آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهش حسودیت شد اینطوری میگی

تو لپات باد کرده داری میترکی:biggrin:
من که چیزیم نشده

آره بهش حسودیم شده!
به خوشگلیش!خخخ

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در این مورد نمیخوام اینجا بحث و صحبت کنم ..
ممنونم از دعوتتون آقای علیرضا ..:gol:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
انسان بودن محدودیته.خوب بودن و درست زندگی کردن در همه زمینه ها محدودیته.اصلا اگر محدودیتی نباشه، چطوری میشه به هدف رسید؟

حجاب به خودی خودش هدف نیست.اما اگر نباشه، طبیعتا بنیان پایدار خانواده هم نخواهد بود.

این روزا زیاد میبینم و میشنوم که عجب دنیایی شده!چقدر خیانت زیاد شده.چقدر ازدواج کم شده.چقدر طلاق زیاد شده.....

وقتی یه پسر به راحتی میتونه از نگاه بصری گرفته تا هر حد دیگه ای از دخترای موجود سطح جامعه لذتشو ببره، چرا باید بیاد خواستگاری، متعهد بشه و ازدواج کنه؟چه دلیلی داره که بره سراغ تشکیل خونواده و یا پایدار نگه داشتن خونواده اش؟

بعضیا هم که کلا خودشونو میزنن به نفهمیدن.اصولا همه پسرا تحت تاثیر دیدن یا رابطه داشتن در حد دوستانه قرار نمیگیرن!(حرف های من درآوردی که حتی علم روز اعم از روانشناسی و پزشکی هم تاییدش نمیکنه)

دختران جامعه ما اعم از با حجابو بیحجاب هر کار میکنن، مختارن.اما یه چیزیو باید بدونن که اگر میخوان راه جامعه مدرن غرب رو برن، باید تبعاتش رو هم بپذیرن.اگر لذت میبرن ازینکه در برابر هر پسر مجرد یا مرد متاهلی دیده بشن،جذابو و زیبا به نظر بیان،پس دیگه نباید معترض باشن که چرا مورد خیانت واقع شدن و یا پسری به خواستگاریشون نمیاد و ...

تو نشدی، یکی دیگه! این بلاییه که خود دخترا دارن سر خودشون میارن.تر و خشکو با هم میسوزونه.

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان بودن محدودیته.خوب بودن و درست زندگی کردن در همه زمینه ها محدودیته.اصلا اگر محدودیتی نباشه، چطوری میشه به هدف رسید؟

حجاب به خودی خودش هدف نیست.اما اگر نباشه، طبیعتا بنیان پایدار خانواده هم نخواهد بود.

این روزا زیاد میبینم و میشنوم که عجب دنیایی شده!چقدر خیانت زیاد شده.چقدر ازدواج کم شده.چقدر طلاق زیاد شده.....

وقتی یه پسر به راحتی میتونه از نگاه بصری گرفته تا هر حد دیگه ای از دخترای موجود سطح جامعه لذتشو ببره، چرا باید بیاد خواستگاری، متعهد بشه و ازدواج کنه؟چه دلیلی داره که بره سراغ تشکیل خونواده و یا پایدار نگه داشتن خونواده اش؟

بعضیا هم که کلا خودشونو میزنن به نفهمیدن.اصولا همه پسرا تحت تاثیر دیدن یا رابطه داشتن در حد دوستانه قرار نمیگیرن!(حرف های من درآوردی که حتی علم روز اعم از روانشناسی و پزشکی هم تاییدش نمیکنه)

دختران جامعه ما اعم از با حجابو بیحجاب هر کار میکنن، مختارن.اما یه چیزیو باید بدونن که اگر میخوان راه جامعه مدرن غرب رو برن، باید تبعاتش رو هم بپذیرن.اگر لذت میبرن ازینکه در برابر هر پسر مجرد یا مرد متاهلی دیده بشن،جذابو و زیبا به نظر بیان،پس دیگه نباید معترض باشن که چرا مورد خیانت واقع شدن و یا پسری به خواستگاریشون نمیاد و ...

تو نشدی، یکی دیگه! این بلاییه که خود دخترا دارن سر خودشون میارن.تر و خشکو با هم میسوزونه.

بنظرم حجاب نقش زیادی در میزان طلاق و خیانت نداره
که اگه داشت کشوری مثل شیلی نسبت طلاق به ازدواج 5 درصد و عربستان 21 درصد نبود.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
بنظرم حجاب نقش زیادی در میزان طلاق و خیانت نداره
که اگه داشت کشوری مثل شیلی نسبت طلاق به ازدواج 5 درصد و عربستان 21 درصد نبود.

اصلا اثر نداره!!!!

اصلا مردان تحت تاثیر ظاهر زنان قرار نمیگیرن.اصلا زنان برای دیده شدن پول کلانی خرج آرایش و پوششون نمیکنن.اصلا و ابدا!

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
اینم باید درنظر بگیرین که کسانیکه جوامع اروپایی و آمریکایی رو مثال میزنن؛ واقعا از حال و روز این جوامع خبر دارن؟
فیلم ها و مستندات و... این جوامع نشون میدن که به زن نه به عنوان شریک زندگی مرد بلکه به عنوان کالایی که وظیفش ارضای مرده نگاه میکنن!
میدونید چرا تو کشورهای غربی به باز بودن موی زن حساسیت نشون نمیدن؟! و عین خیالشون نیست؟! چون براشون مفهومی نداره و میدونن که هروقت اراده کنن در دسترسه! برعکس خانوم مسلمان و ایرانی که مثل الماس با ارزشه و...
چرا نمیگین کشورهای غربی جزو اولین تولید کنندگان لوازم آرایشی هستند ولی جزو برترین مصرف کنندگانش نیستن؟!
چرا تو جوامع غربی که به قول خودشون همه چی آزاده و هیچ محدودیتی ندارن، پس چرا تو کشورهایی مثل فرانسه و... از ورود افراد با حجاب به مدارس و دانشگاه ها ممانعت میشه؟!
چرا با وجود همچین آزادیهایی بازم افراد زیادی هستند که با وجود اینکه در گذشته حتی خواننده و یا رقاصه و یا...بودن باز به سمت حجاب رو میارن؟!

به نظرتون انسان ها میتونن آزادی مطلق داشته باشن؟! اونوقت اگه آزادی من با آزادی یکی دیگه تداخل پیدا کنه چی؟ اونوقت چی میشه؟

من تا حالا خیلی راجب این موضوعات بحث کردم و به این نتیجه رسیدم که بیشتر افراد بخاطر میل نفسانیشون در مقابل منطقی ترین حرفها هم بهونه میارن! من حتی با یک جوان 21 ساله آمریکایی که تو سن 19 سالگیش مسلمون شده بود حرف زدم و جالبه که تنها با اندکی فکر کردن مسلمان شده بود(اونم در اوج آزادی که تمدن غرب پیش روش گذاشته!!!)
متأسفانه همیشه فکر میکنیم مرغ همسایه غازه...
آخه چرا وقتی تمدن غربی رو مثال میزنی و میخوای مثل اونا باشی چرا تکنولوژیشون رو مثال نمیزنی؟! چرا احترام به حقوق دیگران رو مثال نمیزنی؟
چرا میلیونها فیلم مبتذل به آسونی در اختیار ماست ولی حتی انرژی هسته ای که خودمون به دست آوردیمش رو نمیتونیم استفاده کنیم؟!

کسانیکه از روی هوسشون حرف میزنن که حسابشون جداست! ولی کسانیکه از روی آگاهی کم این حرفارو میزنن، لطفا به جواب این سوالات فکر کنید بعد تصمیم بگیرید!
سعی نکنید بازیچه دست غربی ها بشید و همونی بشید که اونا میخوان بلکه کسی بشید که بتونه در جای خودش و در زمان خودش بهترین تصمیم رو به نفع خودش و دیگران بگیره! متأسفانه اکثر ما نشستن و انتظار دارن یکی بیاد و اوضاع رو درست کنه غافل از اینکه اگه هرکسی در جای خودش و به سهم خودش کار خودش رو درست انجام بده همه باهم پیشرفت میکنیم...

حجاب مصونیته و ارزشه چون کسیکه حجابشو نگه میداره نشون میده هم برای زیبایی خودش ارزش قائله و هم برای محرم خودش و همه رو محرم خودش نمیدونه!
حجاب محدودیت نیست! خیلی از افراد با حجاب داریم که تو عرصه های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی و سیاسی و... نشون دادن که تو کارشون با حفظ حجاب میتونن موفق باشن!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
بخش مهمی از بدبختی فرهنگی جامعه ما،پز روشنفکریه غربیه!

وقتی فروید میگه انقدرررر باید آزادی جنسی از هر نظری وجود داشته باشه که طرف از محل کارش میاد بیرون، هر غلطی دلش خواست بکنه تا فردا که دوباره رفت سر کار، کاملا تخلیه شده باشه و دوباره دور از جون مثه خر کار کنه و پول در بیاره، یعنی هیچ اشکالی نداره مرگ اخلاقی یک جامعه اتفاق بیفته.خانواده یعنی کشک! روابط پایدار یعنی کشک...

اونوقته که قانونی شدن سقط جنین و ازدواج هم جنس گراها میشه از اولویتهای معیار انتخاب حاکمان برای مردم!
خانواده، حریم خداست.
هرگونه عملی در جهت فروپاشی این بنیان، ورود به جنگ علنی با خداست.سقط جنینی که هنوز به دنیا نیومده و قلبش میزنه، در دین ما هیچ فرقی با قتل نفس یه فرد بزرگسال نداره.هم جنسگرایانی که یه زمانی با وجود حضرت لوط، پیامبری که منحصرا براشون فرستاده شد، باز هم دست از کارشون نکشیدن و در نهایت عذاب الهی بارون سنگ و مسخ شدن یکی از نمونه های خشم خدا در برابر این انحرافاته.سایر انحرافات جنسی که طرف به تنهایی یا به طرق دیگه مرتکبش میشه، همه و همه در راستای تضعیف این بنیان مقدس و حریم امن الهی یعنی خانوادست.

ازدواج واجب نیست.اما اگر میبینی داری به گناه میفتی و میتونی ازدواج کنی و نمیکنی، واجب میشه.متاسفانه با همین انحرافاتی که امثال فروید با خیانتی که در حق اخلاق بشریت کردن، جوون میتونه ازدواج کنه و نمیکنه، اونوقت میره سراغ راههای غیر ازدواج که جز خشم خدا و عذاب وجدان خود فرد بخاطر فطرتش(البته تا زمانی که چیزی ازش باقی مونده باشه!)، چیزی ازش در نمیاد.

جنگی پر از استرس،تنش، اضطراب که نهایتا به احساس پوچی منتج میشه.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
این از قدیم الایام تو فرهنگ ما بوده چیز تازه ای نیست! احتمالا این جمله زیاد به گوشتون خورده :چیزی که زیاده دختر! اگه هم نشنیدین که لابد تو یه شهری زندگی می کنین که داره به مدینه فاضله نزدیک می شه ما هم از وجودش بیخبریم!
.
.
اصلا اثر نداره!!!!

اصلا مردان تحت تاثیر ظاهر زنان قرار نمیگیرن.اصلا زنان برای دیده شدن پول کلانی خرج آرایش و پوششون نمیکنن.اصلا و ابدا!
نه کی منکره؟ فکر کن تو شرایطی که خونه ها اندرونی داشته و زن ها تا جایی که می شده از خونه بیرون نمی رفتن بازم مردها در حد توان حرمسرا راه می نداختن چون از همون ابتدای خلقت زن مرد رو تحت تاثیر قرار می داده حتی تو کمترین شرایط دیده شدن!!! و تصورشو بکن شرایط جوری شده که خدا مجبور شده محدودشون کنه به 4تا...!
.
.
چرا نمیگین کشورهای غربی جزو اولین تولید کنندگان لوازم آرایشی هستند ولی جزو برترین مصرف کنندگانش نیستن؟!
این خیلی جالبه... می شه برام یکم بیشتر توضیحش بدین ؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار

وقتی فروید میگه انقدرررر باید آزادی جنسی از هر نظری وجود داشته باشه که طرف از محل کارش میاد بیرون، هر غلطی دلش خواست بکنه تا فردا که دوباره رفت سر کار، کاملا تخلیه شده باشه و دوباره دور از جون مثه خر کار کنه و پول در بیاره، یعنی هیچ اشکالی نداره مرگ اخلاقی یک جامعه اتفاق بیفته.خانواده یعنی کشک! روابط پایدار یعنی کشک...

اونوقته که قانونی شدن سقط جنین و ازدواج هم جنس گراها میشه از اولویتهای معیار انتخاب حاکمان برای مردم!
خانواده، حریم خداست.
هرگونه عملی در جهت فروپاشی این بنیان، ورود به جنگ علنی با خداست.سقط جنینی که هنوز به دنیا نیومده و قلبش میزنه، در دین ما هیچ فرقی با قتل نفس یه فرد بزرگسال نداره.هم جنسگرایانی که یه زمانی با وجود حضرت لوط، پیامبری که منحصرا براشون فرستاده شد، باز هم دست از کارشون نکشیدن و در نهایت عذاب الهی بارون سنگ و مسخ شدن یکی از نمونه های خشم خدا در برابر این انحرافاته.سایر انحرافات جنسی که طرف به تنهایی یا به طرق دیگه مرتکبش میشه، همه و همه در راستای تضعیف این بنیان مقدس و حریم امن الهی یعنی خانوادست.

ازدواج واجب نیست.اما اگر میبینی داری به گناه میفتی و میتونی ازدواج کنی و نمیکنی، واجب میشه.متاسفانه با همین انحرافاتی که امثال فروید با خیانتی که در حق اخلاق بشریت کردن، جوون میتونه ازدواج کنه و نمیکنه، اونوقت میره سراغ راههای غیر ازدواج که جز خشم خدا و عذاب وجدان خود فرد بخاطر فطرتش(البته تا زمانی که چیزی ازش باقی مونده باشه!)، چیزی ازش در نمیاد.

عذر خواهی میکنم! یه سوال؟!
الان تیم کوک مدیر سایت اپل (همجنسبازه و بارها هم این موضوع رو رسما اعلام کرده) الان فرد پوچ و بی مصرفیه؟
استیو جابز فقید که تمامی تکنولوژی ها دست خوش تغییرات اون هستن پوچ و بی مصرفه؟
مارک زوکربرگ مالک فیسبوک غربی که عکسشو با دوست دخترش توی فیسبوک میزاره پوچه؟
بیل گیتس مدیر مایکروسافت که بارها روابط جنسیش رو علنی کرده پوچه؟
یانگ یوانکینگ مدیر شرکت لنوو که هر روز با یه دختره و اولین کامپیوتر دنیا رو اختراع کرده پوچه؟
سوان ویجسکی (وجیسکی) خانم بی حجاب مدیر عامل یو تیوب که هنوز ازدواج نکرده شخصی پوچه؟
ماریسا مایر زنی که چندین دوست پسر داره و مدیر عامل اجرایی یاهو هست الان داره احساس اضطراب و پوچی میکنه؟
شر وانگ زن بی حجاب و بد پوشش مدیر عامل HTC در حال حاضر شخص پوچی به نظر میاد؟
مگ وایتمن ، مدیر عامل بی حجاب و بد پوشش و پسر باز HP هم از این قائده پیروی میکنه؟
آنجلا آهرنس کلیدی ترین مهره ی کلیدی زن در اپل، فردی که تا به حال ازدواج نکرده و علاقه ی شدیدی به پسر های جوان داره هم پوچه؟

یا مدیر عامل پاک و درست شرکت ایرانخودرو و سایپا و ایرانخودرو که هر روز نمازشون رو میخونن و روزشون رو میگیرن پوچ و بی ارزشن؟

این تلاش و پشتکار و فکر و ایده است که میتونه یه فرد رو موفق کنه، زندگی شخصی هیچ کسی به دیگران مربوط نیست، اینکه کی چطوری زندگی میکنه به خودش مربوطه
چطور وقتی کسی حجابش رو رعایت نمیکنه ما باید بر طبق موازین شرعی امر به معروف و نهی از منکر کنیم، ولی مسئولیت در قبال اون مادری که داره برای نون شبش تن فروشی میکنه با ما نیست؟
یه سر ساعت 12 شب برو سعادت آباد،سهروردی،تهران پارس، میدون اول شهران،اونقدری با حجاب میبینی که به نون شبشون محتاجن و حاضرن واسه 50 تومن یه شب رو با یه غریبه سر کنن که دیگه نمیای بشینی اینجا از حجابو عفاف صحبت کنی.
تو حق نداری به ناموس مردم بگی چی بپوش و چی نپوش،همونطور که به کسی اجازه نمیدی به ناموست بگه این لباسو بپوش یا نپوش، به جاش چشماتو امر به معروف و نهی از منکر بکن.
هر کسی آزاده هر طوری که دلش میخواد لباس بپوشه، این تویی که باید درک کنی که هر بی حجابی صرفا" خراب نیست!
حجاب نه مصونیته نه محدودیت، اونی که دوست داره رعایتش میکنه و اونی که نمیخواد رعایت نمیکنه، ما در درجه ای نیستیم که بگیم بپوش! نپوش!
بیاید یاد بگیریم توی زندگی مردم دخالت نکنیم، به عقاید هم احترام بزاریم، یاد بگیریم که هرکسی هرطور که باشه زیباست، چه با چادر چه بی چادر،اونی که مشکل روحی داشته باشه، از روی چادر هم میتونه به هدف خودش برسه، اونی هم که مشکلی نداشته باشه، واسش فرق نداره طرفش چطور لباس پوشیده باشه.
حجاب حذف صورت مسالس، مساله ای که چشمای خراب باعث ساخته شدنشه.
هوای چشماتون رو داشته باشید، نیازی نیست کسی لباسی بپوشه که چشمای فرد دیگری اون رو دنبال نکنن

چشمها را باید شست!
جور دیگر باید دید!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

خانواده، حریم خداست.

بنظرم اگر بخشی از بدبختی فرهنگی جامعه ما،پز روشنفکریه غربیه، قطعا بخش دیگرش پز اسلامگرایی هست که متاسفانه پول و قدرت هم در دست این قشر هست.
من یه سوال دارم، شما که اینقدر از اصول غربی ایراد میگیری در حالیکه هیچ ربطی به مساله حجاب نداره، من هم مساله ای بی ربط رو بیان میکنم، اگه شوهر شما بخواد زن دوم اختیار کنه بهش اختیارش رو میدی؟ اگه بخواد کنیز یا غلام بگیره واسه خودش بهش اختیار همچین کاری رو میدی یا نه؟ یادت باشه اگه مخالفت کنی جنگ علنی کردی با خدا چون ممکنه شوهرت از این مخالفتت خوشش نیاد و طلاقت بده. تو که میگم منظور شما نیستی منظورم تو بعنوان یک زن هست. خیلی ها تو این کشور پز اسلامگرایی دارن وگرنه اسلام واقعی همونی هست که طالبان در افغانستان اجرا میکنه.

وارد بحثهای مثل همجنسگرایی و سقط جنین و ... نمیشم که بحثش مفصله.
بنظرم حجاب نقش بسیار کوچکی در عدم علاقه جوانها به ازدواج داره، اونچه که نقش مهم داره تضاد طبقاتی هست.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم اگر بخشی از بدبختی فرهنگی جامعه ما،پز روشنفکریه غربیه، قطعا بخش دیگرش پز اسلامگرایی هست که متاسفانه پول و قدرت هم در دست این قشر هست.
من یه سوال دارم، شما که اینقدر از اصول غربی ایراد میگیری در حالیکه هیچ ربطی به مساله حجاب نداره، من هم مساله ای بی ربط رو بیان میکنم، اگه شوهر شما بخواد زن دوم اختیار کنه بهش اختیارش رو میدی؟ اگه بخواد کنیز یا غلام بگیره واسه خودش بهش اختیار همچین کاری رو میدی یا نه؟ یادت باشه اگه مخالفت کنی جنگ علنی کردی با خدا چون ممکنه شوهرت از این مخالفتت خوشش نیاد و طلاقت بده. تو که میگم منظور شما نیستی منظورم تو بعنوان یک زن هست. خیلی ها تو این کشور پز اسلامگرایی دارن وگرنه اسلام واقعی همونی هست که طالبان در افغانستان اجرا میکنه.

وارد بحثهای مثل همجنسگرایی و سقط جنین و ... نمیشم که بحثش مفصله.
بنظرم حجاب نقش بسیار کوچکی در عدم علاقه جوانها به ازدواج داره، اونچه که نقش مهم داره تضاد طبقاتی هست.

جنگ علنی با خدا؟؟؟!!
اسلام واقعی در افغانستان؟؟!
:confused:!.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از کلمه حجاب متنفرم، همینطور مادرم و همه زنهای فامیل ما.

ولی مادر من و همینطور خیلی از خانمهایی که میشناسم همواره نجیب بوده اند و هستند. قطعا نجابت موضوع و مفهومی جدا از حجاب هست. حتی پوشش هم مفهومی کاملا جدا از حجاب هست، مخصوصا اون حجابی که آخوندها تعریف کرده اند و حکومتهای طالبانی و شبه طالبانی تعریف کرده اند.
حجاب باعث تحقیر زن میشه. حجاب باعث میشه مرد حس کنه زن در تملک او هست.
بنظرم اونچه که باید تبلیغ بشه نجابت هست و نه حجاب. نجابت مرد و زن هم نداره. شما میتونی تو نروژ، سوئد، سومالی، عربستان، اوکراین، ژاپن، ایران و هرجای دیگه ای باشی و نجیب باشی بدون اینکه تن به حجابی اجباری بدی که تو و شخصیتت رو تحقیر کنه.

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
آخه چرا باید بگیم حجاب محدودیته:confused:حالا نمیگم چادر ولی آدم چندشش میشه هر کسی با هر منشی جسمشو که این همه براش احترام قائله ببینه حالا یا لذت ببره یا بی تفاوت بگذره:razz:این روزها با بی حجاب بودن خیلی موفق میشی:کارات سریعتر راه میفته,سوگلی یه سری استادی,از تخفیف های هنگفت بهره میبری و...ولی شاهد روح متزلزل بیشتر این افراد هستی.این باور که حجاب باعث حریص شدن میشه رو قبلا ی کم قبول داشتم ولی جدیدن نه چون بعضی قسمتها شامل افراد فوق بی حجابن ولی این حرص نه تنها کمتر نشده بلکه میشه گفت افتضاح شده..یه باور بد دیگه اینه که حجاب رو فقط مختص زن میدونیم درصورتی که برای هر دو جنس مهمه...ولی در هر شرایظی هر فردی اعتقادات خاص خودشو داره و حقشه که آزادانه زندگی کنه

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
عذر خواهی میکنم! یه سوال؟!
الان تیم کوک مدیر سایت اپل (همجنسبازه و بارها هم این موضوع رو رسما اعلام کرده) الان فرد پوچ و بی مصرفیه؟
استیو جابز فقید که تمامی تکنولوژی ها دست خوش تغییرات اون هستن پوچ و بی مصرفه؟
مارک زوکربرگ مالک فیسبوک غربی که عکسشو با دوست دخترش توی فیسبوک میزاره پوچه؟
بیل گیتس مدیر مایکروسافت که بارها روابط جنسیش رو علنی کرده پوچه؟
یانگ یوانکینگ مدیر شرکت لنوو که هر روز با یه دختره و اولین کامپیوتر دنیا رو اختراع کرده پوچه؟
سوان ویجسکی (وجیسکی) خانم بی حجاب مدیر عامل یو تیوب که هنوز ازدواج نکرده شخصی پوچه؟
ماریسا مایر زنی که چندین دوست پسر داره و مدیر عامل اجرایی یاهو هست الان داره احساس اضطراب و پوچی میکنه؟
شر وانگ زن بی حجاب و بد پوشش مدیر عامل HTC در حال حاضر شخص پوچی به نظر میاد؟
مگ وایتمن ، مدیر عامل بی حجاب و بد پوشش و پسر باز HP هم از این قائده پیروی میکنه؟
آنجلا آهرنس کلیدی ترین مهره ی کلیدی زن در اپل، فردی که تا به حال ازدواج نکرده و علاقه ی شدیدی به پسر های جوان داره هم پوچه؟

یا مدیر عامل پاک و درست شرکت ایرانخودرو و سایپا و ایرانخودرو که هر روز نمازشون رو میخونن و روزشون رو میگیرن پوچ و بی ارزشن؟

این تلاش و پشتکار و فکر و ایده است که میتونه یه فرد رو موفق کنه، زندگی شخصی هیچ کسی به دیگران مربوط نیست، اینکه کی چطوری زندگی میکنه به خودش مربوطه
چطور وقتی کسی حجابش رو رعایت نمیکنه ما باید بر طبق موازین شرعی امر به معروف و نهی از منکر کنیم، ولی مسئولیت در قبال اون مادری که داره برای نون شبش تن فروشی میکنه با ما نیست؟
یه سر ساعت 12 شب برو سعادت آباد،سهروردی،تهران پارس، میدون اول شهران،اونقدری با حجاب میبینی که به نون شبشون محتاجن و حاضرن واسه 50 تومن یه شب رو با یه غریبه سر کنن که دیگه نمیای بشینی اینجا از حجابو عفاف صحبت کنی.
تو حق نداری به ناموس مردم بگی چی بپوش و چی نپوش،همونطور که به کسی اجازه نمیدی به ناموست بگه این لباسو بپوش یا نپوش، به جاش چشماتو امر به معروف و نهی از منکر بکن.
هر کسی آزاده هر طوری که دلش میخواد لباس بپوشه، این تویی که باید درک کنی که هر بی حجابی صرفا" خراب نیست!
حجاب نه مصونیته نه محدودیت، اونی که دوست داره رعایتش میکنه و اونی که نمیخواد رعایت نمیکنه، ما در درجه ای نیستیم که بگیم بپوش! نپوش!
بیاید یاد بگیریم توی زندگی مردم دخالت نکنیم، به عقاید هم احترام بزاریم، یاد بگیریم که هرکسی هرطور که باشه زیباست، چه با چادر چه بی چادر،اونی که مشکل روحی داشته باشه، از روی چادر هم میتونه به هدف خودش برسه، اونی هم که مشکلی نداشته باشه، واسش فرق نداره طرفش چطور لباس پوشیده باشه.
حجاب حذف صورت مسالس، مساله ای که چشمای خراب باعث ساخته شدنشه.
هوای چشماتون رو داشته باشید، نیازی نیست کسی لباسی بپوشه که چشمای فرد دیگری اون رو دنبال نکنن

چشمها را باید شست!
جور دیگر باید دید!

منظور من از به پوچی رسیدن چیز دیگه ای بود.این افرادی که مثال زدین، پیشرفت های علمی و کاریشون هیچ ربطی به فساد اخلاقیشون نداره!

این افراد به نظر من از نظر کاری و علمی، قطعا موفقیت های مهمی به دست آوردن اما از نظر شخصی و خانوادگی، هیچ کدومشون خانواده پایدار نداشتنو ندارن و کاملا شکست خورده و نا موفق هستن.خوبه که تست های روانشناختی از همون خانمی که اشاره کردین که مولتی پارتنر بوده گرفته بشه تا مشخص شه این خانم تا چه حد در حال حاضر از این روابط گذشتش احساس آرامش و رضایت میکنه.چیزی که هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد!

فساد اخلاقی از نظر فرهنگ ایرانی حتی منهای اسلام، کاملا حریمش تعریف شدست.اونی که هم جنس بازه یا مولتی پارتنره، از نظر من از نظر اخلاقی یه آدم فاسد تلقی میشه.نه تنها از نظر من، بلکه از نظر خیلی از هم وطنان من.

تمام مسیحیان و یهودیان اصیل و پیروان سایر ادیان الهی، به حفظ حریم خانواده به شدت قایلن و در همه این ادیان، زنا و مجازات زنا کننده تعریف شدست.اینکه در جوامع مدرن کنونی، ارزش فقط به مظاهر مادی اتلاق میشه و لا غیر و هیچ جایی برای حریم روانی افراد،خانواده و اخلاق جنسی قایل نیست، دیگه به من مربوط نیست.

متاسفم برای این فرهنگ مدرن بیمار که فقط حق و آزادی رو برای خیانت کننده قایله و نه هیچ خیانت شونده ای! اکثریت هم جنس های من حتی اگر وارد ارتباط دوست دختر پسری هم میشن، امیدشون به یک ارتباط بلند مدته پایداره تا بتونن به طرف مقابلشون تکیه کنن.هم از نظر عاطفی و هم از نظر جنسی.اما بسیار متاثرم که این فرهنگ کثیف، تحت عنوان آزادی خیلی از هم جنسای منو قربانی خودش کرده که حتی هیچ جایی برای رسوندن اعتراض یا اعاده دعوی حقشون ندارن.باید بشینن و سکوت کنن و شاهد لذت جوییهای ظالمانه طرف مقابلشون تحت عنوان آزادی های غیر اخلاقی و لجام گسیخته فردی و خودخواهانه باشن و ببینن که تاریخ مصرفشون تموم شده!

به علاوه این فرهنگ مدرن هیچ جایی برای حقوق روانی بچه هایی که از بدو تولد تک والد یا بی والد هستن هم قایل نیست.چون فکر میکنن همه چی با پول و امکانات مادی حل میشه!دولت خرجشونو میده خب.اینکه چقدرشون به دامان بزهکاری و جرم کشیده میشن هم زیاد مهم نیست.چون به زندان فرستاده میشن و با یه دوره به ظاهر درمانی، به یک مرده متحرک تبدیل میشن که دولت به راحتی میتونه افسارشونو به دست بگیره.
اینکه چقدر از زنان یا حتی مردان بالاجبار باید از همسرشون جدا بشن بخاطر ورود خودخواهانه یک زن یا مرد دیگه جدید که هیچ اهمیتی براش نداره یک خونوادرو داره از هم میپاشه هم مهم نیست.اینکه چقدر از دختران و پسران قبل از رسیدن به سن بلوغ، مورد تعرض جنسی واقع میشن چون بزرگتراشون دیگه فقط به بزرگترا راضی نیستن هم مهم نیست.

اگر ما به ظاهر در کشور جمهوری اسلامی ایران هم زندگی کنیم، اما متن زندگیمون همین فرهنگ ظالمانه مدرن باشه، نتیجتا جامعه ما هم به همین نتایج خواهد رسید.دیگه حق شکایت نداریم.هیچ جاش اسلامی، ایرانی و انسانی نیست.

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
آخه چرا باید بگیم حجاب محدودیته:confused:حالا نمیگم چادر ولی آدم چندشش میشه هر کسی با هر منشی جسمشو که این همه براش احترام قائله ببینه حالا یا لذت ببره یا بی تفاوت بگذره:razz:این روزها با بی حجاب بودن خیلی موفق میشی:کارات سریعتر راه میفته,سوگلی یه سری استادی,از تخفیف های هنگفت بهره میبری و...ولی شاهد روح متزلزل بیشتر این افراد هستی.این باور که حجاب باعث حریص شدن میشه رو قبلا ی کم قبول داشتم ولی جدیدن نه چون بعضی قسمتها شامل افراد فوق بی حجابن ولی این حرص نه تنها کمتر نشده بلکه میشه گفت افتضاح شده..یه باور بد دیگه اینه که حجاب رو فقط مختص زن میدونیم درصورتی که برای هر دو جنس مهمه...ولی در هر شرایظی هر فردی اعتقادات خاص خودشو داره و حقشه که آزادانه زندگی کنه

خودفروشی یا تن فروشی، فقط به رابطه جنسی نیست.اینایی که گفتی همش صورت های نوینشه.دانشگاهشم داره اینجوری میشه.باید قید نمرتو بزنی چون بهش اجازه نمیدی که....

HaMiD.TcI

مدیر تالار
منظور من از به پوچی رسیدن چیز دیگه ای بود.این افرادی که مثال زدین، پیشرفت های علمی و کاریشون هیچ ربطی به فساد اخلاقیشون نداره!

این افراد به نظر من از نظر کاری و علمی، قطعا موفقیت های مهمی به دست آوردن اما از نظر شخصی و خانوادگی، هیچ کدومشون خانواده پایدار نداشتنو ندارن و کاملا شکست خورده و نا موفق هستن.خوبه که تست های روانشناختی از همون خانمی که اشاره کردین که مولتی پارتنر بوده گرفته بشه تا مشخص شه این خانم تا چه حد در حال حاضر از این روابط گذشتش احساس آرامش و رضایت میکنه.چیزی که هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد!

فساد اخلاقی از نظر فرهنگ ایرانی حتی منهای اسلام، کاملا حریمش تعریف شدست.اونی که هم جنس بازه یا مولتی پارتنره، از نظر من از نظر اخلاقی یه آدم فاسد تلقی میشه.نه تنها از نظر من، بلکه از نظر خیلی از هم وطنان من.

تمام مسیحیان و یهودیان اصیل و پیروان سایر ادیان الهی، به حفظ حریم خانواده به شدت قایلن و در همه این ادیان، زنا و مجازات زنا کننده تعریف شدست.اینکه در جوامع مدرن کنونی، ارزش فقط به مظاهر مادی اتلاق میشه و لا غیر و هیچ جایی برای حریم روانی افراد،خانواده و اخلاق جنسی قایل نیست، دیگه به من مربوط نیست.

متاسفم برای این فرهنگ مدرن بیمار که فقط حق و آزادی رو برای خیانت کننده قایله و نه هیچ خیانت شونده ای! اکثریت هم جنس های من حتی اگر وارد ارتباط دوست دختر پسری هم میشن، امیدشون به یک ارتباط بلند مدته پایداره تا بتونن به طرف مقابلشون تکیه کنن.هم از نظر عاطفی و هم از نظر جنسی.اما بسیار متاثرم که این فرهنگ کثیف، تحت عنوان آزادی خیلی از هم جنسای منو قربانی خودش کرده که حتی هیچ جایی برای رسوندن اعتراض یا اعاده دعوی حقشون ندارن.باید بشینن و سکوت کنن و شاهد لذت جوییهای ظالمانه طرف مقابلشون تحت عنوان آزادی های غیر اخلاقی و لجام گسیخته فردی و خودخواهانه باشن و ببینن که تاریخ مصرفشون تموم شده!

این فرهنگ مدرن هیچ جایی برای حقوق روانی بچه هایی که از بدو تولد تک والد یا بی والد هستن هم نیست.چون فکر میکنن همه چی با پول حل میشه!دولت خرجشونو میده خب.اینکه چقدرشون به دامان بزهکاری و جرم کشیده میشن هم زیاد مهم نیست.چون به زندان فرستاده میشن و با یه دوره به ظاهر درمانی، به یک مرده متحرک تبدیل میشن که دولت به راحتی میتونه افسارشونو به دست بگیره.
اینکه چقدر از زنان یا حتی مردان بالاجبار باید از همسرشون جدا بشن بخاطر ورود خودخواهانه یک زن یا مرد دیگه جدید که هیچ اهمیتی براش نداره یک خونوادرو داره از هم میپاشه هم مهم نیست.اینکه چقدر از دختران و پسران قبل از رسیدن به سن بلوغ، مورد تعرض جنسی واقع میشن چون بزرگتراشون دیگه فقط به بزرگترا راضی نیستن هم مهم نیست.

اگر ما به ظاهر در کشور جمهوری اسلامی ایران هم زندگی کنیم، اما متن زندگیمون همین فرهنگ ظالمانه مدرن باشه، نتیجتا جامعه ما هم به همین نتایج خواهد رسید.دیگه حق شکایت نداریم.هیچ جاش اسلامی، ایرانی و انسانی نیست.
اين كه كسي ازش سو استفاده ميشه برميگرده به عدم بلوغ فكري فرد نه مباحث ديني،همه جاي دنيا از افراد سو استفاده ميشه ،جنسي،مالي،روحي،ديني ! و اين مربوط ميشه به نداشتن صلاحيت طرف،اينكه نميتونه خوب و بد رو تشخيص بده و ربطي به جامعه نداره،چه بسا پسرهايي كه درگير سو استفاده مالي دخترا شدن يا دخترايي كه ازشون سو استفاده شده،پس ربطي به جنسيت نداره،كسي كه نميدونه راهش درسته يا غلط،اگه ازش سو استفاده شد حق وداره بگه اين فرد از من سو استفاده كرد،چون خودش مقصر بوده ،پس احساس نكنيد كه هركي سو استفاده ازش شد حقش ضايع شده،قطعا سو استفاده گر فرد بدي تلقي ميشه توي هر جامعه،ولي سو استفاده شده هم مقصر هست،همه جا بد و خوب وجود داره
و اينكه كسي در حال حاضر از زندگيش رضايت داره يا خير هم باز به ما ربطي نداره!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودفروشی یا تن فروشی، فقط به رابطه جنسی نیست.اینایی که گفتی همش صورت های نوینشه.دانشگاهشم داره اینجوری میشه.باید قید نمرتو بزنی چون بهش اجازه نمیدی که....
سرکارخانوم حد خودتونو نگه دارین... خودتو چی می بینی که به این راحتی به اکثریت دخترهای ایرانی برچسب تن فروشی می زنی؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار
ما هم داريم تو اين جامعه زندگي ميكنيما خخخخ
شايد اونجايي كه شما هستي اينطور باشه ولي بدون همه جا خوب و بد هست
چه با چادر باشي چه بي چادر
اينكه شما چادر ميپوشي انتخاب خودته و محترم
اينكه خواهر من چادر نميپوشه هم محترمه
چطور شما ميتوني به كسي بگي چادر بپوش و به عقايدش توهين كني
ولي كسي نميتونه به شما بگه چادر نپوش!؟
اعقايد هركسي براش مهمه
شما چادر بپوش و لذت ببر
كسي هم اجبار به پوشيدنش نكن
فكر نكنم سخت باشه

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اين كه كسي ازش سو استفاده ميشه برميگرده به عدم بلوغ فكري فرد نه مباحث ديني،همه جاي دنيا از افراد سو استفاده ميشه ،جنسي،مالي،روحي،ديني ! و اين مربوط ميشه به نداشتن صلاحيت طرف،اينكه نميتونه خوب و بد رو تشخيص بده و ربطي به جامعه نداره،چه بسا پسرهايي كه درگير سو استفاده مالي دخترا شدن يا دخترايي كه ازشون سو استفاده شده،پس ربطي به جنسيت نداره،كسي كه نميدونه راهش درسته يا غلط،اگه ازش سو استفاده شد حق وداره بگه اين فرد از من سو استفاده كرد،چون خودش مقصر بوده ،پس احساس نكنيد كه هركي سو استفاده ازش شد حقش ضايع شده،قطعا سو استفاده گر فرد بدي تلقي ميشه توي هر جامعه،ولي سو استفاده شده هم مقصر هست،همه جا بد و خوب وجود داره
و اينكه كسي در حال حاضر از زندگيش رضايت داره يا خير هم باز به ما ربطي نداره!

در اسلام همه این افرادی که اشاره کردم حق دارن.حق روانی افراد درکنار حق مادیشون رسمیت داره.بچه ای که هنوز به دنیا نیومده، از قبل از بارداری مادرش، از شرایط روحی مادرش بگیر تا رفتار و عاداتش حق داره.همینطور همسر.چه برای زن و چه برای مرد.هر دختر و پسری که میخواد برای اولین بار ازدواج کنه، حق داره که مطمئن باشه عشق حقیقی اول همسرشه.حق داره که بدونه اولین کسیه که با همسرش رابطه داره.حتی اگر طرف مقابلش قبلا ازدواج کرده باشه، در صورت پرسش زن یا مرد، باید صادقانه جوابش داده بشه.اساس دین بر اساس تعهد، صداقت و پایبندی اخلاقی همه افراد جامعه نسبت به همدیگه ست. خیانت فقط مال بعد ازدواج نیست.از قبل ازدواج تعهد به همسر و حق انحصاری همسر در نظر گرفته میشه.خیانت شونده، حتما حق داره و باید خیانت کننده مجازات شه.
اینکه ما مسلمونا چقدر واقعا در زندگیمون حقیقتا اسلام رو داریم اجرا میکنیم یا نه، یه بحث دیگه ست.اما در اسلام همه انسانها و همه زنان و مردان نسبت به آرامش و امنیت روانی همدیگه حق دارن.واسه همینه که تک تک رفتار اجتماعیشون و حتی ظاهرشون در راستای حفظ آرامش خود و دیگران با هم باید باشه.
ما هم داريم تو اين جامعه زندگي ميكنيما خخخخ
شايد اونجايي كه شما هستي اينطور باشه ولي بدون همه جا خوب و بد هست
چه با چادر باشي چه بي چادر
اينكه شما چادر ميپوشي انتخاب خودته و محترم
اينكه خواهر من چادر نميپوشه هم محترمه
چطور شما ميتوني به كسي بگي چادر بپوش و به عقايدش توهين كني
ولي كسي نميتونه به شما بگه چادر نپوش!؟
اعقايد هركسي براش مهمه
شما چادر بپوش و لذت ببر
كسي هم اجبار به پوشيدنش نكن
فكر نكنم سخت باشه
چه ربطی به چادر داشت اصن؟این حرفارو کی زده؟

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سرکارخانوم حد خودتونو نگه دارین... خودتو چی می بینی که به این راحتی به اکثریت دخترهای ایرانی برچسب تن فروشی می زنی؟

من به کسی برچسب نزدم.اعتقادم اینه که دختری که واسه جلب نظر رییس یا استادش یا هر مرد دیگه ای جز همسرش، از زنانگیش خرج میکنه، داره به صورت نوین خودفروشی تن میده.حالا بخاطر پول، نمره یا مثلا به خیال خودش جایگاه اجتماعی یا هرچیز دیگه ای.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه ما مسلمونا چقدر واقعا در زندگیمون حقیقتا اسلام رو داریم اجرا میکنیم یا نه، یه بحث دیگه ست.اما در اسلام همه انسانها و همه زنان و مردان نسبت به آرامش و امنیت روانی همدیگه حق دارن.واسه همینه که تک تک رفتار اجتماعیشون و حتی ظاهرشون در راستای حفظ آرامش خود و دیگران با هم باید باشه.
نه که کل مملکت اسلامی ما تمام جوانب اسلام رو به دقت و صحت اجرا کرده، الآن فقط بحث حجاب مونده بود که بر طبق قوانین اسلامی باشن،که از صدقه سر اجبار و زور، بله اونم سعی کردن اجرا کنن ولی خب هیچ کجای دنیا زور جواب نمیده واسه همینه آیه ی شریفه ی قرآن (لا اکراه فی الدین) بیان شده.خدا از این واضح تر نمیتونست بگه ولی باز هم 100مدل تفسیر میکنن که نه! منظور خدا یه چی دیگست :D :D :D ای خدا....

همین قرآن رو اگر قرار بود بطرز صحیح اجرا کنن، کشور ما خییییییییلی بیشتر شبیه به سوئد و فنلاند و سوئیس می شد، تا ایران الآن....

شما هم که کلن غرب ستیز هستید، کلن یه مسلسل بدند به شما، غرب رو خالی از سکنه میکردین :D واسه همینه بمب اتم ندادن بهمون یوقت یکی با این طرز فکر بخواد لکه های ننگ رو از زمین پاک کنه :D شوخی کردم ناراحت نشو صحبتم بیشتر انتقادی هستش.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به کسی برچسب نزدم.اعتقادم اینه که دختری که واسه جلب نظر رییس یا استادش یا هر مرد دیگه ای جز همسرش، از زنانگیش خرج میکنه، داره به صورت نوین خودفروشی تن میده.حالا بخاطر پول، نمره یا مثلا به خیال خودش جایگاه اجتماعی یا هرچیز دیگه ای.
من با این اعتقاد شما کاری ندارم... با این اعتقادتون کار دارم که هرکسی که بیحجابه رو اینجور می دونین... تا جایی که من دیدم این مسئله ی کاملا فکریه... و نزدیکترین مثالش هم هم اتاقی خوابگاه خودمه که نه تنها چادری بود بلکه حتی صورتشو هم دست نمی زد، مانتویی که می پوشید یک وجب از هرطرف اضافه داشت اما نحوه برخوردش با هر موجود نری که دوروبرش بود حتی مزاحم تلفنی باعث می شد من بالا بیارم!
شما خودتون هم اینو می دونین که رفتار فرد به فکرش بستگی داره منتها چون به دلیل اعتقادتون از بی حجابها متنفرین دوس دارین با این حرفا نفرتتون تخلیه بشه!
اصلا همین حجاب و بیحجابی خودش بستگی به فکر طرف داره... اگه روبنده می زنین و تو خونه می شینین که هیچ، اگه نه مطمئنم طالبان و داعش حاضرن با کمال میل شما روبه جرم بی عفتی سنگسار کنن

phontoms

عضو جدید
نه که کل مملکت اسلامی ما تمام جوانب اسلام رو به دقت و صحت اجرا کرده، الآن فقط بحث حجاب مونده بود که بر طبق قوانین اسلامی باشن،که از صدقه سر اجبار و زور، بله اونم سعی کردن اجرا کنن ولی خب هیچ کجای دنیا زور جواب نمیده واسه همینه آیه ی شریفه ی قرآن (لا اکراه فی الدین) بیان شده.خدا از این واضح تر نمیتونست بگه ولی باز هم 100مدل تفسیر میکنن که نه! منظور خدا یه چی دیگست :D :D :D ای خدا....

همین قرآن رو اگر قرار بود بطرز صحیح اجرا کنن، کشور ما خییییییییلی بیشتر شبیه به سوئد و فنلاند و سوئیس می شد، تا ایران الآن....

شما هم که کلن غرب ستیز هستید، کلن یه مسلسل بدند به شما، غرب رو خالی از سکنه میکردین :D واسه همینه بمب اتم ندادن بهمون یوقت یکی با این طرز فکر بخواد لکه های ننگ رو از زمین پاک کنه :D شوخی کردم ناراحت نشو صحبتم بیشتر انتقادی هستش.

سلام دوستان
پوزش پریدم وسط بحثتون
در مورد لا اکراه فی الدین باید بگم
ترجمه اش یعنی در انتخاب دین نه چیزیکه همه به نادرست برداشت کردن

درمورد ماجرای نزول این آیه باید بگم
آيه در سوره بقره هست و نزول آيات سوره بقره پس از هجرت به مدينه آغاز شده. و چندين سال به طول کشیده
يعنى درزمانى كه نظام اسلامى در حال شكل‏گيرى و استحكام بوده است.
درباره هنگام نزول آيه :
چندين داستان، وجود داره از جمله
ـ داستان مردى از مسلمانان انصار، به نام «حصين»
این بنده خدا دو تا بچه داشه که مسیحی شده بودند و مى‏خواست، اونا را با اجبار به سوى اسلام دعوت كنند. وقتى موضوع را به پيامبر(ص) گت.
این آیه نازل شد.
با توجه به شأن نزول آيه آشكارترين مراد آیه این هست که «پذيرش دين اسلام اجبارى نيست»؛ و اين اصل كلى براى همه هست. و پيروان اديان ديگر و كافران، را هم شامل مى‏شود و كسى حق نداره به زور و اجبار، شريعت اسلام رابر آنان تحميل كند.
همونطور که در آیه 18 یا 17 سوره کهف مى‏خوانيم: و قل الحَقَّ مِن ربكم فمَن شاء فليؤمن و من شاء فليَكْفُر
بگو: حق از پروردگارتان رسيده است.پس هر كه بخواهد، بگرود و هر كه بخواهد انكار كند.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من با این اعتقاد شما کاری ندارم... با این اعتقادتون کار دارم که هرکسی که بیحجابه رو اینجور می دونین... تا جایی که من دیدم این مسئله ی کاملا فکریه... و نزدیکترین مثالش هم هم اتاقی خوابگاه خودمه که نه تنها چادری بود بلکه حتی صورتشو هم دست نمی زد، مانتویی که می پوشید یک وجب از هرطرف اضافه داشت اما نحوه برخوردش با هر موجود نری که دوروبرش بود حتی مزاحم تلفنی باعث می شد من بالا بیارم!
شما خودتون هم اینو می دونین که رفتار فرد به فکرش بستگی داره منتها چون به دلیل اعتقادتون از بی حجابها متنفرین دوس دارین با این حرفا نفرتتون تخلیه بشه!
اصلا همین حجاب و بیحجابی خودش بستگی به فکر طرف داره... اگه روبنده می زنین و تو خونه می شینین که هیچ، اگه نه مطمئنم طالبان و داعش حاضرن با کمال میل شما روبه جرم بی عفتی سنگسار کنن

اصلا همچین حرفی نزدم که افرادی که حجاب رو رعایت نمیکنن، همشون آدمای فاسدین.حجاب سختی خاص خودشو داره و حتما نیازمنده تمرین و تبدیل شدن به عادته.حتی اون خارجی که مسلمون میشه و یه دفعه از بی حجابی به با حجابی تغییر شکل میده، قطعا روزای اول تا حدودی براش سخته.

اما معتقدم که شیرینی،اعتماد به نفس و آرامش روانی حجاب خیلی جاها توسط خانوما حس نشده.این شیرینی هم کاملا باید توسط خود فرد درک بشه.جذابیتی که حجاب در درون خانواده ایجاد میکنه.کششی که در مرد ایجاد میکنه برای ارتباط پایدار و احترام به حریم خانوادگی سایر افراد جامعه.اینکه من به عنوان یک انسان، حق مالکیت خصوصی روانی افراد رو به رسمیت بشناسم.

مرسی واقعا از این همه ابراز لطف!نه دوست عزیز.من خودم دارم در همین جامعه زندگی میکنم.قطعا مثه شما و سایر دوستان محیط دانشگاه یا کار رو هم تجربه کردم.یه سری از دوستانم، اغلب بخاطر محیط خانوادگی که توش بزرگ شدن و نه لزوما بخاطر زیر پا گذاشتن حرمت حجاب، حجابشونو درست رعایت نمیکنن.اما یه جاهایی بنا به تشخیص شخصیشون و مردایی که باهاشون سروکار دارن، میبینم که بیشتر رعایت میکنن.

phontoms

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

در مورد حجاب باید چند جنبه رو دید(بهتره بگیم پوشش)
1- دین
2- قانون

خوب دین که کاملا مشخص کرده و جای بحثی نداریم
اما برداشت از پوشش در دین رو بعضی ها خیلی سخت گرفتن
تو دین ما اومده پوشش مناسب .........
که همه میدونید و نیازی ب توضیح نیست
خیلی ها فکر میکند پوشش خوب یعنی چادر
نه
پوشش خوب رو میشه با یه مانتو مناسب هم داشت
چادر به عنوان حجاب برتر مشخص شده

در بحث قانونیش هم باید دید قانون اساسی هر کشور چی میگه
که خب قانون اساسی ما میگه باید با پوشش کامل در انظار عمومی ظاهر شد

نمیشه که ما موقع عبور از چهارراه یا رانندگی یا خرید از نانوایی و...
از قانون پیروی کنیم
اما تو این مورد بیخیال قانون بشیم

هر زمان این قانون برداشته شد
به تصویب مجلس رسید
شورای نگهبان تایید کرد
رهبری مهر تایید زدن
اونوقت .........

اما حالا قانون میگه با پوشش کامل

---------------------
اما در مورد افرار با پوشش مناسب و نا مناسب
توی همه قشری همه آدمی هست
نه همه چادری ها(پوشش کامل) پاک هستند
نه همه بد حجاب ها(پوشش نا مناسب) بد هستند

اما یه چیز رو هم نباید فراموش کرد
این بدی و خوبی هست که ما تعیین میکنیم

اما از دیدگاه خدا و ائمه پوشش نامناسب چیز بدی هست و گناه محسوب میشه و باید در روز حساب رسی توانش رو بده

این پوشش فقط در مورد خانم ها نیست
در مورد آقایون هم همینطور هست

این فقط برای ایران هم نیست
اینکه ما به فرانسه گیر میدیم
به خاطر این هست که خلاف قانون اساسیش برای محجبه ها محدودیت ایجاد میکنه

پاسخ روبرتو مارونی وزیر ایتالیایی به مجری: چطور از من انتظار دارید قانون منع حجاب را امضا کنم در حالی که مریم مقدس در تمام عکس هایش حجاب دارد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.