ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mechan

کاربر فعال
برآورد زمان

برآورد زمان

عمر متوسط انسان(حالا چشم بادومی ها را در نظر نگیریم) 70 سال هست.

خب 20 سال اول که مدرسه و کتاب های مدرسه . 10 سال آخر که مشکل بینایی می ماند 40 سال.

از این 40 سال متوسط روزی 8 ساعت بخوابیم

می ماند 13 سال و 4 ماه.
همینطوری کم کنید ببینید چه مدت برای مطالعه باقی می ماند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........................................
:w19:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
مکاترونیک:
1: مکاترونیک یک
2: مکاترونیک دو
3: ریاضیات مهندسی پیشرفته
4: رباتیک پیشرفته
5: کنترل اتوماتیک پیشرفته
6: شناسایی سیستم ها
7: برنامه ریزی و کنترل تولید و کیفیت
8: حساسه ها و کالیبراسیون ربات
9: شبکه های عصبی (یعنی با این شبکه ها در نیوفتید که اعصاب ندارن)
10: شبیه سازی و مدلسازی در بیومکاترونیک
11: هوش مصنوعی و سیستم های خبره
12: مدیریت کیفیت و عملیات
13: مدیریت تجاری و بازرگانی
14: اتوماسیون صنعتی
15: کنترل محرکه های الکتریکی
16: روش Finite Element
17: تئوری و تکنولوژی ساخت نیمه هادیها
18: اتوماسیون در تولید
19: تکنولوژی مواد نوین : مرکب ، چند لایه، پوشش داده شده
20: سیستم های بلادرنگ
21: شبیه سازی کامپیوتری
22: هیدرولیک و نیوماتیک پیشرفته
23: بهینه سازی در طراحی و تولید
24: هوش مصنوعی توزیع شده
25: بینایی ماشین
26: بینایی قطار
27: بینایی هلیکوپتر
28: بینایی موشک
29: بینایی لوکوموتیو
30: بینایی کشتی
31: بینایی زیردریایی
32: بینایی من
33: خداییش هنوز دنبال بقیه اش میگردی؟؟
(پانوشت: از دروس 14 به بعد اختیاری و از 26 به بعد لوس بازی من است)
ميگم قربون دستت همشو زدي جز اصل كاري:ساخت وتوليد!!!!:w19:
البته ببخشيدا اگه زحمتي نيس!!!
فقط قربونت از اون لوس بازيا قاطيش نكن به بچه هاي ساخت برميخوره:w43:
البته يكمشو ميدونم ولي كامل تر و اينكه دروس اختيارياش دقيقا چياس رو زياد مطلع نيسم
راستي منبعتون چيه بگيد مام استفاده كنيم:twisted:

gm1362

عضو جدید
ساخت و تولید:

1: ریاضیات پیشرفته
2: محاسبات عددی پیشرفته
3: سیستمهای تولید صنعتی
4: شکل دهی فلزات
5: روش Finite Element
6: متالوژی در تولید
7: کنترل دیجیتال و آنالوگ
8: روش اجزا محدود
9: رباتیک پیشرفته
10: طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر
11: تکنولوژی پلاستیک پیشرفته
12: الاستیسیته
13: روشهای پرداخت سطح
14: فرآیندهای الکتروفیزیکی
15: مواد مرکب
16: کاربرد میکرو پروسسورها
17: جوشکاری
18: متالوژی در تولید
19: متالوژی پودر پیشرفته و پوشش فلزات
20: اندازه گیری پیشرفته
21: کاربرد محرک های الکتریکی هیدرولیک و نیوماتیک پیشرفته
22: طراحی اجزا و سازه های ماشین ابزار
23: ارتعاشات ماشین ابزار
(پانوشت: از 7 به بعد اختیاری است.قابل توجه آقا ایمان لوس بازی نداره قبلی هم اصلاح کردم)

gm1362

عضو جدید
دوستان کسی تا حالا با نرم افزار NX کار کرده؟
اصلا کسی اسمشو شنیده؟ یا دیده؟
اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم اینجا مطرح کنید.

solarisal

عضو جدید
شنبه ۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۱ / ٧ جمادى الآخرة ١٤٣٣ / Apr 28 2012
تعداد کل اخبار: 667

تدابير وزارت علوم براي افزايش ظرفيت دوره‌هاي تحصيلات تكميلي:اجراي طرح"تعاون"در دانشگاه‌ها

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي

کد خبر: 91020903893

شنبه ۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۸

مديركل دفتر گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به سياست‌هاي وزارت‌ علوم در زمينه توسعه تحصيلات تكميلي، گفت: در اين زمينه راهكارهايي پيش‌بيني شده است كه پس از تصويب نهايي به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌شود.

solarisal

عضو جدید
توكلي خبرداد:اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد در 4 خرداد/غيبت 15 درصد داوطلبان ارشد

کد خبر: 91020904168
شنبه ۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۵

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج اوليه آزمون در چهارم خرداد ماه خبر داد.
حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد سال 1391 به صورت كارنامه در چهارم خردادماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، گفت: آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، بايد از پنجم تا نهم خرداد ماه با دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته،‌ كد رشته محل‌هاي مورد علاقه خود را از كد رشته امتحاني مجاز يا كد رشته‌هاي امتحاني مجاز انتخاب و در فرم انتخاب رشته الكترونيكي به ترتيب اولويت علاقه درج كنند.
وي افزود: گزينش دانشجو در هر يك از رشته‌هاي امتحاني از ميان داوطلباني كه بر اساس كارنامه اوليه، حد نصاب نمره علمي لازم را كسب كرده‌اند و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با توجه به نمره كل اكتسابي و اولويت كد رشته محل‌هاي انتخابي و نتيجه بررسي صلاحيت‌هاي عمومي مطابق ضوابط مربوط انجام مي‌گيرد.
توكلي در خصوص نحوه گزينش نهايي، گفت: گزينش نهايي در كليه رشته‌هاي تحصيلي بر اساس 80 درصد نمره آزمون كتبي در هر گرايش با توجه به ضرائب مربوط و 20 درصد معدل تراز شده دوره كارشناسي انجام مي‌شود.
وي با اشاره به آمار و اطلاعاتي آزمون كارشناسي ارشد، تصريح كرد: در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ارشد براي 131 كد رشته امتحاني و اولين مرحله آزمون هفدهمين المپياد علمي دانشجويي كشور 930 هزار و 215 نفر ثبت‌نام كرده بودند كه از اين ميان، ‌472 هزار و 894 نفر معادل50،84 درصد را زنان و تعداد 458 هزار و 321 نفر معادل6،49 درصد را مردان تشكيل داده‌اند.
وي افزود: در مجموع، آمار ثبت‌نام كنندگان در اين آزمون در مقايسه با آزمون كارشناسي ارشد سال گذشته 58 هزار و 409 نفر بيشتر بوده است، همچنين در اين دوره از آزمون 87 هزار و 318 داوطلب، برابر ضوابط نسبت به اعلام علاقه‌مندي به يكي از 64 كد رشته امتحاني شناور به عنوان كد رشته امتحاني دوم اقدام كرده‌اند كه از اين ميان 49 هزار و 868 نفر معادل57،11 درصد را مردان تشكيل داده‌اند.
مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به دريافت جداگانه كارت آزمون براي هر كد رشته امتحاني، اظهاركرد: بنابراين حدود يك ميليون و 17 هزار و 533 كارت آْزمون صادر شد كه از اين تعداد، 510 هزار و 334 معادل 50،16 درصد كارت براي زنان و 507 هزار و 189 معادل49،84 درصد كارت براي مردان شركت كننده در اين آزمون بوده است.
وي با تاكيد بر اينكه از 930 هزار و 215 داوطلب واقعي، حدود 785 هزار و 13 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، گفت: همچنين از 785 هزار و 13 داوطلب حاضر در جلسه آزمون،‌ 718 هزار و 956 داوطلب در جلسه آزمون يك كد رشته امتحاني و تعداد 660 هزار و 57 داوطلب ديگر در جلسه آزمون دو كد رشته امتحاني حاضر بوده‌اند، همچنين حدود 145 هزار و 202 نفر معادل 15،61 درصد از مجموعه 930 هزار و 215 داوطلب ثبت‌نام كننده در آزمون كارشناسي ارشد در جلسه آزمون غايب بوده‌اند.
توكلي در پايان از اعلام نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1391، در نيمه اول شهريور ماه خبر داد.

mohammad.md

عضو جدید
توكلي خبرداد:اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد در 4 خرداد/غيبت 15 درصد داوطلبان ارشد

کد خبر: 91020904168
شنبه ۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۵

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج اوليه آزمون در چهارم خرداد ماه خبر داد.
حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد سال 1391 به صورت كارنامه در چهارم خردادماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، گفت: آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، بايد از پنجم تا نهم خرداد ماه با دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته،‌ كد رشته محل‌هاي مورد علاقه خود را از كد رشته امتحاني مجاز يا كد رشته‌هاي امتحاني مجاز انتخاب و در فرم انتخاب رشته الكترونيكي به ترتيب اولويت علاقه درج كنند.
وي افزود: گزينش دانشجو در هر يك از رشته‌هاي امتحاني از ميان داوطلباني كه بر اساس كارنامه اوليه، حد نصاب نمره علمي لازم را كسب كرده‌اند و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با توجه به نمره كل اكتسابي و اولويت كد رشته محل‌هاي انتخابي و نتيجه بررسي صلاحيت‌هاي عمومي مطابق ضوابط مربوط انجام مي‌گيرد.
توكلي در خصوص نحوه گزينش نهايي، گفت: گزينش نهايي در كليه رشته‌هاي تحصيلي بر اساس 80 درصد نمره آزمون كتبي در هر گرايش با توجه به ضرائب مربوط و 20 درصد معدل تراز شده دوره كارشناسي انجام مي‌شود.
وي با اشاره به آمار و اطلاعاتي آزمون كارشناسي ارشد، تصريح كرد: در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ارشد براي 131 كد رشته امتحاني و اولين مرحله آزمون هفدهمين المپياد علمي دانشجويي كشور 930 هزار و 215 نفر ثبت‌نام كرده بودند كه از اين ميان، ‌472 هزار و 894 نفر معادل50،84 درصد را زنان و تعداد 458 هزار و 321 نفر معادل6،49 درصد را مردان تشكيل داده‌اند.
وي افزود: در مجموع، آمار ثبت‌نام كنندگان در اين آزمون در مقايسه با آزمون كارشناسي ارشد سال گذشته 58 هزار و 409 نفر بيشتر بوده است، همچنين در اين دوره از آزمون 87 هزار و 318 داوطلب، برابر ضوابط نسبت به اعلام علاقه‌مندي به يكي از 64 كد رشته امتحاني شناور به عنوان كد رشته امتحاني دوم اقدام كرده‌اند كه از اين ميان 49 هزار و 868 نفر معادل57،11 درصد را مردان تشكيل داده‌اند.
مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به دريافت جداگانه كارت آزمون براي هر كد رشته امتحاني، اظهاركرد: بنابراين حدود يك ميليون و 17 هزار و 533 كارت آْزمون صادر شد كه از اين تعداد، 510 هزار و 334 معادل 50،16 درصد كارت براي زنان و 507 هزار و 189 معادل49،84 درصد كارت براي مردان شركت كننده در اين آزمون بوده است.
وي با تاكيد بر اينكه از 930 هزار و 215 داوطلب واقعي، حدود 785 هزار و 13 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، گفت: همچنين از 785 هزار و 13 داوطلب حاضر در جلسه آزمون،‌ 718 هزار و 956 داوطلب در جلسه آزمون يك كد رشته امتحاني و تعداد 660 هزار و 57 داوطلب ديگر در جلسه آزمون دو كد رشته امتحاني حاضر بوده‌اند، همچنين حدود 145 هزار و 202 نفر معادل 15،61 درصد از مجموعه 930 هزار و 215 داوطلب ثبت‌نام كننده در آزمون كارشناسي ارشد در جلسه آزمون غايب بوده‌اند.
توكلي در پايان از اعلام نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1391، در نيمه اول شهريور ماه خبر داد.
دست گلت درد نكنه ولي سايت سنجش بسته است الان .اين خبرو تازه گرفتي؟

solarisal

عضو جدید
دست گلت درد نكنه ولي سايت سنجش بسته است الان .اين خبرو تازه گرفتي؟
محمد جان تاریخ و ساعت انتشار خبر اون بالا هست. سایت سنجش که ازین خبرا نمیذاره(فقط تاریخ آزمون.دریافت کارت. نتیجه. ثبت نام) این خبرا را از ایسنا گرفتم

solarisal

عضو جدید
دوستان کسی تا حالا با نرم افزار NX کار کرده؟
اصلا کسی اسمشو شنیده؟ یا دیده؟
اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم اینجا مطرح کنید.
دوست عزیز راجع این نرم افزار برات یه سرچ کوچولو کردم بنظر میاد نرم افزار خوب و موفقیست ولی فکر نمیکنم به پای کتیا برسه والبته تو صنایع ما متاسفانه کاربردی نداره نمایشگاه کتاب که رفتم خودآموزشو تهیه میکنم
معرفی نرم افزار unigraphics

این نرم افزار یکی از قدرتمند ترین نرم افزار CAE/CAM/CAD در سطح جهان میباشد.این نرم افزار برای اولین بار توسط کمپانی eds و به سفارش شرکت مک دونال داگلاس که امروزه با نام بوینگ شناخته میشود در سال 1960 میلادی به منظور استفاده در صنایع هوافضا پا به عرصه وجود گذاشت و تا امروز به صورت پیوسته در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.
در سال 1983 اولین مدل سه بعدی به سبک امروزی توسط نرم افزار UGS ارائه شد .تا قبل از این تاریخ مدل سازی به سبک دو بعدی انجام می شد.در سال 1993 به دلیل اهمیت رشد و توسعه قابل توجه مدل سازی و مباحث وابسته به ان این نرم افزار فعالیت خود را به صورت یک شرکت مستقل با نام UGS
ادامه داد.امروزه این شرکت در سیستم PLM پیشرواست.لازم به ذکر است که PLM سیکل زندگی یک محصول، از زمان شکل گرفتن ایده آن در ذهن یک طراح یا مشتری تا زمان ساخت͵ تحلیل وتولید قطعات͵ بسته بندی͵ انبار داری͵ سفارش فروش و حتی بازیافت محصولات را شامل می شود.
یکی از مهمترین ویژگی این نرم افزار سرعت بسیار بالای ان در طراحی قطعات است.قابل ذکر است که حجم اختصاص یافته از هارد دیسک به این نرم افزار به صورت قابل توجهی از مدل های مشابه کم تر است.
شرکت معروف SIEMENS که یکی از بزرگ ترین کمپانی های ساخت محصولات است با شرکت UGS از سال 2007 شروع به همکاری کرده است.
یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار:
1) به قدرت بسیار بالای مدل سازی قطعات
2) محیط گرافیکی بسیار قدرتمند و جذاب
3) ارتباط با دستگاههای تولید صنعتی از قبیل دستگاه های CNCو CND
4) سازمان دهی مسیر تولید
5) امکان تحلیل و شبیه سازی پیشرفته قطعات و مکانیزمها
6) راحتی استفاده کاربر و....را اشاره نمود.
همانطور که گفته شد این نرم افزار به دلیل قدرت بالای که در طراحی قطعات دارد بهترین نرم افزار در جهان میباشد که با در دست داشتن 40 درصد بازار جهانی پر کاربرد ترین نرم افزار در کل جهان میباشد.
برخی شرکت هایی که ازاین نرم افزار استفاده می کنند عبارتند از:

صنایع هواپیمایی:
Boeing،Antonov، Bell Helicopter، Douglas، Topolov، British Aerospace، Sukho،lAl
صنایع ماشین سازی:

GeneralAprilia، Allison Engine، Detroit، Opel، Beneton formula، Bosch automotive motor، Axle.
صنایع فن آوری برتر: High Tech

Aiwa، Apple، Digital Electronics.
صنایع مصرفی:

Alloy Ltd، Erricsor، Gillete، Isuzu، Kodak.
موفقیت های که برخی شرکت هاکه به واسطه یاستفاده از نرم افزار SUGکسب کرده اند به اختصار عبارتند از:
_ طراحی کامل پیشرفته ترین جنگنده ی آمریکا
_ پیشنهاد ساخت 80 فروند هواپیمای اضافی به شرکت بویینگ توسط نیروی هوایی ایالات متحده به دلیل دریافت جایزه ی کیفیت ملی.
_ طراحی کامل اتومبیل مسابقه MT900 توسط شرکت Automotive Mosler.
_ طراحی شاسی جدید ماشین مسابقه جگوار برای شرکت در مسابقات فرمول 1
_ استفاده درطراحی صنعتی جدیدترین اتومبیلPontiac.

امروزه استفاده از نرم افزار ها یک کار ضروری است حتی اگر شخصی دارای بالا ترین مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاهها باشد ولی با نرم افزارها اشنایی نداشته باشد با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

یکی از دلایل توضیح دادن در مورد این نرم افزار بیشتر شناساندن ان در داخل کشورعزیزمان است.چون که بیشتر کشورههای جهان دلایل پیشرفتشان را نه تنها در نرم افزار بلکه در همه جوانب استفاده کردن از بهترین ابزارها میدانند پس چرا ما از بهترین ها استفاده نکنیم.
لازم به ذکر است که خود نرم افزار SolidWorks زیر نظر مستقیم شرکت UGS است.

gm1362

عضو جدید
solarisal عزیز دستت درد نکنه یه دنیا ممنون.ولی من بیشتر منظورم این بود که با خود نرم افزار کسی کار کرده؟ من یک سالی هست دارم کار میکنم اما فعلا زیاد وقت روش نذاشتم.توی آژانس کاریابی آمریکا خیلی روش تاکید شده بود.حقوق خوبی هم براش میدن.
میخواستم ببینم چطوری و کدوم قسمتشو کار کنم بهتره.تا جایی که من تحقیق کردم (و البته استفاده کردم) کتیا رو قورت میده (توی رده بندی برترین نرم افزار PLM دنیاست) اما دلیل استفاده نشدنش در ایران اینه که چون نرم افزار آمریکاییه تحریم مستقیم هست ولی کتیا مال فرانسه است و روابطش از اول انقلاب تا حالا با ایران خوب بوده.

آخرین ویرایش:

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
دوستان کسی در مورد بازار کار مکاترونیک اطلاعاتی داره؟و اینکه با چه رتبه ای کجا میشه قبول شد؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
solarisal عزیز دستت درد نکنه یه دنیا ممنون.ولی من بیشتر منظورم این بود که با خود نرم افزار کسی کار کرده؟ من یک سالی هست دارم کار میکنم اما فعلا زیاد وقت روش نذاشتم.توی آژانس کاریابی آمریکا خیلی روش تاکید شده بود.حقوق خوبی هم براش میدن.
میخواستم ببینم چطوری و کدوم قسمتشو کار کنم بهتره.تا جایی که من تحقیق کردم (و البته استفاده کردم) کتیا رو قورت میده (توی رده بندی برترین نرم افزار PLM دنیاست) اما دلیل استفاده نشدنش در ایران اینه که چون نرم افزار آمریکاییه تحریم مستقیم هست ولی کتیا مال فرانسه است و روابطش از اول انقلاب تا حالا با ایران خوب بوده.
اين نرم افزار UNIgraphic رو من هم از چند نفر پرسيدم قويه ولي ظاهرا فقط تو زمينه 3D‌قدرت داره و در ساير زمينه هاي كاري مهندسي مكانيك بلا استفاده است.اون كتيا رو كه واسه سطل آشغالي هم حيف واسش ارزش بذاريم هر دقيقه كار كردن باهاش 1 ساعت از عمر آدم كم ميكنه
عوضش Inventor!!!
اين نرم افزار خداي طراحي و نقشه كشي و اسمبليه.كتابخونه مواد وقظعات استاندارش محشره هيچ نرم افزاري به پاش نميرسه من حاضرم سر اين موضوع ريش گرو بذارم اگه غير اين بود مرد نيستم!!!!
محيط طراحي چرخدنده ها طراحي فنر و بلبرينگ با انواع و اقسام قطعات استاندارد مطابق با كاتالوگ هاي معتبر صنعتي و همچنين برنامه ريزي شده بر طبق مرجع ترين كتاب هاي طراحي اجزا مثل شيگلي محيط فوق پيشرفته قالب سازيش كه كل كتيا رو دو لپي قورت ميده....
هر چي راجع به اين نرم افزار بگم كمه
الانم دوتا شركت قول داخلي اعم از گيتي پسند و فولاد مباركه از اين نرم افزار استفاده ميكنن.....
ضمنا اين نرم افزار اصا لتا اسراييليه....:Ph34r:

آخرین ویرایش:

gm1362

عضو جدید
اين نرم افزار UNIgraphic رو من هم از چند نفر پرسيدم قويه ولي ظاهرا فقط تو زمينه 3D‌قدرت داره و در ساير زمينه هاي كاري مهندسي مكانيك بلا استفاده است.اون كتيا رو كه واسه سطل آشغالي هم حيف واسش ارزش بذاريم هر دقيقه كار كردن باهاش 1 ساعت از عمر آدم كم ميكنه
عوضش Inventor!!!
اين نرم افزار خداي طراحي و نقشه كشي و اسمبليه.كتابخونه مواد وقظعات استاندارش محشره هيچ نرم افزاري به پاش نميرسه من حاضرم سر اين موضوع ريش گرو بذارم اگه غير اين بود مرد نيستم!!!!
محيط طراحي چرخدنده ها طراحي فنر و بلبرينگ با انواع و اقسام قطعات استاندارد مطابق با كاتالوگ هاي معتبر صنعتي و همچنين برنامه ريزي شده بر طبق مرجع ترين كتاب هاي طراحي اجزا مثل شيگلي محيط فوق پيشرفته قالب سازيش كه كل كتيا رو دو لپي قورت ميده....
الانم دوتا شركت قول داخلي اعم از گيتي پسند و فولاد مباركه از اين نرم افزار استفاده ميكنن.....
منظورتون از سایر کارهای مهندسی دقیقا چیاس؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
منظورتون از سایر کارهای مهندسی دقیقا چیاس؟
خب ببينيد برخي نرم افزار ها مثل 3DMAX Unighraphic maya و... به صورت تخصصي كار ميكنن يعني اينكه فقط رو يك زمينه متمركز هستند و قدرت مند.مثلا اين نرم افزار هاي فقط مي تونن كارهاي مدل سازي سه بعدي و يا انيميشن سازي كنن و قدار نيست كارهاي مهندسي مثل نقشه كشي ماشينكاري قالب سازي ورق كاري اسمبلي با قطعات استاندارد وغيره رو انجام بدن.شما بايد ببنيد هدفتون از استفاده زا نرم افزار چيه.
نكته قابل توجه در مورد نرم افزار Inventor اين كه اين نرم افزار علاوه بر توانايهاي فوق محيط رندرينگ فوق العاده اي داره كه مي تونيد بعضا كار هاي نرم افزار هاي 3DMAX رو واسه مثلا نمايش قطعات و يا مدل هاي سه بعدي انجام بده

gm1362

عضو جدید
خب ببينيد برخي نرم افزار ها مثل 3DMAX Unighraphic maya و... به صورت تخصصي كار ميكنن يعني اينكه فقط رو يك زمينه متمركز هستند و قدرت مند.مثلا اين نرم افزار هاي فقط مي تونن كارهاي مدل سازي سه بعدي و يا انيميشن سازي كنن و قدار نيست كارهاي مهندسي مثل نقشه كشي ماشينكاري قالب سازي ورق كاري اسمبلي با قطعات استاندارد وغيره رو انجام بدن.شما بايد ببنيد هدفتون از استفاده زا نرم افزار چيه.
نكته قابل توجه در مورد نرم افزار Inventor اين كه اين نرم افزار علاوه بر توانايهاي فوق محيط رندرينگ فوق العاده اي داره كه مي تونيد بعضا كار هاي نرم افزار هاي 3DMAX رو واسه مثلا نمايش قطعات و يا مدل هاي سه بعدي انجام بده
پس شما خودتون ندیدین این نرم افزارو.
NX از گروه نرم افزارهای PLM است شبیه کتیا Inventor، pro Engineer
برخلاف کتیا محیط تحلیلی خیلی قدرتمندی داره.توی نقشه و این چیزا که انصافا رودست نداره.

mehran_shirsavar

عضو جدید
اینجاست که من باید بیام بشینم استفاده کنم بحث کشیده شده به نقطه مورد علاقه و احتیاجی... راستش دوستان من کلی نرم افزار کار کردم الانم یه برنامه 2ماه دارم رو abaqus
بذارید یه نظر کلیم من بدم
با اینکه شخصا از catia بدم میاد ولی مجبورم واسه اینکه تو بازار کار ایران کتیا بیشتر تو بورسه چرا ؟ نمیدونم؟
mechanical نرم افزار خوبی هست واسه خاطر قیمت مناسب اون که بعضی هز شرکت ها هنوز استفاذه می کنند ( میگم قیمت فکر نکنید که شرکتای معتبر تو ایران میان نرم افزار قفل شکسته تو بازار رو استفاده می کنند)
solid works عشق منه چون به نظر من هم نرم افزار غولیه البته به پای catia نمی رسه ولی کار کردن با اون مثل catia خسته کننده نیست
ایمان جان در مورد Inventor اگه میشه بیشتر توضیح بده در مورد کار کردن و قابلیت مانور دادن اونا و چیزای دیگه چه جوریه؟
gm عزیز من یه مدت دنبال NX بودم واقعا هم نرم افزار غولیه تا اونجایی که شنیدم زمانی که دانشگاه بودیم یکی از دوستام خدای nx بود الانم تو یکی از شرکتای تو قطر مشغول کاره الان پشیمونم که ازش استفاده نکردم (البته فکر کنم تو بازار کار ایران اصلا جایی نداره نسبت به نرم افزارای دیگه)

gm1362

عضو جدید
اینجاست که من باید بیام بشینم استفاده کنم بحث کشیده شده به نقطه مورد علاقه و احتیاجی... راستش دوستان من کلی نرم افزار کار کردم الانم یه برنامه 2ماه دارم رو abaqus
بذارید یه نظر کلیم من بدم
با اینکه شخصا از catia بدم میاد ولی مجبورم واسه اینکه تو بازار کار ایران کتیا بیشتر تو بورسه چرا ؟ نمیدونم؟
mechanical نرم افزار خوبی هست واسه خاطر قیمت مناسب اون که بعضی هز شرکت ها هنوز استفاذه می کنند ( میگم قیمت فکر نکنید که شرکتای معتبر تو ایران میان نرم افزار قفل شکسته تو بازار رو استفاده می کنند)
solid works عشق منه چون به نظر من هم نرم افزار غولیه البته به پای catia نمی رسه ولی کار کردن با اون مثل catia خسته کننده نیست
ایمان جان در مورد Inventor اگه میشه بیشتر توضیح بده در مورد کار کردن و قابلیت مانور دادن اونا و چیزای دیگه چه جوریه؟
gm عزیز من یه مدت دنبال NX بودم واقعا هم نرم افزار غولیه تا اونجایی که شنیدم زمانی که دانشگاه بودیم یکی از دوستام خدای nx بود الانم تو یکی از شرکتای تو قطر مشغول کاره الان پشیمونم که ازش استفاده نکردم (البته فکر کنم تو بازار کار ایران اصلا جایی نداره نسبت به نرم افزارای دیگه)
بله دقیقا درست می فرمایید در ایران کمتر کسی حتی اسمشو شنیده اما واقعا کاربردیه.این نرم افزار به راحتی فرمت فایل هاش به بقیه فرمت ها تبدیل میشه.
کار کردن باهاش بسیار راحت و شیرینه انگار داری توی مهد کودک نقاشی میکشی از بس محیط شادی داره.(برعکس کتیا با اون محیط بی روحش)
از نظر آنالیز غولیه که دومی نداره.چون بیس تحلیلگرش Nastran ئه.(هرچند با تمام نرم افزارهای تحلیلگر مثل Ansys Abacus Patran Dyna و غیره لینک میشه
از نظر اعتبار که دیگه نگو.چون توی صنایع بین المللی معتبرترینه.
سوال دیگه ای داشتین در خدمتم.

gm1362

عضو جدید
در مورد اینکه چرا توی ایران کتیا استفاده میشه چنتا پست قبلی یه توضیح مختصری دادم.
ببینید صنایح بزرگ همونطور که آقا مهران فرمودند از نرم افزار قفل شکسته استفاده نمی کنند.
میدونیم که استفاده از نرم افزارهای این چنینی توی صنایع کوچک و خصوصی کمتر توجیح فنی و اقتصادی داره.لذا این کارخونه های بزرگ وقتی بیس کارشون رو روی یه نرم افزار خاص میذارن خود به خود این نرم افزارو گسترش میدن و بقیه هم مجبورن برای هماهنگی با اونا ازشون پیروی کنن.
اینجاس که نرم افزار آمریکایی NX چون به طور کامل تحریمه توی ایران کاربرد وسیع پیدا نمی کنه.دقیقا مثل نرم افزار PDS و PDMS
(اولی آمریکایی و فوق العاده قوی.دومی انگلیسی و نسبت به رقیب آمریکایی میشه گفت زباله ولی توی ایران براش سر و دست میشکنن)

Mechan

کاربر فعال
دانلود سوالات کنکور دکتری 91- مهندسی مکانیک

دانلود سوالات کنکور دکتری 91- مهندسی مکانیک

سوالات "استعداد تحصیلی " دکتری هستش.

اگه استقبال بشه سوالات دیگه دکتری مکانیک هم میزارم.

مشاهده پیوست Gmat-Fani-va-Mohandesi-PhD91-158A.pdf

Mechan

کاربر فعال
سئوالات دینامیک و ارتعاشات دینامیک دانشگاه MIT

برای مشاهده سئوالات دانشگاه MIT به لینک زیر مراجعه کنید که طراحان سئوال برای کنکور ارشد برای دینامیک و ارتعاشات از این منبع استفاده می کنند

در کنکور ۹۰و۹۱ از سئوالات دانشگاه های امریکا امده بود
۱ کتاب گوگل البته ترجمه این کتاب تو بازار هست به قیمت ۹۵۰۰ تومان ترجمه حسن حسن ابادی و صابر زرین کمر از انتشارات نشر گسترده

ttp://books.google.com/books?id=93b3cjVJ2l4C&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

2وب سایت دانشگاه ام ای تیhttp://ocw.mit.edu/courses/mechanical-engineering/

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام دوستان.من فردا ان شالله عازم تهران هستم.منتها فقط واسه نمايشگاه نميام. از دوسان تهراني ميخام اگه واسشون مقدوره راهنماييم كنن كه شركت هايي كه در زمينه فروش و ساخت مواد پودري صنعتي و غير صنعتي قعاليت دارن رو بمن معرفي كنن.من پروژم در رابطه با ساخت مواد FGM هست كه در اون نياز به پودر HA يا هيدروكسي آپاتيت دارم متاسفانه هنوز نتوسنتم پيدا كنم.خواهش مي كنم راهنماييم كنيد و يا اگه و.استون مقدوره يه قرار ملاقات با دوستاني كه در دانشگاه هايي مثل خواجه نصير اميركبير و يا تهران و مدرس درس ميخونن داشته باشم و در اين رابطه باهم صحبت كنيم.
خيلي ممنون
به اميد ديدار در تهران:gol:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
عوضش Inventor!!!

سلام ایمان جان ....
در مورد صحبتهای آقا ایمان باید بگم که inventor یه نرم افزار واقعا قویه ...... بخصوص توو بخش drawing و همینطور design که بیشتر برای طراحی چرخ دنده و تحلیلش و سازه های فلزی و .... کاربرد داره و واقعا عالیه .... همه چی رو خیلی خوب واست حساب میکنه ...... محیط اسمبلیش هم خیلی خوبه ..... (البته design تو محیط اسمبلیه و خودش یه بخش جدا نیست )
اما با همه این تعریفها ..... به نظرم توو محیط ترسیم قطعات سه بعدی یا همون محیط part تواناییهای نرم افزار solid works بیشتره .....
اینا رو با توجه به تجربم که توو بخش طراحیه یه شرکت بود دارم میگم , محیط part نرم افزار solid works واقعا عالیه ,همینطور که محیط drawing نرم افزار inventor حرف نداره
توو بخش assembly هم یه جورایی یه مزایایی inventor داره یه مزایایی solid
در مورد قطعات استاندارد هم inventor واقعا بهتره ..... حتی در مورد مونتاژ قطعات استاندارد هم کار با inventor راحت تره

mehran_shirsavar

عضو جدید
راستش آقا مجید من inventor کار نکردم ولی solid رو واسه محیط جذابش قبول دارم با اینکه کارم طوریه که با catia بایستی کار کنم ولی کششم بیشتر سمت solide نظرتون راجع به نرم افزار های تحلیل مثل abaqus . ansys یا چیزای دیگه چیه؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام ایمان جان ....
در مورد صحبتهای آقا ایمان باید بگم که inventor یه نرم افزار واقعا قویه ...... بخصوص توو بخش drawing و همینطور design که بیشتر برای طراحی چرخ دنده و تحلیلش و سازه های فلزی و .... کاربرد داره و واقعا عالیه .... همه چی رو خیلی خوب واست حساب میکنه ...... محیط اسمبلیش هم خیلی خوبه ..... (البته design تو محیط اسمبلیه و خودش یه بخش جدا نیست )
اما با همه این تعریفها ..... به نظرم توو محیط ترسیم قطعات سه بعدی یا همون محیط part تواناییهای نرم افزار solid works بیشتره .....
اینا رو با توجه به تجربم که توو بخش طراحیه یه شرکت بود دارم میگم , محیط part نرم افزار solid works واقعا عالیه ,همینطور که محیط drawing نرم افزار inventor حرف نداره
توو بخش assembly هم یه جورایی یه مزایایی inventor داره یه مزایایی solid
در مورد قطعات استاندارد هم inventor واقعا بهتره ..... حتی در مورد مونتاژ قطعات استاندارد هم کار با inventor راحت تره
ممنون آقا مجيد.
من راستش از ار با ساليد لذت نبردم در واقع راه دستم نشد اين نرم افزا رمتاسفانه.به نظرم اينونتور يه چيزي بين سالد وكتياس از هر كدوم مزايايي داره بهنظر من واقعا نرم افزار بي عيبو نقصيه.كسي كه قبلا با نرم افزار هاي طراح يكار كرده باشه به راحتي هرچه تمام تر ميتونه با اينونتور كار كنه واقعا نرم افزار ساده و در عين حال پركاربرد و كامليه دستشون درد نكنه!!!!
آقا مهران مب بخشيد نشد جواب پستتو بدم شرمنده.راستش من دارم واسه آباكوس استارت ميزنم.كلا عادت ندارم واسه يه نرم افزار كلاس برم .با هلپ و سي دي آموزشي راه ميوفتم.ميخاستم ببينم شما تو چه سطحي از آباكوس كار كردي؟ ميتوني يه آناليز شكلدهي ازش بگيري؟

آخرین ویرایش:

mehran_shirsavar

عضو جدید
خوشم میاد آقا ایمان یه جورایی خطمون بهم میخوره راستش من اصلا واسه نر م افزار کلاس نرفتم تا بحال هرچی بود از کتاب یا cd آموزشی بود و در مورد abaqus هم راستش من خیلی کار نکردم و ظاهرا cd آموزشی ام نیست تو بازار من یکی از هم دوره ایم میشه گفت همچین خدای abaquse قراره چند تا فیلم واسم بفرسته اونم بنده خدا داره رو پایان نامش کار می کنه یه ماه دیگه میاد اینور، الانم من تو حدی ام که مسائل طراحی اجزارو باش حل می کنم ولی تو این 2 هفته ای که رفتم دنبالش احساس می کتم میشه با 40 یا 50 ساعت مفید یه جورایی بشه در اورد،

force

عضو جدید
میبینم که ساختی ها این جارا گرفتند:D

نرم افزار فقط solid خیلی جمع و جور و عالی((بویه تعصب نمیداد که:whistle:))
((انقدر دنبال قدرت نرم افزار نباشید چون مگه ما قراره ایستگاه فضایی و ... طراحی کنیم.))برای کارهایی که ما میکنیم AUTOCAD هم زیاده
inventor هم من بیشتر جاهایی دیدم استفاده میکنند که بخواهند نیاز به autocad هم با یک نرم افزار حل کنند((چون محیط نقشه کشیش همونطور که دوستان گفتند خیلی قویه ولی اگر نیاز اصلی سالید باشه بیشتر با solid و catia کار میکنند))
تویه ایران باید اول نرم افزار GEOMAGIC را یاد گرفت ولی خوب دیگه...!!!

در مورد کتیا هم دیگه دوستان دارند کم لطفی میکنند

در مورد abaqus یک پک اموزشی هست که شامل 2 cd با 20 فایل اموزشی تصویری هستش که در هرکدام یه مثال تقریبا ساده از تحلیل های دینامیکی حرارتی استاتیکی و مقاومتی زده((ولی خوب با حساب 20 فایل اموزشی حدودا 20 دقیقه ای خیلی نباید انتظار داشت))خلاصه برای شروع عالیه

در مورد نرم افزار های CAE دوستان جامداتی صاحب نظرترند ولی فعلا دور دوره ساختی هاست دیگه
در مقایسه abaqus و ansys از لحاظ تکنیکی وقدرت نمیتونم نظر بدم ولی از لحاظ محیط کاربر پسند abaqus به نسبت ansys خیلی بهتره(ansysخشک تره)
کارهای تحلیلی فرجینگ ، کشش و نورد هم میشه باهاش انالیز کرد ولی فکر کنم برای کار تخصصی به نرم افزار تخصصی مراجعه بشه بهتره((مثلا نرم افزار super forge))

mehran_shirsavar

عضو جدید
مرسی مجید جون بابت cd اموزشی abaqus ماله کجاست؟ من الان دو هفته هست که دنبال cd آموزشیم :cool:
یه نکته ای در مورد solid فهمیدم اینه که هرکی میره سمتش جذب خودش می کنه اونم بیشتر واسه محیطش نیست به نظر من انعطاف پذیری که solid تو نقشه کشی داره و آسونی کار با دستورات اون فکر می کنم بیشتر افراد ترجیح می دن با solid کار کنند
ولی کار با نرم افزار و انتخاب اون باید یه کمی منطقی باشه و فکر کنم مهمترین چیز واسه انتخاب نرم افزار بازار کار اون نرم افزاره که دوست دارم در مورد این موضوع بحث کنیم اگه پایه باشید........

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مثل اینکه اینجا داره تبدیل میشه به بخش نرم افزار
solid works بخاطر راحتیشه که خیلی طرفدار داره ..... سرعت کار کردن و طراحی توو solid زیاده چون را دست تره ;)
من catia کار نکردم اما دوستام که با هر 2 کار کردن میگن نسبت به solid سخت تر میشه ارتباط برقرار کرد
با نرم افزار تحلیل هم که همونجوری که دوستمون force اشاره کرد جامداتیا باید بگن ... اما منم شنیدم که abaqus در حال حاضر بهترینه .....
یه سایتی پیدا کردم که زده بود به زودی سی دی آموزشیشو آماده میکنه ...... اگه کسی چیز دیگه ای گیر آور منو هم خبر کنید ... www.novinmech.com
چون منم میخوام abaqus رو یاد بگیرم .......
توو صفحات قبلی از nx هم صحبت شده بود .... توو بخش طراحی شرکت پرتو وابسته به مپنا الان از این نرم افزار استفاده میکنن .....
اما در مورد بازار کار ایران فکر کنم 3 تا نرم افزار solid - catia - inventor بهتر از بقیه باشه ..... البته inventor کم کم داره جا باز میکنه .... مکانیکال و اتوکد هم که دیگه واقعا واسه کار صنعتی خیلی قدیمین و سخت

آخرین ویرایش:

مکاترونیک8282

عضو جدید
حالا که بحث نرم افزار و ایناست، کسی هست با جاوا و نرم افزارهای تحت اون (وب و ...) کار پیدا کرده باشه؟
میخوام برم جاوا ولی مطمئن نیستم هنوز

mehran_shirsavar

عضو جدید
به نظر منم abaqus بهتر از ansyse حداقل تا اونجایی که من میدونم اکثر مقاله هایی که دیدم با abaqus شبیه سازی شده و خروجی های تئوری رو با این نرم افزار در اوردن بهر حال بازم واسه خاطر این که این نرم افزار ها قفل شکسته هستند نمیشه بهش اعتماد کرد در هر صورت بازم می گم فقط بازار کار اون نرم افزار مهمه
راستی الان با abaqus یه آشنایی پیدا کردم دیدم درسته ساختیا بایستی برن دنبال نرم افزار های CAD و CAM ولی بزرگترین اشتباهی بود که تا به حال من اینجور فکر می کردم مثلا شما وقتی یه قالب تزریق طراحی میکنید بایستی در نظر بگیرید کدوم قسمت قالب توان تحمل ترمودینامیکی و حرارتی و نیروهای سایشی یا مخصوصا قالب برش که همش ضربه هست بایستی قدرت سنبه و ماتریس و راهنماهایی که بایستی سایش رو تحمل کنند رو حساب کتاب کنیم ، خب مطمنا اینارو حساب می کنیم ولی با دست......
ولی وقتی catia شما نقشه خود قالب رو تو محیط CAD می کشید و تو محیط CAM میاد ازش برنامه می گیرید و قالب رو می سازید اینجاست که قبل از اینکه برید تو CAM میرید تو محیط Analyses تمام نیروها رو حساب می کنید و بهتون نشون می ده یه جاهایی نیاز به سنبه گیر باشه یه جاهایی واسه صرفه اقتصادی می بینید ورق گیر نازکتر انتخاب می شه یا اینکه بلعکس قدرت تحمل نیرو رو نداره و بایستی قوی تر انتخاب شه البته این یه مثال خیلی کوچیکش هست واسه همین تو بحث نرم اافزار تحلیل یه کم بایستی دقت شه واسه انتخابش بهر حال نمی دونم چرا با analyses catia حال نکردم واسه همین نیاز دونستم برم سراغ abaqus از دوستانی که با abaqus کار کردنم حاج مجید (force) سی دی آموزشی مال کجاست کدوم شرکت زده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا