ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
تا چه رتبه هایی میتونن روزانه ی دانشگاه های تاپ بیارن؟!؟
و با چه رتبه ایی اخرین روزانه؟!؟.
میانگین درصدا باید چقد باشه؟

fayyazjahani

عضو جدید
بچه هاي ساخت و توليدي در مورد سوال 113 جوابش اينه كه اصولا ابزار از جنس الماس براي فولاد ها پيشنهاد نميگردد اينو خودم تو كتاب هاي ايزار شناسي ديدم البته خودم هم مثل 90 درصد شما زدم گزينه كاربيد كه غلطه :

- الماس (Diamond)
الماس، سخت ترین ماده شناخته شده در جهان بوده و سختی متوسط آن ۵ برابر کاربایدهای سمانته است. سختی بسیار بالا، مقاومت به سایش عالی، قابلیت هدایت حرارتی خوب، استحکام فشاری بسیار بالا و انبساط حرارتی ناچیز، باعث شباهت ابعادی بی نظیر آن در براده برداری و تضمین کننده حصول اندازه های یکنواخت و دقیق در قطعه کار و صافی سطح بالا می باشد. همچنین به دلیل خنثی بودن الماس از نظر شیمیایی و پایین بودن ضریب اصطکاک آن در تماس با اکثر مواد در هنگام براده برداری پدیده جوش خوردن براده های قطعه کار به لبه ابزار به وقوع نپیوسته و همین مسأله باعث حصول صافی سطح خوب در ماشین کاری فلزات غیر آهنی و حتی غیر فلزات می شود.
ابزارهای الماسه، به هنگام براده برداری از فولادهای نرم و کم کربن، به سرعت سائیده می شوند. در صورتی که سرعت سایش آنها در ماشینکاری فولادهای آلیاژی پرکربن کمتر است و گاهی اوقات در ماشین کاری چدن(با درصد کربن بالا) طول عمر زیادی از خود نشان می دهند. ولی با این وجود به طور کلی ماشین کاری آلیاژهای آهنی و چدن توسط ابزارهای الماس توصیه نمی شوند.

saeedvalentino

عضو جدید
بچه هاي ساخت و توليدي در مورد سوال 113 جوابش اينه كه اصولا ابزار از جنس الماس براي فولاد ها پيشنهاد نميگردد اينو خودم تو كتاب هاي ايزار شناسي ديدم البته خودم هم مثل 90 درصد شما زدم گزينه كاربيد كه غلطه :

- الماس (Diamond)
الماس، سخت ترین ماده شناخته شده در جهان بوده و سختی متوسط آن ۵ برابر کاربایدهای سمانته است. سختی بسیار بالا، مقاومت به سایش عالی، قابلیت هدایت حرارتی خوب، استحکام فشاری بسیار بالا و انبساط حرارتی ناچیز، باعث شباهت ابعادی بی نظیر آن در براده برداری و تضمین کننده حصول اندازه های یکنواخت و دقیق در قطعه کار و صافی سطح بالا می باشد. همچنین به دلیل خنثی بودن الماس از نظر شیمیایی و پایین بودن ضریب اصطکاک آن در تماس با اکثر مواد در هنگام براده برداری پدیده جوش خوردن براده های قطعه کار به لبه ابزار به وقوع نپیوسته و همین مسأله باعث حصول صافی سطح خوب در ماشین کاری فلزات غیر آهنی و حتی غیر فلزات می شود.
ابزارهای الماسه، به هنگام براده برداری از فولادهای نرم و کم کربن، به سرعت سائیده می شوند. در صورتی که سرعت سایش آنها در ماشینکاری فولادهای آلیاژی پرکربن کمتر است و گاهی اوقات در ماشین کاری چدن(با درصد کربن بالا) طول عمر زیادی از خود نشان می دهند. ولی با این وجود به طور کلی ماشین کاری آلیاژهای آهنی و چدن توسط ابزارهای الماس توصیه نمی شوند.

پس اینم اشتباه شد

مرسی از اینکه پیگیر بودی

تا فردا ببینیم کلید بیاد و ....

فقط یه چیزی اینکه اگه الماس خوب نیست پس چرا این همه کاربرد داره
والا ما هر کارخونه و کارگاهی رفتیم از الماس استفاده می کردند....
آخه از تئوری تا تا واقعیت این همه تفاوت:eek:

آخرین ویرایش:

pro_designer

عضو جدید
بچه ها برای تراز حساب کردن یه فرمولی هست که تو یکی از سایت ها پیداش کردم البته سازمان سنجش هیچوقت فرمول محاسبه تراز رو نگفته ولی من اینو برای تراز پارسه حساب کردم تقریبا درست در اومد. فرمول اینه :

1-نمره میانگین : حاصلجمع ضرب نمره تک تک درسها در ضريبشون تقسیم بر مجموع ضرايب

2- حاصل مرحله یک تقسیم بر نمره ميانگين نفر اول

3- حاصل مرحله دو ضربدر 80 به اضافه معدل موثر

4 حاصل مرحله 3 ضربدر 100

آخرین ویرایش:

EsteraTus

عضو جدید
سلام به همه دوستان امروز پارسه جواب تشریحی قسمت جامداتم داد من تو دو تا سوالش شک دارم
یکی سوال خرپا که تو پاسخ هم اشاره شده که تعداد اعضای صفر نیرویی بیشتر از 8 تاست ولی به دلیل عدم پایداری نمی تواتن حذف کرد این یعنی اینکه خودشون هم قبول دارن تعداد بیشتر از 8 تاست تو سوالم که نگفته چند تا رو میشه حذف کرد پس این اعضا بالاخره یا صفرند یا صفر نیستند. اگرم صفر نیستند دلیلی تو پاسخ تشریحی داده نشدهبود....
دوم سوال میخی که تو دیوار بود در پاسخ گفته شده که با فرض اینکه نیروی گسترده وارد بر میخ خطی باشه نمودارم خطی میشه(برای قسمت درون دیوار) اینجاهم دلیل اینکه این فرضو گرفتن بیان نشده نظر من اینه که در واقعیت نمی توان این نیرو رو خطی در نظر گرفت
البته من برای استادی که لطف کردن این پاسخها رو نوشتن احترام زیادی قائلم و این صرفا استدلال خودمه که اگه کسی از دوستان میتونه تو فهم درست این دو تا سوال کمک کنه خوشحال میشم ممنون

مستند

عضو جدید
سلام به همه دوستان امروز پارسه جواب تشریحی قسمت جامداتم داد من تو دو تا سوالش شک دارم
یکی سوال خرپا که تو پاسخ هم اشاره شده که تعداد اعضای صفر نیرویی بیشتر از 8 تاست ولی به دلیل عدم پایداری نمی تواتن حذف کرد این یعنی اینکه خودشون هم قبول دارن تعداد بیشتر از 8 تاست تو سوالم که نگفته چند تا رو میشه حذف کرد پس این اعضا بالاخره یا صفرند یا صفر نیستند. اگرم صفر نیستند دلیلی تو پاسخ تشریحی داده نشدهبود....
دوم سوال میخی که تو دیوار بود در پاسخ گفته شده که با فرض اینکه نیروی گسترده وارد بر میخ خطی باشه نمودارم خطی میشه(برای قسمت درون دیوار) اینجاهم دلیل اینکه این فرضو گرفتن بیان نشده نظر من اینه که در واقعیت نمی توان این نیرو رو خطی در نظر گرفت
البته من برای استادی که لطف کردن این پاسخها رو نوشتن احترام زیادی قائلم و این صرفا استدلال خودمه که اگه کسی از دوستان میتونه تو فهم درست این دو تا سوال کمک کنه خوشحال میشم ممنون
دوست عزیز کمتر از 20 ساعت دیگه همه چیز معلوم میشه...صبر...

rezahmb

عضو جدید
احتمالش هست قبول شی. رتبتم در این حد که گفتی خراب نمیشه.
تبدیل انرزی ظرفیتش خوبه
شاید شبانه قبولشی وی این فکر کردنا هیچ فایده ای نداره جز اینکه اعصابت بریزه بهم

محمد 435

عضو جدید
احتمالش هست قبول شی. رتبتم در این حد که گفتی خراب نمیشه.
تبدیل انرزی ظرفیتش خوبه
شاید شبانه قبولشی وی این فکر کردنا هیچ فایده ای نداره جز اینکه اعصابت بریزه بهم
اره خدایی. چون بد دادم همش تو فکرم. حالا باز فردا دقیق معلوم میشه باز پست میزارم ببینم بچه ها چی میگن. ایشالا که شما هم خوب داده باشید. اکثر بچه های اینجارو میدونم خوب دادن

EsteraTus

عضو جدید
سلام شاید چیزی که میگم ربطی به موضوع این تاپیک نداشته باشه ولی از اونجایی که من تازه واردم نمی دونم کجا بنویسم از دوستان فعال خواهش میکنم یه تاپیک جدید در مورد انتخاب گرایش بزنند و هر کسی تجربه خودش و دوستانش که دارن ارشد می خونن در اختیار بقیه قرار بده چون واقعا رتبه آوردن یه طرف،انتخاب درست گرایش ادامه تحصیل یک طرف دیگه هست که به نظر دومی مهمتره....
الان شکر خدا ظرفیت ها به گونه ای هست که شما تا رتبه 2000-2500 میتونید اکثر گرایش ها رو انتخاب کنید من خودم پارسال رتبه تبدیل 2560 شدم رفتم شبانه تبدیل صنعتی شاهرود ولی چون مخارجش زیاد بود انصراف دادم تو کارنامه نهایی سنجش حتی سیستم انرژی روزانه کاشان هم قبول شده بودم...
به هر صورت اگر دوستان فعال مانند ملکه ی اسمان ها ، مستند و بقیه دوستان این کارو بکنن ممنون میشم....

• Like
واکنش ها: meko

meko

کاربر فعال
سلام شاید چیزی که میگم ربطی به موضوع این تاپیک نداشته باشه ولی از اونجایی که من تازه واردم نمی دونم کجا بنویسم از دوستان فعال خواهش میکنم یه تاپیک جدید در مورد انتخاب گرایش بزنند و هر کسی تجربه خودش و دوستانش که دارن ارشد می خونن در اختیار بقیه قرار بده چون واقعا رتبه آوردن یه طرف،انتخاب درست گرایش ادامه تحصیل یک طرف دیگه هست که به نظر دومی مهمتره....
الان شکر خدا ظرفیت ها به گونه ای هست که شما تا رتبه 2000-2500 میتونید اکثر گرایش ها رو انتخاب کنید من خودم پارسال رتبه تبدیل 2560 شدم رفتم شبانه تبدیل صنعتی شاهرود ولی چون مخارجش زیاد بود انصراف دادم تو کارنامه نهایی سنجش حتی سیستم انرژی روزانه کاشان هم قبول شده بودم...
به هر صورت اگر دوستان فعال مانند ملکه ی اسمان ها ، مستند و بقیه دوستان این کارو بکنن ممنون میشم....

آقا چقد میگیرن ؟ دانشگاه های مختلف فرق میکنه ؟

EsteraTus

عضو جدید
آقا چقد میگیرن ؟ دانشگاه های مختلف فرق میکنه ؟
شهریه ثابتش 500 تومن بود فکر کنم هر واحد 150-200 تومن میشد ولی هزینه خوابگاهش بالا بود چیزی حدود 800 تومن هر ترم فقط پول خوابگاه بود تازه اگر گیرم میومد....... همون اول آب پاکی رو دستم ریختن گفتن برو خونه بگیر منم نمیتونستم هزینه اجاره و وسایل لازم برا خونه رو تهیه کنم تازه غذا هم معلوم نبود بهمون بدن یا نه اگرم میدادن احتمالا دو برابر بقیه اونم فقط ناهار خلاصه اینا هم دست به دست هم داد که من انصراف دادم
به نظر من به جز شبانه چند تا شهر خوب مثل تهران شیراز اصفهان تبریز مشهد دیگه بقیه جاها ارزشش رو نداره ...بهتره آدم راحت بره آزاد شهر خودش
در ضمن دانشگاههای درجه یک که بالا گفتم شهریشون بیشتره مثلا شهریه ثابتشون 650-700 تومنه احتمالا مابقی هزینهاشونم بالاتر باشه

saeed.sb

عضو جدید
من برای سوال 73 و 110 اعتراض می نویسم
73 که قبلا توضیح دادم
110 هم من با نقطه ی x=10^(-1 و y=0 حل کردم که نوع 2 شد

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
منم درصدام ایناس میشه تقریبی بگید
ریاضی30
سیالات40
جامدات27
دینامیک30

mechanic-man

عضو جدید
بچه ها من درصدام این شد ریاضی 40 سیالات55 جامدات 65 کنترل 25 به نظرتون روزانه تهران رو میارم؟

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سوال 34 ریاضی جوابش غلطه چون گفته a>0 باید بشه جواب باید 3a بشه و 6a فقط در صورتیکه محدوده ای واسه a مشخص نمیکرد درست بود.!!!!
مگه نه؟

NASTOH

عضو جدید
دوستان تهرانی که علاقه به شرکت در کنکور ارشد سال اینده(مشاوره-برنامه ریزی-خریدکتاب) هستند میتونن بهم پیام خصوص بدن واز تجربیاتم استفاده کنن. موفقیت یعی استفاده از تجربیات دیگران-قبول شدن آسونه به شرطی که بدونی جچه منبعی بخونی و از همه مهمتر چوری بخونی

saeed.sb

عضو جدید
درصدای من دینامیک 35
جامدات 23
سیالات18
ریاضی 10
متاسفانه به فردوسی مشهد نمیرسم . معدل هم 16

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا