آیاتی از قرآن کریم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اَلرِّجَالُ قَوَّ مُونَ عَلَى النِّسَآءِ بِمَا فَضَّلَ اللَّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَ بِمَآ اءَنْفَقُواْ مِنْ اءَمْوَ لِهِمْ فالصَّلِحَتُ قَنِتَتٌ حَفِظَتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللَّهُ وَالَّتِى تَخَافُونَ نُشُوزَهُن َّفَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ اءَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاًإِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيرا
ً
ترجمه :
مردان داراى ولايت بر زنانند از آن جهت كه خدا بعضى از ايشان (مردان ) را بر بعضى (زنان ) برترى داده و از آن جهت كه از اموال خود نفقه مى دهند، پس زنانِ شايسته ، فرمان بردارند و نگهدار آنچه خدا (براى آنان ) حفظ كرده ، (حقوق واسرار شوهر،) در غياب اويند. و(امّا) زنانى كه از سرپيچى آنان بيم داريد، پس (نخست ) آنان را موعظه كنيد و(اگر مؤ ثّر نشد) در خوابگاه از آنان دورى كنيد و(اگر پند وقهر اثر نكرد،) آنان را بزنيد (وتنبيه بدنى كنيد)، پس اگر اطاعت شما را كردند، بهانه اى بر آنان (براى ستم وآزار) مجوييد. همانا خداوند بزرگوار و بزرگ مرتبه است

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w21:
:w06::w06:این آیه همیشه رو اعصاب منههههههههههههههههه:w06::w06:

yuza

اخراجی موقت
آی یوزا.منظورت از دوست آرش من که نبودم. ها؟

آی فرناز من اولین بارمه اسم تو رو میبینم
آواتورت رو قبلا دیده بودم ولی اسمتو یادم نبود

من کجا گفتم دوست آرش؟
اگرم گفتم منظورم تو نبودی

حالا خواستی بگی دوست آرشی؟خوب باش منم دوست کامبیزم

anti nonsense

عضو جدید
افرادی که با گیلاس کرم خورده مواجه میشن سه گروه هستند:

1)گروهی که طبعشوننمیاد گیلاسی رو که توش کرم هست بخورن پس می اندازنش دور و یک سالمش رو پیدا میکنند
2)گروهی که میگن حیفه گیلاس حروم بشه; در نتیجه کرمش رو جدا میکنن و گیلاس رو میخورن
3)گروه سوم همه چیز خواران و گیلاس رو با کرمش میخورن و میگن هر چی توش هست برای بدن مفید و ویتامینه تنم میشه

ture

عضو جدید
حالا جواب سوال یوزا چی شد ؟

چرا نمی تونین یه جواب منطقی بهش بدین . به زور ( تهدید - ناسزا - ....) اندیشه هاتونو رواج ندین .
اگه قدرتشو دارید جوابشو بدین نه اینکه اخراجش کنید.

mehrshad53

اخراجی موقت

چرا نمی تونین یه جواب منطقی بهش بدین . به زور ( تهدید - ناسزا - ....) اندیشه هاتونو رواج ندین .

مگه میتونن بدون تهدید اندیشه هاشو نو رواج بدن؟ دستور دارن!

mrha

عضو جدید
اي بابا اينا چيه ميذارين آيات بدون تفسير نبايد گذاشته بشه همش هم كه ماله همه زمانها ومكانها وملتها كه نيست عزيز اول بريد تفاسيرو بخونيد هر 16 جلد نمونه والميزانو بعد آيه بر عليه زنان بزنيد اصلا آن كسي را كه اسرار حق آموختند مهر كردندو دهانش دوختند!;)
سپيد ناراحت نشو به راهت ادامه بده.

matin_bc

عضو جدید
رو اعصاب منم هسش...اخه خدایش واسه چی ...مگه ما چه گناهی کردیم...یعنی درک و فهم ادما با زن و مرد بودن معلوم میشه...من انجوری فکر نمی کنم...مهم انسان بودن.مهم خوب بودن و هر روز بهتر شدن.حالا چه زن باشه چه مرد...شاد باشین...:victory::w23::w11::w14::w21:

یوزا

عضو جدید
رو اعصاب منم هسش...اخه خدایش واسه چی ...مگه ما چه گناهی کردیم...یعنی درک و فهم ادما با زن و مرد بودن معلوم میشه...من انجوری فکر نمی کنم...مهم انسان بودن.مهم خوب بودن و هر روز بهتر شدن.حالا چه زن باشه چه مرد...شاد باشین...:victory::w23::w11::w14::w21:

کافر ها و مسیحی ها و بی دین ها هم همینو میگن
ولی نمیدونم چرا اسلام عزیز ...

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
و با زنان مشرك ازدواج مكنيد تا ايمان بياورند قطعا كنيز با ايمان بهتر از زن مشرك است هر چند [زيبايى] او شما را به شگفت آورد و به مردان مشرك زن مدهيد تا ايمان بياورند قطعا برده با ايمان بهتر از مرد آزاد مشرك است هر چند شما را به شگفت آورد آنان [شما را] به سوى آتش فرا مى‏خوانند و خدا به فرمان خود [شما را] به سوى بهشت و آمرزش مى‏خواند و آيات خود را براى مردم روشن مى‏گرداند باشد كه متذكر شوند
و اگر در اجراى عدالت ميان دختران يتيم بيمناكيد هر چه از زنان [ديگر] كه شما را پسند افتاد دو دو سه سه چهار چهار به زنى گيريد پس اگر بيم داريد كه به عدالت رفتار نكنيد به يك [زن آزاد] يا به آنچه [از كنيزان] مالك شده‏ايد [اكتفا كنيد] اين [خوددارى] نزديكتر است تا به ستم گراييد [و بيهوده عيال‏وار گرديد]
و هر كس از شما از نظر مالى نمى‏تواند زنان [آزاد] پاكدامن با ايمان را به همسرى [خود] درآورد پس با دختران جوانسال با ايمان شما كه مالك آنان هستيد [ازدواج كند] و خدا به ايمان شما داناتر است [همه] از يكديگريد پس آنان را با اجازه خانواده‏شان به همسرى [خود] درآوريد و مهرشان را به طور پسنديده به آنان بدهيد [به شرط آنكه] پاكدامن باشند نه زناكار و دوست‏گيران پنهانى نباشند پس چون به ازدواج [شما] درآمدند اگر مرتكب فحشا شدند پس بر آنان نيمى از عذاب [=مجازات] زنان آزاد است اين [پيشنهاد زناشويى با كنيزان] براى كسى از شماست كه از آلايش گناه بيم دارد و صبر كردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است
مگر در مورد همسرانشان يا كنيزانى كه به دست آورده‏اند كه در اين صورت بر آنان نكوهشى نيست
و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند و زيورهايشان را جز براى شوهرانشان يا پدرانشان يا پدران شوهرانشان يا پسرانشان يا پسران شوهرانشان يا برادرانشان يا پسران برادرانشان يا پسران خواهرانشان يا زنان [همكيش] خود يا كنيزانشان يا خدمتكاران مرد كه [از زن] بى‏نيازند يا كودكانى كه بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نكرده‏اند آشكار نكنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد اى مؤمنان همگى [از مرد و زن] به درگاه خدا توبه كنيد اميد كه رستگار شويد

بى‏همسران خود و غلامان و كنيزان درستكارتان را همسر دهيد اگر تنگدستند خداوند آنان را از فضل خويش بى‏نياز خواهد كرد و خدا گشايشگر داناست
و كسانى كه [وسيله] زناشويى نمى‏يابند بايد عفت ورزند تا خدا آنان را از فضل خويش بى‏نياز گرداند و از ميان غلامانتان كسانى كه در صددند با قرارداد كتبى خود را آزاد كنند اگر در آنان خيرى [و توانايى پرداخت مال] مى‏يابيد قرار بازخريد آنها را بنويسيد و از آن مالى كه خدا به شما داده است به ايشان بدهيد [تا تدريجا خود را آزاد كنند] وكنيزان خود را در صورتى كه تمايل به پاكدامنى دارند براى اينكه متاع زندگى دنيا را بجوييد به زنا وادار مكنيد و هر كس آنان را به زور وادار كند در حقيقت‏خدا پس از اجبار نمودن ايشان [نسبت به آنها] آمرزنده مهربان است
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد قطعا بايد غلام و كنيزهاى شما و كسانى از شما كه به [سن] بلوغ نرسيده‏اند سه بار در شبانه روز از شما كسب اجازه كنند پيش از نماز بامداد و نيمروز كه جامه‏هاى خود را بيرون مى‏آوريد و پس از نماز شامگاهان [اين] سه هنگام برهنگى شماست نه بر شما و نه بر آنان گناهى نيست كه غير از اين [سه هنگام] گرد يكديگر بچرخيد [و با هم معاشرت نماييد] خداوند آيات [خود] را اين گونه براى شما بيان مى‏كند و خدا داناى سنجيده‏كار است
اى پيامبر ما براى تو آن همسرانى را كه مهرشان را داده‏اى حلال كرديم و [كنيزانى] را كه خدا از غنيمت جنگى در اختيار تو قرار داده و دختران عمويت و دختران عمه‏هايت و دختران دايى تو و دختران خاله‏هايت كه با تو مهاجرت كرده‏اند و زن مؤمنى كه خود را [داوطلبانه] به پيامبر ببخشددر صورتى كه پيامبر بخواهد او را به زنى گيرد [اين ازدواج از روى بخشش] ويژه توست نه ديگر مؤمنان ما نيك مى‏دانيم كه در مورد زنان و كنيزانشان چه بر آنان مقرر كرده‏ايم تا براى تو مشكلى پيش نيايد و خدا همواره آمرزنده مهربان است
از اين پس ديگر [گرفتن] زنان و نيز اينكه به جاى آنان زنان ديگرى بر تو حلال نيست هر چند زيبايى آنها براى تو مورد پسند افتد به استثناى كنيزان و خدا همواره بر هر چيزى مراقب است
مگر بر همسران خود يا كنيزانشان كه [در اين صورت] مورد نكوهش نيستند
این آیات اگه همین طور بخونیدشون منظورشون رو نمیفهمید!
طبیعی اینا در 1400 سال پیش گفته شده و مطابق نیازهای اون زمان و مکان بیان شده انتظار نباید داشته باشید الان هم شما رو قانع کنه!
بعضی از این آیات در شرایط بعد از جنگ گفته شده یا برای تعادل جامعه آن زمان یا از بین بردن جاهلیت اقوام عرب و... گفته شده!
کپی کردن این آیات به این زمان و ربط دادنشان به مردم امروزی دچار اشکال است!
پس این آیات رو با زمان ها و مکان هایی قیاس کنید که از بازه زمانی و نگاه جامعه به امور ،،مثل هم باشند!!!
طبیعتا جوابی قانع کننده خواهید گرفت!
بخصوص این آیه ی " اَلرِّجَالُ قَوَّ مُونَ عَلَى النِّسَآءِ ..."
موفق و پیروز باشید
یا حق

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبیعی اینا در 1400 سال پیش گفته شده و مطابق نیازهای اون زمان و مکان بیان شده انتظار نباید داشته باشید الان هم شما رو قانع کنه!
بعضی از این آیات در شرایط بعد از جنگ گفته شده یا برای تعادل جامعه آن زمان یا از بین بردن جاهلیت اقوام عرب و... گفته شده!
پس این آیات رو با زمان ها و مکان هایی قیاس کنید که از بازه زمانی و نگاه جامعه به امور ،،مثل هم باشند!!!
موفق و پیروز باشید
یا حق
دوست خوبم ممنون از توضیحاتت، ولی فکر نمی کنی با این جوابت ممکنه دوستان فکر کنن که قرآن به درد همون زمان می خوره و الان استفاده ای نداره؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی .سپیدی.ایات قران همش بر حقه.ما نباید ایاتی رو که به نفع ما هست رو قبول کنیم و ایاتی رو که خوشمون نمیاد رو نه.
این دقیقا مصداق اون ایه هست که مضمونش اینه که :چه بسا دستوراتی که برای شما سودمنده و شما از اون خوشتون نمیاد و کراهت دارید و چه بسا کارهایی که ظاهرش خوبه و به نظر زیبا میاد ولی خیر شما در اون نیست.الان حضور ذهن ندارم برای کدوم سوره هست.
درباره این ایه هم بهتره تفاسیر علما رو بخونی تا درک صحیحی از موضوع داشته باشی.قبلا البته تو تایپیکی کلی بحث شد دربارش

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

تهدید؟؟ناسزا؟؟؟اخراج؟؟؟اینجا که همه دارن درست با هم صحبت میکنن و نظر میدن.
اینجور که یهو میایید و یهو اینطور لحنو انتخاب میکنید خیلی برام اشناست.اسمش فکر کنم جو سازی باشه.البته شاید اشتباه کنم.در این صورت معذرت میخوام

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق و پیروز باشید
یا حق
من حقير و شماي بزرگوار هرگز نمیتونیم به سوادهای نه چندان کامل خودمون استنباط کنیم که چه ایه ای برای قدیم بوده و چه ایه ای نه.مگه کسی غیر یه متخصص دارو شناسی یا دکتر میتونه بگه که فلان دارو عوارضش بیشتر از منفعتشه و مارو از خوردن اون نهی کنه؟؟؟ما خودمون میتونیم تشخیص بدیم کدوم دارو به درد ما میخوره؟؟؟کدوم دارو تاریخ مصرف یه ساله داره یا چند ساله؟؟؟اینو متخصص میتونه بگه و ما هم از نظر اونها(که رو برچسب دارو زده) تقلید میکنیم.کلمه تقلید رو با منظور گفتم.
اینجا هم باید به کسی که عمر خودشو برای کشف اینکه کدوم ایه چطور تو چه زمانی برا چی و ...نازل شده گذاشته بریم و از اون این موضوع رو بپرسیم.اینطور منطقی نیست؟؟؟

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرادی که با گیلاس کرم خورده مواجه میشن سه گروه هستند:

1)گروهی که طبعشوننمیاد گیلاسی رو که توش کرم هست بخورن پس می اندازنش دور و یک سالمش رو پیدا میکنند
2)گروهی که میگن حیفه گیلاس حروم بشه; در نتیجه کرمش رو جدا میکنن و گیلاس رو میخورن
3)گروه سوم همه چیز خواران و گیلاس رو با کرمش میخورن و میگن هر چی توش هست برای بدن مفید و ویتامینه تنم میشه

منظور؟
معما طرح نکن، حرفت رو بزن.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله
تهدید
ناسزا
اخراج
به خاطره چندتا سوال

حقیقت رو گفت جو سازی نکرد
پس معذرت بخواه
بازم دارم برات ميگم دليل اخراج تو مسخره كردنات بود نه بحث كردنات!
الانم داري بحث ميكني!
البته درست!
پس اخراج نشدي!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اخطار گرفتم میدونم چرا گرفتم
به خاطر پستی که 3 هفته قبل از اخراجم داده بودم
دقیقا یه روز قبل از اخراجم بحث جذاب شده بود شما حرفی نداشتی
یه دفه اخراج شدم و تاپیک پاک شد:w16:
من حرفي نداشتم؟:w15:
باشه حرفي نداشتم..
هر چي تو بگي..
فعلا معلومه كي حرف داره!
كباده كشان سكوت معناداري كرده اند!!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله
آخرین چیز تو تاپیک دو تا سوال از شما بود
که یکیشو یه بی طرف پرسیده بود

چرا تاپیک پاک شد؟:w19:
پاك شدن تاپيكت به من چه ربطي داره؟!
من از مدير فقط خواشتم اون تاپيكي كه در مورد من زده بودي رو پاك كنه!
بعدشم..تا اونجايي كه ياد دارم توي اون تاپيك بحثها تموم شده بود!!!

matin_bc

عضو جدید
هميشه ادما از كارهاشون اهدافي دارن .. نه؟

به نظر من روزی انسان با معنی و مفهوم درست هر چیزی اشنا میشه که ذهنش رو باز کنه واسه شنیدن همه ی خوبیها و بدیهاش...فقط در این صورت می تونه به حقیقت اون چیز یا موضوع برسه ...نباید متاصبانه در مورد همه چیزا موضع گرفت...به نظرم اعتقاد ادم هم می تونه عوض شه...من واسه هیچ چیزی تو دنیا حصار قائل نیسم چون ما فرزند خداوندی هستیم که هیچ محدودیتی نداره...همه جا میشه پیداش کرد و از دل تنگی ها باهاش حرف زد...همیشه ادما رو کمک کرده که راهشون رو پیدا کنن به من درونشون برسن و احترام گزاشتن به خودشون رو تمرین کنن...دنیای معنویت مثل اب روان همه جا جاریه...میشه همه جا دنبال خدا گشت حتی تو سکوت یه اتاق خالی.اونجا میشه خدا رو پیدا کردو باهاش حرف زد همیشه هم بهترین راه حل رو به ادم نشون می ده...هدف افرینش انسان هم همین بوده که به اصل خودش برسه و راه کمالش رو طی کنه و روز به روز کاملتر شه حالا چه فرقی می کنه با چه دینی یا منطقی به اون هدف برسه.یکی ممکنه وقتی دخیل به یه امام زاده می بنده خدا رو حس کنه یکی ممکنه وقتی دستش رو روی قلبش می زاره این احساس بهش دس بده.یا یکی ممکنه وقتی به کسی کمکی می کنه یه همچین احساسی داشته باشه..چرا همیشه عادت کردیم دیوار بکشیم و بگیم خوبا اینور بدا اونور...مثل این می مونه تو مدرسه بین بچه های معصوم و پاک بگیم این بده اون خوبه...بیایم بجای نشون دادن انگشت به طرف یه نفر که تو بدی دستشو بگیریم...چه ایرادی داره همه با هم رشد کنند و بزرگ بشن...خوب بودن بین بدا اسونه ولی بین خوبا کاره سختیه...:w21:

archi_arch

مدیر بازنشسته
و عقل ناقص بود بدان خاطر رسولانی نیز آفرید ........12396امین مهرشاد بود
عقل ناقص نیست، علم ناقصه!

الان داشتم کلی از تاپیکهای قدیمی اینجارو میگشتم. چرا واسه هیچ کدوم از اینها جوابی داده نشده؟
همه هم به قعر تالار رفته!!
البته واسه خودم واضحه ولی خب کسایی که ادعا دارن چرا؟

YuMi

اخراجی موقت
عقل ناقص نیست، علم ناقصه!

الان داشتم کلی از تاپیکهای قدیمی اینجارو میگشتم. چرا واسه هیچ کدوم از اینها جوابی داده نشده؟
همه هم به قعر تالار رفته!!
البته واسه خودم واضحه ولی خب کسایی که ادعا دارن چرا؟

;)
شاید جوابی نداشتند.
هنوز هم بلد نبودند توهین کنند سریع ک دعوا بشه و تاپیک بسته شه

90 در صد تاپیکایی که زدم آخرش به خاطر پستای توهین آمیز پیروان اسلام عزیز بسته شده یا هست ولی جوابی کسی نداده.

phalagh

مدیر بازنشسته
;)
شاید جوابی نداشتند.
هنوز هم بلد نبودند توهین کنند سریع ک دعوا بشه و تاپیک بسته شه

90 در صد تاپیکایی که زدم آخرش به خاطر پستای توهین آمیز پیروان اسلام عزیز بسته شده یا هست ولی جوابی کسی نداده.
مطمئنيد فقط پيروان اسلام توهين ميكنن؟
فكر نميكنيد اگه محترمانه مطرح ميشد شايد جواب هم گرفته ميشد؟ شايدم شما محترمانه مطرح كرديد و بعد كساي ديگه اومدن و مسخره بازي در آوردن.
به هر حال من مخالف اينم كه بگم جواب هاي هويه. ولي خب انتظار نداشته باشيد وقتي به عقايد يه عده توهين ميكنيد اونا هم آرامش خودشون رو حفظ كنن و نظاره گر باشن.
دقت كنيد گفتم وقتي توهين ميكنيد نه وقتي شبهه و سوال مطرح ميكنيد./
بيشتر سوالات هم تكراريه و بهشون جواب داده شده حالا اينكه شما قانع نشديد، هم ميتونه مشكل از شما باشه و هم از ما كه نتونستيم شما رو قانع كنيم. هرچند اگه مشكل دومي باشه هم باز شما نميتونيد عقايد ما رو زير سوال ببريد شايد اون جوابا براي ما قانع كننده و كافي بوده. ولي خب من نوعي اونقد دانش و علم ندارم كه بتونم اون چيزي رو كه خودم ياد گرفتم و باهاش قانع شدم به شما بقبولونم و قانعتون كنم.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
فكر نميكنيد اگه محترمانه مطرح ميشد شايد جواب هم گرفته ميشد؟ شايدم شما محترمانه مطرح كرديد و بعد كساي ديگه اومدن و مسخره بازي در آوردن.
به هر حال من مخالف اينم كه بگم جواب هاي هويه. ولي خب انتظار نداشته باشيد وقتي به عقايد يه عده توهين ميكنيد اونا هم آرامش خودشون رو حفظ كنن و نظاره گر باشن.
بيشتر سوالات هم تكراريه و بهشون جواب داده شده حالا اينكه شما قانع نشديد، هم ميتونه مشكل از شما باشه و هم از ما كه نتونستيم شما رو قانع كنيم. هرچند اگه مشكل دومي باشه هم باز شما نميتونيد عقايد ما رو زير سوال ببريد شايد اون جوابا براي ما قانع كننده و كافي بوده. ولي خب من نوعي اونقد دانش و علم ندارم كه بتونم اون چيزي رو كه خودم ياد گرفتم و باهاش قانع شدم به شما بقبولونم و قانعتون كنم.
;);):gol::gol:

واقعا عالي و خوب بود
مرحبا به شما

archi_arch

مدیر بازنشسته
توهین یعنی نسبت دادن غلط و بی دلیل چیزی به کسی (یا چیزی)
یعنی به یه نفر یا یه موردی چیزی که نیست رو بی دلیل نسبت بدی این میشه توهین
اما
وقتی اینجا بحث میشه و سوال مطرح میشه و شما و هیچ کس دیگه نمیتونه جوابگو باشه و مثلا این نتیجه گرفته میشه که پس فلانی دروغ گفته دیگه نمیشه گفت این توهینه! چون با دلیل بوده و کسی هم نتونسته ردش کنه!!
اما اینکه شما میگی شاید شما نتونی بگی و ... خب این ضعف از شما میشه نه کسی که در نهایت به اون نتیجه میرسه و شما نمیتونید به سوال کننده خرده بگیرید و بگین توهین کرده!

میدونی فلق جان خلاصه بگم شما با فرض درست بودن تمامی تفکراتتون دارید پیش میرید و نظر میدید.یعنی قطعیت و پایه رو رو درستی تفکرات و اسلام خودتون میذارید و همه صحبتهارو با اون میسنجید که خب نتیجه اش این میشه که هر حرفی رو هم که نتونید ثابت کنید و ازش نتیجه گرفته بشه (حتی اگه مستدل باشه) براتون توهین حساب میشه ولی بحث کردن اینطوری فایده ای نداره و اصلا بحث نیست!!

• Like
واکنش ها: YuMi

phalagh

مدیر بازنشسته
اما
وقتی اینجا بحث میشه و سوال مطرح میشه و شما و هیچ کس دیگه نمیتونه جوابگو باشه و مثلا این نتیجه گرفته میشه که پس فلانی دروغ گفته دیگه نمیشه گفت این توهینه! چون با دلیل بوده و کسی هم نتونسته ردش کنه!!
اما اینکه شما میگی شاید شما نتونی بگی و ... خب این ضعف از شما میشه نه کسی که در نهایت به اون نتیجه میرسه و شما نمیتونید به سوال کننده خرده بگیرید و بگین توهین کرده!

میدونی فلق جان خلاصه بگم شما با فرض درست بودن تمامی تفکراتتون دارید پیش میرید و نظر میدید.یعنی قطعیت و پایه رو رو درستی تفکرات و اسلام خودتون میذارید و همه صحبتهارو با اون میسنجید که خب نتیجه اش این میشه که هر حرفی رو هم که نتونید ثابت کنید و ازش نتیجه گرفته بشه (حتی اگه مستدل باشه) براتون توهین حساب میشه ولی بحث کردن اینطوری فایده ای نداره و اصلا بحث نیست!!
نه عزيزم
من گفتم وارد كردن شبهه اصلا براي من توهين محسوب نميشه.
تو خودت مدير بودي، و از عملكرد من هم خبر داري. تا حالا ديدي به كسي چون شبهه وارد كرده اخطار بدم؟ عراقي كه مشهور بود. چه بلايي سر من ميورد. يه بار حتي يه بار به خاطر سوالاش و شبهه هاش بهش اخطار دادم؟
اما بعضي جاها بحث سوال نيست. طرف مسخره بازي در مياره. و مسخره كردن يعني توهين.
در مورد مشكل هم كه ميگي حتما و قطعا نبايد مشكل از من باشه. يه وقتي من جواب ميدم طرف قانع نميشه اين هم ميتونه مشكل من باشه كه نتونستم قانعش كنم هم ميتونه مشكل از اون باشه.
يه وقتي من يا هر كسي ديگه اي اصلا جواب نميده كه خب بله حق با شماست مشكل از منه كه نميتونم جواب بدم.
اما اينكه ميگي من با فرض درست بودن اعتقاداتم جلو ميرم اصلا حرف درستي نيست. منم خيلي سوال و شبهه داشتم و دارم. خيلياشون رو جواب گرفتم و بعضيهاشون همچنان برام لا ينحل باقي مونده و قانع نشدم. اما چون اون كليت و حداكثري مباني ديني برام ثابت شده اون قسمت ثابت نشده رو پوشش داده.

YuMi

اخراجی موقت
اما

;);):gol::gol:

واقعا عالي و خوب بود
مرحبا به شما

YuMi

اخراجی موقت
نه عزيزم
من گفتم وارد كردن شبهه اصلا براي من توهين محسوب نميشه.
تو خودت مدير بودي، و از عملكرد من هم خبر داري. تا حالا ديدي به كسي چون شبهه وارد كرده اخطار بدم؟ عراقي كه مشهور بود. چه بلايي سر من ميورد. يه بار حتي يه بار به خاطر سوالاش و شبهه هاش بهش اخطار دادم؟
اما بعضي جاها بحث سوال نيست. طرف مسخره بازي در مياره. و مسخره كردن يعني توهين.
در مورد مشكل هم كه ميگي حتما و قطعا نبايد مشكل از من باشه. يه وقتي من جواب ميدم طرف قانع نميشه اين هم ميتونه مشكل من باشه كه نتونستم قانعش كنم هم ميتونه مشكل از اون باشه.
يه وقتي من يا هر كسي ديگه اي اصلا جواب نميده كه خب بله حق با شماست مشكل از منه كه نميتونم جواب بدم.
اما اينكه ميگي من با فرض درست بودن اعتقاداتم جلو ميرم اصلا حرف درستي نيست. منم خيلي سوال و شبهه داشتم و دارم. خيلياشون رو جواب گرفتم و بعضيهاشون همچنان برام لا ينحل باقي مونده و قانع نشدم. اما چون اون كليت و حداكثري مباني ديني برام ثابت شده اون قسمت ثابت نشده رو پوشش داده.

هر چی تو بگی
من که جوابمو گرفتم;)
مهدی زاییده توهم است.:smile:

باااااااااااای

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا