ارشد 90 هوافضا

hamedshakeri

عضو جدید
دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

اين دوستاني كه ميخوان بزنن دانشگاه تهران يعني شناخت دارن از جايي كه سال اول ميخواد دانشجو بگيره؟
اصلا ميدونين استاداش كيان يا فقط بخاطر اينكه اسمش دانشگاه تهرانه ميخواين بزنين؟
البته براي مكانيك ها زياد فرقي نداره چون با هوافضا ميانه اي ندارن و البته براشون حتي بهتره جايي باشن كه اصلا هوافضايي نباشه كه بجز شريف اميركبير خواجه وتا حدي مالك اشتر جاي ديگه اي هوافضايي نيست.
امروز ديدم ظرفيت ها وحشتناك زياد شدن پس اصلا نگران قبولي نباشين چون 500 تا ظرفيت داره و لا اقل تا 600 و بعضي جاها مثل مالك اشتر و امام حسين تا 900 هم به احتمال زياد ميگيرن(البته شبانه)
ولي اگه ميخواين جايي باشين كه روزانه باشه و سرش به تنش بيرزه احتمالا تا 300 تهران و 400 شهرستان قبول هستين. اونم درجه بندي داره براساي دانشگاه و رشته كه به ترتيب پر شدن : شريف / اميركبير/ احتمالا تهران/ خواجه نصير و علم و صنعت / بقيه دانشگاه هاي تهران/ بعدش هم شهرستان
مالك اشتر تهران هم مشكلي نداره و مثل بقيه است حتي از خيلي ها بهتره تو تهران.
ديگه اينكه من 61 شدم اين دوستي كه ميخواد بزنه دانشگاه تهران اگه به من بگه چرا شريف نه ممنون ميشم؟

hamedshakeri

عضو جدید
ميشه نظر بدين من با 138 روزانه اميركبير،شريف يا تهران ميارم؟فقط ميخوام همينا رو بزنم،نظرتون چيه؟ممكنه بيارم و مجبور نشم سال بعد دوباره كنكور بدم؟؟؟

مهندس عزيز اگه به ظرفيت ها نگاه كني و حساب كني كه هر سال حدود يك پنجم رتبه ها نميان هوافضا و جاي ديگه مثلا مكانيك قبول ميشن متوجه ميشي كه ظرفيت اين سه تا دانشگاه با رتبه شما برابره و به احتمال 99 درصد قبولين...

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين دوستاني كه ميخوان بزنن دانشگاه تهران يعني شناخت دارن از جايي كه سال اول ميخواد دانشجو بگيره؟
البته براي مكانيك ها زياد فرقي نداره چون با هوافضا ميانه اي ندارن و البته براشون حتي بهتره جايي باشن كه اصلا هوافضايي نباشه كه بجز شريف اميركبير خواجه وتا حدي مالك اشتر جاي ديگه اي هوافضايي نيست.
امروز ديدم ظرفيت ها وحشتناك زياد شدن پس اصلا نگران قبولي نباشين چون 500 تا ظرفيت داره و لا اقل تا 600 و بعضي جاها مثل مالك اشتر و امام حسين تا 900 هم به احتمال زياد ميگيرن(البته شبانه)
ولي اگه ميخواين جايي باشين كه روزانه باشه و سرش به تنش بيرزه احتمالا تا 300 تهران و 400 شهرستان قبول هستين. اونم درجه بندي داره براساي دانشگاه و رشته كه به ترتيب پر شدن : شريف / اميركبير/ احتمالا تهران/ خواجه نصير و علم و صنعت / بقيه دانشگاه هاي تهران/ بعدش هم شهرستان
ديگه اينكه من 61 شدم اين دوستي كه ميخواد بزنه دانشگاه تهران اگه به من بگه چرا شريف نه ممنون ميشم؟
سلام مهندس چند تا سوال
اول اینکه نظرتون در مورد اومدن از مکانیک به هوافضا؟
دوم اینکه برای دکتری درخارج مشکلی پیش نمیاد؟
سوم اینکه من علاقه به دینامیک وارتعاشات دارم واگه الکترونیک هم توش باشه مشکلی ندارم تا مقاومتو.....کدوم گرایش بهتره ومن با 400 (شبانه) بهترین جاییکه قبول میشم کجاس؟
ودر اخر اینکه قبولی تو کدوم گرایش سخت تراز بقس؟

ariaconcept

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال رتبه 343 آوردم، و این جور که پرس و جو کردم با این رتبه میشه شبانه تهران قبول شد...
ولی برای انتخاب رشته باید اول دانشگاه ها و گرایشهای بالا رو بزنم یا بهتره ریسک نکم و همون اول شبانه تهران رو انتخاب کنم؟
برای من گرایش خیلی مهم نیست فضایی، پیشرانش و آیرودینامیک رو بیشتر دوست دارم
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.

hamedshakeri

عضو جدید
سلام مهندس چند تا سوال
اول اینکه نظرتون در مورد اومدن از مکانیک به هوافضا؟
دوم اینکه برای دکتری درخارج مشکلی پیش نمیاد؟
سوم اینکه من علاقه به دینامیک وارتعاشات دارم واگه الکترونیک هم توش باشه مشکلی ندارم تا مقاومتو.....کدوم گرایش بهتره ومن با 400 (شبانه) بهترین جاییکه قبول میشم کجاس؟
ودر اخر اینکه قبولی تو کدوم گرایش سخت تراز بقس؟

درصورتي كه ارشد مكانيك هم قبول شدين شك نكنيد صد در صد مكانيك بمونيد مگه اينكه زير 150 باشين كه دانشگاه خوبي قبول بشين.
در مورد ادامه تحصيل اطلاعات زيادي ندارم ولي شنيدم با بعضي گرايش ها و بعضي دانشگاه ها مشكل دارن.
گرايشي كه خيلي به كنترل شبيه هست مكانيك پروازه ولي كاملا هوافضايي هست و پيشنهادش نميكنم. فكر
ميكنم براي مكانيك ها آيروديناميك كه به سيالات نزديكه بهتر باشه سازه هم كه نميخواين. با 400 اكثر شبانه هاي شهرستان و دانشگاه هاي غير درجه يك تهران رو ميارين.
در آخر به نظر من دانشگاه مهمتر از گرايش هست ولي كلا مكانيك پرواز زودتر پر ميشه.

drashkan66

عضو جدید
من اصلا انتخاب رشته نمیخوام بکنم. فقط میخوام بدونم مالک تهران سطحش چقدر بالاست؟ نسبت به بقیه ی دانشگاه های تهران؟
من اگر بخوام برم مالک، با معدل پذیرش میگیرم.

age az nazare sath mikhay bedony akharin daneshgah bad az hamast dg khod dany

morijoon1

عضو جدید
سلام به همه . دوستان میخاتم بدونم که با رتبه 1670 و این درصد ها امیدی هست؟
زبان:22.22
ریاضی:0.8-
ائرو دینامیک: 18.33
مکانیک پرواز:11.67
سازه:5
طراحی اجسام پرنده: 13.33
ممنون پیشاپیش

morijoon1

عضو جدید
اقا واقعا اینطوره پس اینجوری من که رتبه 1600 هستم میتونم روی یکی از شبانه ها حساب کنم؟ میشه منبع این اطلاعات درباره افزایش ظرفیت رو بگید؟ بازم ممنون

north_boy4290

عضو جدید
دوستان کمکککک.
من تو مکانیک 177 تبدیل انرژی شدم و تو هوافضا 2...جه کنم؟؟؟؟هوافضای شریف یا مکانیک علم و صنعت(شایدم امیر کبیر)؟؟؟؟؟؟؟؟؟​

drashkan66

عضو جدید
دوستان کمکککک.
من تو مکانیک 177 تبدیل انرژی شدم و تو هوافضا 2...جه کنم؟؟؟؟هوافضای شریف یا مکانیک علم و صنعت(شایدم امیر کبیر)؟؟؟؟؟؟؟؟؟​
jbe nazare man boro mechanice elmo sanat man jaye shoma bodam hatman in karo mikardam mogheiate karie mechanic khali behtar az hava fazast

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
دوستان کمکککک.

شما ببین برای علاقه داری درس میخوانید یا برای مدرک/ کار/ خارج رفتن یا... ؟؟؟

جواب سوال شما راحت پیدا میشه ؟؟ کافی به سوال های بالا را به خودت جواب بدی ....

hamedshakeri

عضو جدید
دوستان کمکککک.

ببين دوست من اگه تبديل انرژي مكانيك رو از دست بدي و بري هوافضاي شريف بزرگترين ضدحال عمرتو خوردي.
باور نميكني يك سر برو دانشگاه شريف دانشكده هوافضا خدا رو شكر مكانيكي هم زياد هستن...
من خودم 61 شدم و ميرم شريف و كاملا از مكانيك هايي كه اومدن هوافضا و نااميد شدن خبر دارم.
نگي كسي به من نگفت... من گفتم.

drashkan66

عضو جدید
شما ببین برای علاقه داری درس میخوانید یا برای مدرک/ کار/ خارج رفتن یا... ؟؟؟

جواب سوال شما راحت پیدا میشه ؟؟ کافی به سوال های بالا را به خودت جواب بدی ....

hameye mavared bejoz gozineye akhar yani raftane be kharej inam javabe soale shoma doste aziz

drashkan66

عضو جدید
ببين دوست من اگه تبديل انرژي مكانيك رو از دست بدي و بري هوافضاي شريف بزرگترين ضدحال عمرتو خوردي.
باور نميكني يك سر برو دانشگاه شريف دانشكده هوافضا خدا رو شكر مكانيكي هم زياد هستن...
من خودم 61 شدم و ميرم شريف و كاملا از مكانيك هايي كه اومدن هوافضا و نااميد شدن خبر دارم.
نگي كسي به من نگفت... من گفتم.
hala shayadam yeki peyda beshe ham mechanico bekhone ham hava faza ro ham zamane ba ham dg in jory zede halam nemikhore

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من مکانیکیم
تکلیف ما رو روشن کنید بفهمیم چیکار میخوایم بکنیم
زمان انتخاب رشته داره تموم میشه؟؟
1-آقا با 400 روزانه بهترین جایی میارم کجاس؟
2- شبانه تهران بهترین جایی که قبول می شم کجاس؟(گرایش هایی که دینامیک ارتعاشاتیه مثل دینامیک پرواز)
3-گرایش مهندسی قضایی دیگه در مورد چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهشا ما راه بندازین

آخرین ویرایش:

ssima

عضو جدید
dسلام
من 497 شدم ، الان که حساب کردم تقریبا 315نفر روزانه و شبانه ی تهران (بغیر از دانشگاههای مالک اشتر و امام حسین و علوم و فنون شهید ستاری ) قبول میشه!! یعنی اگه گیریم که یک پنجم بچه ها انتخاب رشته نکنن شما شبانه خواجه نصیر حتما قبول میشی، ولی سر بحث پذیرش مستقیم نمیتونم دقیق صحبت کنم که چقدر از ظرفیتارو به خودش اختصاص داده.
خب حالا به من کمک!!
بحث میفته سر اینکه من دخترم و مسلما نمیتونم علم وصنعت و مالک و این تیپ دانشگاهها رو بزنم ،با این مشکل به نظرتون شبانه ی خواجه نصیر رو میارم یا بذارم واسه سال بعدی؟

ssima

عضو جدید
کی میدونه تقریبا چند نفر از بچه ها میرین رشته های دیگه یا واسه سال بعد میذارن؟
یعنی چقد حباب داریم تو رتبه ها؟

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
dسلام
من 497 شدم ، الان که حساب کردم تقریبا 315نفر روزانه و شبانه ی تهران (بغیر از دانشگاههای مالک اشتر و امام حسین و علوم و فنون شهید ستاری ) قبول میشه!! یعنی اگه گیریم که یک پنجم بچه ها انتخاب رشته نکنن شما شبانه خواجه نصیر حتما قبول میشی، ولی سر بحث پذیرش مستقیم نمیتونم دقیق صحبت کنم که چقدر از ظرفیتارو به خودش اختصاص داده.
خب حالا به من کمک!!
بحث میفته سر اینکه من دخترم و مسلما نمیتونم علم وصنعت و مالک و این تیپ دانشگاهها رو بزنم ،با این مشکل به نظرتون شبانه ی خواجه نصیر رو میارم یا بذارم واسه سال بعدی؟

با این ظرفیتها فکر میکنم راحت تا 600 قبولی باشه
تبریز مشهد فکنم راحت قبول شید
ولی از مکانیک شانسی تر دیگه هوافضاس!!!!!!!!!!!!!!

plating

عضو جدید
لطفا كسايي كه در مورد رشته مهندسي فضايي خبر دارن (رتبه قبولي،دروس،آينده كاري و ...) نظر بدن.ممنون.مثلا امير كبير و شريف با چه رتبه هايي ميشه رفت؟

masoudclassic

عضو جدید
تا 200 تو اون 2تا قبول میشی بقیه هم تا500 حساب کن بازار کار احتمالا سازمان فضایی . من با 123 چی بزنم ؟دانشگاه تهران رو اولویت بدم یا علم و صنعت تو سازه؟توروخدا سریعتر کمک بدن بچه ها بد گیج شدم ! فضایی امیرکبیر چه جوریاس بورسیه اش خوبه؟

آخرین ویرایش:

tameazadi

عضو جدید
اگه احتمال ميدي بعدا ميخواي بري خارج بورسيه اميركبير بدردت نميخوره،در ضمن بچه ها توجه كنن كه بيشتر دروس فضايي اميركبير رو دكتر نقاش ارايه ميده كه خيلي سختگيره و بي رحم،!!به نظرم اگه فضايي علاقه داري برو شريف اگرم سازه علاقه داري برو علم و صنعت،چون سازه علم و صنعت خيلي قويه و در حد اميركبيره در ضمن مدركتم از دانشكده مكانيكش ميگيري كه خودش يه مزيته.

ssima

عضو جدید
ظرفیت تهران واسه مکانیکم بغیر از مالک و امام حسین حدود 300 نفر زیاد شده ،
من فقط تهران میخوام :(
به نظرتون ممکنه بچه ها اول مالک اشترو بزنن یا نه؟!!!

rego

عضو جدید
سلام ....مالک اشتر خانم هم میگیره..چرا مالک رو نمی زنین؟

rego

عضو جدید
ظرفیت تهران واسه مکانیکم بغیر از مالک و امام حسین حدود 300 نفر زیاد شده ،
من فقط تهران میخوام :(
به نظرتون ممکنه بچه ها اول مالک اشترو بزنن یا نه؟!!!

معمولا مالک دیرتر از همه پر میشه/// حتی میشه گفت بعد روزانه های مشهد...من پارسال دوستام اکثرا مالک رو آخر زدن...

drashkan66

عضو جدید
لطفا كسايي كه در مورد رشته مهندسي فضايي خبر دارن (رتبه قبولي،دروس،آينده كاري و ...) نظر بدن.ممنون.مثلا امير كبير و شريف با چه رتبه هايي ميشه رفت؟

shoma reshtat mechanic bode? rajebe ayaneye kary ke to iran hich ayandeye kary nadare nahaiatan dg age betoni miri to sanaye defa KE KHAILI DARDESAR DARE

alireza_ka

عضو جدید
سلام عزيزان رتبه من 395 شده بايد خوشحال باشم يا ناراحت دانشگاه مالك اشتر چه جور دانشگاهيه؟
كدوم گرايش هوا فضا از نظر فضاي كار بهتره؟

زیر نظر وزارت علومه و فقط روزانه هایی که معدل ارشدشون بالای 17 بشه و فرد خودش بخواد رو بعد از ارشد تو صنایع وابسته به وزارت دفاع استخدام می کنن و پایان نامه هاشونم اکثرا طوری ور می دارن که بدرد صنایع دفاعی بخوره

armanfischer

عضو جدید
سلام دوستان
رتبه هوافضای من 440 شده
کارشناسی مکانیک خوندم و از ظرفیت های دانشگاه های هوافضا اطلاع چندانی ندارم
به نظرتون با این رتبه شبانه تهران به جز مالک اشتر و امام حسین میتونم دانشگاه دیگه ای قبول بشم؟
ممنون میشم اگر یکی از دوستان محبت کنه و جواب بده

tameazadi

عضو جدید
سلام دوست عزيز،به احتمال زياد با 440 شبانه تهران رو مياري،مگر اين كه اتفاق خيلي خاصي بيفته.شما همه شبانه هارو بزن به احتمال 99 درصد يكيشو مياري.

بالا