ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

estory

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیز
کسایی که دینامیک رو خوندن میشه راهنمایی کنند. کتاب دینامیک پوران بهتره یا راهیان ارشد ؟ من هنوز دینامیک رو نخوندم تازه میخام شروع کنم به خوندنش.
یه سوال هم در مورد زبان که تا الان نصف 504 رو خوندم ولی تو آزمون آخر پارسه 25% تونستم زبان رو بزنم. به نظرتون ارزش داره 504 رو بیشتر بخونم با توجه به اینکه کلاس زبان هم میرم؟
:confused:

هردوشون خوبن.ولی راهیان کاملتره. هم بعضی مباحث اضافی را توضیح داده و هم تعداد تستهاش بیشتره و جوابهاش کاملتر

fayyazjahani

عضو جدید
ممنون از راهنماییت . این کتابی که معرفی کردی . جامع هست ؟ یعنی ریاضی 1 و 2 و معادلات رو همش رو با هم داره ؟
نه یه جلد جدا آزمون های هر سال به تفکیک رشته فقط برای ریاضی یک و یه جلد جدا هم برای ریاضی 2 به تفکیک رشته داره که دوتاش باهم حدودا 30 تومن برات اب میخوره و برای معادلات هم یه کتاب جدا . برای معادلات از نظر من کتاب گاج خیلی توپه هم تست داره و هم نمونه سوال داره . درس نامشم خیلی خوبه و قابل فهم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
خوبه.می خوای تبدیل بخونی؟دینامیک رو ول کن.برو سر جامداتی ها و کنترل.جزوه ی ارتعاشات مهندس محمدپناه رو هم بخون.خیلی عالیه

ببخشید چرا دینامیک رو بیخیال شم؟
برنامه من اینطوری بود که کنترل رو حذف کنم الان شما داریت دقیقا عکس من میگین؟
یعنی تستای دینامیک انقدرسخته؟
کنترل چی؟

maysam_n2005

کاربر فعال
هیچ درسیو حذف نکن تا حد امکان همرو بخون آسون یا سخت بودن هیچ درسی تو کنکور اون سال فقط معلوم می شه معلوم نیست ولی فقط بخون-به عنوان مثال کنترل سال 91 آسون ولی کنترل سال 92 سخت بود یا مثلا دینامیک سال 91 سخت و 92 آسون بود-در کل سعی کن کمتر تو فکر حذفیات باشی-تو کنکور شرایطی ممکنه پیش بیاد ذهنت تو یه زمینه مثلا سیالات هنگ کنه و تو فیلت جامدات مثلا باز باشه و این بستگی به این داره پوشش کامل داده باشی که از لحاظ روحی ه سوالو نبینی بگی وای اگه می خوندم آسون بود جواب می دادم- و یک راهنمایی دیگه اینکه دینامیکو تا از روی خود کتاب مریام نخونی مسلط نباشی کمتر می تونه تست پوشش بدی ولی کنترل قاقش راحدتره-اینا همه راهنماییه و در کل بر می گرده به شرایط ذهنیه خودت از یه درس که ا چه حد تو کارشناسی روش کار کردی
کنترل چی؟

آخرین ویرایش:

mech.shima

کاربر ممتاز
هیچ درسیو حذف نکن تا حد امکان همرو بخون آسون یا سخت بودن هیچ درسی معلوم نیست ولی فقط بخون

آخه خیلی دیر شروع کردم
نمیدونم بیشتر وقتمو روی تست بذارم یا نه نکات کنکوری و تستای کلی هردرسی

maysam_n2005

کاربر فعال
بجای اینکه ذهنتو درگیر کنیو اینقد بیای اینجا-باید الان خواب باشی ذهنت آروم بگیره فشار بیاری درس بخونی تا دیر شروع کردنتو جبران کنی
آخه خیلی دیر شروع کردم
نمیدونم بیشتر وقتمو روی تست بذارم یا نه نکات کنکوری و تستای کلی هردرسی

mech.shima

کاربر ممتاز
هیچ درسیو حذف نکن تا حد امکان همرو بخون آسون یا سخت بودن هیچ درسی تو کنکور اون سال فقط معلوم می شه معلوم نیست ولی فقط بخون-به عنوان مثال کنترل سال 91 آسون ولی کنترل سال 92 سخت بود یا مثلا دینامیک سال 91 سخت و 92 آسون بود-در کل سعی کن کمتر تو فکر حذفیات باشی-تو کنکور شرایطی ممکنه پیش بیاد ذهنت تو یه زمینه مثلا سیالات هنگ کنه و تو فیلت جامدات مثلا باز باشه و این بستگی به این داره پوشش کامل داده باشی که از لحاظ روحی ه سوالو نبینی بگی وای اگه می خوندم آسون بود جواب می دادم- و یک راهنمایی دیگه اینکه دینامیکو تا از روی خود کتاب مریام نخونی مسلط نباشی کمتر می تونه تست پوشش بدی ولی کنترل قاقش راحدتره-اینا همه راهنماییه و در کل بر می گرده به شرایط ذهنیه خودت از یه درس که ا چه حد تو کارشناسی روش کار کردی
خوندن خود مریام دوماه طول میکشه
توی کارشناسی دینامیکم عالی بود اما راستش آخرشم متوجه نشدم کنترل به چی میگن به خاطر همین دارم حذفش میکنم

maysam_n2005

کاربر فعال
کنترل از روی کتاب دکتر آریاز برادرانی بخونی با تجربه ای که دارم راحت می زنی و یاد میگیری
توی کارشناسی دینامیکم عالی بود اما راستش آخرشم متوجه نشدم کنترل به چی میگن به خاطر همین دارم حذفش میکنم

maysam_n2005

کاربر فعال
توی تستای دینامیک مشکل منفی زنی زیاد هست-برات پیغام خصوصی در این باره فرستادم چک کن

r.mob

عضو جدید
نه یه جلد جدا آزمون های هر سال به تفکیک رشته فقط برای ریاضی یک و یه جلد جدا هم برای ریاضی 2 به تفکیک رشته داره که دوتاش باهم حدودا 30 تومن برات اب میخوره و برای معادلات هم یه کتاب جدا . برای معادلات از نظر من کتاب گاج خیلی توپه هم تست داره و هم نمونه سوال داره . درس نامشم خیلی خوبه و قابل فهم
خیلی ممنون دوست عزیز. حتما تهیه میکنم. ولی اگه همش تو یه کتاب بود بهتر بود .
راستی انتشارات پوران پژوهش اگه خرید اینترنتی کنید 20% تخفیف میده.

r.mob

عضو جدید
نمیدونم شما روزی چند ساعت می خونید. ولی من که روزی 14 ساعت می خونم. بازم نمیرسم همه رو بخونم. 2-3 تا درس هم مجبور به حذف هستم. :(

shadowwalker

عضو جدید
ببین دوست عزیز برای ارشد کتاب 504 و 1100 مزخرفه کتاب تافل رو بخون بعد از اون وکب های اسکول البته این دومی یعنی های اسکول به تنهایی همه لغت های تافل رو هم داره که کتابش فوق العادست و تقریبا 80 درصد لغت های ارشد تو های اسکول هست ولی خب حجمش خیلی زیاده و خیلی سنگینه باید بکوب بخونی . به پارسه اعتماد نکن من تو ماهان 45 درصد میزدم و تو کنکور گند زدم نشد دیگه.امسال با وکب و تافل میرم جلو .

اگه وقتش رو نداری کتاب زبان زیره ذره بین نوشته جهانشاهی رو بخون که مخصوص ارشده و کتاب خیلی خوبیه بخونش که یه راه میانبریه براتون

کدوم کتاب تافل منظورتونه؟به نظرتون های اسکول سطحش بالاتر از کنکور نیست؟جهانشاهی واسه کنکور بهتره یا های اسکول؟واسه ریدینگ چی می زنی؟
کتاب barrons-essentialwords for the toeflهم خیلی خوبه.جلدنارنجی.
زبان عمومی نصیر نوشته ی رستمی رو کسی خونده؟چه طور کتابیه؟

shadowwalker

عضو جدید
کنترل چی؟
کنترل بسیار آسونه و درسیه که سرکنکور راحت میشه زد.و در کمترین زمان.از دستش نده.دینامیک هم بستگی به تمایل خودتون داره.

آخرین ویرایش:

shadowwalker

عضو جدید
توی تستای دینامیک مشکل منفی زنی زیاد هست-برات پیغام خصوصی در این باره فرستادم چک کن

دینامیک اگر کتابی باشه که نکته تستی داشته باشه یا راه حلهای کوتاه من می خونمش اما مریام واقعا وقتگیره.جباری هم که همه رو از راههای طولانی حل کرده.شما کتابی سراغ دارید؟یا به نظرتون حذف کنم بهتره؟

saeid sadraei

عضو جدید
کنترل جهش و کنترل دکترحامدی خیلی بهنر از آریازه.آریاز برقیه.ازسال 90دیگه جواب نمی ده.من خوندمش.جهش بهتره

موافقم آریاز برادرانی خیلی وقته دیگه از دور خارج شده جهش رو هم ندیدم خودم کتابه کنترل چاپه جدید مدرسان رو دارم کتابه خوبیه به نظرم.

r.mob

عضو جدید
کدوم کتاب تافل منظورتونه؟به نظرتون های اسکول سطحش بالاتر از کنکور نیست؟جهانشاهی واسه کنکور بهتره یا های اسکول؟واسه ریدینگ چی می زنی؟
نظر شخصی من اینه که اگه کلاس زبان نرفتی. وقتت رو برای خوندن زبان هدر نده. یا اگه بنا به خوندن زبان هست. برای زبان عمومی فرقی نداره چی بخونی.هرچیزی که دایره وکبت رو زیاد کنه میتونه کمکت کنه.چون زبان عمومی فقط وکب هست و تنوع سوالش خیلی زیاده.

maysam_n2005

کاربر فعال
اگه دوست داری بخونی پوران پژوهش بد نیست ولی روی کتابای تستی نظری ندارم نسبت به دینامیک---اون کنترلم که گفتی اگه یه مقدار می خوندی اینو نمی گفتی اگه آخر کتاب تستای برق هم می زدی می فهمیدی که از تستای برق تو کنکور مکانیک تکراری می دن ملومه که کتابو درست نخوندی به هر حال میل تو هست من نظرمو دادم
دینامیک اگر کتابی باشه که نکته تستی داشته باشه یا راه حلهای کوتاه من می خونمش اما مریام واقعا وقتگیره.جباری هم که همه رو از راههای طولانی حل کرده.شما کتابی سراغ دارید؟یا به نظرتون حذف کنم بهتره؟

maysam_n2005

کاربر فعال
اگه کتاب آریاز رو نگاه کرده باشی مدرسان رو هم نگاه کرده باشی مقایسه انجام بدی می فهمی که مدرسان از رو اون مطالبی رو دزدیده -من عمرمو رو خوندن این کتابا گذاشتم به هر حال میل شماست هر چی می خونید کامل بخونید ب نظر بدین لطفا به 2-3 فصل اکتفا نکنید-کتابای آموزشی سعی میکنن با 2-3 فصل اول دانشجو رو جذب کنن که به بهو چهچه کنه می ری جولوتر شاید مطابق میلت نباشه-
موافقم آریاز برادرانی خیلی وقته دیگه از دور خارج شده جهش رو هم ندیدم خودم کتابه کنترل چاپه جدید مدرسان رو دارم کتابه خوبیه به نظرم.

maysam_n2005

کاربر فعال
دیگه فرصت تغییر منابع رو نداری هر چی داری فقط بخون خوب بخون نتیجه می گیری 14 خوبه-استراحتم بکن نبری وقت زیاده در حین خوندن نکته برداری فراموش نکن تا یه ماه مونده به کنکور هر چی خوندی خوندی دیگه بعد از اون اصلا چیزی نخون فقط تلاشتو همینجور ادامه بده نبور-
نمیدونم شما روزی چند ساعت می خونید. ولی من که روزی 14 ساعت می خونم. بازم نمیرسم همه رو بخونم. 2-3 تا درس هم مجبور به حذف هستم. :(

maysam_n2005

کاربر فعال
بدم یه چیز دیگه اینکه دوستان منابعی که دارید می خونید بخاطر اینکه خودتون دارید می خونید اگه کسی بگه چیز دیگه خوبه یا بدتره سعی نکنید کتابای خودتون رو قالب ببینید اکثرا که دارید نظر میدین دارید می خونید و تحت تاثیر استرس منبع هستید من این پله رو گذروندم درکتون می کنم دارم از کنار نظر می دم شما تو زمینید نظری که می دم اصلا دوست ندارم روتون تاثیر بد بزاره----ولی به نظر من دیگه دیره منابعتون رو تغییر بدین هر چی دارین همونو پوشش کامل بدین و از این شاخه به اون شاخه نپرید من سر این قضیه ضربه دیدم قبلا---از این شاخه به اون شاخه نپرید ضرر می بینید -----تلاش کند داشته های خودتونو قوت ببخشید نه اینکه یه کتاب دیگه رو نوک بزنید نوک زدن دردی رو دوا نمی کنه و بیشتر توی گل نفوذ می کنید---نظر من این بود خواه پند گیرید خواه هر چی صلاح می دونید انجام بدین پیروزو موفق باشید----

fayyazjahani

عضو جدید
کتاب تافل که میگی منم منظورم همین barrons-essentialwords for the toefl که شما میگی و همون کتابه .
کتاب اسکول کی گفته از کنکور سطحش بالاتره اتفاقا دقیقا هم سطح کنکور ماست و خیلی کتابه خوبیه ولی خودم میگم حجمش زیاده ولی خب همینه دیگه هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.
کتاب جهانشاهی مخصوص کنکور ارشده و خودش میگه گلچین چندتا کنکوره و خیلی کتاب خوبیه و جهان شاهی یکی از رفرنس هاش همین های اسکول بوده ولی خب جهان شاهی تست های چند سال اخیرم جواب داده بخش وکبش رو میگم . و سر اخر کتابشم لغت داره و میگه بخونید. اگه بخوای برای ارشد بخونی هردو کتاب خوبن و میشه گفت وکب رفرنسیه و جهانشاهی کنکوریه ولی به نظر من هر دو مهم هستن.

در ضمن بهت بگم برای زبان خیلی زمان نیاز داری و باید بکوب بخونی حتی اگه سه ماه بخونی شاید شاید فقط 10 درصد رو بزنی . البته 60 درصد بقیه یعنی گرامر و بخش درک مطلب خیلی راحت تر هستن .

یه مسئله دیگه این که زبان خیلی تو رشته مکانیک کمک خاصی نمیکنه ها ولی اگه یه درصد خوب مثلا بالای 30 درصد بزنی یه فرجی میشه

fayyazjahani

عضو جدید
کتاب تافل که میگی منم منظورم همین barrons-essentialwords for the toefl که شما میگی و همون کتابه .
کتاب اسکول کی گفته از کنکور سطحش بالاتره اتفاقا دقیقا هم سطح کنکور ماست و خیلی کتابه خوبیه ولی خودم میگم حجمش زیاده ولی خب همینه دیگه هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.
کتاب جهانشاهی مخصوص کنکور ارشده و خودش میگه گلچین چندتا کنکوره و خیلی کتاب خوبیه و جهان شاهی یکی از رفرنس هاش همین های اسکول بوده ولی خب جهان شاهی تست های چند سال اخیرم جواب داده بخش وکبش رو میگم . و سر اخر کتابشم لغت داره و میگه بخونید. اگه بخوای برای ارشد بخونی هردو کتاب خوبن و میشه گفت وکب رفرنسیه و جهانشاهی کنکوریه ولی به نظر من هر دو مهم هستن.

در ضمن بهت بگم برای زبان خیلی زمان نیاز داری و باید بکوب بخونی حتی اگه سه ماه بخونی شاید شاید فقط 10 درصد رو بزنی . البته 60 درصد بقیه یعنی گرامر و بخش درک مطلب خیلی راحت تر هستن .

یه مسئله دیگه این که زبان خیلی تو رشته مکانیک کمک خاصی نمیکنه ها ولی اگه یه درصد خوب مثلا بالای 30 درصد بزنی یه فرجی میشه

با این همه من که گفتما ولی کتاب جهان شاهی خیلی کتاب خوبیه و براش زحمت کشیده شده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا