتر زیر 100 هست.
اولویت دانشگاه ها : 1-امیرکبیر 2-تهران 3-مدرس 4-علم و صنعت 5-صنعتی اصفهان
روزانه های شهرستان های دیگه ام تا 1500 1600 قبولی داره.
موفق باشید;)
پس بین این همه ادم!! اونم با کلی استرس و وقت کم!

قبولی خیلی سخته!!! و چه بسا برای امثال من محال باشه!!!!!:-(

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام.

میگم اونایی که ارشد ٩۵هستن نگران رقباشون نباشن.
مثلا خود من که قراره اول بشم یه هفته اس فقط تونستم دوساعت!!!! ارتعاشات بخونم!!!
نگران نباشین هنوز درست و حسابی شروع نکردم!
;-)

سلام
ازالان شروع کردید؟؟
یکم زود نیست؟؟؟

ارشد94

سلام
ازالان شروع کردید؟؟
یکم زود نیست؟؟؟
سلام.قصد شروعشو داشتم یکم با علاقه ی فوق العاده زیاد و لذت بخش خوندم یعنی هفته اول که چندساعت پیش بود رو منظورمه!
اما دانشگاه و کارای حاشیه ایم زیاده!!

نه زود نیست! یخورده دیر شروع کنم میدونم ممکنه از استرس نتونم هیچکاری انجام بدم!!!

چقد بده که ظرفیتا اینقد پایینه!!!!!

aydogan

عضو جدید
الان ساعت 2.5ه پست می گذارم.
دو ساعت دیگه عازمم پادگان.
یاد تمام خاطرات را ارج می نهیم.
این آیکون اشک کجاست نتونستم پیداش کنم.(شما خودتون بگذارید.برگشتنی نیگا می کنما)

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

برو عزیزم سلامت بری و برگردی :(
:cry:

میری یه تجربه جدید ـو عشق و حال دوران سربازی!
منم سال بعد عازمم..

داداش موفق و سلامت باشی قربونت برم ;)

M.ARIABOY

عضو جدید

داداش خدمت واس مرده
هممون قراره بریم، من افتخار میکنم ک واس ارتش کشورم خدمت کنم(دقت کن ارتش خخ)
امیدوارم هرجا هستی موفق باشی

• Like
واکنش ها: meko

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام.قصد شروعشو داشتم یکم با علاقه ی فوق العاده زیاد و لذت بخش خوندم یعنی هفته اول که چندساعت پیش بود رو منظورمه!

نه زود نیست! یخورده دیر شروع کنم میدونم ممکنه از استرس نتونم هیچکاری انجام بدم!!!

دوست عزیز بذار رک بگم بااین وضعیت...
امسال قبول نمیشی

• Like
واکنش ها: meko

dash @li

کاربر بیش فعال
واااااااای چرا ؟!؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام زیاد حرف هر کسی رو گوش ندیدن

از بعد از ماه رمضان شروع کنین و توکل بر خدا الانم به پاس کردن درس ها و پروژه ها تون برسین...

ان شالله موفق میشین هر کسی زحمت بکشه مزد زحماتش رو میبینه...

قانون بقا زحمت و نتیجه...اگه مشکلی پیش بیاد در حکمت خدا شک نکنین...

با تشکر

ehsan esf

عضو جدید
من تا حالا كسي را نديدم كه موفق بشه ولي از يه سال قبل (و قبل از هر گونه تلاشي) ايه ياس بخونه و توسل پيدا كنه به اما و اگر

واقعا ميگم اين جور حرف زدن واسه بازنده هاست

يخورده اعتماد به نفس داشته باش و اگه به هدفت مطمني محكم برو جلو ((اگه ميخواي موفق باشي)

joey

عضو جدید
من تا حالا كسي را نديدم كه موفق بشه ولي از يه سال قبل (و قبل از هر گونه تلاشي) ايه ياس بخونه و توسل پيدا كنه به اما و اگر

واقعا ميگم اين جور حرف زدن واسه بازنده هاست

يخورده اعتماد به نفس داشته باش و اگه به هدفت مطمني محكم برو جلو ((اگه ميخواي موفق باشي)

همینو میشد خیلی قشنگ ، یجوری بگید که طرف راه رو پیدا کنه نه اون روزنه امیدشم گم کنه ...

ehsan esf

عضو جدید
حرفتو قبول دارم مهنس
ولي فك كنم بعضي وقتا بايد يخورده محكم تر بود
اگه كسي داره خيلي خودشو دست كم ميگيره بايد يخورده محكم باهاش برخورد بشه تا به خودش بياد

اين دوستمون هنوز شروع هم نكرده به درس خوندن
حتي داره 6 ماهي زودتر شروع ميكنه
ولي اولا ميگه وقت كمه ((از لحاظه اينكه پايه درسي ضعيف باشه من هم خيلي ضعيف بودم خيلي هاي ديگه هم بدتر))
ثانيا از همين الان فكر اينه كه كاشكي ضرفيت دانشگاه ها بالاتر بود
در صورتي كه من يادمه روزاي اول اميد تهران داشت همين الان داره روي ظرفيت بقيه دانشگاهها و حتي اخرين رتبه ي قبولي و اخرين شانس قبولي كار ميكنه
به نظر خودم اين طور شروع كردن و با اين اعتماد به نفس فايده نداره
((من خودم قبلا در پيام خصوصي به همين دوستمون هم منابع را گفتم هم روش بالابردن اعنماد به نفس ))

بازم من معذرت ميخوام اگه روش من تنده و براي بعضيا زننده

(اينجا هر كسي نظر شخصيش را ميگه و من هم همين كارو كردم ))

سلام.
بله خیلی ممنونم.
سپاس از لطفتون.
حق با شماست.
من فقط با این افکار دارم سطح انرژیمو پایین میارم و کم کم خودمو مریض میکنم!!
از امتحان دادن و محدودیت متنفررررررررم.تقریبا هرنوع محدودیتی مث محدودیت زمان و....
موقع امتحانا هم تقریبا همیشه مریض میشم!!!

اما خب سعی میکنم درستش کنم.
همین که بخونم استرسمم کم کم میریزه!!
خودمو دست کم نمیگیرم اما میگم شاید نشه!! که البته من نمیزارم این شاید اتفاق بیفته.
سعی میکنم نتیجه چندان برام اهمیتی نداشته باشه و فقط تلاش کنم!

ممنونم دوستان.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام.
بله خیلی ممنونم.
سپاس از لطفتون.
حق با شماست.
من فقط با این افکار دارم سطح انرژیمو پایین میارم و کم کم خودمو مریض میکنم!!
از امتحان دادن و محدودیت متنفررررررررم.تقریبا هرنوع محدودیتی مث محدودیت زمان و....
موقع امتحانا هم تقریبا همیشه مریض میشم!!!

اما خب سعی میکنم درستش کنم.
همین که بخونم استرسمم کم کم میریزه!!
خودمو دست کم نمیگیرم اما میگم شاید نشه!! که البته من نمیزارم این شاید اتفاق بیفته.
سعی میکنم نتیجه چندان برام اهمیتی نداشته باشه و فقط تلاش کنم!

ممنونم دوستان.
برای موفقیت سه چیز نیازه:
1-هدف 2-انگیزه 3-اراده

majid.izadi

عضو جدید
برای موفقیت سه چیز نیازه:
1-هدف 2-انگیزه 3-اراده

ممنون از راهنمایی
هدف، انگیزه و اراده داریم اما در طول یک سال درس خوندن معمولا دو مشکل پیش میاد
یکی اینکه وسط کار آدم دلسرد میشه؛ شما برای افزایش روز افزون انگیزه چه پیشنهاداتی دارید؟
دوم اینکه وسط کار پیش میاد درس هایی که در گذشته خونده شده رو فراموش می کنیم؛ شما چه برنامه ای رو برای مرور درس ها پیشنهاد می کنید؟

vanpersi

عضو جدید

ببین الان کمی زوده تمرکزت رو بزار رو درسایی که این ترم داری و تو کنکور میان .اونا رو خوب یاد بگیر.اگه خیلی اصرار داری که از الان شروع کنی میتونی ریاضی 1 و 2 رو روزی 1-2 ساعت کنار درسات مطالعه کن

مستند

عضو جدید
اقا یکی تو سایت مدرسان اینو نوشته به نظرتون واقعیه؟ اگه درصدا این باشه من هیچ جا قبول نمیشم.
زبان 67.3
ریاضی 93.3
سیالات 73.3
جامدات 56.89
دینامیک 48.4

pro_designer

عضو جدید
اقا یکی تو سایت مدرسان اینو نوشته به نظرتون واقعیه؟ اگه درصدا این باشه من هیچ جا قبول نمیشم.
زبان 67.3
ریاضی 93.3
سیالات 73.3
جامدات 56.89
دینامیک 48.4

اگه این شاهکار واقعا درست باشه من یکی باید شبانه رو هم بیخیال شم!!!!!!

آقا یکی بگه رتبه ام چند میشه واقعا نگرانم (شوخی)

زبان 85.3 :eek:
ریاضی 94.3 :eek::eek:
سیلات 83.6:eek:
جامدات 80:eek:
دینامیک 73.3:eek:

حالا یکی بیاد بگه من راست گفتم یا دروغ

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا