ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neyo

عضو جدید
سلام،از اینکه پا برهنه وارد بحث میشم معذرت میخام؛من سال گذشته درس رو تموم کردم و میخام کنکور بدم ولی یه مشکل اساسی دارم نمیدونم چجوری از الان برنامه ریزی کنم و چطور شروع کنم و چطور تموم کنم، واسه همین از دوستان کار درست خواهش میکنم منو راهنمایی کنن.مرسی
سلام خوش اومدید برای شروع این تاپیک رو از اول بخونید اطلاعات خوبی بدست میارید.راجع به برنامه هم چند تا از بچه ها لطف کردن برنامه هاشونو گذاشتن ولی همه چیز به خودت برمیگرده که چطوری شروع کنی و چطوری راحت تر میخونی سعی کن با درسهایی شروع کنی که زیاد اذیت نشی چون استارت خیلی سخته من خودم بعد از یک هفته تازه رو غلتک افتادم.امیدوارم کمکت کرده باشم موفق باشی.

amin dd

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم بهترین اموزشگاه برای مکانیک کدومه؟

آخرین ویرایش:

kamtal

کاربر فعال
منابع پيشنهادي براي كارشناسي ارشد مکانیک
زبان عمومي :
لغت :
1- زبان عمومی ارشد، مولف مهندس بابک رستمی قراگوزلو (نصير)
2- واژگان ضروری ارشد ، مولف مهندس بابک رستمی قراگوزلو (نصير)
گرامر :
1- كتاب زبان انگليسي از دبيرستان تا دانشگاه، مؤلف: آقاي عباس فرزام
2- كتاب زبان عمومي، مؤلف: مهندس رستمي
English Grammar in Use 3- کتاب
زبان تخصصي :
1- کتاب زبان تخصصی مکانیک، مؤلف : شهرام میراحمدی شریفی
* حل سؤال هاي كنكور سال هاي گذشته
رياضي عمومي :
1- کتاب ریاضی عمومی 1، مؤلف: آقاي آقاسی (جلد اول و دوم)
2- کتاب ریاضی عمومی 2، مؤلف: آقاي آقاسی (جلد اول و دوم)
3- کتاب ریاضی عمومی 1، مؤلف: دكتر معتقدي (پارسه)
4- کتاب ریاضی عمومی 2، مؤلف: دكتر معتقدي(پارسه)
5- کتاب ریاضی عمومی 1، مؤلف: دکتر نیکوکار
6- کتاب ریاضی عمومی 2، مؤلف: دکتر نیکوکار
معادلات ديفرانسيل :
1-كتاب معادلات ديفرانسيل، مؤلف: مهندس كريمي(نصير)
2-كتاب معادلات ديفرانسيل، مؤلف: دكتر معتقدي (پارسه)
3-كتاب معادلات دیفرانسیل، مؤلف: دکتر نیکوکار
رياضي مهندسي :
1-كتاب رياضيات مهندسي، مؤلف : مهندس كريمي(نصير)
2- كتاب رياضيات مهندسي ، مؤلف: دكتر معتقدي (پارسه)
مکانیک سیالات :
1- کتاب مکانیک سیالات، مؤلف: دکتر کیوان صادقی (پارسه)
2- کتاب مکانیک سیالات (جلد 1و2)، مؤلف : دكتر بهزاد خداکرمی (راهيان ارشد )
ترموديناميك :
1- کتاب ترمودینامیک (جلد 1و2)، مؤلف : دكتر بهزاد خداکرمی (راهيان ارشد )
انتقال حرارت :
1- کتاب انتقال حرارت، مؤلف : دكتر بهزاد خداکرمی (راهيان ارشد )
استاتيك :
1-كتاب استاتيك ، مولف : دكتر گوهري ( پارسه)
2- جزوه درسی استاتیک دکتر محمد حسن نائی
3- کتاب درسی استاتیک جی.ال.مریام
4- کتاب درسی استاتیک هیبلر
مقاومت مصالح :
1- کتاب مقاومت مصالح، مؤلف: دکتر نائی (پوران پژوهش)
طراحی اجزا :
1- جزوه درسی طراحی اجزا دکتر شریعت پناهی
2- کتاب طراحی اجزا مدرسان شريف
3- کتاب طراحی اجزا راهیان ارشد
دینامیک :
1- - کتاب دینامیک ، مؤلف: دكتر مجتبي كبيريان (مدرسان شريف)
2- کتاب دینامیک ، مؤلف: دکتر جباری (پوران پژوهش)
3- کتاب درسی و متمم دینامیک جی.ال.مریام – ال.جی.کریگ
ارتعاشات :
1-کتاب ارتعاشات، مؤلف: دكتر تيموري (پارسه)
2- كتاب ارتعاشات، مؤلف: مهندس محمدپناه (نصیر)
3- کتاب ارتعاشات، مؤلف: دکتر جباری ( پوران پژوهش)
4- کتاب و متمم ارتعاشات مکانیکی تالیف : دکتر سعید محجوب مقدس
دینامیک ماشین :
1- دینامیک و مکانیزم ماشین. دکتر جهانبخش حامدی (انتشارات نصیر)
کنترل :
1- کتاب مهندسی سیستم‌های کنترل ، مؤلف: آریاز برادرانی (راهيان ارشد )
2- کنترل اتوماتیک. دکتر جهانبخش حامدی ( انتشارات نصیر)
3- کتاب کنکور کارشناسی ارشد کنترل ویژه مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا، مؤلف: محمدحسن منصوری
4- کتاب درسی مهندسی کنترل، مؤلف: کاتسوهیکو اوگاتا، ترجمه: دكتر محمود دیانی

arash_arn

عضو جدید
منابع پيشنهادي براي كارشناسي ارشد مکانیک
زبان عمومي :
لغت :
1- زبان عمومی ارشد، مولف مهندس بابک رستمی قراگوزلو (نصير)
2- واژگان ضروری ارشد ، مولف مهندس بابک رستمی قراگوزلو (نصير)
گرامر :
1- كتاب زبان انگليسي از دبيرستان تا دانشگاه، مؤلف: آقاي عباس فرزام
2- كتاب زبان عمومي، مؤلف: مهندس رستمي
English Grammar in Use 3- کتاب
زبان تخصصي :
1- کتاب زبان تخصصی مکانیک، مؤلف : شهرام میراحمدی شریفی
* حل سؤال هاي كنكور سال هاي گذشته
رياضي عمومي :
1- کتاب ریاضی عمومی 1، مؤلف: آقاي آقاسی (جلد اول و دوم)
2- کتاب ریاضی عمومی 2، مؤلف: آقاي آقاسی (جلد اول و دوم)
3- کتاب ریاضی عمومی 1، مؤلف: دكتر معتقدي (پارسه)
4- کتاب ریاضی عمومی 2، مؤلف: دكتر معتقدي(پارسه)
5- کتاب ریاضی عمومی 1، مؤلف: دکتر نیکوکار
6- کتاب ریاضی عمومی 2، مؤلف: دکتر نیکوکار
معادلات ديفرانسيل :
1-كتاب معادلات ديفرانسيل، مؤلف: مهندس كريمي(نصير)
2-كتاب معادلات ديفرانسيل، مؤلف: دكتر معتقدي (پارسه)
3-كتاب معادلات دیفرانسیل، مؤلف: دکتر نیکوکار
رياضي مهندسي :
1-كتاب رياضيات مهندسي، مؤلف : مهندس كريمي(نصير)
2- كتاب رياضيات مهندسي ، مؤلف: دكتر معتقدي (پارسه)
مکانیک سیالات :
1- کتاب مکانیک سیالات، مؤلف: دکتر کیوان صادقی (پارسه)
2- کتاب مکانیک سیالات (جلد 1و2)، مؤلف : دكتر بهزاد خداکرمی (راهيان ارشد )
ترموديناميك :
1- کتاب ترمودینامیک (جلد 1و2)، مؤلف : دكتر بهزاد خداکرمی (راهيان ارشد )
انتقال حرارت :
1- کتاب انتقال حرارت، مؤلف : دكتر بهزاد خداکرمی (راهيان ارشد )
استاتيك :
1-كتاب استاتيك ، مولف : دكتر گوهري ( پارسه)
2- جزوه درسی استاتیک دکتر محمد حسن نائی
3- کتاب درسی استاتیک جی.ال.مریام
4- کتاب درسی استاتیک هیبلر
مقاومت مصالح :
1- کتاب مقاومت مصالح، مؤلف: دکتر نائی (پوران پژوهش)
طراحی اجزا :
1- جزوه درسی طراحی اجزا دکتر شریعت پناهی
2- کتاب طراحی اجزا مدرسان شريف
3- کتاب طراحی اجزا راهیان ارشد
دینامیک :
1- - کتاب دینامیک ، مؤلف: دكتر مجتبي كبيريان (مدرسان شريف)
2- کتاب دینامیک ، مؤلف: دکتر جباری (پوران پژوهش)
3- کتاب درسی و متمم دینامیک جی.ال.مریام – ال.جی.کریگ
ارتعاشات :
1-کتاب ارتعاشات، مؤلف: دكتر تيموري (پارسه)
2- كتاب ارتعاشات، مؤلف: مهندس محمدپناه (نصیر)
3- کتاب ارتعاشات، مؤلف: دکتر جباری ( پوران پژوهش)
4- کتاب و متمم ارتعاشات مکانیکی تالیف : دکتر سعید محجوب مقدس
دینامیک ماشین :
1- دینامیک و مکانیزم ماشین. دکتر جهانبخش حامدی (انتشارات نصیر)
کنترل :
1- کتاب مهندسی سیستم‌های کنترل ، مؤلف: آریاز برادرانی (راهيان ارشد )
2- کنترل اتوماتیک. دکتر جهانبخش حامدی ( انتشارات نصیر)
3- کتاب کنکور کارشناسی ارشد کنترل ویژه مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا، مؤلف: محمدحسن منصوری
4- کتاب درسی مهندسی کنترل، مؤلف: کاتسوهیکو اوگاتا، ترجمه: دكتر محمود دیانی
ممنون از زحمتی که کشیدید، شما همه ی اینارو بررسی کردی؟آخه تقریباً همرو گفتید

ئشد

عضو جدید
سلام به همگی
لازمه که یک توضیحی بدم : با توجه به برنامه ای که در صفحه های اول دیدید، من تا مرداد قرار بود دور اول درسامو بزنم، خب خدا کمک کرد و موفق شد م جز باکس سیالات :cry: که شدیدا ازش بدم میاد، بقیه رو بخونم . اینو هم اضافه کنم ،( آقایونو خانمها ناامید نشید که وای الان خیلی ها دور اولو زدنو من عقب افتادمو ....:cry:) چون من توی چهار سال دانشگاه شب امتحانی بودم این چند ماه مجبور شدم خیلی پایه ای بخونم خیلی خیلی کم تست زدم پس با شماها هیچ فرقی ندارم ! چون همون طوری که میدونین تست زدن خیلی مهمه واسه قبولی. بگذریم .
چون از این ماه برنامه ی بلند مدت و کوتاه مدت من باز تغییر میکنه ، لازم دونستم بر اسا س قولی که داده بودیم ( گزارش روند درسی) ، برناممو بنویسم.
راستی یک چیز دیگه این تاخیر ده روزه هم واسه این بود که باید یه چند باری برنامه جدیدو واسه ماه رمضون چک میکردم ببینم جواب میده یا نه؟!!:redface:

ئشد

عضو جدید

اینو هم بگم من چون میخوام توی آزمونهای سازمان سنجش شرکت کنم برناممو کمی با زمان آزمونهای سنجش تنظیم کردم.

تاريخ‌‌ برگزاري‌ آزمون‌‌‌های آمادگی مرحله ای و جامع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد):

آزمون‌‌های آمادگی مرحله­ای و جامع تسلّط در 6 نوبت و در تاریخ‌های مشروحه ذیل برگزارمي‌شود:

آزمون ها
تاریخ برگزاریبودجه بندی مطالب
آزمون مرحله 1 تسلطبعدازظهر روز جمعه 29/07/90یک سوم اول
آزمون مرحله 2 تسلطبعداز ظهر روز جمعه 20/08/90یک سوم دوم
آزمون مرحله 3 تسلطبعداز ظهر روز جمعه 04/09/90دو سوم مجموع مطالب
آزمون مرحله 4 تسلطبعداز ظهر روز جمعه 18/09/90 یک سوم آخر
آزمون جامع تسلط نوبت اولبعداز ظهر روز جمعه 09/10/90100% مطالب
آزمون جامع تسلط نوبت دومبعداز ظهر روز جمعه 30/10/90100% مطالب

ئشد

عضو جدید
و اما برنامه ی دراز مدت من (تا پایان آذر) :

از90/5/10 تا 90/6/10 : ریاضی 1 -ریاضی 2 - استاتیک -ارتعاشات

از90/6/10 تا 90/6/31 : معادلات - مقاومت - کنترل - ترمو1

از90/7/1 تا 90/7/29 : ریاضی مهندسی - طراحی اجزا - دینامیک ماشین - سیالات 1. (مرور ترمو و مرور به صورت تست ریاضی عمومی و ارتعاشات)

از90/8/1 تا 90/8/20 : باکس ریاضی فقط تست- باکس جامدات فقط تست - باکس دینامیک فقط تست - سیالات2 - ترمو2

از90/8/21 تا 90/9/4 : باکس ریاضی فقط تست- باکس جامدات فقط تست - باکس دینامیک فقط تست - باکس سیالات به جز انتقال حرارت فقط تست .

از90/9/4 تا 90/9/18 : باکس ریاضی فقط تست- باکس جامدات فقط تست - باکس دینامیک فقط تست - انتقال حرارت و مرور و تست بخش ای سیالات مربوط به این آزمون.

آخرین ویرایش:

ديناميك

عضو جدید
سلام به همگی
لازمه که یک توضیحی بدم : با توجه به برنامه ای که در صفحه های اول دیدید، من تا مرداد قرار بود دور اول درسامو بزنم، خب خدا کمک کرد و موفق شد م جز باکس سیالات :cry: که شدیدا ازش بدم میاد، بقیه رو بخونم . اینو هم اضافه کنم ،( آقایونو خانمها ناامید نشید که وای الان خیلی ها دور اولو زدنو من عقب افتادمو ....:cry:) چون من توی چهار سال دانشگاه شب امتحانی بودم این چند ماه مجبور شدم خیلی پایه ای بخونم خیلی خیلی کم تست زدم پس با شماها هیچ فرقی ندارم ! چون همون طوری که میدونین تست زدن خیلی مهمه واسه قبولی. بگذریم .
چون از این ماه برنامه ی بلند مدت و کوتاه مدت من باز تغییر میکنه ، لازم دونستم بر اسا س قولی که داده بودیم ( گزارش روند درسی) ، برناممو بنویسم.
راستی یک چیز دیگه این تاخیر ده روزه هم واسه این بود که باید یه چند باری برنامه جدیدو واسه ماه رمضون چک میکردم ببینم جواب میده یا نه؟!!:redface:

سلام.
ممنون لطف کردید از گذاشتن برنامه باعث افزایش روحیه در من شد که رقبای سر سختی دارم.
برعکس شما در دروس سیالتی بسیار قوی هستم و در باکس دینامیک ضعیف به علت اینکه دینامیک رو تو دانشگاه اصلا خوب نخوندم و 3 درس دیگه هم هنوز پاس نکردم.

اینو هم بگم من چون میخوام توی آزمونهای سازمان سنجش شرکت کنم برناممو کمی با زمان آزمونهای سنجش تنظیم کردم.

تاريخ‌‌ برگزاري‌ آزمون‌‌‌های آمادگی مرحله ای و جامع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد):

آزمون‌‌های آمادگی مرحله­ای و جامع تسلّط در 6 نوبت و در تاریخ‌های مشروحه ذیل برگزارمي‌شود:

آزمون ها
تاریخ برگزاری
بودجه بندی مطالب
آزمون مرحله 1 تسلط
بعدازظهر روز جمعه 29/07/90
یک سوم اول
آزمون مرحله 2 تسلط
بعداز ظهر روز جمعه 20/08/90
یک سوم دوم
آزمون مرحله 3 تسلط
بعداز ظهر روز جمعه 04/09/90
دو سوم مجموع مطالب
آزمون مرحله 4 تسلط
بعداز ظهر روز جمعه 18/09/90
یک سوم آخر
آزمون جامع تسلط نوبت اول
بعداز ظهر روز جمعه 09/10/90
100% مطالب
آزمون جامع تسلط نوبت دوم
بعداز ظهر روز جمعه 30/10/90
100% مطالب

دقیقا من هم در آزمون های سنجش شرکت می کنم اما در 4 آزمون آخر .

ئشد

عضو جدید
و برنامه کوتاه مدت از تاریخ 90/5/10 تا 90/6/10 :

روزهای زوج : ریاضی 1 - ارتعاشات .

روزهای فرد : ریاضی 2 - استاتیک .

برنامه روزانه :

با توجه به ماه رمضون و این که دیگه بعد از اذان ظهر نایی برای درس خوندن ندارم برنامه این ماه من شب و روزش تغییر کرده:
از ساعت 23 تا ساعت 4 خواندن دروس طبق برنامه موضوعی .
از ساعت 4 تا ساعت 5 خوردن سحری و خوندن نماز .
از ساعت 5 تا ساعت 8 ، خواب
از ساعت 8 تا ساعت 13 خواندن دروس طبق برنامه موضوعی .
از ساعت 13 تا ساعت 20 به علت ضعف و گرسنگی ، استراحت و انجام کارهای متفرقه.
از ساعت 20 تا ساعت 23 افطاری و ...

ئشد

عضو جدید
سلام.
ممنون لطف کردید از گذاشتن برنامه باعث افزایش روحیه در من شد که رقبای سر سختی دارم.
برعکس شما در دروس سیالتی بسیار قوی هستم و در باکس دینامیک ضعیف به علت اینکه دینامیک رو تو دانشگاه اصلا خوب نخوندم و 3 درس دیگه هم هنوز پاس نکردم.

دقیقا من هم در آزمون های سنجش شرکت می کنم اما در 4 آزمون آخر .

[/INDENT][/INDENT]

سلام . خواهش میکنم . اما این که شما در دروس سیالاتی قوی هستید خیلی خوبه . این جوری من هر وقت مشکل سیالاتی داشتم میدونم یکی هست که بتونه کمکم کنه . البته با اجازه شما .:redface:
راستی نگران دروس باکس دینامیک نباشید اگه هدفتون از ارشد رشته های طراحی کاربردی یا تبدیل انرژی باشه ، باکس دینامیک مقدار زیادی از اهمیت خودشو از دست میده . این باکس برای بچه هایی که میخوان در رشته هایی مثل تعلیق خودرو و ... قبول بشن اهمیت زیادی داره. بنابراین من بیشتر ضرر میکنم چون باکسسیالات برای رشته تبدیل و حتی در اهمیت کمتر برای رشته طراحی خیلی مهمه و من در این باکس بسیار ضعیف هستم!:cry:

آخرین ویرایش:

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام
این هم برنامه ی منه که با برنامه شما دوستان خیلی تفاوت داره،نمی دونم اصلا خوب هست یا نه؟ ولی من فکر می کنم این برنامه برای من بهتر باشه چون من عادت دارم یه درسو شروع کنم و تا آخرش برم و همه نکات و قسمت های مهم رو خلاصه نویسی کنم.
اگر تعداد درسا بره بالا نمی تونم از پسش بر بیام ولی این جوری که 2 تا یا حداکثر سه تا رو تموم کنم برام بهتره.ولی منتظر نظرات شما هستم که اگر راهم اشتباهه با راهنمایی های شما زودتر درستش کنم که خدایی نکرده دیر نشه!
مرداد:استاتیک-کنترل(اگر زودتر تموم شه میرم سراغ راضی 1) + مرور شبانه مطالب خوانده شده(1.5-2 ساعت)
شهریور:ریاضی 1-ریاضی 2-معادلات + مرور شبانه مثل قبل
مهر:مقاومت مصالح-انتقال حرارت-دینامیک(این درس رو شروع می کنم اما نمی خوام کامل بخونم فقط سر فصل هایی که علاقه دارم و مهم ترن) + مرور شبانه
آبان:ارتعاشات-ریاضی مهندسی-سیالات (سه درسی شده ولی من نوشته بودم 2 درس ،اما چون ریاضی مهندسی رو در طول ترم عمیق خونده بودم می تونم جمعش کنم،امیدوارم)+ مرور شبانه
آذر:طراحی اجزاء-ترمودینامیک-دینامیک ماشین (دینامیک ماشین و طراحی اجزا رو میشه از نظر وفت یه درس حساب کرد)+ مرور شبانه
دی:2 هفته ی اولش هرچی از برنامه مونده رو می خونم و 2 هفته ای آخر رو هم به تست زنی اختصاص می دم هم به جمع بندی (ممکنه کم باشه که اون دو هفته ی اول هم بهش اضافه میشه
بهمن:ادامه جمع بندی و تست زنی و کار کردن روی آرامش روحی(من ذاتا خیلی استرس دارم که اگر کنترلش نکنم فاجعه پیش میاد!)

با این برنامه نمی تونم تو آزمون های آزمایشی موفق شم ولی فکر می کنم هرکسی فقط با یه برنامه می تونه موفق شه و لزومی نداره با برنامه های معمول موسسه ها یکی باشه.اونم وقتی که با سیستم من هم خونی نداره(آخه من چطوری می تونم تو یه ماه 25 درصد مطالب رو با روشی که دارم بخونم؟)
دوستان چطوره؟ ایرادای کارمو بگین خیلی لطف می کنین...

آخرین ویرایش:

alborz_2000

اخراجی موقت
سلام
این هم برنامه ی منه که با برنامه شما دوستان خیلی تفاوت داره،نمی دونم اصلا خوب هست یا نه؟ ولی من فکر می کنم این برنامه برای من بهتر باشه چون من عادت دارم یه درسو شروع کنم و تا آخرش برم و همه نکات و قسمت های مهم رو خلاصه نویسی کنم.
اگر تعداد درسا بره بالا نمی تونم از پسش بر بیام ولی این جوری که 2 تا یا حداکثر سه تا رو تموم کنم برام بهتره.ولی منتظر نظرات شما هستم که اگر راهم اشتباهه با راهنمایی های شما زودتر درستش کنم که خدایی نکرده دیر نشه!
مرداد:استاتیک-کنترل(اگر زودتر تموم شه میرم سراغ راضی 1) + مرور شبانه مطالب خوانده شده(1.5-2 ساعت)

مهر:مقاومت مصالح-انتقال حرارت-دینامیک(این درس رو شروع می کنم اما نمی خوام کامل بخونم فقط سر فصل هایی که علاقه دارم و مهم ترن) + مرور شبانه
آبان:ارتعاشات-ریاضی مهندسی-سیالات (سه درسی شده ولی من نوشته بودم 2 درس ،اما چون ریاضی مهندسی رو در طول ترم عمیق خونده بودم می تونم جمعش کنم،امیدوارم)+ مرور شبانه
آذر:طراحی اجزاء-ترمودینامیک-دینامیک ماشین (دینامیک ماشین و طراحی اجزا رو میشه با از نظر وفت یه درس حساب کرد)+ مرور شبانه
دی:2 هفته ی اولش هرچی از برنامه مونده رو می خونم و 2 هفته ای آخر رو هم به تست زنی اختصاص می دم هم به جمع بندی (ممکنه کم باشه که اون دو هفته ی اول هم بهش اضافه میشه
بهمن:ادامه جمع بندی و تست زنی و کار کردن روی آرامش روحی(من ذاتا خیلی استرس زیادی دارم که اگر کنترلش نکنم فاجعه پیش میاد!)

با این برنامه نمی تونم تو آزمون های آزمایشی موفق شم ولی فکر می کنم هرکسی فقط با یه برنامه می تونه موفق شه و لزومی نداره با برنامه های معمول موسسه ها یکی باشه.اونم وقتی که با سیستم من هم خونی نداره(آخه من چطوری می تونم تو یه ماه 25 درصد مطالب رو با روشی که دارم بخونم؟)

سلام. یه مسئله ای که باید بهش توجه کنی، اینه که بعضی دروس مثل معادلات همون قدر که ساده هستن، همون قدر هم زود فراموش میشن. نباید یه بار بخونیش، و 2و3ماه بگزره بخوای دوره کنی، باید برخی درسا بطور مداوم خونده بشه. مثل معتدلاتف مثل کنترل، بعضی بخش های ارتعاشات(نمودارهاش خیلی مهمه)و بخش هایی از ریاضی 2.

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام. یه مسئله ای که باید بهش توجه کنی، اینه که بعضی دروس مثل معادلات همون قدر که ساده هستن، همون قدر هم زود فراموش میشن. نباید یه بار بخونیش، و 2و3ماه بگزره بخوای دوره کنی، باید برخی درسا بطور مداوم خونده بشه. مثل معتدلاتف مثل کنترل، بعضی بخش های ارتعاشات(نمودارهاش خیلی مهمه)و بخش هایی از ریاضی 2.

ممنونم البرز جان
دقیقا به همین دلیله که مرور شبانه رو به مدت 1 تا 2 ساعت تو برنامم جا دادم.یعنی کافی نیست؟

ديناميك

عضو جدید
سلام . خواهش میکنم . اما این که شما در دروس سیالاتی قوی هستید خیلی خوبه . این جوری من هر وقت مشکل سیالاتی داشتم میدونم یکی هست که بتونه کمکم کنه . البته با اجازه شما .:redface:
راستی نگران دروس باکس دینامیک نباشید اگه هدفتون از ارشد رشته های طراحی کاربردی یا تبدیل انرژی باشه ، باکس دینامیک مقدار زیادی از اهمیت خودشو از دست میده . این باکس برای بچه هایی که میخوان در رشته هایی مثل تعلیق خودرو و ... قبول بشن اهمیت زیادی داره. بنابراین من بیشتر ضرر میکنم چون باکسسیالات برای رشته تبدیل و حتی در اهمیت کمتر برای رشته طراحی خیلی مهمه و من در این باکس بسیار ضعیف هستم!:cry:

ممنون.
تا جایی که بتونم کمک می کنم و سوال هایی که به مشکل بر می خورم حتما اینجا مطرح میکنم تا با هم فکری هم به جواب برسیم.

در مورد دروس سیالات هم خودم کتاب راهیان رو کنار گذاشتم و فقط بعضی از تست های تالیفی خوبشو می خونم - ترمو از پوران - سیالات ازپارسه(کتاب فوق العاده ) که دیگه نیاز به کتاب مرجع برای رفع اشکال نیست - انتقال حرارت که نسبت به دو دیگه اسان تر هست از راهیان یا پوران . که فکر کنم با خوندن کامل و دقیق این سه کتاب مشکل باکس سیالات با هر پایه ای رفع میشه.
سلام
آذر:طراحی اجزاء-ترمودینامیک-دینامیک ماشین (دینامیک ماشین و طراحی اجزا رو میشه با از نظر وفت یه درس حساب کرد)+ مرور شبانه
بهمن:ادامه جمع بندی و تست زنی و کار کردن روی آرامش روحی(من ذاتا خیلی استرس زیادی دارم که اگر کنترلش نکنم فاجعه پیش میاد!)

سلام.
برنامه جالبی هست تا حالا به این برنامه برای درس خوندن فکر نکرده بودم نقطه قوت این برنامه همون دوره شبانه هست و برای آزمون ها هم حتما دو آزمون نهایی هر موسسه ای که می خوای رو ثیت نام کن نقطه ضعفی نمی تونم بگم آخه با برنامه خودم خیلی خیلی متفاوت هست.
فقط یک سوال دروسی که در مرداد و شهریور خونده میشه دیگه در ماه بعد دوره نمیشه؟

آخرین ویرایش:

kourosh_7

عضو جدید
سلام آقا احسان ehsan-inventor
هر کسی یه برنامه های بسته به سابقه درس خوندن و سلایقش داره ولی اصلی که وجود داره پایبندی به برنامه و جدیت هستش و اینکه هیچموقعه نومید نشو چون :

>>>>>>> تلاش توام با نامیدی ، از همان ابتدا محکوم به شکست است <<<<<<<<<<<د "آنتون چخوف

موفق باشی ;)

alborz_2000

اخراجی موقت
ممنونم البرز جان
دقیقا به همین دلیله که مرور شبانه رو به مدت 1 تا 2 ساعت تو برنامم جا دادم.یعنی کافی نیست؟
هر کس بهترین برنامه رو برای خودش میتونه طرح کنه. شما هم حتما با توجه به توانایی های خودت برنامه ریختی. اما من ادامی زیادی رو دیدم که اذر ماه معادلات رو بالای 80 میزدن، ولی روز کنکور فقط اون اسونا(جایگذاری گزینه) رو تونستن بزنن و همه در عجب بودن چرا یادشون نمیاد. خود منم هر وقت دوره مجدد بعضی درسارو انجام میدادم، نکات خیلی مهمی رو میدیدم که فراموش شده یا حداقل کمرنگ

mec.j

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز
من هم به پیروی از دوست و راهنمای عزیز ئشد عزیز و بقیه برادران خودم برنامم رو مینویسم به امید اینکه هم اگه کمی کاستی هست شما دوستان گرامی راهنمایی کنید وهم اگه دوستی این برنامه به هر نحوی به کارش بیاد بتونه استفاده کنه.
بچه ها اولا من از اسفند ماه شروع کردم دوما با توجه به این که ترم بعد پروزه و کار آموزی دارم باید حجم مطالعه ام بیشتر میشد.
من منابع رو به جز استاتیک و دینامیک به 4قسمت تقسیم کردم که زمان بندی هر کدوم به شرح زیر بود:

25 درصد اول تا 15 فروردین

25 درصد دوم تا 30اردیبهشت

25درصد سوم تا15 تیر

25 پایانی تا پایان مرداد ماه
استاتیک و دینامیک هم هر شب 10 تمرین از هر کدام (مریام)
البته من از تست به طور نسبتا کم استفاده کردم و بیشتر هدفم مطالب پایه بود.
به امید خدا اگه دور اول تموم بشه دور دوم با تکیه با تست شروع میکنم وسعی میکنم تا شروع آزمون های پارسه دور دوم تموم بشه.
به امید موفقیت و سربلندی همه برادران خودم..
یا علی

mec.j

عضو جدید
دکتر خادمی در کتاب «مطالعه روشمند» به نکاتی چند را برای ایجاد تمرکز حواس لازم می‏داند:
1 . علاقه به موضوع مورد مطالعه یکی از علل مهم ایجاد تمرکز و دقت در حین مطالعه است .
2 . هماهنگی اراده و تخیل نیز در این رابطه کارساز است; به عبارت دیگر، چشمان فرد بر صفحه کتاب و افکار ش در حال پرواز به دور دست‏ها نباشد!
3 . برخی مسائل جسمی و روحی نیز می‏تواند تمرکز فرد را بر هم زند; مانند گرسنگی، تشنگی، سردرد یا سایر دردها، نگرانی و اضطراب .
4 . برخی مسائل محیطی نیز از عوامل برهم زننده تمرکزند: سروصدای زیاد، نور زیاد یا کم، لباس نامناسب و . . . .
آقای حقجو در کتاب «روش‏های تسریع در خواندن و درک‏» چند نکته مهم دیگر را نیز بر این لیست می‏افزاید:
5 . یکی از مهم‏ترین عوامل بر هم خوردن تمرکز عجله و شتاب است . این حالت‏سطح مطالعه را نازل می‏کند و تمرکز را بر هم می‏زند .
6 . یکی از مسائل قابل توجه دیگر سنگینی معده و سیری بیش از حد است . به قول حضرت رسول اکرم (ص) «پری معده و سیری زیاد به وجود آورنده حماقت است!» این همان خواندن و نفهمیدن و به عبارتی عدم تمرکز و ارتباط با مفهوم کتاب است .
7 . انتخاب زمان مناسب از عوامل ایجاد تمرکز است; مثلا پس از استراحت‏خصوصا در صبحگاهان بهترین تمرکز و در ساعات خستگی و کسالت نامناسب‏ترین تمرکز وجود دارد . البته در صبحگاهان لازم است قدری ورزش کرد تابدن آمادگی لازم را به دست آورد .
8 . نظم و انضباط در نوع مطالعه و ساعت مطالعه و مکان مطالعه همگی از عوامل ایجاد کننده تمرکز مطلوب‏ترند

hamid19395

عضو جدید
با سلام
آزمونهای سنجش رو بررسی کردم،یکسری ضعف داره،اولیش اینه که مثلا توی ریاضی 1 از دنباله و سری سوال نمیده!!!!!!!!
من فقط ریاضی 1 رو دیدم واگر بخواد بقیه دروس هم اینطوری باشه که خیلی ضعف داره
دوستان نظری در این مورد ندارند؟

alborz_2000

اخراجی موقت
با سلام
آزمونهای سنجش رو بررسی کردم،یکسری ضعف داره،اولیش اینه که مثلا توی ریاضی 1 از دنباله و سری سوال نمیده!!!!!!!!
خوب این یه ضعفه، ولی در کنکور فقط 1 سوال از سری میاد. یعنی فقط 5% و با توجه به حجم نسبتا زیادی که داره، و اینکه گاهی جواب دادن به سوال سری خیی سخت میشه، خیلی اصلا سری رو نمیخونن( منظورم دنباله وسریه نه سری مک لورن، فوریه و ...)

hamid19395

عضو جدید
خوب این یه ضعفه، ولی در کنکور فقط 1 سوال از سری میاد. یعنی فقط 5% و با توجه به حجم نسبتا زیادی که داره، و اینکه گاهی جواب دادن به سوال سری خیی سخت میشه، خیلی اصلا سری رو نمیخونن( منظورم دنباله وسریه نه سری مک لورن، فوریه و ...)
خب درسته،ولی گفتم که،من فقط ریاضی 1 رو دیدم
بقیه ش رو نگاه نکردم
میگم بقیه ش مثل این نباشه؟فصلهایی رو حذف کرده باشه...

ئشد

عضو جدید
سلام
آذر:طراحی اجزاء-ترمودینامیک-دینامیک ماشین (دینامیک ماشین و طراحی اجزا رو میشه از نظر وفت یه درس حساب کرد)+ مرور شبانه
بهمن:ادامه جمع بندی و تست زنی و کار کردن روی آرامش روحی(من ذاتا خیلی استرس دارم که اگر کنترلش نکنم فاجعه پیش میاد!)

سلام دوست من.
با توجه به اینکه قبلا گفته بودین توی چه درسهایی خوب و توی چه درسهایی ضعیف هستین برنامه ی ملموسیه . اما فقط یه ایراد وجود داره!اونم اینه که طوری برنامتونو تموم کنین که بتونین حداقل در دو تا آزمون جامع هر موسسه ای که مدنظرتون هست شرکت کنین. این جوری علاوه بر این که کمی استرستون کم میشه و به جو کنکور عادت میکنین، میتونین وضعیت خودتونو در یک جامعه آماری بسنجین و همین طور میتونین میزان بازدهی اونچه که خوندین رو بررسی کنین.
موفق باشید.:smile:

ئشد

عضو جدید
ممنونم البرز جان

یک یادآوری:
بازه های مرور مجدد دروس مختلف ، بر اساس روش مرور آنها ،متفاوتند. مثلا دروسی مثل معادلات و کنترل بهترین روش مرورشون اینه که یک خلاصه برداری کلی از تمامی روشهای حل رو داشته باشین و هفته اول یک شب در میون و بعد از هفته اول ، هفته ای یکبار اونها رو مرور کنید و یا درسهایی مثل دروس ریاضی نیازی به مرور هفتگی ندارن ، کافیه فقط نکاتی که به نظر فراموش شدنی هستن رو مرور کرد و بقیه رو با زدن تست به خاطربیاریدو به همین ترتیب مابقی درسها .
پس گاهی لازم میشه شما بیشتر از زمان انتخابی وقت صرف کنید و گاهی کمتر.
مهم اینه که بدونید هر درس رو باید چه جوری دوره کنید و بر اساس اون زمان لازم رو انتخاب کنید.:smile:

ehsan-inventor

عضو جدید
یک یادآوری:

بازه های مرور مجدد دروس مختلف ، بر اساس روش مرور آنها ،متفاوتند. مثلا دروسی مثل معادلات و کنترل بهترین روش مرورشون اینه که یک خلاصه برداری کلی از تمامی روشهای حل رو داشته باشین و هفته اول یک شب در میون و بعد از هفته اول ، هفته ای یکبار اونها رو مرور کنید و یا درسهایی مثل دروس ریاضی نیازی به مرور هفتگی ندارن ، کافیه فقط نکاتی که به نظر فراموش شدنی هستن رو مرور کرد و بقیه رو با زدن تست به خاطربیاریدو به همین ترتیب مابقی درسها .
پس گاهی لازم میشه شما بیشتر از زمان انتخابی وقت صرف کنید و گاهی کمتر.
مهم اینه که بدونید هر درس رو باید چه جوری دوره کنید و بر اساس اون زمان لازم رو انتخاب کنید.:smile:

ئشد عزیز،ممنونم:gol:
هم به خاطر برگشت دوباره شما به اینجا هم به خاطر توصیه های خوبتون
اما یه کوچولو در مورد برنامم شک دارم اونم به خاطر اینه که یه چیزیه که با اکثر برنامه ها متفاوته ولی وقتی به برنامه های شما فکر می کنم متوجه میشم که برنامه ای که انتخاب کردم برای من خیلی بهتره...همون طوری که گفتم اصلا نمی تونم با این سبک درس خوندن و فهمیدن خودم با برنامه به سبک برنامه شما کناربیام.
به هر حال امیدوارم همگی بهترینشو انتخاب کرده باشیم و در نهایت موفق بشیم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: neyo

dma

عضو جدید
سلام
برای دروس ساخت و تولید رفرنس مشخص نکردید.یعنی اینجا کسی نمیخواد ساخت بخونه؟

mdshirazi

عضو
با سلام
کلا به نظر من فقط سوالات کنکور قابل اعتمادند.

yakamoz_1998

عضو جدید
کسی از تبریز هست ؟؟؟؟؟ که داره خوب میخونه ؟ من باکس ریاضیات و جامدات رو تموم کردم اگه یکی باشه که تصمیم گرفته خوب بخونه ! یه برنامه دارم که میتونه خیلیییییییییی کمکمون کنه

لطفا پیام خصوصی بفرستین

masser

عضو جدید
کسی از تبریز هست ؟؟؟؟؟ که داره خوب میخونه ؟ من باکس ریاضیات و جامدات رو تموم کردم اگه یکی باشه که تصمیم گرفته خوب بخونه ! یه برنامه دارم که میتونه خیلیییییییییی کمکمون کنه

لطفا پیام خصوصی بفرستین
سلام خوبی ؟
من از تبریزم ساخت وتولید تو دانشگاه علمی کاربردی میخونم و واسه ارشد نگاه میکنم و از اول مرداد شروع کردم اگه مایل به همکاری و کمک به هم باشید من حاضرم در ضمن نتونستم(بلد نبودم) پیام خصوصی بفرستم ببخشید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا