ادامه تحصیل در آلمان

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام برم آلمان.:(

برو فرانسه راه سازی و شهرسازیش دانشگاهاشون خوبه

حالا چرا خارج کشور ؟حالا چرا آلمان ؟

ما دلمون برات تنگش میشه دیگه از اونجا باشگاه نمیتونین بیان ؟:D

mojtabatavakoli

عضو جدید
سلام آقا تورج_ با بخش فنی مهندسی و طراحی بیشتر کمپانیهای خودرو سازی آلمان در رابطه با طرحی سعی کردم مکاتبه داشته باشم اما نمیدونم چرا جواب نمیدن؛ ممنون میشوم کمک کنید ...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممکنه جندین دلیل داشته باشه
اگه ایمیلی زدی که اسم و فامیل نباشه
ممکنه متنی که نوشتی رسمی نبوده باشه و قابل فهم نباشه
ممکنه موضوع مطرح شده مورد علاقه نباشه ک در اینصورت اگه تمام موارد بالا درست باشه حتما جواب میدن
اما در کل المان ها ادم های محافظه کارین و تغییرات رو به سختی قبول می کنند، روی مباحثی که نیاز به ازمایش داره خیلی سخت سرمایه کذاری می کنند
در واقع رو راس بگم صنعت زمانی طرح شما رو بررسی می کنه ک ی پروفسور اونو به صنعت ارئه بده و بعد اونا به پروفسور اعتماد می کنند ن ب طرح
خلاصه بیخیال المان شو رو امریکا تمرکز کن اونا لحظه ای تصمیم می گیرند :D

mojtabatavakoli

عضو جدید
"لطفا آقا تورج پاسخ بدند" سلام آقاتورج-چندتا سوال داشتم:
1_ فرق كلي و جزي بين كشورهاي آلمان- اتريش و سوئيس از لحاظهاي: 1.تحصيلي 2.كاري 3.اجتماعي؛ و اينكه بفرماييد اگر اكنون بخوام اقدام كنم براي مهاجرت براي تحصيل و زندگي در يكي از اين سه كشور، كدام بهتره؟
2_ كارت آبي كشور آلمان چيست؟ شرايط آن چيست؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا تورج مسائلي هست، ميخواست به صورت شخصي براي شما ارسال كنم، امكان داره يك ايميل بذاريد .؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
رباتیک

رباتیک

با سلام
برای کسی که بخاد بره برای رشه رباتیک (بازوهای صنعتی) شما چه کشوری رو پیشنهاد میدین؟

soroush93

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت آقا تورج گل.......
من دانشجوی سال آخر مکانیکم(سراسری) معدلمم تقریبا 14.90 میخوام ارشد و تو ایران بگیرم و الان دارم برای ارشد میخونم زبانمم بد نیست و ایشالا تا پایان ارشد میتونم تافل رو بگیرم قصدم گرفتن دکترا تو آلمانه میخوام بدونم تو چه گرایشی ارشد بگیرم بهتره و راحتتر میتونم بیام اصلا فرقی میکنه؟ البته خودم طراحی کاربردی رو ترجیح میدم ضمنا سربازی نرفتم....خلاصه اینکه میخوام بدونم چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
من دانشجوی سال آخر مکانیکم(سراسری) معدلمم تقریبا 14.90 میخوام ارشد و تو ایران بگیرم و الان دارم برای ارشد میخونم زبانمم بد نیست و ایشالا تا پایان ارشد میتونم تافل رو بگیرم قصدم گرفتن دکترا تو آلمانه میخوام بدونم تو چه گرایشی ارشد بگیرم بهتره و راحتتر میتونم بیام اصلا فرقی میکنه؟ البته خودم طراحی کاربردی رو ترجیح میدم ضمنا سربازی نرفتم....خلاصه اینکه میخوام بدونم چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من
شما وفتتو با ارشد تو ایران تلف نکن! کسی رو ندیدم از ارشد خوندن تو ایران راضی باشه. وقتی ظرفیت پذیرش دانشگاه ها برای دانشجوی ارشد تو ایران داره بیشتر از کارشناسی می شه، خودت تفسیر کن چجوری با دانشجوهای ارشد رفتار خواهد شد و چقد نسبت به قبل بهشون امکانات خواهند داد!

soroush93

عضو جدید
به نظر من
شما وفتتو با ارشد تو ایران تلف نکن! کسی رو ندیدم از ارشد خوندن تو ایران راضی باشه. وقتی ظرفیت پذیرش دانشگاه ها برای دانشجوی ارشد تو ایران داره بیشتر از کارشناسی می شه، خودت تفسیر کن چجوری با دانشجوهای ارشد رفتار خواهد شد و چقد نسبت به قبل بهشون امکانات خواهند داد!
شاید حق با شما باشه اما فعلا تا چند سال آینده امکان رفتن به یه کشور دیگه رو ندارم ضمنا الان اصلا حال و حوصله سربازی هم ندارم پس فقط میمونه یه راه....ارشد

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
شاید حق با شما باشه اما فعلا تا چند سال آینده امکان رفتن به یه کشور دیگه رو ندارم ضمنا الان اصلا حال و حوصله سربازی هم ندارم پس فقط میمونه یه راه....ارشد
یه راه حل دیگه هم داری! بگردی دنبال امریه سربازی تو سازمان ها!
اینجوری هم سربازی تو رفتی و دیگه نمی خواد واسه رفتن پول بزاری، هم ارشدتو ایران نخوندی، هم سابقه کار داری و هم در دوران سربازی می تونی آلمانی و انگلیسی بخونی و هم کار کنی.

البته اینا نظر منه ها! به شرطی این کار و باید بکنی که 100 درصد امریه ت جور شه! نشد خِره مارو نگیری :دی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

قرار من اینجا درباره ادامه تحصیل بگم در المان اما ی نصیحت دوستانه ب عنوان ادمی ک تو جنگ دنیا امده تو محرومیت بزرگ شده از دسفروشی راننده تا معلم مدرسه و کار تو شرکت تاسییات دریایی از دانشجوی فوق دیپلم ریاضی آزاد از یه شهر کوچیک تا دانشچوی ارشد تو آلمان
همش کشکه اگه ندونی هدفت از خواب بیدار شدن چیه
من همیشه اعتقاد دارم مهم نیست چی هستی مهم اینه چی می خواهی باشی...همین ک بخواهی اونی بشی ک نیستی همین یه هدف خوب تو زندگی
می خواهد حالا یه کارمند خوب یا یه همسر خوب یا یه مهندس یا نقاش یا هر صفت شرافتمندانه ای
اما اگه هدف نداشته باشی از خواب بیدار شدن فقط می ری و خرج می کنی و بزرگ میشی بدون اینکه دوس داشته باشی این بده
می خواهم بگم درس خوندن زمانی خوبه ک هدفت باشه ن راه فرار
تنها نظر شخصیه البته

soroush93

عضو جدید
قرار من اینجا درباره ادامه تحصیل بگم در المان اما ی نصیحت دوستانه ب عنوان ادمی ک تو جنگ دنیا امده تو محرومیت بزرگ شده از دسفروشی راننده تا معلم مدرسه و کار تو شرکت تاسییات دریایی از دانشجوی فوق دیپلم ریاضی آزاد از یه شهر کوچیک تا دانشچوی ارشد تو آلمان
همش کشکه اگه ندونی هدفت از خواب بیدار شدن چیه
من همیشه اعتقاد دارم مهم نیست چی هستی مهم اینه چی می خواهی باشی...همین ک بخواهی اونی بشی ک نیستی همین یه هدف خوب تو زندگی
می خواهد حالا یه کارمند خوب یا یه همسر خوب یا یه مهندس یا نقاش یا هر صفت شرافتمندانه ای
اما اگه هدف نداشته باشی از خواب بیدار شدن فقط می ری و خرج می کنی و بزرگ میشی بدون اینکه دوس داشته باشی این بده
می خواهم بگم درس خوندن زمانی خوبه ک هدفت باشه ن راه فرار
تنها نظر شخصیه البته
نظرت کاملا درسته ممنون

soroush93

عضو جدید
حالا اگه برای ارشد بخوام بیام به نظر شما برای کدوم دانشگاها شانس دارم که راحتتر پذیرش بگیرم؟و کی باید اقدام کنم؟ضمنا اون زندگی نامه که گفتی چجوری باید باشه بیشتر توضیح میدی؟ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"لطفا آقا تورج پاسخ بدند" سلام آقاتورج-چندتا سوال داشتم:
1_ فرق كلي و جزي بين كشورهاي آلمان- اتريش و سوئيس از لحاظهاي: 1.تحصيلي 2.كاري 3.اجتماعي؛ و اينكه بفرماييد اگر اكنون بخوام اقدام كنم براي مهاجرت براي تحصيل و زندگي در يكي از اين سه كشور، كدام بهتره؟
2_ كارت آبي كشور آلمان چيست؟ شرايط آن چيست؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا تورج مسائلي هست، ميخواست به صورت شخصي براي شما ارسال كنم، امكان داره يك ايميل بذاريد .؟
ما نا محرم نداریم بگو همینجا...حقیقت اینه من حریم شخصیمو وارد داستان باشگاه نمی کنم هدفم اینه ک تجربم رو بگم ن بیشتر و اینکه اگه تلاش بکنی میشه و این کارم توی اوقات فراقتم می کنم اما اگه ایمیل بدم دیگه زمانم از دستم می ره
در مورد تحصیل در مورد دیگر کشور ها من اطلاعی هم ندارم و همینطور قوانین تمدید ویزا اما نصیحت اینه این کشور ها فدرال هستن هر ایالت با ایالت دیگه قوانین ممکنه فرق کنه واسه همین اطلاعاتم در حد یا بهتر بگم عادت ندارم درباره چیزی ک نمی دونم نظر بگم
اما اینو ب جرات می گم ک المان کشوری ارزون و با ثبات است یعنی اگه شیر ک من روز اول خرید 60 سنت هنوز بعد از گذشت چند سال همون قیمته یقیه
قدرت اقتصادی تو اروپا از همه بهتره و ارزونتر هم است اما این ب معنی این نیست ک زندگی اسونتره
ساعت دقیقه چون ظریفه حالا اگه بخواهی ساعت بسازی باید ظریف کار کنی
کارت ابی هم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرکز خدمات دانشجویی آلمان، وزارت آموزش و پژوهش آلمان (BMBF) و مرکز پژوهش دانشگاهی و علمی آلمان (DZHW) روز جمعه ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) در برلین گزارش ویژه‌ای را در مورد وضع اجتماعی و اقتصادی دانشجویان خارجی ارائه دادند.
این گزارش بر اساس تحقیقی بود که مرکز پژوهش دانشگاهی و علمی آلمان به خواست وزارت آموزش و پژوهش آلمان در تابستان سال ۲۰۱۲ آغاز کرد و برای انجام آن پرسش‌هایی را با دانشجویانی مطرح کرد که از کشورهای دیگر برای تحصیل به آلمان آمده بودند.
بر اساس تحقیق مرکز پژوهش دانشگاهی و علمی آلمان ۶۱ درصد از دانشجویان خارجی گفته‌اند که تحصیل در آلمان را به درس خواندن در کشورهای دیگر ترجیح می‌دهند. چهار سال پیش (۲۰۰۹) فقط برای ۴۷ درصد دانشجویان خارجی آلمان انتخاب اول بوده است.
۹۸۵ دانشجوی خارجی از ۱۷۲ دانشگاه آلمان در این تحقیق شرکت داشته و به سوالات پرسش‌نامه ‌پاسخ داده‌اند. ۱۸ نفر از این دانشجویان ایرانی بوده‌اند.
درآمد خارجی‌ها کم‌تر است
طبق آمارها متوسط درآمد ماهانه دانشجویان خارجی در آلمان ۷۴۹ یورو است. ۵۳ درصد دانشجویان از خانواده ‌خود حمایت مالی دریافت می‌کنند. ۵۲ درصد کار می‌کنند و ۲۳ درصد بورس تحصیلی دریافت می‌کنند. دانشجویان خارجی در مقایسه با همکلاس‌های آلمانی خود ماهانه ۱۱۵ یورو کمتر در اختیار دارند.
یکی از یافته‌های قابل توجه این تحقیق این است که هر چه کشور زادگاه دانشجویان ثروتمندتر باشد٬ تعداد دانشجویانی که بورس تحصیلی (چه دولتی و چه غیر دولتی) دریافت می‌کنند بیشتر است. ایران در این تحقیق به عنوان کشوری با در‌آمد متوسط رو به بالا به شمار می‌آید. ۲۰ درصد از دانشجویان اهل کشورهای با درآمد متوسط رو به بالا بورس می‌گیرند.
مشکلات دانشجویان خارجی
حدود ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان دوست شدن با دانشجویان آلمانی را "خیلی سخت" می‌دانند. مسائل مهم دیگر سردرآوردن از سیستم اداری آلمان و همچنین تامین مخارج زندگی است. بزرگ‌ترین مشکلی که دانشجویان خارجی از آن نام برده‌اند پیدا کردن مسکن است؛ مشکلی که ۴۲ درصد از آن‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
از این لحاظ وضع آن‌ها با وضع دانشجویان آلمانی فرق چندانی ندارد. در دسامبر سال ۲۰۱۳ رئیس مرکز خدماتی دانشجویان٬ "دیتر تیمرمان"٬ خواهان ساخت مسکن با قیمت مناسب برای ۴۵هزار دانشجوی دیگر در این کشور شد. وی می‌گوید: «تعداد دانشجویان در چند سال گذشته به سرعت رو به افزایش بوده است.»

طبق اسناد اداره سراسری آمار آلمان در سال ۲۰۰۹ حدود ۲ میلیون دانشجو در دانشگاه‌های این کشور نام‌نویسی کرده بودند. تا به امروز تعداد دانشجویان به حدود ۲ میلیون و نیم رسیده است. حدود ۲۷۰هزار یا به عبارتی دیگر ۱۱ درصد از این دانشجویان خارجی‌اند٬ که ۴هزار نفر از آن‌ها ایرانی هستند.
نفع آلمان در حضور دانشجویان غیرآلمانی است
"یوهانا وانکا"٬ وزیر آموزش آلمان می‌گوید: «دانشجویان خارجی از هر لحاظ باعث اغنای دانشگاه‌ها و تمام کشور ما شده‌اند.»
دانشجویان آسیایی (۳۱ درصد) و آمریکایی (شمالی و جنوبی ۱۱ درصد) از مهمترین گروه‌های شرکت‌کننده در این تحقیق بودند. ۴۹ درصد دیگری که از سایر کشورهای اروپایی به آلمان می‌آیند در این تحقیق به شمار نیامده‌اند.
http://www.dw.de/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C/a-17365220

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کارت آبی، ویزای ورود مهاجران به دنیای کار آلمان

کارت آبی، ویزای ورود مهاجران به دنیای کار آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا به کسانی داده می‌شود که شهروند کشوری خارج از این اتحادیه بوده و نیروی کار تخصصی محسوب شوند. متقاضیان دریافت این کارت باید واجد شرایطی باشند که مدرک دانشگاهی و ارائه یک قرارداد کاری با درآمد سالانه دست‌کم ۴۴۸۰۰ یورو بخشی از آن است.
طبق قانون جدید، متخصصان مشاغل خاص یا کمیاب نیز شانس بیشتری برای پذیرش درخواست مهاجرت خواهند داشت. این گروه می‌توانند با درآمد سالانه ۳۵۰۰۰ یورو هم روی پذیرش خود حساب کنند. مهندسان، دانش‌آموختگان رشته‌های ریاضی، پزشکان و کارشناسان علوم کامپیوتر در شمار این گروه قرار دارند.
تاکنون حداقل درآمد لازم برای اقامت قانونی شهروندان خارجی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۶۶۰۰۰ یورو در سال بود.
دارندگان کارت آبی می‌توانند پس از سه سال اشتغال، به شرط داشتن یک قرارداد کاری معتبر، روی اقامت دائمی برای خود و خانواده ‌حساب کنند. این مهلت سه ساله در صورت مهارت فرد مهاجر در تکلم به زبان آلمانی، به دو سال تقلیل می‌یابد.
کارت برنده جویندگان کار
طبق مصوبه جدید مجلس آلمان، متخصصان خارجی علاقمند می‌توانند ویزایی شش ماهه به منظور پیدا کردن کار در این کشور دریافت کنند. هم‌چنین به دانشجویان خارجی نیز مهلتی یک سال و نیمه پس از پایان تحصیل داده می‌شود تا شانس خود برای یافتن شغل را امتحان کنند.
انون موسوم به "کارت آبی"، تسهیلاتی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته و اولویت‌بندی‌های موجود در مراتب استخدامی را حذف کرده است. اداره کار آلمان تاکنون اولویت پر کردن یک پست خالی در موسسات و ادارات را به شهروندان آلمانی داده اما کارفرمایان با اتکاء به این مصوبه می‌توانند با دست باز و بدون هماهنگی با اداره کار آلمان، متخصصان خارجی را استخدام کنند.

این قانون تسهیلات دیگری نیز برای مهندسان و صاحبان حرفه‌های ویژه در نظر گرفته است. گروه خاصی از نیروی کار ماهر خارجی می‌توانند مشمول مقررات حداقل درآمد نشوند.
مواضع احزاب نسبت به قانون جدید
کلیه احزاب دارای نماینده در مجلس سراسری آلمان به غیر از حزب چپ به این مصوبه رای مثبت دادند. این مصوبه باید از سوی شورای فدرال آلمان نیز تصویب شود و هرچه زودتر به جریان افتد.

هانس پتر فریدریش، وزیر کشور آلمان از حزب سوسیال مسیحی این مصوبه را گامی مهم در مبارزه با کمبود نیروی متخصص در آلمان و پیامدهای ناشی از آن خوانده است. حزب سوسیال دمکرات آلمان اما ضمن استقبال از این مصوبه، بر لزوم پاسداری از سقف حداقل دستمزد تاکید کرده است.
دانیلا کولبه، نماینده سوسیال دمکرات‌ها در مجلس فدرال آلمان گفته که ۳۵۰۰۰ یورو درآمد سالانه برای یک متخصص، معنایی جز آستانه فقر ندارد و این مغایر ارزش‌های اتحادیه اروپاست.
نمایندگان حزب سبزها و حزب چپ آلمان نیز با انتقاد از دستمزد سالانه ۳۵۰۰۰ یورویی برای یک نیروی کار ماهر، پیشنهاد اصلاح مصوبه اخیر را داده‌اند. آنها از جمله تصریح کرده‌اند که تکلم به زبان انگلیسی برای بسیاری از متخصصان ضروری‌تر از زبان آلمانی است و مشوق‌های مربوط به زبان آلمانی در قانون اخیر باید تغییر کنند.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

توصیه من اینه سربازی برو بعد برای ارشد اقدام کن تو دوره سرباری زبانت رو قوی کن حتما موفق میشی اما بعید می دونم دکترا بتونی پذیرش بگیری در واقع رو جیزی حساب کن ک دستته تو هنوز ارشد قبول نشدی نباید واشه دکترا برنامه بریزی;)

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
آقا ایشالا منم دارم میام آلمان، هامبورگ. تو مرحله ویزام، توصیه ای، چیزی نداری؟ مثلا یه چیزی که دوست می داشتی اول به خودت می گفتن! یا مثلا یه چیزی که خیلی ضروری باشه.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا ایشالا منم دارم میام آلمان، هامبورگ. تو مرحله ویزام، توصیه ای، چیزی نداری؟ مثلا یه چیزی که دوست می داشتی اول به خودت می گفتن! یا مثلا یه چیزی که خیلی ضروری باشه.

اگه ب سلامتی ویزات صادر شد اول برو ارز دانشجویت رو بگیر
منابعتو PDF کن و هیچ کتابی بار نکن
پول تا می تونی بیار با خودت تا می تونی کم خرج کن
بیلیط هم هر روزی بگیر بجز حمعه شنبه یکشنبه یا ایام تعطیل
موقع اضافه بار وقتی داره برات اضاقه بار می نویسه بگو با مسئولتون می خواهم حرف بزنم و بش بگو من دانشجو هم این همه زندگیمه بت تخفبف می دن ب من 30 کیلو بخشیدن
اینم بدون وقتی سوار هواپیما شدی باید پی همه چیو ب تنت بمالی هر چیزی ممکنه بشه
من با یورو 1400 تا 5500 رسید
فکر نکن خوشبخت میشه اما تنها ی شانس داری و اونم اینه ک این فرصت و داری دوباره متولد بشی و همه چیو دوباره یاد بگیری و اشتباهاتی ک تا لحظه قبل از سوار شدن انجام دادی رو دیگه تکرار نکنی اما اگر بکنی از این چیزی ک هستی همین االان چندین برابر پاین تر می ری
اینجا اشتباه خیلی گرون تمام میشه تو ایران خیلی ارزونه واسه همین نمیشه اشتباه رو تشخیص داد.
جدی باش از همون وقتی ک پیاده شدی و دو تا ساعت رو بگذار رو دستت تا 4 چشمی بپایی
ساعت پولت و ساعت درست
اولی کم میشه دومی هی زیاد میشه.
در هر حال موفق باشی هر جا هستی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم بگم هیج کسو تا ویزاتو بعد یکسال و دو ترم درس نخوندی نصیحت مکن اول ببین یکسال اول خودت چطور میشه وضعت بعد ب دیگران مشورت بده
هستن ادم هایی ک هنوز 4 ماه نشده ی پا موسسه شدن
اگر می خواهی ب کسی کمک کنی فقط چیزی رو ک خودت تجربه کردی بگو ن برداشت ذهنیت و حرفای بدون سند دیگران جون می تونه این نصیحت ها و تعریف ها مسیر زندگی ی نفر عوض کنه
پس بهتره مستند باشه ن از روی دلسوزی

soroush93

عضو جدید
توصیه من اینه سربازی برو بعد برای ارشد اقدام کن تو دوره سرباری زبانت رو قوی کن حتما موفق میشی اما بعید می دونم دکترا بتونی پذیرش بگیری در واقع رو جیزی حساب کن ک دستته تو هنوز ارشد قبول نشدی نباید واشه دکترا برنامه بریزی;)
ممنون از راهنماییت...
حالا اگه قبل سربازی برای ارشد بخوام بیام به نظر شما برای کدوم دانشگاها شانس دارم که راحتتر پذیرش بگیرم؟و کی باید اقدام کنم؟ضمنا اون زندگی نامه که گفتی چجوری باید باشه بیشتر توضیح میدی؟ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت...
حالا اگه قبل سربازی برای ارشد بخوام بیام به نظر شما برای کدوم دانشگاها شانس دارم که راحتتر پذیرش بگیرم؟و کی باید اقدام کنم؟ضمنا اون زندگی نامه که گفتی چجوری باید باشه بیشتر توضیح میدی؟ممنون

ممنون از راهنماییت...

من جایی رو نمی تونم پیشنهاد کنم اما می تونم بگم ک بسته ب مقداری ک زبان خوندی داره و باید بری روی سایت دانشگاه
دانشگاه ها یا با موسسه اونی اسیس کار می کنند یا باید مستقیم بندی
حالا اونایی ک مستقیم کار می کنند اول باید بری چک بکنی شرایط گرفتن پذیرششون چی
ممکنه مدرک زبان بخوان ممکنه تنها 500 ساعت زبان براشون کافی باشه بعضی ها هم هیچیم زبان ندونی بهت پذیرش می دن اما اول باید بری با خودشون سال اول کلاس زبان
اما در کل برای ثبت نام حتما باید مدرک قبولی امتحان زبان رو داشته باشی برای همین نمی شه همه رو ی جور گفت
اما برای نمونه من دانشگاه مونیخ رو مثال می زنم ک حتما باید مدرک قبولی زبان داشته باشی و قتی اینو می دونی می ری اینحا

1.jpg

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی قسمت تحصیل روی در خواس می ری

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دایره ابی نوشته شرایط پذیرش می خونه ادم وقتی شرایط رو داره
قسمت بعد بر می گردی مقطع رو انتخاب می کنی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بعد اینحا معلوم میشه ک اول باید انلاین ی اکانت بگذاری و انلاین ثبت نام کنی و همین طور پیش می ری
ب همین سادگی هر دانشگاهی راهش همینه اما شرایطشونه ک فرق می کنه و مثلا وقتی برای دانشگاه برلین همون اولش میگه باید ی اکانت بسازی بعد مدارکو بدی اونی اسیس و بگی شماره اکانتم اینه و هیج مدرکی رو مستقیم ارسال نکنی و حوابو از اونی اسیس می گیری
من در همین حد می تونم راهنمایی کنم اما اگه منظور اینه ک با توجه ب شرایط شخص بگم کجا مناسبه این کار من نیست من کارمند موسسه نیستم من دانشجو ام ک سعی می کنم راهو نشون بدم اگه کسی نتونه خودش از پس ی پذیرش گرفتن بر بیاد امکان نداره تو خارج موفق بشه.

آخرین ویرایش:

soroush93

عضو جدید
آقا تورج من یه سوال دیگه هم داشتم شما گفتی 600 تا با کار دانشجویی میتونی در بیاری اما تو سایت دویچه وله خوندم برای کاردانشجویی بیشتر از 400 یورو در ماه نمیشه درآمد داشت و 90 روز کامل یا 180 روز پاره وقت میشه کار کرد(سالانه) با خرج ماهیانه 600 تا 700 یورو در ماه.....یعنی باید خانواده تامینت کنه؟؟؟