ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohandes_ali

عضو جدید
سلام خـــــــواهشمندم کمک کنید
کسی راجع به
قانون حذف نمره زیر 10 از کارنامه اطلاع داره....!!!؟؟؟

,وقتی ی درسی میوفتی ترم بعد که برداری همون نمره دومی رو به جای نمره اولی میذارن.مثلا اول میشی 8 ترم بعو باز برمیداری میشی 15 توی کارنامه 15 وارد میشه به جای 8

dash @li

کاربر بیش فعال
,وقتی ی درسی میوفتی ترم بعد که برداری همون نمره دومی رو به جای نمره اولی میذارن.مثلا اول میشی 8 ترم بعو باز برمیداری میشی 15 توی کارنامه 15 وارد میشه به جای 8

پس بچه ها درس نخونیم اگه خوندیم هم درست بخونیم که بالا 15 شیم دی:

یه چیزی برای کدوم ورودی هاست این قانون ما که 89 هستیم هم شامل میشه یا نه؟

والا من شنیدم این قانون از سال 90 تصویب شده و از ورودی 90 حساب میشه و اونا 10 ترمه هم باید تموم کنند بازم کسی چیزی میدونه اصلاح کنه.

dash @li

کاربر بیش فعال
دیکشنری زبان مکانیک

دانلود
دیکشنری تخصصی مکانیک

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پس بچه ها درس نخونیم اگه خوندیم هم درست بخونیم که بالا 15 شیم دی:

یه چیزی برای کدوم ورودی هاست این قانون ما که 89 هستیم هم شامل میشه یا نه؟

والا من شنیدم این قانون از سال 90 تصویب شده و از ورودی 90 حساب میشه و اونا 10 ترمه هم باید تموم کنند بازم کسی چیزی میدونه اصلاح کنه.

شانس منو میبینی،همیشه بعد از من یه قانون خوب تصویب میشه!!!!!
خیلی قانون خوبیه واسه افزایش معدل......
میری تو جلسه امتحان اگه میبینی نمیتونی نمره خوبی بگیری اندازه زیر 10 مینویسی بعد ترم بعد دوباره امتحان میدی یه نمره خوب میگیری:)

dash @li

کاربر بیش فعال
حذف نمره زیر ۱۰ از کارنامه دانشجویان

حذف نمره زیر ۱۰ از کارنامه دانشجویان

به گفته دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی، آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی پس از تایید وزیر علوم به دانشگاهها ابلاغ شد که در این آیین نامه دانشجو باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کند.

به گفته دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی، آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی پس از تایید وزیر علوم به دانشگاهها ابلاغ شد که در این آیین نامه دانشجو باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کند.

سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد:
آیین نامه جدید و بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به تایید رسید، امضا و روز گذشته به تمام دانشگاههای کشور ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بازنگری آیین نامه مذکور سه سال به طول انجامید و مهمترین آیین نامه آموزش عالی کشور به شمار می آید، تاکید کرد که اجرایی شدن این آیین نامه از نیمسال جاری سال تحصیلی ۹۲ ۹۱ توسط تمام دانشگاههای کشور لازم است.

حذف نمره زیر ۱۰از کارنامه تحصیلی به گفته قدیمی، کاهش ماندگاری و ارتقا کیفیت دو هدف مهم در بازنگری این آیین نامه است و اگر دانشجویی در یک نیمسال تحصیلی قادر به گذراندن درسی نبود و ترم بعد همان درس را با نمره ۱۵ به بالا گذراند، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد با این حال دانشجو در دانشگاههای دولتی موظف است برای اخذ دوباره همان درس افتاده در ترم بعدی مبلغی را به دانشگاه پرداخت کند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی یکی از مهمترین مزیتهای حذف این دسته از نمره ها از کارنامه را کاهش مشروطی و افزایش توان علمی دانشجویان عنوان کرد.

به گفته قدیمی امید به تحصیل در میان دانشجویان با این مزیت در نظر گرفته شده افزایش خواهد یافت.

کاهش طول سنوات تحصیل این مقام مسئول در وزارت علوم اعلام کرد در آیین نامه تازه ابلاغ شده مقاطع کاردانی و کارشناسی، طول سنوات تحصیلی از ۶ سال به ۵ سال کاهش داده شد.

تغییر رشته به رشته های دلخواه امکانپذیر شد قدیمی در ادامه گفت: امکان تغییر رشته در تمام گروه های آزمایشی و آموزشی به شرط رعایت برخی موارد خاص امکانپذیر شد.
صفر تا ۲۰ ملاک نمره دهی دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی درباره حذف اعداد صفر تا ۹ از کارنامه که در آیین نامه پیشنهادی به وزیر علوم مطرح شده بود، اظهار داشت: در آخرین بررسی که توسط وزیر علوم صورت گرفت بحث صفر تا بیست ملاک نمره دهی قرار گرفت و با این پیشنهاد موافقت نشد.
وی افزود: این آیین نامه به پیشرفت تحصیلی ۸۶ درصد دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی کمک می کند.

نقل قول : منبع : خبرگزارى مهر (http://www.mehrnews.com)

dash @li

کاربر بیش فعال
آهااان.....
عجب دیکشنری جالبی:redface:

ولی چون لغات مکانیک رو داره خوبه....بازم ممنون....یاعلی

چاکرم مهندس

شاعر میگه که
تو کز منت دیگران بی غمی
نشاید که نامد نهند آدمی
سعدیا

ما در خدمت دوستان هستیم چیزی خواستین بگین رودر وایسی نکنین

اگه داشتم براتون میزاریم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چاکرم مهندس

شاعر میگه که
تو کز منت دیگران بی غمی
نشاید که نامد نهند آدمی
سعدیا

ما در خدمت دوستان هستیم چیزی خواستین بگین رودر وایسی نکنین

اگه داشتم براتون میزاریم

قربونت
چششششششششششششششششششم،این جملت یادم نمیره،شماره این صفحه هم رفت تو حافظه بلند مدت!!!!!:)
یه موقع کمک خواستیم طفره نری؟؟!!!!:D
راستی تفره درسته یا طفره؟؟؟؟:biggrin:
موفق باشی

dash @li

کاربر بیش فعال
قربونت
چششششششششششششششششششم،این جملت یادم نمیره،شماره این صفحه هم رفت تو حافظه بلند مدت!!!!!:)
یه موقع کمک خواستیم طفره نری؟؟!!!!:D
راستی تفره درسته یا طفره؟؟؟؟:biggrin:
موفق باشی

مهندس سختش نکنی بدبخت شیم دی:

راستی اون قسمت آخرشم یادت باشه اگه داشتم دی : (بالاخره مام نخوردیم نون گندم دیدیم دست مردم)

گفتی این درسته یا اون

یاد یکی از هم خوابگاهیام افتادم هر وقت یه چیزی می پرسید می گفتم بزن تو گوگل الان هم همین رو می خواستم بگما

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس سختش نکنی بدبخت شیم دی:

راستی اون قسمت آخرشم یادت باشه اگه داشتم دی:(بالاخره مام نخوردیم نون گندم دیدیم دست مردم)

نه:)،شوخی کردم،موفق باشی،ولی شاید بعدها ازت کمک خواستم بعد میام یقه تو رو میگیرم:D

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام دوستان یکی بگه

من ریاضی از آقا سی می خونم برای تست باید برم سراغ جلد دوم اصلا نیازی هست جلد دوم رو بخرم یا نه

کسی چیزی می دونه من موندم برای تست ریاضی 1و2 چی کار کنم دوستان کمک کنین؟

HELP ME NOW هم اکنون به یاری سبزتان .....

mohandes_ali

عضو جدید
سلام دوستان یکی بگه

من ریاضی از آقا سی می خونم برای تست باید برم سراغ جلد دوم اصلا نیازی هست جلد دوم رو بخرم یا نه

نه بابا جلد اول به اندازه کافی تست داره جلد دوم رو بگیری تا خود کنکور فقط باید بشینی تست بزنی

سحرخیز

عضو جدید
سلام دوستان یکی بگه

سایت آقاسی برو اونجا توضیح داده

H4D1

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز
من از امروز میخام شرو کنم باسه کنکور و قبولی برای تبدیل انرژی!
کسی برنامه ی درستی داره؟
کمک کنید خاهشا! یه مشاور مخام

joey

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز
من از امروز میخام شرو کنم باسه کنکور و قبولی برای تبدیل انرژی!
کسی برنامه ی درستی داره؟
کمک کنید خاهشا! یه مشاور مخام

منم تازه دارم شروع میکنم ... برنامه خاصی که نه .... تازه سیالات راهیانو شروع کردم:)

H4D1

عضو جدید
من ریاضیرو شرو کردم
سیالات راهیان دوجلدی گرفتم. چطوره؟
برنامه میخام:wallbash::crying::evil:

mohandes_ali

عضو جدید
minaa70

minaa70

مشاوره ای که مینا گفت رو من رفتم حق داشت خوب بود مفید بود.ممنون مینا

hassan javi

عضو جدید
سلام دوستان
دوستان تفاوتی بین کنترل خطی و کنترل مکانیک هست؟؟؟ من میخواستم کلاس کنترل شرکت کنم موندم کلاس بچه های برق رو ثبت نام کنم یا مکانیک؟؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دوستان تفاوتی بین کنترل خطی و کنترل مکانیک هست؟؟؟ من میخواستم کلاس کنترل شرکت کنم موندم کلاس بچه های برق رو ثبت نام کنم یا مکانیک؟؟

سلام،این که معلومه که باید کلاس های بچه های مکانیک رو بری مهندس....کنترلی که بچه های برق میخونن با کنترل بچه های مکانیک فرق داره...

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مثل تفاوت ترمودینامیک مهندسی شیمی و مکانیک
از زمین تا اسمان

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام می خوام بدونم کدوم فصل های استاتیک از همه مهمتره؟

من فصل اول نایی رو خوندم داغون شدم یک جوری زوایا رو حساب کرده بود انگاری ماشین حسابه

موندم سوالای کنکور استاتیک این جورین زاویه های ناجور می خوان

درباره مقاومت و طراحی اجزاء هم اگه توضیح بدین ممنون می شم؟
استاتیک خرپا، تیر، خواص سطوح و اصطکاک
تو بعضی کتابها دیدم اومده مسائل پیچیده و هنذسی و فرمولهای عجیب و غریب مخصوص برای فصل تعادل داده بنظرم خودتو درگیرشون نکن
من استاتیک مدرسان میخوندم بدک نیست ولی اشتباه هم زیاد داشت
مقاومت هم پوران پژوهش خیلی خوبه
طراحی اجزا هم اگه وقت باشه بخونی خوبه

• Like
واکنش ها: 3peh
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا