آیا این چیزا رو درباره پادشاه جهان می دونستید؟

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
آيا ميدانستيد ؟!

ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰ سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

ـ آیا میدانید : کمبوجبه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلمیات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت .

ـ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ - ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغد آورد

ـ آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد

ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت

ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید

ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند

ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است

ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است

ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند

ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد

ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد

ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد

ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد

ـ آیا میدانید : در طول سلطنت داریوش کبیر ۲۴۲ حکمران بر علیه او شورش کرده بودند و او پادشاهی بوده که با ۲۴۲ مورد شورش مقابله کرد و همه را بر جای خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ایران بسط داد . او در سال آخر پادشاهی به اندازه ۱۰ میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جای گذاشت

ـ آیا میدانید : داریوش در سال ۵۲۱ قبل از میلاد فرمان داد : من عدالت را دوست دارم ، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پایین اجتماع خشنود نیستم

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا ای کاش من زمان کورش و داریوش بدنیا میومدم ...
ای کاش من کارگر داریوش و کورش بودم... حداقل نابودی ایرانم رو نمی دیدم

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز

چیه اونجوری نگاه می کنی ... ازین که هر روز دارم نابودی ایران و عقب موندنشو می بینم که بهتره .. حداقل اون زمان خدمت کردن به ایران واسم ارزش داشت... الان که اصلا میلم نمی بره بخوام قدمی در راه پیشرفت جمهوری اسلامی بردارم

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش حاکمان زمانه ما این چیزارو میدونستن و به این پادشاها افتخار می کردن نه به ولایت فقیه
حاکمانه زمانه ی ما !! اینا یه مشت انسان بی ریشه و بدون اصل و نسب هستن !!! اینا همون کسایی هستن که اوایل انقلاب میخواستن آرامگاه کوروش کبیر رو با لودر ویران کنن !!! مگه همین آیت الله خشخاشی نبود که به فرمان نمیدونم کدوم خری میخواست آرامگاه کوروش رو ویران کنه اما مردم نزاشتن !!! دلیلش برای این کار میدونی چی بود ؟1 چونکه شاه سر آرامگاه کوروش گفته بود بخواب که ما بیداریم !!!!!! همین ...

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاکمانه زمانه ی ما !! اینا یه مشت انسان بی ریشه و بدون اصل و نسب هستن !!! اینا همون کسایی هستن که اوایل انقلاب میخواستن آرامگاه کوروش کبیر رو با لودر ویران کنن !!! مگه همین آیت الله خشخاشی نبود که به فرمان نمیدونم کدوم خری میخواست آرامگاه کوروش رو ویران کنه اما مردم نزاشتن !!! دلیلش برای این کار میدونی چی بود ؟1 چونکه شاه سر آرامگاه کوروش گفته بود بخواب که ما بیداریم !!!!!! همین ...

چی بگم... آره می دونم اینا اصلا بویی از تاریخ نبردن... حالا فقط افتادن تو کتاب های تاریخ چرت و پرت یاد بچه ها میدن ... آخه یکی نیست بگه اعراب رو چه به ما ... که کل کتاب تاریخ دوران دبیرستان و راهنمایی و ... ، زندگی نامه اعراب توشه ...

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
قضیه کتیبه خارک رو می دونید که چی بود... هیچ کس از اون کتیبه گران بها و ارزشمند محافظت نکرد... و این اعراب ملخ خور اومدن و زدن اونو خراب کردن بطوری که اخبار می گفت 70% اون نابود شده

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا ای کاش من زمان کورش و داریوش بدنیا میومدم ...
ای کاش من کارگر داریوش و کورش بودم... حداقل نابودی ایرانم رو نمی دیدم
همیشه رویام بوده که تو زمان کوروش به دنیا میومدم.اما کلفت در خونه باباش نه ها.

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه رویام بوده که تو زمان کوروش به دنیا میومدم.اما کلفت در خونه باباش نه ها.

به نظرت کوروش الان ایران رو ببینه چی میگه؟
داریوش چی میگه؟
نمی گه این بود اون همه عدالت و مردم داری که من تلاش کردم لقب ایرانیا بشه ؟

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرت کوروش الان ایران رو ببینه چی میگه؟
داریوش چی میگه؟
نمی گه این بود اون همه عدالت و مردم داری که من تلاش کردم لقب ایرانیا بشه ؟
تنه کوروشو تو گور نلرزونین اون الن فکر می کنه ایران تنها کشوری که تو جهانه :gol:

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودمون کردیم
میگن هر ملتی لایق اونه که بالا سرشه
ما خواستیم باید بچشیم:cry:

کی میگه ما کردیم؟ بعضی پدران .... ما کردن که نمی دونم چی می خواستن از مملکت داری؟ اینو می خواستن ؟
به قول کروبی شاه هیچی نبود حرمت عاشورا رو نگه می داشتو تو محرم کسی رو نمی زد و نمی کشت...
ولی من دیشب نشستم تمام کلیپارو دانلود کردم ... واقعا افسوس خوردم ... اینه اون اسلامی که می گین؟ به پیر زنم رحم نکردین؟

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
قضیه کتیبه خارک رو می دونید که چی بود... هیچ کس از اون کتیبه گران بها و ارزشمند محافظت نکرد... و این اعراب ملخ خور اومدن و زدن اونو خراب کردن بطوری که اخبار می گفت 70% اون نابود شده
آره میدونم .. من خودم ساکن جزیره ی خارک هستم و از همون روز اوا که کتیبه پیدا شد تا آخرش در جریان کامل بودم ... قدیمی ترین سند تاریخی حاکمیت نام خلیج همیشه فارس نابود شد ...

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره میدونم .. من خودم ساکن جزیره ی خارک هستم و از همون روز اوا که کتیبه پیدا شد تا آخرش در جریان کامل بودم ... قدیمی ترین سند تاریخی حاکمیت نام خلیج همیشه فارس نابود شد ...

حالا الان می خوان اون منشور هخامنشی رو پس بگیرن... اونا حتی عرضه نداشتن از یه کتیبه تو خاک خودشون که گواه از خلیج فارسمونه رو نگه دارن چه برسه به اون...
:mad:

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو زمان شاه کشوری مثل ایتالیا یکی از کشورهای بدهکار به ایران بود که نمنی تونست بدهی های خودشو به ایران پس بده !! و مجبور شد که جای بدهی دو کشتی بزرگ رافائل و نیکلانژ رو به ایران بده ... این دو کشتی بسیار عظیو اون موقع جز ء افتخارات ملی ایتالیا بود ! که گفته میشه زمانی که این 2 کشتی که داشتن اسکله رو به سمت ایران ترک میکرده مردم زیادی از سرتاسر کشور ایتالیا به اون اسکله رفته و اشک میریختن !!! اما حالا چی ؟!!!!!!

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو زمان شاه کشوری مثل ایتالیا یکی از کشورهای بدهکار به ایران بود که نمنی تونست بدهی های خودشو به ایران پس بده !! و مجبور شد که جای بدهی دو کشتی بزرگ رافائل و نیکلانژ رو به ایران بده ... این دو کشتی بسیار عظیو اون موقع جز ء افتخارات ملی ایتالیا بود ! که گفته میشه زمانی که این 2 کشتی که داشتن اسکله رو به سمت ایران ترک میکرده مردم زیادی از سرتاسر کشور ایتالیا به اون اسکله رفته و اشک میریختن !!! اما حالا چی ؟!!!!!!

تو رو خدا اینطور نگو گریم میگیره ...
تمام کشورها به ایران بدهکار بودن ... حالا ما با اون همه عظمت الان کجاییم...
حالا بحث ما اینه که تو محرم علامت و طبق از این حرفا دراریم یا نه .... می ریم دستشویی پای چپمونو بزاریم یا راست....
آخه این همه پول صرف این می شه که چند نفر برن تو حوزه بشینن اینا رو بخونن؟
حالا از اینا بپرس اتم چیه لایه s چند تا الکترون می گیره ... 100% مخشون هنگ می کنه و می گن داری کفر می گی ...

آخرین ویرایش:

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا همون آدمایی هستن که تا چند سال پیش ویدیو رو بد می دونستن ...
خدا شاهده 10 سال پیش بود که ما ویدیو داشتیم ... داداشه بزرگترم این ویدیو رو برد خونه یکی از آشناها ... بعد موقع برگشتن تو ماشین بود که برادران منکرات میگیرنش ... (فیلمشم ماسک بود)
ساعت 1 نصفه شب بود دیدیم با صورتی خونی داره در میزنه ... اینقدر اینو زده بودن که حد نداشت... الان بالا چشمش جای اون چوبیه که اونا زده بودنش معلومه... مامانم اون زمان اینو با این وضع دید بی هوش شد...
ولی یه روز میشه که همون مامور به دست ما میفته...

ولی حالا چی ؟ حالا ویدیو آزاده ... این کاراشون می دونی چند سال مارو از پیشرفت دور می کنه؟؟؟؟

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو رو خدا اینطور نگو گریم میگیره ...
تمام کشورها به ایران بدهکار بودن ... حالا ما با اون همه عظمت الان کجاییم...
حالا بحث ما اینه که تو محرم علامت و طبق از این حرفا دراریم یا نه .... می ریم دستشویی پای چپمونو بزاریم یا راست....
آخه این همه پول صرف این می شه که چند نفر برن تو حوزه بشینن اینا رو بخونن؟
حالا از اینا بپرس اتم چیه تراز لایه s چند تا الکترون می گیره ... 100% مخشون هنگ می کنه و می گن داری کفر می گی ...
:w15: راست میگی به خدا ...

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم ازین حرفا نزنین که دلم میخواد
من کوروشو میخوام.............................:cry::cry::cry:

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا همون آدمایی هستن که تا چند سال پیش ویدیو رو بد می دونستن ...
خدا شاهده 10 سال پیش بود که ما ویدیو داشتیم ... داداشه بزرگترم این ویدیو رو برد خونه یکی از آشناها ... بعد موقع برگشتن تو ماشین بود که برادران منکرات میگیرنش ... (فیلمشم ماسک بود)
ساعت 1 نصفه شب بود دیدیم با صورتی خونی داره در میزنه ... اینقدر اینو زده بودن که حد نداشت... الان بالا چشمش جای اون چوبیه که اونا زده بودنش معلومه... مامانم اون زمان اینو با این وضع دید بی هوش شد...
ولی یه روز میشه که همون مامور به دست ما میفته...

ولی حالا چی ؟ حالا ویدیو آزاده ... این کاراشون می دونی چند سال مارو از پیشرفت دور می کنه؟؟؟؟
آره منم خوب یادمه ! اون موقع ها ویدئو حرام بود ! دستگاه فکس هم ممنوع بود ! بعدها ماهواره هم که اومد ممنوع بود و حرام هم بود !
ما یه فامیلی داریم جاتون خالی خیلی خره البته بلا نسبت شما ! این فامیل ما نمیزاره بچه هاش فیلم های خارجی نگاه کنن در کل فیلم هایی که زنا توش هستن و روسری سرشون نیست ! به خدا ! حتی این سریالا و فیلم هایی هم که تلوزیون داخلی هو نشون میده رو نمیزاره که نگاه کنن !! گاهی اینقدر دلم واسه بچه هاش میسوزه که نگو !! گناه دارن ! بازی با ورق و تخته نرد هم نمیزاره !!! دیگه حسابش رو بکن که این فامیل ما چقدر خره ! هرکی هم هرچی بهش میگه که بابجان حداقل بزار این فیلم های داخلی و دوبله شده که خیلی هم سانسور شده هستن رو نگاه کنن ! بازو قبول نمیکنه میگه نه مشکل داره ! زنا تو این فیلما بدون روسری هستن و خوب نیست :mad: به خدا اینقدر دوست دارم این فامیلمون رو بگیرم بزنم که نگو ..ولی حسف که نمیشه !!!:D

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره منم خوب یادمه ! اون موقع ها ویدئو حرام بود ! دستگاه فکس هم ممنوع بود ! بعدها ماهواره هم که اومد ممنوع بود و حرام هم بود !
ما یه فامیلی داریم جاتون خالی خیلی خره البته بلا نسبت شما ! این فامیل ما نمیزاره بچه هاش فیلم های خارجی نگاه کنن در کل فیلم هایی که زنا توش هستن و روسری سرشون نیست ! به خدا ! حتی این سریالا و فیلم هایی هم که تلوزیون داخلی هو نشون میده رو نمیزاره که نگاه کنن !! گاهی اینقدر دلم واسه بچه هاش میسوزه که نگو !! گناه دارن ! بازی با ورق و تخته نرد هم نمیزاره !!! دیگه حسابش رو بکن که این فامیل ما چقدر خره ! هرکی هم هرچی بهش میگه که بابجان حداقل بزار این فیلم های داخلی و دوبله شده که خیلی هم سانسور شده هستن رو نگاه کنن ! بازو قبول نمیکنه میگه نه مشکل داره ! زنا تو این فیلما بدون روسری هستن و خوب نیست :mad: به خدا اینقدر دوست دارم این فامیلمون رو بگیرم بزنم که نگو ..ولی حسف که نمیشه !!!:D
:surprised::eek::surprised::eek::surprised:ببخشیدا ولی چه فامیلی داری

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی من می دونم اون بچه ها خیلی زود منفجر می شن ( منظورمن که فهمیدی;))

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::eek::surprised::eek::surprised:ببخشیدا ولی چه فامیلی داری
:D زبون زد خاص و عامه تو فامیل !! سوژه ی خیلی باحالیه در نوع خودش ! وقتی توی یه جمع فامیلی میشینیم و دیگه بحث کم میاریم در مورد این یارو میشینیم گپ میزنیم و کلی هم میخندیم ! آخه کاراش و رفتاراش خیلی باحاله !! بابام یه تنه دهنشو سرویس کرده بسکه میزارش سر کار و اذیتش میکنه :D:D اینقدر حال میده که نگو ...

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D زبون زد خاص و عامه تو فامیل !! سوژه ی خیلی باحالیه در نوع خودش ! وقتی توی یه جمع فامیلی میشینیم و دیگه بحث کم میاریم در مورد این یارو میشینیم گپ میزنیم و کلی هم میخندیم ! آخه کاراش و رفتاراش خیلی باحاله !! بابام یه تنه دهنشو سرویس کرده بسکه میزارش سر کار و اذیتش میکنه :D:D اینقدر حال میده که نگو ...
دلم براش سوخت طفلی................:cry::surprised:

بالا