ارشد و سوال های شما

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali.rezaei

عضو جدید
سلام به همه دوستان

سلام به همه دوستان

من خودم گرایش مدیریت سیستم و بهره وری هستم

به شما دوست عزیز هم پیشنهاد می کنم واسه صنایع سیستم بخونین که به نظرم چون لیسانس صنایع هم ندارین مناسب تره...

در مورد انتخاب گرایش های سیستم هم به نظره من اگه روی بهره وری کار کنید بهتره چرا که این گرایش شباهت زیادی با MBA هم از لحاظ سیلابس درسی و هم محتوای دوره داره
با این تفاوت که MBA حالت اجرائی تر و مدیریت سیستم و بهره وری حالت صنعتی تری داره...

در هر صورت چون شما می تونین با انتخاب گرایش مدیریت سیستم و بهره وری دروس اصلی مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی رو به صورت اختیاری بردارین( مثل
برنامه ریاضی - اقتصاد سنجی و... ) و با یه تیر دو تا نشون زده باشین من شخصا به شما پیشنهاد میکنم بهره وری رو انتخاب کنید...

بسه دیگه زیاد از بهره وری تعریف کرده به هر حال امیدوارم با مشورت و تحقیق بیشتر بهترین انتخاب رو داشته باشین...

ali.rezaei

عضو جدید
با سلام

با سلام

معدل موثر همون معدل متعادل شده دانشجو با توجه به رشته و استان محل تحصیلِ.

مثلاً فرض کنید شما لیسانس مهندسی برق از دانشگاه تهران با معدل 15.84 باشید

و در آزمون کارشناسی ارشد رشته ریاضی شرکت می کنید !!! (مثلاً دیگه)

سازمان سنجش معدل موثر شما رو با مقایسه معدل کلیه دانشجویان برق استان تهران و مقایسه مجدد با همین رقم در استان های دیگه و در رشته امتحانیتون تراز کرده
و مثلاً عدد 16.70 رو به اون میده حالا امکان مقایسه و نمره دهی برابر بین شما و یه دانشجو لیسانس ریاضی از ایکس آباد با معدل 18.9 فراهم میشه
:smile:
البته نا گفته نمونه که نحوه محاسبه و نوع اعمال معدل موثر و شرایط دیگه رو فقط خود سازمان سنجش می دونه و بس

امیدوارم بدتر گیجت نکرده باشم​

ali.rezaei

عضو جدید
با سلام

با سلام

البته گفتنی ها رو آقای صادق 84 گفت و من هم گفته های ایشون رو تائید می کنم

خانم ها هم تو گرایش سیستم های اقتصادی و اجتماعی و هم مدیریت سیستم و بهره وری قبول میشن و شرکت دارن (کلاس خود ما بیش از نصف ظرفیت رو خانم ها تشکیل میدن)

در مورد درصد هاتون هم به نظر من خیلی امیدوار کننده است و با تلاش بیشتر (نه یه کمی بیشتر) به خصوص دو ماه آخر (نزدیک به کنکور) می تونین خیلی امیدوار باشین و در مورد بازار کارش هم جای نگرانی نداره به قول خودتون حداقل کار تدریسه ولی من دانشجو های سیستم زیادی رو سراغ دارم که توی بانک ها به عنوان معاونت شعبه یا توی وزارت خونه ها به عنوان مهندس برنامه ریزی در امور مختلف مثل برنامه و بودجه ، هزینه و ... مشغول هستن.

به عنوان آخرین توصیه چون به دوره روزانه فکر می کنین پیشنهاد می کنم که حتماً
درس اصول مدیریت رو هم بخونین و هم سر کنکور تست هاشو بزنین تا اگه خدای نکرده رتبه سیستم جالب نشد توی گرایش مدیریت سیستم یه کم امید داشته باشید
(رتبه خودم 140 سیستم های اقتصادی و اجتماعی و توی مدیریت سیستم و بهره وری 64 بود )...

اوه ه ه ه .... واقعاً تایپ کردن آزاردهندست امیدوارم مطلب بالا مفید بوده باشه...

mohammadjavaad

عضو جدید
0

0

سلام.میخواستم اگه کسی میدونه ارشد صنایع مدیریت سیستم و بهره وری رو کدوم دانشگاهها داره بیزحمت راهنماییم کنه.ممنون.بای

nasim_kazemi

عضو جدید
سلام دوست عزيز
منابع كنكور ارشد به شرح زير مي باشد:
1- زبان: كتاب 504 و كتاب سمت جلد 1 و 2 كه فوق العاده است و نمونه سوالات سالهاي گذشته و هر متن تخصصي كه گير آوردي بخون.
2- رياضي: كتاب پوران پژوهش و تست هاس سالهاي قبل
3- آمار: كتاب شلدون راس و كتاب دكتر نياكي دانشگاه صنعتي شريف (احتمال) و كتاب جان فروند (آمار) البته كتاب دوجلدي عيوضيان هم خوبه
4- تحقيق در عمليات: بازارا و حمدي طه البته اگه تونستي جزوه مهندس زاهدي سرشتو گير بياري عاليه
5- برنامه نويسي: جزوه مهندس عليرضا ولدخاني خوبه كتاب خاصي نمي شناسم ولي كلا زبانهاي c و پاسكال و فرترن و بيسيك از اينها سوال مي ياد
موفق باشيد.

nasim_kazemi

عضو جدید
سلام
رشته صنايع مديريت سيستم و بهره وري رو دانشگاه شريف، اميركبير، علم و صنعت، تربيت مدرس، تربيت معلم، دانشگاه يزد و دانشگاه تفرش داره. موفق باشي.

Armin_61

عضو جدید
برای ارشد به شهرستانی ها هم کمک کنید

برای ارشد به شهرستانی ها هم کمک کنید

سلام به همگی
من سال بعد میخوام امتحان ارشد بدم ترم آخر مهندسی صنایع شیمیایی آزاد تبریز هستم من نمیدونم ظرفیت دانشگاهها چقر هست یااینکه کدوم دانشگاهها سطح بالاتری دارن و اینکه کدوم گرایشها تاپ تر هستن من کارمند شرکت نفت هستم و دوست دارم تو دانشگاه نفت آبادان وارد بشم و اگه کسی کمکم کنه و بگه که چطور میتونم جزوات تخصصی بچه های مهندسی شیمی دانشگاههای معتبر رو بدست بیارم خیلی ممنونش میشم این هم ایمیل منهArmin_jalalizad@yahoo.com

sobhanimehr

عضو جدید
از پيشنهاد دوستان براي شركت در گرايش سيستم ممنونم اما 3 سال سابقه مديريت مي خواد كه كه ندارم پيشنهاد يا راه حل ديگري نداريد؟

ra_ja93

عضو جدید
ارشد صنايع پيام نور

ارشد صنايع پيام نور

با سلام
اگر كسي اطلاع داره كه دانشگاه پيام نور و فراگير در كدام شهرها ارشد صنايع سيستم اقتصادي يا مديريت بهره وري دارند ممنون ميشم بهم بگه.
با تشكر

1365qq

عضو جدید
ارشد فراگير پيام نور

ارشد فراگير پيام نور

آيا شركت كردن در فراگير ارشد مهندسي صنايع دانشگاه پيام نور به جاي كارشناسي ارشد سراسري فكر خوبي است يا نه لطفا من را راهنمايي كنيد

hasan_1365qq@yahoo.com

niayesh

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام
از راهنماییتون خیلی ممنونم . بالاخره بعد از چند ماه یه نفر پیدا شد که به این تاپیک پاسخ بده.خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که من دیگه تصمیم قطعی مو گرفتم ومی خوام صنایع سیستم شرکت کنم . امسال ریاضی شبانه هم قبول شدم ولی نرفتم.حالا اگه ممکنه منو در مورد منابع راهنمایی کنید . موندم برای تحقیق بازارا رو بخونم یانه ( با وجود این فرصت کم باقیمانده) آیا خوندن حمدی طاها و تست زدن کافیه یا حتما بازارا رو بخونم. در مورد آمار و احتمال هم آیا خوندن جان فروند وتست زدن کافیه یا احتمال شلدون راس رو هم بخونم؟
بازم ممنونم که راهنمایی می کنید و برای شما آرزوی موفقیت دارم.:gol:

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام
از راهنماییتون خیلی ممنونم . بالاخره بعد از چند ماه یه نفر پیدا شد که به این تاپیک پاسخ بده.خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که من دیگه تصمیم قطعی مو گرفتم ومی خوام صنایع سیستم شرکت کنم . امسال ریاضی شبانه هم قبول شدم ولی نرفتم.حالا اگه ممکنه منو در مورد منابع راهنمایی کنید . موندم برای تحقیق بازارا رو بخونم یانه ( با وجود این فرصت کم باقیمانده) آیا خوندن حمدی طاها و تست زدن کافیه یا حتما بازارا رو بخونم. در مورد آمار و احتمال هم آیا خوندن جان فروند وتست زدن کافیه یا احتمال شلدون راس رو هم بخونم؟
بازم ممنونم که راهنمایی می کنید و برای شما آرزوی موفقیت دارم.:gol:

دوست عزیز سلام
برای تحقیقتون توصیه میکنم حتما کتای زاهدی سرشت رو بخونین.
فکر میکنم برای وقتتون هم همین بهینه تر باشه.
فوق العاده کتابش خوبه و بازارا رو خوب بیان کرده.
برای آمار و احتمال یک کم دیر جبنیدین اما بازم کتاب عیوضیان رو بهتون توصیه میکنم.متنی روان داره.
کتب راس و فروند برای کسی هست که زمان کافی در اختیار داشته باشه.

با احترام

niayesh

عضو جدید
مهتابی عزیز از راهنماییتون ممنونم. راستش من کتاب فروند رو پارسال خوندم و خیلی چیزاش یادمه فقط باید یادداشتهامو مرور کنم.حالا آیا به نظر شما فقط تست بزنم کافیه یا بازم عیوضیان رو توصیه می کنید؟
در مورد تحقیق هم آیا خوندن کتاب زاهدی سرشت منو از خوندن بازارا بی نیاز می کنه یانه؟الان دارم حمدی طاها رو می خونم.

mahtabi

مدیر بازنشسته
مهتابی عزیز از راهنماییتون ممنونم. راستش من کتاب فروند رو پارسال خوندم و خیلی چیزاش یادمه فقط باید یادداشتهامو مرور کنم.حالا آیا به نظر شما فقط تست بزنم کافیه یا بازم عیوضیان رو توصیه می کنید؟
در مورد تحقیق هم آیا خوندن کتاب زاهدی سرشت منو از خوندن بازارا بی نیاز می کنه یانه؟الان دارم حمدی طاها رو می خونم.

خواهش عزیزم
خیلل خوبه که نت برداشتی.
اما من توصیه میکنم این کتاب عیوضیان رو هم بخونی.
تستای زیادیم داره.
در مورد زاهدی باید بگم که بله کتابش اونقدر خوب هست که نخوای نگاه هم به بازارا بندازی.

ایشالا موفق باشی.

آخرین ویرایش:

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال و پاسخ درباره آزمون

سوال و پاسخ درباره آزمون

سلام بچه ها

من امسال ترم پنج هستم.خواستم بپرسم كه من ميتونم امسال آزمايشي ارشد بدم؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد،فقط هر چه سريعتر راهنمايي كنيد،بهتره،چون از مهلت ثبت نام چيزي نمونده.

پيشاپيش ممنون:gol:

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها

من امسال ترم پنج هستم.خواستم بپرسم كه من ميتونم امسال آزمايشي ارشد بدم؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد،فقط هر چه سريعتر راهنمايي كنيد،بهتره،چون از مهلت ثبت نام چيزي نمونده.

پيشاپيش ممنون:gol:

آره عزیزم دانشجویان سال سوم میتونن آزمایشی بدن
موفق باشی

wise_pretender

عضو جدید
راهنمايي جهت فراگيري رشته مهندسي صنايع بدون رفتن به دانشگاه

راهنمايي جهت فراگيري رشته مهندسي صنايع بدون رفتن به دانشگاه

با سلام خدمت دوستان ارجمند

ميخواستم اگر ممكن باشد راهنمايي بفرماييد چگونه مي توانم كتب و نرم افزارهاي اين رشته را بصورت رايگان و يا ... جهت خواندن و فراگيري بدست بياورم. من تحصيل كرده رشته مترجمي زبان هستم و با توجه به شغلي كه اكنون دارم به اين رشته بسيار علاقه مند شده ام. خواهشمندم مرا ياري بفرماييد:w27::w27::w27:

با تشكر فراوان

وحدت

عضو جدید
سلام و تشکر از تاپیکی که ایجاد کردید:
میخواستم بدونم که بسته های سنجش تکمیلی برای ارشد88 صنایع خوبه ؟پول واسشون بدیم یانه؟؟ :)

aliktric

عضو جدید
درود

درود

با سلام خدمت دوستان
قصد دارم درس تحقیق درعملیات بصوورت ریشه ای بخونم تاتسلط کامل داشته باشم
چه کتابهایی پیشنهاد میکنید؟
زاهدی سرشت-بازارا-حمدی طه-دکترمهرگان کدام بهترند؟

درود برشما

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
قصد دارم درس تحقیق درعملیات بصوورت ریشه ای بخونم تاتسلط کامل داشته باشم
چه کتابهایی پیشنهاد میکنید؟
زاهدی سرشت-بازارا-حمدی طه-دکترمهرگان کدام بهترند؟

درود برشما

با سلام

چنانچه قصد دارين اين مبحث رو به صورت اصولی ياد بگيرين و فرصت کافی دارين ، کتاب بازارا رو مطالعه کنين. از لحاظ سطح علمی ، کتابهای ديگه پيشش بيشتر به شوخی شبيه هستن. منتها يادتون باشه که متن ساده ای نداره و روشش با اونچه که در دانشگاه ها تدريس ميشه متفاوت هست.

موفق باشين

alballo2007

عضو جدید
ارشد

ارشد

با سلام وخسته نباشيد به مهندسان عزيز

لطفا منابع ارشد صنايع -صنايع رو برام تو صفحه بگذاريد

خيلي ممنونم

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام وخسته نباشيد به مهندسان عزيز

لطفا منابع ارشد صنايع -صنايع رو برام تو صفحه بگذاريد

خيلي ممنونم

اگر زحمتي نيست،منم اينا رو لازم دارم.

دوستان كنكور امسال چطور بود؟چه طور دادين؟

mahmood_k

عضو جدید
سلام دوستان من امروز عضو شدم.
زبان: 504 ، Essential Words for Toefl و جزوه های زبان عمومی و تخصصی پارسه (تمام لغات این منابع رو با جعبه لایتنر حفظ کنین. اگه می خواین دیر نشه از همین امروز شروع کنین) بهتون توصیه می کنم گرامر نخونین چون در کنکور امسال نیامد و احتمالا در سال های بعد هم نخواهد آمد.

تحقیق (OR): اول کتاب دکتر مهرگان که ساده است رو بخونین(فصل 7 و 9و 11 و12 و13 رو نخونین). در گام بعد جزوه تحقیق دکتر کریمی (استاد دانشگاه امیرکبیر) یا دکتر عشقی (استاد دانشگاه شریف) رو بخونین.
سپس باید کتاب برنامه ریزی خطی بازارا رو بخورین یعنی تمام متن رو با دقت بخونین و هرجا رو که نفهمیدین اونقدر بهش گیر بدین تا بفهمین. این سال ها که کنکور مفهومی شده، بازارا یک منبع مهم برای طرح سوال است. تمام تمرین های آخر فصل های بازارا رو با کمک کتاب حل تمرینش ( تالیف زاهدی سرشت و عباسی) حل کنین و حتی اگه سوالی بود که 100 بار خوندین ولی نفهمیدین حتما نکتشو یه جا یادداشت کنین.) برای تست زدن کتاب های راهیان ارشد و پوران پژوهش را بخرید ولی به شما توصیه می کنم که نکات راهیان ارشدو نخونید و فقط تستهاشو بزنید ولی نکات پوران پژوهشو بخونید.

آمار: 1-آمار ریاضی جان فروند ، 2-مبانی احتمال شلدون راس (تمام تمارین این دو کتاب را حتما حل کنید و بخصوص تمام نکات تمرین های نظری کتاب راس را یاد بگیرید.) حال می توانید به سراغ تست بروید. کتاب پردازش لازم است اما کافی نیست. در کنار آن حتما کتاب پارسه و کتاب راهیان ارشد رو بخونید.( در یک کلام برای آمار هر چی بخونین باز کم خوندین و چون ضعف اکثر بچه ها تو آمار احتماله هر کی امار خوبی داشته باشه به راحتی فاصله خودشو با بقیه زیاد می کنه.) چون کتاب راهیان ارشد تازه چاپه غلط غلوط داره پس اگه دیدین سوالی غلط حل شده اعصابتون خورد نشه و فقط وقتی می تونین این غلطهارو پیدا کنین که خوب بر منابع قبلی مسلط بشین.

منابع طرح ریزی و موجودی رو بعدا بهتون می گم. چون می خوام تا شهریور فقط روی زبان ، تحقیق و آمار تمرکز کنین. مطمئن باشین الان لازم نیست به موجودی و طرح ریزی فکر کنین.
شهریور منابع این دو درسو اگه زنده بودم براتون می نویسم.

در ضمن من امسال در آزمون های ماهان شرکت کردم و خیلی هم راضی بودم. جامعه آماریش امسال از پارسه بیشتر بود.

موفق باشید.

alballo2007

عضو جدید
سلام خيلي ممنون از راهنماييتون
يك سوال داشتم جزوه استاد عشقي رو بايد از كجا گير بياريم؟

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خيلي ممنون از راهنماييتون
يك سوال داشتم جزوه استاد عشقي رو بايد از كجا گير بياريم؟

اين سواليه كه من خيلي وقته كردم.بچه ها لطفا اگر كسي داره،دريغ نكنه...دعا فراموشمون

نميشه...:smile:

s_ie

عضو جدید
در مورد ظرفيت دانشگاهها براي رشته صنايع:
(البته اطلاعاتم مروط به پارساله اما فكر نمي كنم خيلي تفاوت كرده باشه...)
روزانه تهران89
روزانه شهرستان17
شبانه تهران27
شبانه شهرستان6
غيرانتفاعي30
پيام نور20
مجموع189
موفق باشيد.

s_ie

عضو جدید
موسسه

موسسه

لطفا منو در انتخاب یک موسسه برای شرکت در آزمونها واستفاده از بسته های آموزشی اش راهنمایی کنید ؟
من امسال پارسه شركت كرده بودم. خيلي راضي بودم جامه آماريش هم خيلي خوبه.همچنين جزوات خوبي هم داره...
موفق باشيد.

mahmood_k

عضو جدید
من یه جزوه دست نویس دارم که 180 صفحه است اما نمی دونم چطوری به دستتون برسونم.:(

s_ie

عضو جدید
من یه جزوه دست نویس دارم که 180 صفحه است اما نمی دونم چطوری به دستتون برسونم.:(
منم امسال كنكور شركت كردم. خيلي به اين جزوه مزوه ها اعتقاد ندارم. بنظرتون در پاسخ دادن به تستها خيلي تاثير داره؟ من طرحريزي مو با اينكه خيلي كم خوندم و جزوه اي هم نداشتم،خوب زدم!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا