آیا دوستی بین دختر و پسر درسته؟؟؟!

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا ابلفضل کاملا موافقم ...وحید جان .اصلا مهم نیست کسی بت توجه کنه .به نظرم برا خودت ارزش قائل باش کسی که میخواد به تو توجه کنه شاید ضرری برات داشته باشه ومن مطمنم که خدا اونقد دوست داشته که مواظبت بوده ونگذاشته که مبادا دوچار سردرگمی بشی ...وتو باید شکر خدارو به جا بیاری .نه این که شاکی باشی ...ایه قرانه کمیگه که شاید چیزی باشد به خیر و صلاحتان که ممکنه ازش بدتون بیاد وچیزی به ضررتان باشد وخوشتان بیاد سرنوشت را باید به خود خدا واگذار کرد ..

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستی به قصد اینکه همدم و هم نفس پیدا کنی کار خوبی نیست !

راهش همون ازدواجه!... ولی چون ازدواج کردن این روزا خیلی سخت شده .... خیلی خیلی سخت!

و هر کسی نیاز داره که یه همنفس داشته باشه ... نا خودآگاه همه به سمت دوست پیدا کردن کشیده میشن!

چون میتونن همه اون نیازها رو مرتفع کنن با کمترین هزینه و فشار!
درسته. بنابراین من فکرمیکنم حالا تا حدودی دخترا و پسرا باید به خونواده ها بفهمونن که ازدواجها باید آسانتر برگزار شه . این باید از جایی شروع بشه و شروع کنندش خود ما میتونیم باشیم.
باید سعی بکنیم رسم و رسومات اشتباه رو که خرج سنگین رو دست میذاره حذف بکنیم.و این توی رفتارهامون و برخوردمون با ازدواجهای دیگران باید نمود پیدا کنه.واین کم کم جواب خواهد داد...
بخدا نگاش نمیکنم!!!
نمیگم صد در صد ولی از هر صدتا دختری که از کنارم رد میشن فقط دوتا یه سه تاشو نگاه میکنم و اکثرا برای کار خاص میرم بازار و همیشه سرم تو لاک خودمه!!!واسه همینم احساس میکنم امل بودم تا حالا!!!!
کارم هم 100% اشتباه بوده!
آدم باید هیذ باشه تا عزیز باشه!!!!والا بخدا!!!

وحید جون خیلی داری سخت میگیری.آخه واسه تو چه اهمیتی داره که دخترا بخوان به تو توجه کنن.تو مگه یکی رو نداری که بهش تکیه کنی؟ یکی نیست که بهت آرامش بده؟ والله اگه بهمون تکیه کنی همون تا ابد بسه ته.
مشخصه که حرف دلت اینا نیست...

تا کی آخه؟؟؟؟
این همه درست زندگی کردیم هییییییچ نتیجه ای نداشت!!!ملاکای خانوما برگشته ماهم بی ارزش شدیم رفت!!
گرچه اصن دوس ندارم حتی یه لحظه راجب ازدواج صحبت کنم که اصن بزرگترین حماقت زندگی یه پسر ازدواجه در این شرایط کنونی!!!!
وحید بهتر بری به خانواده بگی برات دختر خوبی پیدا کنند

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به نکته ظریفی اشاره کردی ممنون.

خواهش میکنم

ببین داداش وقت ازدواج هممون رسیده ولی واقعا بهت بگم ازدواج بزرگترین حماقته!
من تازه دارم آزمون استخدامی میدم واسه اینکه برم سر کار!!!خب فک کن تا سال دیگه برم سر کار!بعدش باید زن بگیرم!!!!نخیر!!!بعدش باید یه چند سالی کار کنم تا بتونم چاله چوله های زندگی خودمو پر کنم و یکم هم به پدر و مادرم برسم!!!بعدشم که دیگه پیر شدمو دیگه میلی به ازدواج ندارم و فقط واسه بقای نسل شاید زن بگیرم!
کی داره 100میلیون که زن بگیره!!!؟؟؟

منم نمیتونم با کسی باشم که بخواد موقتی باشه!!!واسه همین دوس دختر نداشتم تا حالا!!!
ولی خب الان موقتی بودن مد شده!!!همه دوس دارن موقتی باشن!!!نمیدونم چرا؟؟؟!!!!
نمیدونم چطور ادما میتونن حرفای قشنگ و عاشقونه به یه نفر بزنن و دوباره همون حرفارو به یکی دیگه هم بزنن!!!
من دوس دارم محدود باشم به یه نفر!!!تا الانم که دارم این حرفارو میزنم همیشه به یه نفر تو ذهنم وفادار بودم!!به یه نفری که وجود نداره!و همیشه یه نیرویی منو از انجام بعضی کارا منع کرده که نمیدونم چی بوده!!!!؟؟؟

تو این 100 میلیون رو از کجا آوردی؟:surprised:
من امسال یه داداشام عقد کرد یکیشون عروسی کرد... هر دوتاشم زیر ده میلیون خرجشون بود... خداییش تو مراسماشون هیچی کم نذاشتن

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وحید جون خیلی داری سخت میگیری.آخه واسه تو چه اهمیتی داره که دخترا بخوان به تو توجه کنن.تو مگه یکی رو نداری که بهش تکیه کنی؟ یکی نیست که بهت آرامش بده؟ والله اگه بهمون تکیه کنی همون تا ابد بسه ته.
مشخصه که حرف دلت اینا نیست...

نیست داداش!!!!
اگه بود که این حرفارو نمیزدم!!!
هیشکی رو ندارم هیشکی!!!:smile:
چه باید کرد!!!
باید یکی بیاد سر راه آدم خب هیشکی نمیاد!!!منم نمیتونم برم سر راه کسی که!!!!

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر عقلی و شرعی کار غلطیه ولی خب طبق گفته استارتر شاید کسایی باشن که واسشون مهم نباشه که همسرشون قبلا با جنس مخالف دوست بوده.

mandana-n

عضو جدید
من تازه دارم آزمون استخدامی میدم واسه اینکه برم سر کار!!!خب فک کن تا سال دیگه برم سر کار!بعدش باید زن بگیرم!!!!نخیر!!!بعدش باید یه چند سالی کار کنم تا بتونم چاله چوله های زندگی خودمو پر کنم و یکم هم به پدر و مادرم برسم!!!بعدشم که دیگه پیر شدمو دیگه میلی به ازدواج ندارم و فقط واسه بقای نسل شاید زن بگیرم!

منم نمیتونم با کسی باشم که بخواد موقتی باشه!!!واسه همین دوس دختر نداشتم تا حالا!!!
نمیدونم چطور ادما میتونن حرفای قشنگ و عاشقونه به یه نفر بزنن و دوباره همون حرفارو به یکی دیگه هم بزنن!!!
من دوس دارم محدود باشم به یه نفر!!!تا الانم که دارم این حرفارو میزنم همیشه به یه نفر تو ذهنم وفادار بودم!!به یه نفری که وجود نداره!و همیشه یه نیرویی منو از انجام بعضی کارا منع کرده که نمیدونم چی بوده!!!!؟؟؟

شاید به خاطر اینکه الان همه تنوع طلب شدن و دلشون نمیخواد با یه نفر باشن
ولی همیشه تعداد آدماهای متفاوت که دنباله رو افراد دیگه نیستن کمتره و این تفاوت نباید باعث بشه شما از چیزی که بهش اعتقاد داری دست بکشی
این خیلی خوبه مطمئنا خدا خیلی دوستتون داشته که تا الان مانع این شده که همرنگ جماعت بشین ایشاالله که همیشه هواتونو داشته باشه صبر داشته باشید. شاید این یه امتحان باشه که ببینه صبرتون چقدره....

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه تو به نجابت خودتت میگی امل بودن :surprised::eek::surprised:من بهتر دیگه حرف نزنم البته تقصیر تونیس جامعه داره واسمون یه چیزایی رو ارزش میکنه یه چیزاییی که قدیم ارزشمند بودن بی ارزش

بعد اونوقت میخوای واسه کی عزیز شی واسه دخترایی که تنشون مال خودشون نیس یا مردایی که ذات وغیرتی واسشون نمونده اگه این عزیز بودنه میخوام منفور باشم تا اخرعمرم
آفرین. ازین حرفت خیلی خوشم اومد.

دقیقا
میدونی چیه من خودم برام جالب بود بدونم چرا روابط اینقد زیادشده به خدا من چندتا ازهمکلاسیام متاهلن ولی دوست پسر دارن واین منو داغون میکنه وخودشونم با افتخار وبدون هیچ ترسی میگن که بی اف دارن زمان قدیم اینجور زنایی تعدادشون کم بوده ولی الان داره بیشتر میشه
خودمم موندم چرا اگه هرزنی به پسری پا نده وحدودشو بفهمه یه پسرهم اینقد تحریک نمیشه

آخ آخ چه بد! متاسفانه اینا چیزاییه که مدتهاست دارن رو جامعه ی ما کار میکنن و جواب داده ولی ماها نباید بذاریم چون ماهم تو همین جامعه هستیم.

وقتی جامعه با آدمای مثه من اینجور رفتار میکنه یعنی من مشکل دارم!!!من عقب مونده ام!!!
همه بهم میگن سنتی هستی و مدرن نیستی و فکرت مثه پیرمرداست!!!!خب چیکار باید کرد!!!؟؟؟

دوس دارم واسه خودم عزیز باشم و بس!
تنهام و دارم از تنهایی میپوسم!!!
تا حالا شده 1ماه گوشیتون بدون اسمس باشه؟؟؟
تا حالا شده گوشیتونو با خودتون نبرین بیرون چون براتون مهم نباشه که گوشی همراتون باشه یا نه!!؟؟؟من الان اینجورم!!!
تواناییه ازدواج از همه ی پسرا گرفته شده!ازدواج یعنی حماقت!پس یه راه میمونه فقط!!!!

نمیدونم چی بگم واقعا!!

وحید داداش توه هم مثل خودمی، منم گوشیم چندوقت چنوقت بخودش پیام نمیبینه.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
وحید خان پست هاتو خوندم... شما آینده ی من هستید:دی

راستشو بخواید من وقتی به چنتا از دوستم گفتم که تاحالا با دختری دوست نبودم اولا که اصلا باور نکردن
دوما هم بهم گفتن که در آینده به مشکل برمی خورم...
بهم گفتن اگه با یکی دو تا دختر دوست نباشی نمی تونی دخترهارو بشناسی اونموقع خیلی راحت گولت میزنن و ساده گیرت میارن
میگفتن از کجا می خوای بفهمی که دختره قبل تو دوست پسر داشته یا نه.. می گفتن اصلا نمیشه فهمید مگر اینکه دخترهارو بشناسی و با یکی دوتاشون در ارتباط بوده باشی تا شاید شاید بتونی بفهمی که اون دختره خوب هست یا نه .. و اینکه داره دروغ میگه یا نه!!!

البته من خودم با دوستی دو طرفه مخالفم ولی با دوستی به قصد ازدواج موافقم ولی نمیتونم بفهمم طرف داره راست میگه یا نه

و اینکه افرادی مثل من و شما که با هیچ دختری نبودن خیلی راحت اسیر دختر (مخصوصا اولین دختری که باهاش آشنا میشن) ,میشن!

و اینکه من دوست ندارم خانواده برام دختر انتخواب کنن و اگرم بخوان, تو فامیل و آشناهامون دختر به سن ازدواج نداریم
پس من خودم باید بگردم یه دختر خوب پیدا کنم
خو من که تاحالا حتی بیشتر از یک ثانیه تو صورت هیچ دختری نگاه نکردم و تاحالا با هیشکی صحبت نکردم و اگرم به یکی صحبت کنم سریع سرخ و سفید میشم چطوری میتونم یه دختر که با معیارهای من جور در میاد رو پیدا کنم که سرم کلاه نره یا فردا ازم جدا نشه و منو گول نزنه و اینکه بتونم کامل بشناسمش؟!

مخصوصا افرادی مث من که با اینکه تاحالا با هیچ دختری نبودن ولی به کم قانع نمیشن!.. ینی دختره باید خوشگل و شیک پوش و تحصیل کرده و خوشتیپ و با وضع اقتصادی متوسط وبا فرهنگ و نجیب و خانواده دار و با پوشش متوسط و اینکه دوست پسر هم تاحالا ندشاته باشه!.. تازه باید بگردم پیدا کنم.. اونم من که مشکل پسند ام

خوب نمیشه دیگههههههههههه

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو این 100 میلیون رو از کجا آوردی؟:surprised:
من امسال یه داداشام عقد کرد یکیشون عروسی کرد... هر دوتاشم زیر ده میلیون خرجشون بود... خداییش تو مراسماشون هیچی کم نذاشتن

خرجارو یکم محاسبه کنین متوجه میشین!!!
یخچال شده 4میلیون!!!ماشین لباس شویی شده 3 میلیون!!!کولر گازی شده 2.5 میلیون!!!!
فرش شده 2 میلیون!!!اینا حداقلاشه!!!که نخواد مبلمان و نمیدونم خیلی تکمیل باشه زندگی!!!!سرویس طلا و نمیدونم سفره ی عقد و خرجای عروسی رو هم بذارین تو محسبات!!!تازه همه ی اینا با وجور اینه که 20میلیون داشته باشین واسه رهن خونه!!!!بعدشم که ماشین باید داشته باشیم!!!!پس میشه همون 100 میلیون!!!!!
هیچ دختری هم حاضر نیست بدون این شرایط ازدواج کنه!!!اصن خود من به عنوان یه پسر تا این چیزا رو نداشته باشم نمیرم دم خونه ی یه دختری که بخوان ازم بهونه ای بگیرن!
این همه پدر و مادرمو بردارم ببرم دم خونه ی دختر بهونه ی الکی بیارن!!!!عمرا!!!غرور من بیشتر ازینه که اینجور لطمه بهم بخوره!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی همیشه تعداد آدماهای متفاوت که دنباله رو افراد دیگه نیستن کمتره و این تفاوت نباید باعث بشه شما از چیزی که بهش اعتقاد داری دست بکشی
این خیلی خوبه مطمئنا خدا خیلی دوستتون داشته که تا الان مانع این شده که همرنگ جماعت بشین ایشاالله که همیشه هواتونو داشته باشه صبر داشته باشید. شاید این یه امتحان باشه که ببینه صبرتون چقدره....

صبر منکه زیاده و فقط امیدم به خداست!!!
تقریبا میتونم بگم خیلی وقته که ترک دنیا کردم.الان دقیقا حدود 2 ماهی هست پامو از خونه بیرون نذاشتم!!!
دارم درس میخونم واسه آزمونای استخدامی بلکه بریم سر کار بعدشم که سر کارم و وقت این چیزا رو ندارم...
جوونی هم که داره میره...
جوانی هم بهاری بودو بگذشت!!!

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فرش شده 2 میلیون!!!اینا حداقلاشه!!!که نخواد مبلمان و نمیدونم خیلی تکمیل باشه زندگی!!!!سرویس طلا و نمیدونم سفره ی عقد و خرجای عروسی رو هم بذارین تو محسبات!!!تازه همه ی اینا با وجور اینه که 20میلیون داشته باشین واسه رهن خونه!!!!بعدشم که ماشین باید داشته باشیم!!!!پس میشه همون 100 میلیون!!!!!
هیچ دختری هم حاضر نیست بدون این شرایط ازدواج کنه!!!اصن خود من به عنوان یه پسر تا این چیزا رو نداشته باشم نمیرم دم خونه ی یه دختری که بخوان ازم بهونه ای بگیرن!
این همه پدر و مادرمو بردارم ببرم دم خونه ی دختر بهونه ی الکی بیارن!!!!عمرا!!!غرور من بیشتر ازینه که اینجور لطمه بهم بخوره!

مگه گاز و ماشین لباس شویی و اینا با پسره؟ :surprised:
اصفهان که دختر میاره اینارو... بیا اینجا خودم واست زن میگیرم...
بعدشم قیمتای شما واسه مارکای خارجی و ساید بای سایده... میشه ایرانی ساده هم برداشتا...
ببین خودت داری سخت میگیری...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

واسه یه ازدواج با اینکه رسمورسومات زیادی داره بازم 100 میلیون خرج نمیشه نهایتش 10 میلیون. نمیدونم چطوری حساب میکنی نکنه با ماشینو خانهو ... حساب میکنی ؟!!
تو اون پیامی هم که گفتم یکی رو داری منظورم خدا بود.بهش اعتماد کن،دستتو میگیره،همونطور که تا الان نذاشته کج بری.

بله موضوع تنوع طلبی هم مدتهاست که مطرح شده که اونم خیلی آزار دهنده خواهد بود،فردی که تنوع طلب میشه براش سخته که با یه نفر باشه پس فرد مورد اعتمادی نخواهد بود.
همرنگ جماعت شدن همیشه درست نیست.شاید آدمو به فنا بده.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واسه یه ازدواج با اینکه رسمورسومات زیادی داره بازم 100 میلیون خرج نمیشه نهایتش 10 میلیون. نمیدونم چطوری حساب میکنی نکنه با ماشینو خانهو ... حساب میکنی ؟!!
تو اون پیامی هم که گفتم یکی رو داری منظورم خدا بود.بهش اعتماد کن،دستتو میگیره،همونطور که تا الان نذاشته کج بری.

منم میگم ده تومن میشه... قبول نداره

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعدشم قیمتای شما واسه مارکای خارجی و ساید بای سایده... میشه ایرانی ساده هم برداشتا...

نه قیمتا کشیده بالا کولر اوجنرال بوده 700تومن تا پارسال الان 2.5 میلیونه!!!
مارکار توپ رو نگفتم!!!معمولی رو گفتم!
خب من نمیخوام این خرجا بیفته گردن دختر!!!کلا خوب نیست!!!پیش ما رسم اینجوره دختر سرویس خواب و ظروف و اینجور چیزارو میگیره و چیزای اصلی با پسره!!!
اصن رسمم این نباشه من دوس ندارم یه قلم جنس دختر با خودش بیاره!!!اصن شاید پدر دختر نداشته باشه بده نباید ازش بخوایم که!!!همه ی وسایل اصلی رو پسر باید تهیه کنه و دختر کمو کاستی هارو اگه تونست برطرف کنه اگرم نداشتن هیچ!من به عنوان یه پسر اصن دوس ندارم دختر حتی یه قطعه وسیله واسه خونه ی مشترک بیاره!!!بنظر من کار زشتیه!!!
گرچه بازم میگم بحث تاپیک چیز دیگست!!!و اصن دوس ندارم از ازدواج حرفی بزنم که حالم بهم میخوره بخدا!!!!ایقد این قضیه لووس و بی معنی شده که اصن ارزش دوستی از ازدواج بیشتره بخدا!!!!

mandana-n

عضو جدید
صبر منکه زیاده و فقط امیدم به خداست!!!
تقریبا میتونم بگم خیلی وقته که ترک دنیا کردم.الان دقیقا حدود 2 ماهی هست پامو از خونه بیرون نذاشتم!!!
دارم درس میخونم واسه آزمونای استخدامی بلکه بریم سر کار بعدشم که سر کارم و وقت این چیزا رو ندارم...
جوونی هم که داره میره...
جوانی هم بهاری بودو بگذشت!!!
آفرین امیدتون فقط به خدا باشه...

میشه ازتون یه خواهشی بکنم؟ یه کتابه که خیلی عالی و جالبه، خوندنش ضرر نداره و نویسنده ش یه خانم مسیحی بوده که بی نهایت به خدا اعتقاد داشته و همین اعتقادش خیلی تو زندگیش بهش کمک کرده.
اگه وقت کردین حتما بخونیدش من که با خوندنش کلی روحیه م تغییر کرد...
اسمش اینه: چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه ی گیتی خوشدل

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
حدس میزدم خیلی داری سخت میگیری.
و اما در مورد خط آخرت: گفتی غرورت اجازه نمیده اونطوری بریخواستگاری همون غرور هم بهت کمک میکنه واسه خودت یک باشی،اگه کسی هم بهت توجه نکرد عین خیالتم نباشه.عوضش راهتو پیدا کن و موقعیتی واسه خودت فراهم کن تا به مشکل نخوری،ولی خیلی داری سنگین میگیری، همه اول ازدواج مشکل دارن.

نه وحید داره سخت میگیره.نکنه میخواد بره دختر یه میلیونرو بگیره.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خدا که واسه آدم زن نمیشه!!!گرفتین مارو!!!جنس مخالف با همه چیز فرق داره!!!
شما با چی حساب میکنین میشه 10 میلیون!!!بما هم بگین ببینیم چطور حساب میکنین؟؟؟
فقط رهن خونه میشه 20 میلیون!!!تازه جاهای بد شهر نه جاهای لوکس!!!
ماشینم که شده خداتومن!!!!
ایشالا تو شرایطش قرار بگیرین میفهمین 10 میلیون درسته یا 100 میلیون!!!!

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه قیمتا کشیده بالا کولر اوجنرال بوده 700تومن تا پارسال الان 2.5 میلیونه!!!
مارکار توپ رو نگفتم!!!معمولی رو گفتم!
خب من نمیخوام این خرجا بیفته گردن دختر!!!کلا خوب نیست!!!پیش ما رسم اینجوره دختر سرویس خواب و ظروف و اینجور چیزارو میگیره و چیزای اصلی با پسره!!!
اصن رسمم این نباشه من دوس ندارم یه قلم جنس دختر با خودش بیاره!!!اصن شاید پدر دختر نداشته باشه بده نباید ازش بخوایم که!!!همه ی وسایل اصلی رو پسر باید تهیه کنه و دختر کمو کاستی هارو اگه تونست برطرف کنه اگرم نداشتن هیچ!من به عنوان یه پسر اصن دوس ندارم دختر حتی یه قطعه وسیله واسه خونه ی مشترک بیاره!!!بنظر من کار زشتیه!!!
گرچه بازم میگم بحث تاپیک چیز دیگست!!!و اصن دوس ندارم از ازدواج حرفی بزنم که حالم بهم میخوره بخدا!!!!ایقد این قضیه لووس و بی معنی شده که اصن ارزش دوستی از ازدواج بیشتره بخدا!!!!

خب اگه نظرت این باشه مطمئنا خانواده دختر هم کمکت میکنن... تو نگران خرجش نباش... خدا میرسونه...
داداشای من هیچکدوم سرمایه نداشتن و ازدواج کردن... حتی یکیشون نه میلیون قرض داشت... الان هم قرضا شو داده هم پولاشو جمع کرده واسه عروسی... شش ماهه عقد کرده... زن بگیری خدا به مالت برکت میده

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خدا که واسه آدم زن نمیشه!!!گرفتین مارو!!!جنس مخالف با همه چیز فرق داره!!!
شما با چی حساب میکنین میشه 10 میلیون!!!بما هم بگین ببینیم چطور حساب میکنین؟؟؟
فقط رهن خونه میشه 20 میلیون!!!تازه جاهای بد شهر نه جاهای لوکس!!!
ماشینم که شده خداتومن!!!!
ایشالا تو شرایطش قرار بگیرین میفهمین 10 میلیون درسته یا 100 میلیون!!!!

نزدیک میدون امام اصفهان که مرکز شهره یه خونه دو خوابه هشتاد متری رو داداشم رهن کرده... 3 میلیون و 300 اجاره... میشه حدود 12 میلیون رهن کامل

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
جالب تمام پستها معتوف شده به اقا وحید
من که خیلی کم پیش میاد با پسری بر بخورم که اعتقادی به دوستی نداشته باشه و علاقه هم نداشته باشه البته هستند اما کم
این هم قبول دارم هر کس مال هر کی باشه مال همون میشه خیلی نباید خودمون خسته کنیم تو این روزگار همه چیز تو دست قدرت خداست
من که از اینکه تنها هستم اصلا هم ناراحت نیستم خیلی راحتم هستم مجبور نیستم به کسی پایبند باشم و تنها تو زندگیم ترجیح میدم با یک نفر باشم که به موقعش به زندگیم میاد چه نیازی هست که ادم هر روز با یک رنگ ادم باشه من که خیلی نیازی ندارم همون دختراشم یادشون رفته من اما مهم نیست هر کس مشکلات خودش داره حالا چه فرقی میکنه گوشی ادم تنها استفاده اش بشه اهنگ گوش کردن نه پیامی بدی و نه تماسی خیلی هم ارامش داری از یه طرف دیگه بعد ازدواج خیالت راحت هم هست البته در مورد هزینه میشه ازدواج ساده گرفت چرا که نه من که اگه دست خودم بود بجای هزینه گزاف عروسی میرفتم مشهد هم زیارت و هم تفریح این حرفهای هم که میزنند لباس عروس باید پوشید خیلی قبول ندارم کلی باید هزینه کرایه داد برای یه شب با کلی هزینه های اضافی دیگه اگه این هزینه ها کم کرد میشه برای یه بنده نیازمند خدا هزینه کرد و کلی هم صواب برد
در مورد ظاهر دیدم اینجا بحث شده من که به شخصه اصلا از پسرای که با مد میگردن خوشم نمیاد چون به نظرم اونا جای اینکه وقت برای زندگی بذارن برای اینکارها میذارن و حواسشون به زندگی خیلی نیست بعدم تو خانواده ما اکثر پسرا ساده میگردن و مدل موی انچنانی هم ندارند که من یکی از همین مدل موها خوشم میاد مردونه تر میشن

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
و اما در مورد خط آخرت: گفتی غرورت اجازه نمیده اونطوری بریخواستگاری همون غرور هم بهت کمک میکنه واسه خودت یک باشی،اگه کسی هم بهت توجه نکرد عین خیالتم نباشه.عوضش راهتو پیدا کن و موقعیتی واسه خودت فراهم کن تا به مشکل نخوری،ولی خیلی داری سنگین میگیری، همه اول ازدواج مشکل دارن.

اوهوم... خیلی سخت گرفته...

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
ولی من مخالفـــــــــــــــــــــــــــم !!!!!! ب نظرم معنی نمیده!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آفرین امیدتون فقط به خدا باشه...

میشه ازتون یه خواهشی بکنم؟ یه کتابه که خیلی عالی و جالبه، خوندنش ضرر نداره و نویسنده ش یه خانم مسیحی بوده که بی نهایت به خدا اعتقاد داشته و همین اعتقادش خیلی تو زندگیش بهش کمک کرده.
اگه وقت کردین حتما بخونیدش من که با خوندنش کلی روحیه م تغییر کرد...
اسمش اینه: چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه ی گیتی خوشدل

ممنونم.
راستش نه وقت خوندن کتاب غیر درسی رو دارم نه هم برام این چیزا دیگه مهمه...الان فقط کار و استقلال مالی برام مهمه...بعدشم که باید تلاش کنم و ذخیره کنم!!!هیچ وقتی ندارم!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب تمام پستها معتوف شده به اقا وحید
من که خیلی کم پیش میاد با پسری بر بخورم که اعتقادی به دوستی نداشته باشه و علاقه هم نداشته باشه البته هستند اما کم
این هم قبول دارم هر کس مال هر کی باشه مال همون میشه خیلی نباید خودمون خسته کنیم تو این روزگار همه چیز تو دست قدرت خداست
من که از اینکه تنها هستم اصلا هم ناراحت نیستم خیلی راحتم هستم مجبور نیستم به کسی پایبند باشم و تنها تو زندگیم ترجیح میدم با یک نفر باشم که به موقعش به زندگیم میاد چه نیازی هست که ادم هر روز با یک رنگ ادم باشه من که خیلی نیازی ندارم همون دختراشم یادشون رفته من اما مهم نیست هر کس مشکلات خودش داره حالا چه فرقی میکنه گوشی ادم تنها استفاده اش بشه اهنگ گوش کردن نه پیامی بدی و نه تماسی خیلی هم ارامش داری از یه طرف دیگه بعد ازدواج خیالت راحت هم هست البته در مورد هزینه میشه ازدواج ساده گرفت چرا که نه من که اگه دست خودم بود بجای هزینه گزاف عروسی میرفتم مشهد هم زیارت و هم تفریح این حرفهای هم که میزنند لباس عروس باید پوشید خیلی قبول ندارم کلی باید هزینه کرایه داد برای یه شب با کلی هزینه های اضافی دیگه اگه این هزینه ها کم کرد میشه برای یه بنده نیازمند خدا هزینه کرد و کلی هم صواب برد
در مورد ظاهر دیدم اینجا بحث شده من که به شخصه اصلا از پسرای که با مد میگردن خوشم نمیاد چون به نظرم اونا جای اینکه وقت برای زندگی بذارن برای اینکارها میذارن و حواسشون به زندگی خیلی نیست بعدم تو خانواده ما اکثر پسرا ساده میگردن و مدل موی انچنانی هم ندارند که من یکی از همین مدل موها خوشم میاد مردونه تر میشن

آره آخه آقا وحیدپستاش یجوری بودو تا حدود زیادی به تاپیک ربط داشت. اما ازش میخوام لطف کنه و ادامه ی بحثشو تو پیام خصوصی پیگیری بکنه.چون از موضوع تاپیک منحرف نشیم.
و با باقیه حرفاتون هم موافقم.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب اگه نظرت این باشه مطمئنا خانواده دختر هم کمکت میکنن... تو نگران خرجش نباش... خدا میرسونه...
داداشای من هیچکدوم سرمایه نداشتن و ازدواج کردن... حتی یکیشون نه میلیون قرض داشت... الان هم قرضا شو داده هم پولاشو جمع کرده واسه عروسی... شش ماهه عقد کرده... زن بگیری خدا به مالت برکت میده

برکت میده!!!؟؟؟بابا زن اتیش میزنه به مال آدم!!!هه هه هه هه هه هه هه هه هه ...برو لوازم ارایشی هارو نگاه کن!!!هرچی مردای بدبخت جون میکنن زنا خرجشون میکنن!!!
ولی واقعا آدم تا زن نگیره زندگیش ساخته نمیشه!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه از دخترای پولدار زیاد خوشم نمیاد چون دختری که پدرش پولداره فقط توقع بالاش بمن میرسه نه بیشتر!!!
در ضمن زیاد از بحث تاپیکت خارچ شدیم.عذر میخوام.
دوستان فعلا خداحافظ!!!!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
وحید نتیجه میگیرم از حرفات همش تقصیر دختراست :)
در ضمن وحید جان کولر گازی نباشه چی میشه مگه؟
دو نفر مگه چقدر لباس قراره کثیف کنن که 3 ملیون بدن ماشین لباس شویی؟
مگر پدر مادر ما که عروسی کردن از اول همه اینارو داشتن؟نه سالی یکی دو قلمشو خریدن الان شده اینقدر
البته قبول دارم زمونه عوض شده ولی ما خودمونم داریم به خودمون سخت میگیرم و سنگ میندازیم جلو پای خودمون

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وحید نتیجه میگیرم از حرفات همش تقصیر دختراست :)
در ضمن وحید جان کولر گازی نباشه چی میشه مگه؟
دو نفر مگه چقدر لباس قراره کثیف کنن که 3 ملیون بدن ماشین لباس شویی؟
مگر پدر مادر ما که عروسی کردن از اول همه اینارو داشتن؟نه سالی یکی دو قلمشو خریدن الان شده اینقدر
البته قبول دارم زمونه عوض شده ولی ما خودمونم داریم به خودمون سخت میگیرم و سنگ میندازیم جلو پای خودمون
...