احتیاج به اشنایی کامل با رشته مکانیک دارم.

apadana34

عضو جدید
سلام . من دنبال انتخاب رشته ای هستم که واقعا بش علاقه داشتم باشم و دنبال یکی از رشته های مهندسی هستم . اما به طور عملی و به درد بخور نمی تونم چیزی را در مورد رشته ها پیدا
کنم . می خواستم بدانم می تونید مهندسی مکانیک خصوصا مکانیک جامدات را بهم معرفی کنی و بگید عملا یه مهندس مکانیک چه کار می کنه و کجا مشغول می شه ؟ من به فیزیک مکانیک دبیرستان رشته ریاضی علاقه داشتم ایا ایننم جزوش میشه ؟

فرشید2

عضو جدید
سلام . در مورد رشته مکانیک باید بدونید که در بین رشته های فنی مکانیک یکی از پرکاربردترین رشته ها در بین رشته های مهندسی هست . و در صنعت هم در اکثریت صنایع کاربرد دارد . و به طورکلی باید گفت که دز بین تمامی رشته ها به بهشت رشته های مهندسی معروف است . دروس این رشته بستگی به گرایش شامل فیزیک و دروس تخصصی تر میشود . خلاقیت و وسعت عمل در این رشته هم از امتیازات این رشته است .

مجیدرحیمی

عضو جدید
سلام دوست عزیز .مکانیک گرایش های زیادی داره .مکانیک خودرو مکانیک سیالات مکانیک جامدات .و زیز شاخه هاش میتونم ساختو تولید و ....شما باید ببینی تو کدوم علاقه داری قبول دارم الان سخته که بگی کدومارو دوس داری ولی مکانیک رشته خوبیه .اینو یادت باشه با هر رشته ای میشه پول در اورد فقط باید خودت بخوای هدف داشته باش و برا هدفت بجنگ حتی اگه تو این راه شکست بخوری شعار نمیدم ولی باید قبول کنیم که کار برای همه هست ولی هرکس به اندازه زحمتی که میکشه و براون هدفش تلاش میکنه باید توقعی داشته باشه

apadana34

عضو جدید
بله حق با شماست . الان دارم دنبال رشته عشقم می گردم . که وقتی تشخیص دادم باید توش تلاش کنم و زحمت بکشم . مشکل من اینه که چطوری بفهمم اره این همان گمشده من هست . بخاطر همین باید دوتا کار بکنم یکی اینکه خودم و ویژگیهام را بشناسم ودوم درمورد رشته ها اطلاعات واقعی کسب کنم و نه تئوری تا انتخاب کنم . الان مکانیک یکی از ان رشته هاست که دارم در موردش تحقیق می کنم . متاسفانه از مکانیک چیزی که توی ذهنم هست کتاب فیزیک مکانیک دبیرستان ریاضی هست بعلاو ه اینکه توی کارخانه ها
یکسری قطعات خشک که برام جذابیتی نداره می سازند . توی اینترنت می تونم مطالبی در خصوص گرایشهاش پیدا کنم ولی اینکه زمینه عملی انها چیه و به طور واقعی باش توی ایران می شه چکار کرد برام گنگه . یا اینکه حداقل مثالها و کاربردها ی بیشتر از این رشته را بدانم
شاید با دانستن ان بفهمم که این همان گمشده من هست .
درمورد خصوصیت خودم بگم که من به ریاضی و فیزیک و کمی شیمی علاقه دارم . درمورد کنکاش خودم جدیدا به این نتیجه رسیدم که ویژگی ام تجزیه و تحلیل موضوع و طراحی سیستم هست . در دنیای مجازی چیزی که خیلی به علاقم نزدیک هست و این ویژگی ام را جواب می ده برنامه نویسی هست . توش باید تجزیه و تحلیل کنی و برای یه موضوع یا مشکل طراحی و ایده بدی و باقدرتی که در دنیای
مجازی بهت می ده می تونی با خلاقیتت هر کاری را بکنی و خلق کنی . اما در دنیای واقعی کدام رشته مهندسی این طور هست. و این قدرت را بهت می ده ؟؟؟؟؟؟؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین بس که حساب دیفرانسیل پایه علم امروز را یک مهندس مکانیک اختراع کرد.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام . من دنبال انتخاب رشته ای هستم که واقعا بش علاقه داشتم باشم و دنبال یکی از رشته های مهندسی هستم . اما به طور عملی و به درد بخور نمی تونم چیزی را در مورد رشته ها پیدا
کنم . می خواستم بدانم می تونید مهندسی مکانیک خصوصا مکانیک جامدات را بهم معرفی کنی و بگید عملا یه مهندس مکانیک چه کار می کنه و کجا مشغول می شه ؟ من به فیزیک مکانیک دبیرستان رشته ریاضی علاقه داشتم ایا ایننم جزوش میشه ؟

سلام . شما به این تاپیک رفته و فایل را دانلود کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/358165

Qolami_raz

عضو جدید
سلام.با مکانیک می تونی تو کارخونه ها سوپروایزر باشی.تو شرکت نفت،صنایع دفاع،شرکت های مختلف مهندسی و......کار کنی.می تونی هرچیزی که به ذهنت می رسه خلق کنی.هواپیما،سفینه،زیردریایی،ماشین،ربات،قطعات دستگاه های کارخونه ها،تسلیحات نظامی،...
باید کار با نرم افزار های مکانیکیو بلد باشی.چون هرچیزی که بخوای بسازی اول باید تو نرم افزارها مدل شه.وظیفه ی تو نیست که بری پشت دستگاه وایسی،اون کار تکنسینه.تو نقشه ای رو که تو نرم افزار کشیدی با تمام جزئیات میدی سرکارگر،اونا قطعه رو می سازند.
یک مهندس مکانیک باید خلاق باشه و اگر خستگی ناپذیر باشهمی تونه ظرف مدت کوتاهی به هر آن چه که فکر می کنی برسه.
باید ریاضیت خوب باشه.هرچی تو فیزیک می خونی پیشرفته ترش رو تو مکانیک می خونی.از درسهاش نترس.وقتی بری تو دنیای کار متوجه میشی که درس خوندن آسون ترین کار دنیاست.
خوب فکر کن و با عقلت بسنج و با تمام قلبت تصمیم بگیر.
پیروز باشید.

apadana34

عضو جدید
یعنی کار مهندس مکانیک طراحی با استفاده از انچه خوانده هست . و تکنسین یا کارگرها قسمت ساخت ان را دارند. خوب پس چرا می گن باید قدرت جسمانیت خوب باشه و نکته دیگه اینکه می گید طراحی با نرم افزار و ... ان برای جاهایی که بخوان یه چیزی را ابداع یا تولید کنند نیست . در داخل کشور
و بیشتر کارخانه ها یه چیز ثابت هست و دیگه این طور نیست . و من فکر می کنم یه مهندس مکانیک در کارخانه های اوضاعش این طور که گفتید نباشه .
اگه می شه من را با یه مهندس مکانیک درداخل کشور بیشتر اشنا کنید

apadana34

عضو جدید
می تونید لیست چارت دروس مهندسی مکانیک با منابع شریف را بهم بدید.

apadana34

عضو جدید
می تونید لیست چارت دروس مهندسی مکانیک با منابع شریف را بهم بدید.
کتابی را می شناسید که موضوعش در مورد مهندسی مکانیک و معرفی واشنایی هر چه بیشتر با این مهندسی را بیان کرده باشه . منبع اصلی یا ترجمه

hameds

عضو جدید
یعنی کار مهندس مکانیک طراحی با استفاده از انچه خوانده هست . و تکنسین یا کارگرها قسمت ساخت ان را دارند. خوب پس چرا می گن باید قدرت جسمانیت خوب باشه و نکته دیگه اینکه می گید طراحی با نرم افزار و ... ان برای جاهایی که بخوان یه چیزی را ابداع یا تولید کنند نیست . در داخل کشور
و بیشتر کارخانه ها یه چیز ثابت هست و دیگه این طور نیست . و من فکر می کنم یه مهندس مکانیک در کارخانه های اوضاعش این طور که گفتید نباشه .
اگه می شه من را با یه مهندس مکانیک درداخل کشور بیشتر اشنا کنید
سلام
من دانشجوی ارشد مکانیک هستم و شاغل توی صنعت. حرف همه ی دوستان که بالا اومده درسته. مطمئن باش
این که گفتی مهندس مکانیک قدرت جسمانی نیاز داره صحیح نیست ولی خوب طبیعتا مثل مهندسی کامپیوتر هم نیست که ...;)
موضوع بعدی اینه که اینجوری نیست که توی کارخونه ها فقط یه چیز باشه و دیگه صحبت از ساخت و طراحی نباشه . اصلا این امکان پذیر نیست! حتی تو یه کارخونه در حد متوسط هم شما هر روز درگیر یک مسئله جدید هستی که نیاز به کلی تحقیق و خلاقیت و .... داره.
اگه راهنمایی بیشتر بخای من در خدمتم

apadana34

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ارشد مکانیک هستم و شاغل توی صنعت. حرف همه ی دوستان که بالا اومده درسته. مطمئن باش
این که گفتی مهندس مکانیک قدرت جسمانی نیاز داره صحیح نیست ولی خوب طبیعتا مثل مهندسی کامپیوتر هم نیست که ...;)
موضوع بعدی اینه که اینجوری نیست که توی کارخونه ها فقط یه چیز باشه و دیگه صحبت از ساخت و طراحی نباشه . اصلا این امکان پذیر نیست! حتی تو یه کارخونه در حد متوسط هم شما هر روز درگیر یک مسئله جدید هستی که نیاز به کلی تحقیق و خلاقیت و .... داره.
اگه راهنمایی بیشتر بخای من در خدمتم

من راهنمایی که از شما می خوام اینه که مشکل من را درمورد اشنایی با این رشته و سوالات یا تفکراتی که دارم ازش راهنمایی کنید . من در زیر تصورات یا سوالاتم را می پرسم لطفا راهنمایی مستدل یا با مثال کنید:

1- من ابتدا تصوری که از مکانیک داشتم فیزیک چهار دبیرستان بود که قوانین نیوتن و سرعت وشتاب در ان بود بعد یکسری تحقیقات کردم و الان تصوری که دارم اینه که برای ساخت قطعه های کارخانه ها هست یا نمی دانم گرایش سیالاتش که اصلا نمی دانم چیه . یعنی ان جذابیت مکانیک دبیرستان
از ذهنم رفت .من نمی دانم ساخت قطعه درکارخانه اصلا چیه وچه جذابتی داره ساخت یه محفظه چه جذابیتی داره . ان شاخه سیالاتش چیه اصلا
2- خارج از کشور را نمی دانم ولی من دیدی که دارم یه مهندس مکانیک را شاغل در یه کارخانه سطح پایین می دانم که تنها به ساخت قطعه های انهم که درست و حسابی نیست می دانم یعنی ان اوازه ای که مهندسی مکانیک هر کاری باش می شه بکنی و پدر مهندسی هست حداقل داخل کشور نیست . تازه اگه واقعیت را بخوایم بررسی کنیم ممکن یه تکنیسین از مهندسی مکانیک به علت تجربش بالاتر باشه و حتی حقوقی که یه مهندس مکانیک با تمام سختی که کشیده فوقش درحد قانون کار باشه
3- تصور من از مهندس مکانیک کسی است که در کارخانه و با شرایط سخت داره کار بدنی نه به اندازه قابل قبول می کنه . واینی که شما می گید با نرم افزار می شینه طراحی می کنه و تکنیسین ها ان را پیاده می کنند یه تصور رویایی برای من هست . تازه اگه ان را قبول کنیم چند درصد کارخانه های داخل اینطوری هستن
4- اصلا ان تصوراتی زیبایی که می کنید از مکانیک و می گید چه کارهایی باش می کرد و پدر مهندسی هست چطور توی شاخه های خشک ان مثل طراحی و سیالات و غیره می گنجه ؟
خوب این تصورات و سوالات من بود . می دانید راهنمایی کنید . اصلا کتاب یا مقاله ای هست که من را خیلی زیاد با این رشته اشنا کنه ونمونه های عملی از ان را گفته باشه که این ابهامات را رفع کنم

apadana34

عضو جدید
من سوالهای زیادی پرسیدم یا کسی نیست راهنمایی کنه .
چرا فیزیک مکانیک سوم دبیرستان انقدر برای من شیرینه ولی مهندسی مکانیک را چیزی جز ساخت قطعات خشک درکارخانه ها می دانم .

apadana34

عضو جدید
مهندسان مکانیک، گستره وسیعی از دستگاه‌ها، فرآورده‌ها و فرایندها را تولید می‌کنند؛ از قالب ساخت سوزن ته‌گرد تا مدل‌سازی حرکت ماهواره‌ها در فضای خارج از جو، موتورها و سیستم‌های کنترل خودرو و هواپیما، نیروگاه‌های الکتریکی، دستگاه‌های پزشکی و اجزا و قطعه‌های گوناگون موتورهایی با ابعاد میکروسکوپی گرفته تا چرخ‌دنده‌های غول‌آسا، فناوری لیزر، طراحی و ساخت به کمک رایانه، ماشینی کردن یا خودکارسازی (اتوماسیون) و روباتیک، طراحی و ساخت دستگاه‌های تهویه تا رایانه‌های شخصی و تجهیزات ورزشی و دستگاه‌های پیچیده پزشکی، همه و همه گوشه‌ای از محصولاتی‌اند که از تلاش و دانش مهندسان مکانیک سرچشمه می‌گیرند.
این متن را در جایی خواندم. یعنی همه جا مهندس مکانیک دخالت داره به طور موثر؟
برای من صحبت از ماهواره یا هواپیما یا روبات و ماشین های دیگر جذاب هست . ایا این رشته گرایش طراحی جامدات درش دخالت داره؟
همه جا صحبتی از ماهواره یا هواپیما نیست در بدترین حالت یه مهندس مکانیک چه کار می کنه در یه کارخانه؟
رشته دیگری که در ماهواره یا هواپیما یا روبات و غیره وامثالهم دخالت زیاد مثل مکانیک داره ایا مهندسی برق الکترونیک است؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
مهندسان مکانیک، گستره وسیعی از دستگاه‌ها، فرآورده‌ها و فرایندها را تولید می‌کنند؛ از قالب ساخت سوزن ته‌گرد تا مدل‌سازی حرکت ماهواره‌ها در فضای خارج از جو، موتورها و سیستم‌های کنترل خودرو و هواپیما، نیروگاه‌های الکتریکی، دستگاه‌های پزشکی و اجزا و قطعه‌های گوناگون موتورهایی با ابعاد میکروسکوپی گرفته تا چرخ‌دنده‌های غول‌آسا، فناوری لیزر، طراحی و ساخت به کمک رایانه، ماشینی کردن یا خودکارسازی (اتوماسیون) و روباتیک، طراحی و ساخت دستگاه‌های تهویه تا رایانه‌های شخصی و تجهیزات ورزشی و دستگاه‌های پیچیده پزشکی، همه و همه گوشه‌ای از محصولاتی‌اند که از تلاش و دانش مهندسان مکانیک سرچشمه می‌گیرند.
این متن را در جایی خواندم. یعنی همه جا مهندس مکانیک دخالت داره به طور موثر؟
برای من صحبت از ماهواره یا هواپیما یا روبات و ماشین های دیگر جذاب هست . ایا این رشته گرایش طراحی جامدات درش دخالت داره؟
همه جا صحبتی از ماهواره یا هواپیما نیست در بدترین حالت یه مهندس مکانیک چه کار می کنه در یه کارخانه؟
رشته دیگری که در ماهواره یا هواپیما یا روبات و غیره وامثالهم دخالت زیاد مثل مکانیک داره ایا مهندسی برق الکترونیک است؟
درود
چقر سئوال داری یه ذره می گتی به جواب می رسیدی
1 . آره جامدات بیشتر کارش روی طراحی هست ربات و..
2 . طراحی سیستم ها و راه اندازی و ...
3 . در مورد قسمت های برقی ربات و ماهواره آره ولی در ماهواره و هواپیما به صورت تخصصی در رشته هوا و فضا پرداخته میشه

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
من راهنمایی که از شما می خوام اینه که مشکل من را درمورد اشنایی با این رشته و سوالات یا تفکراتی که دارم ازش راهنمایی کنید . من در زیر تصورات یا سوالاتم را می پرسم لطفا راهنمایی مستدل یا با مثال کنید:

1- من ابتدا تصوری که از مکانیک داشتم فیزیک چهار دبیرستان بود که قوانین نیوتن و سرعت وشتاب در ان بود بعد یکسری تحقیقات کردم و الان تصوری که دارم اینه که برای ساخت قطعه های کارخانه ها هست یا نمی دانم گرایش سیالاتش که اصلا نمی دانم چیه . یعنی ان جذابیت مکانیک دبیرستان
از ذهنم رفت .من نمی دانم ساخت قطعه درکارخانه اصلا چیه وچه جذابتی داره ساخت یه محفظه چه جذابیتی داره . ان شاخه سیالاتش چیه اصلا
2- خارج از کشور را نمی دانم ولی من دیدی که دارم یه مهندس مکانیک را شاغل در یه کارخانه سطح پایین می دانم که تنها به ساخت قطعه های انهم که درست و حسابی نیست می دانم یعنی ان اوازه ای که مهندسی مکانیک هر کاری باش می شه بکنی و پدر مهندسی هست حداقل داخل کشور نیست . تازه اگه واقعیت را بخوایم بررسی کنیم ممکن یه تکنیسین از مهندسی مکانیک به علت تجربش بالاتر باشه و حتی حقوقی که یه مهندس مکانیک با تمام سختی که کشیده فوقش درحد قانون کار باشه
3- تصور من از مهندس مکانیک کسی است که در کارخانه و با شرایط سخت داره کار بدنی نه به اندازه قابل قبول می کنه . واینی که شما می گید با نرم افزار می شینه طراحی می کنه و تکنیسین ها ان را پیاده می کنند یه تصور رویایی برای من هست . تازه اگه ان را قبول کنیم چند درصد کارخانه های داخل اینطوری هستن
4- اصلا ان تصوراتی زیبایی که می کنید از مکانیک و می گید چه کارهایی باش می کرد و پدر مهندسی هست چطور توی شاخه های خشک ان مثل طراحی و سیالات و غیره می گنجه ؟
خوب این تصورات و سوالات من بود . می دانید راهنمایی کنید . اصلا کتاب یا مقاله ای هست که من را خیلی زیاد با این رشته اشنا کنه ونمونه های عملی از ان را گفته باشه که این ابهامات را رفع کنم
درود
1 . این ضمیمه در مورد مکانیک سیالات هست بخون اگه سئوالی بود تونستم جواب میدم.
2 . در مورد کار بدون شک بدون بی سابقه قبلی توی هر رشته ای زمان ورود به بازار کار زیاد روت حساب نمی شه مگر بعد از چند سال
3 . در مورد کار با نرم افزار همه کارخانه ها و شرکت ها برای به روز شدن به نحوی به آن احتیاج دارند پس می تونی تو هم یکی از طراحان با نرم افزار باشی
4 . نمی دونم چه تصوری از مکانیک داری به نظ من چه سیالات و چه جامدات شیرین هستند و روان

در آخر به این سئوال های من جواب بده تا بیشتر با علاقه هایی که داری آشنا بشم
1. چرا اومدی رشته ریاضی؟
2 . توی این رشته به چه درسی بیشتر علاقه داری و از چه بخشی از درس بیشتر خوشت میاد و از چه قسمتی بد؟
3 . در مورد رشته خودت احساس علاقه به رشته خاصی نداری؟

پیوست ها

• معرفی رشته مکانیک حرارت و سیالات.doc
    31 کیلوبایت · بازدیدها: 0

crb7

عضو جدید
منم با اينكه دو ساله مكانيك مي خونم بين انتخاب سيالات و جامدات موندم.به موتور و هواپيما علاقه ي زيادي دارم ولي در عين حال از طراحي بدنه اتومبيل هم بدم نمي ياد.در ضمن از سال 88 سيالات و جامدات تو كارشناسي يكي شده و از ارشد جدا ميشه

straxico

عضو جدید
سلام به همکاران ... رتبم شد 1444.... دیگه رسما مهندس مکانیک شدم... دوست عزیز تا الان کجا بودی؟ اصلا به چه امیدی درس میخوندی؟ باو من از همون اول عاشق فیزیک و ریاضی بودم ...اگه این درسای عمومی نبودن الان رتبم کولاک بود...رشته از این بهتر گیرت نمیاد...از الان هم به دنباله بازار کار بودن به نظر من غلطه...من مکانیکو واسه علاقم انتخواب کردم...الان وایه این جور انتخاب دیره

mohammad_444_0o

عضو جدید
سلام به همکاران ... رتبم شد 1444.... دیگه رسما مهندس مکانیک شدم... دوست عزیز تا الان کجا بودی؟ اصلا به چه امیدی درس میخوندی؟ باو من از همون اول عاشق فیزیک و ریاضی بودم ...اگه این درسای عمومی نبودن الان رتبم کولاک بود...رشته از این بهتر گیرت نمیاد...از الان هم به دنباله بازار کار بودن به نظر من غلطه...من مکانیکو واسه علاقم انتخواب کردم...الان وایه این جور انتخاب دیره
سلام عزیز.تبریک میگم و خوش اومدی به جامعه مهندسان مکانیک
------
درباره این که میگین دیره برای این دوستمون ،موافق نیستم
ایشون دید خوبی دارن و بهتر از خیلی کسانی هست که میان و تموم هم میکنن و نمی فهمن برای چی اومدن و کجا میخوان برن
مرسی

mohammad_444_0o

عضو جدید

سلام عزیز.من اطلاعاتم زیاد نیست(سال2 هستم) ولی خوب یه چیزایی میگم:
1-ببین عزیز.همون مکانیک دبیرستان که میگین توی رشته مکانیک هست و اصلا" مکانیک بر پایه ی همین قوانین مکانیک نیوتونی بنا شده
و درس مهم 4 واحدی دینامیک هم که توی این رشته هست دقیقا" همون مکانیکی هست که توی فیزیک خوندیم
---
درباره اینکه میگی ساخت قطعات،این نیست که بری توی یه کارخونه و بخوای مثلا" یه چیزی بسازی...این یه قسمت از کار هست.به این سادگی ها و به این یکنواختی نیست
2و3-ببین گرایش سیالات بیشتر توی زمینه نیروگاه و پتروشیمی و پالایشگاه و شرکت نفت و ... کار می کنه
من کارآموزی میرفتم نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون...مهندس اونجا بهمون گفت کار یه مهندس مکانیک ایده دادنه و خلاقیته
که مثلا" بگه این مشکلی که پیش اومده چه راه هایی وجود داره که حل بشه و از کدوم راه اقتصادی تره...(می بینی؟جذابه دیگه)
4-شاید خشک بودن اینها برات از خشک بودن خود قطعات مکانیکی نشئت گرفته باشه که این طور نیست:smile:
در واقع یه مهندس کارش اصلا" بدنی نیست.این که میگم اصلا" فکر نکنی همش پشت میزه ها...نه
میره توی محل کار...نظارت میکنه...میاد...
طراحی میکنه و ...
-------------------
با این همه بیشتر تحقیق کن
من خودمم اطلاعاتم کمه و خواهش میکنم دوستان کمک کنن من هم یاد بگیرم:gol:

behnam_mech1987

عضو جدید
مکانیک

مکانیک

دوست عزیز،اول و آخرش از درسی که می خونی می خوای پول در بیاری. پس هر رشته ای رو که می خوای بخونی اول شغل هایی که می تونه بگیره رو در نظر بگیر. مثلا همین مکانیک در بیشترین موارد یا جذب کارخانه ها هستی، یا جذب شرکت های تاسیساتی( آب ،گاز،نفت و آسانسور و .... آن هم در دو بخش صنعتی نظیر پروژه های نفت و گاز پارس جنوبی یا در بخش خانگی که بر می گرده به نظام مهندسی) حال در همه این موارد هم یا در فیلد طراحی هستی یعنی اون کاری که قراره انجام بشه توسط نرم فزار مربوطه طراحی میشه که تو ایران این بخش بیشتر کپی پیست میشه از نمونه های مشابه. یا در فیلد اجرا هستی که باید با عناصر اجرا نظیر جوشکار ،مونتاژ کار ،کارگر و و و سرو کله بزنی و نیرو های لطیف!!!! دور و برت زیاد نیست و به فکر لباس تر و تمیزت نباشی چون عملا همراه بقیه نیرو های اجرایی هستی و فقط یدی کار نمی کنی! و در آخر یا در فیلد نظارت هستی که کار رو باید تائید کنی و نازت خریدار داره! حالا همه چیز به کنار مکانیک هم جسم قوی می خواد هم ذهن قوی مخصوصا برای کسی که می خواد یه مهندس واقعی باشه.در آخر از دو چیز غافل مباش یک زبان انگلیسی و دوم جوش. اگه همه اون 140 واحد لیسانس رو هم نفهمی اما جوش و زبان انگلیسیت خوب باشه کارت حله!  

mohammad_444_0o

عضو جدید
.در آخر از دو چیز غافل مباش یک زبان انگلیسی و دوم جوش. اگه همه اون 140 واحد لیسانس رو هم نفهمی اما جوش و زبان انگلیسیت خوب باشه کارت حله!
منظورتون از جوش همون 1 واحد جوشکاری کارشناسیه؟
جوشکاری کجا به درد یه مهندس مکانیک میخوره؟

behnam_mech1987

عضو جدید
منظورتون از جوش همون 1 واحد جوشکاری کارشناسیه؟
جوشکاری کجا به درد یه مهندس مکانیک میخوره؟

منظورم یه دوره بازرسی جوش که بری ،تا با جوش کامل آشنا بشی،نه به خاطر مدرکش که اونم اگه از جای خوب بگیری چه بهتر،بیشتر مفهوم جوش مد نظرمه،عیوب جوش رو بشناسی، بدونی wps pqr wqt و NDT ,DT چی هستن.

behnam_mech1987

عضو جدید
جوش

جوش

منظورم یه دوره بازرسی جوش که بری ،تا با جوش کامل آشنا بشی،نه به خاطر مدرکش که اونم اگه از جای خوب بگیری چه بهتر،بیشتر مفهوم جوش مد نظرمه،عیوب جوش رو بشناسی، بدونی wps pqr wqt و NDT ,DT چی هستن.

apadana34

عضو جدید
1. چرا اومدی رشته ریاضی؟
2 . توی این رشته به چه درسی بیشتر علاقه داری و از چه بخشی از درس بیشتر خوشت میاد و از چه قسمتی بد؟
1- چون به ریاضی و فیزیک و علوم فنی ومهندسی علاقه دارم .
2- به ریاضی و از بخشهای تابع حد مشتق انتگرال علاقه دارم و به بخش امار واحتمال انهم بخاطر اینکه هیچ موقع نتونستم روش وقت بزارم علاقه ای ندارم
همچنین به فیزک و از بخشهای نور - سرعت - نیرو - حرکت اجسام - خوشم میاد و ازبخشهای الکترومغناطیس و هسته و امواج چون به درستی اشنا باشون نشدم به مثل سرعت وحرکت علاقه ندارم .
3-بنده به تجزیه وتحلیل و طراحی و اختراع و ابتکار علاقه دارم . به استفاده از فرمولهای ریاضی و فیزیک و همچنین برنامه نویسی و کد نویسی علاقه دارم . دوست دارم چیزی را طراحی کنم که بتونه کاری بکنه برای بشر . اما این اختراع و ابتکار در ان اگر قطعات الکترونیکی
باشه برام جذابتر هست تا اینکه یه قطعه یا وسیله ای باشه که در ان برق یا به قولی قطعات الکترونیکی نباشه . همچنین به کد نویسی و برنامه نویسی انهم برای ساخت قطعه یا وسیله ای که طراحی کردم علاقه وافری دارم و سابقه برنامه نویسی هم دارم اما منظورم برنامه نویسی در دنیای کامپیوتر که بخشهای مختلفی داره مثل وب و بانک اطلاعاتی نیست. وقتی اخباری از موارد زیر می شنوم باعث جلب توجه ام می شه . ماهواره - موشک - روبات یا وسیله ای یا قطعه ای که ساخته شده و در وسایل دیگر از اجزای کامپیوتر گرفته تا اتومبیل و موبایل و هرچی دیگر به کار می گیرند که ان قطعه می تونه یه کاری را انجام بده و قابلیتی را اضافه کنه . ظاهرا علاقه من توی این رشته ها هست و ترکیبی از انهاست .
مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید یا فوق لیسانس طراحی کاربردی
مهندسی برق گرایش کنترل یا الکترونیک
مهندسی کامپیوتر بخش برنامه نویسی که البته توی مهندسی های دیگر شاید به اندازه کافی باشه
مهندسی رباتیک یا هوا فضا
اما من باید شروع کنم نمی دانم از کجا و چی ولی می دانم باید ادامه بدم و برای دسترسی به علاقه ام باید ان را در مقاطع بالاتر انهم با تغییر گرایش ادامه بدم . و ماندم از لیسانس چه رشته و گرایشی و فوق چه رشته وگرایشی و دکتری چه گرایشی مسیر خودم را معلوم کنم .
البته بنده بازار کار برام مهم است که فکر می کنم اگه به درس دانشگاه اکتفا نکنم و دنبال تخصص باشم به امید خدا از ان جهت نگرانی نباشه

apadana34

عضو جدید
1. چرا اومدی رشته ریاضی؟
من خیلی وقته به این سوالات شما جواب دادما!!!!

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
1- چون به ریاضی و فیزیک و علوم فنی ومهندسی علاقه دارم .
2- به ریاضی و از بخشهای تابع حد مشتق انتگرال علاقه دارم و به بخش امار واحتمال انهم بخاطر اینکه هیچ موقع نتونستم روش وقت بزارم علاقه ای ندارم
همچنین به فیزک و از بخشهای نور - سرعت - نیرو - حرکت اجسام - خوشم میاد و ازبخشهای الکترومغناطیس و هسته و امواج چون به درستی اشنا باشون نشدم به مثل سرعت وحرکت علاقه ندارم .
3-بنده به تجزیه وتحلیل و طراحی و اختراع و ابتکار علاقه دارم . به استفاده از فرمولهای ریاضی و فیزیک و همچنین برنامه نویسی و کد نویسی علاقه دارم . دوست دارم چیزی را طراحی کنم که بتونه کاری بکنه برای بشر . اما این اختراع و ابتکار در ان اگر قطعات الکترونیکی
باشه برام جذابتر هست تا اینکه یه قطعه یا وسیله ای باشه که در ان برق یا به قولی قطعات الکترونیکی نباشه . همچنین به کد نویسی و برنامه نویسی انهم برای ساخت قطعه یا وسیله ای که طراحی کردم علاقه وافری دارم و سابقه برنامه نویسی هم دارم اما منظورم برنامه نویسی در دنیای کامپیوتر که بخشهای مختلفی داره مثل وب و بانک اطلاعاتی نیست. وقتی اخباری از موارد زیر می شنوم باعث جلب توجه ام می شه . ماهواره - موشک - روبات یا وسیله ای یا قطعه ای که ساخته شده و در وسایل دیگر از اجزای کامپیوتر گرفته تا اتومبیل و موبایل و هرچی دیگر به کار می گیرند که ان قطعه می تونه یه کاری را انجام بده و قابلیتی را اضافه کنه . ظاهرا علاقه من توی این رشته ها هست و ترکیبی از انهاست .
مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید یا فوق لیسانس طراحی کاربردی
مهندسی برق گرایش کنترل یا الکترونیک
مهندسی کامپیوتر بخش برنامه نویسی که البته توی مهندسی های دیگر شاید به اندازه کافی باشه
مهندسی رباتیک یا هوا فضا
اما من باید شروع کنم نمی دانم از کجا و چی ولی می دانم باید ادامه بدم و برای دسترسی به علاقه ام باید ان را در مقاطع بالاتر انهم با تغییر گرایش ادامه بدم . و ماندم از لیسانس چه رشته و گرایشی و فوق چه رشته وگرایشی و دکتری چه گرایشی مسیر خودم را معلوم کنم .
البته بنده بازار کار برام مهم است که فکر می کنم اگه به درس دانشگاه اکتفا نکنم و دنبال تخصص باشم به امید خدا از ان جهت نگرانی نباشه

درود
الان دیدم جواب دادی
خوب با توجه به سابقه برنامه نویسی و توضیحاتی که دادی به نظرم بهترین انتخاب رشته های هوا و فضا به صورت خاص رشته رباتیک هست
در مورد بازار کار این دو رشته هوا و فضا تاز ه توی ایران شروع شده پس نباید توقع استخدام فوری داشته باشی در مورد رباتیک هم تا حدودی همین طور هست ولی باز اگه بتونی گروهی برای ساخت ربات تشکیل بدی می تونی پیشرفت کنی.
در مورد فیزیک ازت سئوال کرم تا ببینم چقدر به بخشهای مکانیکی این درس علاقه داری که خودت گفتی که به این بخش ها علاقه داری .
به نظر من برو رباتیک البته باز انتخاب با خودت هست .