آپلود فایل با استفاده از آژاکس

mahtab30

کاربر فعال
سلام دوستای خوبم .
من بازم سوال دارم .
اول بگم که من تا حالا با آژاکس کار نکردم .
من میخوام تو برنامم وقتی کاربر فایلی رو آپلود میکنه دیگه لازم نباشه دکمه آپلود رو بزنه و فایل آپلود بشه . میخوام مثل yahoomail باشه که یه کادر کوچولو بیاد و پر بشه و فایل آپلود بشه .
دوستان کسی میتونه کمکم کنه لطفا ؟مرسی :gol:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
به این سادگی ها نیست.
اگر بخواهید خودتون بنویسید که باید آشنایی کامل با هسته Ajax داشته باشید . ( شی ء HttpXMLRequest ) و یک Handler برای این کار بنویسید.
و اگ نه ...
می تونید از کامپیونتهای نوشته شده برای این امر استفاده کنید. منتهی هر کدومشون یه ایرادی دارن . ( مثل سازگار نبودن با فلان مرورگر و ... ). با این حال اگر خواستید بهتون معرفی کنم .
شاید بشه از Upadate Panel خود دات نت هم استفاده کرد ... .(تا به حال تست نکردم.)

mahtab30

کاربر فعال
مرسی از شما در مورد استفاده از آژاکس در موقع چک کردن نام کاربری که قبلا وجود داشته است یا نه تو موقع ثبت نام هم همینطوریه ؟
یعنی کامپوننت آماده درست و حسابی نداره ؟؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
مرسی از شما در مورد استفاده از آژاکس در موقع چک کردن نام کاربری که قبلا وجود داشته است یا نه تو موقع ثبت نام هم همینطوریه ؟
یعنی کامپوننت آماده درست و حسابی نداره ؟؟

فکر کنم منظورشون اینه که وقتی سایتها نام کاربری رو سریع چک میکنند که تکراری نباشه با Ajax هست یا نه؟ تا جایی که من میدونم آره اما همه چیز که کامپوننت نمیخواد. با یک event و یک updatePanel میشه نوشتش. البته داداش Roma بهتر میدونه :)

mahtab30

کاربر فعال
فکر کنم منظورشون اینه که وقتی سایتها نام کاربری رو سریع چک میکنند که تکراری نباشه با Ajax هست یا نه؟ تا جایی که من میدونم آره اما همه چیز که کامپوننت نمیخواد. با یک event و یک updatePanel میشه نوشتش. البته داداش Roma بهتر میدونه :)

مرسی از شما. دقیقا همین که شما فرمودید .
موقع ثبت نام کردن تو یک سری سایتها بعد از اینکه نام کاربری رو وارد کردید یه فلش کوچولو میاد و میچرخه و بعد به شما میگه این نام کاربری valid هست یا نه . میخواستم بدونم این کار چجوریه ؟ یعنی واسه این کار کامپوننت آماده پیدا میشه یا نه ؟
ممنون .
در ضمن اگر کسی منبع درست و حسابی از آژاکس سراغ داره معرفی کنه لطفا . مرسی .

آخرین ویرایش:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
کامپوننت نداره ( یا من ندیدم )
چندتا راه داری :
یکی همان طور که نگین خانم گفتن ، یک UpdatePanel بذاری و یک کلید هم برای چک کردن .

یک راه دیگه اینه که می تونی خودت یک CustomValidator بسازی ! ( نمونه اش توی کتاب Sams ASP.NET 3.5 Unleashed موجوده. )

راه سوم هم استفاده مستقیم از هسته Ajax هست که پیشنهاد نمی کنم .

----
پیاده سازی روش اول از همه ساده تره . خودتون موفق نشدید بگید یه نمونه بذارم براتون .

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ساده است.
کافیه ، یک Scriptmanager بذاری تو صفحه + یک UpdatePanel .
فرم ثبت نامتو داخل UpdatePanel قرار بده.

یک دکمه هم بذار به نام مثلا" Check Availability .
در ایونت Click دکمه چک کن که چنین نام کاربری قبلا" ثبت شده یا خیر .
بسته به جواب شرط بالا ، پیغام مناسبی رو می تونی نشون بدی .
برای اینکه یوزر منتظر پاسخ از سرور هم بمونه می تونی از UpadateProgress استفاده کنی و یک animation ، یا Loading یا ... بهش نشون بدی.

mahtab30

کاربر فعال
ببخشید من منظور شما رو درست متوجه نشدم . دکمه باید از نوع استاندارد باشه ؟
خب اگه اینجوری باشه که هیچ فرقی با حالت عادی نداره ؟
script manager به چه درد میخوره ؟
ممنون

mina_1367

عضو جدید
ببخشید من منظور شما رو درست متوجه نشدم . دکمه باید از نوع استاندارد باشه ؟
خب اگه اینجوری باشه که هیچ فرقی با حالت عادی نداره ؟
script manager به چه درد میخوره ؟
ممنون

Baraye estefade az ashya AJAX bayad az sheye ScriptManager estefade kard
agar Master Page dari mitooni Script Manager ro dakhele master bezari

moteassefam finglish type kardam
bara inke moshakhas bashe va sakht nabashe mohemesh ro Bold kardam va kootah pasokh dadam .

mahtab30

کاربر فعال
ممنون دوست عزیز .
من همونطور که گفتم تا حالا آژاکس کار نکردم . اگه ممکنه میتونی یکم توضیح بدی . چجوری از script manager استفاده کنم ؟ ممنون

mina_1367

عضو جدید
ممنون دوست عزیز .
من همونطور که گفتم تا حالا آژاکس کار نکردم . اگه ممکنه میتونی یکم توضیح بدی . چجوری از script manager استفاده کنم ؟ ممنون

ببخشید زودتر ندیدم جواب بدم

باید ajax extention رو نصب کنی ، می تونی دانلودش کنی 1.4 مگ هست . (ASPAJAXExtSetup.msi)
بعد پوشه دانلود شده رو داخل پوشه Bin توی پروژت کپی می کنی و روی toolbox راست کلیک و AddItem و بعدش مسیر پوشه دانلود شده رو میدی و به toolbox اضافه میشه . از اونجا می تونی script manager رو بزاری روی صفحه .
برای apdate panel هم باید Ajax Control Toolkit رو نصب کنی و به همون طریق بالا به ابزارهات اضافه کنی .

استفاده هم هیچی دیگه script manager رو میزاری رو صفحه ( تو اجرا دیده نمیشه ) بعد از اون می تونی از هر کنترل ای جکسی که خواستی استفاده کنی .

بالا