ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بچه ها راجب سوال عضوهای صفر میشه 6

اخه اونی که شما میگید بالا سرش یک نیروی بهش وارد میشه . درسته که طبق عضوهای پایین میشه صفر ولی نیرویی که وارد میشه عضو خنثی میکنه عضوی های پایین رو .

saeedhashemi1371

عضو جدید
بچه ها راجب سوال عضوهای صفر میشه 6

اخه اونی که شما میگید بالا سرش یک نیروی بهش وارد میشه . درسته که طبق عضوهای پایین میشه صفر ولی نیرویی که وارد میشه عضو خنثی میکنه عضوی های پایین رو .
من این سوال رو نزدم

ولی حتما میشه هشت تا

chego

کاربر فعال
با سلام خدمت بچه های با انرژی مکانیک پیرمرد برگشته فقط واسه عرض ادب
من امسال مهندسی مواد شرکت کردم دم بچه های مکانیک گرم که تاپیکشون همیشه فعاله ولی تاپیک مهندسی مواد دور از جونشون انگار خاک مرده پاشیدن ایشالا که همه ترکوندین ودل من پیرمردو شاد کنین
خدا به همتون موفقیت بده همیشه دعا میکنم براتون

ehsan esf

عضو جدید
دوستان عزيز اگه موضوع پروژه به درد بخوري سراغ داريد ممنون ميشم بهم بگيد ((فلونتي باشه كه بهتر))

دمتون گرم

• Like
واکنش ها: meko
ایشالا تک تک تون بیش از زحماتتون نتیجه بگیرن

ما هم که سال بعد بگیرم هم بتونیم تلاش کنیم هم نتیجه بگیرم.

امیدوارم یه تایپیک ٩۵ هم باز کنن سریع تر!!!

ZOLA

عضو جدید
سلام مثل دیشب میخوام در مورد سوال 61 بگم
فکر کنم جواب یک بشه چون فشار در کف ظرف برابر 5pgh. به سمت پایین است و در زیر سقف برابر 5pgh. به سمت بالاست پس اختلافشون میشه pgh

mohammadreza1001

کاربر فعال
سلام مثل دیشب میخوام در مورد سوال 61 بگم
فکر کنم جواب یک بشه چون فشار در کف ظرف برابر 5pgh. به سمت پایین است و در زیر سقف برابر 5pgh. به سمت بالاست پس اختلافشون میشه pgh

من سیالات نخوندم، ولی میشه اینطوری گفت که وقتی ظرف با شتاب نصف جاذبه به سمت پایین میره، نیروی جاذبه وارد بر سیال هم نصف میشه، پس اختلاف یالاترین (0) و پایین ترین ( 0.5pgh ) نصف حالت (ظرف پابت) عادی میشه

بچه ها تو رو خدا یه نفر بی زحمت بره و برای ارشد ٩۵ یه تایپیک جدید باز کنه.
من از دیروز تا حالا نتونستم!!
میشه یه نفر لطف کنه و زحمتشو برا ما بکشه :-(

ZOLA

عضو جدید
من سیالات نخوندم، ولی میشه اینطوری گفت که وقتی ظرف با شتاب نصف جاذبه به سمت پایین میره، نیروی جاذبه وارد بر سیال هم نصف میشه، پس اختلاف یالاترین (0) و پایین ترین ( 0.5pgh ) نصف حالت (ظرف پابت) عادی میشه
مخزن سربسته است فشار در زیر سقف صفر نیست

aero22

عضو جدید

سلام ، ببینید فرض کنید سقف این مخزن سر بسته یک میلی متر با سطح آب فاصله داره ، این طور که شما میگید باید آب به سقف بچسبه ! که امکان نداره ! جواب همون 0.5pgh میشه ! اصلا ما مسئله تو هوافضا داریم دیگه که اگر مثلا فضانوردی به همراه سفینه اش ( مثلا :d ) سقوط آزاد کنه ، هیچ نیروی تکیه گاهی از سفینه به فضانورد وارد نمیشه !

MohammadAli.E

عضو جدید

چون چند بار در مورد این سوال دوستان بحث کردن لازم شد توضیح بدم.
در مخزن سیال مایع وجود داره. سیال مایع مشخصه اش چیست؟! تراکم ناپذیر. پس فقط به کف و سطوح جانبی فشار وارد میشه. اگه گاز بود حرف شما درست بود و مخزن تحت فشار به سقف هم نیرو وارد میکنه. در یک مخزن پر از سیال که قاعدتا تراکم پذیر نیست که بخواد انرژی فشاری ذخیره کنه بر اساس چه توجیهی شما میگید در سقف فشار داریم؟! تنها در صورتی در یک مخزن پر از مایع در سقف فشار خواهیم داشت که شتاب رو به زمین بیشتر از g باشد. که در آن حالت فشار در کف صفر خواهد شد.

aero22

عضو جدید
بچه ها من درصدامو حساب کردم ، ریاضی 20 ، سیالات 40 ، جامدات یا 60 یا 66 ، دینامیک هم 60 ، امیدی به طراحی کاربردی شریف ( روزانه یا شبانه ) هست ؟
کنکور هوافضا کی داده ؟
درصدای احتمالیم :
ریاضی 40 ، آیرو 40 ، مکانیک پرواز 80 ، سازه 75 ، طراحی هواپیما هم ایشالله بالای 50 ، همه میگن با این درصدا اولی :d
نظر شما چیه ؟

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بچه ها تو رو خدا یه نفر بی زحمت بره و برای ارشد ٩۵ یه تایپیک جدید باز کنه.
من از دیروز تا حالا نتونستم!!
میشه یه نفر لطف کنه و زحمتشو برا ما بکشه :-(

سلام دوست عزیز
چرا انقدر عجله دارید الان خیلی زوده برای ارشد95
زده میشید
اگه میخواید اطلاعاتی کسب کنید تاپیکای ارشد94و93رو بخونید خیلی مطالب مفیدی توش گفته شده
موفق باشید

khorshid_mech

عضو جدید
بچه ها من درصدامو حساب کردم ، ریاضی 20 ، سیالات 40 ، جامدات یا 60 یا 66 ، دینامیک هم 60 ، امیدی به طراحی کاربردی شریف ( روزانه یا شبانه ) هست ؟
کنکور هوافضا کی داده ؟
درصدای احتمالیم :
ریاضی 40 ، آیرو 40 ، مکانیک پرواز 80 ، سازه 75 ، طراحی هواپیما هم ایشالله بالای 50 ، همه میگن با این درصدا اولی :d
نظر شما چیه ؟
ایشا...........................
آفرین فقط یادتون نره تجربیاتتونو تو تاپیک برای کنکوریای 95 بنویسین.
درصدای من
ریاضی 35 و سیالات 25 و جامدات55و دینامیک60

ارشد94

سلام دوست عزیز
چرا انقدر عجله دارید الان خیلی زوده برای ارشد95
زده میشید
اگه میخواید اطلاعاتی کسب کنید تاپیکای ارشد94و93رو بخونید خیلی مطالب مفیدی توش گفته شده
موفق باشید
خب اخه میخوام زووووودی شروع کنم و یه عااااالمه سوال دارم.
تایپیک ٩٣رو هم که نتونستم پیدا کنم و میدونم که اونم مث این تایپیک پر از مطلبه!!!این همه رو سختمه بخونم!!یعنی میخونما!ولی خب زیادن.در ضمن بعضی جاهاش روحیه منو کامل ازم میگیره بعضی جاهاش بهم امید میده!!!

aero22

عضو جدید
ایشا...........................
آفرین فقط یادتون نره تجربیاتتونو تو تاپیک برای کنکوریای 95 بنویسین.
درصدای من
ریاضی 35 و سیالات 25 و جامدات55و دینامیک60

حتما ، ایشالله هر دومون شریف قبولیم ... تراز دینامیک فک کنم امسال برگه برندمون باشه !!

khorshid_mech

عضو جدید
حتما ، ایشالله هر دومون شریف قبولیم ... تراز دینامیک فک کنم امسال برگه برندمون باشه !!

شما که صد در صد شریفی هستین آفرین
من که یا پذیرشم داره برای دانشگاه توکیو درست میشه که برم مهندسی خودرو بخونم یا اینکه تبدیل انرژی میخوام یه جای درس و حسابی قبول شم ولی درصد سیالاتم بده:cry:

• Like
واکنش ها: meko

aero22

عضو جدید
اقا حالا که بحث درصده یکی بهم بگه من کجا با چه رتبه ای تبدیل میارم..
ریاضی 50 سیال 46 طراحی 66 دینامیک 35

شما که خوبید ماشالله ، ایشالله شریف قبولید ، فقط میدونم امسال متقاضی تبدیل خیلی زیاده !!!!!!!

aero22

عضو جدید
شما که صد در صد شریفی هستین آفرین
من که یا پذیرشم داره برای دانشگاه توکیو درست میشه که برم مهندسی خودرو بخونم یا اینکه تبدیل انرژی میخوام یه جای درس و حسابی قبول شم ولی درصد سیالاتم بده:cry:

خدا از دهنتون بشنوه ،ایشالله همیشه موفق باشید ، منم بچگی عاشق ژاپن بودم :d

ایشالا که همه موفق باشین اما بچه ها میگم حالا که کنکورتون تموم شده خدایی نکرده نرین حاجی حاجی مکه!!ما تو تایپیک ارشد٩۵بهتون نیاز داریم.باشین باهامون.

maysam_n2005

کاربر فعال
سلام میگم خانومه شیما شما نزدیک به 3 ساله دارید می خونید درصداتون باید بهتر اینی که زدین می شد همینا هم خوبه قبول می شید ولی انتظار از شما بیشتر بود ولی همینم خوبه مبارکتون باشه.
ارشد چیز خوبیه بخونید به همتون توصیه می کنم دکترا هم بخونید

ali-sharif1

عضو جدید
سلام میگم خانومه شیما شما نزدیک به 3 ساله دارید می خونید درصداتون باید بهتر اینی که زدین می شد همینا هم خوبه قبول می شید ولی انتظار از شما بیشتر بود ولی همینم خوبه مبارکتون باشه.
ارشد چیز خوبیه بخونید به همتون توصیه می کنم دکترا هم بخونید

دلیل؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا