ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

r.mob

عضو جدید
سلام
با ریاضی عمومی میونتون چه جوریه؟؟؟
عاقا من همه ی فرمولا یادم رفتن!!:(
بعد بسط مک لورن باید هموشونو بخونیم این فرمولای تاب وکنج فرنه و... رو چجوری یادتون نگه میدارین؟؟؟

یا بسط ها رو باید حفظ کنید یا حالت عمومیش رو یاد بگیرید که به نظرم حفظ کردنش راحت تره ( هرچند تو ریاضی مهندسی باید فرمول بسط تیلور رو یاد بگیریم)

کنج فرنه رو هم با خیال راحت حذف کنید و فقط فرمول های بردار های T, N , B رو یاد بگیرید که کلا 3-4 تا فرمول داره . انحنا هم بیشتر (R(t سوال اومده هر چند که کلا به طور مستقیم از مبحث انحنا کمتر سوال اومده .

aydogan

عضو جدید
مهندس اين بسط ها اغلب مثل هم هستن پس خيلي نترس ازشون

بعد من يه كاري كردم فقط نخندينا ههه

اين فرولا را زدم به ديوار كنار دستشويي

وقتي ميرم دستشويي يكيش را ميخونم

ديگه از بس خوندم حالم بهم ميخوره ازشون ولي خب ديگه توي قبرم يادم هست هههه
داداش تو خیلی حرفه ای کار می کنی.:surprised:

Antikarisma

عضو جدید
بعد سه بار خوندن يه بخش از ديناميك ماشين (بخش سرعت)
بالاخره اون طوري كه بايد يادش گرفتم

به نظرم بچه ها اگه دفعه ي اول درسي را ياد نگرفتيد چند روز بعد دوباره بخونيد به خصوص درساي بخش ديناميك به نظر من اين طورين

در عين حال كه از تمام درسا تعداد مباحث كمتري دارن از لحاظ درك سختر هستن

يه پيشنهاد دارم براي بچه ها
سعي كنيد از نقطه قوت هاتون استفاده كنيد و ضعف ها را پوشش بدين

مثلا من ميدونم كه دو قسمت رياضي و ديناميك ماشين را نميتونم به پنجاه برسونم (مورد انتظارم سي درصد از هر كدومه )
ولي در كنارش زبان را ميخونم و با 50 درصد زبان راحت انگار هر دوتاي اونا را 40 درصد زدم

نقطه قوت هاتون را بخونيد

اين حرف را در مقابل حرف دوستمون زدم كه ميخوان درسهايي كه خوب بلدن را بذارن اخر
نظر شخصيم اينه كه اين كار خوب نيس((شايدم من اشتباه كنم ))
آخخخخ گفتی آقا همینه. من این مدت یه جوی داشتم که آره باید همه درسها رو 100% بخونی بترکونی ولی من به شخصه بکشنم هر کاری کنم از یکی دو تا درس متنفرم حالم به هم میخوره مثل یه قسمتایی از باکس ریاضی و دینامیک ماشین ولی مثلا عاشق درسای سیالات و جامداتم بیست و چهار ساعتم بخونم سیر نمیشم و خیلی هم خوب میفهممشون. به نظرم همین نقاط قوت رو باید گرفت و باهاشون ضعفها رو پوشش داد درست تره تا اینکه خودتو بکشی که چیزی که متنفری رو یاد بخونی و آخرم نتونی تستشو بزنی

M.ARIABOY

عضو جدید
من یک ساعت ک میخونم دیگه نمیکشم بزور رسوندمش ب ی ساعتو ده دقیقه
درسایی مثل معادلات و سیالات خیلی راحت تا دوساعت میخونم ولی بقیه درسا,بخصوص درسی مثل دینامیک واقعا سخت و زجراوره برام

peyman9999

عضو جدید
سلام
بخش فضای حالت کنترل.همه این روش حل ها و توضیحات رو باید بلد باشیم؟یه حالت کلی و تکنیکی نداره که بشه با خوندن چند صفحه مسلط شد؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها ی فرم بود که باید توسط دانشگاه تایید بشه . من چون ترم اخرم همین ترمه مطمنن معدلم خیلی بالاتر اینی که الان زدم میره

حالا من چیکار باید کنم ؟ کی فرم رو ببرم برای تاییده گرفتن ؟

r.mob

عضو جدید
ه درس مزخرف به اسم دینامیک. :book:
یه قسمت مزخرف به اسم سینتیک:twisted:
هر بخش سینتیک یه راه حل جداگونه :wallbash:
آخه چرا مکانیک انقدر سخته ؟ :w19::w05:

آخرین ویرایش:

dash @li

کاربر بیش فعال
نوشته اصلي بوسيله khorshid_mech http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png سلام
چرا به تاپیک رفع اشکال سر نمیزنید واقعا که
یعنی ممکنه وقتتون تلف شه ؟؟ آخی چه بچه های درسخونی!
من دیگه حرفی ندارم:(
راست میگه دیگه.اگه قرار بود هیچکی نیاد چرا اون تایپیکو درست کردیم..

:eek:

[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص تمديد مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال1394 و دوره بيستم المپياد علمي دانشجويي كشور[/h]
1393/08/25

پيرو اطلاعيه مورخ 11/8/93 به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 و دوره بيستم المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند، به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتربراي آن دسته از داوطلبانيكه تا اين تاريخ (25/8/93) براي ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده تا روز چهارشنبه مورخ 28/8/93 بتوانند نسبت به ثبت‌نام و يا ويرايش اطلاعات خود اقدام نمايند. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما (دفترچه راهنما از طريق سايت سازمان قابل دسترسي است) وفراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 و دوره بيستم المپياد علمي دانشجويي كشور اقدام نمايند. ضمناً با توجه به اينكه بر اساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالي و دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در تعداد محدودي از رشته‌ها، گرايش‌ها، عناوين دروس امتحاني و ضرايب مربوطه، تغييراتي انجام شده است، تغييرات مورد نظر در قالب اطلاعيه اصلاحات دفترچه راهنماي شماره 1 آزمون تحصيلات تكميلي سال 1394، از ساعت 18 روز دوشنبه 26/8/93 بر روي سايت اينترنتي سازمان قرار داده مي‌شود كه لازم است داوطلبان، حتماً از مفاد آن اطلاع يافته و در صورت لزوم نسبت به ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام نمايند.
[h=1]هشدار به داوطلبان متقاضي شركت در آزمون كارشناسي ارشد سال 1394[/h]
1393/08/25

اخيراً برخي پايگاههاي اينترنتي به منظور جذب و اغواي كاربران خصوصاً داوطلبان ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي در مقطع تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) با درج واژه پذيرش بدون كنكور در كارشناسي ارشد اقدام به سوءاستفاده‌هاي مالي از افراد مي‌نمايند. بدين‌وسيله به اطلاع عموم داوطلبان به ويژه متقاضيان دوره كارشناسي ارشد مي‌رساند متولي پذيرش در مقطع تحصيلي كارشناسي ارشد، سازمان سنجش آموزش كشور بوده كه معرفي داوطلبان فقط از طريق اين سازمان انجام مي يابد . لازم به ذكر است كه سازمان سنجش آموزش كشور با هيچ موسسه و آموزشگاهي در اين خصوص همكاري ندارد و براي هيچيك از آنها نيز مجوزي صادر ننموده است. براين اساس هنگام برخورد با اينگونه پيامها هوشمندانه عمل نموده، مراتب را فورا از طريق حفاظت آزمونهاي سازمان سنجش به نشاني پست الكترونيكي: hefazatazmon@sanjesh.org گزارش نمائيد.

ehsan esf

عضو جدید
دوست عزيز اگه بچه ها وقت كنند و اون سوال شما را هم بلد باشن حتما جواب ميدن خب

بعضي بچه ها هستن اينجا وقتي خودشون حالشون گرفته است

يا سوال دارن ((منظورم اين دوستمون كه سوال پرسيده اصلن نيست)) پيداشون ميشه

اما بعد از اون خودشون نميان

بعد دوباره بعد دو ماه ميان ميگن ا چرا اينجا اين قدر خلوته

مطمنا همه الان سرشون شلوغه پس اين طوري گفتن به نظر من درست نيست

khorshid_mech

عضو جدید

سلام به همگی
بله شما درست میگید و من فقط گفتم به اون تاپیک سر بزنید همین.
همگی موفق باشید خداحافظ

aydogan

عضو جدید

چی میگه!!!!

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام.

یه سوالی داشتم دوستان..

جداول A-4 و A-5 کتاب سنجل برای ترمودینامیک میخواستم بدونم فشارها براساس مگاپاسکال هست؟....به نظر میاد غلط تایپی داره.

چاپ ششم 1388

ممنون میشم راهنمایی کنین

م کا نی ک

عضو جدید
به نظرم نباید گله و شکایت کرد خیلی ها فرصت نمیکنن و حق دارن مشغول مطالعه ان و زمان هم که مثله برق و باد داره میگذره ابان ماهم تموم شد.... دوست عزیز اومدن بچه ها اجباری نیست و همینکه هرزگاهی وقت میزارن میان و به سوالای من و شما پاسخ میدن ازشون ممنونیم .

aydogan

عضو جدید
به نظرم نباید گله و شکایت کرد خیلی ها فرصت نمیکنن و حق دارن مشغول مطالعه ان و زمان هم که مثله برق و باد داره میگذره ابان ماهم تموم شد.... دوست عزیز اومدن بچه ها اجباری نیست و همینکه هرزگاهی وقت میزارن میان و به سوالای من و شما پاسخ میدن ازشون ممنونیم .
آزززز دانیش.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
همگی خسته نباشید
یه سوال:برای مجموعه سوالای کنکور چه کتابی بگیرم!؟

دوم اینکه فصل 3ارتعاشات بر خلاف مباحث درسنامه اش تستاش واقعا پیچیده اس اینطور نیست؟!به نظرتون کار درستی کردم که فصل چهارش رو حذف کردم؟!

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام
همگی خسته نباشید

دوم اینکه فصل 3ارتعاشات بر خلاف مباحث درسنامه اش تستاش واقعا پیچیده اس اینطور نیست؟!به نظرتون کار درستی کردم که فصل چهارش رو حذف کردم؟!

همه درسا رو خوندین مهندس شیما، ای ول من هنوز 4 تا درسد هنوز نگاهم نکردم
من 20سال کنکور راهیانو گرفتم توی دوجلده، بنظرم خوبه

هامه دانوشا بیلر ، رعایت اله
با تشکر مهندس عزیز

M.ARIABOY

عضو جدید
رعایت الین یریم خاراب اولوب.
من کی سیزینن دییردیم مهندس جااااان.

سیز بیزه دیمدیز، دوستلاروما دیدیز
سعی اله میزان الیی، یاشیاای

بچه ها دینامیکو کلا بدارم کنار مشکلی ایجاد میشه؟؟؟؟ واقعا هیچی نمیفهمم ازش واقعا سخته
ممنون میشم بگید،وقتشو بذارم سر کنترل یا ارتعاشات

aydogan

عضو جدید
سیز بیزه دیمدیز، دوستلاروما دیدیز
سعی اله میزان الیی، یاشیاای

بچه ها دینامیکو کلا بدارم کنار مشکلی ایجاد میشه؟؟؟؟ واقعا هیچی نمیفهمم ازش واقعا سخته
هی من هیچی نمی گم بر میگرده هیچی میگه.

maxy

عضو جدید
سلام دوستان مهندس.
یه سوال داشتم؟
برای تبدیل:
اگر کسی باکس سیالات رو 65 درصد بزنه بقیه رو سفید بهتره ؟ = 65*3= 195
یا کسی که سیالات رو 35 و جامدات رو 25 و ریاضی رو 20 ؟ = 35*3+25*2+20*2= 195

با معدل و دانشگاه یکسان رتبه برای تبدیل انرژی این دونفر به چه صورتی میشه؟

ممنون میشم با دلیل توضیح بدید..

aydogan

عضو جدید
سلام دوستان مهندس.
یه سوال داشتم؟
برای تبدیل:

اگه متعادل بزنی بهتره.
اگه باکسی رو سفید بگذاری لنگر میاندازه و نمی ذاره ترازت بالا بره.

mm.caffee

عضو جدید
سلام دوستان مهندس.
یه سوال داشتم؟
برای تبدیل:

سلام دوست عزیز
ببینید درصد مهم نیست
تراز مهمه
مطمئن باشید 3تا درس رو بزنید تراز بالاتری داره تا فقط یه درس

mm.caffee

عضو جدید
سلام
همگی خسته نباشید

سلام
برای سوالات کنکور کتاب سنجش خوبه که معمولا 1 ماه آخر یا 6 هفته آخر مونده به کنکور منتشر میکنه
تازه توی اون میفهمید بعضی از جوابایی که بعضی کتاب ها میدادند اشکال داشته و اون سوال از کنکور حذف شده بوده!!

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
سلام
سلام .
فصل ۴ بعضی سوالاتش رو میشه با اطلاعات فصل ۲و۳ حل کرد .ولی اون قسمتایی که با لاپلاس حل کرده پیچیده هست . منم این فصل رو حذف کردم .
فصل سوم هم نسبت به بقیه فصول راحت تره . فقط باید بهش مسلط بشی . زیاد محاسبه نداره . بیشتر نتیجه گیری نمودارها مهم هست .

r.mob

عضو جدید
من از کنترل اومدم رو دینامیک
کنترل سخت بود و منبع مناسبی هم براش پیدا نکردم. . حذفش کردم .
ارتعاشات مناسب هست . با حل کردن چند مثال دستت میاد چی به چیه .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا