ارشد دانشگاه آزاد 90 چطور بود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

architect6529

عضو جدید
خواهش میکنم یکی جواب منو بده دارم سکته میکنم..........
به نظرتون امسال تراز یکم پاییین تر نمیاد؟
یه نظر دیگه ام میخام اسکیس من مرکز تجاری بود.همه خواسته ها را کشیدم راندوام کردم البته دستم قوی نیست.حالا به نظرتون حداقل درصدم چند میشه؟حوزمم خوراسگان بود
احتمال داره، چون پارسال خیلی تاریخ و مبانیش آسون بود. در مورد اسکیس فکر کنم بالای 50 بشید. ولی بازم نمیدونم. موفق باشید.

1memar

عضو جدید
خواهش میکنم یکی جواب منو بده دارم سکته میکنم..........
به نظرتون امسال تراز یکم پاییین تر نمیاد؟
یه نظر دیگه ام میخام اسکیس من مرکز تجاری بود.همه خواسته ها را کشیدم راندوام کردم البته دستم قوی نیست.حالا به نظرتون حداقل درصدم چند میشه؟حوزمم خوراسگان بود
آخه باید دید چه جوری کشیدی...اگه ایدت خوب باشه متوسطم بکشی 55 تا 60 میگیری
راستی یه چیزه دیگه باید کارت حال و هوای شمال رو برسونه این خودش یه امتیازه زیاده مثله: سقف شیب دار-وجود تراس های مسقف

minamir3000

کاربر فعال
جواب ستون بندی میشد چون ستون بندی یه سبک یا شیوس و مدولار نسبت طلایی استاندارد بر اساس تناسبات هست . استاندارد=تناسبات
l
مگه تناسبات ستونهای یونان رو یادتون نیست دوریک:1به 7و...
جواب اندازه های طلایی میشد نکته انحرافیش این بود که نوشته بود اندازه طلایی در حالی که اصلش تناسب طلایی بود!

شهاب شهابی

کاربر فعال
سلام دوستان.اگه دوست داشتید به این تاپیک امتیاز مورد نظرتون رو بدین.
راستی آخرین تراز دانشگاه خوراسگان بین 6400 تا 6500 هست.

architect6529

عضو جدید
سوالات تاریخ مشهد و احتمالا تهران: (جوابها 100% نیست)
16) وایسنهوف> مدرن
17) عملکردگرا و راسیونالیستی و استفاده از ابعاد انسانی> مجتمع مسکونی مارسی
18) دانشگاه بوعلی> نادر اردلان
19) فرم با عملکرد یکی است> سالیوان مدرن
20) خواستگاه رنسانس> فلورانس
21) مکتب فرهنگ مواد> باهاوس
22) سنت شکنی دوره ساسانی> سروستان
23) تالار آیینه> باروک
24) عنصر معماری ایران> ماد
25) برامانته> تمپیه تو
26) مربع تقاطع
27) شهر ممنوعه> مینگ شمالی
28) رواج نماسازی الحاقی> اصفهانی/آذری
29) بناهای دانشگاه تهران
30) حیاط شیران> اسپانیا

architect6529

عضو جدید
سوالات مبانی مشهد و احتمالا تهران: (جوابها 100% درست نیست)
31) بیو دیزاین
32) فراکتال> شکلها متفاوت
33) مارپیچ طلایی
34) ایده از عوامل طبیعی نبوده> موزه کیمبل/ موزه زاها حدید
35)
36) تقسیم معماری به محلی و بومی و ...> فرهنگی اجتماعی
37) نگاه شکل گرا>
38) 4 علم اقلیمی> انرژی
39) توجه به جنبه های فنی در کدام مدرسه> باهاوس-گریپیوس
40)
41) صحبت های کودکستانی> مدرن
42) از دست رفتن مفهوم اصلی؟؟
43) 3 معمار> رایت،وندروهه،
44) تأکید بر زیبایی مکانیکی> فوتوریسم
45) 10 کتاب در باب معماری> ویتروویوس

آخرین ویرایش:

shahrzad as

عضو جدید
عنصر معماری ایران تو سبک شناسی شروعشو از شیوه ی پارسی زده از دوره ی هخامنشی تا حمله اسکندر

architect6529

عضو جدید
سوالات فنی مشهد و احتمالا تهران: (جوابها 100% درست نیست)
46) لزوم عایق حرارتی> اتلاف انرژی
47) دیوار جداره خارجی> دو جداره
48) ویژگی های درهای ورودی ساختمان> مقاوم و ضد حریق
49) اطفاه حریق در ساختمان> مصالح
50) استفاده از نماهای شیشه ای> ضدزلزله/سبکسازی/ زیباسازی/ اتلاف انرژی
51) اجرای بام نهایی> عایق حرارتی،شیب بندی،عایق رطوبتی
52) عایق صوتی> آسایش
53) کفسازی همکف> بلوکاژ
54) نماسازی ساختمان> مصالح مقاوم
55) پله در ساختمان بلندمرتبه
56) حداکثر ارتفاع پله مسکونی
57) جدول بتنی کنار خیابان
58) دوپوش در کدام مهم نیست> نورپردازی
59) چاه جذبی> جمع آوری فاضلاب زیر زمین
60) ارتفاع لوله ونت

ahadi6688

عضو جدید
سوالات تاریخ مشهد و احتمالا تهران: (جوابها 100% نیست)
16) وایسنهوف> مدرن
17) عملکردگرا و راسیونالیستی و استفاده از ابعاد انسانی> مجتمع مسکونی مارسی
18) دانشگاه بوعلی> نادر اردلان
19) فرم با عملکرد یکی است> سالیوان مدرن من مطمینم ارگانیک می شه .جملشو تو اینترنت سرچ کنید می بینید
20) خواستگاه رنسانس> فلورانس
21) مکتب فرهنگ مواد> باهاوس
22) سنت شکنی دوره ساسانی> سروستان
23) تالار آیینه> باروک من نزدم اینو
24) عنصر معماری ایران> ماد این سوال اگه ایران باشه ماد اگه ایوان باشه باید خذف شه
25) برامانته> تمپیه تو
26) مربع تقاطع من نزدم
27) شهر ممنوعه> مینگ شمالی
28) رواج نماسازی الحاقی> اصفهانی/آذری اولین بار در آذری بوده ولی رواجش در اصفهانی بوده
29) بناهای دانشگاه تهران سبک بین الملله .تو کتاب قبادیان نوشته اکثر بناهای خیابن تخت جمشید که همون بناهای وابسته به دانشگاه تهرانه بین الملل
30) حیاط شیران> اسپانیا

سبزارو من هم مثل تو زدم
من دو تا رو نزدم .اگه فرض کنیم عنصر معماری ایرانو و نماسازی الحاقیو که زدم اصفهان غلط زده باشم (که شایدم درست باشه)درصدم می شه 68 درصد به نظرتون برای تاریخ امسال خوبه؟

ahadi6688

عضو جدید
سوالات مبانی مشهد و احتمالا تاریخ: (جوابها 100% درست نیست)
31) بیو دیزاین حتما نباید در طبیعت باشد
32) فراکتال شکلها از دور و نزدیک متفاوت نیست
33) مارپیچ طلایی به اندازه ضلع مربعه .من غلط زدم
34) ایده از عوامل طبیعی نبوده> موزه کیمبل/ موزه زاها حدید .احتمالا همون کیمبله من زدم زاها حدید
35)
36) تقسیم معماری به محلی و بومی و ...> فرهنگی اجتماعی نزدم
37) نگاه شکل گرا> نزدم
38) 4 علم اقلیمی> انرژی
39) توجه به جنبه های فنی در کدام مدرسه> باهاوس-گریپیوس
40)دیکانستراکشن متن بود
41) صحبت های کودکستانی> مدرن
42) از دست رفتن مفهوم اصلی؟؟ من زدم معماری یک نظم معنویست غلطه .به نظر شما معماری نظم معنویه؟
43) 3 معمار> رایت،وندروهه، من زدم اوراسنین آلتو رایت
44) تأکید بر زیبایی مکانیکی> فوتوریسم
45) 10 کتاب در باب معماری> ویتروویوس

احتمالا مبانیو بین 45 تا 55 درصد زدم .مبانیش سخت بود

آخرین ویرایش:

ahadi6688

عضو جدید
سوالات فنی مشهد و احتمالا تهران: (جوابها 100% درست نیست)
46) لزوم عایق حرارتی> اتلاف انرژی
47) دیوار جداره خارجی> دو جداره
48) ویژگی های درهای ورودی ساختمان> مقاوم و ضد حریق.این گزینه اصلا نبود .ضد سرقت و ضد آتش بود
49) اطفاه حریق در ساختمان> مصالح مقاوم در برابر آتش شک دارم
50) استفاده از نماهای شیشه ای اتلاف انرژی شک دارم
51) اجرای بام نهایی> عایق حرارتی،شیب بندی،عایق رطوبتی شک دارم
52) عایق صوتی> آسایش .آسایش یه مفهوم کلیه .بیشتر هم برای رطوبت و دما استفاده می شه .من زدم جلوگیری از ورود صدای خارج به داخل .مگه این گزینه چه ایرادی داره؟
53) کفسازی همکف> بلوکاژ منم زدم بلوکاژ ولی شک دارم
54) نماسازی ساختمان> مصالح مقاوم
55) پله در ساختمان بلندمرتبه من زدم پیش ساخته
56) حداکثر ارتفاع پله مسکونی 18.5 (معلوم نیست چیه )
57) جدول بتنی کنار خیابان من زدم درز انبساط
58) دوپوش در کدام مهم نیست> نورپردازی.من زدن تاسیسات-نورپردازی سقف بلند با کوتا فرق می کنه
59) چاه جذبی> جمع آوری فاضلاب زیر زمین
60) ارتفاع لوله ونت احتمالا می شه ارتفاع جان پناه من زدم قطر ونت

واقعا منبع نداره .مثل درک عمومی معماری شده .دلبخواهیه

ahadi6688

عضو جدید
مبحث سوم مقررات ملی حرفی از پله مسکونی نزده .به طور کلی گفته در رابطه با حریق و آتش سوزی ارتفاع مناسب پله 10 تا 18 سانتی متره .

ولی همه کتابای کنکور نوشتن 16-18.5SP_A0122.jpg

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبحث سوم مقررات ملی حرفی از پله مسکونی نزده .به طور کلی گفته در رابطه با حریق و آتش سوزی ارتفاع مناسب پله 10 تا 18 سانتی متره .
ولی همه کتابای کنکور نوشتن 16-18.5

کدوم کتاب؟ صفحه ی چند؟ تو راهیان ارشد" دروس فنی ساختمان1" ص 189 : پله های منازل ......17 تا 19 حرفی از 18 یا 18.5 نیست. من که زدم 18.

ahadi6688

عضو جدید
کدوم کتاب؟ صفحه ی چند؟ تو راهیان ارشد" دروس فنی ساختمان1" ص 189 : پله های منازل ......17 تا 19 حرفی از 18 یا 18.5 نیست. من که زدم 18.

راهیان ارشد جلد 11 .پاسخ سوالات کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد -سال 88 -سوال 79
SP_A0122.jpg

maghsoodrayaneh

عضو جدید
در رابطه با اون تستی که سالیوان وکتاب صحبتهای کودکستانی من نظرم روی ارگانیکه چون جمله ای که نقل کرده بود اشاره پروسه رشد طبیعی داشت(صفحه 65 کتاب قبادیان) وهمانطور که میدانید سالیوان گرایش ارگانیک پیدا کرده بود .

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
در رابطه با اون تستی که سالیوان وکتاب صحبتهای کودکستانی من نظرم روی ارگانیکه چون جمله ای که نقل کرده بود اشاره پروسه رشد طبیعی داشت(صفحه 65 کتاب قبادیان) وهمانطور که میدانید سالیوان گرایش ارگانیک پیدا کرده بود .

آره . منم ارگانیک زدم.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه حالا خودمونیم راهیان ارشد منیعه ؟؟؟؟ انصافا برای یه معمار زشت نیست به راهیان ارشد ریف بده .

عجب.... از راهیان پر طرفدارتر سراغ ندارم. بعضیا فقط واسه کنکور آزاد اونو می خونن !! نمی دونیییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maghsoodrayaneh

عضو جدید
عجب.... از راهیان پر طرفدارتر سراغ ندارم. بعضیا فقط واسه کنکور آزاد اونو می خونن !! نمی دونیییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوندن یک کتاب آماده گی برای کنکور با refrence دادن به اون فرق می کنه . کتایهای راهیان ارشد رو من هم خوندم . چیزی که مسلمه این کتابها صرفا یک مجموعه است برای کسانی که میخوان به صورت جمع و جور به مطالعه برای کنکور بپردازند و فرصت استفاده از منایع اصلی رو ندارند یا حوصله منابع اصلی رو ندارند . زحمتی برای تهیه این کتابها کشیده نشده است . تحقیقی صورت نگرفته . تولید علمی نشده . این کتاب جز کپی برداری از کتابهای دیگه چه حرفی برای گفتن داره ؟ حالا شما اینو مقایسه کن با همین کتاب مقررات ملی ساختمان خودمان . نویسندگانی چون دکتر گلابچی دکتر طاحویی و.... . مقایسه کن با مصالح ساختمانی استادحامی. این یه مطلب و مطلب دوم مثال بارز همین تسته . وقتی گفته می شود حداقل ارتفاع پله ملاک چیه ؟ ملاک استاندارد نویفرته یا نه ملاک جزوه حسین شماع شیرازیه !!!!!!!!!!! ملاک مقررات ملیه یا نه ملاک آقای پرنا است!!!!! .ودر نهایت مطلب سوم که خاص کنکور است این است که در بعضی موارد شاید اصلا چیز دیگری درست باشد ولی با توجه به اینکه طراح سئوال کتاب خاصی رو درنظر داشته است جواب را هم عینا از ان درنظر می گیرد حال چه درست باشد چه غلط. در رابطه با این تست این موضوع روشن نیست که ملاک کدام کتاب است البته روشن است که ملاک راهیان ارشد نیست !!!! اگرهم پاسخ چیزی باشد که در کتاب راهیان ارشد آمده از این کتاب سئوال طرح نشده بلکه از آن کتابی طرح شده که راهیان ارشد ازآن کپی کرده ؟؟؟؟!!!!!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوندن یک کتاب آماده گی برای کنکور با refrence دادن به اون فرق می کنه . کتایهای راهیان ارشد رو من هم خوندم . چیزی که مسلمه این کتابها صرفا یک مجموعه است برای کسانی که میخوان به صورت جمع و جور به مطالعه برای کنکور بپردازند و فرصت استفاده از منایع اصلی رو ندارند یا حوصله منابع اصلی رو ندارند . زحمتی برای تهیه این کتابها کشیده نشده است . تحقیقی صورت نگرفته . تولید علمی نشده . این کتاب جز کپی برداری از کتابهای دیگه چه حرفی برای گفتن داره ؟ حالا شما اینو مقایسه کن با همین کتاب مقررات ملی ساختمان خودمان . نویسندگانی چون دکتر گلابچی دکتر طاحویی و.... . مقایسه کن با مصالح ساختمانی استادحامی. این یه مطلب و مطلب دوم مثال بارز همین تسته . وقتی گفته می شود حداقل ارتفاع پله ملاک چیه ؟ ملاک استاندارد نویفرته یا نه ملاک جزوه حسین شماع شیرازیه !!!!!!!!!!! ملاک مقررات ملیه یا نه ملاک آقای پرنا است!!!!! .ودر نهایت مطلب سوم که خاص کنکور است این است که در بعضی موارد شاید اصلا چیز دیگری درست باشد ولی با توجه به اینکه طراح سئوال کتاب خاصی رو درنظر داشته است جواب را هم عینا از ان درنظر می گیرد حال چه درست باشد چه غلط. در رابطه با این تست این موضوع روشن نیست که ملاک کدام کتاب است البته روشن است که ملاک راهیان ارشد نیست !!!! اگرهم پاسخ چیزی باشد که در کتاب راهیان ارشد آمده از این کتاب سئوال طرح نشده بلکه از آن کتابی طرح شده که راهیان ارشد ازآن کپی کرده ؟؟؟؟!!!!!

بله خوب. ولی بالاخره قبول داری که راهیان ارشد هم از کتابی آورده. به هر حال مستند هست و شناخته شده. اگه سازمان سنجش منابعی رو به طور خاص معرفی می کرد بله می گفتیم فلان منبع معتبر بیسال منبع غیر معتبر. ولی الان شرایط فرق می کنه. من گاهی اصلا یادم نیس از کدوم منبع خوندم یا گاها تو اینترنت برخورد کردم. و عدل از همون سوال میاد.حالا شما باشی می گی من این تستو نمی زنم چون منبعش اینترنته یا راهیان ارشده پس غیر معتبره و نزنم؟!!؟؟ بعید می دونم این کارو کنی.... می زنی چون بالاخره خوندیش. و اگه هم بخوای دفاع کنی اسم همون منبع رو میاری.

آخرین ویرایش:

maghsoodrayaneh

عضو جدید
.حالا شما باشی می گی من این تستو نمی زنم چون منبعش اینترنته یا راهیان ارشده پس غیر معتبره و نزنم؟!!؟؟ بعید می دونم این کارو کنی.
من هم باشم می زنم . ولی اگه بعدش ببینم که درکتاب نوبفرت یا تایم سرور چیزی نوشته شده که با منبع من فرق میکنه به اون استناد می کنم . البته این بحث با اینکه شیرینه ولی بی نتیجه است چون ممکنه جواب مورد نظر یه چیزی باشه که اصلا به هیچ کدوم از استدلالهای من وشما نخوره وبعضی مواقع هم با توجه به اینکه قضیه قضیه کنکوره پای تعصب هم بیاد وسط و ما فکر کنیم که اگه اینجا ثابت کنیم جوابمون درسته پس آقای جاسبی هم جواب مارو قبول میکنه که البته اینطور نیست وکار خودشونو میکنن .
ای کاش این علمای طراح سئوال یه مقدار زحمت بکشند وسئوالات استاندارد طراحی کنند نه اینکه با پیچوندن و گنگ نوشتن بخوان تیزبینی و ظرافت کسی که امتحان میده رو بسنجند که قطعا این روش اشتباهه

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم باشم می زنم . ولی اگه بعدش ببینم که درکتاب نوبفرت یا تایم سرور چیزی نوشته شده که با منبع من فرق میکنه به اون استناد می کنم . البته این بحث با اینکه شیرینه ولی بی نتیجه است چون ممکنه جواب مورد نظر یه چیزی باشه که اصلا به هیچ کدوم از استدلالهای من وشما نخوره وبعضی مواقع هم با توجه به اینکه قضیه قضیه کنکوره پای تعصب هم بیاد وسط و ما فکر کنیم که اگه اینجا ثابت کنیم جوابمون درسته پس آقای جاسبی هم جواب مارو قبول میکنه که البته اینطور نیست وکار خودشونو میکنن .
ای کاش این علمای طراح سئوال یه مقدار زحمت بکشند وسئوالات استاندارد طراحی کنند نه اینکه با پیچوندن و گنگ نوشتن بخوان تیزبینی و ظرافت کسی که امتحان میده رو بسنجند که قطعا این روش اشتباهه

موافقم.حالا باور کن با اون نیم سانت کسی نمرده.

حالا نمی خوام دقیق بودن تو معماریو زیر سوال ببرم. ولی خداییش تو ارتفاع پله 18 یا 18.5 زیاد فرقی نمی کنه. اصلا چیز مهم یا حادی نیست.

آخرین ویرایش:

shahrzad as

عضو جدید
من موضوع راهنمای توریستی بم رو انتخاب کرده بودم .ایدمم از ارگ بم و درخت های نخل و فرم حیاط مرکزیو سقف گنبدی بود .همه چیز خوب پیشرفت تا 20 دقیقه آخر تا اون موقع شیت تحلیل سایت و پلان و نما و مقطع و پرسپکتیو ناظر رو با کیفیت متوسط کشیده بودم .خواستم تو شیت 5 هم یه چیزی بکشم که یک دید ناظر بسیار بی ربط و بسیار ضعیف کشدم:cry: دید ناظر مناسب برای اون موضوع از تو جاده بود .دیر به ذهنم رسید اصلا نباید چیزی می کشیدم .

دانشگاه آزاد خسیس 5 تا کاغذ a3 داده بود .نکرده بودن یه مقوایی چیزی بدن
اونقد فضا نمی خواست که حیاط مرکزی بزنی حجمت چقد شد حدودی؟ منکه هرچی می خوندم می دیدم فضاهاش خیلی کمه، اسمی از سایتم نبرده بود منکه طراحیش نکردم

وضعیت
موضوع بسته شده است.