ارشد امسال{آمار و احتمالات مهندسی}

elman13

عضو جدید
من شروع کردم آپش باهمه
بچه ها موافقین برای هر درس یه تاپیک جدا بزنیم و اگه کسی تو اون درس مشکلی داره بگه بقیه کمکش کنن
یا مثلا تعداد سوالایی که از اون درس میاد و کدوم قسمتش مهمتره هرکی اطلاعات داره بزاره بقیه هم استفاده کنن!
موافقین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من موافقم. دوستان تو بخش کارشناسی ارشد برای هر درس تاپیک جداگانه بزنن و سوالات و مشکلاتشون رو مطرح کنن تا هم سوالات رفع شه و هم سایرین استفاده کنن.
منم چون تحقیق و آمارم خوبه و کلاس رفتم و بقیه درسا رو هم تسلط نسبی دارم تا جایی که بتونم در خدمت دوستان هستم.

ّسیار فکر خوبیه . فقط باید همگی همکاری کنند . یه پیشنهاد هم دارم . این طور نباشه که فقط مشکلاتمون رو بیام اونجا بگیم . طرح سوال هم انجام بدیم . جزوه های خوب اگه داریم اونجا بزاریم . این طوریه که باعث پیشرفت میشه .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسایی که می خوان این درس رو بخونن بیشترین وقت رو ازشون می گیره برای همین باید بیشتر براش وقت بذارین . تستای ایوزیان رو باید سه دور دوره کنن بعد برن سراغ 2000 ها . برای همه مشکله به خصوص تئوری . راه حلای ثابتی نداره . آمار نصف تئوری وقتتون رو می گیره .

elman13

عضو جدید
من امروز با فصل 4 سرو کله زدم فردا سعی میکنم نکاتشو با اشکالام بزارم اینجا

شمام یه مروری کنین باحال میشه

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دو روز پیش متنشو دوره کردمو 50 تا تست اولشو . فردام 50 تا تست بعدیش رو دوره می کنم . آره اینجوری خوبه .

aria/68

عضو جدید
من يه سوال از احتمال داشتم.:
متغيرتصادفي Xداراي توزيع تجمعي F(x)اگرFتابعي اكيداصعودي وY=F(x.آنگاه حاصلP(Y-E(x<1/4)؟
ميشه درموردجوابش كمكم كنيد من متوجه نميشم.
ممنون از لطف همگي

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متغيرتصادفي Xداراي توزيع تجمعي F(x)اگرFتابعي اكيداصعودي وY=F(x.آنگاه حاصلP(Y-E(x<1/4)؟
ممنون از لطف همگي

اینجوری که معلوم نیست صورت سوال . مال ایوزیانه ؟ صفحه و شماره سوالو بگو.

elman13

عضو جدید
ممنون از لطف همگي

نمیدونم چرا از روی گزینه ها تابلو که جواب 3 چهارمه

اما تو جواب 1 دوم اورده که فک کنم به جز صحیح 0و1 ربط داره

میخای شنبه از استاد بپرسم .دقیقا کجاش اشکال داری؟

aria/68

عضو جدید
نمیدونم چرا از روی گزینه ها تابلو که جواب 3 چهارمه

اما تو جواب 1 دوم اورده که فک کنم به جز صحیح 0و1 ربط داره

میخای شنبه از استاد بپرسم .دقیقا کجاش اشکال داری؟
ممنون ميشم اگه اين لطف رو در حقم بكنيد.
من متوجه نميشم كه روي چه حسابي تابع Yتوزيع يكنواخت داره؟
توي سوال 79 هم با همين فرض يكنواخت بودن توزيع سوال رو حل كرده كه دركش نميكنم:confused:

elman13

عضو جدید
چشم

فردا شب میام میگم

کسی سوال داره فردا بگه پس فردا جواب بگیره !! ارادت....

kkkaktoos

عضو جدید
جروه امار و احتمال ایوزیان رو کسی خونده ؟ با کتابش فرق داره یا همونه ؟

elman13

عضو جدید
جروه امار و احتمال ایوزیان رو کسی خونده ؟ با کتابش فرق داره یا همونه ؟

یه ذره به روز تره ولی در کل همونه

امسالم کتابش ویرایش میشه ... آخر جزوه هم نکته و تست داره که میاد تو کتاب.........

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چشم

فردا شب میام میگم

کسی سوال داره فردا بگه پس فردا جواب بگیره !! ارادت....

می تونی سوال 69 صفحه 167 جلد 2 رو بپرسی ؟
تو حل سوال معلومه که T می شه مجانبا نااریب اما گزینه ای که اریب توشه درسته . متوجه نمی شم . از طرفی قسمت اول سوال گفته ایکس بزرگتر از تتا هست اما تو صورت سوال بزرگترمساوی تتا گفته و می تونه ایکس با تتا برابر هم بشه که یعنی نا اریب بشه اما خودش می گه ایکس بزرگتر از تتا هست و هیچ وقت برابر تتا نمی شه که بخوایم بگیم نا اریب هست . متوجه نمی شم این سوالو . سازگاریشو مشکلی ندارم .

kkkaktoos

عضو جدید
یه ذره به روز تره ولی در کل همونه

امسالم کتابش ویرایش میشه ... آخر جزوه هم نکته و تست داره که میاد تو کتاب.........

یعنی ارزش نداره برم بخرم ، همون کتابش رو بخونم ؟
تو جزوش نکاتی اضافه بر کتابش داره ؟ منظورم 4 تا نکته درست و حسابی و 4 تا مسئله درست و حسابی هست .
در کل توصیه میشه بخرم یا نه ؟

elman13

عضو جدید
تو جزوش نکاتی اضافه بر کتابش داره ؟ منظورم 4 تا نکته درست و حسابی و 4 تا مسئله درست و حسابی هست .

دوستان کسی اطلاعات اضافی نداره ؟

مطمئن نیستم من بودم میخریدم تو کتاب راه حل های طولانی نوشته اما تو جزوه به کمک نکات خاصی یاد داده که این تست 1 مین هم زمان نمیبره

این نظر شخصیمه

elman13

عضو جدید
تو حل سوال معلومه که T می شه مجانبا نااریب اما گزینه ای که اریب توشه درسته . متوجه نمی شم . از طرفی قسمت اول سوال گفته ایکس بزرگتر از تتا هست اما تو صورت سوال بزرگترمساوی تتا گفته و می تونه ایکس با تتا برابر هم بشه که یعنی نا اریب بشه اما خودش می گه ایکس بزرگتر از تتا هست و هیچ وقت برابر تتا نمی شه که بخوایم بگیم نا اریب هست . متوجه نمی شم این سوالو . سازگاریشو مشکلی ندارم .

چشم

در خدمتم

elman13

عضو جدید
ممنون ميشم اگه اين لطف رو در حقم بكنيد.
من متوجه نميشم كه روي چه حسابي تابع Yتوزيع يكنواخت داره؟
توي سوال 79 هم با همين فرض يكنواخت بودن توزيع سوال رو حل كرده كه دركش نميكنم:confused:

استاد گف با توجه به سوال 25 همون فصل که یکی دوتا تعریف ارائه کرده هر دو سوال به اون برمی گرده . اوکی ؟

businessman

عضو جدید
آخه جزوش رو بگیری که جواب نداره و خیلی جاها هم تو درسنامشم خودمون یه چیزایی اضافه میکنیم!! به نظر من که اونجوری بیشترم گیج میشی. بهتره کتابش رو بخونی 95% همونه دیگه!

kkkaktoos

عضو جدید
آخه جزوش رو بگیری که جواب نداره و خیلی جاها هم تو درسنامشم خودمون یه چیزایی اضافه میکنیم!! به نظر من که اونجوری بیشترم گیج میشی. بهتره کتابش رو بخونی 95% همونه دیگه!
ممنون
اتفاقا امروز رفته بودم اونجا . مسئول انشاراتش نبود . نشد کتاب بخرم از اونجا . یه نیم ساعتی هم منتظر بودم اما نیومد . پس خوب شد نگرفتم .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون
اتفاقا امروز رفته بودم اونجا . مسئول انشاراتش نبود . نشد کتاب بخرم از اونجا . یه نیم ساعتی هم منتظر بودم اما نیومد . پس خوب شد نگرفتم .
مسئولش هیچ وقت نیست . برو پیش منشی اش بگو بهش بگه بیاد هر وقت خواستی . حالا که انگار نمی خوای دیگه . برای دفعه بعد گفتم .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تئوری و آمار رو تا کجا خوندید ؟ تقریبا چند درصد از اینایی که خوندید رو مسلط شدین ؟

elman13

عضو جدید

ایمان جان گزینه د غلطه ج درسته سازگار و نا اریب

ما این فصل و نخونده بودیم خودم هیچ چی ازش نفهمیدم فقط خودمو واس توضیح یه صفحه ای آماده کرده بودم خدا رو شکر بخیر گذشت! قابل نداشت شد 5 هزار تومن ! تا باشه از این سوالات.......!

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایمان جان گزینه د غلطه ج درسته سازگار و نا اریب

ما این فصل و نخونده بودیم خودم هیچ چی ازش نفهمیدم فقط خودمو واس توضیح یه صفحه ای آماده کرده بودم خدا رو شکر بخیر گذشت! قابل نداشت شد 5 هزار تومن ! تا باشه از این سوالات.......!
آها میگم ج میشه . پس درست گفتم ؛ مرسی . بزن به حساب هر وقت شد صد تومن یه جا می دم :D

بالا