ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ArXan

عضو جدید
از بچه ها کسایی هستن که دوستای ساختیشون رتبه خوب آورده باشن؟! چون به نظر میرسه امسال بر خلاف پارسال رتبه های زیر 100 ساخت، ساختی نیستن و اکثرشون طراحی یا سیالاتی هستن.

porofesor

عضو جدید
والا تو گوگل پر بازدید ترین لینک انتخاب رشته ارشد گوگل هست و چون فقط محوریتش انتخاب رشته هست همه صفحاتش رو بخونین خیلی چیزا دستگیرتون میشه.

انتخاب رشته ارشد مکانیک

سیستم انرژی رشته خیلی خوب و جدیدیه و برای اونایی که اهل تحقیق و نبوغ هستن خیلی خوبه.
مخصوصا تو زمینه انرژی های نو مثل خورشید و باد و ... و طرح صنعتی دادن.

تو این رشته اگر ادم باهوشی باشین، خوب میتونین پیشرفت کنین.
مهندس من رشتم مکانیک گرایش حرادت برودت بوده و پایان نامه دوره لیسانسم انرزی خورشیدی و سلول خورشیدی بوده کلا هم خیلی اهل محاسبات پیچیده نیستم احساس میکنم گرچه میتونم تبدیل برم ولی سیستم انزژی بهتر میتونم موفق باشم چون هم سبک تره هم تازه اومده زیاد استاد خفن نداره با رشته قبلیم و طبعم که مدیریتی بیشتر میسازه .منتها بیشتر نگران اینم نکنه فردا که رفتم سیستم بگن تبدیل نرفتی ضرر کردی این رشته کلی بیکار داره هیچ اینده ای نداره مدرکشم بدرد هیچ جا نمیخوره .درساشم چرت و پرت من دراوردیه
متاسفانه کسی هم نیست بگه من رفتم این رشته رو فلان بیساره شما میدونید تهران حداکثر روزانه تا چند سیستم پر میشه بعلاوه یکی از دوستان میگفت سیستم بعد از تبدیل و مدیریت انرزی و انرزی های تجدید پذیر پر میشه حقیقت داره

مهندس من رشتم مکانیک گرایش حرادت برودت بوده و پایان نامه دوره لیسانسم انرزی خورشیدی و سلول خورشیدی بوده کلا هم خیلی اهل محاسبات پیچیده نیستم احساس میکنم گرچه میتونم تبدیل برم ولی سیستم انزژی بهتر میتونم موفق باشم چون هم سبک تره هم تازه اومده زیاد استاد خفن نداره با رشته قبلیم و طبعم که مدیریتی بیشتر میسازه .منتها بیشتر نگران اینم نکنه فردا که رفتم سیستم بگن تبدیل نرفتی ضرر کردی این رشته کلی بیکار داره هیچ اینده ای نداره مدرکشم بدرد هیچ جا نمیخوره .درساشم چرت و پرت من دراوردیه
متاسفانه کسی هم نیست بگه من رفتم این رشته رو فلان بیساره شما میدونید تهران حداکثر روزانه تا چند سیستم پر میشه بعلاوه یکی از دوستان میگفت سیستم بعد از تبدیل و مدیریت انرزی و انرزی های تجدید پذیر پر میشه حقیقت داره

بله من که گفتم سیستم برای کار به خلاقیت خودت ربط داره، یه جوری مثل مهندسی معماری هست درس سختی نداره و فرمول هم کمتر، اما نوآوری و فکر توش خیلی مهمه.
مثلا طرح دارن واسه ساخت توربین های بادی سبک و کم هزینه، آب گرمکن خورشیدی ارزان قیمت و...
باید خودت بیشتر کارآفرینی کنی تو سیستم و دیرتر از همه هم پر میشه چون اکثرا کار جامعه رو ترجیح میدن.

porofesor

عضو جدید
سلام مجدد دوستان. تو دانشگاه های تهران - شریف - امیرکبیر- خواجه - علم و صنعت - ارومیه - تبریز- اردبیل - رشت - زنجان - همدان - اذربایجان- سمنان -کاشان- دوست دارم. اگه کمکتون میکنه میتونم باهاتون اشناشون کنم.
مهندس شما خیلی لطف میکنی که وقت ارزشمندتونو واسه امثال ما میزارید من 2 سوال دارم
یکی کاشان تبدیل و سیستم تا چند میگیره
دوم شما فرمودید سیستم با 800 عباس پور تو تهران میشه اورد یعنی خواجه و... هیچ شانسی ندارم و ایا اینکه عباس پور رفته زیر نظر شهید بهشتی فرقی به حال ما میکنه یعنی مدرکش بهشتیه و اینکه رفته زیر نظر شهید بهشتی راسته.بین سیستم و مدیریت انرزی و انرزی های تجدید پذیر کدوم بالاتره

porofesor

عضو جدید
بله من که گفتم سیستم برای کار به خلاقیت خودت ربط داره، یه جوری مثل مهندسی معماری هست درس سختی نداره و فرمول هم کمتر، اما نوآوری و فکر توش خیلی مهمه.
مثلا طرح دارن واسه ساخت توربین های بادی سبک و کم هزینه، آب گرمکن خورشیدی ارزان قیمت و...
باید خودت بیشتر کارآفرینی کنی تو سیستم و دیرتر از همه هم پر میشه چون اکثرا کار جامعه رو ترجیح میدن.
مهندس شما خیلی لطف میکنی که وقت ارزشمندتونو واسه امثال ما میزارید من 2 سوال دارم
دوم دوستان فرمودند سیستم با 800 عباس پور تو تهران میشه اورد یعنی خواجه و... هیچ شانسی ندارم و ایا اینکه عباس پور رفته زیر نظر شهید بهشتی فرقی به حال ما میکنه یعنی مدرکش بهشتیه و اینکه رفته زیر نظر شهید بهشتی راسته.بین سیستم و مدیریت انرزی و انرزی های تجدید پذیر کدوم بالاتره

ariax77

کاربر فعال
دوم شما فرمودید سیستم با 800 عباس پور تو تهران میشه اورد یعنی خواجه و... هیچ شانسی ندارم و ایا اینکه عباس پور رفته زیر نظر شهید بهشتی فرقی به حال ما میکنه یعنی مدرکش بهشتیه و اینکه رفته زیر نظر شهید بهشتی راسته.بین سیستم و مدیریت انرزی و انرزی های تجدید پذیر کدوم بالاتره

در مورد سوال دومت:

بله. عباسپور الان پردیس فنی دانشگاه شهید بهشتی نامیده میشه.

مدیریت انرژی نمیدونم چه صیغه ایه
ولی انرژی های تجدیدپذیر یکی از نامربوط ترین رشته ها به رشته ی مکانیکه و درساش بیشتر حفظ کردنیه و اونایی هم که حفظی نیست بیشتر به دروس برقی نزدیکه. (با توجه به اینکه دوست صمیمی م همین رشته رو تو عباسپور میخونه)
سیستم انرژی به تبدیل نزدیک تره.

dianabole

عضو جدید
سلام دوست عزیز، تقریبا تو یه رنج هستیم

زبان 1.11:whistle:
ریاضی 8.33:wallbash:
سیال 48
جامد 47
دینا 21:w47:
طراحی 511
تبدیل 546

به کجا امید میتواند داشت تهران رو میگم، حالا برا شبانه ها کجا خوابگاه میده؟ حتی با ماهی 170 که یه دوستی میگفت

با رتبه 562 و این رنج ها میشه تبدیل شبانه خواجه یا علم صنعت قبول شد؟
روزانه سیستم خواجه چطور؟؟

alisaadaty

عضو جدید
دوستان میشه یه راهنمایی برای اولویت بندی بین تبدیل دانشگاه های زیر بکنید/رتبه 1200/-ساکن تهران هست(اگر میخواهید تاثیر بدهید در راهنمایی تون)
1-شبانه صنعتی اصفهان
2-شبانه دانشگاه شیراز
3-شبانه فردوسی مشهد
4-روزانه امام خمینی قزوین
5-روزانه بو علی همدان
6-روزانه سمنان
7-روزانه دانشگاه گیلان
8-روزانه سهند تبریز
9-شبانه اما خمینی قزوین
10-شبانه سمنان
11-شبانه گیلان
12-شبانه سهند تبریز
به نظرتون این نوع دسته بندی منطقیه یا باید بعضی ها رو جابه جا کنم با هم دیگه؟آیا اصلا امکان قبولی شبانه تهران هست؟(توضیح: جاهایی که میدونستم قبول نمیشم مثل شریف یا تمایل نداشتم برم مثل چمران اهواز رو تو لیست نزاشتم)
مرسی

Amirhj

عضو جدید
دوستان میشه یه راهنمایی برای اولویت بندی بین تبدیل دانشگاه های زیر بکنید/رتبه 1200/-ساکن تهران هست(اگر میخواهید تاثیر بدهید در راهنمایی تون)
1-شبانه صنعتی اصفهان
2-شبانه دانشگاه شیراز
3-شبانه فردوسی مشهد
4-روزانه امام خمینی قزوین
5-روزانه بو علی همدان
6-روزانه سمنان
7-روزانه دانشگاه گیلان
8-روزانه سهند تبریز
9-شبانه اما خمینی قزوین
10-شبانه سمنان
11-شبانه گیلان
12-شبانه سهند تبریز
به نظرتون این نوع دسته بندی منطقیه یا باید بعضی ها رو جابه جا کنم با هم دیگه؟آیا اصلا امکان قبولی شبانه تهران هست؟(توضیح: جاهایی که میدونستم قبول نمیشم مثل شریف یا تمایل نداشتم برم مثل چمران اهواز رو تو لیست نزاشتم)
مرسی
پارسال همدان با رتبه شما قبولی داشته منتها امسال ظرفیت بو علی نصف شده
البته دانشگاه خیلی سفت و سختیه نصف بچه ها پارسال ترم 1 مشروط شدن
دانشگاه شاهرود بهتر از دانشگاه سمنانه کرمانم در نظر داشته باشی بد نیست
به نظر من شبانه غیر تهرانو بزار اخر انتخاب رشتت
روزانه
تهرانارو بزن مثل عباس پور بعد برو قزوین بعد گیلان بعد سمنان بعد بابل بعد روزانه های دیگه که تو لیست بالا من نمیبینم

alisaadaty

عضو جدید
من نمیدونم چرا این همه بچه های مکانیک رو دوست دارم خب! بچه ها این کارنامه نهایی بنده هستش. با رتبه 625 تبدیل و 650 طراحی. کسانی که رتبه شون نزدیک به من هستش یه مقایسه بکنن ببینن که کجا هارو میتونن بیارن و کجاهارو نه. من الله توفیق. کسی هم سوال داشت میتونه بزنگه و بپرسه. این هم شمارمه 09365326164.

http://upload7.ir/imgs/2014-05/62897870392124019539.jpg

اگه تونستم کارنامه های دوستام رو هم میذارم.
مرسی واقعا خیلی خوب بود/این برا سال 92 هست؟
کد رشته انتخابی تو عکس همون کد محل تحصیل تو دفترچه سازمان سنجشه؟الان تو دفترچه کدهای مکانیک همه شون تو رنج 20 هزار هست اما عکس شما 33 هزار

آخرین ویرایش:

ferferfer

عضو جدید
کسی می دونه با 587 ساخت کجا می شه قبول شد؟؟؟

سلام
ساخت هرساله هیچ اعتباری به رتبه هاش نیس.سال به سال فرق میکنه.اگه نسبت به پارسال بگیم ،ازروزانه ها احتمالا جاهای خوبی نیارین.ولی شبانه همون بابل احتمالش زیاده

ali-cr7

عضو جدید
آقا میشه یه اطلاعاتی در مورد شاخه سیالاتیه تبدیل بدین ؟ چه درسایی رو میگذرونن و زمینه تحقیقاتیشون چطوریاس ؟

karim-mech

کاربر بیش فعال
مرسی واقعا خیلی خوب بود/این برا سال 92 هست؟
کد رشته انتخابی تو عکس همون کد محل تحصیل تو دفترچه سازمان سنجشه؟الان تو دفترچه کدهای مکانیک همه شون تو رنج 20 هزار هست اما عکس شما 33 هزار
سلام عاری واسه سال پیش هستش.
اگه کدها عوض شده .از سایت سنجش دفترچه سال پیش رو دانلود کنید و کدها رو از اون در بیارین.

karim-mech

کاربر بیش فعال
آقا میشه یه اطلاعاتی در مورد شاخه سیالاتیه تبدیل بدین ؟ چه درسایی رو میگذرونن و زمینه تحقیقاتیشون چطوریاس ؟
اونقدر درسای امیخته با ریاضی میخونید که به این فکر میکنید عایا سیستم بهتر نبود.؟

Masoud16ahm

عضو جدید
کمک

من خودم چندتا سوال درباره چندتا دانشگاه و چندتا گرایش داشتم
1. این دانشگاه شهید رجایی قصیه اش چیه؟
2. دانشگاه هایی مث سهند تبریز و صنعتی شیراز الآن وضعشون چطوره؟
3. رشته / گرایش هایی مثل :...

Masoud16ahm

عضو جدید
کمک

من خودم چندتا سوال درباره چندتا دانشگاه و چندتا گرایش داشتم
1. این دانشگاه شهید رجایی قصیه اش چیه؟ خوارزمی چی؟
2. دانشگاه هایی مث سهند تبریز و صنعتی شیراز الآن وضعشون چطوره؟
3. رشته / گرایش هایی مثل : مهندسی خودرو ، سازه بدنه خودرو ، طراحی سیستم تعلیق ، سیستم محرکه خودرو ،سیستم های انرژی ، مهندسی هسته ای ، ماشینهای ریلی ، مهندسی مواد مرکب و...... ؟؟ چطوره وضعیتشون ؟

1mobin1

عضو جدید
سلام
با 511 طراحی
و 546 تبدیل به کجاها میشه امید داشت.
البته تو سهمیه بوده (آزاد) بدون سهمیه 10-12 تا بیشتره
مرسی

porofesor

عضو جدید
سلام عاری واسه سال پیش هستش.
اگه کدها عوض شده .از سایت سنجش دفترچه سال پیش رو دانلود کنید و کدها رو از اون در بیارین.
مهندس جان من خودم بد جور بین سیستم و تبدیل گیر کردم.تبدیل بورس تره و سخت تر.سیستم اسونترو پایین تر
تبدیل خروجی 900 تا فقط روزانه است سیستم 100 تا
تبدیل همش ریاضیه سیستم هم ریاضیه هم فارسی
مهندس ی مشاوره خوب بمون بده با 800 جه کنم

porofesor

عضو جدید
سلام
با 511 طراحی
و 546 تبدیل به کجاها میشه امید داشت.
البته تو سهمیه بوده (آزاد) بدون سهمیه 10-12 تا بیشتره
مرسی
شما که معلومه تهران روزانه خواجه شانس داری شبانه های تهران شانس داری بقیه شهرا شانس 99 درصد داری واسه طراحی و تبدیل
سایر گرایش ها مثل سیستم و شاید علم وصنعتم بیاری

mkhaste

عضو جدید
سلام . با 1350 هوافضا ایا شبانه مالک تهران قبول میشم؟
میخواستم بدونم ترتیب طرفداری از گرایش ها ی هوافضا چه جوریه؟کدومو بزنم تو 2 تا انتخابم شانسم بیشتره؟
ایا غیر از مالک مثلا برای سمنان شانسی دارم یا نه؟
لطفا جواب بدید

1mobin1

عضو جدید
شما که معلومه تهران روزانه خواجه شانس داری شبانه های تهران شانس داری بقیه شهرا شانس 99 درصد داری واسه طراحی و تبدیل
سایر گرایش ها مثل سیستم و شاید علم وصنعتم بیاری
سلام
برا خواجه حالا تبدیل یا طراحی هرکدوم که بشه بنظرتون چقدر شانس دارم؟
منظورم اینه که میتونم با خیال راحت بدونم که بعله خواجه روزانه قبولم حتما یا نه مثلا 50-50 لب مرزی هستم؟

1mobin1

عضو جدید
سلام . با 1350 هوافضا ایا شبانه مالک تهران قبول میشم؟
میخواستم بدونم ترتیب طرفداری از گرایش ها ی هوافضا چه جوریه؟کدومو بزنم تو 2 تا انتخابم شانسم بیشتره؟
ایا غیر از مالک مثلا برای سمنان شانسی دارم یا نه؟
لطفا جواب بدید
با 1350 هر چی هست رو بزن متاسفانه شانس قبولی تو مالک تهران کمه من خودمم هوافضا خراب کردم 1204 شدم ، در ضمن اگه پیشرانش بزنی بدلیل اینکه 70-80 درصد با تبدیل مشابهت داره میتونی تو دکترا برگردی مکانیک

dianabole

عضو جدید
با رتبه 562تبدیل میشه شبانه تبدیل خواجه قبول شد؟ روزانه یا شبانه سیستم خواجه چطور؟
خواهشا نظر بدین
کسی دوستی اشنایی داره که سال پیش شبانه تبدیل یا سیستم خواجه باشه؟؟؟

sophos

عضو جدید
با سلام
من طراحی کاربردی رتبم شد 2550 ، بنظرتون اهواز قبول میشم؟ اصلاً با این رتبه کجا میشه قبول شد( شبانه یا روزانه )؟!

pooya_mech

عضو جدید
سلام دوستان
من رتبه تبدیلم 1300 شده به نظرتون روزانه کجا رو میارم...؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین...:smile:

1mobin1

عضو جدید
سلام دوستان
من رتبه تبدیلم 1300 شده به نظرتون روزانه کجا رو میارم...؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین...:smile:
ارومیه، صنعتی ارومیه، آذربایجان،چابهار، رازی،بیرجند، دزفول، کردستان، یاسوج و .....شانس داری، حتی اگه یه ذره شانس بیاری بوعلی همدان و سهند تبریز هم میاری.. اینا برا تبدیل بود و اگه انرژی های تجدید پذیر و اینجور رشته ها رم بزنی که به بهشتی هم میرسی

Judass

عضو جدید
تبدیل 1500 طراحی 1900 هوافضا 510
آیا ارزش داره برم شاهرود؟ با هوافضا تهران شبانه؟ ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا