آينده دار ترين گرايش متالورژي؟

آينده دار ترين گرايش متالورژي؟

• مجموع رای دهندگان
    28
  • نظرسنجی بسته .

METALHEAD

عضو جدید
شناسايي

شناسايي

شناسايي و انتخاب مواد مهندسي
آچار فرانسه هستش!
هر جا كم بيارن ميشه رفت گفت من هستم!
خب تو شناسايي هم در واقع بايد تقسيم بشه هر كس ميره
يا ميره سراغ جوش يا ريخته گري يا خوردگي و بهبود خواص سطحي يا پليمر و كامپوزيت
خلاصه اين كه شناسايي به قول خارجكي ها Flexible تر تره!
انعطاف پذيره و ميشه با توجه به اين كه باد از كدوم طرف مي وزه پروژه ي مناسب تعريف كرد...

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم هنوز گیجم که کدوم بهتره. ولی جوش همین الان هم پر شده. البته برای کسی که با استاندارد ها کار کرده و مجرب هست همیشه کار هست. همین الانش هم کار هست.
در مورد خوردگی هم تو ایران هیچوقت به خوردگی اهمیت ندادند تقصیر خودشون هم نیست چون شاید فردا عوض بشند و مجبور نباشند که جواب پس بدن. برای همین هر چی ارزونتر تموم بشه برای خودشون بیشتر می مونه. واقعا این ها هست. تا لوله های پالایشگاه بر اثر خوردگی و زنگ زدگی سوراخ نشه و مواد شیمیایی نشت نکنه کسی به فکر متالورژ ها نمی افته. با اینکه همشون هم مهندس شیمی و پتروشیمی و نفت و ... هستند هیچکدوم در مورد خوردگی نمی دونن ولی باز هم نمی یان از متالورژ ها کمک بگیرن. چیزی که حتی یه مهندس جوش هم در مورد خوردگی و انتخاب جنس لوله می دونه اونها نمی دونن و نمی خوان که بدونن.
البته شرکت نفت و گاز اینقدر از این سوراخ نیش خورده که یکم به فکر افتاده.
علاقه ی من هم انتخاب مواد فلزیه ولی انتخاب مواد خیلی وسیعه و معمولا باید روی یه فیلد دیگه بررسی بشه مثل جوش یا خوردگی یا ...
یا حق

ttaranom

عضو جدید
نظر هردوتون كاملا درسته و در واقع كل مطلب رجع به خوردگي ، جوش و انتخاب موادو گفتين.البته متاسفانه اين موضوع اهميت ندادن به مباحث تخصصي متالورژي تو همه جا يه چيز عادي شده ديگه.وقتي كارخونه نورد يا ريخته گري آگهي استخدام مي زنه و همه چي ميخوان به غير از متالورژ ميشه به عمق فاجعه پي برد.

reza_1364

مدیر بازنشسته
نظر هردوتون كاملا درسته و در واقع كل مطلب رجع به خوردگي ، جوش و انتخاب موادو گفتين.البته متاسفانه اين موضوع اهميت ندادن به مباحث تخصصي متالورژي تو همه جا يه چيز عادي شده ديگه.وقتي كارخونه نورد يا ريخته گري آگهي استخدام مي زنه و همه چي ميخوان به غير از متالورژ ميشه به عمق فاجعه پي برد.
دیگه این طوری ها هم نیست
من دیروز روزنامه بازار کار را نگاه می کردم

نزدیک 10 نفر متالورژی برای جاهای مختلف می خواست

mostafa1984

عضو جدید
من رشته ليسانسم ايمني و بازرسي فني هست كه بر خلاف اسمش بيشتر با خوردگي سر و كار داريم. من خودم خيلي رشته خوردگي رو دوست دارم اما در رابطه با ساير رشته ها هيچ اطلاعي ندارم. اگه لطف كنين يه اطلاعاتي رو راجع بع رشته انتخاب مواد بهم بدين ممنون ميشم. كلا اين رشته برايه چي هست؟؟

alireza behbood

عضو جدید
سلام.من خودم شناسايي ميخونم و به نظر خودم گرايش خوبي هست .:thumbsup2::gol:

جوشكاري گرايش خيلي خوبي هست ولي براي كساني كه بتونن برن جاهاي سخت و نفت خيز باهاش كار كنند. ريخته گري هم براي اونايي كه يزد يا اصفهان هستند خيلي خوبه ولي شناسايي حالت عمومي تر داره.

نتيجه: گرايش رو بر اساس مكان زندگيتون و شرايط كاري آيندتون انتخاب كنيد.
موفق باشيد.

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
همه گرایش ها مشابه هم هستن
این سوال از پایه مشکل داره !

mahva

عضو جدید
سلام،اگه یه مقداری اطلاعاتتو بیشتر کنی،متوجه می شی که یه مقداری با بی انصافی جواب دادی،یکی از کاربردهای سرامیک تو هوا و فضاست،سرامیک اونقدر کاربرد داره و در حال پیشرفته که هر کشوری چه پیشرفته چه جهان سوم مجبور به گسترشش هست.قبول دارم که کشورای پیشرفته خیلی بیشتر از ما توسعه دادنش،اما ما هم به اجبار نیازمون خیلی بیشتر از قبل پیشرفت کردیم،اگه هدف رفتن به خارج از کشور باشه که مسلماً از سرامیک خیلی استقبال میشه،حتی داخل کشورم اگه خوب نگاه کنیم می بینیم که خوشبختانه مثل اکثر رشته ها اشباع نشده،بیشتر دانشگاه ها دارن گرایش سرامیک رو میارن(چه آزاد چه سراسری)،این یعنی جذب هیئت علمی،از نظر کارم که خوب ببینی هم جا واسه کارگاه زدن بیشتر داره هم مراکز تحقیقاتی بیشتر داره که نیرو جذب میکنه،کارخانجات هم خوب جذب می کنن،گستردگی کاربردش آینده خوبی رو واسش تضمین می کنه

elm_11

عضو جدید
سلام
من موندم سر دوراهی . حالا کلا خوردگی بهتره یا شناسایی؟ممنون میشم کمکم کنید.

salamichobaran

عضو جدید
خوردگی

خوردگی

سلام بچه ها کسی از بازار کار خوردگی اطلاع داره برای خوردگی حتما باید بری جنوب تا کار برات پیدا بشه ؟:gol: برای انتخاب رشتم مهمه :gol:

siahpoush

عضو جدید
به نظر من بهترين گرايش جوشه چون الان بازار كار بسيار خوبي داره من خودم تو اين زمينه كار مي كنم

amirswt

عضو جدید
سلام بچه ها کسی از بازار کار خوردگی اطلاع داره برای خوردگی حتما باید بری جنوب تا کار برات پیدا بشه ؟:gol: برای انتخاب رشتم مهمه :gol:

نه عزیز
همین الآن یه پروژه در پالایشگاه شازند (اطراف اراک) داره در زمینه ی خوردگی و ... اجرا میشه.
تو گرمسار هم هست.
حتی میشه تو دفتر مرکزی کار گیر بیارید.
باید پرس و جو کنید ببینید تو صنعت کسی رو میشناسید یا نه.
به نظر من این یه مشکل بزرگه که بچه های ما در طول لیسانس اطلاعای از گرایش های ارشد پیدا نمیکنن.
واقعا چطوری میشه کسی مواد بخونه و از گرایش ها هیچی ندونه.
حالا این بار که گذشت. وقتی به سلامتی وارد دوره ی ارشد شدید، حتما اطلاعات کافی در مورد تخصص های مورد نظرتون به دست بیارید تا برای دکترا و یا وارد بازار کار شدن، مشکل کمتری داشته باشید.

amirswt

عضو جدید

نه عزیز
همین الآن یه پروژه در پالایشگاه شازند (اطراف اراک) داره در زمین هی خوردگی و ... اجرا میشه.
تو گرمسار هم هست.
حتی میشه تو دفتر مرکزی کار گیر بیارید.
باید پرس و جو کنید ببینید تو صنعت کسی رو میشناسید یا نه.
به نظر من این یه مشکل بزرگه که بچه های ما در طول لیسانس اطلاعای از گرایش های ارشد پیدا نمیکنن.
حالا این بار که گذشت. وقتی به سلامتی وارد دوره ی ارشد شدید، حتما اطلاعات کافی در مورد تخصص های مورد نظرتون به دست بیارید تا برای دکترا و یا وارد بازار کار شدن، مشکل کمتری داشته باشید.

salamichobaran

عضو جدید

به روی چشم :gol:;)

sh_317

عضو جدید
به نظر من شناسایی و انتخاب مواد ،
چون تو هر زمینه ای که بخواین میتونین فعالیت کنین، حتی جوش ، مواد پیشرفته، کامپوزیت ، نانو و ...

کلا یکی در راه خدا توضیح بده که شناسایی یعنی چی؟!؟!:redface:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه درمورد شناسایی توضیح بدید ما هم بفهمیم یعنی چی؟;)
:surprised:

شناسایی و انتخاب مواد مهندسی ، مجموعه ای از دروس نظری ، آزمایشگاهی پیشرفته و پروژه تحقیقاتی می باشد که به منظور طراحی و بهینه سازی مواد مهندسی و پژوهش در خواص و ارتباط با روش ساخت آن ها برنامه ریزی شده است.
توانایی های کسب شده توسط فارغ التحصیلان گرایش شناسایی ، انتخاب در دوره کارشناسی ارشد :
I. طراحی جنس ، انتخاب مواد ، توسعه و نوآوری مواد.
II. تحقیق در روش های ساخت به منظور بهینه سازی خواص فیزیکی و مکانیکی .
تحلیل تخریب مواد و ارائه روش های مناسب برای جلوگیری از آن.

III. انجام فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی در مراکز آموزش عالی و موسسات تحقیقاتی کشور
ضرورت و اهمیت گرایش شناسایی ، انتخاب و روش ساخت مواد مهندسی
اکثر قطعات مهندسی که در داخل کشور تولید می شوند، وارداتی هستند . تاکنون در زمینه طراحی ، انتخاب مواد و ساخت آنها مطالعات محدودی صورت گرفته است . نیاز به تولید مواد با خواص بهتر ، ضرورت استفاده حداکثر از منابع داخلی، لزوم جایگزین کردن مواد مهندسی با مواد مناسب و همچنین توسعه روز افزون تکنولوژی ، ضرورت تاسیس این دوره را مشخص می سازند.

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
...

...

به نظرم اگه جسارت نباشه انتخاب و شناسايي مواد بهتر باشه
سراميك و نانو هم دوست دارم...

2276417

کاربر فعال
با سلام به هموظنان و اینده سازان کشور هر گرایش مخصوص یک کار است ولی بیشترن کاربرد را جوشکاردی دارد در کنار ان گرایش استخراجی فکر می کنم ازکاربرد هاش در صنایع هسته ای است ولی کاربرد محدودی دارد.گرایش شناسایی که گرایش جنرالی می باشددرموارد عمومی کاربرد دارد.ولی در کل جوشکاری کاربرد فراوانی دارد.محمد یوسفی پور

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
از نظر علم اول نانومواد بعد شناسايي اما از نظر بازاركار مهندسي متالورژي جوشكاري بعد مهندسي شكل دهي مواد

بالا