ارائه راه حل در برنامه نویسی

Ponio

عضو جدید
سلام دوستان

من یه مدتیه که خوره ی برنامه نویسی شدم و زبونهای C و C++ و python و java رو یاد گرفتم ، و میتونم با این برنامه کار کنم (ینی اصولش و کلیدهای اصلی این برنامه هارو میدونم)...

ولی مشکل بزرگی که دارم اینه که نمیتونم راحت مسائل رو تجزیه تحلیل کنم و در مسئله به کار ببرم ...
تو اینترنت هم دنبال همچین چیزی برای ارتقا دادن توان حل مسئله (یا به عبارتی همون الگوریتم) برای برنامه نویسی گشتم ، ولی موفق نشدم چیز بدرد بخوری پیدا کنم :(

میتونین کمک کنید و این منبع درست حسابی بهم معرفی کنید یا از تجربیاتتون برام بگید که بتونم تو حل مسائل مختلف ازش استفاده کنم ؟

واقعا برام مهمه ... خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید :gol:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خب اشتباه شما اینه که زبانهای «خیلی شی گرا» رو بعنوان زبان اصلی یاد گرفتید. اگر C رو یاد میگرفتید ، میتونستید از قابلیت ساخت یافتگی در حل مسئله استفاده کنید. هنوزم که هنوزه مسائل برنامه نویسی در C بی جواب نمی مانند!

COLONI

عضو جدید
برای طراحی و حل مسئله بهترین راه یه قلمو یه کاغذه اون چیزی رو که میخوای پیاده کنی اول به صورت شماتیک رو کاغذ بکش بعد رو همون برگه حلش کن بعد مو به مو مرحله به مرحله کدشو بزن

Hst_cs

عضو جدید
برای طراحی و حل مسئله بهترین راه یه قلمو یه کاغذه اون چیزی رو که میخوای پیاده کنی اول به صورت شماتیک رو کاغذ بکش بعد رو همون برگه حلش کن بعد مو به مو مرحله به مرحله کدشو بزن

دقیقا همین جوریه ;)
ولی بعضی ها هستند که بدون اینکه اصلا فکری سر مساله بکنند یه دفعه ای میره پشت کامپیوتر و همون جا هم میخوان فکر کنند و همزمان برنامشون بدون خطا اجرا بشه !!!

بالا